2869
Shogun 2 Total War
  • Prof William
    #2189
    Tudtok olyan oldalt ajánlani ahonnan Shogun2 modokat lehet leszedni? Pl 12 kör egy év, nem olyan félénk hajók stb...
  • wetzldani
    #2188
    sziasztok...
    a blood modot csinálom és minden utasítást követtem amit írt..
    minden pack működik csak a blood pack nem.
    a graphic options-ban nem tudom kipipálni a blood effect-et.
    ez nem attól van mert nem jó hejlől töltöttem le,mert steamen keresztül szereztem.
    nem tudnátok segíteni?
  • állat921992
    #2187
    Igen, a Hojok-al alapból gazdag tartományokkal kezdesz, szóval ha odafigyelsz már a játék elején igazán meg tudsz erősödni.
    Amit minden klánnal ajánlok, hogy ha tudtok már a kampány kezdetén mennyetek rá az ügynökökre, mert rengeteget tudnak. A Shinobikkal (ninja) a szabotázst ajánlom. Az ellenség gazdaságát 3-4 (még nem is top-ra kifejlesztett) shinobival teljesen szét lehet verni. Mellettük a papokkal meg felkeléseket lehet szítani. A lényeg az hogy együtt használjátok őket. Klánokat töröltem így el a föld színéről. (Ez a taktika minden nehézségi fokozaton simán működik). Néha még a hadseregemet sem kellett használnom. A metsukékkal meg a városigazgatást (censor) fejlesszétek ki. Jelentős bevételforrást jelentenek egy-egy gazdagabb tartományban.
    Ja és ha áttérsz a kereszténységre. Én igazából csak azt az előnyt látom benne hogy legyőzhetetlen flottát tudsz építnei. 8-9 Nanban kereskedő hajóval uralhatod a tengereket. Igaz sokba kerülnek és lassan készülnek el, de a fenntartásuk, ahhoz képest mit tudnak nevetségesen kevés. A csatákat meg mind manuálisan kell lejátszani. A morikkal 1 db nanban hajóval egy teljes 10 hajóból álló flottát semmisítettem meg emberveszteség nélkül. Az egyedüli veszélyt a gránátos csónakok jelenthetik, de ha jól manőverezel és az elején azokat veszed célba azok sem jelenthetnek akadályt.
    Szóval ezekkel a hajókkal már nem kell félned a hátországi partraszállásoktól és így több pénzt tudsz megtakarítani.
    A multiplayer is megéri szerintem. Legalábbis nekem tetszik. Jó kis csatákat lehet vívni.
  • uwu300
    #2186
    Az ostromgépek felejtősek. Nagyon figyelni kell mire költi a játékos azt a kis pénzét ami van. Túl nagy luxus épületeket felhúzni ilyesminek; mondjuk alapból ott van egy gránátos gyártó, amit lehetne fejleszteni, de én azt lebontottam.

    Akkor leszel hatékony ha elsődleges célod egy olyan sereg felállítása amibe sok a szamuráj. Egy jó seregbe ezen kívül lovasság is kell, az elején a könnyűlovasság is hasznos tud lenni, de azzal nagyon óvatosan kell bánni, leginkább a menekülők összeszedésére jó.

  • CamelX
    #2185
    Értelek, csak hát eddig tapasztalatom a játékkal a Hojo-ban kimerült. Nagyon az ostromgépekre akartam rámenni és sajnálatos számomra hogy nem olyan hatékonyak mint gondoltam.
  • uwu300
    #2184
    Részemről az ostromgépezés is kimaradt, a szamurájok hatékonyabbak, a Hojo bónusz semmit se ér, viszont az a rengeteg pénz ami ott van, mindenért kárpótol. Ha már elég nagy vagy, megengedhetsz magadnak egy harmadik sereget is, amivel a hátba támadókat ki lehet takarítani a hátországból, csak fel kell készülni az RD-re.
  • uwu300
    #2183
    A Hojo-kal szerintem nagyon könnyű.
    Nem kell vacakolni a gránáttal. Ott a kezdőtartományban a kovács, 2 kör a bushidó, 2 kör a sword school. Után jöhetnek kifelé a katana szamurájok...

    A kezdőhelyen aranybánya van, kelet felé nagyon gazdag a környék sok zsíros farmmal. Még szomszédokból is van elég, hogy le lehessen őket húzni. Ezek teszik a Hojo-kat a leggazdagabb néppé.
    Nem sok nép van amelyik már az elején elbír tartani 2 szamuráj sereget, de a Hojo ezek közül az egyik, úgyhogy igazán nem értem mi okozhat nehézséget.
  • CamelX
    #2182
    Nekem Hojo-val eddig 2 hosszú kampányból egyszer sem sikerült nyernem. Egyszerűen nem tudom kihasználni a klán adottságait, a gránát hajítók is csak a várvédelemnél okoznak nagyobb mészárlást, a mangonelek meg úgy használhatatlanok ahogy vannak. Várfalat még csak bezúzzák hogy ha 1 pontra koncentrálom a lövést, de azt is csak akkor amikor már majdnem kifogy a naftájuk, és a sziklafalat így is úgy is meg kell mászni. Erősebb ostromgépet nem volt alkalmam kifejleszteni, mert a praktikusság elve arra sarkallt hogy inkább szamurájokra gyúrjak, mert erőssen szorongattak ellenek minden oldalról. A taktikám az volt, hogy kiterjesztem a birodalmam észak felé, hogy ott már senki ne zaklasson. Ez sikerült is, de nem láttam túl sok előnyét, mert hatalmas méretűek a tartományok arra, és ez megnehezíti a csapatmozgatást. Arra jó volt, hog feltápoljak egy fullos sereget és elfoglaljam Kyoto-t, de a Chosokabe partra szállt az említett óriás területű északi hátországba és védelem nélkül kicsinálta a birodalmam belülről.

    Azért ha van valakinek nyerő Hojo taktikája azt szívesen olvasnám, főleg ha tudja valaki hasznosítani az ostromgép tudásukat, mert az a dolog ami szimpatikussá tette őket a szememben. Empire-ben is arra gyúrtam mindig hogy a Maratha-k gigász ágyújával terrorizáljam a népet :)
  • Prof William
    #2181
    Fukushima tartományban a megnövekedett sugárzási szint nem volt káros hatással a sorozási rátákra? :)
  • uwu300
    #2180
    Nekem is ezért tetszik, végre jól kell játszani a győzelemhez. Egyértelműen ez a Total War-ban a top.

    Egyébként az Uesugi kampány a legnehezebb szerintem is, mondjuk én hosszú kampányt nyomtam, hasonlóan keleltt játszanom mint neked. Csak én elfoglaltam Sado-t viszonyleg hamar, elég gazdag tartomány az aranybánya miatt, jó alap arra, hogy elhúzzad a játékot.
    Kicsit később meglett Fukusima is még a parasztseregegl, de csak akkor tudtam jelentősen kimozdulni mikor kihoztam a warriormonkokat.
  • állat921992
    #2179
    Sziasztok!
    Véleményem szerint egyértelműen az eddigi legjobb TW. Az AI-t az előző részekhez képest viszonylag normálisan megcsinálták, meg a játék jóval nehezebb is. (legalábbis very hard és legendary fokozatonon, sőt uesugi klánnal legendaryn a játék igenis kihívás volt. 7-8 év után egy tartományt sem tudtam elfoglalni, helyette az egy szál kezdőprovinciámban a túlélésért küzdöttem. Végül sikerült, igaz máig sem tudom hogy a fenébe. Rövid kampányban nyomtam ahol 1575-re kell elfoglalni 25 tartományt és Kyotot-ot, 1572 telére sikerült csak...).
    Szóval már egyáltalán nem olyan mint a MED2 és az Empire ahol a játék kb abból állt, hogy mindenkit lerohantam azt bye-bye. 10 éve vártam a Shogun 2-re és nem csalódtam szóval mindenkinek ajánlom.
    Ja IGEN!!! Végre valahára az íjászokat normálisan megcsinálták. Húúú, hát ezt is megéltük.
  • uwu300
    #2178
    Egyébként mi asszem végignyomjuk ha már elkezdtük. Mégiscsak Shogun, annyira azért nem kifejezetten szar, csak gagyisztikus, könnyű mint az előző részek.

    Ha fullra tuningolok egy íjászt még az is lehet hogy le tudok majd lőni valakit XD
  • CamelX
    #2177
    Alapjáratban nekem mindig tetszett a Darth Mod, de ennél a résznél eszembe se jutna kipróbálni, ezek után meg pláne :)
  • uwu300
    #2176
    Hétvégén egy haverommal kezdtünk egy coop-kampányt a legújabb Darth Moddal.
    Hát vicces. Mindent a lehető legnehezebbre állítottunk, mégis röhejesen könnyű a játék az alaphoz képest, pedig elvileg erősebb benne az AI.
    A csaták azok ahol ezt nagyon észre lehet venni. Újfajta értelmetlen szokásai vannak a gépnek, amik miatt nagyon könnyű megverni. Az íjászok meg ennél a modnál már hagyományosan használhatatlanul tönkre vannak téve. A hülye AI persze használ íjászt, így gyakorlatilag mindig túlerőbe van a player ha van egy kis esze. Az automata csaták pedig teljesen el vannak rontva, használhatatlan az opció, még elsöprő túlerőnél is igen csak el kell gondolkodni a használatán, a legtöbb catát le kell játszani, még akkor is ha nagyon egyértelmű a győzelem - unalams. A tengerre meg újabban jobb ki se menni, annyi hajót spamel az AI hogy kár nekiállni irtani őket. Túl drága mulatság.
    Összességében az agyon hypolt Darth Mod értékelése:
    Az alappal érdemes játszani még mindig.
  • wetzldani
    #2175
    és ennek nincs-e köze a modokhoz?
    tehát ha az alap buildra teszek modot akkor működni fog?
  • wetzldani
    #2174
    sziasztok
    az mit jelent a menüben jobb felső sarokban hogy pl build 3241 és mik az előnyei?
  • uwu312
    #2173
    Arra figyelj hogyha jön az RD, a kereskedelemből szerzett pénz kiesik.
    Csak annyi sereget gyártsál le, amennyit el tudsz tartani enélkül.
    Én mikor elhúztam a játékmenetet, 4 sereget tudtam kihozni ami warriormonkokból állt. A szamurájok olcsóbbak, de egyébként 4 sereg is bőven elég, a legtöbb játékomat 2 sereggel csináltam végig (mondjuk ezek mellett voltak lézengő segédcsapatok is).
    Készülj fel hogy partra fognak szállni a hátországban is, és előfordulhat hogy hátra kell menni egy sereggel visszafoglalni pár területet.
    Nem tudom mekkora flottád van, de a tengeren kicsit nehezebb megtartani a dominanciát, mivel egyszerre többen tudnak megtámadni mint szárazföldön, erre is figyelni kell, és felkészülni az óvatosabb hajókázásra.
  • Riddick21
    #2172
    Jaaaj, mekkora ez a játék! :P
    Második nekifutásra még maradtam normál nehézségen, Chosokabe klánnal, ugye ők az íjászok, a D-i oldalon. Szigetet gyorsan elfoglaltam, kicsit megerősödtem és küldtem ki hajókat a kereskedelmi csomópontokhoz, 5-ből 4-et sikerült is elfoglalni! Aztán felgyúrtam egy sereget, pakoltam mellé egy szerzetest és egy nindzsát és szépen áthajóztam velük a Ny-i szigetre. A nindzsa felmérte a viszonyokat, a 2 nagyobb klán próbálta lenyomni a shimazukat, akik már szépen elkezdtek áttérni a kereszténységre, és én pont erre számítottam: az egy szem területükön a szerzetesem elsőre sikeresen robbantott lázadást, a seregeik túl távol voltak, így 2 körön belül már enyém is volt a tartomány! Közben persze kereskedtem mindenkivel, aki az utamba került, a viszonyok is jók voltak, hiszen közvetlen háború nem volt.
    Ennek következtében a gazdaság is dübörgött, a nodokhoz folyamatosan küldtem a hajókat. Shimazuéknál felhúztam a kikötőt, megcsináltam az utakat és ugyan kicsit lassan, de 1560-ra enyém volt ez sziget is, úgy, hogy 2 rohadt erős és egy alakuló sereg gazdája voltam, 8000 fölötti körönkénti kokubevétellel és elég komoly flottával! Ez ha jól emlékszem, akkor 13 provincia, 40-re hajtok, de még van 40 év és nem akarom elkapkodni. Plusz ugye senkivel nem vagyok rossz viszonyba, ugyan páran megorroltak a hirtelen terjeszkedésre, de mit ad isten, pont ők tűntek el általam :P

    Csak azt nem tudom most, hogy merre tovább... a kezdőszigettől Ny-ra ott a Hatakeyama (vagy mi) klán, de egy köpésre ott van Kyoto is. Talán arra lenne érdemes, ugyanezzel a taktikával, és akkor szép lassan megszedném magam, aztán felkészülnék a Realm Divide-ra, amennyire arra fel lehet.
  • wednes
    #2171
    Viszont mikor elfoglaltam Kyoto-t, és Shogun lettem, de még nem szereztem elég területet. A hadjárat közbe pár területet vazallussá tettem és ők mellettem harcoltak a továbbiakban és kereskedtek velem, ami nem jött rosszul, barátságos volt a viszony. Tehát lehet a végjáték velé is szövetségeseket szerezni, ha nem beolvasztom az összes területet, viszont erre figyelni kell azért.
    A terület növekedés ugyanúgy negatív hatással járt feléjük, vagyis a barátságos viszony idővel ugyanúgy elkezdett csökkenni.
  • wednes
    #2170
    Egy bizonyos pont után mindenki ellenség, akár mi volt előtte a helyzet.
    Shimazu klánnal voltam kb 20-22 területem volt. A Date klán volt a nagy ellenség, hiszen kyoto-t is elfoglalta és ő volt a legnagyobb és legerősebb klán mindenki között. Vagyis magyarán ő volt a fekete bárány.
    Hojo klán volt a szövetségesem és vele együtt volt még esélyünk 2 oldalról szorongatni a Date területeket. Azzal, hogy nyitottam egy 2. frontot a Date hátába levegőhöz jutottak a Hojok, mert már eléggé szorongatták őket a vörös csapatok.
    És mikor elfoglaltam a 23. területet...puff Hojo rögtön hadat üzent és mindenki ellenség lett, akikkel vállvetve küzdöttem addig a Date dominancia ellen. Ekkor a Date klán még mindig nagyobb volt nálam.
  • uwu312
    #2169
    Semmi hasonló nincs a játékban.
  • wetzldani
    #2168
    újra én...
    a blood packot akarom fölrakni de nem tom hogy hogyan kell.
    letöltöttem valamit ami pack formátumba van és még olyat is amivel ezt meg lehet nyitni.
    ha valaki tudja a módját az segítsen...
    köszi
    csak jövőhét pénteken tudok fönn lenni úgyhogy addig sziasztok.
  • CamelX
    #2167
    Gondolom felhigul az egység újoncokkal. Lehet jobb alternatíva lenne összevonni a tapasztalt egységeket csata után, vagy olyan területen "gyógyítani", ahol magasabb szintű egységek képezhetők (ez utóbbi nem tudom hogy működik -e)
  • wetzldani
    #2166
    sziasztok
    kampánymódban összeállítottam egy max sereget, ami már átélt 3 kemény csatát.
    amikor a veszteségek visszagyógyúlnak akkor viszont a tapasztalatuk lecsökken....
    de ez csak olyan egységeknél van, amelyek már alapból úgy lettek kiképezve,hogy 5 ös tapasztalatuk van.
    és már csak alig van 1 tapasztalata minden egységnek.
    A simán kiképzett egységek ha szereznek tapasztalatot akkor nem veszik el.
    ezt nem lehet kikapcsolni valahogy hogy ne veszítsék el a tapasztalatukat??
  • uwu312
    #2165
    Igazábol ennyi az összes lehetőség. Egyébként nem rossz kombó ha mindkét vonalat fejleszted.

    A nodacsi szamurájra én páncélt pakoltam, mert abban nagyon gyenge.

    Nálam a legjobban bevált viszont a fegyverre tápolt naginata szamuráj. Azt a legkönnyebb használni. A nodacsit hiába páncélozod, akkor is fogyogatnak. Iszonyú gyorsan ölnek az igaz, de húzósabb szituba egy szívós egység jobb lehet.

    Egymás eleln kiállítva őket a nodacsi nagyon lealázza a naginatást, de seregbe egész más a szitu. Ha van lovas támogatás a naginatásokkal kisebb veszteséggel lehet hozni a csatákat. Ez azért fontos mert néha elég sokat kell egymás után csatázni és nem mindig van idő felgyógyulni velük.
    Felfegyverezve, meg olyan general mellett akinek ki van rakva az infantry leader, már megállják a helyüket kardos egység eleln is, de sose fognak olyan hatékonyan ölni mint azok, a sokoldalúságuk miatt viszont hasznosabbnak tűnnek. Az hogy egész jó tűrik hogy meglövöldözik őket egy kicsit, meg hogy ló ellen is jók, kárpótol a béna támadásukért, úgyis a lovasroham dönti el a csatát, nem a kaszabolás.
  • Riddick21
    #2164
    Ja, hát az Encampmentnél választottam a páncélfejlesztést, a Blacksmithnél pedig a sebzést, így a páncél is kapott valamennyit azért... Nem vagyok profi, ez volt az első próbálkozásom, csak tapasztalgatom a dolgokat.
  • uwu312
    #2163
    Mindegy milyen szamurájod van, főleg ha még tápoltak is, levernek mindenkit. Ez a nehézségi szint emelésével is ilyen, csak nehezebb odáig eljutni.

    Egyébként kétlem hogy maximális sebzést kihoztad, ha a páncéljuk is fejlesztve volt.
  • Riddick21
    #2162
    Itt általában az olyan keresztkapcsolások miatt van a baj, hogy pl. a szövetségeseim egymásnak ugranak és választás elé kényszerítenek. De majd futok még egy kört, és talán a nehézségen is tekerek fel, mert 1572-re meg lett a Long Campaign vége, tehát a 40 provincia, pedig ez volt az első játékom (összesen Total Warokkal is, kimaradt eddig a sorozat), normál nehézség mellett.

    Date klán elég erős, a full sebzésre gyúrt, megerősített páncélzatú date-nochi szamurájok bedaráltak mindenkit :)
  • uwu312
    #2161
    RD után semmi értelme, de az elején nagyon fontos.
    Egyébként ha nem támadsz meg senkit, mindig csak azzal háborúzol aki téged támad egész jó viszonyt lehet tartani a többiekkel. Ezzel kicsit elhúzható a játék, és jó sok pénzt lehet gyűjteni. Természetesen akivel összerúgod a port soha nem leszel már jó viszonyba, de kereskedni sok néppel lehet, annak ellenére, hogy a legtöbb nép pusztán a sok tartományod miatt is utálni fog. Ha van olyan kereskedelmi partnered akivel az elejétől kezdve jóba vagy, simán lehet akár barátságos is a viszony közvetlenül RD előtt.

    Azt még nem próbáltam ki hogy mi van akkor ha szövetségesem is van RD előtt, nem tudom hogy hadat üzenne-e. Csak egy játékot húztam el annyira hogy a fent leírtakat megtapasztaljam, és sajna pont annak az egy népnek kellett hadat üzenni amelyikkel jóba voltam.
  • Riddick21
    #2160
    Egy kérdés: diplomáciának Realm Divide után van még bármi értelme?
    Mert ugye mindenki ellenséggé válik és innentől kezdve nem nagyon akarnak tárgyalni, főleg békéről nem.

    Amúgy is folyamatosan hostile volt mindenki RD előtt is, pedig kötöttem házasságokat, kereskedtem és próbáltam bizalmat mutatni sokak irányába, figyelve arra is, hogy ne legyenek érdekütközések miattam...
  • Hypo #2159
  • wetzldani
    #2158
    igazándiból a kisho ninják blinding grenade-je is elöbb múlik mert úgy vettem észre, hogy véletlenül elkapta a én samurai egységem is és elöbb eltünt a támadás levonás, mint ameddig kimutatta.először arra tippeltem hogy easy-n van és azért lehet ez,és kipróbáltam a banzai-t és eltünt.
    ez az egész csak azért zavar, mert ha elöbb elmúlik a blinding grenade akkor a ninjáimat leverik.A ninjáim már vagy 50 samurait kinyírtak veszteség nélkül és utána hirtelen fordul a kocka.Innen is észre lehet venni. Amugy a banzait úgy próbáltam ki hogy nem volt körülötte senki.
  • uwu312
    #2157
    Én ezt még észre se vettem.
    Nem lehet hogy más miatt változott az érték?
    Mondjuk inspiráció miatt. Ha együtt használtad a banzájjal, akkor úgy tudnám elképzelni hogy azt az értékcsökkenést láttad mikor az inspiráció múlt el.

    Most csak tippelgetek ám, simán lehet hogy nem tart addig a képesség amíg kijelzi.
    Majd este kipróbálom, engem is érdekel, bár nem mintha sokat használnék nodacsikat.
  • wetzldani
    #2156
    Sziasztok
    lenne egy kérdésem.
    a no-dachi samurai egységnek van banzai képessége de rövidebb ideig tart,mint ahogy mutatja az egység zászlajánál vagy egységlapon lent.
    magyarul ha megnézem a képességeit az egységnek akkor elöbb elmúlik a banzai hatása mint ameddig ki van írva.
    ez bug vagy ilyen a játék?
    köszi.
    heló
  • grebber
    #2155
    Brazil webshop. Most meloba vagyok mobilon nemtudom a pontos címet.gooebe írd be nuuvem és elvileg kiadja.
  • Warton
    #2154
    Hol?
  • grebber
    #2153
    Akit esetleg érdekel a game és még nincs meg neki eredetiben most csak ~ 1280FT-ba kerül!
  • Dreamydogg
    #2152
    Csáo please valaki mondja meg, hogy hogyan lehet átirni a hadjárat határidejét 1600-ról, vagy valamilyen megoldást erre.
  • uwu311
    #2151
    Nem hinném, mert ebben az esetben ugranak a bónuszok amiket az AI megkap.
    Ráadásul mostanában ráérősen játszok, nem használok ashigarukat a kampányban, a generalt meg mindíg lenindzsázom, úgyhogy minden csata nagyon könnyű.
    Egyébként még soha nem kaptam ellenfelet kampányba.
  • KingPunisher
    #2150
    Van olyan opció hogy battle drop, klikkeld be ;) lesz ott még kihívás.