2869
Shogun 2 Total War
  • KingPunisher
    #2029
    HA van olyan aki multizik és lenne kedve csatlakozni egy új de rendkívül feltörekvő :) klánhoz azt szívesen látom :
    Ghost Tiger Clan - csatlakozzatok hogy minél feljebb repítsük a dicsőség felé. Hisz nem a részvétel a fontos hanem a győzelem.
    Kard specializált klán jelenleg tier 7..
  • KingPunisher
    #2028
    Csak multi van a bétában, pár órát toltam vele, elég kevés játékos van és nem szívesen várok fél órákat egy ellenfélre. A láttak alapján szerintem kiváló játék lesz, szinte egy teljesen új játékot fogunk kapni majd 40 új egység stb.. lesz pár új sziget is 6 tartomány, de a fő különbség ugye a lőfegyverek..
    Érdekes lesz mikor összecsap a régmúlt a "modern" hadviseléssel.
    Én tuti megveszem, amit láttam igényes, érdekes munka.

  • Smokk
    #2027
    Es hogy tetszik Neked?
    Sok ujdonsag lesz benne,erdemes ra elorendelni,vagy 1 sima borlehuzas?
  • KingPunisher
    #2026
    Ez így nem igaz, mivel zárt béta van. Bent is vagyok, de nem igen játszottam vele és idő kell amíg feloldja az ember a fejlettebb egységeket.
    De arra emlékszem elég komoly ára van a gatling gunnak és ugye csak szemből veszélyes, tehát simán meg lehet oldani hogy ne legyen imba.
    Nem véletlen van béta is, jó lesz ez.

  • Prof William
    #2025
    Ja bocs. Azt hittem már megjelent.
  • Hunor1
    #2024
    na jól van már.... remélem ezzel már mindent lehóztak a shogun témáról és végre nekikezdenek a ROME 2-höz !!
  • wednes
    #2023
    A fejlesztőkön kívül erre senki se tud most még felelni, mivel márciusba fog megjelenni a játék. Még nincs kint.
  • Prof William
    #2022
    a Fall os the S -el játszi valaki? Hogyan érték el az egyensúlyt a Szamurályok vs Gépfegyver témakörben? Elég kiegyensúlyozatlan lenne ha nem találnának valami kompromisszumot.
  • KingPunisher
    #2021
    Uj Video :
    http://www.youtube.com/watch?v=9TOJ_aKwHE4&feature=player_embedded
    Előrendeléssel pedig különböző klánokat kapunk..
  • uwu 101
    #2020
    Hát igen, nem ártana egy teljesen korrekt leírás, úgy egyértelműen el lehetne dönteni, de ilyesmi elég kevés játékhoz van.

    Azért kérdeztem így hogy van-e már valakinek ilyen tapasztalata, mert kipróbálva egész más is lehet az eredmény. Szerintem csak úgy lehet benne biztos az ember, ha mindkettőt kipróbálja.
  • KingPunisher
    #2019
    Ehhez tudni kellene pontosan mit is "jelentenek" a számok.
    Talán százalékokat fejeznek ki 100 támadásból 30 sikeres, nem tudom, igazából én is ezt keresem de nem találtam erre semmi információt.
  • uwu 101
    #2018
    Fegyverfejlesztés esetén a támadóérték mondjuk 24 helyett 30 lesz kb a végére.
    A páncél emellett örökre 2 marad.
    Páncél fejlesztésével viszont a 2-ből 7-et lehet csinálni, ami sokkal nagyobb arányú változás.

    Igazából az érdekelne mennyire aprítanak a papok gyorsabban felfejlesztett fegyverrel. Ha érezhetően gyorsabb akkor nem igazán érdekel hogy a számok arányai szerint a páncél a jobb.
  • uwu 101
    #2017
    Coopba ismét nekiálltunk az alapjáték kampányának. Egy nagy waariormonkos játékot kezdtünk, én az Uesugikkel, a társam Ikko Iki.

    Nagy dilemma előtt állok. El fogok foglalni egy területet ahol van kovács, és nem tudom fegyvert vagy páncélt fejlesszek a warriormonkoknak.
    A páncéllal olyanok lennének mint a naginata szamurájok, tankként lehet velük közlekedni. A fegyverrel meg iszonyú gyorsan aprítanának, a legnagyobb támadóértékű gyalogság lehetne amit csak ki lehet hozni. Nem tudom melyik a jobb. Van valakinek valami tpasztalata pap fejlesztésből?
  • uwu 101
    #2016
    Én legendaryn játszok, ott nem is lehet menteni.
    Egy játékot nyomtam VH-n, mert elvileg ott több bónuszt kap az aI, de én nem vettem észre hogy sokkal keményebb lenne.

    Közösen nem hinném hogy fogunk játszani, annyi időm nincs hogy több emberrel is shogunozztak. Van ugyanis egy haverom akivel együtt toljuk régóta, vele több játékot is játszunk. Egyébként coopban is legendary-n toljuk, de az sokkal könnyebb mint a single.
  • KingPunisher
    #2015
    Aha értem. Bár nekem alap hogy nem használok mentést, illetve csak a játék "szüneteltetésére". Visszatölteni csatát vagy eseményt számomra a játékélmény teljes megsemmisülése.
    DE érdekes dolgokat írtál volt benne nekem is újdonság.
    1x akár tolhatunk egy kampányt együtt is persze ha már működik bug nélkül.
  • Dreamydogg
    #2014
    Kössszzz
  • Edorn
    #2013
    Minél több, annál jobb.
  • Dreamydogg
    #2012
    Én is a Shimazu klánnal meggyek és eddig kurva jol állok ahoz kápest ahogy eddig ment. Megszereztem 4 olyan kereskedelmi csomopontot vagy mi az, ide kapcsolodva lenne egy kérdésem mindegy hány kereskedelmi hajot rakok oda vagy minél több annál jobb????
  • uwu 101
    #2011
    Én nem tudok róla hogy csökkenthető lenne a hírnév.
    Nem olyan rossz az az RD, minél hamarabb van annál jobb, mert akkor kevesebb sereg zúdul a nyakadba. Megvan az az előnye is hogy a hülyék jönnek maguktól meghalni, nem kell értük menni:)

    Kioto elfoglalása után is van ám élet, ráérsz teljesíteni a feltételeket utána is. A főváros foglalása is olyan, hogy minél hamarabb, annál jobb. Ha te vagy a shogun kapsz egy pár hajót meg lovast, és a népek is jobban fognak tisztelni, nem lázadnak olyan könnyen. Ráadásuk könnyű megtartani, elég erős az alapvédelme, csak előnye van ha megszerzed.
  • uwu 101
    #2010
    Azért szerencse is kell ám hozzá, és az se mindegy melyik néppel vagy.
    Ha úgy játszol mint egy profi, biztonságosan, nem vállalva túl nagy kockázatot úgy tényleg nem lehet megcsinálni.

    A szerintem csak shimazukkal lehet egyébként. A többivel nem is próbáltam sietni. Velük azért könnyű, mert ott van alapból a tápos katanásuk, nem is kell rájuk költeni semmit, csak fosni őket kifelé. Melléjük kell pár lovas, és kész a verhetetlen sereg.
    Az elején kihagyhatatlan a lehúzás: mikor úgy szerel pénzt, hogy eladogatod az átjárási egyezményt, azt is ki kell tapasztalni, hogy hogy kaszálhatsz a legtöbbet. Ha nem költesz, csak farmokra, alapépületekre meg katonára, az elején nyugodtan minuszba lehet menni, terület úgyis lesz ha mész előre. Abból kell gazdálkodni amit foglalsz, várat húzni meg tápolni ez egységeket nem lehet, akkor nem lesz pénzed haladni.
    Aztán ott vannak a hajók is, ami a lényeg. Na ehhez kell ám a szerencse. Olyan dolgokat kell csinálni, amit profik ép ésszel nem vállalnak be.
    A 10. kör környékén megesik, hogy 1-2 klán megnő annyira, hogy üres területei vannak, így hajóvan 2-3 ashigaru kíséretében meg lehet gyorsítani a terjeszkedést. Ha szerencséd van a szamurájokkal elkapva a fősereget, a parasztokkal elfoglalható a hátország. Ezt nem lehet sokáig csinálni, mert elég gyorsan jön az RD, és akkor már nem igazán lehet hajózgatni, de ha túlvagy a nehezén, és szerencsésen tudsz navigálni a tengeren, a vége megintcsak begyorsítható kis komandók partra rakásával; ráadásul megesik hogy elég jól kiépített területet szerzel így. Automata csatával meglepően nagy várakat is be lehet venni pár paraszttal, és ha ez megvan lehet képezni a szamurájokat a világ másik végén is.
    Ha sikerül megszerezni 3 ilyen bázist elszórva a térképen, és megtartani amíg elkészülnek a seregek, nagyon gyorsan lehet ám végezni.

    Egyébként nem ajánlom ezt a fajta őrületet senkinek, nagyon nagy szerencse kell hozzá, és rengeteg újrakezdett játék. Nem az a lényeg hogy te mit csinálsz, hanem az, hogy az ellenfél épp úgy mozogjon ahogy neked kedvező.
    Mikor kész az első hajó a parasztokkal, és nincs hova menni, akkor új játék, új esélyek... Az se segít ha valaki nem legendary-n játszik, a visszatöltés úgyse segít semmit, a lényeg csak az hogy milyen helyzet alakul ki, melyik klán mekkorára nő, és hogy épp hol vannak a seregei.
    Asszem én se fogok ezzel tökölni többet, a hagyományos határmenti darálás sokkal könnyebb, minden helyzet kezelhető, és lehet fejlődni is, és nincs az a nyomasztó reménytelen érzés a negatív költségvetés miatt az elején.

    Még mielőtt valaki félreértené a taktika lényegét, nem az a fontos hogy a rengeteg katonától jól tönkremenjünk hanem az hogy minél rövidebb idő alatt minél több tartományt tudjunk megtámadni. Ehhez sok katona kell, de tudni kell hol a határ, mikor nincs mit támadni, a feleslegesen álló katona egy átok. A katona azért van hogy harcoljon és győzzön, ha nem harcol nem szabad megvenni se.
  • Agaba72
    #2009
    Sziasztok.
    Kéne egy kis segítség.
    A gépem: E5800 (3500-ra húzva) 4g ddr2 800 ram, ati 6670 videókártya....az op egy windows7 64 biten.
    A gondom az , hogy a játék időnként durván szaggatni kezd, közepes beállításoknál is (főleg mikor sok már a hulla). Próbálgattam a beállításokat.....ami furcsa, hogy dx11-n high beállításoknál is szépen tud futni máskor meg dx9-n mediumon is szaggatni kezd.
    Aki képben van legyen szíves pár dolgot leírni a tapasztalatairól, hogy mi az ami nagyon lassítja a gamet. Gondolok itt olyan dolgokra ,hogy esetleg windows7 32 biten gyorsabb-e, vagy shader model beállitásoknál miként alakul az fps, vagy a konfigomban mi az ami a gyenge láncszem.
  • zsimborgo
    #2008
    Sziasztok.
    Szeretném csökkenteni a klánom hírnevét mert majdnem teljesen sárga a csík.
    Pár győzelem és a shogun rámuszit mindenkit.
    Ja és mi van akkor ha elfoglalom a shogunátust de még nincs a kezemben az összes tartomány az előírt győzelemhez?
  • KingPunisher
    #2007
    Hát az 60 kör 60 tartomány.. :P akkor igen tudsz valamit, vagy én vagyok béna.
  • KingPunisher
    #2006
    Másik oldalon már beírtam de akkor ide is bemásolom :

    A lényeg ha valamikor telepítés vagy frissítés során megszakítottuk a műveletet akkor nem indul el a játék.
    Sajnos semmiféle hibaüzenet nem ad csak egyszerűen nem történik semmi. Nálam a verify integrity sem segített.
    Erre megoldás a következő :
    Be kell lépni a a következő könyvtárba:
    C:\Program Files\Steam\steamapps\common\total war shogun 2\redist
    Itt manuálisan telepíteni :
    1. /directx/dxsetup.exe
    2./vcredist_x86.exe
    3./vcredist_x86_90.exe
    4./vcredist_x86-sp1.exe
    5./clean_vcredist.bat
    Ahol megkérdezi én töröltem és újratelepítettem a programot, nem a javítást választottam.
    Ezután nálam tökéletesen működik..
  • uwu 101
    #2005
    Nincs ám okod kételkedni:)
  • Edorn
    #2004
    Steam könyvtár -> Total War: Shogun 2 jobb klikk rá -> Tulajdonságok -> Helyi fájlok fül -> Játékfájlok épségének ellenőrzése
  • Stief
    #2003
    Halihó van olyan akinek nem indul el a steames shogun 2 mert elindítom azt nem történik semmi pillanatra bejön az steames fekete téglalap alakú kis táblácska azt ennyi hiba üzenet nélkül kilép!


    Üdv Stief
  • Prof William
    #2002
    Ha adnak is pénzt klánfők akkor is az nekik eléggé megalázó amit nem biztos hogy japán önérzetük elvisel szóval ha túl sokszor vagy túl sokat kérsz akkor vagy kilépnek a szövetségből vagy elküldenek hozzád pár fekete pizsamás úriembert hogy fűszerezzék meg az esti teádat. :)
  • Dreamydogg
    #2001
    Hadvezért hol lehet még szerezni?? Vagy csak a clan gyereiböl tudok csinálni? Nem lehet valahogy elfogni egy ellenséges hadvezért és átállitani az én oldalamra?
  • KingPunisher
    #2000
    Nekem egy olyan kérdésem lenne, bár nem tudom van -e itt olyan aki komolyan játszik multit, szóval olyan oldal kellene ahol részletesen le vannak írva az egységek.
    Gondolok itt olyan dolgokra hogy konkrétan hogy is számolja a játék az egységek támadását védekezését. Milyen konkrét "számszerű" hatása van pl a fáradtságnak. Tudom hogy morál sebesség és támadás csökkenést okoz de milyen mértékűt..
    Stb.. Stb..
  • Edorn
    #1999
    Hajót építeni úgy tudsz, hogy a kikötőre kattintasz... Onnantól meg már egyértelmű...
  • KingPunisher
    #1998
    A teljesség igénye nélkül lehet még bevételt szerezni az adók emelésével, a hűbéresektől, lehet követelni más klánoktól is pénzt, hátha adnak :)
    A Nindzsák épületei is termelhetnek lovét, játékbarlang stb formájában.
    Az ellenséges kereskedelmi hajóútvonalakat is meg lehet sarcolni kalózkodás formájában. Biztos van még más is de most hirtelen ezek jutottak pluszba az eszembe..
    Ja de a lényeg akkora sereget kell csinálni amit még elbír a gazdaság, hisz a háborúhoz 3 dolog kell.. Pénz pénz és pénz.
  • Dreamydogg
    #1997
    Kössz a segitségeteket. Amugy ,hogy lehet kereskedö és hadihajot épiteni? Mert fejlesztettem a kikötömet de nem találtam meg aszt, hogy kell épiteni a hajokat.
  • Edorn
    #1996
    Tudsz építeni piacokat (egyre nagyobbakat, viszont minél több, anál több élelemigénye van, amit még nehezebben lehet termelni, mint a pénzt). Fejlesztheted a kikötőidet, hogy több kereskedelmi partnered lehessen. Vedd fel a kapcsolatot minél több klánnal és köss kereskedelmi egyezményeket. A tengeren vannak kereskedelmi csomópontok. 5, vagy 6 talán... Ezeket foglald el és állíts rájuk kereskedőhajókat, így egy nagyobb fix bevételhez jutsz körönként. Bányát nem lehet akárhol építeni. Pontosabban ahol lehet, ott van is bánya, max fejleszteni lehet. Illetve némelyik épület növeli a bevételeket, ezt látod a leírásánál.
    (A yari, az a lándzsa. Az ashigaru a ~paraszt ;-) )
  • Carmang
    #1995
    Minél nagyobb a sereged, annál több pénz megy ki a kezeid közül körönként, mert a katonákat fent is kell tartani, nem csak "megvennei". Ráadásul a szamuráj egységek jóval drágábbak, mint a paraszt (yari) egységek, szóval ne ész nélkül sorozd be az egységeket. Röviden ennyi. Igazából én az első résszel játszottam, de látom ez ebben is ugyan így működik.
  • Dreamydogg
    #1994
    Csáo az lenne a problémám, hogy nem tudom honan lehet aranyat(zsét) szerezni. Ami az adóbol bejön, az elején még elég volt de a sereg fentartása túl sok. Az enciklopédiában láttam valami arany bányát is lehet csinálni de nem vágom hogy. Please segitsetek meg még eggy két ilyen dolgott mongyatok még csak most kezdtem el játszani.
  • KingPunisher
    #1993
    Multiban területeket kell foglalni, minden terület ad valamilyen új lehetőséget, egységet, esetleg csatlóst, felszerelést.
    Ha elegendő csatát nyerünk egyre több lehetőségünk nyílik, kezdetben csak parasztokkal, a vége felé mikor már elég sokat nyertünk pedig már akár hősökkel is tudunk harcolni.
    A csodálatos viszont az hogy olyan finoman van kiegyensúlyozva a játék hogy az elején is simán verhetünk tápos unitokkal rendelkező ellenfelet.
    Persze kell a kreativitás az ötlet a játék ismerete, a rang mint olyan nem ér semmit csupán a lehetőségeket bővíti.
    Lvl 2-es avatárral is vertem lvl 10-est..
    Minden a "körülményektől" függ :)
    Ja és multiban fejlődnek az egységek lvl9-ig személyre szabhatóak, kifesthetők :) egyedi képességeket kaphatnak. Persze a jobb drágább is így nem feltétlen jelent ez sem előnyt.

    Sajnos kevés magyar játszik, szóval hajrá mindig hegyről lefelé támadjatok, zárjátok körbe morzsoljátok fel, osszátok meg az ellenfelet.
    ART OF WAR !!
  • Edorn
    #1992
    Mondjuk van birodalom menedzselős multi rész is, de abban csak ketten játszhatnak egymás ellen, vagy egymás szövetségeseként, ha jól tudom... Ott gondolom a két játékos játszik egymás ellen a csatákban is és nem sorsolva van az ellenfél.
  • Carmang
    #1991
    Értem, tehát a birodalom menedzselős részt kihagyták multiból. Mondjuk érthető, de nekem így már nem jön be annyira. A szinglének azért majd adok egy esély a virágbolti verzióval :)
  • lybrahu
    #1990
    Köszi, újra kellett telepítenem a progit! Komolyabb gondok voltak!