Shogun 2 Total War
  • Gubo79
    #212
    Mintha a számból vetted volna ki a szavakat, MaRee! Teljes mértékben egyetértek! Örülök, hogy vannak, akik hozzám hasonlóan gondolkodnak erről a nagyszerű - és nem érdekel, ki mit mond: elsősorban is történelmi - játéksorozatról!!!
    KingPunisher: nem értünk egyet, de élvezd úgy a játékot, ahogy neked jó, engem nem zavar!
    Engem a filmekben is kiborít a korhűség figyelmen kívül hagyása, a tárgyi tévedések, pláne a történelem és a mese (legenda, mitológia stb.) összemosása: ez sajnos angolszász jellegzetesség (legjobb példa a Szent Grál legendája, az egyetlen, amit az Arthur-legenda mellett magukénak érezhetnek a saját kis szegényes múltjukból)... Jó példa a 300 c. film: sikerült egy izgalmas történelmi témát elcseszni azzal a hatalmas baromsággal, hogy nem az igazi sztorit filmesítették meg, hanem annak a gagyi amerikai képregény-változatát!!! Lett belőle egy ponyvafantasy szőrtelen habtestű spártaiakkal, szörnyszülöttekkel, mesebeli lényekkel, és 100-ból kb. 90 ember csak a "this is Sparta!" felettébb sokatmondó ordításra emlékszik belőle, meg a mátrixos lassításokra...a Gladiátor és az Utolsó szamuráj az etalon nekem: nem tökéletesek persze, de megvolt a szándék, és bele tudod élni magad a kor hangulatába, ahogy kell!! Na, mindez igaz a total warokra is - de szerintem csakis az említett modokkal játsszva (sajna)!!!
    Végül a lényeg: mindenki úgy élvezze a totalwarozást, ahogy akarja! Csak totalwarozzatok!
    Uff