36816
Nevada_900x350.jpg
Digital Combat Series: World

A DCS World megszületésével a DCS sorozat egyetlen közös magra építve, egy felületről lesz elérhető. Az eddig egyenként telepíthető DCS részek helyett egyetlen közös felületről lesz elérhető, így sokkal könnyebben lehet váltani az egyes kiegészítők között, egyszerűbb és könnyebb lesz a frissítés is. A DCS World folyamatos frissítésekkel, a grafikus rendszer, az AI egységek, AI logika, effektek, stb. együtt fejlődik. Minden ami a szimuláción kívüli repülhető gép, térkép vagy más fizetős tartalom. A jelenlegi DCS World még béta verziós, nem végleges. Az első kiadás ingyen tartalmazza a Flaming Cliffs 2-ből származó repülhető Szuhoj Szu-25T Frogfoot típust.(THX by Sanyo)

*-------*

Nem jogtiszta játék letöltésében, telepítésében és használatában nem tudunk és nem is akarunk segíteni.

Az ilyen jellegű hozzászólások válaszolatlanul lesznek, vagy minden további értesítés nélkül törlésre kerülnek.

HUNAF nyílt facebook csoport KATT IDE!

DCS OFFICIAL fórum KATT IDE!

A DCS HuNAF weoldala KATT IDE!

Szimulátor történelem KATT IDE!
  • HungaroJET
    #3517
    Kutter, a (komolyabb) repülési számítások nem a DCSW-be tartoznak (mármint azok amik nincsenek benne a PlanesConst.lua-ban és az SFM_Data.lua-ban)
    Jelenleg ez hajtómű teljesítmény per hőmérséklet dolog az DCS és nem FC.
  • LeonSilver
    #3516
    Következő a problémám.
    Először is reggel még jó volt. Most a következőt csinálja.
    Ha megnyitok egy fájlt, akkor látni, hogy megnyitja de mintha az egész asztalra dobna egy fekete "leplet". Nem látni a pikcsört, nem lehet szerkeszteni. A képen is látni, hogy meg van nyitva. És már az őrület kerülget :)

  • HungaroJET
    #3515
    Igaz, a Su-17/22-t és a Su-24, F-111-et is kifelejtettem, mint népszerű masinát.
    Viszont bízzunk benne, hogy azért is késik az FC3, mert még pofozgatják az új modelleket.
    Ez a két új modell is "derült égből villámcsapás" volt. Semmit sem szóltak/mutattak előtte. A készülő rep.hordozóról is többet tudtunk.
    Talán lesz hasonló (mégnagyobb) meglepetés a Su-27 MiG-29 családból is.
    Mellesleg a MiG-31 modell még nincs kész (ahogy az F-18C sem), de én boldog lennék egy hasonló, befejezetlen, (még)nem specular MiG-31 szintű 29-essel vagy 27-essel.

    Molni: szerintem így marad az FC3, (remélhetőleg nem) de tudod, EDe nem mond előre semmit - és egyre kevesebbet is fog mondani a jövőben. Ezzel az FC3 kiadási időponttal is felsültek.
  • Caterpillar
    #3514
    Mint említettem, a DCS:W egy core, ha ráültetik az FC vonalat szerintem azoknak a gépeknek is meg kéne kapniuk ezeket a változtatásokat.
  • Molnibalage
    #3513
    Akkor ez valszeg az FC3-ban is így marad?
  • Reaper
    #3512
    Szu-22-t sem felejtsd ki!:) Amúgy jelen állás szerint ne álmodj új modellekről FC3-ban, pl. a 29-es szériát illetően. Egyébként a 31-es is új modell látod és még sincs specular hozzá...
  • HungaroJET
    #3511
    Csak DCS-ben, FC-ben nem.
    A Kamovnál bejátszik rendesen a külső hőmérséklet és az alap (tengerszintre beállítható) légnyomás.
  • Caterpillar
    #3510
    PS-ben elképzelhető hogy én is tudok segíteni, attól függ mi a kérdés...
  • Molnibalage
    #3509
    A környezeti hőmérséklet befolyásolja a hajtómű tolóerejét a DCS/FC vonalon?
  • HungaroJET
    #3508
    LeonPapa: szerintem Ducky-t kérdezd ;)
    Trolokka: előbb-utóbb biztosan lesz kabin (a DCS:F-15/16/18 után <-- ezeket, szerintem EDe fogja csinálni - bár kit tudja. Lehetséges, hogy "odaadják" a külső modellt egy fülke és repmodell gyártónak. Ezt történik most az Iris F-15E-vel és a Belsimtak UH-1H-val. Úgy néz ki EDe már létező cuccait fogják használni (és gondolom feltuningolni), merthogy az Iris-nél is volt egy kis gebax: az egyik feljesztő nemrég kilépett és vitte a munkáit.
    Reaper: Lehetne minden modellhez specular. (lehet, hogy jövőre már én is tudni fogom, hogy adjam hozzá utólag bármihez), de a tuti és gyors megoldás Max-on keresztül kellene hogy jöjjön az eredeti modell készítőjétől.
    Valószínű, hogy inkább csinálnak egy totál új modellt (vagy vesznek a precise3Dmodelling.com-tól - "leányvállalat"?), minthogy inkább a régieket foltozzák.
    Őszintén megvallva, most nagyon bízom EDében, hogy az FC3-val legalább a "hiányzó" repülhető gépek mindegyikét felhozzák azonos szintre. Ugyebár ezek lennének a Su-27/33 és a MiG-29 modellek (A,C,(S),G), ha nagyon elszállok akkor ide remélhetem még a 29K és a Su-30/34 modelleket is, bár ha MiG-31, akkor már a hiányzó 2 MiG-25 varáció is bejátszhat.
    Amire nagyon ráférne még a frissítés az F-16, F-14 és a MiG-23/27 modell lenne - és akkor ezzel nagyjából ki is merítettük a (z igazán) népszerű gépek palettáját... (tudom ,még ott lenne az F-4, F-5, a Mirage2000 és a már ráncfelvarráson átesett Tornado is)
  • Caterpillar
    #3507
    Részecskefizika? Mit akarsz atomerőművet építeni? xD

    Viccet félretéve valóban semmilyen particle effect nincs az engine-ben és ezért van az hogy textúrákból állnak a füsthatások valamint a felhők is... Kíváncsi leszek ilyen szempontból az EDGE milyen változást hoz majd, mert ha netán kap particle effectet, azzal simán megvalósítható lenne a fekete füstön átrepülve örvényleni kezd stb... A hajtómű füstölés ugyan ez a kategória, az összes leválással együtt... De pl lehetne leválás a kamov rotorlapátjairól vagy a légcsvaros gépek propelleréről is...
  • Reaper
    #3506
    Ráférne a programra egy legalább alapszintű részecskefizika és akkor lehetne jó kondenz, füst, áramlásleválás...
  • Reaper
    #3505
    Ingame...
  • Reaper
    #3504
    Nem sajna, a füsttel nem igazán lehet mit kezdeni egyelőre. A szárnyvégi áramlásleváláshoz van egy jó mod, de még így is sehol nincs egy komolyabb FSX-es effekthez...
  • Molnibalage
    #3503
    Ezek a Nevada képek ingame képek vagy csak PS?
  • Molnibalage
    #3502
    Tényleg, a füttel hogyhogy nem csináltak semmit a modderek? Ennyire kódfüggő? Nem lehet adattal bűvészkedve megváltozatoni őket vagy új textúrákat betenni?
  • LeonSilver
    #3501
    Skacok. Van itt valaki, aki vérbeli fotóbolt artista? Lenne néhány kérdésem. Vagy lehet csak egy.
  • Reaper
    #3500
    Mondjuk azt hozzátenném, hogy pl. az új F-18C-nek van specular map-je, ahogyan a P-51-nek is (méghozzá nagyon komoly). Egy szó mint száz, az engine tudja, csak meg kéne csinálni minden gépre...
  • Reaper
    #3499
    Igen, grafikailag lehetne még tuningolni. Elsősorban a füst effektek hagynak maguk után kívánnivalót (a kondenz pl. borzalmas), de említhetném az áramlásleválást a szárnyvégen, illetve ennek hiányát a belépőéleken, nincs hajtóműfüstölés és ahogyan írtad: bump mapping nélkül ezek a gépek valahogy nem az igaziak...
  • repvez
    #3498
    Visszatérve egy kicsit a kinézetekre.A DCS vonal valoban több olyan elemet tartalmaz ami szebbé teszi ,de néha egy kicsit olyan rajzfilm szerüek a szinek és a gépek is olyan makett hatást kelltenek, nem tünik valóságosnak a látvány .Az anyaghasználat vagy megjelenités fura , hiányzanak a fémes hatások ,csillogások.
    A másik ami fura az a füst megjelenitése. A Flare füstje a szabályos távolságokra elhelyezkedő kis pamacsokkal szörnyű.ÉS mindenféle füst animációja annyira lassú számomra és hogy egy bizonyos területre koncentrálódik.Gépágyú ,rakéta ,flare, és az égő roncsok füstjei.Tul szabályosak és nincsenek bennük random változások, mindig ugyan olyanok.
    Néha ezeken a pontokon a 10 éves falcon jobbat nyújt, föleg most az uj BMS moddal, dinamikus fények ,árnyékok és HDR-el.DE a flare része az FF5-ös modban volt számomra a legjobb megvalósitás eddig amit láttam.


    Hozzáteszem, mindez csak is a grafikára értem.
  • Sanyo
    #3497
    Thx!
  • Trolokaa
    #3496
    Hali!

    Szerintetek ha már így kipofozták a Mig31 et, elképzelhető hogy kabinja is lesz?
  • HungaroJET
    #3495
    Sanyo, én is raktam fel pár új képet. Ha gondolod nyugodtan használd illusztrációként őket ;)

    Innen:
  • majonur
    #3494
    Erdekesen viselkedik az A.I. beraktam a mission editorban 1 P-51 et, ellene repult egy Mig-29,es egy SU-27, A-A raketak nelkul, a 29-et lelotte egy fordulo utan, a Su-27-et ket fordulo utan meglotte, majd az menekules kozben becsapodott a foldbe.
    Tudom, hogy a relativ kis sebesseg miatt a Mustang volt elonyben, de olyan hihetlenul semmit se csinaltak a ruszki gepek a sajat erdekukben. Szerintem a keszitok csak a levego-levego raketakra irtak valami scriptet, ha az nincs, teljesen hulyen reagalnak.
  • repvez
    #3493
    A http mögül hiányzik a : ezért nem jelennek meg !
  • Reaper
    #3492
    Na, my fault:)








  • Reaper
    #3490
    Az tuti, hogy grafikailag ott van a szeren a progi. Illetve ami rendkívül pozitív, az a dinamikus időjárás. Mechanist picit paraméterezte a dolgot és hát mit mondjak elég ütős időjárásra lehet így szert tenni. Baromira feelinges, ahogy egyes régiókban mennyire eltérő az időjárás és hogy hogyan változik folyamatosan. A repmodellek is elég korrektek. Egyelőre a 29-est és a 31-est teszteltük multiban.








  • Sanyo
    #3489
    Van egy üres honlapjuk, de ezen kívül nem sok.
  • csolee
    #3488
    semmit nem találtam a belsimtekről... rejtélyes csapat
  • Sanyo
    #3487
    Bármi jöhet ami DCS, az sg fórum mindig meg van nyitva ha a gép előtt ülök. :)
  • HungaroJET
    #3486
    Ha gondolod, tolhatom ide a híreket, ha találkozom velük ;)
    Egyébként jók lettek a képek, kicsit homályosak (a videó miatt), de legalább HD felbontásúak.
    Mellesleg gondoljátok, hogy ez a Belsimtek egy olyan "gyári" csapat lehet ?
    Netalántán "csak" egy sima szoftveres gárda akik a Bell helikre szakosodtak ?
    (mindjárt keresek pár infót róluk)
  • HungaroJET
    #3485
    Molni, szerintem nem lesz semmiféle Tool.
    Lehet, hogy anno gondolkoztak rajta, hogy kiadják, de szerintem úgy döntöttek, hogy meghívásos alapon adják inkább ki. Wags-nak megtetszett Becz Laci és az Iris munkái, így ők kaptak először - szerintem.
    A többiek vagy le kell hogy tegyenek előtte valamit az asztalra vagy meg kell vegyék a Tool-okat. Gondolom. Nem tudom, csak megérzés, mert akik bekerülnek a fejlesztői körbe azok már nem beszélhetnek.
  • macleody
    #3484
    Én azt érzem, hogy próbálják rendbe tenni amit elbasztak. Gyere armázni, majd én megsimogatom a lelkedet AK-val :)
  • Molnibalage
    #3483
    Én az várom már nyálcsorgatva, hogy adják már ki a toolokat, amiket 2008 óta ígértek. Tutira sokat segítene. Vagy nekik sincs és pont úgy manuálisan szenvednek, mint a modderek? Tényleg, a modderek mit használnak?

    OFF

    A Falconban lehet akármilyen szép járműmodelleket tenni, a táj alapvető képén nehéz változtani. Egyébként most próbálkoznak ezzel. Vannak ígéretes tesztek.

    ON
  • Reaper
    #3482
    Értem én, hogy mire gondolsz, de pont erre válasz mostmár a DCS vonal az FC3-tól kezdve. Ugyanis pl. végre AFM-je lesz a rakétáknak. Igazad van ezzel az eladjuk ugyanazt kicsit tuningolva még1x dologgal kapcsolatban is, de most talán változik valami és az eddigi koncepciótlanságot végre felváltja valami normálisan működő és fejlődő dolog. A modul rendszer olyan szempontból jó, hogy mindenki azt vesz csak meg, amit akar és ennek ellenére is tud más modult használókkal nyomulni. Igen, hiánycikk valóban egy többfeladatú madár a repertoárból, ami remélhetőleg az F-18C lesz végre. Amúgy a grafikára visszatérve, kurva sokat dob egy szimulátoron, ha valósághoz közeli grafikai elemekkel van megáldva és ezen a téren nagyon jól áll a DCS, reméljük a többi hiányosságát és betegségét is kinövi mihamarabb...
  • Molnibalage
    #3481
    Én nem is szidtam a képességeit addig, amig meg nem láttam a rakéták modellezését. Még a modellezés szó is sértő volt rá. Sok téren hülyére veri a DCS/FC a Falcont, ezen nincs mit szépíteni. Mikor köjött a CA, akkor füttyentetem, hogy na végre. Nem dinamikus hadjárat, de végre valami.

    Pontosan azért vettem meg az A-10C-t, mert egyszer eljön majd az idő. A gond az, hogy anno ezért vettem meg az Ka-50-et is. Meddig játszuk még ez tisztelt ED..? Az A-10 lehet részletesen modellezet, de nagyon egyfeladatú a gép nekem. Jó lenne már egy valódi vadászbomázó az FC vonalba is. LGB, SEAD, HOBS/JHMCS modellezés, stb. A DCS elvileg már bír GPS bomba modellel is.

    A Falconban inkább a kontraszt az, ami zavaró. Vannak olyan rempodellek benne, amik mai szemmel sem olyan csúnyák, viszint a táj és az objektumok nagy része tényleg katasztrofális. Viszont el lehet azon gondolkozni, hogy a 100k poligonos 2048-as skines A-10C kell vagy olyan modellezés, ami legalább basic szinten mondellezik a légiharc rakétál ALAP jellemzőit. Jelenleg gyakorlatilag NINCS fizikája a rakétáknak. Semmiféle erőt nem számolnak amennyire láttam a leíró DB-t. Most készültek és készülnek 35k-s repcsi modellek.

    http://www.benchmarksims.org/forum/showthread.php?12132-WIP-B-52H-Stratofortress/page4&highlight=b-52+wip

    A wing flex is modelelzve van! Viszont a 35k-s hi res skines gépet ott a 10 éves skin nélküli lowpoly rack. Uh...

    A DCS grafikailag egyenszilárd, a Falcon nem. Viszont a Falconért nem szurkolsz le egy vasat sem és nyílt.
  • Reaper
    #3480
    Nem tisztem védeni az ED-t, mert balfasz brigád az egyszer szent (ld. olyan dolgok meg nem valósítása, amit más szimekben már 10 éve megcsináltak), de azért ne fikázd már le a DCS-t élből csak azért mert neked nem tetszik. Vagy ha igen, akkor ne csodálkozz ha az általad hőn szeretett, 15 éves grafikával operáló cuccról valaki hasonlóan vélekedik...
  • Reaper
    #3479
    Te repülted a DCS-t? Nálad tudatalatti, hogy minden szar, ami nem flakon...
  • Molnibalage
    #3478
    Ez repülhető lesz? Kicsit fura annak fényében, hogy az AH-64-et ígérték elsőnek a Ka-50 után. Áh. Ezeknek már azt sem hiszem el, hogy kék az ég...
  • Sanyo
    #3477
    UH1-H Huey, kiloptam pár képet a videóból.