36819
Nevada_900x350.jpg
Digital Combat Series: World

A DCS World megszületésével a DCS sorozat egyetlen közös magra építve, egy felületről lesz elérhető. Az eddig egyenként telepíthető DCS részek helyett egyetlen közös felületről lesz elérhető, így sokkal könnyebben lehet váltani az egyes kiegészítők között, egyszerűbb és könnyebb lesz a frissítés is. A DCS World folyamatos frissítésekkel, a grafikus rendszer, az AI egységek, AI logika, effektek, stb. együtt fejlődik. Minden ami a szimuláción kívüli repülhető gép, térkép vagy más fizetős tartalom. A jelenlegi DCS World még béta verziós, nem végleges. Az első kiadás ingyen tartalmazza a Flaming Cliffs 2-ből származó repülhető Szuhoj Szu-25T Frogfoot típust.(THX by Sanyo)

*-------*

Nem jogtiszta játék letöltésében, telepítésében és használatában nem tudunk és nem is akarunk segíteni.

Az ilyen jellegű hozzászólások válaszolatlanul lesznek, vagy minden további értesítés nélkül törlésre kerülnek.

HUNAF nyílt facebook csoport KATT IDE!

DCS OFFICIAL fórum KATT IDE!

A DCS HuNAF weoldala KATT IDE!

Szimulátor történelem KATT IDE!
  • beci43
    #3560
    Talán a modderek megoldják,csak várni kell.
  • k53ta
    #3559
    A talajtexturával kezdhetnének valamit, mert nagyon természetellenes, olyan makett hatású, mint amit élénk színű zománcfestékkel festettek.

  • k53ta
    #3558
    Remek, nagyon jó! Aktív zavarásra miként fog reagálni?
  • Reaper
    #3557
    Hungaro!

    Csinálok egy flyable mod-ot. Van elképzelésed, hogy a főmenüben hogyan lehetne több sorba rakni az ikonokat?
  • Molnibalage
    #3556
    Újra van Frugalsworld.
  • Leon77
    #3555
    Szia! Igen, csak a második rész van a Worldben. Ha csak az elsővel repkednél, érdemes patchelni 1.0.2-ig, mert akkor az FC2-t használó játékosokkal is együtt tudsz reppenni, ilyen szerverből pedig még van bőven.
  • ravensoul
    #3554
    Sziasztok! A DCS World-ben csak a Black Shark második része kapott helyet, az első nem?
    Van valahol szerver, ahol lehet a sima Black Sharkkal repülni? (az első résszel)
  • Caterpillar
    #3553
    Nos ennek azt hiszem meglehetősen örülök, ez előrevetíti a térképező üzemmódot más típusok esetén! :)
  • Sanyo
    #3552
    Köszi. :)
  • beczl
    #3551
    Azok a ténylegesen visszavert jelek alapján leképzett fals céljelek.
  • Sanyo
    #3550
    Szia, persze, írok neki mindjárt. :)
  • macleody
    #3549
    Kurva kgb. Mindig tudják hol vagy :)
  • Caterpillar
    #3548
    Sanyo, esetleg egy kérdést meg tudnál ejteni Becz Laci felé, hogy a fals jelek a lokátoron milyen módon voltak megoldva? Tehát azok ténylegesen visszavert jelek vagy csak egy jól kinéző script?

    Persze csak ha publikus az infó.. :P
  • HungaroJET
    #3547
    A kutya jelzi nekik ?
    Wazze ezen megszakadtam. Persze a kutyának jó a hallása, csak akkor a harckocsit kussra kell tenni, mert az zörög azért rendesen :)
    A négy páncélos és a kutya :D
  • gsg16
    #3546
    igen,így volt,én már csak a csattanást hallottam,és a közeledő talajt láttam.de az is fura,hogy ha a háta mögül,egy ház mögül emelkedek fel,azonnal rám fordul,és lőni kezd.pedig radarja az nincs neki.egyszerűen ennyire pengék az orosz páncélosok.biztos a kutya jelzi nekik,amit mindig magukkal hordanak,ahogy azt anno egy sorozatban láthattuk is.
  • Sanyo
    #3545
    RP22 radar teszt képekben.
  • HungaroJET
    #3544
    Sajnos, ez okoz mindenkinek fejfájást, EDének is.
    Ahhoz, hogy ne menjen keresztül a lövedék/rakéta a fákon, ahhoz ójra kellene gyártaniuk, minden egyes erdőt. Hiába áll több 100 fából egy erdő (egy modellként kezeli ráadásul) - minden egyes darabhoz külön ütközési modell kellene.
    A másik megoldás lehetne, hogy kiszedik az erdőket és minden egyes fát egyenként telepítenének - csak az meg kb. egy évtizedes meló.
    Ede szerint a legnagyobb gond az, hogy a járművek nem mennek be az erdőbe, és ha oda pakolod, akkor meg se mozdulnak, ha van ütközési modell.

    Mellesleg egy lövedék IRL kersztülmegy egy fán,tán még egy raksi is.
    Viszont nem egy egész erdőn. A legnagyobb gond szerintem mégis az, hogy keresztül lát rajta az AI és Te nem.
    Először azt kéne megoldani, hogy ne lásson.
    Gyakorlatilag csak azt csinálták, hogy ha erdő fölött vagy (térkép szerint) akkor a felderíthetőséged asszem: 0.5-ös szorzót kap.
    Szóval később vesz észre, de utána pofán lövik az embert úgy, hogy te nem is látsz semmit (a rakéta indítást sem) csak a rengeteg fát :
  • gsg16
    #3543
    van arra mód,hogy a BS2-ben a fákon NE lásson át az ellenséges harci jármű?ma osonkodtam a városban,leraktam pár bmp 3-ast,hogy majd felemelkedve a házak,vagy fák mögül,nem irányított rakétával,lekaszálom őket egyenként.erre vagy egy kilométerről,(én abban a hitben voltam,hogy a növényzet elrejt),egyszerűen pofán lőtt,a lombokon keresztül úgy,hogy én a reptértől kezdve,2-3m magasságban repültem.
  • Papa01 #3542
    Kipróbáltam én is, nem lenne ez rossz, bár valóban lassult. Leginkább robbanásoknál akad meg, szintén egy pillanatra. Remélem, majd optimalizálják. :)
  • gsg16
    #3541
    érdekes,hogy pl az én gépem is bőven megfelel az ajánlott rendszerkövetelményeknek,aztán mégis,amikor a kamov földközelben elkezd port felkavarni,vagy amikor az A10C-ben a Maverick képernyő bekapcsol,megakad egy pillanatra a kép.ha meg bekapcsolom a fülke árnyékot,meg a tükröket,akkor meg akadozik.
  • macleody
    #3540
    Eddig mediumon próbálgattam, most feltoltam mindent high-ra. Élsimítás 16Q, HDR bekapcs, cockpit shadow be, TSAA be. Ugyanaz az fps, semmit nem változott, kivéve hogy sokkal szebb lett és még a várost is látom Batumi mellett. Eddig csak akkor láttam ha jó közel mentem. Ez gondolom proci limit, ha nem tévedek.
  • macleody
    #3539
    Nézegettem most az fps-t.
    Kamov cockpit: 15 fps, proci használat 70%, videókártya 50%
    Melettem álló A10 külső nézetben: 30 fps, proci 40%, videókártya 70%
    A wittman által linkelt fps növelő pakk 1 fps-t sem hozott.
    Úgyhogy most vagy gyűjtök egy új gépre, vagy letörlöm a cuccot.
  • asw27
    #3538
    Egy kis segítség kellene a többi gép életre keltéséhez.
    A lentebb leírtak számomra sajnos nem mondtak túl sokat.
    Ha nem túl bonyolult, örülnék egy picit bővebb leírásnak, hátha sikerül megoldani. Előre is köszönöm.
  • Reaper
    #3537
    Köszi, már közben megoldottam!:) Logikát nem kell benne keresni...
  • Leon77
    #3536
    Rendben, köszönöm a válaszod! :)
  • Sanyo
    #3535
    Az ellenőrzőlista szerint jól csinálod, akkor csak még finomabban kell repülni a gépet. :)
  • Leon77
    #3534
    Ha megerősítés alatt azt érted, hogy a tanker szól: "contact" (ready lámpa átvált a latched-re), majd "you are taking fuel", akkor igen. A stabilitás még gyakorlás alatt, ezt olvastam a dcs fórumában is, nagyon finom mozdulatok szükségesek a tartáshoz. Amennyire lehet vagy tudom, igyekszem zöld sávban tartani a csonkot.
  • Sanyo
    #3533
    A tankernek is meg kell erősítenie a kapcsolat létrejöttét, csak azután indul meg a nafta. Stabilan tartod a gépet?
  • HungaroJET
    #3532
    Reaper, az L-39_ZA-t próbáltad már ? ;)
  • Leon77
    #3531
    Urak! Légitankolásnál (world 1.2.1 - A10) mi lehet a hiba (mit felejthettem el), ha a csatlakozás (Latched) után nagyjából 5 másodperccel "disconnect" üzenetet kapok és egy csepp üzemanyag sem érkezik a tankergéptől (Kc-135)? Ugyanezt kipróbáltam a sima (1.1.1.1.) A10-nél is, ott ugyanennyi idő után "transfer complete" üzenetet kapok és szintén lecsatlakozik. Elvileg automatikusan kellene jönnie az üzemanyagnak, de ezen rövid csatlakozási idő alatt meg sem mozdul a szintmérő számlálója. A kézikönyvben szereplő checklist-ben nem írja, hogy bármely szelepet be kellene kapcsolni, csupán azt, hogy a tank gate szelep legyen zárva.
  • beci43
    #3530
  • macleody
    #3529
    Fasza :)
  • LeonSilver
    #3528
    Ja. Meg. uninstall, reinstall. Probléma ugyan az. Aztán tantusz kolléga leesett. A hülye buzi VGA kártya volt rosszul beállítva (élsimítás, kutyafasza...) Ezeket kikapcsoltam és már jó is. Hogy rohagggyyyyyon meg :D
  • macleody
    #3527
    Megoldódott már?
  • LeonSilver
    #3526
    Na most fosom össze a bokámat.
  • Reaper
    #3525
    FC3-ról még nem tudni mit fog számolni és mit nem, szóval mi ez a jelen idő?:)
  • Trolokaa
    #3524
    Sejtettem Mig31 el kapcsolatban hogy nem ma lesz az se hogy valós kabinnal használni lehessen. Az átkukázott Mig29 meg Su27 kabin már nem annyira fun.
  • HungaroJET
    #3523
    Van magassági koefficiens a teljesítmény csökkenésre a max.mil és a max.AB-teljesítményekhez az FC-SFM számításokhoz. Hőmérséklet nincs.
    Viszont jobban belegondolva az sem nagy ügy, kb. 100 méterenként esik egy fokot a hőmérséklet az alsóbb régiókban. Szóval, lehet hogy ugyanazt számolja minden géphez az SFM.dll.
  • Caterpillar
    #3522
    És ezeket mennyire nehéz pótolni? Másrészt te tudsz valamit Hungaro mert jelen időben beszélsz az FC3-ról mintha tesztelnéd! :D Titkolsz valamit? :P
  • HungaroJET
    #3521
    Igen, az adott modulok tartalmazzák, hogy mely adatokat használjon fel a repülési, sérülési, hidraulikai, stb. számításokhoz a P-51.dll, A-10.dll, vagy a Ka-50.dll.
    Adatok vannak, de az FC3 nem számol velük.
    Nagyon egyszerű adatok vannak csak megadva, jóformán nincsenek is számítások a hajtóművekhez. Meg van adva a hajtómű fajtája, légellenállása, és a bizonyos Mach-hoz tartozó tolóerők 17 lépésben, még csak a rep.magasság sincs benne a képletben (ha jobban belegondolok az azért lehet, hogy a magasság benne van a DLL-ben: mindegyik hajtóműhöz ugyanolyan csökkenéssel számol), de asszem magasabban inkább a felhajtóerő fogy el mint inkább a tolóerő - úgy vettem észre.