23621
  • Caliph
    #21933
    a játék főmenüjében van egy mods menü,oda kattintva közvetlenül a kliensből tudsz modokat telepíteni,szépen ki van válogatva , hogy map,nagy traktorok kombájnok játékmenetet befolyásolók stb stb,nézelődj,és használd ami megtettszik. leírás is van mindig,igaz angolul,de sok mod neve nagyjából elárulja a funkciót is.
  • Hunter of Deer
    #21932
    Én nem arra gondoltam, hogy találjátok ki nekem mire van szükségem.
    Csak gondoltam van 1-2 olyan mod amit érdemes használni mert sokat segít (mint pl az inspector, bár azt régen is sokat használtam csak a neve nem ugrott be :) ) vagy éppen javít a játékélményen, azért kérdeztem olyanoktól akik már régóta benne vannak :)
    De majd nézelődok

    @nono28 köszönöm szépen, igen ez volt amire gondoltam.
    azért csak könnyebb így mint mindig csak akkor át váltani az arató gépre pl amikor a játék már kiírja hogy tele van

    Ahh a pénz nagyon megy a játékban, vissza jönni már nehezebben akar :D a gépek sem valami olcsók, igencsak meg kell gondolni mit vesz az ember :)
    Utoljára szerkesztette: Hunter of Deer, 2019.12.12. 08:36:51
  • endy papp
    #21930
    Üdv.
    Itt találsz magadnak megfelelőt,mindenből ,azért had ne találjuk ki épp neked mi kellene és ne keresgéljük a több százból ami épp neked teszik...
    Kategóriákra van szedve így itt elég jól lehet szelektálni szerintem .
    FS Modok
    Az elejéről kezd és biztos meg fogod találni amire szükséged van,időt kell rá szánni, én napi szinten átnézem az épp aktuálisakat ha össze számolnám időben "pár" órát biztos kitenne....amit erre fordítottam,arról nem is beszéltem ,hogy ki is kellett őket próbálni ,működnek é ,tetszenek é, ja és mennyi error logot dobnak.....
    Majd az összeset innen töltöttem le.
    Ha egy adottról szeretnél többet tudni mindhez van leírás ,ha ide belinkeled őket abban tudok segíteni hogy megmondom hogy ezt vagy azt használd vagy ne,valami ok miatt.
    Hogy kérdéseidre válaszoljak.
    Ebben a játékban is ahogy az elődökben is ,mindig kiírja jobb oldalt (alapból tudja a játék) hogy épp mit aratsz és mennyi van a tartályban akár pótkocsiban.
    Igazából minden mód segítheti a játékot ilyen-olyan formában de ezt neked kell konkretizálni ,mire van szükséged.
    Nekem speciel kb 7 GB modom van benn ,nem mondom ,hogy mind kell és használom is , de elférnek egymás mellett ,míg nem okoznak gondot.

  • Hunter of Deer
    #21929
    Sziasztok,
    Ma vettem meg az FS19 platinum editiont régen sokat toltam még a FS15 résszel.
    a kérdésem az lenne milyen modokat tudnátok ajánlani ami segíti a játékot.
    A legfontosabb az lenne ami oldalt kiírja hogy pl a kombájn vagy a pótkocsi mennyire van tele és éppen mi van benne.
    Régen volt ilyen a 15-hőz is csak már nem ugrik be a neve :(
    Előre is köszi a segítséget és további jó termést mindenkinek :)
  • nono28
    #21928
    Mindegyiken van pénz!
  • endy papp
    #21927
    Talán mert egyiken sem volt pénz??????
    Nekem egy blikkre összejött mikor vettem.....
    Innen nehéz lenne megmondani,ennyi infóból szinte lehetetlen.....
  • nono28
    #21926
    Sziasztok!

    Lenne egy olyan kérdésem hogy,nem-e tudja valaki hogy,miért nem tudom megvásárolni ezt az eredeti dlc-t (Anderson Group Equipment Pack) az fs19-re?Mindegyik fizetési lehetőséget probáltam,több fajta kártyával de nem sikerült.Azt irja ki hogy a fizetés nem sikerült!
  • Caliph
    #21925
    hát még az earlyben jók voltak a farmos javításos dolgok,tényleg megérkezel a játéktérre adott egy romos farm. + ismerkedni a városi csávókkal,azok küldit adtak és igy lehetett megszerezni a kezdő gépszettet.
    azonban egy idő után uncsi volt,mindig valami javítás volt a küldi,rozsda korongozás vagy faház deszkázás :D
    kezdő trakival szórakoztam még,meg csináltam egy aratás bálázás kombót aztán itt meg is untam:D
    meglátjuk tudott e fejlődni az alatt az egy év alatt,de ahogy nézem youtube vidiket,ugyanaz a játékmenet,legalábbis az elején
  • endy papp
    #21924
    A sok duma miatt jó lenne ha tudná a Magyart is de így nekem felejtős,no meg a gépek erős túlzással is műanyag játékként hatnak kinézetre.
    Persze ebben nem erre fektették a hangsúlyt.
    Majd azért szívesen olvasnánk egy részletesebb beszámolót.
  • Caliph
    #21923
    Úgy nézem megjelnt a farmers dynasty. egy korai verzióval játszottam vagy egy éve,kicsit történet orientált farmos játék,farm felújítással. Kíváncsi vagyok milyen lett a teljes :) hétvégén le is tesztelem szerintem
  • endy papp
    #21922
    Nem mellesleg 1 éve jelent meg az FS19
    A steam-en már közel van az eladási mutatója a 17-hez.....kíváncsi leszek jövő ilyenkor hova tornássza fel magát....
  • endy papp
    #21921
    Talán mert nincs több hely.....
    De simán lehet hogy egy mod kavar be vagy épp az a mod amit szeretnél megvenni...
    Ezt neked kell kideríteni innen ennyi infó tudatában ember meg nem mondja a tutit neked....
  • endy papp
    #21920
    Nos igen, mivel azért seasons mod hogy szimulálja valamelyest az valóságot.
    Az egyik emberke úgy írta le a fórumon és igaza is van ,hogy kell a hely a növekedés során a fáknak hogy ne tartsanak egymásnak árnyékot ,így majd tudnak rendesen növekedni.
    Igazából a fő "mufti" a fórumon ,nem tudom van é köze a seasons modhoz, sem tudta ,mind azt hajtogatta ,az is akinek írtam a múltkorában hogy 5 év kell a növekedéshez,ha akkor valaki is mondta volna sokkal egyszerűbb a helyzet.
    No de így is jó mert most kiderült és lehet ezt is használni.....
    Utoljára szerkesztette: endy papp, 2019.11.20. 19:17:18
  • mvjozso
    #21919
    Sziasztok.
    Miért írja ki,hogy "Nincs több hely új raklapok elhelyezésére itt:.... Segítséget előre is köszi.
  • zolcsika080104
    #21918
    Helo !

    ÚÚÚÚÚ de nagyon szép lett!Nagyon komoly tényleg 2 m nem elég két fa közt.
  • endy papp
    #21917
    Na csak megtaláltam a megoldást,igaz csak részben az enyém az érdem ,....sőt....
    Már ami az ültetett fa növekedését illeti Seasons moddal.
    Korábban Zolcsika barátommal eszmét cseréltünk erről ,de igazából több mint 1 hónap alatt nem találtam rá megoldást ,de külföldi aktuális fórumban most megtaláltam a megoldást.
    Még friss tegnapi a "lelet"
    Ott is felvetődött ugyan az a kérdés amit mi sem tudtunk hova tenni.
    Nos ugye azt tudtuk hogy,5 év kell a teljes növekedésnek de ,a 2. fázis után nem nőtt tovább,....
    De nem ám mert rosszul ültettük,vagyis nem megfelelő távolságra.
    Ezen a fórumon az egyik emberke a Seasons lua. fájl között megtalálta ezt.
    "in der

    \src\misc\SeasonsTrees.lua

    hab ich folgendes gefunden:
    Code

    SeasonsTrees.YEARS_GROWTH = 5
    SeasonsTrees.MIN_DISTANCE = 9.5

    d.h. 5 jahre wirds dauern bis sie gewachsen sind, und wenn du die Bäume mit 10m abstand pflanzt wachsen sie unbeeinflusst vom Nachbarsbaum


    lg

    andreas"

    --------------------Magyarán legalább 10 méterre kell ültetni egymástól és megnőnek a legmagasabbra kb,33 méteresre....
    Ki is próbáltam, teszteltem íme az eredmény magáért beszél.
    Ületett fa növekedése....
  • hhelikopter
    #21916
    Sziasztok!

    Az lenne a kérdésem, hogy a fórumon van olyan személy, aki komolyan elmerült a Giants Editor nevű szerkesztőbe, és jól boldogul vele? (triggerek) Lenne pár kérdésem hozzá. Légy szíves írjon az aki érintett.

    Köszi
  • endy papp
    #21915
    Egyet nem értek ha a játék ennyire "gáz" legalább is szerinte aki írta ezt a "jellemzést" mi a ráknak tesz bele több mint 1000 órát....
    Nem ajánlott
    1,033.0 óra a nyilvántartásban (1,006.1 óra az értékeléskor)
    KÖZZÉTÉVE: OKTÓBER 31.
    "Spiel funktioniert zwar, allerdings ist keines der neuen Hauptfeatures richtig umgesetzt. Der Hofbau ist kaum möglich, da kaum Gebäude mitgeliefert wurden und die vorhanden sind *hust. Unkraut wächst völlig wirr, viel zu dicht und verschwindet nach dem tot spritzen nicht. Die Reparaturfunktion ist ein Witz, da man das Fahrzeug 3mal reparieren muss bevor der Tank auch nur einmal leer ist...........
    Ohne dutzende Scriptmods nicht zu empfehlen!
    Die Grafik ist gut, aber der Sound der Maschinen ist einfach nur grauenhaft!!! Hier hat sich auch nach einem Jahr und 5 Patches trotz massiver Kritik einfach nichts getan. (Für mich nur mit veränderten Soundtemplates überhaupt spielbar.)
    Insgesamt muss ich von einem Kauf abraten! Kauft den 17er oder wartet auf den Nachfolger, aber der 19er ist sein Geld ohne zahllose Mods ,(welche teilweise nur schwer zu finden und einzufügen sind) nicht wert.

    Wenn ihr es trotzdem unbedingt spielen wollt und mit dem ändern von Spieldateien vertraut seid kauft es im Sale und besorgt euch die veränderten Soundtemplates von DerPfuscher ( Warnung damit geht kein Multiplayer mehr), den Season-Mod und das VehicleControlAddon. Das behebt schon mal die größten Fehler."
  • Caliph
    #21914
    gyáriak is elég jók,ott az amazon condor,15m kultizik,műtrágyázik..ha nagy a terület vegyél két rakit két ilyennel,inditsd el a föld két túlsó végéből őket aztán ha középen találkoznak és elakadnak majd belenyúlsz.
    vagy a legnagyobb,a vaderstad seed hawk,szintén gyári vető 25.6 m ,szintén trágyáz kultizik de ide már kell erőgép is :D

    ha nagy a föld,simán elfér két traki is,vagy akát három is.gyorsan végeznek
  • endy papp
    #21913
    Nos olyan vetőgépet még nem láttam ami szánt is.....
    Mint írtam is ez vet minden földbe.
    Ha nem akarsz szántani ,a Giants nem véletlen tette be a szántás kikapcsolási lehetőséget.
    Közbe rájöttem miért is nem kellett ez a vető gép , szerettem volna anno én is átírni de nekem nem sikerült ,ettől még te megpróbálhatod.....
    Nagy földekre ott a nagy kapacitású vetőgép igaz nem vet ilyen széleset de szerintem azokra lettek kitalálva, ja és azok vetnek mindent persze a modoltak.
    Tudom hogy az a 10 méter is számít nagy földeken de ez van.
    Utoljára szerkesztette: endy papp, 2019.11.13. 17:20:01
  • kitt2000
    #21912
    -ne keljen szántani,kultizni mert elég nagy a föld idö nincs nagyon rá!
    -PV19 növényeket szeretném vetni velle de nincs benne olyan(búza.árpa.repce...stb)
  • endy papp
    #21911
    Megnéztem neked ezt a vetőt ,mert emlékeztem ,mint ha régebben én is próbáltam volna.
    Nos ott kezdődik hogy műtrágyát (szilárd),nem vesz fel csak folyékonyat,vagy gyomirtót,de ez nem gond különösebben.
    De igazából nem értem ezt a kultizás dolgot.
    Kipróbáltad egyáltalán ezt a vetőgépet????
    Én igen, simán vet a tarlós földbe is és a felszántottba is,nem igazán értem még mit szeretnél kultizni vagy hogy érted ....

  • endy papp
    #21910
    Kicsomagolod és az xml fájlt megnyitod note paddal ott átírod hogy mindent vessen.
    A kultizást nem tudom...hogy ezen át lehet é írni.
    Miért nem használsz olyan vetőt ami már alapból tudja ezeket ,lehet nem JD ,de ha minden áron JD kell akkor írd át.
    seedFruitTypeCategories>planter</seedFruitTypeCategories>
    Ezt a sort kell átírni olyan növényekre amilyeneket szeretnél.
    Utoljára szerkesztette: endy papp, 2019.11.13. 05:21:54
  • kitt2000
    #21909
    John Deere DB120 v1.0

    FS19 vetögépet hogy lehet átírni?
    -kultizon,
    -minden növényt vessen
  • szoszibá
    #21908
    Sziasztok,

    egy moddolt mapot szeretnék egy kicsit tovább alakítani a kedvemre, ehhez lenne szükségem némi segítségre. Aki is meri a FS19_BigFields_zoltanm mapot vagy annak készítőjének elérhetőségét, vagy esetleg az FS19_EurekaFarms mapot és tudna, hajlandó lenne egy kicsit segíteni, az kérem írjon egy üzit vagy keressen meg.
    Két földet szeretnék kb csak összeszerkeszteni, de a pda_map_H fájl szerkesztésekor a játékban áttetszővé válik a térkép. Segítségeteket előre is köszönöm!
  • endy papp
    #21907
    Nos az az oldal amit te belinkeltél ,biztos olcsóbb ha te mondod, de nekem ezt dobta ki ,nekem itt ez többnek tűnik,.... de te tudod,neked mi a jó.
    Farming Simulator 19 - Platinum Edition - Steam - Key GLOBAL Price 9350.00 HUF
  • Laca54321
    #21906
    Igen ezeket magam is megtaláltam sőt amit be linkeltem ott még olcsóbb, de köszönöm a segítségedet. :)
  • endy papp
    #21905
    Nos a steam-es pont hogy nem olcsóbb.
    Max ha akciós ,vagy máshonnan szerzed be,a kulcsot.
    De így hogy nincs meg az alap játék , csak is az editiont érdemes megvenni.
    Nem tudom mennyire sürgős.
    Most ennyiért láttam ,de ezt te magad is megtaláltad volna ha szánsz rá 1 percet és beírod a keresőbe.....
    Farming Simulator 19 [Platinum Edition] (PC)
    Itt meg ennyi ez steam-es de olcsóbb mint a steam-en.
    Már vásároltam többször is itt, korrekt hely.
    Farming Simulator 19 - Platinum Edition
    Lehet hogy van hely ahol ezeknél olcsóbb de a többi keresését rád bízom és a választást....
    Utoljára szerkesztette: endy papp, 2019.11.11. 18:17:17
  • Laca54321
    #21904
    Már tudom:)
    Az edition érdekelne, mert nincs meg alapjáték
  • Fenimor
    #21903
    Sajna tényleg van hova fejlődni. Majd kipróbálom azokkal a beállításokkal amit ajánlottál - köszönöm a segítséged!
  • Laca54321
    #21902
    Steam-est gondolom az az olcsóbb ? :)
    Illetve mi a különbség az két platinum közt?
    Utoljára szerkesztette: Laca54321, 2019.11.11. 15:47:38
  • endy papp
    #21901
    Jó lenne tudni melyiket szeretnéd megvenni.....????
    Steam-es vagy dobozos,platinum-expansion,vagy a Platinium Edition ????
    Nekem a leírtak alapján nem egyértelmű mivel mindkettő szerepel az írásodba és .
  • Laca54321
    #21900
    Sziasztok!

    https://www.g2a.com/checkout/cart/
    https://www.g2a.com/farming-simulator-19-platinum-expansion-dlc-steam-key-global-i10000190600006
    Itt most 7200ft tudnám megvenni a 19 Platinium Edition-t. Tudtok olcsóbbat ami megbizható?
    Köszi
    Utoljára szerkesztette: Laca54321, 2019.11.11. 10:48:34
  • endy papp
    #21899
    Nos ebben a játékba NINCS FFB.
    Jó lenne ha lenne egy olyan mint a spintiresben,deformálódó talajjal együtt,de ez asszem csak álom.
    Ezen a téren van hova fejlődni előre lépni...
    Amit te írsz az csak a kormány alap ellenállása.
    Nekem G27 van de majd ugyan az mind kettő.
    Én úgy tolom hogy a kormi profilerben a középre húzást 40 körülire teszem mert anélkül semmi ellenállás nincs,így legalább ha eltekerem vissza áll középre,a fordulási szöget én 600-ra tettem de persze ez ízlés dolga, nekem így kényelmes.a többi 0 érték, de nincs jelentősége mert mint írtam nincs ffb így nincs hatással rá.
    Az Overall
    Spring
    Damper
    Effect-ek itt totál feleslegesek semmi hatással nincsenek a kormányra kipróbáltam,de ffb hiányában ez nem meglepő.
    A profilerben a centering spring pipáld ki.
    Mellesleg a profilert nem kell elindítani én nem szoktam anélkül is tudja ezt a keveset amit írtam.
    Remélem sikerült segítenem...
  • Fenimor
    #21898
    Sziasztok! G29 kormányhoz kellene egy kis help! FFB erejét szeretném lejjebb venni - sajnos a játék saját menüjéből ezt kispórolták, csak tengely holttér és érzékenységet lehet állítani. A kormány saját vezérlőjében létrehozott "fs19" profilban is csak, érzékenység, működési tartomány, és középállás rugó erősség van. Néztem youtube vidiket de nem lettem okosabb. Esetleg valakinek 5lete - lehet valami "xml" átírás vagy ilyenek? így olyan tekerni a kereket mintha egy igazi KIROVETS K701- et hajtanék.
  • nono28
    #21897
    Köszi!
  • endy papp
    #21896
    Valahol itt a fórumon meg kell hogy találd,már nem tudom pontosan melyik részén olvastam ,de lehet tévedek,már a mi a pontosságot illeti.
    Pl. Sesions-ra is hamar rá vágják játszd anélkül,ha valami nem fér össze vele,no meg úgy általában a modokra fognak mindent,ami szerintem csak részbe igaz...
    HBM.
  • nono28
    #21895
    A legújabb courseplay-t használom.Esetleg be tudnád linkelni azT a fórumot ahol ezeket írják?Azok a módok amiket nem csipáz azok fel vannak tüntetve?Amúgy meg köszönöm a választ!
  • endy papp
    #21894
    Üdv.
    A H.B. map leírásába benne van és a fórumon is írták hajlamos erre az anomáliára,ez és még van más mod is amit nem csipáz a map.
    Az egyik modi azt írta "miért akarsz mindent automatizálni ,ez egy olyan csináld magad map....."
    Vagyis a C.P.-től fagy ki, esetleg egy másik verzióval próbáld nem mindig a legújabb a működő képes.
  • nono28
    #21893
    Sziasztok!

    Szeretnék érdeklődni hogy,mitől fagy ki a játék?Hof Bergmann mapon mikor courseplayel inditok egy bérmunkát(Trágyázás) akkor kifagy a játék!