2869
Shogun 2 Total War
  • KingPunisher
    #2229
    Olyan maximalisták vagytok, sok játékot sosem fejeznek be.
    Lássuk be Shogun 2 is multiba volt élvezhető, singlebe csak az idézetek tetszettek.
  • KingPunisher
    #2228
    Megrendeltem én is a kiegészítőt, jár fasza poló meg poszter, bár inkább alsógatyát szerettem volna :S de mai világba örüljünk ennek is.
    Bár egy Hattori katana azért megdobogtatná a szívem.
    De sebaj a doboz is szépen fog mutatni a polcon.
  • uwu300
    #2227
    Azért jó tudni hogy nem volt hiábavaló az áldozat. Kicsit féltem mer az orákulum szerint fekete kakast kellett volna áldozni, de én inkába a szomszéd tyúkudvarának vérét ontottam, a szent cél érdekében, hogy a sógunt végre megjavíccsák! A lényeg hogy sikerült.
  • Hypo #2226
    hat nem fog hasitani:)
  • Hypo #2225
  • uwu300
    #2224
    Te meg kezdjed tölteni most azonnal, mer sose kezdjük el ha később jut eszedbe!
  • uwu300
    #2223
    Hát az én netem elég jó, csak kibírjuk estig ha már egy évet kellett várni.
  • Riddick21
    #2222
    Arra készüljetek fel, hogy ez a javítás kb. ~10GB méretű :D ...és hát nem hasít a Steam, legalábbis nálam most nem nagyon.
  • uwu300
    #2221
    A realism modot amúgy se biztos hogy végigcsinálom.
    Kicsit viccesbe ment át az az egységkorlátozósdi.
    Miután feltuningoltam az ügynökeimet, útra keltem.
    Tegnap azzal szórakoztam, hogy a papokkal leírtotta ma többi ügynököt, a nindzsával leszedtem a tábornokokat, a matsukével meg megveszem a seregeket.

    Mivel mindenki számára korlátozottak az egységek, kicsit átbillent a mérleg, mer rám ez annyira nem vonatkozik. Ezzel a módszerrel be lehet gyűjteni a legkeményebb szamurájukat. Viccesen primitív lett a játék miután kiismertem. De nem vagyok meglepve, az összes mod ilyen, mindíg van valami amiről megfeledkeznek, pedig lehet hogy a végére bekeményedett vona ha nem így játszok. Az ügynökökkel annyir a magam malmára hajtottam a vizet amit előtte a mod új szabályai terelgettek, hogy rossz nézni XD
  • uwu300
    #2220
    Fasza
    Ha végzek indulhat is a sógunozás. Most vettem meg az összes dlc-t.
  • Wykos
    #2219
    Na most lett a világ legjobb játéka a shogun 2. Javították a sync errort rengeteg más bugfix is van az Ai imprúvolva lett 40 egységet is feltudsz vonultatni a csatában :)Töltikélés redukálva lett úgy 30%-al géptől függően ééééééés 22 új battlemap.Csodás 1 év után sikerült befejezni a játékot.
  • Riddick21
    #2218
    Valamit elkezdett tölteni a Steam a Shogun 2-höz, nincs tippje valakinek, hogy mit?
  • Hypo #2217
    igen
  • Prof William
    #2216
    Ha Shogun (vagy egyébb)DLC-t veszek a steamon akkor azt automatikusan telepíti ugye?
  • Hypo #2215
  • CamelX
    #2214
    Thx az info-t, de a korszak (főleg h japán) nem igazán érdekel, inkább a Fall-t várom már nagyon :)
  • Riddick21
    #2213
    1100-as évek végén játszódó kampány DLC, most meg tudod venni (asszem holnap estig) Steam-en 500 forintért :)
  • CamelX
    #2212
    Jááj, kómás vagyok és csak az "of Samurai"-t fogtam fel :D főleg hogy a Rise of-ról nem is olvastam még, pedig original steames-em van.
  • bajsz
    #2211
    Az a Shogun2 dlc! Amire te vársz/gondolsz az Fall of the Samurai ! Az új game! 19.századi Japán! Gatling géppuska és Armstrong ágyú, melyek új, harmadik személyű módban irányíthatók. Erre leszek piszkosul kíváncsi:D

    Lassan oda jutunk ,hogy kiválasztasz egy katonát és harcolsz vele! :D
  • CamelX
    #2210
    Hajókat nézted? Azokra vagyok legkíváncsibb, főleg ha jól használható a partmenti bombázás
  • fantomvampire
    #2209
    Udv!

    Valaki nem tudja hogy lehet co-op modba jatszani tunngle-n ?
    FLT verziom van.
  • Hypo #2208
    :)) Tegnap kezdtem el, meg nem nagyon vágok mindent, de elsore jonak tunik, uj egysegek uj karakterek, uj epuletek szoval eleg kellemes eddig es elsore ugy lerohantak mint a sicc:))) Szoval nagyon resen kell lenni mert mindenki az ellenseged meg azok is akikkel ally vagy:)

    De ennyi penzt boven megert, eddig jo sot kicsit jobban tetszik mint az alap game.
  • Riddick21
    #2207
    Írhatnál róla majd részletesebben, mert az alapjátékot nyúzom harmadszorra, de erre még nem vitt rá a lélek :)
  • Hypo #2206
    Rise of the samurai dlc 1.75 euro a steamen tegnap meg is vettem erdekes igy elsore
  • grebber
    #2205
    Amazon.com csak $7,49 ~1655FT
  • grebber
    #2204
    Ez sok.Nuuvemen 1280ft volt nem is olyan rég.
  • Prof William
    #2203
    Csak szólok hogy 75%-os leértékelés van a Shogun 2-re. Vétek lenne kihagyni!
  • uwu300
    #2202
    Én is kerültem hasonló helyzetbe amit a sok lúd disznót győz + auto resolve kombinációval oldottam meg.
    Sok íjász kishajó kell, azok egy kör alatt kint vannak, sajna a blokád pár körig fennáll, és a kishajók legyártása is kidobott pénz, de talán megéri ha a kereskedelemből ennyit tudsz leakasztani.
  • CamelX
    #2201
    Én se önszántamból mentem neki a hajrá tenger hadműveletnek, de elég hamar sikerült felfedezgetéssel jó kereskedelmi útvonalakat kiépíteni, és máris jöttek a kalózok blokkolni a kikötőt, ami instant -2000 bevétel :)
  • uwu300
    #2200
    Ja még annyi hogy azt írték a játék a gazdaság miatt nehéz.
    Ez valószínűleg azért nem érint engem, mert a szamurájok és a papok fenntartása alacsony. Az épületek mondjuk eszetlen drágák, de nemigen kell másra költeni.

    A zsoldos roninok fenntartása eszetlen magas, és az ashigaruk is drágák a létszámuk miatt, de ilyesmit meg nem használok. Az adó minimumon van, hogy zsírosodjanak a tartományok, és elég szépen jön a pénz. Szóval a híresztelés miszerint gazdaságilag nehéz lenne a mod, az nem igaz, csak alkalmazkodni kel la körülményekhez.

    Példaként az egyik monkom fenntartása 5 koku, a szamurájoké 40 körül mozog.
    A zsoldos ronin 150 körül van, a ashigaruk 120 körül.
    Kiképzésben mondjuk épp fordított a helyzet, a papok 1000 fölött vanank, az ashugaruk 1-2 száz. Mindenesetre bőven nem éri meg vacak katonákat használni. A szamurájokat meg a papokat kell kigyűjteni.
  • uwu300
    #2199
    Én meg közbe elhaladtam a realism moddal, és nagyon tetszik a hülyeségei ellenére is.
    Bár azt írták ott ahonnan letöltöttem hogy ez egy nehéz mod, ez sajnos nem igaz, hiába játszok legendary-n, de nem is azért tetszik mert kihívás lenne, hanem azért mert tök másképp kell játszani.

    Az egységek száma limitált benne, nagyjából 1 sereget lehet összerakni, legalábbis ha kigyűjtjük a szamurájokat, nemigen jön össze több csak a legvégére. De egy ilyen sereggel élvezet harcolni. A gép ashigarukat is használ, így neki általában 2 serege van.
    RD az nemigazán lesz, jó nagy területem van, de a hírnevem még sehol, tehát nagyjából mindig 1 ellenfél ellen kell csak harcolni.

    A fentiek miatt az ügynökök felértékelődnek, mivel nincs sok katona a térképen, sok helyen lehet lázítani a papokkal a népet. Ez arra is jó lehet hogy elcsaljuk az ellenség seregét. Ha leverünk egy sereget, gond nélkül elfoglalható az ország, nincs az a tömeg mint az alapjátékban. De olyat is csináltam hogy majdnem minden tartományát fellázítottam, a seregét beszabotáltam, így nem tudta magát megvédeni, és a lázadók kirántották a segge alól az országot, egy tartománya maradt, amit a hadüzenet után behúztam, így nem is kellett vele megküzdeni csak a városőrséggel. A lázadó tartományokat is sokkal könnyebb volt elfoglalni, mintha védte volna őket.

    Nemsokára végigérek a legfontosabb fejlesztéseken, ami egész más mint az alapban. Ha meglesz minden egységtípus, lehet hogy egy második sereget is ki leget rakni használható katonákból. Már a no-dachi is valami brutál, 45-en vannak, de korlátlan mennyiséget tudnak ölni, kíváncsi vagyok milyen lesz ebben a modban a katana hero:)
  • uwu300
    #2198
    Ez szerintem egyértelműen a morálbónusz miatt van. Én nem is szoktam hajó-csatázni az elején, túl drága mulatság mert mindig javítgatni kell őket. Sengoku dune-el azért szoktam harcolgatni, az már egész jó, csak ahhoz azért építgetni kell viszonylag sokat.
    Egyébként csak olyan helyen érdemes hajót gyártani ahol 3xp-vel jönnek ki, azzal azért lehet valamit kezdeni, és elég gyorsan 5xp-sek lesznek ami már egészen használható. De még ezekkel sem az igazi. A fejlesztések hozhatnak változást. Azért a fejlett japán hajók közt is vannak egészen kurvajók. Persze az európai hajókkal nem versenyezhetnek, főleg nem a blach shippel.
    A mori bónusza szerintem felejtős, én azért szerettem velük játszani, mert van a közelükben kovács, vas, ló, és íjkészítő is.
    Ja és a daimjo-t jobb megöletni az elején valami csatába, mert annyira öreg, hogy kár belé az xp, jobb ha helyette a fiatalok fejlődnek.
  • CamelX
    #2197
    Mori-val kezdtem tegnap, lenne 1 kérdésem. Hajók morál bónusza mitől függ? 5-ből 5 alkalommal amikor az ellenség közepes hajója közelharccal megrohamozta a megegyező típusú hajóm fedélzetét, az én hajóim adták fel, pedig a Mori hajókon 20%-al többen szolgálnak, ráadásul az íjászaim is nagyobb kárt okoztak, mivel abból is több van. Lehetséges, hogy a támadó fél ekkora bónuszt kap? Admirális és hasonlók nem befolyásolhattak, mert kb. 15. kör táján zajlottak eme csaták. Teszem hozzá automatikus csatákban mindig jobban alakult az adott harc.
  • uwu300
    #2196
    Én hétvégén a realism modot néztem meg, érdekes.

    Legnagyobb sajnálatomra coopperatív módba nem működik jól. Nem végzetes a hiba, de gyakran kivág asztalra, 4 ilyet láttunk pár óra játék alatt, és esélyes, hogy a játék végén mikor körök hosszabbak lesznek, sok bosszúságot okoz, ezért abbahagytuk.

    Single playerben viszont talán megér egy játékot. Sajnos minden egységet fejleszteni kell, a játék elején ezért nem is lehet nagy sereget tartani, 1- 2 tartományt be lehet húzni azzal ami van, aztán pihenni kell, mert a gép viszont tudja hozni az egységeit, neki gyorsabb a fejlesztés. Ha minden ki lesz fejlesztve, akkor fog elkezdődni érdemben a játék. Sajnos ez a rész valami dög unalom, és sokat kell várni mert eltart egy ideig a kör vége a sok nép miatt.
    El is lehet rontani mint én a legutóbb, mert az a néhány néhány katona amit gyorsan ki lehet hozni azért kellene, mert védelem híján előbb utóbb megtámadnak. Az első 20 körben mondjuk elég volt 3 general, a játék egyik hibája hogy a korai egységeket korlátlan mennyiségbe lehet velük ölni; kisebb, kétezres reregeket meg lehet fogni 90 emberreL :) Szóval azért vannak benne faszságok... De azért mikor négyezres sereg jött, a generalok már kevesek voltak, pedig akkor már négy testőrségem volt. Kellett volna gyártani 1-2 szamurájt ami már ki volt fejlesztve.
    Pár dolgot amúgy is másképp akarok csinálni, ezért nem bánom annyira hogy újra kell kezdeni.
    Egy dologtól azért félek kicsit. A csaták nagyon lassúak, elég sokáig kaszabolják egymást, remélem hogy a végén mikor nagy seregek lesznek nem fog túl sokáig húzódni egy ütközet.
  • bajsz
    #2195
    Aztán ott az 576 , Cdgalaxis !
  • bajsz
    #2194
    Én előrendeltem ,viszont 3 lehetőség adott honnan is veszed meg! Ezek mondjuk edition-ok!

    ITT
  • Smokk
    #2193
    Senki semmi?
  • CamelX
    #2192
    Köszi, ez már bíztató. No és az ágyúk? Valahogy 1ik campaign-ban sem sikerült odáig eljutnom hogy egyáltalán legyen 1 db is, bár tetszett ahogy az ellen egyszer átlyukasztotta a falat amin az íjászaim lőtték a hangyákat :D :D
  • ashead
    #2191
    Pedig lehet ám az ostromgépeket is használni, csak nem a falat kell lőni velük. Én ostromhoz két mangonelt szoktam vinni és a védősereget lövetem velük. A gyalogságot csak akkor indítom amikor már kifogyott a lövedék. A kis helyen összezorult védőseregben elég nagy kárt tudnak tenni, sajnos mezei ütközetben semmit sem érnek az tény. A hojoknál tényleg többet ér a sok pénz mint bónusz mint az ostromgépek, de azért ha már vannak szoktam használni őket. Nekem a puskás szamurájok okozták a csalódást semmit se érnek.
  • Smokk
    #2190
    Vki elorendelte mar a Fall of the Samurai-t?
    Es ha igen honnan,mit tudtok ajanlani?
    Koszi!