2869
Shogun 2 Total War
  • zoltang
    #2149
    Total War: Shogun 2 - Fall of the Samurai - gameplay trailer

    http://www.pcdome.hu/

  • Although
    #2148
    Nos igen akkor ideje komolyabb dolgok után nézni javaslom a Crusaders King II :)
  • wednes
    #2147
    Arról van valamilyen adat, hogy a fáradtság milyen negatív módosítással sújtja az adott egységet egy frisshez képest?
    Van valamilyen taktikai előnye a friss csapatnak, vagy annyi azért nincs?
    Gondolok itt ilyenre, hogy egy fáradt szamuráj egységgel már egy ashigaru egység is felveheti a harcot, vagy yari egysének nekimehet a lovasság is stb.
  • uwu311
    #2146
    Lehet hogy többen vannak és erősebek, de buták... csak gépek. Had legyen már egy kicsit kiegyenlített!
    Egyébként az első rész óta játszok a sorozattal, eszembe se jutott könnyebb fokozaton nekiállni. Mondjuk meglepődtem mikor nem sikerült elsőre megnyerni a játékot, nem ehhez voltam szokva. Ez az első TW amihez kellett egy kis rutint szerezni az első győzelem előtt. De azóta nagyon belejöttem, egész gyorsan letolom a térképet bármelyik klánnal, 650 órám van benne...
  • wednes
    #2145
    De olyan formában, hogy megsemmisült a klán, vagy egy nagy klán elpusztult.
    De most, hogy mondod tényleg....a nagy klánoknak videó bejátszásaik vannak. Csak én már kapásból nyomom a pipára a klikket.

    Majd ha kitapasztalom a játékot, akkor én is megpróbálok nehezebb fokozatot. Bár engem valahol zavar, hogy ilyenkor a gépnek nagyobb morál jár (és eleve nagyobb seregeket is állít ki).
  • uwu311
    #2144
    Én legendary-n tanultam meg játszani, úgyhogy nekem volt hozzá szerencsém...
    Most már persze esély sincs ilyesmire, de párszor újra kellett kezdeni mielőtt először végigcsináltam volna, zöldfülűként azért csináltam magamnak kezelhetetlen szitukat:)
    Mikor először láttam RD-t, asszem akkor volt szerencsém ilyesmihez, de én megkíméltem az életét, nem éri meg megölni egy honor miatt.

    Azon viszont ledöbbentem hogy még sose láttál klánt pusztulni.
  • wednes
    #2143
    Megszégyenítő vereség még nem ért (tény, hogy még elég keveset játszottam és azt se nehéz fokozaton). Ellenséges daimjo-t se láttam szepukut végrehajtani. Most vagy meghaltak az ütközetbe vagy nem tudom.
    De most már figyelni fogok erre, ha az mondom van ilyen.
  • uwu311
    #2142
    Ezek a japánok sose javulnak meg.
    http://index.hu/bulvar/2012/02/06/egyetemi_tanar_lett_az_utolso_nindzsa/
    Sajna még pár hétig nem tudok linkelni...
  • uwu311
    #2141
    Már hogyne lenne?
    Pontosan akkor mikor megszégyenítő vereség ér egy tábornokodat.
    Elrendelheted a szepukut, +1 honor jár érte, meg persze -1 general
    Ezen kívül minden daimjo szepukut csinál ha kiírtod a klánját.
    Te még sose nézted a videokat?
  • wednes
    #2140
    Nem tettek a játékba egyébként harakirit?
    Bár szerintem nincs, mert biztos találkoztam volna már vele. Pedig illene a szamuráj hangulathoz, például egy hadvezért megszégyenítő vereség ér.
    Bár lehet a játékba belezavarna, a jobb játékosok rendre vereséget mérnek az ellenségre, aztán már nindzsára se lenne szükségük a hadvezérek likvidálásához.
  • uwu311
    #2139
    A lovasság volt az ami igazán kiábrándító volt. Most próbáltam ki először a yari cavalryt, és nagyon szarok szegények. Eddig minden játékomba katana cavalry-t csináltam, mer sokkal jobb a statja. És használat közbe is érezni a különbséget. Persze annyira nem szarok ezek a yarik se, simán vihető a kampány ezekkel is, de a akatana cavalry a lovasság krémje, mert a great guard-ból sajna csak 2 lehet, ráadásul mire kihozom mindig vége a játéknak.
  • uwu311
    #2138
    Egyébként meg a fejlesztgetős Uesugi kampányoba kicsit elszámoltam magam. Mikor kihoztam az RD-t leesett a bevételem, csak épp nem a szokásos mértékben, mer ezekkel nagyon sok lóvé jött a kereskedelemből, ami ilyenkor nagyrészt kiesik. Nem engedhetek meg magamnak 5 warriormonk sereget, fel kellett őket oszlatni, 4-el kell végigcsinálni. Mondjuk nem mintha nem lenen elég, csak jól nézett ki az öt sereg a térképen. Persze a zöldfülűeket oszlattam fel, így most elég tapasztalt seregeim vannak.

    De sajna ezek a monkok nem annyira jók ám mint amennyire drágák. Egy felfegyverzett naginata szamuráj sokkal hatékonyabb mint ezek a csuhás parasztok, hiába a páncél, ráadásul a szamurájok olcsóbbak is. Mondjuk ezt eddig is tudtam, csak régi volt az élmény; asszem ez lesz az utolsó Uesugis játékom.
    Viszont az íjászaik egész jók, nagyon jó ostromolni mert messzire lőnek, nem kell trükközni, lehet menni darálni. De a szamurájíjászokat akkor is jobban szeretem, mert többen vannak és közelharcba is lehet nekik könnyebb feladatot adni.
  • uwu311
    #2137
    Szerintem ez nem bug, csak kitámadnak a védők. Ilyenkor nem ostrom van hanem "mezei" csata.

    Ostromokat nem szeretem mert ha becsületesen csinálja az ember akkor nehéz, ha hatékonyan csinálom, az meg annyira gáz. Néha persze rákényszerülök hogy kihasználjam az AI hülyeségét, de rontja a játékélményt.

    Arra gondolok, hogy pl, ha nem falnál álló íjászra lősz egyet, aztán visszaszaladsz úgy hogy épp a kapuig lőj, de a várba épp ne, akkor az ellenséges íjász is szeretne visszalőni, és inkább kijön a kapun. Ha kijön a kapun akkor meg már nem megy vissza hanem elkezd kergetni. Aztán persze bármivel meg lehet ölni veszteség nélkül.
    A falnál álló íjászokat meg oda lehet ragasztani úgy hogy ott hagysz előtte egy egységet lőtávon kívül.
    Ha már az összes nem falnál álló íjászt kicsaltad és megölted, le lehet lőni a generalt. Ha ez megvan, egy egységgel felgyújtva a kaput, oda lehet sétálni, és megállni úgy hogy csak 1-2 katona lógjon be a kapun, ekkor rá fog kattanni egy egység, és amint közel ér, már lehet is kifele szaladni. Ügyelni kell arra, hogy mindig harcoljon 1-2 katona, így lesz ugyan pár ember veszteség (kb. 10-15 db), de ha kijönnek, nagyon leesik a morál, és a többi csapattal körbezárva, megfutamodnak. Így annyi egységet ölsz meg amennyi jólesik, veszteség alig van. De elég ciki ezt csinálni, nem igazán játékszagú.
    Ezért én inkább csak akkor ostromolok ha nagyon könnyű, és nem kell trükközni. Elég sokszor automata csatázok, túlerővel elég jókat szokott sorsolni a gép. Ha nagyon kemények akkor meg otthagyom beostromolva, megvárom míg kitámad és megverem nyíltteres csatába.
  • Carmang
    #2136
    Kösz, ez hasznos volt.
    Amíg nem jöttem rá a Scouting hiányára, csak néztem ki a fejemből, hogy az első részben mitől vertem szét mindenkit olyan könnyen. Hát azért, mert amint elfoglaltam egy területet, kapásból felépítettem rajta őrtornyokat, amikkel átláttam a szomszédos tartományokra. Fejlesztett tornyokkal pedig számszerűen láttam a teljes sereget. Így könnyű volt :D
    A "mezei" csatákkal nem szokott gond lenni. Az ostromnál viszont érdekes dologba futottam bele, csak 1 körig tudok ostromolni, utána vagy meg kell támadnom, vagy vissza kell vonulnom, egyéb választásom nincs. Nem tudom bug-e, majd utána járok. De pl emiatt nem is próbálkoztam legutóbb a Sogo ellen az ostrom alatt tartással, hanem egyből betámadtam.
  • uwu311
    #2135
    Egyébként van egy szépséghibája a dolognak.
    Az ötödik tábornokott csak most kaptam és egy csillagos szegény, csak gondoltam ha már 5 van, gyártok alá sereget. A többiek rendbe vanank, 3db 5 csillagos van, meg van egy 4 csillagos is. A daimjo nemsokára eléri a hatodik csillagot egy vagy két csata kell hozzá.

    Az ügynökök meg viccesek, van 2db 6 csillagos nindzsám, 2db 6 csillagos papom, 3db 5 csillagos papom, és egy 3 csillagos matsukém. Gondolom nem kell mondani hogy nem sok ügynök meg tábornok él az enyémeken kívül:) Ami megszületik, azt azonnal lecsapom amint megtalálom.
  • uwu311
    #2134
    Felesleges modolgatni, az alapjátékba is lehet fejlődni, és ráérősen játszani, nem feltétlenül kell 60 kör alatt lerohanni a világot, bár az az igazi, az olyan szamurájos stílus:)

    Én most az Uesugikkal játszok. 15 tartománnyal megálltam a terjeszkedéssel, és csak védekezek, meg diplomáciázok. Felállítok 5 fullos warrior monk sereget, és csak aztán indulok meg. Simán meg lehet csinálni, hülyeség hogy nem lehet kifejlődni, csak akarni kell. Tegnap este majdnem kész is lett. A régi vackokat feloszlattam. Az összes naginata monkon és a nehézlovasságon maximális páncél van, az íjászok maximális pontosságúra vannak fejlesztve. Ma este kipróbálom mit lehet művelni 5 db verhetetlen sereggel:)
  • uwu311
    #2133
    A pappal a nindzsával és a matsukével is lehet kémkedni.
    Rögtön az elején persze nincs ügynök, de később lehet.

    Az első körökben az a tuti ha folyamtosan gyártasz valamit, és támadsz amint lehet. Nem kell ám feltétlenül megrohamozni a várat, ha beostromolva hagyod és sokan vannak benne, ki szokott támadni, nyílt téren általában könnyebb.
    De ha így is sokan vannak, kitámadás után is visszavonulhatsz. Ha tényleg olyan sokan vannak, kijön a várból és üldözni fog, ekkor még könnyebb lesz megverni, mert nem jön vele a vár védelme, csak a sereg.

    Egyébként meg túlerővel illik nyerni. Ha nem megy, előbb utóbb úgyis beletanulsz, csak csatázgatni kell. A Chosokabe klánnal egyébként is baromi könnyű játszani, a pici szigeten csak végig kell masírozni közbe gyártod a yari ashigarut meg a szamuráj íjászt. Ha megvan a sziget megállhatsz felépíteni egy szamurájsereget, az ashigaru nem túl erős, lehet őket nyugíjazni is akár.
    Majd ha lesznek katana szamurájaid, pár yari támogatással jelentősen könnyebbek lesznek a csaták. Azért ne ülj sokat a szigeteden, amint megvan a szamurájsereg, irány hódítani, mer lemaradsz!

    A fővárosod alapból 2 egységet tud képezni, ott érdemes legyártani az első sereget.
    Minél hamarabb kell sword school. Ha legyártottál 4 szamuráj íjászt le is bonthatod az épületet hogy legyen hely a kardosoknak. Ha legyártasz 8 katanást, 3 yari szamurájt (az eredeti +2 ,de hehz is kell építeni épületet) meg a 4 íjászt, azzal már el lehet indulni hódítani és nem lesz nehéz. Lovasság is nagyon kell, csak ahhoz 2 épület is szükséges, ezért húzni kell a várat, ami drága. Ha kezdő vagy, a könnyűlovasságot nem ajánlom, 4 katana cavalryval viszont ha kiegészíted a fent említett sereget, nem állít meg senki.

    Egyébként az ügynököket én úgy csinálom hogy 2 nindzsa, 5 monk, 1 matsuke.
    A nindzsa nagyon kell, az elelnséges tábornok eleln, és ha meg kell állítani egy sereget. Egy kevés szokott lenni, ezért van kettő, sajna néha drágák az akciói, és az elején csakk önnyű feladatot szabad nekik adni hogy fejlődjenek (én gyújtogatni szoktam), a kár már 2 csillaggal is meg lehet próbálni a generalokat likvidálni.
    A papokból azért csinálok 5-öt mert nagyon könnyű velük fejlődni. Kinézel egy kicsi csapatot, és folyton demoralizálod őket. Ha kifejlődnek velük a legkönnyebb kiszedni az ellenséges kémeket, sokszor ajánl fel ennek megfelelő kíséreteket.
    A matsuke az gázos, nehezen fejleszthető, de általába csinálok egyet. Volt hogy egy inváziós sereget úgy fogtam meg, hogy nindzsával leszedtem a tábornokot, a matsukével meg megvettem a sereget:)

  • Carmang
    #2132
    Kösz, ez így elég hosszú is lett kezdésre :)
    Rájöttem közben, hogy valójában rosszul kérdeztem. Egy valami hiányzik de nagyon: SCOUTING.
    Azt hogyan kell az elején megcsinálni, amíg nincs pl ninja? Mert az elején ügye az lenne a legjobb, hogy a környező tartományokat hamar elfoglalni, ami elég alapot ad a későbbi, akár lassabb terjeszkedésre.
    Namost az elég furi, hogy úgy állítok be a szomszéd vár alá, hogy nem tudom előre milyen, és legfőképp mekkora sereggel kell szembenéznem.

    Tegnap meg is utáltam a játékot, már sokadszorra kezdtem újra, mert 2-3 tartomány elfoglalásán túl nem jutok. Szóval a Motochkabe(?) íjász klánnal voltam, megtámadtam a mellettem levő, asszem Sogo klánt. A diplomácia oldalon írta, hogy "weak" a serege. Errefel mikor elkezdem ostromolni a várát, kiderül, hogy tele van 2-3 tapasztalati szintű ashigaru íjászokkal, meg pikásokkal... El is kente a számat. Hiába volt nagyobb seregem, nekem addigra csak egy egységem volt 1-es tapasztalatú.
  • uwu300
    #2131
    Mindenre kell költeni. Az elején első a sereg. A sereghez meg pénz kell amire szintén nincs ingyen:)

    Kicsit összetett a kérdés mert elég nagy különbségek vannak a népek kezdőpozícióiban. A legtöbb néppel lehet szamurájt képezni már az elején is. Egy szamuráj sereggel bármi ellen kiállhatsz akár több sereg ellen is (nem elég a yari, kell a katana is). De csak annyit szabad venni amennyi tényleg kell, mert drágák. Az első körökbe lehet mínuszba is menni, ha ütemesen terjeszkedsz, elmúlik.

    De vannak szegény népek akiknél nem javallott egyből drága szamuráj sereget felállítani. Ashigarukból is lehet jó sereget építeni: kell min. 10-12 yari, 3-4 íjász, 3-4 könnyűlovas. Ezzel is lehet boldogulni, mert ha szegény helyen kezdesz általába a szomszédoknál se sok a szamuráj.

    Ha nincs pénzed az azért lehet mert nem diplomáciázol eleget. A legutóbbi játékomba a 10. körbe 30ezer gyűlt össze a kincstárba, persze gyorsan a seggére vertem:)
    Figyelni kell arra hogy ha egy mód van rá ne üzenj hadat senkinek, néhány kivételtől eltekintve enegem mindíg megtámadnak elegen ahhoz hogy legyen kivel harcolni folyamatosan, így lassabban romlik a viszony a többiekkel, könnyebb lesz üzletelni, és több lehetőség lehetőség lesz kereskedni is.
    Vannak a játékba hajók is, ha túl nagy a béke, lehet új helyen új szomszédokat (fizetőképes partnereket) keresni.

    Ezeket mind azért kell csinálni mert:
    El lehet adni az átjárási egyezményt. A 20 körös már szépen fizet és meg lehet újítani. Ha kihalni vagy épp megtámadni készül a partner, el kell adni a végtelen köröset is. Figyelni kell hogy mennyi pénze van, mert értelem szerűen akkor kell üzletelni, ha fizetni is tudnak.
    Ezen kívül ott a béke, van hogy egy jól összevert néppel jobban megéri kibékülni pár ezer aranyért, mint behúzni az utolsó tartományát is.
    Ha nagy területet és sok nyersanyagot szerzel, könnyebb lesz kereskedelmi egyezményt kötni, azon kívül hogy bevételt hoz, néha még fizetnek is érte.

    Az az egész csak akkor fontos amíg nincs RD, utána értelmét veszti, előtte kell megerősödni. Minimum 2 sereg kell ahhoz hogy megvédd magad ha mindenki hadat üzen, és nem árt ha mind szamuráj:) Nem lesz olcsó...

    Az se mindegy mit fejlesztesz. A heaven and earth nevű art elengedhetetlen fontosságú a háborúhoz. A farmok (kell a 3. szint minél hamarabb) szintén elengedhetetlenek, mert kell a kaja és a pénz is. A tax reform is jól jön ha már van pár adózó stabil tartományod.

    Építkezésnél meg legfontosabbak az utak a farmok és a kikötők. A kocsma segít rendet tartani az adóztatáshoz, market meg oda kell ahol könnyű rendet rakni mert attól jobban fejlődik a tartomány. Egységgyártásra az elején egyetlen tartományt kell kiépíteni, de azt nagyon.
    A végén már lehet íjászos, fegyveres vagy pánycélos meg lovacskás területet is felhúzni, de az igen nagy luxus. 3 várat felhúzni fejlett épületekkel már húzós, csak a végére szokott sikerülni. Foglalni könnyebb, általába vannak jól kiépített helyek, és csak pár épületet kell lecserélni.
  • uwu300
    #2130
    Én a Parthusokat csipáztam. Főleg a végén: elefántok, lovasíjász, katafrakt, a rómaiak bekaphatják a béna gyalogosaikkal XD
  • Carmang
    #2129
    Helló. A játék elején mire érdemes gyúrni? Hadseregre, vagy vegyesen épületekre, infrastruktúrára is?
    Elképesztő mértékű sereget képes az ellenség összekapni rövid idő alatt (persze én is) de aztán meg nem marad pénzem semmire.
    Ha pedig a tartományt fejlesztem, akkor nem lesz elég erős seregem. Mindenhogy rosszul járok, az ilyen szerep csak "otthon ülésre" jó, terjeszkedésre nem.
  • ratgab
    #2128
    Én pl. nem azért írtam, amit írtam ,mert nehéz lett (szó sincs erről, sőt) a játék, hanem mert indokolatlan dolgok vannak benne néhol. Indokolatlan egyszerűsítések és korlátozások. Szerintem.

    Félreértések elkerülése végett így is tudok nyerni, csak zavar az a pár apróság, amit már rojtosra beszéltünk alább, így nem is mennék bele még egyszer.
  • sakkay
    #2127
    Azért srácok azt látni kell, hogy itt messze a tömeg(beleszámítva a kis gyerekeket is (12+-17kb)) ízlést nézik, üzleti szempontból érthető, de azért van az a kurv*a OPTIONS. Az Empire óta meg nagyon nagyon kilóg a lóláb.Ez van..k.a-kat.
  • sakkay
    #2126
    Igazad van, tényleg hülyére vertem.
    A kör kérdést én úgy mondanám, hogy így tényleg nem jó,tehát 12 kör legyen egy év.Ennyi.
    Amúgy van az a szint ahol a realitás már zavaró lenne(sokaknak),de attól még igen messze van a sorozat.
  • KingPunisher
    #2125
    Te egy hős vagy. Sőt egy lojális hős akinek elvei vannak.
  • TDantes
    #2124
    Azért remélem a modern oldalban is lesz kihívás. Mert én csak olyannal játszom egy TW-ben amelyik oldal ,,szimpatikus" az adott korban. Nem azt nézem melyik a kihívás.

    Pl: Rome: Barbarian Invasion, lehet könnyebb a barbárokkal, de én csak a rómaiakkal mentem, ami rohadt nehéz volt.

    Viszont az alapjátékban a rómaiakkal menni marha könnyű. De akkor is velük mentem.
  • uwu300
    #2123
    Szerintem csak az van a háttérben hogy nehezebb lett a játék, és nyilván minden játékban van egy optimális stratégia amit érdemes csinálni nem csak itt a TW sorozatban.
    Nekünk szerintem azért nőtt ennyire a szívünkhöz mert a mi stílusunk szerint kell játszani hogy eredményes legyél. Kvázi ez az a rész ahol megvan a jutalom azért ha ráérzel az egyensúlyra és az optimális utat keresed. Akik nem egy önfejű elképzelés szerint játszanak, hanem az adott helyzetben mindig az optimális döntést keresik, azoknak jól fog menni.

    Sokan csak azért panaszkodnak mert nem csinálhatják azt ami jól esik nekik. Az eddigi TW részekben szarul is játszhattál, akkor is vége volt egyszer. Most akinek a kör vége nyomogatása központi tevékenységnek számít, az meg szívni fog, hacsak nem állítja könnyebbre.
  • Agaba72
    #2122
    Szerintem meg van egy határ a játékélmény, játszhatóság és a realitás között. Teszem azt teljes realitásnál egy sereg 2 (talán 1 is elég) kör alatt eljutna bárhová.........hiszen fél év alatt bejárható japán gyalog is.
    Én éppen azért nem elemzem a realitást mert annyira finomra van hangolva minden ( jól) és minden, mindennel összefügg (ez az első TW ahol hanyagolom a modokat mert a legkisebb változtatás is felborítja a szerintem nagyon eltalált egyensúlyt, amiben a seregek mozgáspontja is benne van).
    Én leginkább csak azért írtam ma pár gondolatot, mert szerintem a játék NAGYON jó a hibái ellenére is, és túlzónak találtam a "pénzkidobás" féle hozzászólásokat.
  • wednes
    #2121
    Nem véletlenül Fall of the Samurai a játék címe. Lesz benne kihívás, aki a szamuráj eszme mellett teszi le a voksát. Nyilván egyfajta gerilla hadviselésre lesz szükség. Erdős terep, rajtaütés, vasútvonalak elvágása stb. A játék sinlge részével szerintem nem lesz gond. A multi része már sokak érdekesebb az egyensúlytalanság miatt.
    Lehet brutál drága lesz egy gattling.

    A Barbarian Invasionba is volt egy ilyen reménytelen érzés mikor az ember nyugat rómaiakat választotta. Jó tudom, a profik hülyére verték az egész barbár hordát VH-n is. :D
  • JethroHUN
    #2120
    Láttad az "Utolsó szamuráj" filmet Tom Cruise főszereplésével? Na kb annyit annyit fognak érni a játékban is. nem sokat
  • TDantes
    #2119
    De a Shogun-ra vissza térve. A puskák, ágyúk, és gatling-ek ellen mégis mit érnek majd a szamurájok?

    A tengeren meg a páncélozott gőz csatahajók küzdenek a japánok vitorlás bárkáikkal?
  • TDantes
    #2118
    Megvettem megjelenéskor. Beleöltem vagy 160 órát. Aztán a Napoleonba...fogalmam sincs mennyit, de abba is sokat. Hát azért mind a kettővel elvoltam. Nekem megérte megvenni.
  • TDantes
    #2117
    Én is ezt mondom, hogy nem lesz ilyen. Ez egész biztos. Lehetne...de inkább kiadnak egy olyan TW részt, ami szinte ugyanolyan mint az előző, csak szamurájok helyett római légiósok lesznek benne,
  • wednes
    #2116
    Ez, amit leírsz egy első világháborús játék. Direkt egy ilyet kell írni, fejleszteni. Nem mondom, hogy nem próbálnám ki, de én sem hiszem, hogy TW név alatt lesz ilyen. A Total war mindig is arról szólt, hogy felállnak a seregek és azok összecsapnak. Aki nyer az nyer, a vesztes veszített.

    Na most ugye I. VH-ban ilyen nincs. Ha éppen nem állóháború dúl, akkor folyamatosan mozog a frontvonal. Több támadás zajlik, több 10 km-es körzetekben. Nem az van, hogy felállítom a kis 120-150 fős rajaimat a dombokhoz, meg a fák közé, ahogy eddig a TW-be. Ha lehetne hatásos felszerelést fejleszteni, akkor arról szólna, hogy tartsál addig ki még ki nem fejleszted a tankot (ahogy a valóságban is történt) aztán az majd meghozza az áttörést.
  • ratgab
    #2115
    Bevallom Empire vonz egy kicsit. Csak mikor kijött nem volt hozzá törés, most meg már úgy vagyok vele, hogy inkább megveszem majd steamen, minthogy warezoljam.
  • tormatomi
    #2114
    Ja egy kis érdekesség, nézzétek meg a Shogun 1 és a Shogun 2 videóbejátszásait, mit változott 10 év alatt, meg a zene is :)
  • tormatomi
    #2113
    Teljesen félreértettél, nekem nem a hangulatával van bajom, meg nem is a nehézséggel (én is legendary-n nyomom). Nekem a realitásával van baj, mert pl a Kingdoms-ban egy kis modolás után teljesen klassz lett, pl 1 körben akár 4 tartományt is tud haladni a sereg és mégse támad senki össze-vissza, hogy van ez?
  • TDantes
    #2112
    Pedig van sok jó újítása is a Empire/Napoleon-nak.
  • TDantes
    #2111
    Hát nézd meg a Napoleon-hoz készült I. vh-s mod-t. Lenne a korban lehetőség.

    Egységek: van benne egy rakás féle egység, a hegyivadászoktól kezdve, gépisztolyosok, lángszórósok, mesterlövészek...lennének azért egységek bőven.

    Aztán, a tüzérség , ilyen ágyúú, olyan ágyú. Gáztámadás. Pergőtűz. Gondolj bele, gázt bevetni és ha teszem azt még nincs kifejlesztve a másik félnél a gázálarc...

    Aztán a tankok( na ilyen a mod-ban nincs és nem is lesz szerintem soha bár ígérték, de tuti nem készül el) aki kifejleszti...lehetne jó drága legyártani és kifejleszteni...hm.

    És a hadi hajók? Olyan remek hajók voltak akkoriban.

    A beásás...hát igen, ezen gondolkodtam. Volt olyan az Empire-ben ,hogy lehetett bárhol erődőt építeni a térképen. Na , ugyanez, csak nem erőd..hanem sáncrendszer, amit aztán akár fejleszteni is lehetne több szinten...ki lehetne ezt nagyon faszán dolgozni.

    A morál rendszert sem kell kikukázni. Pergőtűz, gáztámadás= morál csökken, szarabbul harcolnak. Példa: adok az ellenfél sáncainak gázt meg kapnak a tüzérségből, moráljuk szar lesz, le lehet rohanni a sáncaikat.

    De mindegy, ez fantáziálás, ebből se lesz semmi. Biztosra veszem, hogy nem lesz I. vh-s TW.
  • ratgab
    #2110
    Jelenlegi rendszerrel szerintem is kivitelezhetetlen. Teljesen át kéne az egész játékot alakítani.