2869
Shogun 2 Total War
  • Sorbon
    #789
    Keresztény vallás sem gond igazán. Én általában ha olyan területet foglalok el ahol van nanban trade, vagy ikka ikki templom (vagyis keresztény a provincia), a következőt csinálom. Elpusztítom, nem kell parázni adott esetben pl nanban trade lerombolása után megmarad a kikötő építése, szóval nem vesztesz semmit. Ezután budhista templomot építek, odarakok egy Monk-ot, és lást csodát volt nincs kereszténység:)
    Ha pedig esetleg olyan provinciát akarsz elfoglalni amiről tudod hogy keresztény, akkor a keresztény épület ellen egy-két ninja sabotage akció mielőtt elfoglalod és nincs problémád:)
  • Djuree
    #788
    lovasból elég 1 csapat a vezéreden kívül. az úgyis csak az íjjak zavarására kell, ahhoz meg 1 csapat is elég, ha mégsem, akkor meg ott a vezér. íjjász az az egész csapat negyede legyen kb. ha nagyon szeretsz íjjazni akkor a harmada:) spear csak a lovasok ellen jó, hanyagold, persze a játék elején még jó. katanás legyen sok, később meg naginata (ez gyalogok meg lovasok ellen is jó, íjjak ellen gyenge mert lassú, de úgysem ezeket küldöd íjjak ellen)
  • Hypo #787
    Persze lehetnek mas strategiak, de az elejen tok felesleges ezekre gyurni, mikor az ai felbukkan 1500 fos sereggel.
  • Edorn
    #786
    Az Oda klán lehet nagyon durva... Olcsó a parasztok sorozása + bónuszt is kapnak a parasztjai... Gondolom irdatlan nagy létszámú seregeket tud előállítani olcsón, amik még egész hatékonyak is lehetnek a nagy túlerejük miatt...
  • unusual
    #785
    Akkor azt mondod inkább alap katonákat vigyek,és kész? Amúgy mennyi legyen az arány a csapatban? Gondolok itt arra,hogy 3spear+3bow+3lovas.....
  • Djuree
    #784
    sztem jók az íjjak ahogy vannak, nem túlzottan erősek azok....

    én már az elején a szamurájokra gyúrok, könnyebb irányítani egy kisebb létszámú sereget. pár katanás megeszik 3x annyi szar yari ashigarut...
  • Hypo #783
    Egyebkent akarmelyik klannal nyomod az elejen nem kell semmi specko harcost eloallitani a sima paraztok boven eleg, olcso nagy szamban lehet hasznalni.

    majd ugy 20 kor utan erdemes mar a speckokra gyurni de a bazisa a hadseregnek igy is ugy is a sima katonak voltak.
  • Hypo #782
    ? Nem arrol voltak hiressek a japan klanok hogy sokaig tartottak az igeretuket:) Persze AI csinal csunya dolgokat, de azert megoldhato minden.
    Meg majd ha mar lesznek MOD ok akkor ezeket is finomhangolhatjak lasd: kicsit tulzott archer, ai generalisok orrba szajba..stb

  • Hypo #781
    Le volt irva a hivatalos forumon is, mivel uj technikakat alkalmaznak ezert AA nem muxik majd lesz patch, de ha dx10 es kartyad van akkor nhancer vagy nvidia inspector al be lehet loni hogy legyen AA.
  • Teodor0
    #780
    Sziasztok

    Az AA-t nem lehet beállítani egyszerűen nem engedi kiválasztani, ez nálatok is így van ? Van valami megoldás ?

    Köszi a válaszokat előre is
  • Edorn
    #779
    Total War Online - Magyarország © (TWO-HUN)
    Ha ide csatlakozik valaki steam-en (nyílt klán), akkor a játékon belül a multiplayer résznél listázni fogja a steam-es csoportok között... Rákattintva lehet hozzá csatlakozni.

    (Nekem elsőre nem sikerült... Annak ellenére, hogy nem csatlakoztam még klánhoz, meg kellett nyomnom a kilépés a klánból gombot, majd újra csatlakozni a fenti klánhoz a Shogun multi felületén)
  • unusual
    #778
    Én 2klánal voltam ally-ba+trade.és kb 10kör után az egyik bontotta,és nekem jött szóval elég lol.....
  • Djuree
    #777
    az szép, 30 kaja:) ja mostmár rájöttem én is a kajás dologra nagynehezen. már csak a keresztény vallás miatti lázadások idegesítenek, tudom monk kell, de azokkal is időbe telik. most úgy állok, hogy aki keresztény azt nem bántom, szövetségesemmé teszem:D
    itt is van olyan vajon, hogy a szövetséges betámad, ha alkalom van rá? med2-ben gyakran csinálta, itt még nem tapasztaltam...
  • Sorbon
    #776
    Egyébként azt tudtátok hogy anélkül is lehetsz shogun hogy legyőznéd az összes clant? El kell foglalni a fővárost (KYOTO) és egy évig meg kell tartani. (Ettől még nem nyerted meg az adott kampányt, az folytatódik tovább)
    Előnyök:
    1. 10% adó bevétel növekedés
    2.Nagyobb harci morál az összes egységednek
    3.Megkapod a legnagyobb japán hajót (Nihon Maru)
    4.Kapsz lovas egységeket, köztük a Great Guard-ot is
    Hátrány:
    Egész japán hadat üzen neked. De mivel ekkora már elvileg "isten" vagy, kit érdekel))))
  • Sorbon
    #775
    Kajánál egyszerű a dolog. Képernyőn jobb alsó sarokban van egy "Food Surplus" nevű ikon számmal(lásd kép). Csak arra kell figyelni hogy mielőtt kaját igénylő épületet gyártasz (castle, rice exchange...stb) megnézed hogy a gyártás után is pozitívban legyél. Egyébként egyszerű a képlet: csak stratégiai pontokon fejleszd a kastályokat, többi provincián elég kb stronghold szintre fejleszteni. És MINDIG MINDENHOL építs farmot és utat!!!! Presze nem árt a farm upgradeket sem kfejleszteni mastery of art-ban a Chi ágon. Nálam még soha nem volt lázongás kaja miatt, stabilan zöld az összes provinciám:)
  • Smokk
    #774
    Lattam h van mar vmi update,de steamrol hogyan tudom leszedni a megjelent patchet?!
    Cooperativban vmi kegyetlen elvezetes,persze nem mintha a singel resztol nem estem vna hanyatt...!
    Nagyon jo lett ez a jatek!
  • Djuree
    #773
    na külföldi fórumokon is ez a problémája sokaknak. de a megoldás: a kastély fejlesztések -1 kaja, a market is -1 ( az alap market nem, csak az upgradek). a farmok meg +1 kaja. így már lehet számolni, elnéztem a kaját, én azt hittem hogy a kastély termeli nem fogyasztja:D meg kéne tanulnom olvasni:D így már nincs gond...
  • Kandurex
    #772
    mer'asszitted "Orbán" módszerrel majd célra jutsz , ez nem Magyarország a 20 században ahol a bőrt is le lehet húzni, ha már elkúrtad...nem kicsit...:)...szóval, akkor akár mehet a reload is.

    Egyébként most sikerült kipróbálnom nekem is. Nem is rossz :)
  • Djuree
    #771
    nem jó, próbáltam, kaja akkor sincs, lázadnak :(
  • Kalinka
    #770
    Ha bírod anyagilag, pár körig vedd le az adó szintet.

    Bár én mindig anyagi gondokkal küzdök...


    Van vmi magyar közös multi megmozdulás? klán/chat room/vmi
  • Djuree
    #769
    na most idegesített fel ez a szar. mindenhol lázadnak a buzi embereim, mert nincs kaja, és természetesen a kajaépület ki van fejlesztve, de 5 kör mire felépül, és nincs rá idő, mert mindenhol 3 kör és létrejön a lázadó sereg, és befoglalják az összes városom. ha meg ott a sereg, akkor megvédem, de akkor támadni nincs idő, lejár az adott 30 vagy hány év, ha mindig vissza kell mászkálnom. ezt a kajahiányt meg nem lehet kivédeni, ha fejlesztek meg építek automatikusan jön:(
    amíg nem jön a kör/év mod addig hanyagolom, mert ha mindig vissza járkálok akkor kevés az idő, ezt nagyon elbaszták...
  • Gideon Wieth
    #768
    Na kipróbáltam a játékot.. Nekem nagyon tetszik a hangulata az egésznek, és az ellenfél iq-ja se rossz ,az első ostromban nagyon elvéreztem a második rohamnál már kivártam, hogy kijöjjenek és volt nemulass, utána pedig a fele akkorra seregemmel sikerült megvédenem a várost a visszatámadástól. :-)

    Azt szeretném kérdezni hogy az elmentett csatákat játékon kívül vissza tudom nézni valahol ? :-)
  • Carloska
    #767




  • Edorn
    #766
    Van már alakulóban Magyar klán: http://twonline.hu/forum/viewtopic.php?f=4&t=316
  • zoltang
    #765
    STEAM Top 10

    1.Total War: SHOGUN 2
    2.Dragon Age II
    3.Portal 2
    4.Assassin’s Creed Brotherhood
    5.Crysis 2
    6.Darksiders
    7.Warhammer 40,000: Dawn of War II: Retribution
    8.Magicka
    9.Call of Duty: Black Ops
    10.Napoleon: Total War Imperial Edition
  • baalbaalbaal
    #764
    Köszi a válaszokat Sorbon!

    Nem kéne egy nagy magyar clán?
  • sakkay
    #763
    Vagy a szemed rossz , vagy a monitorod. 19' van nekem, semmi gondom.
  • Djuree
    #762
    nekem nincs ilyen bajom 22-es monitorral. nem a szemed rossz?
  • Hypo #761
    Hmm ertem en csak nem latom a problemat:)) Jo mondjuk nem is 17 esen nyomom.
  • Jakuza001
    #760
    Olvasni ?

    Amugy ennyire lehet olvasni : http://forums.totalwar.com/showthread.php/8702-Small-Interface-Font.
  • Hypo #759
    ? Nem tudom en 1920x1080 on tolom es tok olvashato minden 17 es en milyen felbontasban nyomod?

    Nekem eddig se ctd se semmi sot meg azt a szar AA-t is sikerult megoldani Nhancerel
  • Hunor1
    #758
    minek is....?? :S
  • Jakuza001
    #757
    Nekem meg az, hogy vegre megirjak rendesen a GUI-t, mert ezt nem hiszem el, hogy az Empire utan beleestek ugyanabba a hibaba, hogy meg alacsony felbontason is olyan aprok a betuk, hogy olvashatatlanok. 32"-s monitorral jatszok is panaszkodnak erre.

    Be is fejeztem a jatekot, addig amig nem adnak ki egy normalis modot vagy patchet, mert kieg a szemem par perces jatek utan egy 17"-s monitoron 1024-es a legalacsonyabb felbontas mellett is.
  • unusual
    #756
    Nekem cd-key kéne. ;)
  • Djuree
    #755
    gondolom a hibákat:D
  • zoltang
    #754
    Mit javítottak a mostani 53.6 MB-os javítócsomagban?
  • Hunor1
    #753
    upsz, lemaradt az első fele bocs...
    na majd most:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Assuming everybody successfully unpacked the game with phoenix 1.4, proceed this way.

    First the V1 patch of ali has to be installed which can be found here : http://u.115.com/file/f3f1e3e7c5 ( if anyone can re-upload it , would be nice) simply select any of the 3 mirrors on the bottom. After that simply extract and , open it and click the big button on the left which will run the wizard installation BE SURE TO MANUALLY DIRECT THE INSTALLATION TO YOUR OWN GAME DIR it only assumes where it is, you have to do it yourself.

    After everything is installed you need the second patch which fixes the save/load problems. You can download it from http://thepiratebay.org/torrent/6255747 <<===Courtesy from Ziggy.

    Extract it to your game DIR and run it, same thing click the bit button on the left and you will see an auto-updater for a split-second, this is normal as long as there is no error you successfully updated it and it will finally prompt a YES or NO to launch the game.
  • Hunor1
    #752
    Hi.
    Látom még van pár ember aki a virágboltival próbálkozna. Van már megoldás a krekkre..de az istenért, ti nem tudjátok felkutatni? Na mindegy itt egy kis info:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Assuming everybody successfully unpacked the game with phoenix 1.4, proceed this way.

    First the V1 patch of ali has to be installed which can be found here : http://u.115.com/file/f3f1e3e7c5 ( if anyone can re-upload it , would be nice) simply select any of the 3 mirrors on the bottom. After that simply extract and , open it and click the big button on the left which will run the wizard installation BE SURE TO MANUALLY DIRECT THE INSTALLATION TO YOUR OWN GAME DIR it only assumes where it is, you have to do it yourself.

    After everything is installed you need the second patch which fixes the save/load problems. You can download it from http://thepiratebay.org/torrent/6255747 <<===Courtesy from Ziggy.

    Extract it to your game DIR and run it, same thing click the bit button on the left and you will see an auto-updater for a split-second, this is normal as long as there is no error you successfully updated it and it will finally prompt a YES or NO to launch the game.
  • Pluskast
    #751
    A multis kampány részét próbáltátok? Egész jó! Egy haverommal toltuk jól megcsinálták. A kedvenc részem az amikor a haverod elkezd csatázni és te meg spectatorban vagy és ha a haverod úgy gondolja oda adhatja az egységei egy részét, hogy te irányítsd őket:)
  • obe
    #750
    semmi gond, mint írtam nem személyes, valamint jómagam is használtam virágbolti verziókat nem egyszer, de pc mostoha mivolta miatt, ha tehetem megveszem mostanában azt ami már bizonyított..peace