23623
  • eta32 #22136
    Gondolom arra amire kitalálták....
    Nekem olyanom nincs....így fogalmam sincs
    Gondolom mod map ,ha igen akkor kell lennie leírásnak mire is való...
    Első tippem silózásra majd takarmánynak az álltokhoz...
  • nono28
    #22135
    Sziasztok!

    Egy kérdésem lenne.A kukorica szalma bála mire jó?
  • Caliph
    #22134
    igen , van olyan mod is
  • eta32 #22133
    A múltkorában mint ha láttam volna olyan modot is ami bárhova letehető és akkor oda rakja le a dolgaid amiket megveszel,de nem esküdnék rá meg tutira...
    Nem töltöttem le jó nekem a bolt....
  • Caliph
    #22132
    üdv!

    1 sajnos nem lehet hazaszállítatni,csak ha magad intézed.
    kivéve persze moddal. van olyan mod amivel kézzel pakolhatod a raklapokat,van olyan mod ami lerakható feltöltési silókat ad,amit a farmodra rakva már onnan is töltheted a gépeket maggal trágyával stb.

    2 a vetőgépek között gyárilag csak 2 féle vetőgép van amihez külön guruló tartályt lehet kapcsolni. a bolti képernyőn irja melyik vetőgéphez kompatibilis.
    ahogyan a vágóasztalokat is irja hogy melyik kombájnhoz készült.

    a seed hawk a legnagyobb/szélesebb gyári vetőgép,amit a képen látható módon tudsz összerakni a tartályával




    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2020.05.27. 13:58:55
  • Halu83
    #22131
    Sziasztok,

    Meg viszonylag friss játékos vagyok a FS2019-ben.

    Lenne két kérdésem, hátha itt választ kapok rá ;)

    1: ha veszek valamit a boltban, akkor azt lehet valahogy házhoz szallittatni? Pl magokat, műtrágyák stb...

    2: sehogy se jövök rá, hogyan tudok vetőgépre (vagy bármi másra) plusz (pót-,kiegészítő) tartályt szerelni.
    Megvettem a vetőgépet és hozzá a nagyobb tartályt is, de nem tudom összerakni a kettőt, a tartályt haza se tudom vinni sehogy a bolt elől ....

    Köszi előre is a segítséget :)
  • TomStorm
    #22130
    Ja és a Meadow Grove
  • TomStorm
    #22129
    Esetleg azt tudja valaki hogy a Svájci map(Swiss future farm) az szezonra kész?
    Geo van hozzá azt látom,ott írja a telet
  • TomStorm
    #22128
    Rákerestem nincs sajnos konzolon a mod-ok között.De azért köszi!
  • FrezeR
    #22127
    Elég buta módon van belőve a fogyasztása az összes eszköznek, eredetinek modnak egyaránt. De van olyan mod, amit ha beteszel a többi közé, akkor valós fogyasztásuk lesz a gépeknek. Realistic Fuel Usage a neve.
  • TomStorm
    #22126
    Üdv.
    A Mod járművek üzemanyag fogyasztása ugyanaz mint a normál?
    Az lehetséges hogy egy kis traktorral 5x időn 1 órája szántok és szinte semmit nem fogyasztott?
    Konzolon játszom
  • Tramdriver100
    #22125
    Köszönöm a segítséget. Megpróbálom ezzel a programmal beállítani.
  • RoboKutya78
    #22124
    de jól csinálja az epic szeretem bár a steam lenne ennyire nagyvonalú :)
    sokáig rágtam magam hogy megvegyem ezt a játékot de amióta ingyen volt azóta ki se szállok belőlle. Igaz unalmas, de néha igénylem a stresszmentes játékokat :)
  • endy papp
    #22123
    Na akkor most már ezt is tudjuk ,ez az Epic érdekes egy holmi......
  • WinT
    #22122
    Ez pedig így van nálam is mindenféle mod nélkül... szintén Epic Store-os verzió, szerintem ez annak a sajátossága elehet. De hát a legnagyobb baja ez legyen. Mentés után Alt+F4-el kell bezárni és meg van oldva. :)
  • endy papp
    #22121
    Nálam ilyet még a FS 13 óta soha nem csinált a játék.....
    Ebből gondolnám nem természetes .
    De mivel a tiéd Epic verzió ,így bármi lehet de szerintem ott sem normális.
    Valami gubanc lehet a játékkal.
    Mint mindig itt is alap törvények érvényesülnek,próba modok nélkül alap mapon ,ha így is akkor lehet tovább keresgélni.
  • RoboKutya78
    #22120
    egy olyan kérdésem lenne hogy ha a játékban mentek és utánna kilépek a játékból az újra indúl ez természetes dolog vagy valami extra hűlyeség? ki lehet valahogy kerülni?gondolom hogy a modrendszer miatt csinálja ha igaz.
    Epic verzió
  • endy papp
    #22119
    A középre húzást állítsd 40-re a logitech profilerben szerintem az pont jó.
    Mikor elindítod a játékot és betölti már a menüt ,akkor az "erős" középre húzásnak amit a kormi alapból produkál meg kell szűnnie ,csak annyi lesz amit írtam is és így kényelmes ,nem is sok nem is kevés ,legalább is nekem de ezt később feljebb vagy lejjebb veheted ,ízlés szerint.
    Valahogy így kellene ahogy a képen is van nálam.
    Logitech profiler beállítás.
    Na gyorsan találtam egy vidit ahol ugyan azt mutatja csak másképp mivel a g29-nek már más a profiler beállítási felülete.

    5:56-tól érdekes a számodra....
  • Tramdriver100
    #22118
    Problémám a műterheléssel van. Nem tudom gyengébbre állítani a kormány visszaállását. A Logitech G Hub-ban sajnos nem tudtam beállítani.
  • endy papp
    #22117
    Nos én egy G27 és egy Saitek panelt használok együtt,minden gond nélkül.
    A 29 sem sokkal másabb beállításokban ,csupán más helyen vannak bizonyos gombok.
    Ha kérdésed van nyugodtan tedd fel segítek.
    Arra nem számíts hogy 5-10 perc alatt beállítod ,azért kell neki kis idő ,míg minden oda kerül ahova szeretnéd,nyilván csak az a kérdés mennyire szeretnél bele merülni vagy csak pár funkciót szeretnél rákalibrálni pár gombra.
    FFB (erő vissza csatolás) nincs a játékban vagyis ezt nem tudja támogatja ,de ha középre húzást állítasz a logitech profilben úgy azért élvezetesebb használni a kormit én így használom.
    Minden funkciót be tudsz állítani bárhova a kormin.
    Az FS17 óta ezt a kombót használom ,gond nélkül.
    Pedig a Saitek panelen van vagy 35 funkció amit be lehet állítani.
    Így együtt a kettő szerintem lefedi az egészet ,nálam legalább is mindet ezekről tudok vezérelni.
    Így nem kell billt használnom és egeret,természetesen mellette ezekre is szükség lehet ha sok módod van és már nincs helyed a funkciókat hova állítani.
    Akár a kuplungot is használhatod,de ehhez kell már egy mod is hogy sebességeket tudj váltani akár teljesen manuálisan kuplunggal együtt.
  • Tramdriver100
    #22116
    Sziasztok. G29-es kormány beállításával kapcsolatban van valakinek tapasztalata?
  • endy papp
    #22115
    Nincs is olyan fa aminek nekimehetnél elakadhatnál benne,nem képeznek akadályt,csak díszek.

  • Yag
    #22114
    Erdészet, fakivágás szállítás lesz benne ?
  • endy papp
    #22113
    Elkaparás már most is van (mod) el ül a földbe ,csak a talaj nem deformálódik ,de ettől még realisztikusabb mint ha e nélkül használod....
    Simán benn ragad egy kamion is a földön.
    De még a traki is ha olyan szitu van.


    Utoljára szerkesztette: endy papp, 2020.04.23. 10:16:57
  • Caliph
    #22112
    példa egy kis egészséges dagonyára :D

  • Caliph
    #22111
    igen , ismerem,várom a snowrunnert is. de abban nem lehet vetni aratni :D annyira durva dagonya meg azért nem kell mint ami abban előfordulhat,ott azért extrém tájak helyzetek vannak.én simán megelégednék egy szántóföldön meg dűlőutakon előforduló helyzetekkel :D

    mondjuk ennyire durva helyzet nem kell de egy alap kaparás simán jöhetne :D

  • RoboKutya78
    #22110
    Spintires®
  • endy papp
    #22109
    Ja Ja ezeket anno én is toltam volna mint te is,de nem akartam emiatt agyvérzést kapni....
    Asszem csak a 13 próbáltam,hú mondom király ,de aztán mikor játszhatatlan kezdett lenni ,na akkor tipli lett....
    Utoljára szerkesztette: endy papp, 2020.04.22. 20:11:58
  • Caliph
    #22108
    ez volt az



    ez meg a folytatás már majdnem egész jó dinamikus talajjal




    egy rakás bug volt benne sajna
  • Caliph
    #22107
    valamikor 10 éve biztos volt egy farmos játék. egy rakás bug volt benne,de ha nem bughalmaz lett vna már akkor verte volna a farmingot
    abban a láttam eddig a legjobb segítő megoldást: felveszed a munkást,képességei vannak. minél gyengébb annál kevesebb fizut kér,fixen volt naponta a bére függetlenül attól dolgozott e vagy sem.
    minél jobban fejlődött annál gyorsabban dolgozott,stb

    ott kijelölted a munkást megadtad neki melyik földre menjen,melyik traktort rakod alá melyik munkaeszközzel aztán go.
    segítő fogta a trakit felakasztotta a munkaeszközt,kidöcögött az úton rendesen magától a földre még ha a térkép túlfelére is küldted,elvégezte a munkát és hazajött,berakta a gépet a helyére és szólt hogy főnök kész a munka...
    nem jut eszembe a játék címe de valami ilyen kéne ide is. ráadásul a traki mozgása is nagyon faja volt,sározódás stb,dinamikus talaj csak valami folytatásában jött de az se volt az igazi.

    ja és afarmot lehetett bővíteni,nagyobb garázs , szerelőműhely,állatoknak hely nagyobb siló,már akkor , és alapból volt benne egy rakás állat+növény...csak annyi volt a bug benne hogy elvette az ember kedvét a sok jó dologtól...volt hogy nem mentett állást aztán több óra játék ment a levesbe...kb 2 napot szenvedtem vele és kukáztam :D
  • zolcsika080104
    #22106
    okés köszi szépen
  • endy papp
    #22105
    Cattle and Crops
    Itt nagyjából mindenre választ kapsz és a fórumokon.
    Én fél áron vettem anno ,30 eurot tuti nem ér.
    Mondhatni félkész,bizonyos részei......
    Az tuti ha szántani szeretnék úgy igazából akkor ezt veszem elő még ha erős bétának is nehéz nevezni...a maga 30 fps-ével....de ez változni fog idővel ahogy más minden is csak győzd kivárni.....
    fél nap volt mire mindent már amit be lehet...beállítottam a vezérlőimre,közbe kb 2x kaptam "agy@aszt"... de sikerült....
    Nem egyszerű kezelni az fs-hez szokott usereknek,főleg hogy van funkció ami csak egérrel egy jobb oldalon elhelyezett sávban tudod elindítani (vetőgép műtrágya tartálya....) egyszerűen kimaradt a menüben a kiosztásból...

    Utoljára szerkesztette: endy papp, 2020.04.22. 19:24:47
  • zolcsika080104
    #22104
    Helo Endy!

    ennek a játéknak mi a teljes neve?Még félkész, vagy megvásárolható valahol?Ki szeretném próbálni.Köszönet és ezer hála hogy megosztottad velünk .
  • endy papp
    #22103
    Ezért "lovagolok" át egy időre megint más vizekre.
    Kedden jelenik meg a MudRunner utód Snowrunner egy jó időre ott fogom dagasztania sarat.
    Mint mondtam is ha azt a talaj-jármű dinamikát-fizikát legalább ami a C&C-ban van, eső után megálló tócsákkal,megkaphatnám az FS-be akkor már nagyon elégedett lennék,a hab már csak a normális szezon lenne....nem rádrótozott modként...
    Most hogy több órát foglalkozom a C&C-al elmélyültem a részleteiben,az út és a dolgok amiket ott elkezdtek nagyon profi ,csak sajna a befejezés ""késik""
    Bocs ha picit írok róla de itt többen olvassák....
    Mindenhol vissza köszön a profizmus abban amit elkezdtek.
    De sajna mindenhol félúton vagy előbb abba is maradt a megvalósítás ami játszhatóvá tenné.
    Persze nem adom fel a reményt, talán valamikor.....
    Most hogy ennyire bele merültem már 50 óra fölött vagyok....jobban át látom mit is szerettek volna ,vagy szeretne a készítő.
    Most jön a de ,az köszön vissza minden megoldásnál hogy a legmélyebb farm szimulációt szerették volna ,de szerintem kényszerből mindig hagyták és tovább léptek ,hogy lássa a nép (no meg akik sok lóvét bele toltak nekem kb 4000 huf-ba van aprópénz nem érdekel... ) hogy készül,a játék fiúk-lányok, új tartalmakat raktak bele ,majd megint és megint ,....
    Gondolom eltelt mindig kb. 1 év és na akkor gyerünk csináljunk valami látványosabbat hogy elcsendesedjen a nép.
    Sajnos ez így megy már 4 éve....
    Csak egy-két példa a fű száradás-szárítása,olyan szinten le van szimulálva hogy már most kijelentem az FS-ben olyan soha nem lesz ,bármilyen seasons moddal sem.
    De mondhatnám a növények növekedését,tegnap épp a kukorica növekedését beérését teszteltem.
    Simán ver mindent és még fog is,más farmszimben soha nem lesz még hasonló sem....persze hogy ez kell é vagy sem ez már más tészta...
    No de a játékban,ami 1-1-ben valós időben megy ahogy az FS-nél is ha nem pörgeted az időt,
    ja igen napokat is lehet pörgetni egyben akár 29-et,nem befolyásolja a növekedést, a kukorica teljes beérés 155 nap....
    De a többi is hasonló...már az a kevés (vérszegény) ami van benn.
    Nem látsz nagyon szakasz ugrásokat mint az fs-ben,no meg nem 4 szakaszra leosztva .
    Itt fokozatosan nő, nyilván nem centinként,de milyen már hogy megnőtt kb 3 méter magasra (még nem beérett stádium) és mikor 1 hónap múlva már a beéréshez közelít alacsonyabb lesz a szára is megváltozik ahogy a színe is....egyszerűen fantasztikus.
    Növekedés közbe egy azon földön nem egyformán növekedik mind növény,nehéz ezt így leírni ki kell próbálni.
    Na én azt mondom itt kezdődik a szimuláció...
    No de ha azt nézzük ki fogja időtekerés nélkül ezt az időt (növekedést) kivárni addig farmozni ,csak a nagyon fanatikusok ,talán én....
    Az tuti az FS-ezők 90 % nem, nekik a gyors eredmény a fontos.
    Más.
    Pl: az állattenyésztés az megragadt kb. a 10 % készültségnél....
    Az AI (2 féle van)
    A bérelt munkás mentés után is csinálja a dolgát (erre még vissza térek) de sajna itt is hiányosságok vannak nem kicsik.
    De van amire nem is tudod rávenni ,akkora állatságokat csinál...
    A máik AI ami igazából "robot pilóta" FS megfelelője hasonló de modként, elviszi A-ból-B-be a dolgokat akár egyszer többet is hadrendbe állíthatsz.
    Vannak még dolgok de nem mennék bele mert felesleges.
    Csupán azért hoztam fel, lenne mit rakni az fs-be de ők más irány követnek,az ő szemszögükből jó de ,a miénkből már kevésbé.
    Persze a mi alatt a nagyon kevés igazán fanatikus farmozókat értem.
    Apropó FS 202?
    Most is azért maradt ki az idén mert megvárják az új konzolokat.
    Ja ja ,de miért,azért mert nem akarnak új motort az FS alá rakni ,ha tudják még rádrótozzák erre ami most van.
    Így aztán olyan "újításokkal" lesz majd tele megint a következő 202? amit már a modderek rég megcsináltak csak másként tálalják ők.
    Vissza kanyarodva még picit a C&C-ra ,én személy szerint sajnálom mert ,most hogy ennyire bele merültem és minden (majdnem) részét mélyre hatóan megnéztem kipróbáltam,kár hogy ,nem nagyon jut előbbre és oda ahova igazán szánták és annak.
    Nyilván még majd idővel lehet belőle értelmesen karriert lejátszó használható,bugoktól mentes szim,ami optimalizálva van ,de addigra már sem a kutyát sem a macskát ami a játékban van nem fogja érdekelni.
    Pedig még a robotpilóta is kikerüli őket nem megy át rajtuk....
    De te sem, inkább elakad a traki,na milyen már????
    Bocsi hogy így ide hoztam a témát de,azért gondolom minden régebben fs-t használót érdekelheti a téma.


    Utoljára szerkesztette: endy papp, 2020.04.22. 18:49:14
  • Caliph
    #22102
    sokan nem értenek veled egyet :D sőt ,teljes dinamikus talajt szeretnénk,eső után változó fizikával,kaparással,elakadással,másik trakival kihúzással porolással :D
  • RoboKutya78
    #22101
    szerintem ez a játék annyira nem igényel grafikai tuningot nincs értelme hogy giliszták cikázzanak a trágyában vagy poroljon a talaj.
    inább egy kis évszakváltás lenne jó amit nem moddal érhetnél el.
  • RoboKutya78
    #22100
    még jó hogy jelenleg csak 3 földet kapálok :)
  • endy papp
    #22099
    Tudtommal nincs....Az már komolyabb programozást igényelne.
    De érdekességként ehhez kapcsolódva megemlítem,(most a C@C gyúrom) na ott van hogy mentés után a robot pilóta akit elküldtél egy adott helyre egyből folytatja (nem kell beavatkozni jó esetben....) a korábban mentés előtti utat.
  • RoboKutya78
    #22098
    Srácok Van olyan mód vagy lehetőség arra hogy a játékban ha egy adott vetési vagy aratási folyamat éppen zajlik azaz a botok csinálják és esetleg mentés után kilépve a játékból bejelentkezés után folytassa a vetési vagy aratási folyamatot az a jármű és ne keljen nekem felvenni újra a segítőket?

  • Caliph
    #22097
    remélem feljődik az fs...
    kb ezzel a talaj fizikával sikerült megfognia ennek a játéknak is mindenkit. Álmodozzunk :D