6493
MechWarrior Online
  • Bucser
    #4213
    En a lightoktol egyébként is félek mint a tuztol. Mióta csak játszom. Majd ha visszajön a collission detektcion meg javul a netkod. Majd akkor beállok velük csihipuhizni.
  • Masakari
    #4212
    Ja igen,még ok is lenne ez így ha ki lehetne őket gáncsolni,de nem......
  • Masakari
    #4211
    Sajnos én nem ezt tapasztaltam a mai nap....:/

    Viszont ami most kirajzolódik nekem hogy a light mechek iszonyat OP-k ssrm-el(ASM nem lövi ahogy ma tapasztaltam,nem hallottam hogy lőne) meg úgy általánosan is.
    Ugye megnövelt páncélzat van(igaz mindenkinek,de ez főleg nekik előny) emiatt iszonyat sokat bírnak + alig lehet őket eltalálni a zseniális netkód miatt.Kicsit igaz ez a mediumokra is,de rájuk kevésbé meg ők nem olyan gyorsak szóval legalább van 1 kicsivel több esély eltalálni őket.
    El lesz így kurvulva a játék rövid időn belül.

    Ma többször is volt hogy gyk lightok alázták szét 0-ra,netalántán becsúszott nekünk is 1-1 kill de alapvetően nem volt esélyünk. gáááááz
  • [NST]Cifu
    #4210
    Lő rájuk, amennyire észrevettem igen, használ ellenük az AMS.
  • Masakari
    #4209
    ssrm-t leszedi egyáltalán az ams??
  • MaRee
    #4208
    A jumpjetek egyelőre bugosak, egy is elég belőle.
  • Jockey
    #4207
    jah javitottak szepeb, c1es founders cata-t elovettem 4 medpulse, 2 ssrm2, xl 300engie, dhs21, 3 jumphet ki is jott egy 930ass sebzes:)
  • Masakari
    #4206
    jaja:) fun over 9000 amikor kilősz valakit a csapatod meg őrült tömeg módjára drukkol :D
  • Torzonborz
    #4205
    na kipróbálva ez is. a funfaktor az elég nagy de amúgy nem jó semmire :D
  • Bucser
    #4204
    Viszont a C4-es catapulthoz nem árt ha van:)
  • Masakari
    #4203
    Valahogy nem hat meg,sose használtam :DDD
  • Bucser
    #4202
    de legalabb kijavitottak a streaksrm-et. végre sebez is...
  • Masakari
    #4201
    spectator móddal nekem nincs bajom. viszont a "hipertér effekt" nekem eddig nem jelentkezett csak a mostani peccsel...naaa mind1,remélem javítják minél hamarabb(álmodik a nyomor:d)
  • vaakuum
    #4200
    Úgy tűnik, patch ide vagy oda, a hipertér effektet nem sikerült kiszedni nekik, a spectator mód továbbra is használhatatlan.
  • Masakari
    #4199
    / jelet használtam nem egyenlőség jelent..mind1....
  • vaakuum
    #4198
    http://hu.wikipedia.org/wiki/Szarkazmus

    Én is úgy tudtam nem egyenló az iróniával.
  • Masakari
    #4197
    Na megnéztem laptopon is,itt inkább laggnak tűnik mint torsó ugrálásnak szóval szerintem 100% hogy valami megint nem stimmel a peccsel...so wonderfull.
  • Masakari
    #4196
    "/szarkazmus on/ /szarkazmus off/ "

    szerinted ezt a 2 részt poénból írtam,vagy nem tudod mi az a szarkazmus/irónia?
  • vaakuum
    #4195
    Nekem a korábban alkalmazott 4 trial látszik most is: comm, cica, Kati, Atlas
  • Masakari
    #4194
    Na közben megfigyeltem hogy nem is igazán lagról van szó,hanem a mech center torzója állandóan ugrál 1 adott pontra és emiatt tűnik úgy fogócska közben hogy laggol a cucc,valaki tapasztalta ezt hogy ha elfordul 1 kicsit valamerre akkor magától vissza ugrik 1 adott pontra a felső test???

    Most újra rakom laptopon is,kíváncsi vagyok hogy ez valami patch faszság vagy valami az asztali gépen nem kóser most hogy már megint elfogadhatóan megy....
  • Masakari
    #4193
    Valaki tapasztal olyat rajtam kívül hogy olyan fél másodperces "lag"? tehát futok valaki után,tangózunk meg minden és emiatt a kis visszadobálás miatt rendszeresen bele akadok dolgokba meg mellé lövök,eddig ezt nem csinálta.
  • Masakari
    #4192
    Simán,a konkurenciára rá kell küldeni a ROM-ot:DDDD
  • Torzonborz
    #4191
    "Cifu,amúgy akkor lesz majd valami féle "játékos" adatbázisunk"

    hmm máris kezdődik a információs hadviselés ? kémkedés stb
  • Masakari
    #4190
    Igen tömören jól látod:)

    Annyit hozzá tennék,hogy amit Cifu is írt általános volt,hogy kevés pilóta tudta a mechjének fegyverzetét variálni mivel általában mindig fix volt a kiosztás.

    Leginkább a zsoldosok tudtak ezzel élni illetve a nagyon védekezésre beosztott egységek(valamint a hírók:D) akik tudták a helyi viszonyokra specializálni az egységeket.

    Az LRM cipelésről annyit hogy én nem vagyok nagy lrm barát:) mech4ben se igen használtam őket(vagyis minimálisan mert ott nem volt minimum lőtáv :D). Nekem a 2(3) leggyakrabban használt fegyver az LB 10x-Ac és a medium lézer,ez szerintem mindent elmond milyen fajta harcot szeretek:) (zárójeles mint harmadik fegyver a PPC,bár eddig nemigen használtam az Awesome 8Q-n kívül az MWO-ban.)

    Cifu,amúgy akkor lesz majd valami féle "játékos" adatbázisunk,általános adatokkal megspékelve?(én örülnék neki:) )
  • ximix #4189
    Ezen kár ennyit rágódni.
    A mechekek a régi BT világ szerint kerülnek a játékba az eredeti fegyverzetükkel mely viszonylag jól helytált a küldetések alatt.
    Amikor a mechharcos elvállalt egy feladatott kb tudta mi az és hol, hideg, meleg bolygó ,védekezni, felderíteni, kísérni, támadni kell és ez alapján fegyverezted fel a mech-ket ez az ami Masakari-nak tetszett.

    A mostani feladat, gyorsan lőjük ki egymást ezért mindenki e feladathoz alakítja a mech-jét aki közelről szeret harcolni az nem fog LRM-et cipelni fölösbe és fordítva.

    Értem, hogy valamivel élvezetesebb csaták alakulnának ki vegyes fegyverzettel és majd egyszer remélhetőleg lesz egy olyan csata mód amikor mech csak az eredeti fegyverzetével tud nyomulni.
  • Paladin
    #4188
    Van akinek nem tetszik, hogy lassú mint egy atlas, csak nem olyan páncélozott, és tűzereje sincs akkora, ráadásul a fő fegyverzet a két nem túl acélos karban van.
    Mások szerint csak tudni kell használni, második vonalból tűztámogatásra nagyon fasza.
    Amiben mindenki egyetért, hogy a hitbox a fejen nemkicsit el van méretezve :)
  • Masakari
    #4187
    Valaki vett Cataphractot? érdekelne a mechről 1 általános vélemény./szarkazmus on/ Szerencsére a Dev-ek voltak olyan jófejek hogy a peccsel berakták a trial mechek közé az 1ik variánsát hogy legalább azt ki lehessen próbálni és valami tapasztalatot szerezni a mechről./szarkazmus off/
  • Masakari
    #4186
    Ha jól rémlik a Wolfhound az a Kell kopók privát mechje,máshol nem található meg(utána olvasva is csak a Dragonyosoknak adták át a terveket valamikor,szóval gyk privát mech).

    Cifu,mind2 mechen ott az MG;) (jelen esetben(MWO)ez nem sokat ér/jelent,de háttér történeti szempontból nézve megvan az oka->anti gyalogos fegyverzet)
  • wallen
    #4185
    Ezzel a 4xAC2 (+ 2xML, 1xSSRM2) fittel eddig még csak pár kört toltam. Ezzel a fegyverzettel közép- és nagytávolságra tűztámogatásra nagyon erősnek tűnik. Közelharcban vegyesen szerepel. A kis gyors mecheket maximum elijeszteni tudja, de a nagy lassúakat bedarálja. Ez a 16dmg/s kicsit erős. Ha sérült a célpont, akkor nagyon sok criticalt lő. Plusz a pilótafülke rázkódása. Nekem ezzel van gondom. Túl erős az AC2.

    Hogy a BT univerzum szerint reális vagy sem, az elméleti vita fiktív dolgokról.

    A vegyes fegyverzet szerintem a lassú nagyobb mecheknél kötelező. Azok nem tudják megválasztani, hogy milyen helyzetben mennek bele egy küzdelembe. A gyorsaknak lehet egysíkú fegyverzete, mert el tud szakadni, a terepet jobban ki tudja használni, a fegyverzetének sajátosságait maximálisan ki tudja használni.
  • Paladin
    #4184
    Na, úgy látszik a Command chair fórumban felújították a 'mi jön' threadeket content és feature roadmap néven.
  • Torzonborz
    #4183
    "Kraken, 10x AC/2 " omg bakker ez mit rendezne itt le ? :D
  • Isi78
    #4182
    Wolfhound:
    4 med laser 1 large laser ha jól emlékszem.
    Ha jól emlékszem már a 30-as években volt és a Dan Allard kapott egy ilyen jószágot. :)
  • [NST]Cifu
    #4181
    Csak két példa fejből:

    Kraken, 10x AC/2 és 4x MG.
    Phoenix Hawk IIC, 2x UAC/10 és 2x MG

    Mint említettem, téves az a nézeted, hogy csak mélyvegyes fegyverzet van a Canon Mech-eken...
  • Masakari
    #4180
    8Q addig veri a Zeust amég nyílt terepről beszélünk. Minden egyéb esetben a Zeus esélyesebb véleményem szerint,kevésbé kell tartania a túlmelegedéstől amit a 8Q esetében elég egyszerű összehozni és onnantól kezdve el van döntve a dolog.

    A lancek valóban így vannak összerakva,de ott általában ugye van 1 csak scout lance,support lance stb.
    De ha a fegyvereket is nézzük ilyeneket hogy csak srm/ssrm/ac nem fogsz látni,soha(max lrm mech,de azokon is szokott lenni lézer). Ha mégis mutass könyvet ahol volt ilyen(tabletop mechről se nagyon tudok ami ilyen):) (hacsak nem hozod fel a jagermech,rifleman,blackjacket mint ac mech de ott van náluk large és vagy medium laser is szóval nem only ac configok:p)
  • [NST]Cifu
    #4179
    Cifu amiket írsz mechek azok mind kb szélsőséges/speciális configok 1 szerep körre. ugye 8Q sniper,Bombardier long range support,de ide mondhatnám akkor a Catapultot illetve akár a Longbowot is(csak hogy ne soroljak több LRM mechet).

    A "probléma" az, hogy a táblás játékban is jobb egy Awesome 8Q, mint egy Zeus pl., és itt is sorolni lehet a példákat. A táblás játékban is hatékonyabb vagy, ha van scoutod, LRM-boatjaid (de lehet tovább menni, Long Tom, Arrow IV., stb), és egy-két brawler mech-ed, akik megvédik az LRM-eseidet.

    Pont ez a baj, hogy a "jó-mindenre-nem-jó-semmire" megközelítés max. egy zsoldosnál életszerű, aki olyan fegyvertársakkal rendelkezik, amilyeneket éppen össze tudott szedni.

    Egy seregben viszont a Lance / Company összeállításánál teljesen jó, ha diverzifikáltak a Mechek...
  • Nagydög
    #4178
    A a CtoD valoszinuleg memory leak. Felzabalja maga alatt a memoriat, aztan osszedol. Megelozheto, ha idonkent ujrainditod a klienst.
    A 4 fps nalam osszesen egyszer esett meg, miota jatszom vele.
  • vaakuum
    #4177
    Ez érdekes egyébként, nekem kb. 2 hete elmúlt ez a 4 fps hiba, és azóta egyszer sem jött elő. (kopogok, mint a harkály). Pedig a VGA maitt jöttek-mentek nálam a Catalist driverek.
    Most néha olyan van, hogy kivág asztalra, és kilövi magát a játék, de eddig az is max 3-szor ferdült elő.
  • Nagydög
    #4176
    Ez is inkabb csapatban jo. A mar megnyuzott mechekre lehet vele szorni a criticalokat, ha itt is ugy mukodik, mint ahogy a tablast leirtak.
  • Masakari
    #4175
    Amúgy ja,de direkt ezt vettem mert tudtam hogy mást nehezen lehet belőle kihozni(többi cicada gyk ugyanaz), 2 ac2 meg jónak jó de nem sok lőszered lesz hozzá meg nem is a legjobb szerintem cicadára, ez meg így fun meg mittom én :D szóval kicsit feldobja a hangulatot :D (most is csapattársam valami kick ass config beszólást nyomott :D 4 fps miatt nemigent tudtam figyelni....).
  • Torzonborz
    #4174
    egyébként pont itt jön képbe az amit mondtál. táblás játékban ennek a konfignak lenne értelme és használható ( gondolom Én aki nem játszott táblással ) .
    itt meg valahogy nagyon nem.