6493
MechWarrior Online
  • Torzonborz
    #4293
    " de nem haboznak megváltoztatni azokat a szabályokat, hogy ha a játékélmény azt kívánja meg"

    akkor szeretettel várom az MG buffolást
    de tényleg erről hivatalos fórumon nem volt szó ?
  • Paladin
    #4292
    Múltkor én is faszán hátbadurrantottam egy szerencsétlen cataphractot ac20-szal, 10 körüli fps és idióta firing delay miatt - amikor klikkeltem, még csak a képernyőn sem volt szegény :)
  • [NST]Cifu
    #4291
    Lehet vitatkozni vele, de azt már Paul Inouye is megmondta ezerszer, hogy a táblás játék a bázis, de nem haboznak megváltoztatni azokat a szabályokat, hogy ha a játékélmény azt kívánja meg. Ez egy Mech-szimulátor, nem pedig táblás játék. Az előbbi a Mech-ek vezetéséről szól, utóbbi a taktikázásról...

    Az elején én is vakartam a fejem arra, hogy duplázták a páncélzati értékeket, de be kell látni, hogy e nélkül a játék egyszerűen túl gyors halállal járna, effektíve egyetlen Gauss fejlövés elég lenne bárkinek, sőt, még egy Medium Mechet is vaporizálni lehetne egy dupla Gauss vagy tripla PPC fegyverzettel. A táblás játéknál ez nem akkora gond, mert ugye ilyenkor jellemzően még van három másik Mech-ed (vagy akár egy tucat, függően attól, milyen csatát játszik az ember), de itt ugye nem így néz ki a játék.
  • Paladin
    #4290
    Na, ezzel most egyetértek, legalábbis azzal a részével, hogy nagyon nem tetszik, hogy egy light mech ennyire nehezen elpusztítható.

    Abban reménykedem, hogy ha javul a netkód, az fps stb, akkor azért nem lesz ennyire rossz a helyzet.

    (Múltkor egy féllábú!!! commandot nem bírtam lelőni, pedig nálam kétszer is úgy látszott, hogy a betaláló AC20-amtól kifingott... aztán megint azt látom, hogy továbbsántikál.)
  • Torzonborz
    #4289
    az a mókás hogy ilyenkor többet sebeznek egymáson a csapattársak mint rajtad :D
  • wallen
    #4288
    És ha jóváírta volna azt a dmget, amit egymásba löttek közben lehet új egyéni rekordot értél volna el :)
  • Masakari
    #4287
    Az 1 mech utáni forgolódásra csak 1 példa. Asszem olyan 3 napja lehetett hogy a Forest Colony-n a csapatom elindult a barlangon keresztül(mindenki engem kivéve,mondom maradok figyelni mi történik). Az ellenfél a Vízben gázolt,szintén mindenki. Mivel ők értek hamarabb a bázisunkra elég egyértelmű volt mi fog történni. Egyetlen esélyem/esélyünk az volt ha berohanok és blokkolom a foglalást.
    Na spuri berohantam,mondom pár másodpercet talán tudok nyerni és ez elegendő lesz hozzá hogy nyerjünk.

    Ehhez képest megnyertük mert a páncélomat sem tudták átütni! ott rohangáltam a torony körül,volt pár Atlas meg egyéb nagyobb finomság aminek simán le kellett volna vinnie. Ehhez képest csak piros voltam a legrosszabb helyeken. Persze röhögtem mint atom meg a csapatom is,viszont miután rányomtam az exit match-re mondtam is magamnak hogy azért ez szánalom,hogy egy 40 tonnás Cicadát nem tud levinni 8 mech(túlnyomórészt Assault és Heavy mechekről beszélünk) amikor semmi durva irány változtatás nem volt a mozgásomban abban a kb 10-15 másodpercben.
    Ha 14 évesen ismerkedtél meg a táblással/BT világgal akkor tudod jól hogy ez enyhén nevetséges, 1-2 másodperc alatt el kellett volna dőlnöm mint 1 zsák cement a Cicadával.

    és kb ugyanez az effect van a light mechekkel kapcsolatban mikor rohangálnak körülötted a lézer/ssrm configjukkal. Nem hiszem el,hogy erre azt mondod hogy ez rendben van.
  • Masakari
    #4286
    Első sor tiszta sor:)

    Ez is,a gond az hogy vannak olyan leosztások amik jelenleg totál überelnek másokat.Én a vegyes fegyver kiosztást szeretem(tökéletesen elvagyok minden ellen,kivéve 1et),de mikor ilyen vérpisti emberek jönnek ellenem az lehet nekik élvezet,de a csapatból senki nem élvezi tőlünk mikor végig vernek mindenkit:) (gondolom az mindenkinek ismerős kép,mikor 1-2 mech után forgolódik az egész csapat,miközben annak az 1nek a haverjai szétlőnek mindenkit)

    Én se szoktam idegesíteni magam,ez se zavarna ha nem lenne minden meccsben 2-3-4 ssrm boat láma. 1-2 teljesen ok lenne.

    A definíciódat meg értem és a megállapítása is érthető,(bár szerintem téged is zavar amikor említett horda tagok lerohannak és semmit nem tudsz csinálni:p),ha csak kibuktatni ki lehetne őket 1 szavam nem lenne....
  • wallen
    #4285
    Kb itt áll a program. Egy mechlab, aminek designja annyira kilóg az egészből, hogy mintha máshoz fejlesztették volna. Egy korlátozott képességű játékmotor (szenvednek, vagy be sem vállalnak fícsöröket), optimalizálatlan (hogy top gépeken is nevetségesen rossz fps van), statikus (kb 5 éves szinten áll a 3D része), gyenge netkód (8v8 10 éve volt elfogadható).

    Érzésre annyi fejlesztő személyi változások is történt, hogy jó pár részhez nem tudnak/mernek hozzányúlni. Pl ez a matchmaking szarozás szánalmasnak tűnik. Ennek a specifikációja, max 10 oldalban részletesen leírható. Programozási nyelvtől függően ez 1000-10000 sor kód. Ha ehhez nem mernek hozzányúlni magabiztos kézzel, akkor mihez tudnak egyáltalán?

    Beszedtek egy kis pénzt, hogy legyen valami bevétel. De ez nem feltétlenül győzte meg a kiadót, hogy ebbe érdemes annyi pénzt belerakni, amivel ennek a közösségnek az álomjátéka elkészülhetne.
  • Bucser
    #4284
    Yeeahhh bicikli flame:)

    Én maradok a tube-nál köszi:)
  • Bucser
    #4283
    Tegnap 2 lövés voltam egynek. De szerintem az egyik rakéta cockpit criticalt lőtt a 2. salvóból, mert a fejem piros volt.
  • Bucser
    #4282
    Nézd ez egy játék.

    Beülök a mechbe és játszok. Olyan fegyvert vásárolok és olyan mechet teszek össze amivel élvezem és nem kínsznvedés.

    Idestova 20-on éve játszok különböző játékokkal számítógépen + táblás bt-vel 14 évesen ismerkedtem meg.

    Most vagyok 31. Mivel játékidőm limitált ezért nagyon régen leszoktam arról, hogy baromságokon idegesítsem magam.

    A sírásra meg allergiás vagyok, ezt kb mindenki tudja rólam aki ismer:) (sírásnak nevezem azt, amikor olyasmin pörög valaki amit nem tud megváltoztatni és az esetek többségében még szubjektív is az értékelése)
  • wallen
    #4281
    Light mechet a csapattársaknak kell levakarni a célpontról. 300-400 méterről egy kergebirkát szépen telibe lehet lőni mikor éppen szembe vagy háttal mozog. Ha egy heavy vagy assault nekiáll forgolódni, akkor egyrészt párszor hátát mutatja a jóval nagyobb dpsnek, másrészt kivonja a saját dpsét a nagyobb célpontokról, harmadrészt meg jó eséllyel belelép egy baráti segítő lövésbe, és még el sem találja a lightot.

    ssrm2 a catán tűnhet erősnek, mert sok van rajta és sokáig bírja.

    Zárójelben egy 6xsrm6 artemises cata még durvább (90 dmg, majdnem egy helyre). Szerencsére ebből nem futkározik sok.
  • Bucser
    #4280
    Terminológián lehet okoskodni. SZVSZ a játék még nem is béta állapotú, hanem alfa. Van egy működő grafikus engine meg egy működő GUI és kész. annyira van kész mint a Living Legends.

    Az hogy lehet pénzt rakni bele az megint más kérdés. Ha valaki venni akar MC-t, vegyen. A fejlesztéshez pénz kell, ez meg egy profitorientált vállalkozás nem charity.

    Amikor még nem lehetett játszani mindenki azon sírt, hogy mindegy milyen, de játszani akar vele annyira ki volt éhezve. hozzájuk vágtunk 5 millát és most azt hisszuk, hogy ezzel a pénzzel 4 hónap alatt befejezik a játékot? egy programmer állás betoltese 2 honapos recruitment process.
  • Torzonborz
    #4279
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Tekintve hogy a "tisztelt" személygépkocsi vezetők nagy része mekkora barom tud lenni néha - gyakran - még azt is sokallanám. Mindenesetre ez egy kicsit más tészta.
  • Nagydög
    #4278
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Tenyekkel alatamasztott velemeny az is, hogy a varosi sebesseggel torteno utkozes egy megoly biztonsagos autoban is lehet halalos, tehat csokkentsuk a megengedett sebesseget 10 km/h-ra, vagy jojjon vissza a zaszlos ember.
  • Torzonborz
    #4277
    Mondjuk ha Masakari megállapítását sírásnak veszik páran ( ami egyébként tényekkel alátámasztott vélemény ) akkor nem tudom hogy a valós sírást minek neveznétek.
  • Masakari
    #4276
    Ennek viszont örülök hogy az xp megmarad.

    Olvasnék én amúgy,csak 1 káosz az egész hivatalos forum. Adsz linket azt megköszönöm és tuti elolvasom mert érdekel.
  • Masakari
    #4275
    Ne már,nem mondod hogy ez a 360-as modul lényege??? aztaaa tök durva. Bocs de az iq-m és a logikai készségem jobb mint 1 marék sült krumplié de azért köszi szépen,élek.
    (ismét csak utalok arra hogy nem mindenkin van ssrm hogy "érjen" valamit az hogy lockolva van a seggedben lévő mech,folyt köv a következő "bekezdésben").

    Nem tudom örüljek-e annak hogy a seggemben rohangáló mechet 1 LRM boat akar lelőni rólam(gyk engem is szarrá lő közben de nem probléma). Gondolom nem kell azt mondanom hogy a light mech nem fog neked úgy megállni feltartott táblával hogy "hit me now" mert sima célpont, lrm meg rohadtul nem nézni mibe akad bele és te is kapsz az áldásból rendesen a művelet közben.

    Dolgozzanak is a netkódon,jelenlegi formában csak veszíteni fogják a játékosokat nem nyerni.

    Lehet sok a sírás,de jogosan,viszont az az utolsó beírásoddal is lejött nekem hogy kő egyszerűen nézed az egész dolgot.
  • Paladin
    #4274
    Szerintem is.
    Azon röhögtem, múltkor valaki indított ugyanilyen témájú sírós topicot és pollt, valami olyasmi válaszokkal, hogy
    - nagy balance kell neki
    - kis balance kell neki
    - jól van így (vicc opció).
    Ehhez képest meglehetősen nagy fölénnyel az utóbbi vezetett, amikor szavaztam. (Természetesen én is az utolsóra :) ).
  • Bucser
    #4273
    Az xp-t megtartod, csak a techtree fog változni. Ha behozzák az új treet, újra eloszthatod.

    Olvass olvass olvass....
  • Torzonborz
    #4272
    "closed betasoknak" főleg hogy már fizetős ob van :D
  • Bucser
    #4271
    + A 360-as modul lényege nem az hogy látod mikor ér eléd, hanem hogy a light nem tud olyan könnyen menekülni a lockbol.

    Ugyanis ha megtöri a LOS-t (hátadba kerül) akkor hirtelen mindenkinek eltűnik. Pl az lrm-es supportodnak is, aki siman le tudja vakarni rólad, amíg veled szorakozik pár jol húzott salvoval. mivel te latod legalabb indirect fire végett.

    A netkódon dolgoznak. De az nem fog megjavulni 2 hét alatt Ha már jó a netkód es nem warpolnak a lightok utana lehet értékelni mennyire hatékony a többi fegyver ellenük.

    Tartom a véleményemet. Sok a sírás.
  • Masakari
    #4270
    Akkor meg megint resetelni kéne majd az xp-ket magyarul/kidobott "idő" az egész amit jelenleg csinálsz.
    (nem ígértek több resetet szóval "funny" a dolog nagyon).
  • Bucser
    #4269
    Ha olvasod a forumot akkor biztos tudod, hogy a pilot skill tree es a mech treek jelenleg placeholderek.... Legyen mit adni a closed betasoknak. mechspecifikus treek jönnek majd még.
  • Masakari
    #4268
    Is.... felsoroltam 4 egyéb dolgot ami gond,bár az nem is az ssrm ellen van hanem az ellen mért nem tudod magad megvédeni az arcodba rohanó light/cata ssrm boatok ellen. És ez a 4 dolog a főbb gond nem maga az ssrm.
  • Torzonborz
    #4267
    Azért az AMS-nek illene némi SSRM-t levakarni rólad ha már van ...de csak az LRM ellen hatásos. Szerintem inkább ez a probléma .
  • Masakari
    #4266
    Az ok hogy jól működnek(nem is ezt vitatom ha nem tűnt volna fel),1 gond van,ellenük semmi nem működik érsd semmi,érsd az őket használó spammer pofádba rohanó mechek.
  • Jockey
    #4265
    en is ugy erzem tulporgod az ssrm dolgot, most mukodnek ugy, ahogy kell, persze ez az en velemenyem, es van ezer mas javitando dolog ami velemenyem szerint magasabb prioritasunak kellene legyen..
  • Masakari
    #4264
    komolyabb*
  • Masakari
    #4263
    Örülök hogy a majdnem 360 fokban fordítható torsójú catával ilyen ügyes vagy,DE:

    SSRM:nem minden mechen van Missle slot(van amin csak 1,nem érek rá 10 percig lőni vele 1 szaros light mechet,nem beszélve arról hogy nem mindenki használ/szereti az ssrm-et),a BAP meg ne kezdjem el mondani hogy nem kéne hogy alap széria tartozék legyen minden szerencsétlen mechen csak hogy ki tudd lőni/be tudd fogni a light mecheket.

    SSRM 2+BAP:Elég gáz hogy ez az 1etlen fegyver a lightok ellen jelenleg,már régebben is téma volt ez hogy az is vicc hogy ac20-tól még csak az armorjuk sérül és a belső szerkezet érintetlen marad,és akkor ne említsem a lézerek/ppck/és egyéb ballisztikus fegyverek hatékonyságát ellenük....

    360as modul:tök jó hogy 1 méregdrága gyk "nem kéne hogy széria tartozék" legyen modul "széria tartozék" legyen a mecheden csak hogy a nem túl jelentés veszélyt kéne hogy jelentő lightokat tudd lőni SSRM-el mert ugye a lock az fontos hozzá(light pilóták 95%-a idióta és körbe körbe rohangál,elég egyszerű enélkül a modul nélkül is kiszámolni mikor ér eléd,kár hogy nem tudod sebezni mással csak ssrm-el a lag shield és egyéb dolgok miatt). Legtöbb mechre más modulok kellenének,még elég kevés van,tuti jönnek újak amiknek több haszna lenne,gááááááááááz.

    elnézve a kommenteket egyáltalán nem volt kár megnyitni a topicot,kár hogy ennyire egyszerűnek tűnik neked a megoldás erre a problémára.

    Illetve jó hogy felhoztad a "masterre húzott cata" dolgot,ezt el is felejtettem írni. Szerintem túl sok xp-t kapunk/túl kevés xp kell a fejlesztésekhez. Ezen is változtatni kellett volna amég lehet,Gyk nem "érdem"/nem jelent semmit az hogy van 1 maxos meched mert a hülye is megcsinálja komolyann erőfeszítés nélkül.
  • Bucser
    #4262
    Masterre huzott cataval siman lovom a cirkulalo jennereket ha az fps engedi... Ja es ssrm+Bap uberkiraly szinte azonnal befogja a mechet...

    HA még hozzáadod a 360 fokos modult nem igazán tudnak meglepni a kicsik többet.

    Folyamatosan jön a balance. Szerintem kár volt ezért topicot nyitni... Az SSRM-el semmi baj nincs.
  • Masakari
    #4261
    Hát az tuti :D főleg mikor 2en elbuktunk,feltápászkodunk és megint borul 2 ember,mert a harmadik álló bele rohan valakibe :DDDD

    Na szóval ez pl most marha nagy segítség lenne mikor alkalmanként 2-3 light(és vagy cicada) is rohangál körülötted,de még ez sincs.
  • [NST]Cifu
    #4260
    Igen, az, hogy a Light Mech-ek úgy állnak, mint a beton, egy picit könnyít a helyzetükön. De anno rengeteg derültséget okozott, amikor hárman rohantunk egymásba. :)
  • [NST]Cifu
    #4259
    Csak ismételni tudom magam: ha régóta nem tetted újra, akkor próbáld meg: fogod, a játék könyvtárából kimásolod az USER mappát, a játékot uninstallálod, újrarakod, USER mappát visszamásolod, és megnézed így mi lesz az FPS-el.
  • Masakari
    #4258
    Természetesen most hogy mondod emlékszem :D

    Amit írsz(lag shield stb) pont írtam is mint fő gond:P alapvetően nem lenne gond az ssrm-el ez tény,csak épp vannak "zavaró" extrák. leginkább ez az a 4 dolog ami miatt kb nyomhatod is az alt+f4et ha 2 ssrm-es commando/random light lerohan téged.

    -Light mechs are really fast mostly they shoot from your back,you cant really do anything.
    -You cant really hit them because of the bad coding(lag shield).
    -The increased armor not really your friend when you want to kill a light mech,they survive a ridiculously high amount of damage(ofc you have also increased amount of armor but you may spread it onto your hair because of the last 2 point,they just simply laugh on you).
    -You cant knock down the mechs yet(basicly the only good working weapon against the light mechs and now you cant really use this,death sentence for you)

    Egyébként ha jól emlékszem amikor mi csináltuk akkor volt feldöntés,és ha jól emlékszem sokszor egymást öltük meg így mert amíg felálltunk szétlőttek :D Igazából az hogy nem a CT fele repül csak kb mint halottnak a csók,light és medium mechek ellen ok(de ott meg az viszi el őket hogy tuti talál és sebez,míg ők nemigen találnak el téged),a nagyobb mechek meg nem tudnak olyan gyorsan fordulni,emiatt szinte mindig hátba lőnek,hátsó armor meg.....

    szóval van mit javítani bőven....

    Maree nekem sincs több általában 15 fps-nél,néha 20 felett.szóval tudom milyen így száguldozni a cicadával :D
  • MaRee
    #4257
    Szerintem sem annyira gáz már a streak mint volt, de igen kemény, ez tény. Az én jenneremen csak egy van, ez is csak inkább azért mert nem szeretek a sima lézerrel(meg balfasz vagyok) célozni a kis mechekre. De szerintem nem kell nerfelni már, épp elég, hogy nem egy helyre csapódik az összes, sőt nekem van, hogy mellé is megy elég gyakran.

    Inkább az fps-t heggeszték meg ezek a barmok, mert 40fps-ről 12-15re esett mostanra, jennerrel így érdekes 140-el repeszteni, semmit nem látok.
  • [NST]Cifu
    #4256
    Értem, hogy mire gondolsz, de szabadjon megjegyeznem, hogy lassan fél éve Ooorky-val és veled rohangáltunk streak-es Commando-kkal, és akkor nagyon élvezte mindenki, ahogy szétkaptuk az Atlasokat. :)

    Szóval akkor élveztük, most meg nem élvezzük, amikor velünk szemben használják (és ugye most már nerfelve van az SSRM, nem folyamatosan a CT felé repül)? :)

    Szvsz inkább az a gond, hogy a lagshield és a nagy sebesség / kis méret miatt a legtöbb "hagyományos" fegyver egyszerűen nem elég hatékony a könnyű mech-ek ellen. Így a Streak Commando-k ellen harcolni nem könnyű...
  • Masakari
    #4255
    Fura tegnap szinte 90%-ban streak commandok öltek meg,lehet velem lenne akkor a baj???

    héjaként rohangálnak körülötted,3 ssrm2 pedig szép sebzés,tenni semmit nem tudsz ellene mindig sebezni fog. Az hogy meghalsz 100% mivel te semmit nem fogsz tudni tenni a commando ellen. és általában mindig 2 light rohangál körülötted ssrm-el(legyen az commando/jenner vagy raven(mert már ssrm raveneket is látok)). mint írtam a topicban is alapjáraton nem lenne gáz hogy a light mechek ssrm-et használnak,csak épp 0% esélyed van megölni őket.
  • Masakari
    #4254
    Nem a light mechek elleni "egyetlen" fegyver szerepét vitatom:) feltételezem elolvastad,szóval érted(?) mire gondolok(remélem):D

    csak hogy ne csapjam át ezt a forumot is ssrm flamre(még a másik topicot is olvasom,este csak 1 komment volt rá,felkeltem reggel 2 oldal :DDD).

    Gauss és Ac2 a heavy és assault mecheknek gáz,még talán a lassabb mediumoknak is. Egyértelmű hogy a gyors mechek ellen(lightok&cicada) kb esélytelen,nemigen fognak eltalálni. Valamelyik nap szerintem a cicadámra egy 4 ac2-es cataphract szerintem a fél ammo készletét el lőte és nemigen okozott komoly kárt.

    A ppc/erppc dologgal egyet értek,én is gyengének érzem őket.

    viszont én sok fegyvernél érzem azt hogy túl gyors a reload time......

    illetve csak hogy az op armor dologra hozzak 1 példát amit az ssrm topicban is írtam."Tegnap pont 1 harci részt olvastam a Mercenary's Starban és 1 phonex hawkot hátulról!!! 1 lézer lövés átvitt,55 tonnás mechről beszélünk.és akkor a játékban mit bírnak ki a lightok hátulról...kicsit nagyobb takarítás kéne ballance terén :S