2869
Shogun 2 Total War
  • KingPunisher
    #949
    Nos elég sokat toltam én is de nem nagyon tapasztalom az általatok leírt negatívumokat. Igaz Easy és Normál fokozaton tolom.
    Szövetségeket szinte soha semmilyen körülmények közt nem bontja fel.
    Volt ott állt 800 fős sereggel üres városom mellett és nem támadta be.
    Seregek képzését mennyiségét is reálisnak tartom, és sosem bukkan fel a semmiből.
    Bár lehet hardon csal a gép de hát ez már csak igy szokott lenni.
    Csaták is kifejezetten jók lettek, jobban harcol az AI..
    Nekem csak 1 gondom van iszonyat időrabló :)
  • Hunor1
    #948
    köszi a segítségeket!
  • Edorn
    #947
    Sake den ~ Szaké bár (alvilági kocsmaszerűség lenne gondolom)
    - Növeli a tartomány boldogságát 2-vel
    - +100 bevétel
    - Engedélyezi a ninják képzését (az épület további szintjeivel lehet spéci ninjákat képezni...)
  • TOKKEN
    #946
    Sziasztok!

    Egy kis segítséget szeretnék kérni, Coopertív módban játszunk az ismerősömmel. Már többször nekifutottunk, mivel vagy eltűnt a host álatal generált mentés vagy mindig kidobott server hiba miatt, vagy legyőztek. Ismét belevágutnk 1-be, sokáig jutottunk, viszont megint adódott 1 probléma, a játék a megkadat és nem tölt tovább akárhányszor betöltjük az állást mindig az a hiba és nem tudunk tovább jutni. Nem akarjuk újból kezdeni... A kérdésem az lenne, hogy lehet e korábbi mentés visszaállítani és ez hol található?

    Előre is köszönöm a segítséget

    üdv
    Tokken
  • Yag
    #945
    A gésák képzésének lehetőségét milyen fejlesztési ágon találom és milyen épület kell hozzá ?
  • Slewy
    #944
    Az nem jó, ha olyat támadok, aki szövetségese az ashikaga shougunátusnak?
  • MaRee
    #943
    Public ordert javítja a városokban, meg asszem ez kell ahhoz, hogy képezhess ninját.
  • Hunor1
    #942
    kicsit off, de nem tudjátok hogy milyen épület a "Sake Den" ??
  • BEAST #941
    Nem azt mondtam, hogy egyáltalán nem hadakozok. :) Shimazu klánnal kezdtem és a kezdeti szomszédaimon gyakoroltak a ninjak és a szerzetesek.
    Eddig minden Total War-t vagy Civilization-t megpróbáltam minnél kevesebb katonával megnyerni. Itt is inkább a Chi ágat preferálom és kényelmesebb a már lázadó városokat elfoglalni így senki sem utál meg érte. :D

    Sajnos ezt addig csinálhatom, amíg ki nem alakul 2-3 nagyhatalom amik a shogunságért mindenképpen nekem esnek. :(

    Lehet kezdek egy újat valami nehezebb pozícióval indulő klánnal, mint az Oda vagy a Takeda.
  • Hunor1
    #940
    höhö..elég érdekes egy stratégia.Talán még az elején jársz a kampánynak?Valakivel csak kell háborúzz...ez a Total War.
  • BEAST #939
    Pedig nálam pont ezt csinálja az AI, kint áll és nézi a várat. Bár háborúzni eddig nem nagyon volt lehetőségem.
    Mindenkivel jóban vagyok, de nem viszem túlzásba és csak szerzetesekkel meg ninjakkal foglalom el a területeket.
  • Paladin
    #938
    Hát akkor nagyon szerencsés voltál, ha neked tényleg 'üdítő színfolt'-nak tűnt az ostrom-ai. Bár ha a nevetségest annak vesszük, akkor egyetértek :) .

    Néha normálisan ostromol, de nálam (hardon) az esetek legalább a felében érthetetlen idiótaságokat csinál.

    Pl. két ostromló sereg közül az egyik támad, visszaverem, a másik lapul a térkép szélén az erdőben a maradék hn órában.

    Vagy minimális egységeim nagynehezen visszaverik a gyalogágát, marad kb kéttucat ember összesen 3 egységemben. Az ai meg a 2 tábornoki lovassággal és egy könnyűlovassággal ül kint a mezőn lőtávolon kívül, és malmozik csata végéig. Elég lett volna ha akár csak az egyiket leszállítja a lóról, és beküldi a falon, nem állítom már meg.

    Vagy legutóbb jókora várat bonyolult terepen szintén két fullos sereggel támad. Első sereg jön egyik irányból, előtte egy jókora sziklás rész. Megkerüli fele serege erre, fele serege arra. Az egyik fele odajön a falaim alá - 2 db katanás egység rohamozni próbál, a több (közelharci, íjász vegyesen) ül kint a mezőn épp lőtávolban, céltáblának. A serege másik fele nem jön közel, hanem a térkép széle felé, hatalmas ívben kerülni próbál, aztán ki is vonul a térképről. Második serege detto.

    Szóval játszottam az összes total warral, és ez az, amit sose sikerült rendesen megjavítani. De ilyen marhaságokat eddig még nem láttam tőle, mint itt.
  • MaRee
    #937
    Főépületet nem kell fejleszteni csak a frontvonalakon, máshol nincs értelme!

    ---------------------------------------------------------------------


    A gazdasággal én meg vagyok elégedve, körönként 1500-1700 jön nekem, seregeim csak a frontvonalakon és az ottani városokban vannak.
    Date-val nyomom még mindig hardon, most annyira nem nehéz, jó előre ki vannak küldve a metsukéim meg a ninjáim, hogy lássák ha jön valaki úgyhogy fel tudok rá készülni.Az egyik ninjám pedig már fullos, bárkit megöl, az ellenséges damiyok a kedvencei, aztán ha a tábornok meghalt, jöhet bármekkora sereg ostromolni.

    Erről jut eszembe, az ostromok szerintem rohadt könnyűek, mármint a védekezés, támadni nem igazán volt még alkalmam komolyabban mert szint mindig üres városokra megyek rá. Szinte 3-4 szamuráj íjász meg ugyan ennyi lándzsás meg 1-2 kardos eddig nálam bármekkora sereget visszavert.
    Üdítő színfolt viszont a játékban, hogy végre az ellen tényleg ostromol, nem csak áll 3km-re a vártól és néz maga elé, várva hogy kimenjek megtámadni :D

    Következő kampányban asszem rámegyek a tengeri dolgokra, nekem nincsen egy kereskedelmi kikötőm se meg semmi, hajót is egyetlen bow kobayát gyártottam eddig, hogy egy metsukét hozzon el a fővárosból a frontra :D
  • Yag
    #936
    Ezeket a MODokat próbáltam ki eddig. Beváltak. Csilli-villi minden csapat és végre nem minden full zöld mint az alapban Shimazuék háza táján :)

    Clan color mod

    Unit Variety Mod

    24 & 32bit Unit Textures mod
  • Medwyn
    #935
    Én is Chosokabeval próbálkozom (mániám az íjászat), már túlvagyok vagy 12 éven, eddig jól alakul, csak lassan. Amire tényleg érdemes figyelni, az a kaja surplus a jobb alsó sarokban. Másodjára már nem volt nekem se sürgős fejleszteni a várat, hanem szépen megvártam, amíg ki tudtam termelni a plusz kaját (sosem engedem +2 alá), aztán fokozatosan. Ha sikerül kereskedni is minden kikötővel, akkor a pénz is rendben van. Sereget nem tartok nagyot, egy keményebb mozgó egység jön-megy, ha van valami, a városokban csak pár lelkes kószál.
    Nekem az a bajom inkább, hogy Total War ide vagy oda, megvan Shikoku szigete, meg még egy-két tartomány és nekem ez elég :D A fene se akar hódítani tovább, amikor ezt szépen fenn lehet tartani, fejleszteni, védeni. Nem vagyok egy "birtokoljuk/hajtsunk uralmunk alá mindent"-típusú játékos :P
  • cookac
    #934
    építettem maxos páncélműhely+tábor komót, kastély utolsó előtti fokon, parasztok 3-mas tapasztalattal jönnek ki, superior aromur-ral, körönként 4. fenntartásuk fillérek és számbeli fölénnyel bedarálok mindenkit :)
  • Yag
    #933
    Tovább görgetem a Shimazu kapmpányom. Az időn már túlléptem a kapmány nincs befejezve de gyakorlónak éppen jó lesz.
    Ami a diplomáciát illeti. Kereskedelmi egyezséget lehet kötni akivel nem vagy háborúban vagy akinek a haverjával nem vagy háborúban. Próbából megtettem az egyik leigázott tartományom vazallusban mint írtam már korábban létrejött egy új frakció amiről azt hittem felesleges tartomány kidobás most úgy látszik megtérülő befektetés. Szal 1 vazallusom van, ezzel van kereskedelmi egyezség is és három kereskedelmi pontot foglaltam el a tengeren ebből és a rizsföldek fejlesztésével elég jól fel tudtam tornászni magam anyagilag. A Vazallus full sereggel állomásozik a tartományában, én a Sziget részemet már teljesen uralom de a főváros baromi messze van így csak pörgetem a köröket tapasztalatokat gyűjtésből nem fogok nekiesni a fővárosnak.
    Kikémleltem az Oda klánt és eléggé üresecskék a városaik. Gyűjtöttem két full sereget és ráugrottam. Elfoglaltam két tartományát három kör alatt és láss csodát a vazallusom is feltűnt a láthatáron. A saját full seregével "utánpótlásként" megjelent az újonnan foglalt egyik tartományomban. Hurrá. Éppen jókor mert éppen a harmadik Oda tartományt ostromoltam aminek a jutalma 10.000 lett ha kiírtom a várost. Ennyi pénzért simán. Meg is lett, de így meg leesett a morál és nem tudtam tovább menetelni. Itt sétált a vazallusom a tartományom egyik szegletébe ahonnan pont jött az Oda ellentámadás és meg is ütköztek egymással. Oda csapat elsunnyogott, a szomszéd tartományt meg ezzel a lendülettel a Vazallusom el is foglalta. Első pillanatra morcos lettem mondván hogy azt Én akartam ... de átgondoltam és pont jó hogy Ő keveredett oda és vette be a várost, mivel így a fronton már ketten várjuk az ellent. Én egy tartománnyal és Ő is egyel. Valóban működik az ütköző zóna elv. Tégy meg egy tartományt vazallusnak és ha ez szomszédos az ellenségeddel, akkor azzal meg is osztod az ellen haderejét "figyelmét" ...
    Az is jó taktika hogy lerohanod a várost kiírtod, bezsebeled a pénzt, ezzel képes leszel már a gazdaságot fejleszteni pár körig, kivonulsz a városból, fellázad, visszamász leigázni, majd mivel már lázadó város, amikor győzől felajánlja hogy legyetek vazallusok. Ekkor ezt elfogadni és már is kész az ütközö zóna. Ha hadba szállsz a szomszéddal akkor teljes seregével követni fog, beszáll a harcokba, plusz adót is fizet neked, tartománytól függően. Nálam most két tartományra 400at fizet körönként. Egyelőre kifizetődőnek látszik. Nem nekem kell eltartani a sereget és mégis be lehet őket vetni.

    Amit hiányolok, hogy ha egy csatában két saját sereg egymás mellett van és utánpótlásként bekerül a csatába akkor nem mondhatom meg neki hogy a gép vezesse vagy én ... ez már a Romban is hasznos volt, itt nekem hiányzik.
  • sakkay
    #932
    Patch-ről van valami hír, a hiv. oldalon?
  • Slewy
    #931
    Sziasztok!

    Chosokabe klánnal kezdtem. Körülbelűl 10 év után 4-5 tartományom volt. De elkövettem azt a hibát, hogy feljesztettem a főépületeket. Jött az éhezés, egy sereget tudtam fenntartani amivel a shimazu féle területeket támadtam, csak lootoltam, mert annyira kevés volt a pénzem. Majd folyamatos bankrupcy, éhezés és ezt így be is fejeztem, nem sok értelme van. Itt olvastam a diplomáciáról a hozzászólásókat már két peccset le is töltöttem, hátha javít rajta. (bár hozzá kell tegyem kb úgy használtam a diplomáciát a játékban mint a régi total war-okban, ott eléggé használhatatlan volt, így nem voltam túl népszerű)
    Mindenesetre szívesen fogadnám az olyan tippeket, ami segít abban, hogy 10 év után legyen pénzem seregem és kajám :)
  • AryanH
    #930
    A diplomáciánál is érdemes lenne az kijavítani, hogy ha a kereskedelem megszakad pl. elfoglalják a partner kikötőjét, akkor nem úgy értékelje a gép, hogy kereskedelmi egyezmény felmondása és -25 kapcsolat, hanem hogy egy külső körülmény miatt egyik fél sem hibás. Az meg másik, hogy ha felbontják velem a szövetséget akkor miért az én honorom csökken? A gazdasági növekedés meg egy vicc. Kellene 100-200 kör még, hogy megtérüljenek az épületek ára.
  • cookac
    #929
    igazad van, közben rájöttem :)

    mostani kampányomban úgy játszom, semmi szövetség a "hardcoded" klánokkal, mert semmi értelme nincs. előbb v. utóbb úgyis megtámadnak, akkor minek pedálozzak. ha foglalok területet az zavarja őket, persze ők nyomulnak ezerrel. mivel scriptek és triggerek alapján teszik ezt, elég hamar kiismerni őket.

    ha lehet ilyent mondani, személy szerint hánynom kell a játékbeli Hojoktól olyannyira, hogy ha lenne egy ismerősöm RL aki Hojo, belegépelnék a fejébe.
  • cookac
    #928
    mert úgy szar ahogy van. remélem hamarosan változtatnak rajta, mert uebben a cipőben járok. nem tom mire jó az, hogy ha HUMAN kezel egy klánt, akkor más szabályok vannak, mint AI esetén. amit Hunor1 írt igaz, ha mind2 AI akkor puszi pajtások. ha HUMAN egyik, akkor megy a durcizás. ez sztem nem fejlett diplomácia, hanem szopatás. mert az AI-ra nem vonatkoznak aazok a szabályok, mint a playerre.

    más: a családfőm nagy harcos, csupa + trait, 4 csillag, 6 honor. szövetséget kötök, tartom hozzá magam, megszegik, erre lemegy a honorom 3-ra. szal ez szar ahogy van.

    gazdaság: most olvasgattam, hogy miért ne építsünk egyetlen marketet sem. gyakorlatilag el van qrva a gazdaság, 1575 előtt épített marketek 1600-ig számolva MÍNUSZT termelnek. ha vkit érdekel ezen a linken elolvashatja miért is.
  • Hunor1
    #927
    áhhhh! Megőrülök már ezen a használhatatlan diplomácián!
    Hojo kampányban kezdetek óta "kinéztem" magamnak a Takedát hogy vele mindenképpen jóban és szöviben leszek.Eddig jól ment minden.Kereskedés>szövi>military access>fiam odaadása>nyomom pénzzel+még be is lépek háborúba az ellenségeivel szemben..erre b.zzzzmeg 2 körrel ezelőtt lemegy -100 alá a relation, és már nem tudok mit felajánlani neki hogy javítsak a kapcsolatunkon..MIÉÉÉRT ???
  • Djuree
    #926
    az a piros kör az nem az az íjjaknál. az megnövelt accuracy-t jelent, én tele vagyok olyan íjjakkal a 25. körben...
  • gallardo
    #925
    Nekem is általában a hátországba dobálja be a fullos seregeit (hadüzenettel együtt), ahol egy egységem sincs, de eddig mindig megtaláltam a közelben a flottáját, szóval nem hiszem, hogy feltétlenül teleportról van szó. Ilyenkor 2-3 régiót simán elvesztek de legalább nem unalmas a játék.
  • Jakuza001
    #924
    Pedig van, szoval kezdj hozzaszokni.
  • baalbaalbaal
    #923
    én is vh-n játszok és egyszer sem volt semmi teleport.
    Ha a tartományban van kézműves épület, akkor alapból minden ott képzett íjász megkapja a "piros kört". Nem körhöz köttött, hanem régióhoz.

    Ez egy stratégiai játék, van akinek nem megy, ezzel együtt kell tudni élni.
  • Yag
    #922
    Ennyi ?
    Semmi script semmi egyéb variálás ? Mert ha igen akkor jó.
    Tapasztalatból tudom, hogy Rome-ban a kölönböző MODok simán összekadnak egymással, Itt ha bemásolom egymás mellé őket mennyire tudnak a összeakadni egymással ? Itt is ?
  • cookac
    #921
    /shogun könyvtár/Data
  • Yag
    #920
    A modokat hova kell másolni ?
    C:/... Steam mappában nem találtam total war telepítést ... létre kell hozni ?
    Igaz,virágbolti próba verzióm van de attól még lehet modolni, nem ?
  • cookac
    #919
    hát nem tudom, velem fordult már elő, hogy egyszerre a szuperbiztos hátországban megjelent egy sereg. annyit tudok mondani, hogy a 3 elkezdett és elbukott Uesugi kampányomban azért történtek hülye dolgok. a Hojo klán fosta az egységeket. ja, és a 25. körben találkoztam olyan elit szamuráj íjászokkal, akiken az a piros kör van, ami egy tech-vonal teljes kifejlesztését jelenti.

    ez is érdekes:

    " I haven't inquired if the CAI spawns units for free, but I know several variables that control AI cheats (like the experience upgrader) and some of them hint toward unit spawns for the AI like "CDIR_DESIRE_ASHIKAGA_UNIT_SPAWNER". "

  • sakkay
    #918
    Hm.. éppen most fejeztem be egy rövid kampányt vh fokozaton. Igaz nem volt már időm elfoglalni a fővárost, viszont több sereg mellet 7000 bevételem volt körönként, sereg mellett. Sajnos túl későn kezdtem el menni a főváros ellen, meglepett az összefogás a sógun védelmére és kicsúsztam az időből. Viszont nem láttam egyszer sem az általad leírt csalást, (még egyszer mondom Vh. fokon) ami nem azt jelenti , hogy nincsen, de szerintem a gép így is nagyon erős. Azt nem tudom körönként több egységet képezhet e ki,(én max 3. darabot tudtam 1 kör alatt , elit katanásokat a végére) de az biztos, hogy a fenntartási összeg a gépnél minimum 3* kevesebb mint a humán játékosnál! És ez éppen elég szerintem.
  • Djuree
    #917
    ha magas a honorja a vezérnek akkor nem fogják felrúgni, max ha sokat gyengülsz...
  • Djuree
    #916
    na date-val 16 területem van, 3 fullos szamuráj sereggel. mondom eddig elég könnyű volt, erre jön a hattori 3 fullos szamuráj! sereggel bevenni az egyik váram O_o kezd izgalmas lenni:)

    véletlen szembe jött velem a fekete hajó. hát...durva..nagyon...nekimentem 6 medium bune-val meg 8 kis íjászhajóval, mondom csak elég lesz, hát nem sokáig tartottak a hajóim:D de vagy 10 emberét sikerült kinyírnom a 360-ból:D:D
  • Hunor1
    #915
    cookac!
    Engem elsősorban az érdekelne hogy mi a tapasztalatod a kampányban akkor ha az AI semmiből előtűnő csítelését megszüntetted /hmm kicsit nyakatekert lett../
    Tehát nem lett így nagyon könnyű a kampány? Szar ügy hogy csal az AI, de ez ugye a gépet segíti ellenünk, attól félek hogy ha én is használnám ezt a béta módot akkor túl könnyű lenne a területfoglalásom, kevesebb lenne a meglepetés az AI részéről stb.
    A "divide" módban érezhetően javulnak a diplomáciai anomáliák? Engem nagyon idwegesít hogy folyamatosan romlik a viszonyom szinte minden klánnal, állandóan felrugják a megkötött szerződéseket is
  • cookac
    #914
    Még annyit tennék hozzá, hogy nincs is azzal semmi baj, ha az AI-t segíti vmi, mert az emberi aggyal nehezen veszi fel a versenyt. De oldják meg jól megírt scripttekkel ne csíttel. Mondjuk easy fokozaton nem kap semmi segítséget a gép, de abban mi a kihívás? És asszem VH/Legendary fokozaton kap plusz recruiting slotokat.

    Mondjuk ha belegondolok, mindenki játszon az izlésének megfelelő fokozaton, végülis a szórakozás a cél.
  • cookac
    #913
    én nem kerestem, de itt az eredeti idézet:


    I found this little parameter which would explain what I've seen about generals appearing at the front, in cdir_configs:

    Code: "all" true "all" "CDIR_CVN_TELEPORT_GENERALS_TO_FRONT" true "1"
  • sakkay
    #912
    Amennyiben ez igaz(ha) gusztustalan dolog. Nem igazán értem miért van rá szükség. De nehezen hiszem el amúgy. Te megtaláltad ezt a sort?!
  • cookac
    #911
    Ja, azt elfelejtettem előbb, hogy mikor megkérdezték a CA emberét, hogy is van ez a semmiből jött sereg dolog azt válaszolta, hogy ambush sereg volt aki előjött. Erre vki kisilabizálta a kódban, hogy ez mennyire nem igaz :)


    "all" true "all" "CDIR_CVN_TELEPORT_GENERALS_TO_FRONT" true "1"
  • farferi
    #910
    Köszi