2853
Shogun 2 Total War
  • Riddick21
    1100-as évek végén játszódó kampány DLC, most meg tudod venni (asszem holnap estig) Steam-en 500 forintért :)
  • CamelX
    Jááj, kómás vagyok és csak az "of Samurai"-t fogtam fel :D főleg hogy a Rise of-ról nem is olvastam még, pedig original steames-em van.
  • bajsz
    Az a Shogun2 dlc! Amire te vársz/gondolsz az Fall of the Samurai ! Az új game! 19.századi Japán! Gatling géppuska és Armstrong ágyú, melyek új, harmadik személyű módban irányíthatók. Erre leszek piszkosul kíváncsi:D

Lassan oda jutunk ,hogy kiválasztasz egy katonát és harcolsz vele! :D
  • CamelX
    Hajókat nézted? Azokra vagyok legkíváncsibb, főleg ha jól használható a partmenti bombázás
  • fantomvampire
    Udv!

Valaki nem tudja hogy lehet co-op modba jatszani tunngle-n ?
    FLT verziom van.
  • Hypo #2208
    :)) Tegnap kezdtem el, meg nem nagyon vágok mindent, de elsore jonak tunik, uj egysegek uj karakterek, uj epuletek szoval eleg kellemes eddig es elsore ugy lerohantak mint a sicc:))) Szoval nagyon resen kell lenni mert mindenki az ellenseged meg azok is akikkel ally vagy:)

De ennyi penzt boven megert, eddig jo sot kicsit jobban tetszik mint az alap game.
  • Riddick21
    Írhatnál róla majd részletesebben, mert az alapjátékot nyúzom harmadszorra, de erre még nem vitt rá a lélek :)
  • Hypo #2206
    Rise of the samurai dlc 1.75 euro a steamen tegnap meg is vettem erdekes igy elsore
  • grebber
    Amazon.com csak $7,49 ~1655FT
  • grebber
    Ez sok.Nuuvemen 1280ft volt nem is olyan rég.
  • Prof William
    Csak szólok hogy 75%-os leértékelés van a Shogun 2-re. Vétek lenne kihagyni!
  • uwu300
    Én is kerültem hasonló helyzetbe amit a sok lúd disznót győz + auto resolve kombinációval oldottam meg.
    Sok íjász kishajó kell, azok egy kör alatt kint vannak, sajna a blokád pár körig fennáll, és a kishajók legyártása is kidobott pénz, de talán megéri ha a kereskedelemből ennyit tudsz leakasztani.
  • CamelX
    Én se önszántamból mentem neki a hajrá tenger hadműveletnek, de elég hamar sikerült felfedezgetéssel jó kereskedelmi útvonalakat kiépíteni, és máris jöttek a kalózok blokkolni a kikötőt, ami instant -2000 bevétel :)
  • uwu300
    Ja még annyi hogy azt írték a játék a gazdaság miatt nehéz.
    Ez valószínűleg azért nem érint engem, mert a szamurájok és a papok fenntartása alacsony. Az épületek mondjuk eszetlen drágák, de nemigen kell másra költeni.

A zsoldos roninok fenntartása eszetlen magas, és az ashigaruk is drágák a létszámuk miatt, de ilyesmit meg nem használok. Az adó minimumon van, hogy zsírosodjanak a tartományok, és elég szépen jön a pénz. Szóval a híresztelés miszerint gazdaságilag nehéz lenne a mod, az nem igaz, csak alkalmazkodni kel la körülményekhez.

Példaként az egyik monkom fenntartása 5 koku, a szamurájoké 40 körül mozog.
    A zsoldos ronin 150 körül van, a ashigaruk 120 körül.
    Kiképzésben mondjuk épp fordított a helyzet, a papok 1000 fölött vanank, az ashugaruk 1-2 száz. Mindenesetre bőven nem éri meg vacak katonákat használni. A szamurájokat meg a papokat kell kigyűjteni.
  • uwu300
    Én meg közbe elhaladtam a realism moddal, és nagyon tetszik a hülyeségei ellenére is.
    Bár azt írták ott ahonnan letöltöttem hogy ez egy nehéz mod, ez sajnos nem igaz, hiába játszok legendary-n, de nem is azért tetszik mert kihívás lenne, hanem azért mert tök másképp kell játszani.

Az egységek száma limitált benne, nagyjából 1 sereget lehet összerakni, legalábbis ha kigyűjtjük a szamurájokat, nemigen jön össze több csak a legvégére. De egy ilyen sereggel élvezet harcolni. A gép ashigarukat is használ, így neki általában 2 serege van.
    RD az nemigazán lesz, jó nagy területem van, de a hírnevem még sehol, tehát nagyjából mindig 1 ellenfél ellen kell csak harcolni.

A fentiek miatt az ügynökök felértékelődnek, mivel nincs sok katona a térképen, sok helyen lehet lázítani a papokkal a népet. Ez arra is jó lehet hogy elcsaljuk az ellenség seregét. Ha leverünk egy sereget, gond nélkül elfoglalható az ország, nincs az a tömeg mint az alapjátékban. De olyat is csináltam hogy majdnem minden tartományát fellázítottam, a seregét beszabotáltam, így nem tudta magát megvédeni, és a lázadók kirántották a segge alól az országot, egy tartománya maradt, amit a hadüzenet után behúztam, így nem is kellett vele megküzdeni csak a városőrséggel. A lázadó tartományokat is sokkal könnyebb volt elfoglalni, mintha védte volna őket.

Nemsokára végigérek a legfontosabb fejlesztéseken, ami egész más mint az alapban. Ha meglesz minden egységtípus, lehet hogy egy második sereget is ki leget rakni használható katonákból. Már a no-dachi is valami brutál, 45-en vannak, de korlátlan mennyiséget tudnak ölni, kíváncsi vagyok milyen lesz ebben a modban a katana hero:)
  • uwu300
    Ez szerintem egyértelműen a morálbónusz miatt van. Én nem is szoktam hajó-csatázni az elején, túl drága mulatság mert mindig javítgatni kell őket. Sengoku dune-el azért szoktam harcolgatni, az már egész jó, csak ahhoz azért építgetni kell viszonylag sokat.
    Egyébként csak olyan helyen érdemes hajót gyártani ahol 3xp-vel jönnek ki, azzal azért lehet valamit kezdeni, és elég gyorsan 5xp-sek lesznek ami már egészen használható. De még ezekkel sem az igazi. A fejlesztések hozhatnak változást. Azért a fejlett japán hajók közt is vannak egészen kurvajók. Persze az európai hajókkal nem versenyezhetnek, főleg nem a blach shippel.
    A mori bónusza szerintem felejtős, én azért szerettem velük játszani, mert van a közelükben kovács, vas, ló, és íjkészítő is.
    Ja és a daimjo-t jobb megöletni az elején valami csatába, mert annyira öreg, hogy kár belé az xp, jobb ha helyette a fiatalok fejlődnek.
  • CamelX
    Mori-val kezdtem tegnap, lenne 1 kérdésem. Hajók morál bónusza mitől függ? 5-ből 5 alkalommal amikor az ellenség közepes hajója közelharccal megrohamozta a megegyező típusú hajóm fedélzetét, az én hajóim adták fel, pedig a Mori hajókon 20%-al többen szolgálnak, ráadásul az íjászaim is nagyobb kárt okoztak, mivel abból is több van. Lehetséges, hogy a támadó fél ekkora bónuszt kap? Admirális és hasonlók nem befolyásolhattak, mert kb. 15. kör táján zajlottak eme csaták. Teszem hozzá automatikus csatákban mindig jobban alakult az adott harc.
  • uwu300
    Én hétvégén a realism modot néztem meg, érdekes.

Legnagyobb sajnálatomra coopperatív módba nem működik jól. Nem végzetes a hiba, de gyakran kivág asztalra, 4 ilyet láttunk pár óra játék alatt, és esélyes, hogy a játék végén mikor körök hosszabbak lesznek, sok bosszúságot okoz, ezért abbahagytuk.

Single playerben viszont talán megér egy játékot. Sajnos minden egységet fejleszteni kell, a játék elején ezért nem is lehet nagy sereget tartani, 1- 2 tartományt be lehet húzni azzal ami van, aztán pihenni kell, mert a gép viszont tudja hozni az egységeit, neki gyorsabb a fejlesztés. Ha minden ki lesz fejlesztve, akkor fog elkezdődni érdemben a játék. Sajnos ez a rész valami dög unalom, és sokat kell várni mert eltart egy ideig a kör vége a sok nép miatt.
    El is lehet rontani mint én a legutóbb, mert az a néhány néhány katona amit gyorsan ki lehet hozni azért kellene, mert védelem híján előbb utóbb megtámadnak. Az első 20 körben mondjuk elég volt 3 general, a játék egyik hibája hogy a korai egységeket korlátlan mennyiségbe lehet velük ölni; kisebb, kétezres reregeket meg lehet fogni 90 emberreL :) Szóval azért vannak benne faszságok... De azért mikor négyezres sereg jött, a generalok már kevesek voltak, pedig akkor már négy testőrségem volt. Kellett volna gyártani 1-2 szamurájt ami már ki volt fejlesztve.
    Pár dolgot amúgy is másképp akarok csinálni, ezért nem bánom annyira hogy újra kell kezdeni.
    Egy dologtól azért félek kicsit. A csaták nagyon lassúak, elég sokáig kaszabolják egymást, remélem hogy a végén mikor nagy seregek lesznek nem fog túl sokáig húzódni egy ütközet.
  • bajsz
    Aztán ott az 576 , Cdgalaxis !
  • bajsz
    Én előrendeltem ,viszont 3 lehetőség adott honnan is veszed meg! Ezek mondjuk edition-ok!

ITT
  • Smokk
    Senki semmi?
  • CamelX
    Köszi, ez már bíztató. No és az ágyúk? Valahogy 1ik campaign-ban sem sikerült odáig eljutnom hogy egyáltalán legyen 1 db is, bár tetszett ahogy az ellen egyszer átlyukasztotta a falat amin az íjászaim lőtték a hangyákat :D :D
  • ashead
    Pedig lehet ám az ostromgépeket is használni, csak nem a falat kell lőni velük. Én ostromhoz két mangonelt szoktam vinni és a védősereget lövetem velük. A gyalogságot csak akkor indítom amikor már kifogyott a lövedék. A kis helyen összezorult védőseregben elég nagy kárt tudnak tenni, sajnos mezei ütközetben semmit sem érnek az tény. A hojoknál tényleg többet ér a sok pénz mint bónusz mint az ostromgépek, de azért ha már vannak szoktam használni őket. Nekem a puskás szamurájok okozták a csalódást semmit se érnek.
  • Smokk
    Vki elorendelte mar a Fall of the Samurai-t?
    Es ha igen honnan,mit tudtok ajanlani?
    Koszi!
  • Prof William
    Tudtok olyan oldalt ajánlani ahonnan Shogun2 modokat lehet leszedni? Pl 12 kör egy év, nem olyan félénk hajók stb...
  • wetzldani
    sziasztok...
    a blood modot csinálom és minden utasítást követtem amit írt..
    minden pack működik csak a blood pack nem.
    a graphic options-ban nem tudom kipipálni a blood effect-et.
    ez nem attól van mert nem jó hejlől töltöttem le,mert steamen keresztül szereztem.
    nem tudnátok segíteni?
  • állat921992
    Igen, a Hojok-al alapból gazdag tartományokkal kezdesz, szóval ha odafigyelsz már a játék elején igazán meg tudsz erősödni.
    Amit minden klánnal ajánlok, hogy ha tudtok már a kampány kezdetén mennyetek rá az ügynökökre, mert rengeteget tudnak. A Shinobikkal (ninja) a szabotázst ajánlom. Az ellenség gazdaságát 3-4 (még nem is top-ra kifejlesztett) shinobival teljesen szét lehet verni. Mellettük a papokkal meg felkeléseket lehet szítani. A lényeg az hogy együtt használjátok őket. Klánokat töröltem így el a föld színéről. (Ez a taktika minden nehézségi fokozaton simán működik). Néha még a hadseregemet sem kellett használnom. A metsukékkal meg a városigazgatást (censor) fejlesszétek ki. Jelentős bevételforrást jelentenek egy-egy gazdagabb tartományban.
    Ja és ha áttérsz a kereszténységre. Én igazából csak azt az előnyt látom benne hogy legyőzhetetlen flottát tudsz építnei. 8-9 Nanban kereskedő hajóval uralhatod a tengereket. Igaz sokba kerülnek és lassan készülnek el, de a fenntartásuk, ahhoz képest mit tudnak nevetségesen kevés. A csatákat meg mind manuálisan kell lejátszani. A morikkal 1 db nanban hajóval egy teljes 10 hajóból álló flottát semmisítettem meg emberveszteség nélkül. Az egyedüli veszélyt a gránátos csónakok jelenthetik, de ha jól manőverezel és az elején azokat veszed célba azok sem jelenthetnek akadályt.
    Szóval ezekkel a hajókkal már nem kell félned a hátországi partraszállásoktól és így több pénzt tudsz megtakarítani.
    A multiplayer is megéri szerintem. Legalábbis nekem tetszik. Jó kis csatákat lehet vívni.
  • uwu300
    Az ostromgépek felejtősek. Nagyon figyelni kell mire költi a játékos azt a kis pénzét ami van. Túl nagy luxus épületeket felhúzni ilyesminek; mondjuk alapból ott van egy gránátos gyártó, amit lehetne fejleszteni, de én azt lebontottam.

Akkor leszel hatékony ha elsődleges célod egy olyan sereg felállítása amibe sok a szamuráj. Egy jó seregbe ezen kívül lovasság is kell, az elején a könnyűlovasság is hasznos tud lenni, de azzal nagyon óvatosan kell bánni, leginkább a menekülők összeszedésére jó.

• CamelX
    Értelek, csak hát eddig tapasztalatom a játékkal a Hojo-ban kimerült. Nagyon az ostromgépekre akartam rámenni és sajnálatos számomra hogy nem olyan hatékonyak mint gondoltam.
  • uwu300
    Részemről az ostromgépezés is kimaradt, a szamurájok hatékonyabbak, a Hojo bónusz semmit se ér, viszont az a rengeteg pénz ami ott van, mindenért kárpótol. Ha már elég nagy vagy, megengedhetsz magadnak egy harmadik sereget is, amivel a hátba támadókat ki lehet takarítani a hátországból, csak fel kell készülni az RD-re.
  • uwu300
    A Hojo-kal szerintem nagyon könnyű.
    Nem kell vacakolni a gránáttal. Ott a kezdőtartományban a kovács, 2 kör a bushidó, 2 kör a sword school. Után jöhetnek kifelé a katana szamurájok...

A kezdőhelyen aranybánya van, kelet felé nagyon gazdag a környék sok zsíros farmmal. Még szomszédokból is van elég, hogy le lehessen őket húzni. Ezek teszik a Hojo-kat a leggazdagabb néppé.
    Nem sok nép van amelyik már az elején elbír tartani 2 szamuráj sereget, de a Hojo ezek közül az egyik, úgyhogy igazán nem értem mi okozhat nehézséget.
  • CamelX
    Nekem Hojo-val eddig 2 hosszú kampányból egyszer sem sikerült nyernem. Egyszerűen nem tudom kihasználni a klán adottságait, a gránát hajítók is csak a várvédelemnél okoznak nagyobb mészárlást, a mangonelek meg úgy használhatatlanok ahogy vannak. Várfalat még csak bezúzzák hogy ha 1 pontra koncentrálom a lövést, de azt is csak akkor amikor már majdnem kifogy a naftájuk, és a sziklafalat így is úgy is meg kell mászni. Erősebb ostromgépet nem volt alkalmam kifejleszteni, mert a praktikusság elve arra sarkallt hogy inkább szamurájokra gyúrjak, mert erőssen szorongattak ellenek minden oldalról. A taktikám az volt, hogy kiterjesztem a birodalmam észak felé, hogy ott már senki ne zaklasson. Ez sikerült is, de nem láttam túl sok előnyét, mert hatalmas méretűek a tartományok arra, és ez megnehezíti a csapatmozgatást. Arra jó volt, hog feltápoljak egy fullos sereget és elfoglaljam Kyoto-t, de a Chosokabe partra szállt az említett óriás területű északi hátországba és védelem nélkül kicsinálta a birodalmam belülről.

Azért ha van valakinek nyerő Hojo taktikája azt szívesen olvasnám, főleg ha tudja valaki hasznosítani az ostromgép tudásukat, mert az a dolog ami szimpatikussá tette őket a szememben. Empire-ben is arra gyúrtam mindig hogy a Maratha-k gigász ágyújával terrorizáljam a népet :)
  • Prof William
    Fukushima tartományban a megnövekedett sugárzási szint nem volt káros hatással a sorozási rátákra? :)
  • uwu300
    Nekem is ezért tetszik, végre jól kell játszani a győzelemhez. Egyértelműen ez a Total War-ban a top.

Egyébként az Uesugi kampány a legnehezebb szerintem is, mondjuk én hosszú kampányt nyomtam, hasonlóan keleltt játszanom mint neked. Csak én elfoglaltam Sado-t viszonyleg hamar, elég gazdag tartomány az aranybánya miatt, jó alap arra, hogy elhúzzad a játékot.
    Kicsit később meglett Fukusima is még a parasztseregegl, de csak akkor tudtam jelentősen kimozdulni mikor kihoztam a warriormonkokat.
  • állat921992
    Sziasztok!
    Véleményem szerint egyértelműen az eddigi legjobb TW. Az AI-t az előző részekhez képest viszonylag normálisan megcsinálták, meg a játék jóval nehezebb is. (legalábbis very hard és legendary fokozatonon, sőt uesugi klánnal legendaryn a játék igenis kihívás volt. 7-8 év után egy tartományt sem tudtam elfoglalni, helyette az egy szál kezdőprovinciámban a túlélésért küzdöttem. Végül sikerült, igaz máig sem tudom hogy a fenébe. Rövid kampányban nyomtam ahol 1575-re kell elfoglalni 25 tartományt és Kyotot-ot, 1572 telére sikerült csak...).
    Szóval már egyáltalán nem olyan mint a MED2 és az Empire ahol a játék kb abból állt, hogy mindenkit lerohantam azt bye-bye. 10 éve vártam a Shogun 2-re és nem csalódtam szóval mindenkinek ajánlom.
    Ja IGEN!!! Végre valahára az íjászokat normálisan megcsinálták. Húúú, hát ezt is megéltük.
  • uwu300
    Egyébként mi asszem végignyomjuk ha már elkezdtük. Mégiscsak Shogun, annyira azért nem kifejezetten szar, csak gagyisztikus, könnyű mint az előző részek.

Ha fullra tuningolok egy íjászt még az is lehet hogy le tudok majd lőni valakit XD
  • CamelX
    Alapjáratban nekem mindig tetszett a Darth Mod, de ennél a résznél eszembe se jutna kipróbálni, ezek után meg pláne :)
  • uwu300
    Hétvégén egy haverommal kezdtünk egy coop-kampányt a legújabb Darth Moddal.
    Hát vicces. Mindent a lehető legnehezebbre állítottunk, mégis röhejesen könnyű a játék az alaphoz képest, pedig elvileg erősebb benne az AI.
    A csaták azok ahol ezt nagyon észre lehet venni. Újfajta értelmetlen szokásai vannak a gépnek, amik miatt nagyon könnyű megverni. Az íjászok meg ennél a modnál már hagyományosan használhatatlanul tönkre vannak téve. A hülye AI persze használ íjászt, így gyakorlatilag mindig túlerőbe van a player ha van egy kis esze. Az automata csaták pedig teljesen el vannak rontva, használhatatlan az opció, még elsöprő túlerőnél is igen csak el kell gondolkodni a használatán, a legtöbb catát le kell játszani, még akkor is ha nagyon egyértelmű a győzelem - unalams. A tengerre meg újabban jobb ki se menni, annyi hajót spamel az AI hogy kár nekiállni irtani őket. Túl drága mulatság.
    Összességében az agyon hypolt Darth Mod értékelése:
    Az alappal érdemes játszani még mindig.
  • wetzldani
    és ennek nincs-e köze a modokhoz?
    tehát ha az alap buildra teszek modot akkor működni fog?
  • wetzldani
    sziasztok
    az mit jelent a menüben jobb felső sarokban hogy pl build 3241 és mik az előnyei?