1365
Napenergia, hálozatba visszatáplálás kicsiben az interneten beszerezhető komponensekből
  • Duchovny
    Ez a 14Wp-s modell nekem 8,5EUR-ba került.
    Azt hozz8 kell tennem hogy csak a napelemért fizettem.
    A 3mm-es ALU lemez amiből a keret van az üveg a szilikon és a PVC lemez ami a hátulja az ingyen hulladék volt :)
  • bardocz
    Megnézném azt a kis átalakítást.
    Ha 100kg-nak vesszük a tankot, meg üzemanyagot együtt, akkor benzines kocsival ~1000km-t lehet megtenni, folyékony hidrogénnel ~500km, sűrítettel meg ~50km.
    És ugyan úgy környezetszennyező, mint a benzines autó(valamivel vizet kell bontanod).
    Ez az "olcsó" napelem viszont jól hangzik, és ha tényleg eléri valaki a 2.5 éves megtérülési időt, akkor teljesen jó.
  • Duchovny
    Egy meglátás a hidrogéncella és hasonló ötletekhez, drága a tárolás.

A mai világban kis emberként (<20-30kW) a legolcsóbb akkumulátor a hálózatba való visszatáplálás + egy 4-5kWh akkumulátorkapacitás amivel áthidalod a hálózat kiesését.
  • Duchovny
    Model 4 darab 3,5W(0.5V*7A)-os cellát 4 darabra, 4x4=16 -> 16*0.5V = 8V, 8V*1.75A=14Wp
  • Duchovny
    Az e-bay-en sikerült komponenseket találnom.

Fotocella 0,5EUR/W egészen elfogadható

300w grid tie inverter, 14v-28v dc to 220v,230v,240v ac
    75EUR(0,25EUR/W), halmozható úgyhogy minden 300W cellának lehet külön invertere.

Egyelőre csináltam egy modellt hogy megtudjam milyen minőségűek a napelemek. Feldaraboltam 4 darab 3,5W(0.5V*7A)-os cellát 4 darabra, 4x4=16 -> 16*0.5V = 8V, 8V*1.75A=14Wp
    Novemberi napos időben a szabadban pontosan nap irányban adott (3,5mm-es üveg) volt a keretben 8.2V*0.9A=7.38W .

Most egy nagyobb prototípuson dolgozom ami 80*80cm és 16 darab 0.5V*7.5A -os cellát fog tartalmazni, elméletileg 60Wp kell hogy legyen nyáron.

• Duchovny
    A bevezetőben bemutatott 6200EUR-s 1,9kWp-s rendszer megtérulési ideje 7-8 év.
    Ha 30% -ból sikerül összehoznom akkor 2.5 év.
  • Duchovny
    Én Szlovákiában élek a magyarországi dolgokhoz nem tudok hozzászólni.

Nálunk a 100kW alatti rendszereknek nem kell ceritfikát csak bejelentési kötelezettséged van. Az elektromos művek 15 évig 0,430 €/kWh áron kötelesek megvenni tőled a megújuló energiaforrásból származó áramot. Ha pedig magadnak termelsz akkor 0,374 €/kWh bónuszt fizetnek neked amiért megújulóból váltod ki amit felhasználnál.
  • Duchovny
    Egy dolgot elfelejtetek. 2020-ra az EU-ban 14%-a az energiatermelésnek megújuló energiaforrásból kell származnia.
  • joebacsi
    p=peak

Csúcsteljesítmény ideális körülmények között.
  • Wolfsnack
    figyelj, nem csak üzemanyagcellaként lehet hasznosítani, hanem a mai átlagos autókat is kis beavatkozással át lehet állítani hidrogén üzemmódra, marad a belsőégésű motor csak hidrogén robban be, na bumm
  • ZilogR
    Wp az "wattperc"?
    Azaz 1900Wp energia az 31.7Wh ???
  • Duchovny
    Egy kis grafikon hogy mennyi energiára számíthatok a környéken.

Az teljesítmény függvénye az orientációtól:
  • pxxl
    nem mintha a napelem megérné :D
  • bardocz
    Tényleg nagyon megéri ám. 250 év alatt meg is térülne a hidrogénes autó, ha egyáltalán megtérül valaha is.
  • Wolfsnack
    nem fogják engedélyezni neked a visszatáplálást, ahhoz túl kicsi vagy és nem egyenletes a betáplálásod
    meg amúgy is mit érnél vele?
    inkább bonts vizet és vegyél egy hidrogén hajtású autót, máris nincs gondod az üzemanyagra
  • Duchovny
    Mi kell hozzá:
    1. Napelemek ~1900Wp
    2. Visszatápláló inverter ~2000W (14-28V/240V)
    3. 3mm ALU lemez a konstrukciónak (nem kész L és U profil hisz barkácsolunk és költséghatékonyak akarunk lenni)
    4. Vezetékek, Elosztószerkény ( ez is házi készítésű ALU vagy PVC még nem tudom)

• Duchovny
    Sziasztok

Fotocellákkal, hálózatba visszatáplálós házi rendszerekkel és barkácsolással foglalkozó témát szeretném feszegetni.
    Belevágtam egy projektbe amivel egy kereskedelmi forgalomban levő (a képen látható) 6200EUR költségű 1,9kWp teljesítményű hálózatba visszatápláló napelem rendszert szeretnék a kereskedelmi ár 20-30%-ból összehozni.