22963
Shepard végső küldetése a Föld megmentéséért

extended_cut-p.jpgWIRÁGBOLT
FOV állítása
A játékmenettel kapcsolatban használjátok a SPOILER! gombot!

  • Cef
    #10298
    Hol mondtam én, hogy a szériának vége, vagy hogy baj, hogy Shep története nem folytatódik tovább . Csak annyit mondok, hogy emiatt, olyan változás történt be a az ME univerzumban, ami tönkrevágta az egészet és ez nekem meg pár (jó sok) embernek nem tetszik. A spoiler gombot elbasztam, beismerem, de nem én voltam az első, nem tudom miért csak én lettem megszólva.
  • RamsayBolton
    #10297
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Sokakat felháborít, hogy a végén Shep meghal.
    Speciel engem anno a Gyűrűk Ura trilógiát olvasva is kicsit hiányérzetem volt, mert Frodó túlélte. Pedig az tündérmese volt és mégis.
  • Pares
    #10296
    Te nem kritizálsz, csak valótlanságokat állítasz, meg hülyeségeket, már bocs... Hogy hogy az Istenbe nem veszitek észre, hogy sokkal több és sokkal jobb interakció volt a csapattársakkal, mint az előző részekben, egyszerűen képtelen vagyok megérteni. Az még hagyján, hogy az ME1 párbeszédek az harmadik rész nagyjából 1/20-át teszik ki, de még a második részben sem lehetett ennyit a Normandyn beszélni a csapattársakkal. Jó mondjuk a második részben mindenki külön küldetést kapott, de akkor is. Vagy nektek csak az számít párbeszédnek, amikor kattingathattok is valamire? Nekem az számít, amikor beszél valaki... Lehet itt a különbség...
  • RamsayBolton
    #10295
    1. Úgy látom fingot nincs mi az a "dráma".
    2. Az amcsik (és nyugat) hozzá van szokva a Hálivúdi szennyhez. Nevezetesen, hogy a hős megbassza a jó nőt, szanaszét gyepálja a hiper-szuper erős főellenséget, majd megint megbassza a jó nőt és elmegy a hawaii szigetekre boldogan élni, amíg meg nem hal. A Mass Effect univerzum abszolút nem ezt sugallta (és a való világ sem ilyen!!).

  • Cef
    #10294
    Az előző részekben többet lehetett dumálni mindenkivel. Volt olyan, akivel még egy főküldetés után sem tudtam beszélni. Tényleg jó, hogy mászkálnak a csapattársak, meg beszélnek egymással, de akkor sem lett jobb a párbeszédrendszer mint eddig. Persze én hülye vagyok ehhez, hiszen aki kritizálni mer az nem normális :)
  • Pares
    #10293
    Erre csak annyit tudok mondani, hogy nagyon ügyes vagy... Mellesleg réges rég érthetően megmondták, hogy ez Shepard történetének vége lesz. Az, hogy megtörténik az a bizonyos dolog, nem jelenti azt, hogy az egész széria most már halott, lásd a kreditek utáni bejátszást is. Nem utolsó sorban pedig jó, hogy ilyen ügyesen használod azt a kibaszott nagy gombot itt a szövegdoboz fölött, amit SPOILER-nek hívnak...
  • Pares
    #10292
    Szerintem akkor Te nem figyeltél, és szépen végigrohantál a játékon. James is kommentált minden küldetést, és nem csak egy mondattal...

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Mars, Normandy Box, Pilótafülke, Citadel többször is, kapásból ennyi jut hirtelen eszembe, plusz ott van az, amikor mondjuk Javikkal beszélgetett, Garrussal többször is...


    Ja, tényleg keveset beszéltek...
  • Prince23
    #10291
    Szerintem te ezt direkt csináld, mert marhára nem így volt, vagy nem tom te mivel játszottál, de lehet csak képzelődöl :D

    Én James pl kétszer (vagy háromszor?) tudtam beszélgetni küldi után, egyszer amikor elgyepálhattuk duma közben, a másik a felelgvárban.
  • Cef
    #10290
    Pontosan ez zavar engem is. Nem játszottam még végig a játékot, de sikerült belefutnom a spoilerekbe, úgyhogy képben vagyok, hogy mi a vége. Csak kellett volna egyetlen egy olyan befejezési lehetőség, hogy a reléhálózat megmarad. Ez így nagyon keserű szájízt ad az egésznek. Nem vagyok híve a happy endingeknek, nem zavar, ha egy kicsit árnyaltabb vége van egy történetnek, de ezzel gyakorlatilag az egész ME univerzumot kiherélték. De ha lenne egy pár perces epilógus, hogy kivel mi történt ezután még ez sem zavarna.
  • szomferi
    #10289
    überkonzol, mobilx - 3300ft/1600 pont
  • Pares
    #10288
    Ja. Szóval a vége se nem volt jó, se nem volt epic, se nem érződött semmilyen döntés, se nem volt értelme. Értem.
  • Pares
    #10287
    Nagyon jó. Szóval téged egy átvezető videó elvette a trilógiától miden kedved mindörökre. Remélhetőleg akkor elhúzol innen, és többet nem kommentálsz ennek a szar játéknak a topikjába.

    (Így könnyebb egyeduralomra törnöm, muhahaha)
  • Pares
    #10286
    Megijedtél ugye? Itt a jobb kezemben a fáklya, bal kezemben meg az anti-troll spray...
  • Pares
    #10285
    Hát nekem minden esetben mondtak 3-4 egész mondatot. Az előző részek ezt meg sem közelítették. Minden egyes küldetést kommentáltak, sőt egymással is társalogtak. Akinek bármilyen baja van a csapattagok interakcióival, az nem normális, szerény véleményem szerint.
  • Prince23
    #10284
    Én sem értem egyesek hogy miért próbálják arra terelni a lényeget, hogy kurva szar befejezés miatt panaszkodnak a fórumon többek. Én nem néztem még fel Biowarre, de én pl. nem happy endes befejezést vártam, hanem EPIC-et. látványosat. vagy ha happy endes befejezést várok, akkor kérem szépen legyen olyan befejezés az epilógusban és mindenki boldog. A döntések súlya is átérezhetőbb lenne így. de én pl a Talis résznél éreztem csak azt, hogy ez kibaszott nehéz döntés volt, és a döntésemnek következménye lesz.....
  • zzeN
    #10283
    Bioware pontot csak 10 euróért lehet venni? Azt mondták a DLC 10 dolcsi lesz, mi szar európaiak meg 10-ért kapjuk meg?!


    szerk.: Nem szóltam, látom menübe 10 dodó a 800 pont, EA store oldalán meg 10 euró.
  • JethroHUN
    #10282
    Komolyan, ne legyetek mára pára ennyire kőfejűek... nem önmagával a befejezéssel van hanem, az igénytelen összecsapott, semmire sem választ adó kivételezésével van. Pontosan olyan mint a Deux Ex: HR vége. Egész játék nagyon jó, végig élvezed. Aztán a végén totál lelomboz és az egész szériától elveszi a kedved örökre. Mert az ilyen módon, megcsinált bejezés értelmetlen. Tök mind1 mik történtek eddig. Itt van 3 ajtó menj be. Tök mind1 melyiket választod. Úgyis úgyis felrobban a fél galaxis. (minden olyan rendszer ahol mass relay van) Az percnyi kis videók, nagyon gyengék. CGI trailerek után, ez vicc. Kérték volna meg a marketingeseket h csinálják meg...
  • MerlinW
    #10281
    Apa megjött Pares, Apa kezdődik!
  • Cef
    #10280
    Az odamegyek hozzá és benyög egy mondatot az nem egyenlő a beszélgetéssel. A korábbi részekben is volt ilyen de nem ilyen sokszor.
  • Pares
    #10279
    Tudod mi a vicces? Hogy a megjelenés előtt a többség azt írta, hogy nehogy klisés happiendes befejezés legyen, mert az hűdeszar. Most meg az a baj, hogy nem lett olyan, és klisés, happiendes befejezésért sírnak.
  • Pares
    #10278
    Hagyjad már ezt az unalmas, alapértelmezett dumát... Miért vesztené értelmét? Az számít, hogyan jutottál el odáig. Ha olyan véget csináltak volna, amiben minden egyes kis szar választás megmutatkozik, akkor kiadhattak volna egy új DVD-t is hozzá, amin csak a cutscene-ek vannak. Ebbe belegondoltál már? Vagy továbbra is csak az irreális elvárásaid miatt sírsz?
  • Pares
    #10277
    Egy faszt nem lehet velük beszélni. Sokkal többet kommentálják a dolgokat, mint eddig. Akár hányszor hozzájuk mentem, mindig valami újat mondtak, vagy elmondták a véleményüket az utolsó küldiről...
  • Seth
    #10276
    MGS4 epilógus 1 óra, persze ezt nem várhatom el :)
  • Corten
    #10275
    Nem lett volna rossz egy MGS4 szerű hosszú epilógus, azt hiszem kb 10 perc. Én nem tudom mert nem akarom megnézni, 3. végigjátszása óta várok az alkalomra amikor szerzek valahonnan egy PS3-mat és végigtolom. El ne árulja senki mi a vége. De tényleg kicsit kusza, még ha kiveszik akkor se lett volna bajom.

    Mindenki azért sír mert nem Walt Disney féle mosolygós befejezés lett. Meg mézém hogy mennyi azoknak az embereknek az átlag életkora akik happy endért sírnak, azok akik mögé látnak a dolgoknak azok kissé érettebbek és ez általában életkorral jár. Én megvallom őszintén teljesen elrontotta volna a 3 rész hangulatát és keserű szájízzel álltam volna fel a székből ha minden úgy marad ahogy van.
  • szomferi
    #10274
    na hála égnek, eddig nem mertem meghúzni ezt a lépést, mert nem is gondoltam rá :D
    egyszer goldon jött elő... na akkor elküldtem az anyjuktól kezdve mindenfele :D
  • Seth
    #10273
    Így van, imádtam, 39 óra, kivesézve, aztán szemen köpnek egy nyúlfarknyi epilógussal. Nem a végével van bajom, hanem hogy rövid. Egy trilógiát ne már ennyivel lezárjanak
  • Pares
    #10272
    Ez.
  • Prince23
    #10271
    "...sokszor nem lehet beszélni a csapattársakkal a küldetések után. Ez nem annyira nagy baj, csak az eddigi részekhez képest egy kicsit zavaró."

    ezt nevezik visszalépésnek :)
    ez hiányzott nekem is.
  • wedge31
    #10270
    Nem a happység hiányzik hanem a következeteség az összes addigi döntésed értelmét veszti ezzel a befejezésel.
    Ki lehet nyirni shepet a végén de nem így, szvsz.
    Nálam azért az apró hibák ellenére 9/10 a játék pedig van ami sokkal jobban bosszant mint ez a ending
  • Cef
    #10269
    Idáig 23 órám, van a játékban, most indulok az Asari-k bolygójára. Tetszik a játék, szépen kidolgozott, jól össze van rakva, a harcok jobbak mint az eddigi részekben. Viszont szokatlan, hogy sokszor nem lehet beszélni a csapattársakkal a küldetések után. Ez nem annyira nagy baj, csak az eddigi részekhez képest egy kicsit zavaró.

    Ami idegesítő:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Azt hittem a Reaperek ellen harcolunk, erre az eddigi játék kb. 70%-át Cerberusos katonák irtásával töltöttem, akik még szívósabbak is mint a reaper ellenfelek. Ezt jobban átgondolhatták volna.
  • Prince23
    #10268
    Szerencsére javították a BW-sek. Féltem én is hogy benne hagyják.
  • Pares
    #10267
    Ügyes vagy.
  • Prince23
    #10266
    Akkor ezek szerint te is azok közé tartozol, akiknek a prologustól kezdve ezerrel bejött a játék, de aztán a legvége visszavett egy picit...
  • Pares
    #10265
    "Nem is akarok ezen vitatkozni. Ha valaki ezt nem látja, kár a szóért. Ha neked EZ bejön, akkor tök jó neked. Örülj, és legyél elégedett."

    Mit nem látok? Pont, hogy Te nem látod. Az összes befejeződésben ott a happyend és a dráma is. Az a baj, hogy abszolút nem használjátok a fantáziátok sem...

    "Amúgy: "értelmi sérült idióták a BSN-en" én nem szóllak le téged, mert sötét, drámai véget szereted. Te se tedd légyszíves. Én egyike vagyok a BSN-es idiótáknak. Nem érzem magam értelmi sérültnek, csak csalódottnak."

    Ezt nem a véggel kapcsolatban írtam, hanem azzal kapcsolatban, hogy vannak, akik mindenbe belekötnek.
  • mkfdd
    #10264


  • Fenrir
    #10263
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Mirandát hogyan? A végén nincs happy end? Mind a 3 döntésemmel meghal Shepard?
  • szomferi
    #10262
    skacok, megvan még az a bug a demoból, hogy multiban ha a lobby-ban cserélsz karaktert, akkor csak egy képessége lesz használható a menetben? egyedül a 3. képessége marad meg, semmi más (rakéta, medigel, stb) nem használható, nem egyszer anyáztam a demoban miatta
  • Seth
    #10261
    Én azt vártam, hogy egy rendes epilógust kapok, nem lerendezik fél percben
  • Prince23
    #10260
    "De urak, aki vidám, mosolygós, Walt Disney logós befejezést várt, az ez előtt melyik játékokkal játszott?"

    Ki mondta hogy ezt vártuk, illetve várták a rajongók?
  • Kindred Blades
    #10259
    Ugye?
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Már azt hittem, egyedül nekem tetszik a Relay rendszer megsemmisülése. Szerintem elkerülhetetlen volt, hiszen a rendszer használata annyira megdobta az egyes civilizációk fejlődési ütemét, hogy képtelenek voltak beérni magukat morális, erkölcsi szinten, és persze bölcsesség tekintetében.
    A Normandy sorsa viszont el lett baltázva, vagyis egy stock cutscene-t kaptam, amiben olyan karakter bukkant fel, aki, hacsak nem vették át a Star Trek teleportálórendszereit


    De urak, aki vidám, mosolygós, Walt Disney logós befejezést várt, az ez előtt melyik játékokkal játszott? Mert valószínűleg rossz verziót kaptam akkor a boltban, az enyémben egy olyan veszedelemmel kell szembenézni, amely ötvenezer évente kérdés és töprengés nélkül kiírtja az összes fejlett civilizációt. Vagy úgy gondoltátok, hogy majd egy bottal megböki őket az első parasztlegény, összeesnek, és annyi? Akkor rossz játékkal játszotok, vagy nem figyeltetek eddig.
    Kell a halálnak egy még egy tucat-michael-bay befejezés, Mac Walthers végre felnőtt, s valami felnőtt ötlettel állt elő. Tökéletes, drámai befejezéssel. Nincs bajom azzal, ha valakinek nem tetszik, de a hiszti, amit csináltok néhányan, kezd röhejessé válni.

    Vagy én vagyok túl öreg? Hogy már belefáradtam az elkúrt klisés happy endekbe, s örültem valami sötétebbnek. Egyébként ez is happy end.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Shepard él, a Normandy legénysége él (bár az a jelenet még mindig nincs rendberakva), sokmilliárt ember, asari, krogan, geth, quarian, turian, salarian él, ezt szerintem győzelemnek lehet elkönyvelni.

    Shepard már a játék elején kijelenti.
    This isn't about strategy or tactics. This is about survival.

    És bizony vannak értelmi sérült idióták a BSN-en, ha Te is ott vagy, Hoz_Hun, az nem jelenti azt, hogy egy vagy közölük. De vannak, akik szó szerint letámadják a fejlesztőket a virtuális térben, sértő, embertelen, nyomorult, és szánalmas sértésekkel élnek, gusztustalan, gyerekes tréfákat űznek velük, és megpróbálják kiborítani őket. Mások meg visítanak, sírnak, neveket aggatnak rájuk a fórumon. Nem regisztráltam még, de megfordult a fejemben, hogy megmondom, ki hova menjen, max egyből bannolnak is.
    Ha ezeknek vagy egyike, akkor szégyelld magad, s inkább maradj csöndben.
    Ha azok egyike vagy, akik civilizáltan, értelmesen fejtik ki nemtetszésüket, az más helyzet.