2869
Shogun 2 Total War
  • ratgab
    #2109
    Nem is játszottam vele, ahogy az Empire-el sem. Mint mondtam az építékezés, toborzás új módja nem jön be.

    Shogun-t is azért próbáltam, mert érdekesnek tűnt a japán éra (az is egyébként).

    Rome jó volt nagyon! Kiegészítőt pont ezért várom érdeklődéssel!
  • wednes
    #2108
    De nagyon beszűkültnek érzem a lehetőségeket. Az egység az a gyalogos katona lesz a szuronyos puskájával és kész. Ráadásul a csapatmozgatásnál sokkal fontosabbak voltak az erődítések, lövészárok rendszerek. A tűzéség látótávolságon kívülről bombáz, nincs olyan, hogy lerohanom (sőt, lerohanások nincsenek) az állásaikat.
    És mit fejlesztesz a katonákon? Például a morált ki is lehetne kukázni. Aki a legbátrabb legelőször hal meg. Kivéve, ha lennének olyan fejlesztések, amitől jobban tűrik a golyózáport, a srapnelt, a gázt, a pergőtüzet.

    Nem szűkíthetjük le csak a keleti frontra az eseményeket. Jó akkor ott kergetőznek a puskás katonák. De az első világháború feelingje, nem létezik beásás nélkül.
  • TDantes
    #2107
    Hát azért a Napoleon-ban sem voltak túl változatosak az egységek, hiszen minden ország szinte ugyanúgy építette fel a hadseregét. Jó azért voltak apró különbségek, az egy-egy népre jellemző elit egységek, vagy mit tudom én, az angol dragonyosok, magyar huszárok...

    De ha változatosság kell, ott a Rome, a sok különféle nép rohadtul eltér.

    Azért a Shogun-ba is lehetett volna valami változatosság( kínaiak, mongolok...) és most lesznek is a kiegészítőben.
  • TDantes
    #2106
    Hát ez azért téves dolog. Az álló háború csak a nyugati frontra, meg mondjuk az olasz frontra volt jellemző. Keleten, az oroszok, a románok, akkor Afrika...igencsak volt mozgás, nem álló háború volt. ű

    A diplomáciának is volna értelme, pl: nem mindegy a kissebb hatalmak kinek az oldalán lépnek be. Ott volt Olaszország esete, vagy a bolgárok, törökök, románok...

    Az idő táv meg tök mindegy. 4 éves idő tartamot is be lehet osztani 200 körre.
  • ratgab
    #2105
    Ám nem rossz ez a gyarmatosítás sem, de ahhoz már kéne egy világtérkép igazság szerint. Legalábbis egy olyan világtérkép, amilyennek akkor ábrázolták a világot. Na az baró lenne!
  • ratgab
    #2104
    Ebben igazad lehet, de egy játékben ez is fontos szempont. Legyen változatosság. De így semmi különbség egy egyes klánok között, csak annyi, hogy ez csíkos gatyát hord, a másik meg kockásat!
  • ratgab
    #2103
    "könyörgöm ez egy játék, olyan amilyen, e szerint kell nézni."

    Akkor is azt mondom, hogy (No Offense), de ez így akkor is szar. Másképp mondom nekem ez így nem jön be. Esetemben ez a félig tetszik, egyik negyede unalmas (tök egyforma katonaság), másik negyede meg baromság (használhatatlan diplomáció, hihetetlen bugyuta építkezés, nem nehéz, vagy szabályozott, hanem bugyuta, könnyített toborzás, de ez utóbbival még csak megbarátkoznék).

    Diplomácia nem olyan, hogy na téged utállak, tehát dögölj meg, akkor se tárgyalok. Van mikor ráviszi őket a kényszer, vagy az érdek, de itt ilyen nincs.
  • wednes
    #2102
    Tudom, éppen ezért gondoltam rá. Abban a kiegészítőben tényleg a XIX. sz. érzése lesz.
    Az I. VH-t azért nem tartom életszerűnek, mert történelmi léptékkel nagyon rövid időszak (1 pillantás). Már kialakultak a szövetségek, és a lehetőségek is nagyon be vannak betonozva. Diplomácia, kereskedelem, adópolitika? Ezt lehetne a kukába dobni. Felemelem Franciaország adóját és fellázad a nép. :D Vicces is lenne. Itt már hadigazdaság van, jegyrendszer, tömegtermelés. És az sem véletlen, hogy mi az első gondoltat, ami eszünkbe jut az I. VH-ról. ÁLLÓHÁBORÚ.

    Ellenben egy gyarmatosítás, ott megint mehetne a diplomácia (még ha nem is annyira használható XD) értékes nyersanyagokért, útvonalakért a harc. Település fejlesztések, kereskedelem stb.

    Nem lenne rossz, de most én Rome2-t várok, szal inkább erre most ne figyeljenek a készítők. :D Majd későbbi részeknél előhozhatják.
  • wednes
    #2101
    Nem tudom mennyire is kéne változatosnak lennie a csapatoknak. Ez egy belháború, egy nép, egy kultúra. Nem tudom a valóságban mennyire voltak egyediek (most nem a kinézetre gondolok) a klánok seregei, de nem hinném, hogy nagy eltérések voltak (a tévedés jogát fenntartom).
  • Agaba72
    #2100
    Úgy látom páran ott hibáznak, hogy elképzelnek valamit (pl. milyennek kéne lennie a toborzásnak, diplomáciának stb. ) és azon kattognak, hogy a játék nem olyan..........könyörgöm ez egy játék, olyan amilyen, e szerint kell nézni.
    Kicsit elfogult vagyok, mert számomra ez az egyik legjobb játék amivel valaha játszottam. Vannak hibái, de ez kb olyan ,hogy a félig tele pohárnál az üres félre "koncentrálnánk".
    A diplomácia engem is fel tud húzni néha, de így tényleg nincs , hogy félálomban nyomjam az end turnöket, mind pl. a MTW2-ben vh/vh-n. És nem is olyan rossz vagy logikátlan. Egy példa: Uesugi-kel ha tőlünk keltre lévő sárga (nem tudom a nevét) klánnal szövetségre lépünk már az elején, akkor az NAGYON stabil szövetséges lesz legendaryn is, míg Takedáékkal és Hojoékkal ha meggebedünk sem lesz jó viszony. Ennek utána néztem, és tök hiteles mert Uesugik igen komoly háborúkat vívtak mind a kettővel a történelem szerint, amit így a játék hitelesen "hoz".
    Ami külön tetszett, hogy ugye a játék elején Uesugik, főnöke egy 15 éves kölyök........a történelem szerint is :) aki tényleg egy szerzetes volt (sose nősült), és akit apja volt tábornokai kerestek meg, hogy álljon a klán élére amit meg is tett. Szóval úgy vettem észre, hogy próbáltak történelmileg hitelesek lenni, pedig ez csak egy játék nem pedig töri szimulátor.
    Az hogy a csapatok nem elég változatosak az lehet, de még így is a változatosabb csaták lehet vele nyomni mint bármikor.
  • Pierre75
    #2099
    Tört, de patchelve. (Steames vackot elvből nem veszek.)
    A Shogun 2 diplomáciájába nem kötök bele, mert addig tart amíg eléred azt a 15-16 tartományt, utána mindenki téged akar. Itt aztán jönnek a partraszállók. Alább egyik olvtársunk töprengett, hogy ki játszik ezzel még normal-on, hát jelenleg én. Hosszú idő óta ez az első TW, ahol végre VH-n nem rohansz végig, mert (legalábbis nekem) normalon is kihívást jelent. (Mikor márciusban kijött, kipróbáltam, de akkor nem volt víz (vga-driver problémák) miatt félretettem. Most az első kampányom alatt ez a rész kimondottan szórakoztat, míg az ETW, NTW-be gyorsan beleuntam.
  • ratgab
    #2098
    Vasútvonalak már a Shogun kiegben is lesznek egyébként.
  • wednes
    #2097
    I. VH. nagyon beszűkíti a lehetőségeket egy ilyen játéknál. Egyetlen "modern kor-t" tudok elképelni, az pedig egy gyarmatosításos korszak a század fordulón pl Afrikánál. Nem 4 év, hanem pár évtized. Ott lehet hatalmi versengést rendezni, kereskedelmi és gyarmati útvonal, berendezkedés, vasútvonalak kiépítése stb.
  • uwu300
    #2096
    Hát igazából csak ennyi, de látod hogy nem logikátlan.
  • TDantes
    #2095
    Én is csalódott leszek...sőt most is az voltam. Ennek ellenére azért megveszem márciusban a kiegészítőt is, és ha lesz új TW és még lesz PC-m, akkor azt is. Mint ahogy eddig is.

    De azért nem fogok örülni ,hogy a TW hülyeségei mindig megmaradnak.

    Az I. VH lehetne azért jó. Van a Napoleon-hoz I., vh-s mod. Nem is rossz.
    Az a baj vele, hogy a csaták eleinte viccesek ,de aztán...harmincadik alkalommal, a végtelen sorokban támadó gyalogosok, akiket lekaszálok gépfegyverekkel, tüzérséggel, mustár gázzal! Unalmassá válik.
  • TDantes
    #2094
    Nincs benne logika. Hülyeség. Az az értelme, hogy pár kört rá kell pazarolni hogy elfoglaljam. Van értelme? A gép szempontjából annyi értelme van, így lassabban haladok, nehezebb a dolgom.
  • TDantes
    #2093
    Eredeti, frissített Napoleon TW -ről van szó? Mert nálam simán partra szálnak mindig valahol és nem kis sereggel. Fullos seregeket indít.
  • uwu300
    #2092
    Szerintem más fórumon érdeklődj. Most épp elleptük kicsit a topikot, de amúgy nem sokan járunk ide.
  • ratgab
    #2091
    Én nem teszem meg. Lehet ezért nem is gyűjtök milliókat, mert nem terjeszkedem gyorsan.
  • uwu300
    #2090
    Mi a faszt zavar ha megtámad egy falu?
    Állításod szerint olyankor erős vagy, vagy mégse?
  • ratgab
    #2089
    Hát ha marad ez az építési és toborzási rendszer, akkor baromi csalódott leszek. Azt nem mondom, hogy nem fogom kipróbálni, már csak azért is mert imádom a római korszakot.

    I. vh-s nagyon kiábrándító lenne. Jó lenne egy ilyen stratégiai játék, de érdekes lenne, ha a szövetségesek egymást támadnák meg. pl: angolok, a franciákat.
    Azt meg, hogy tengelyhatalmakra és szövetségesekre szeparálják európát nem tartom valószínűnek. Az meg úgy kevés lenne egy ilyen játékhoz, vagy nagyon át kéne dolgozni az eddigi rendszert.

    Részemről inkább Rome 2-re szavazok.
  • uwu300
    #2088
    Ezek igazából nem hibák, te vagy a hibás ha olyasmiről ábrándozol ami nem lehet.
  • Pierre75
    #2087
    "Angolok passzívvak voltak?"
    VH hadjárat alatt a legfélelmetesebb lépése a tengeri blokád volt, egyszer szállt partra 3 (!) teafőző egységgel. A Medieval 2 1.0-s formáját hozva, de ott lett 1.3, ami után összevonta az erőit, meg a dánok nem É-Afrikában akartak terjeszkedni.
  • TDantes
    #2086
    Én is mindig így szerettem (volna) játszani a TW-kkel, hogy aki nem bánt engem, vagy nem áll utamban, azt nem támadom meg. Csak épp a gép rákényszerít arra, hogy de mindenkit nyírjak ki.

    És a Shogun is rákényszerít. Nem lehet azt megtenni ,hogy ügyes diplomáciával vagy valahogy elkerülöm hogy az összes kis nyomi klánt le kelljen nyomni.
  • uwu300
    #2085
    Normal-on nem kap semmi bónuszt, de kinek van kedve egy gyenge AI-val cicázni?
  • uwu300
    #2084
    A gépnek nincs esze. Bónuszokkal kompenzálják, de nem csak itt hanem az ÖSSZES játékban.
    Menjél PvP-be, ha nem tetszik, nincs más lehetőség, egyenlőre itt tart a tudomány.
  • Bozont Gabi
    #2083
    nálam el indul kiirja a sárga képernyőn a készítőket.stb. majd kilép ,hogy a program hiba miatt megállt. Valamikor meg csak fekete képernyő,játszani se tudok rajta. a gép jó,mert az empire total war is müködik rajta. tud valaki segíteni?

    Nem találtam rá semmi megoldást.
  • TDantes
    #2082
    A következő rész...érdekes lesz így.

    Attól tartok ezek a hibák maradnak.

    Ha lesz Rome 2 , látom magam előtt. A szinte mindent meghódító 40 tartományos római birodalmat megtámadja a egy faluból álló , szaros seggű gall törzs( persze hirtelen lesz vagy két seregük a semmiből) csak azért megtámad, hogy pár körön belül kihaljanak. De jó lesz...

    Ha meg I. világháborús rész jönne, tuti ilyen lenne, mint ahogy ma már írtam. A németeket úgy megtámadná minden ok nélkül a szövetséges Ausztria...
  • ratgab
    #2081
    Ez egy nagyon nagy baromság minden TW-ben. Miért könnyebb a gépnek, mint nekem (így is elverem, de akkor is)? Gondolom ehhez azért kéne egy jobb AI a gépnek, hogy ne legyen hátrányban.
  • uwu300
    #2080
    Ha telerakod a várat katonával nyugodtan mehet az adó maxon, még a player is baszomnagy sereget tud így tartani, a gép meg bónuszt is kap. Nem bonyolult szerintem.
  • ratgab
    #2079
    Az, hogy van 4-5 slotod meg van 10 építhető épület az nem túl bonyolult, ellenben lekorlátoz. Leírom mégegyszer: Mi szabta meg a japánoknak, hogy csak 4-5 épületet húzzanak fel? Semmi. Ergó hiába érzed szabályozásnak ez így baromság. Az elvet értem és megértem, csak nem értek vele egyet Meglehetett volna ezt úgy is oldani, hogy terjesztheted a város területét jó sok pénzért és addig nem tudsz építkezni, de így hogy nem építhetsz és kész az egy baromság. Az elv jó, csak a rendszer szar. És bizony én a Medieval 2 rendszerét jobbnak tartom.

    Hát nem is tudom. Én nem szeretek kapkodni, meg ész nélkül végigdarálni mindenkit, így elszöszöltem Medieval 2-ben is. Aki nem bántott engem azt én se bántottam, csak ha terjeszkedni akartam, de akkor ki is nyírtam. Soha nem akartam elfoglalni egész Europát, mert minek? Elég az az 50 tartomány és kész. Megtehettem volna, de minek (abban nem lenne semmi szórakoztató). Addig jó a játék, amíg van ellenállás, persze egy ésszerű szintig. Ezért fájó pont, hogy nem tartanak tiszteletben az ellenfelek semmiféle megállapodást.
  • TDantes
    #2078
    Én se lepődök meg rajta, csak érted. Lehetne valami jobbat is kitalálni. Például nehezebb csaták , a gépi ellenfelek használják az eszüket...valamit.
  • TDantes
    #2077
    Azért ezt nem hiszem. A túl magas adóknál fellázadnak a fenébe. Meg egyébként sem lehet akár mekkora seregeket fenn tartani.

    Egyszer jó lenne kiszámolni, hogy X népnek pontosan mennyi katonája van, azoknak mennyi a fenntartási költsége, és vajon mégis mennyi a bevétele?

    Lefogadom akármibe marha érdekes eredmény jönne ki. És ezt bármelyik TW epizódnál így van.
  • uwu300
    #2076
    Mondjuk a gép kap némi bónuszt. De ezen nem lepődnék meg...
  • TDantes
    #2075
    De Boudica-nak volt azért elég sok embere...de mondjuk leverték végül őt a fenébe. De ott inkább arról van szó, hogy fellázadtak a hódítók ellen.

    A lázadással nincs is gond. De hogy a saját érdekeit figyelemnek kívül hagyva, megtámad a gép, csak hogy lassabban haladjak...kitalálhatnának valami jobb jobb rendszert
  • uwu300
    #2074
    Azt te is meg tudod csinálni hogy minden pénzed katonára költöd és magas adó mellett ülhetsz a váradban. Csak úgy egy kicsit nehéz nyerni.
  • TDantes
    #2073
    Ez meg a másik. Az egy tartományos népek honnan tartanak fenn ekkora seregeket? Csuda jó gazdaságuk lehet. De ez is így volt eddig is minden részben, hogy egy kis falu elő húz három fullos sereget.
  • TDantes
    #2072
    Nem tudom. Vannak kivételek. Medi II-őt legutóbb azért tettem félre, mert házasággal (magyarokkal voltam) szövetséget kötöttem a lengyelekkel, erre mikor egymás mellé értünk megtámadtak. Vissza támadok, a hülye pápa fenyeget.
  • uwu300
    #2071
    Ha megnézed a diplomáciát, részletesen le van írva hogy ki mennyire utál és hogy miért. Már 5-6 taromány után is olyan büntiket kapsz hogy nemigen kell csodálkozni ha megtámadnak. Egyébként meg nem biztos hogy az 1 tartományos nép gyenge, néha meglepően sokan vannak.
  • TDantes
    #2070
    Értem, persze. Megmagyarázni meg lehet. Csak azt azért nem hiszem el, hogy van egy japán úr, van neki 100 katonája, meg van egy fél Japánt már meghódító másik , és akkor mit csinál? Hm...megtámadom a nálam hússzszor erősebbet, miközben már így is harcolok másokkal?

    Vagy elfogadom a felajánlott szövetséget?

    Azt is elismerem ez eddig is így volt, de...ez akkor se jó így.

    A másik, oké burtál bünti ha sokat hódítok. De lehetne ezt esetleg úgy megoldani, hogy jobban taktikázzon a gép...ne az legyen a nehezítés hogy mindenki megtámad.

    Egyébként a nehézségi szintezésnél is ezt látom. Minél magasabb nehézségi szint, (és ez mindegyik TW-nll így van) csak a gép lesz agresszívabb és többet csal. De nem lesz okosabb, vagy ügyesebb.