22963
Shepard végső küldetése a Föld megmentéséért

extended_cut-p.jpgWIRÁGBOLT
FOV állítása
A játékmenettel kapcsolatban használjátok a SPOILER! gombot!

  • ratgab
    #10138
    From Ashes DLC? Eden Primeon?
  • Cápafogxy
    #10137
    Mass effect 3 működése leállt mindig ugyanott a játékba, lehet vele valamit csinálni?
  • mkfdd
    #10136
    Akkor Bobby is életben van? :D Érdekes elmélet de sorozatos körökben az ilyet hívják cápaugrásnak.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Kamu befejezéssel kiszúrni az emberek szemét egy trilógia befejező részében? Nagyon csúnya hiba lenne. Az elmélet érdekes, de ha igaz is én nagyon remélem hogy a jelenlegi keserédes és szomorú befejezés után nem szúrják ki a szemünket pónikkal meg szivárvánnyal. Van egy olyan érzésem hogy sokkal nagyobb lenne a felháborodás a fórumokon mint most. Epilógus hiánya valahol jogos azoktól akik látni akarták hogy mi történt a csapat összes tagjával, de azok akik magát a befejezést akarják megváltoztatni, azok csak tündérmesévé akarnak változtatni egy scifi történetet.

    Star Wars erre ->
  • BoneDragon
    #10135
    Bele kukkantottam*
  • BoneDragon
    #10134
    Most játszom újra a 2. részt és belekuttantottam ebbe, nem bírtam ki... Hát érdekes shep mozgása, főleg mikor fordul. Mintha kitörne a dereka.
  • Voronyezs
    #10133
    akkor mégse veszett el minden :D
  • Voronyezs
    #10132
    óóó a tökömet...kezdhetem elölről...
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Mert Miranda nekem meghalt, meg akkor legalább a 2 befejezetlen küldit meg tudom csinálni illetve a "From Ashes" dlc-t kihasználom...gondolom az is dob rajta vmit...
  • JethroHUN
    #10131
    War assets a Total hoz ad hozzá. A effective, pedig a multitól függ, total*readiness=effective. Az effectivet számít a befejezéshez. Minden multis meccs után nő a % egy kicsivel.
  • Atilorn
    #10130
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Mert az effective-nek 4000-nek kell lennie, és meg kell menteni Andersont, hogy TIM ne lője le.
  • Atilorn
    #10129
    Pontosan! Csak akkor van ott.
  • Voronyezs
    #10128
    Srácok, most akkor melyik a war asset? a total military strenght(6000+), vagy az effective??? mert utóbbi 3799... ha az utóbbi, akkor megvan miért nem jön az életben maradós videó...
  • JethroHUN
    #10127
    Még az is feltűnt hogy:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ha a cső szétlövését választom, mikor jön a videó, Shepard bőszen pumpálja golyóval. Akkor ott áll mögötte az a gyerek szellem/hologram (vagy mi) A másik kettőnél nincs ott. Kitalált párbeszéd: Child: WTF are u doing, Shepard? This is the bad, evil decision. Dont do it!
    Shepard: Fuck off, you're lying!
  • Atilorn
    #10126
    Most néztem meg, hogy kevesebb, mint 500 war assetts kellett volna a "jó" befejezéshez. Tökön szúrom magam.
  • JethroHUN
    #10125
    Nem kézzel. Ott a Cain, taktikai atomtöltet vető. Majd 200 éves technológia (kicsit tovább fejlesztve) De 1 Reaper 1 lövés
  • RamsayBolton
    #10124
    Hát igen ez a Hálivúdi happy ending megoldás, amire a tömegek vágynak.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Még jó, hogy nem arra, Hogy Shepard egy kézzel végigveri mind a 10 000 Reapert, mint Chuck Norris.
  • cooll
    #10123
    szerintem azért mert nem akart minden user-re gyűrni a bioware :)
  • JethroHUN
    #10122
    Nem értem mért nincs olyan opció, hogy telepítés kijavítása, vagy újra ellenőrzése. Megszívat a windwos és már is, lehet újra letölteni/telepíteni.
  • JethroHUN
    #10121
    Nem hiszem el, itt fórumoztok de baszik bárki segíteni. Nehogy megspóroljak egy újra telepítést...
  • Atilorn
    #10120
    Talyla. Fönt az oldalszám mellett van a neve.
  • Corten
    #10119
    Srác nagyon durván mögé lát a dolgoknak.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Megyek is megmentem Shepet és elpusztítom a Reapereket :D
  • enlightened
    #10118
    Ki a házigazda?
  • Atilorn
    #10117
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ez azt is megmagyarázná, ami számomra nem volt világos. Lehet, hogy elhangzott, de én nem emlékszek rá, hogy pontosan mit csinál a Cruicible. Ha azt választjuk, hogy elpusztítjuk a reapereket, akkor ugye magát a Catalyst-ot semmísítjük, meg és ugye ezáltal az általa irányított reapereket. De miért semmisül meg az összes szintetikust, EDI-vel együtt? Őken nem a catalyts irányítja, semmi közük hozzá. Azon meg eddig el sem gondolkoztam, hogy miért renegát opciót adott ki Udinánál, pedig nekem is feltűnt.
  • JethroHUN
    #10116
    Valaki légyszi segítsen nekem, nagyon fontos. Most, reggel window hibával indult a gép, és ez a fostaliga os csinált egy rendszer visszaállítást, aminek köszönhetően eltűnt az összes ME3 bejegyzés a regisztryből, de a fájlok megvannak. Most nagyon nem akarok letörölni 10 gb és újra letölteni...
    Ezeket kelleni ki exportálni első második harmadik remélem több helyen nem volt kulcs. (kijelöl, fájl->exportálás, és eljuttatni hozzám valahogy) De ha ugyan így screenshotban is jó lenne.
  • Animefox
    #10115
    shit....
  • Masakari
    #10114
    Így elég sok minden érthető ami eddig teljesen baromságnak hatott.KÍváncsi vagyok a dlc-kre mik lesznek.
  • wedge31
    #10113
    Nincs ilyen támogatás a pc-és verzában.
  • Atilorn
    #10112
    Igen, és talán ezért mondják a fejlesztők, hogy ők teljesen elégedettek. Na, kaptam egy kis reményt.
  • Animefox
    #10111
    Bocsi skacok ne nézzetek hülyének de a játékot Xbox360 kontrollerrel szeretném tolni, van erre lehetőségem? Mert nem látom az optionsban a módot...
  • Seth
    #10110
    Jah, a Bioware indokrinált (utálom ezt a szót,miért nem lehet agymosást mondani helyette?)minket ezzel a hülye magyarázattal és így mindenki: jaj tényleg, hű de mély, milyen fasza vége lett,...etc.
  • Hoz_Hun
    #10109
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Utálom az ilyen álmodgatós ötleteket, de... ebben az esetben még ezzel is kiegyeznék....
  • IJIazz
    #10108
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ha tényleg ez lesz és így tervezte a BioWare, akkor zseniális és nagyon kíváncsi vagyok mi fog valójában történni
  • JethroHUN
    #10107
    Ingyenes? persze
  • JethroHUN
    #10106
    Már megint ez az origin... nem hiszem el. Elindítom, ME3 telepítésre kész... fel van telepítve lol. h ezzel állandóan csak a baj van.
  • Atilorn
    #10105
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ezt még el is fogadnám(mert így szar, értelmetlen a befejezés), hogy kapjunk egy ingyenes dlc formájában egy valódi befejezést,akkor viszont zseniális és én is reménykedhetnék egy HAPPY END-ben.
  • Bullitt
    #10104
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nekem mondjuk eddig se volt gondom a végével, de ez tényleg érdekes. Én a szintézist választottam volna, de pár mellékküldi sajna kimaradt a végére, így inkább kinyírtam a szintetikus életformákat. Viszont ez a levezetés ez egészen hihető, bár bevallom, a szintézis sem annyira rossz ötlet, elvégre mégiscsak egy újabb evolúciós lépcsőfokot jelentene kb. . Persze indoktrináció az egész, de az organikusok szabad akarata ugyanúgy megmarad. És ha belegondolunk Shep alapból indoktrinált a Lazarus Project miatt.
    Én mindenesetre nem vagyok elégedetlen a végével, mert nem vártam és nem is akartam happy endet. Ez egy űreposz, a főhős nem feltétlen kéne, hogy túlélje. Ráadásul egyszer már amúgy is feltámadt.
    Am credits utáni videóban a gyerek azt mondja, hogy "Tell me more about THE Shepard." (és nem this, ahogy azt mondani szokták igazából. Csak érdekes, hogy így mondja szerintem, ezzel misztifikálva Shep lényét.
  • orichalcos
    #10103
    Múlt hét pénteken letölthettem már originben a játékot mert ott rendeltem elő. Hétfő délután fél 5kor koreai ip-vel aktiváltam, azóta játszok az EREDETI játékkal.
  • Maximus4
    #10102
    Küldj egy pm-ez a házigazdának és kiírja neked.
  • vg
    #10101
    Itt összefoglalta egy arc, hogy pontosan mi volt. Überspoiler, szóval aki akarja ne olvassa el, a játék lényege van benne!!

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Az egész játék alatt indoktrinációtól szenved Sheppard. Ezért van az hogy egyes részeknél piros RENEGADE opciót ad neked kék PARAGON szimbólum helyet (mentsd meg Udina-t: renegade opció jön fel)

    Magát a JÁTÉKOST indoktrinálják ezzel. A saját bőrödön megérzed hogy milyen az indoktrináció hatása. A jó választás helyett a rosszat választod, észrevétlenül. Erre kondicionálnak a játék végére.

    Minden ami azután történik hogy a teleport előtt belédlő egyet Harbinger egy ÁLLOM amiben az indoktrináció ellen küzdesz.

    Mielőtt a rámpán felmegyünk a kontrolpulthoz hogy kinyissuk a Citadellát, egy feliratozott táblán láthatunk "1M1" feliratot. Azzal szemben a jobb oldalon ugyanaz a tábla, de fordítva vannak a betük: what's right is is wrong - what's wrong is is right. Fordítva van minden. Ezért is kapunk RENEGADE opciót mikor megöljük az Elusive Man-t: a Reaperek indoktrinációja miatt azt hisszük hogy a jó választás lenne a rosz.

    Nézzük meg az opciókat:

    1. Kék opció - urald a Reapereket. Ez az végülis amit az Elusive Man akart elérni mindenáron. Emberi kisérletekkel, nagy etikátlan áldozatokkal. Viszont ezt úgy adja nekünk elő a kisfiú (Harbinger), hogy ezzel végülis jól járunk mert senki nem hal még és a Reaperek is jól járnak - életben maradnak, ami elfogadható számukra. Ha figyeltél a végén, az Elusive Man áll előtte mikor sorolja neked a kisfiú az opciókat, mindezt KÉK paragon fénnyel csomagolva.

    2. Zöld opció - szintézis. Ez az amit a Reaperek akarnak elérni. Az emberi fajt learatni és Reaperré alakítani őket, hogy szimbiózisban éljenek mint gép/élőlény. Ezzel végülis mindenki jól jár, és erről akar meggyőzni a kisfiú (Harbinger) hogy ez a legjobb megoldás a legkevesebb áldozatokkal.

    3. Piros opció - pusztitsd el a szintetikus életformákat. Ez az amit NEM AKARNAK a Reaperek. Viszont az egész játéksorozat alatt ez volt a végcél: elpusztitani a Reapereket mindenáron. Mindezt piros RENEGADE fénnyel veszik körül mikor Anderson előtte áll, hogy azt szugerálják neked hogy ez a ROSSZ választás.


    Ha végigvitted a játékot 5000+ war asset-nél többel és a piros opciót választod, kapsz egy kb. 5 másodperces videót a legvégén ahhol Sheppard mellkasát látod ahogy fellélegez a Londoni romok közt, MIUTÁN felrobbant a Citadel és az összes Mass Relay. Ez a bizonyiték arra hogy ez csak álom volt, hogy lesz egy ingyenes DLC amiben az igazi végét lehet végigjátszani. De van még nagyon sok másik apró dolog is ami erre utal, ha nagyon érdekel itt tudod végigolvasni:
    http://social.bioware.com/forum/1/topic/355/index/9727423

    És ezzel azt érték el hogy saját magadon látod az indoktrináció hatását. Zseniális.
  • vg
    #10100
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Tök mindegy, amelyik jobban a szívedhez húz. Amúgy miért olvasod a topicot, ha nem nyomtad még végig?
  • Masakari
    #10099
    Igen!

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A turiánokknál semmilyen űrcsata nem volt látható. A quariánoknál mutattak valami morzsányit de az is lófasz volt,az hogy a rádióban orditoznak nekem semmit nem ér. Az Asariknál is kb nulla volt amit láttál. A földnél meg volt 1 nagyon jó jelenet és ennyi.
    Bocs de én ettől többet vártam.