2869
Shogun 2 Total War
  • ratgab
    #2069
    Medieval 2-ben szövetségre léptem az oroszokkal angolként és a játék végéig kitartott, pedig ugyanúgy a térkép másik végén volt. Megtehette volna, hogy hadat üzen, de nem tette.
  • uwu300
    #2068
    Így van szabályozva, hogy ne ész nélkül építgess.
    A valóság az más tészta, ez csak egy játék.
    Eddig nem volt szabályozva az építkezés most meg van, és szerencsére nem mindegy mit építesz, legalább 70IQ kell hozzá hogy eredményes legyél, szerintem nem vészes.

    Mediewalt én úgy játszottam hogy mire jöttek a mongolok, már elfoglaltam mindent. Ennyire volt nehéz...
    3 milla akkora gyűlt össze mikor már át lehetett menni az indiánokhoz.
  • ratgab
    #2067
    Nekem sokszor volt úgy, hogy akkor is hadat üzentek, amikor én Japán déli részét uraltam ők meg északon voltak és egyszer sem találkoztunk. Ez azért így fura egy cseppet.

    Nem sértődtem meg, csak hülyeségnek tartom. Nem lehet építeni a diplomáciára, így értelmetlen használni (volt egy klán, akit majdnem kinyírtak, segítettem neki, kapott tőlem pár elfoglalható várost, erre egyszercsak hátbatámad... Nem túl ésszerű hozzáállás. Főleg, hogy utána leradíroztam a térképről is.

    Nem hallottam még ezekről a sztorikról, de majd utánaolvasok. Ergó azt mondod, hogy abban az időben minden klán megbízhatatlan volt? Mert én még tartós szövetséget nem tudtam kialakítani a játékban.
  • TDantes
    #2066
    Hát ez az, oké a nagy klánoknál érthető.

    De az ilyen helyzetek: kis klán, hadakozik mással, és hirtelen nekem is hadat üzen.

    Vagy hadakozik mással, szövetségre lépek vele, pár kör múlva hadat üzen.

    Vagy a kedvencem: amikor olyan klán üzen hadat, még nem is találkoztam vele...mi baja van velem? Háborúban áll négy másik klánnal, de hadat üzen egy ötödiknek is. Logikus.

    Jó hogy eddig így így volt, meg lehet azzal magyarázni hogy a sógun ellenem hangolja őket, de ez csak magyarázkodás.

    Az van, hogy az első TW óta ezt nem sikerült rendesen megcsinálni.
    Ami azért szomorú szerintem.

    Csili-vili grafika helyett, lehetne logikusan viselkedő országok. És nem hiszem hogy olyan nehéz lenne ezt megírni.
    Például, ha van egy kis nép, aminek nincs esélye, ne kezdjen olyan háborút amit úgy is elveszít.
    Ha meg szövetséget kötök valakivel ,tartson ki addig, amíg érdeke van benne. Ne rúgja fel csak úgy.
  • ratgab
    #2065
    Milyen dolog az, hogy van 4-5 helyed minden egyes városban építkezésre. A valóságban kibővítik a város területét és kész. Japánoknál se okozott ez gondot. Ez egy nehezítésnek szánt butítás és valósághoz egyáltalán nem felel meg, mondhatnám, hogy hülyeség. Főleg annak fényében, hogy Medieval-ben volt egy jó rendszerük, csak gondolom az sokaknak bonyolult volt.

    Mai világban mi szab határt egy város terjeszkedésének? Semmi. Legalább ezt Medievel 2-ben el is találták (mellesleg én nem találtam olyan olcsónak: 24000 már a magasabb szintű épületekért az nem kevés, főleg ha közben háborúzni is kell). 200 turn alatt 50 tartomány elfoglalása azért nem ad sok teret tökölésre és spórolásra. Ha meg 200 kör után továbbjátszottál és gyűjtögettél az meg nem nagy kunszt.
  • uwu300
    #2064
    Mér itt nem a szabadságukat akarják védeni?
    Nem tán megsértődtél mert nem hagyták hogy befesd a térképet egyszínűre? XD

    Egyébként meg a sengoku időszakba is volt példa árulásra és reménytelen küzdelemre is. Budeca-t csak azért hoztam fel mert az közismert.
    Pl. az egyik Date daimjó hatalomra kerülésekor megölette az apját, és hogy demonstrálja a klánnak hogy most biza változások lesznek, hadat üzent a szövetséges Hatehayama klánnak épp a gyilkosság ürügyén. Nem egyszerű sztori, keress rá!
  • TDantes
    #2063
    Angolok passzívvak voltak? Nekem többször is partra szálltak. Volt hogy Franciaország északi részéből jó darabig kikergetni se tudtam őket. Volt hogy bemasíroztak Hollandiába, de volt olyan is, hogy az elfoglalt északi német városoknál szálltak partra.
  • ratgab
    #2062
    Lehet használni, csak értelmetlen, mert úgyse tartják be. Egyetlen előnye van ideig óráig és az a kereskedelmi egyezmény miatti + bevétel.
  • Scharnhorst
    #2061
    Igazából maga a koncepció nem lenne rossz, de én pl: a diplomáciát a Paradox játékokból szívesen átvenném. Ott sosem éreztem azt, hogy minden köcsög engem akar szétszedni, igaz arra figyeltem, hogy ne orrba-szájba háborúzzak és a stabilitás is magas szinten legyen.
    A toborzás módja is fura a játékban. Igazából olyat lenne jó megoldani, mint ami szintén a Paradox játékban a Crusader Kings-ben van. Azaz összehívod a kisebb daimyokat a parasztokkal együtt és ez van. Ahogy nagyobb a területed többet tudsz összehívni de nem végtelent.
    Őszintén szólva lehetne javítani rajta, de amíg a nép így is megveszi úgy sem lesz semmi változtatás.
  • uwu300
    #2060
    Kis ellentmondást vélek felfedezni.
    Régen akár az összes épületet felhúzhattad, mellesleg milliókat lehetett összegyűjteni, és a végén semmi jelentősége nem volt a pénznek. volt hogy poénból 3 millát szedtem össze med2-ben:)

    Itt meg meg kell gondolni mit építesz, mert nem férnek be az épületek és drágák is.
    Ezek a tények. Akkor most hogy is van ez?
  • ratgab
    #2059
    Buodica vagy a gallok, germán törzsek a római birodalom idején igen hülye példa, mivel ők a szabadságukat védték, nem egy hülye címet akartak megkaparintani. Konkrétan rómaiak a lakosság egy részét elhurcolták rabszolgának, a többiekkel meg adót fizettettek, a megszállt területeket folyamatosan kizsákmányolták.

    Buodica megpróbálta elűzni a megszállókat, míg a Japán klán területét senki nem szállja meg, de reális esélye sincs a Shogun-i cím megszerzésére: Ergó totál értelmetlen, amit csinálnak.
  • ratgab
    #2058
    Minden város-t másképp fejleszthettél. Shogunban felhúzol 4-5 épületet, ahhoz is sok ész kell. Ez a központosított toborzás meg egy baromság.

    Butítás... Ha neked ez kell egészségedre.

    De ha nem tűnt volna fel nem a katonaságot kritzáltam, hanem a városfejlesztést (egyébként ha már itt tartunk minden klán minden egysége ugyanolyan.... Azért ez így elég unalmas, mintha minden egyes klánnál ugyanazt játszanád, 0 változatosság).
  • uwu300
    #2057
    Én azért szoktam használni...
  • uwu300
    #2056
    Ceasar-t is megtámadta Buodica, és el is kergette, meg még van pár példa a történelemben. Vannak akik csak a klánod miatt utálnak és kész. Most is megpróbálhatod megmagyarázni a náciknak, hogy ne bántsák a cigókat mer sokan vannak, sok sikert hozzá.
  • uwu300
    #2055
    Hát a mediewal-ban aztán marhára keleltt figyelni XD
    Gyakorlatilag azt nem foglaltál el amihez nem volt kedved.
    Szerintem az a rendszer jobb, sokkal nagyobb a jelentősége egy-egy egységnek.
    A korábbi részekben nem sokat kellett gondolkodni, lehetett menni mint a vakegér.
  • ratgab
    #2054
    Medievel 2-ben Milánó minden egyes játékban nálam is az agresszort játszotta. Ha senkivel nem álltam éppen hadban ők tuti belém kötöttek.

    Egyébként szépen terjeszkedtek is emellett.
  • ratgab
    #2053
    A másik meg, ha engem megtámadnak, akkor engedtessék már meg nekem, hogy:

    1. megvédjem magam
    2. letöröljem az adott agresszor klán-t a föld szinéről, anélkül, hogy ezt mások felhánytorgassák nekem (főleg annak a függvényében, hogy az agresszor klánnak nem is voltak szövetségesei). Ez így több, mint furcsa.

    Igen a diplomáció meg régóta igen szar. Gyakorlatilag ebben az állapotában az összes részben használhatatlan.
  • uwu300
    #2052
    Hát az én játékaimban azért szokott lenni döntő ütközet. Majdnem minden játékba van egy mindent vagy semmit jellegű csata. Volt hogy 3 sereget kellett megverni egy körben egy sereggel, az pont ilyen volt. Ha nem sikerült volna odalett volna minden.

    Ezt a futószalagos dolgot nem tudom mire vélni, ha levered egy nép seregét, azét nem szokott nehéz lenni végigvonulni a szinte üres várakon.
  • ratgab
    #2051
    Azért az ne mondja már senki, hogy logikus az, hogy egy fél japán-t átölelő birodalommal rendelkező klán-t egy 2 tartománnyal rendelkező megtámadja még akkor is ha fenyegetve érzi shogunátusról született álmait.

    Azért egy vezetőnek nem csak ennek kellett a szeme előtt lebegni, fontos lehetett klánja túlélése is. És valljuk be egy ilyen háborúba belefogni az őrültség határait súrolja.
  • ratgab
    #2050
    Remélem a következő résszel visszatérnek a római korszakhoz. Nálam versenyben áll tartósságban a Medieval 2-vel. És mivel amúgy is a régi részeket újították fel eddig (Medival, most a Shogun) értelem szerint a Rome kéne, hogy következzen.

    Csak ezt a bugyuta "minden városban 3-4 épületet építhetsz és fejleszthetsz" és a központosított toborzásos hülyeséget kéne elfelejteni. Utolsó jó rész a Medieval 2 volt, ott még minden egyes városra külön kellett figyelni és mindenhonnan egyénileg kellett toborozni... Több értelme volt és több stratégiát igényelt, mint ez az újfajta hülyeség (gyakorlatilag lebutították a régi jó rendszert).
  • wednes
    #2049
    Egyébként, egy dolgot eléggé hiányolok a TW szériából. A mindent eldöntő ütközeteket, a döntő csatát. Lenne tétje a nagy ütközetnek.
    Ehelyett minden részbe gyak. 20. századi anyagháborút vívunk, és úgy tudjuk elejét venni annak, hogy a gép futószalag hadserege leálljon, ha betámadjuk "blitzkrieg" taktikával.
  • wednes
    #2048
    Egyébként a legirritálóbb Al szerintem a Med II-be van. Nálam is volt olyan, hogy angolokkal vagyok és fent holland területen Milánó felmászik 1000km-ert távol a saját bázísától (francia szövetségese területén) csak azért, hogy betámadjon. És ott pusztuljon a serege, de az nem számít, hiszen egymás után tolja oda az egységeit megdögleni. Persze a pápai tilalom miatt nem is olyan könnyű visszatámadni. Oda kell mindig a pénz vesztegetésre.
  • uwu300
    #2047
    A morállal kapcsolatba meg valamit biztos nem veszel figyelembe.
    Nincs olyan hogy ok nélkül elfutnak a katonák, és olyan se hogy ha mész mint a vakegér, az hatékonyabb lenne mint egy jól eltervezett támadás.
  • Pierre75
    #2046
    NTW-ben te hol láttál javulást? Ha te voltál Napi-val, ügyességed szerint mentél a térképen, az angolok olyan szinten passzívak voltak, hogy kiüríthettem egész France-t, nem zavarta VH-n. Ha a Habsburgokkal voltam, a Grand Armée-n úgy mentem keresztül, mint kés a vajon, nem vont össze erőket, álldigált egy helyben, miközben elvesztette minden területét.
    Ehhez képest a Shogun 2-ben számomra van kihívás. Sok baromsággal fűszerezve, de azok minden részben benne voltak.
    "milyen lesz a következő TW rész"
    Szerintem a rókabőrt húzogatják tovább egy Rome 2-vel. Az I. vhb-t jobb ha meg sem próbálják, fixen a németek lennének a leggyengébbek, akiket egy bátor cseh ezred is végigver, az angolok megtámadnák a franciákat, és miközben elesne Párizs, két francia önkéntes század elfoglalná Pétervárt.
  • uwu300
    #2045
    A diplomácia majdnem olyan mint régen, gyakorlatilag tényleg azt jelenti hogy ott támad meg ahol csak tud, de meg van magyarázva, semmi nem történik ok nélkül.
    Az AI szemében az első tartomány elfoglalásától kezdve agresszor vagy, ami valljuk be hogy igaz is:)
    Ha megnézed a diplomáciát meg a népek leírását rá fogsz jönni hogy vannak klánok akik egymás esküdt ellenségei, és a területigény is konfliktust szül. A terjeszkedésért is brutál bünti jár.
    Egyébként lehet szövetkezni tartósan, csak nem sok alkalmas klán van, és ha túl magasra törsz az is elárul. Ez eddig is megvolt a sorozatban, csak az RD ami újdonság, de szvsz azon sincs semmi csodálkozni való.
  • wednes
    #2044
    Ebbe a TW részbe, egy kicsit érthető, ha mindenki ránk támad. A sógunátusért megy a harc és ha úgy gondolják valaki veszélyezteti akkor ellene fordulnak. Persze itt is lehetnének finomítások. Például csak a nagy kánoknál lehetne ilyen. A kicsit kitarthatnának végül is, hiszen szövetségi rendszerek harcoltak.

    Jó Al-t elég nehéz írni. A kampány Al-t még meg lehetne értelmesre csinálni, azt viszont a csatázó MI-vel kéne kompenzálni akkor. Ennek a játéknak tényleg a mesterséges intelligencia lenne a lelke, de nem úgy tűnik, hogy nagyon fejleszteni akarnak rajta. Egyre inkább a multi irányába tolják el a szériát.
  • TDantes
    #2043
    Egyébként belegondoltam, és végülis ezek a dolgok amik zavarnak eddigis meg voltak a TW-kben. Valamiért lehet itt jobban zavarnak.

    De egyébként bár eléggé szaroztam az előbb, félre értés ne essék, azért tetszett ez is, csak a többi jobban tetszett.
  • TDantes
    #2042
    No nem. Ezzel nem lehet megmagyarázni, hogy egy nyúlfarknyi klán, miért száll szembe a sokkal erősebbel.
    Nem azért van így, mert történelemhű akar lenni.

    Azért van így, mert a programozók szerint, így lesz kihívás a játékban, hogy úgyis mindenki megtámad. Ez volt az eddigi részekben is,a Rome-ban, a Medieval II-ben is. Ahogy gyarapodik a terület, és mellé érek egy országnak, pár körön belül megtámad, akár érdekében állna, akár nem.


    Ide jön a diplomácia is. Nem igaz hogy nem lehet egy normális szövetségi rendszert kialakítani.

    És be ne magyarázza nekem senki, hogy az a történelem hű, hogy szövetséget kötök egy nyomi kis klánnal, ami mindjárt elpusztul mert más klánok is támadják. Megvédem...két kör múlva megtámad, úgy 4-5 kör múlva meg letörlöm a térképről.

    Kamikaze klánok vagy mi? Ez se történelem hűség, hanem ugyan az a hülyeség ami a Rome-ban is megvolt.

    Ott is beszartam rajta, hogy van egy falu ami megtámadja a óriási Római birodalmat. Aztán nem ám békét kötne ha felajánlom, hanem még emberkedik...erre ,kiírtom őket.

    De ebbe is bele lehetne magyarázni hogy történelem hű, mert hát Asterix és a gallok mi? Hogyne.

    Vagy. Medieval II. Megtámad egy kis országocska, mert mellé értem a térképen. Vissza vágok, erre fenyeget a pápa, aki az ém pápám ráadásul hogy kiátkoz mert miért írtom a keresztényeket...
    Ja erre is lehet mondani hogy történelem hű, mert hát tényleg voltak ilyen fura pápák...

    Meg lehet magyarázni az egész TW széria összes hülyeségét azzal, hogy nézhetjük úgy is , pont emiatt történelem hű.

    De inkább csak az van, a diplomácia és a gép által irányított népek viselkedése, ugyanolyan vacak maradt.

    De egy kicsi, igaz nem sok javulás volt az Empire/Napoleon-ban. (igaz ott meg más hibák is voltak) Mondjuk X és Y ország hadakozott egymás ellen, X-el szövetkezek Y ellen, akkor nem árult el és támadott hátba két kör múlva minden ok nélkül.

    Másik dolog a morál. Legutóbb, megostromlok egy várost, védi pár alap szintű nyomi. Nekem tapasztalt, sok harcot megjárt katonák, a hadvezér is marha tapasztalt. Betörök a várba, körbe veszem a védekező maroknyi egységet, és...az enyémeim a semmiért megfutamodnak. Bekerítettem az ellenséget, túl erőben vagyok, és az én egységeim menekülnek. De mégis miért?

    Olyan szép taktikusan kerítettem be őket...értelme az nem volt.

    Máskor meg minden taktika nélkül csak úgy mindenkit neki zavarok a gép egységeinek és az meg jó?
    Tehát ne gondolkodjak semmit, csak üssük és hadd szóljon?

    A másik dolog,hogy milyen lesz a következő TW rész? Sokak szerint milyen jó lenne egy I. vagy II. világháború. Ja, I. VH, tegyük fel vagyok a németekkel, és mondjuk 1915-ben az osztrákok majd felrúgják a szövetséget és hátba támadnak. Meg hadat üzen...Lichtenstein a három katonájával...tuti ilyen lenne, és tuti ezt is meglehetne magyarázni hogy történelem hű.
  • uwu300
    #2041
    Hát igen történelmi hűség terén pár apróságra lehettek volna tekintettel.
    Persze nem lehet egy játékon keresztül hibátlanul bemutatni semmit, de a rendelkezésre álló háttér elbírt volna némi pontosítást.
    Pl.: A Tokugawa-Oda viszony - ami a valóságba szövetség volt, vagy a Hojo - Uesugi viszony, vagy a nem létező Hattori daimjo a klánjával, stb.
    De szerintem ezek nem befolyásolják a játékélményt, főleg azért mert amint elkezdődik a játék, a játékos amúgy is jelentősen átírja a történelmet.
  • uwu300
    #2040
    Nekem is ez a kedvenc total war-om. Igazából erre a részre vártam 10 évet, és szerintem nagyon jó lett.
    Akik itt lentebb besírtak, lényegébe csak a szbályokat kifogásolták, ami elég vicces.
    Mi az hogy a tetriszhez négy sort kell kirakni és nem hármat - jellegű "vélemény" nem igazi vélemény, és nem is lehet kritika alapja.
    Akinek nem megy a játék, mert hozzá van szokva a régi részekhez azt nagyon tudom sajnálni, de be lehet állítani könnyeb fogozatot, ha veleki nem érez rá hogy kell a középkori japán zord világához alkalmazkodni. Ez a rész kicsit nehezebb mint a többi, emiatt rinyálnak sokan.

    Persze lehetne érdemben kritizálni a játékot, van miért, de ezek nem hangzottak el:)
    Engem leginkább a cooperatív módban tapasztalható szinkronhiba zavar.

    Egyébként meg ha végigjátszod minden néppel legendary fokozaton, akkor már nem lesz olyan nehéz:) Az elsővel én is megszenvedtem, rengetegszer kezdtem újra, és volt egy elméletem miszerint csak a Shimazukkal lehet megcsinálni XD
    Na ez persze megdőlt, de tény hogy velük a legkönnyebb.
  • Scharnhorst
    #2039
    A diplomácia az összes TW játékban borzasztóan fos szószerint. Ebben nem kivétel egyik sem.
    Nálam sohasem rohantak el 3 katona elvesztése után. Többnyire a létszám 3/4-es vesztesége után menekültek el a csatamezőről.
    Pont ebben leledzik a probléma, hogy nem ismered a történelmét ennek a kornak, mert igen csak voltak meglepő dolgok. Olvass utána, hogy pl: Oda Nobunaga hogyan szállt szembe a sokkal erősebb, gazdagabb Imagawa Yoshimotoval Okehazamánál. Vagy nézz utána annak, hogyan avatkozott be a Hachisuka-klán a Saito-klán belügyeibe annak ellenére, hogy még csak határos sem volt vele, de a szövetség megvolt köztük.
    Az egyetlen probléma amit én felfedezni véltem, hogy a történelmet akarná bemutatni azonban nagyon sok minden kimaradt. Négy játékos játszik ezzel a játékkal.
    1. Aki nem ismeri a hátteret és úgy érzi ebből megtanulja.
    2. Aki nem ismeri a hátteret csak korábban más TW játékkal játszott, ránéz és megunja, mert nem változatos, mint a többi.
    3. Aki ismeri a hátteret és rájön, hogy ez kurva kevés amit mutatni akar, mert nagyon hiányos.
    4. Illetve aki ismeri a hátterét, de nincs más hasonló játék erről a témáról, ezért megmaradt mellette ideig-óráig.
    Ez pusztán saját vélemény, de eddig ezt tapasztaltam a Shogunnal játszó emberek megfigyelése alkalmával.
  • Agaba72
    #2038
    Neked nem tetszik maradjunk ennyiben...........szerintem meg az eddigi legjobb TotalWar. Legendaryn tényleg nagyon nehéz, igazi kihívás. A hangulata meg mindent felülmúl.
  • TDantes
    #2037
    Nekem pl: az összes eddigi TW-k közül a Shogun tetszik legkevésbé.

    Többek között azért is, mert semmi változatosság nincs benne. Teljesen ugyanolyan minden ellenséges klán. semmi különbség. Persze értem, nem is lehet másképp, mert hát Japán, csak japánok vannak benne. De ha mondjuk betették volna a kínai partvidéket...esetleg koreát...a mongol hódítókat már izgalmasabb lenne...

    De oké, ott volt a Napoleon: TW, ott is gyakorlatilag egyforma volt minden európai nép, de mégis voltak azért némi különbségek. Meg ott, jobban lehetett kombinálni, a tüzérség/lovasság/gyalogság hadihajókkal.

    A másik dolog. Gondolom azzal akarták nehézzé tenni a játékot, hogy minden egység rohadt gyáva. Sok harcot megélt, tapasztalt, elit egységek, ott van a hadvezér, szintén egy rakás bónuszal, ellövök minden fittyfenét vele, ennek ellenére levágnak hármat belőlük és már futnak is.

    Bushido mi? Höhöhö...

    A diplomácia felesleges. Békét kötök, felrúgja. Logikátlanul, saját érdekeit nem nézve.

    Igaz a diplomácia eddig is szar volt, de az Empire/Napoleon-nál mintha halovány értelmet sikerült volna belé verni. Már-már néha úgy cselekedett a diplomáciában egy adott ország, ahogy az érdekei megkívánják.
    De itt megint nem.
    Erre jön az a magyarázat, hogy így történelem hű...mert a japán klánok egymás ellen így voltak...frászt. Nem ismerem túl jól a japán történelmet, de kötve hiszem, hogy egy egy tartományos lófing állam, hadat üzent a fél Japánt uraló óriás klánnak, mert szomszédosak lettek.
    Ebben nincs logika. Ennek az az értelme hogy nehezebb dolgom legyen.

    Ami tetszett, hogy a gép sokszor megkerült, és ott támadott ahol nekem épp nem volt semmiféle helyőrségem se. Ez jó...lenne. Csak honnan tudja a gép, hogy nekem pont a birodalmam közepén melyik városomban nincs helyőrség? Oké...persze biztos kémeket küldött. Ja...tiszta James Bond...

    Majd ha megjön a kiegészítő, az talán érdekes lesz, a modern technika feldobhatja a játékmenetet.
  • tormatomi
    #2036
    Én 2 hete vettem meg a játékot (kidobott pénz volt). Legutóbb a Medieval 2 Kingdoms volt meg(jó régi játék), de a Shogun 2-t veri a grafikán kívül mindenben(szégyen).
    Köv hibákat találtam:
    1. Milyen dolog már, hogy hajóval 3-4 év mire megkerülöm Japánt
    2. Egy hadseregnek min 6 hónap kell, hogy áthaladjon egy tartományon, egy ügynöknek (ninja, szerzetes, stb.) is.
    3. Ha szövetséget kötsz egy klánnal havi pénzért, aztán ő felbontja a szövetséget, te akkor is fizeted tovább a havi összeget míg le nem telik a határidő:D
    4. Az egységek rossz fázisban képződnek, ugyanis itt te vagy az első aki lép egy körben, tehát folyamatos hátrányban vagy a többi klánhoz képest (Kingdoms-ban utolsó voltál -> körvége és kész volt az egység, itt nem + 1 kör mire elkészül)
    5. Játékidő 1545-1600 ?????
    6. Építkezési idő nagyon gyors (1-2 év alatt felhúznak e kastélyt) :D
    7. Ostromnál nagyon gyér a terep, hiányzik a kastély körüli város ill. falu.
    8. Online-csatában flag-okat kell elfoglallni. Tiszta röhely, miez Company of Heroes?
    9. Nyílvesszők valamiféle kondezcsíkot húznak(lehet, hogy csak az én gépemen), kicsit Star-Wars hangulatú így a csata :)
    10. Ha adunk célpontot az íjászoknak, hiába adjuk ki a "Guard Mode" parancsot gond nélkül elmászkálnak.
    11. Online csatában nincs védő ill. támadó, aki előbb megunja a helyezkedést az támad és általában veszít is. Szánalmas :)

    Azért vannak jó dolgok is: az AI javult kicsit, meg a diplomácia is (az említett ostoba hiba kivételével). Szóval akinek tetszett a Kingdoms, az óriásit fog csalódni!!! Egy komoly nívós stratégiai játékból csináltak egy gyerekjátékot.
  • KingPunisher
    #2035
    Helyes :) Remélem találkozni fogunk a harctéren, és szép méltó csatát vívunk :)
  • TVelvet
    #2034
    Shogun 2 streamem. Még kézdő vagyok. de na :)


    Shogun 2 Stream
  • Smokk
    #2033
    Engem meggyoztel,elo is rendelem! :)
  • navahok
    #2032
    Hát ez csodálatos... Emiatt nincs kedvem új windowst rakni, kössz a választ.
  • Edorn
    #2031
    navahok: Ha 2GB-nál több memóriád van és nem 64 bites windows van telepítve, akkor az a baj... Legalábbis nálam az volt és a hivatalos support világosított föl, hogy sikerült olyan szarul megírniuk a játék ezen részét, hogy 32 bit-el nem tudja rendesen, hiba nélkül lekezelni a 2GB-nál több memóriát... Tehát fel kellett telepítenem egy 64 bites windows-t és már meg is szűntek a fagyások, kilépések...
  • navahok
    #2030
    Valami tipp hogy miért vág ki néha néha úgy óránként ha campaing-ot játszom, feltettem a magyarítást de aztán leszedtem gondoltam amiatt van, mégsem toltam dx9ben dx11 helyett hátha az a baj de akkor is megfagyott egy idő után. Mikor multiztam nem vágott le...