6493
MechWarrior Online
  • Masakari
    #4333
    Jó hát az alap config engem sose érdekel :D (mech4ben is 3-4 féle fegyver volt a Masakarira felpakolva alapjáraton:D) mindig átalakítom a mecheket,nem szeretem a boatokat:) ha leszámítjuk a lézeres Cicadámat xDDD (bár annyi energy hardpointtal nem lehet mit kezdeni...)

    Én ilyen régi vágású vagyok :DDDD
  • [NST]Cifu
    #4332
    Tényleg, most esett csak le, hogy te voltál ellene annyira a boat-oknak, erre a nicked az egyik legpotensebb klán PPC-boatból jön konkrétan. :D
  • MaRee
    #4331
    Ez jó kis oldal, szuperek a képek
  • Masakari
    #4330
    He! szádra ne vedd!!

    Amúgy ez vicces lesz de ha lesz is majd Masakari a játékban max dísznek fogom megvenni :D mikor a nevet elkezdtem használni csíptem csak utána rájöttem nem annyira jó a cucc mint első ránézésre,nevet meg utána már lusta volt változtatni....
  • Torzonborz
    #4329
    jahm pl ez a kukásmech

  • Masakari
    #4328
    Vannak nagyon jó képek itt:O
  • ximix #4327


    http://shimmering-sword.deviantart.com/#



  • ximix #4326
    Ma egy kamion "magától" megtud állni egy kocsisor végén miközben a sofőr a sört keresi hátul a frigóban.
    3000-ben csak létezett valami érzékelő ami pityegett egy párat, hogy hé mókus vadász ha így nyomjuk felkenődünk a pléhkasznira ott szemben, esetleg még az irányt és a sebességet is tudta korrigálni, álló mech-nél ütközés esetén meg súlypontot módosítani konkrétan betartani ezzel megpróbálni elkerülni a perecelést.
    Persze ezt a játékban kivitelezni nem egyszerű, de a sérülést javíthatnák ütközés után annak mértékével arányosan tonnát és sebességet figyelembe véve ( pl WoT)

    Más a játék, de pl két Atlas egymásnak koccanna az oldalával ha nem is rögtön hanyatt esnének és nem is a páncél sérülne pirosra elég volna ha mondjuk 5 másodpercig nem tudná mozgatni a karját mert sérülne a mozgatómechanika, ugyan ez ha beleszáguld egy light sérülne egy kicsit és valamelyik érintett mozgató mechanika pár másodpercig nem működne.


    "Valahol rég, egy messzi-messzi galaxisban... Nehéz idők járnak a lázadókra":)
  • [NST]Cifu
    #4325
    My bad. :)

    Egyébként van egy régi topic a méretarányokról errefelé, és itt aztat írja Dennis de Koning (art director), hogy az Atlas magassága a játékban 18 méter, a teaser trailerben látott (hozzá viszonyított) technikus pedig 1,9 méter magas.
  • Bucser
    #4324
    A reflective armor az lvl 3 ha jol tudom...
  • [NST]Cifu
    #4323
    Yupp, elírtam, felület négyzetes, a térfogat köbös. :)

    A Commando és a Jenner kb. a derekáig ér az Atlasnak, pont ez a baj, ha melléáll, akkor az Atlas nem tud normálisan célozni, és kb. esélye sincs eltalálni a könnyű mechet.

    A páncélzatnál a térbeli növekedést lehet pro és kontra tekinteni. Ugyebár az FF páncélzat pont, hogy kitölti a belső teret, vagyis könnyebb, de több helyet foglal (itt az olyan Level2 tech még ki is marad, mint a Blaser armor és társai).-
  • wallen
    #4322
    Én is így számoltam, illetve mérettel köbösen a tömeg (négyzetesen a felület). A commando nem tűnik ilyen nagynak. Az atlas dereka környékén lenne a feje a játékban?

    A páncélzat meg pont fordítva hat a méretre, ha azt veszed a relatív nehezebb anyagból készült dolognak a mecheken. A nagyobb páncélzat így nem okoz akkor térbeli növekedést.
  • [NST]Cifu
    #4321
    Amit te írsz, az már nem sérülésmodel (mert az van, hiszen a test ugyebár szekciókra van bontva, és ezeket le lehet lőni), hanem fizikai modellezés. Ez meg olyasmi, ami az online multi játékokban nem szoktak erőltetni, ugyanis vagy kliens oldalon számol (ez esetben nincs garancia arra, hogy ugyanazt látod, amit a másik játékos, és könnyű a cheat), vagy szerver oldali (komolyabb szerver terhelés és nagyobb sávszélesség igény).
  • Paladin
    #4320
    Fasza! Imádom az ilyen ábrákat :D
  • wallen
    #4319
    Még ez sem feltétlenül biztos, hogy csak a kicsi semmisülne meg. Az Atlasnak egy lábában kb 15 tonna anyag lehet. Ahhoz képest a 25 tonna már több mint elegendő. Ha telibe kapná, akkor a kicsi darabokra esne, a nagynak meg ugrana a láb csípőből (jellemzően nem arra van tervezve a láb, hogy a törzstől elfelé húzzák, hanem hogy támaszkodni lehessen rajta). Mindenesetre jó lenne valami sérülés modell ide, de ebből a csapatból nem nézem ki.
  • [NST]Cifu
    #4318
    Egy apróságot elfelejtesz: a térfogat és a tömeg nem egyenesen arányos, hanem négyzetesen. Ergo a ~13 méter magas Atlas a 100 tonnás tömege nagyon is rendben van a ~8 méter magas és 25 tonnás Commando-hoz.

    Ne feledjük továbbá, hogy a legsúlyosabb dolog a páncélzat, egy Assault Mech-nél akár 16-18 tonnát is nyomhat pusztán a páncélzat.

    Pár viszonyítási alap:


    A TRO 3039-ből


    A Commando és az Atlas arányai az MWO rajzokon


    A méter/tömeg terén nincs probléma az MWO-ban az eddigiek alapján...
  • Torzonborz
    #4317
    azért a cicada nem is olyan kicsi. este majd megnézhetjük hogy egymás mellett állva milyenek az arányok.
  • wallen
    #4316
    Inkább hozzák reális méretre a mecheket. A könnyű mechek nagyon kicsik a tömegükhöz képest. Hacsak nem vattával van kitömve az Atlas. Akkor ezért el lehetne találni. Egy cicadának majdnem az Atlas mellkasának közepéig kellene érnie.
  • Masakari
    #4315
    Az üveg hegyen is túl ahol a ..... (tetszőleges behelyettesítés :D)
  • Paladin
    #4314
    Light mechekkel egyrészt az a bajom, amit Torzi mond, hogy mindegy a térdig érő sziklás terep, akkor is gond nélkül rohan száznegyvennel.

    Másrészt nem az zavar, h nehéz eltalálni, hanem az, hogy ahhoz képest mennyit kibír a páncélja.
    Levezetem a problémát:
    meg kellett ugye csúnyán növelni a páncél értékeket, hogy működőképes legyen a játék (az ok nyilvánvaló, a játékos tud célozni, táblásban random hová megy a találat.)
    Viszont táblásban egy rohangáló kis mechet nem annyival nehezebb eltalálni, mint itt a szimulációban az élő játékosnak.
    Szóval értitek - egyforma arányban nőtt a páncélja minden mechnek a tábláshoz képest, viszont a találat nehézsége nagyobb arányban nőtt a lightokkal szemben - ezért borulnak a táblásban már szépen belőtt mechek közötti erőviszonyok.
  • Masakari
    #4313
    A harcművészetben jártas embereket direkt nem hoztam fel.az speciális eset :D

    De itt most nem arról van szó hogy oda állsz elé, rámutatsz hogy "na ide figyelj Béla,én most megfoglak és eldoblak a picsába mert megtehetem" hanem 1 nekifutásos becsapódásról jelen esetben.jó elég esélyes Bélát így is áthelyezi a szoba másik vége felé :D de a mechek ilyet nem tudnak.

    A felkészüléses dolog itt most ugye abban kimerül hogy olyan nincs,mert nem tudod mondani a mechednek/játék enginenek hogy na most figyelj mert nekem fognak jönni szóval ne essél el.

    Álló helyzetben sík terepen, a kicsi a legtöbb esetben szerintem tuti taknyolni fog, ha nem is akkor csúnyán össze kéne törnie(kétlem hogy így lesz).

    Ha a domborzatot is bele keverjük a ki megy neki a másiknak játékba és a fentről neki/bele és a többi dolgot nézzük akkor már bonyolultabb a dolog,de ott is jó eséllyel kéne csúnyábban sérülnie a könnyebb mechnek(súlykülönbségtől függően természetesen). És itt most elég sok dolgot bele lehetne még keverni ebbe a képletbe de a mechekre jelen játékban úgy kell tekinteni mint 1 rohanó zsák.
  • Torzonborz
    #4312
    " konnyeden lokne fel egy negyszer akkora Atlast, bar kozben nagyreszt megsemmisulne"

    na ez például nem egy elhanyagolható momentum ha pl a bázist kempeli valaki és már a vége felé jár a foglalás, belerohansz és így szépen kiütöd..mondjuk magadat is de ez már másodlagos na meg persze akkor jó ha 1 ellen foglal bázist és már úton van a segítség.

    szóval ilyen finomságokra is lehetne használni ezt a fícsört.

    majd egyszer...egy messzimesszi galaxisban
  • Nagydög
    #4311
    A becsapodasra felkeszult nagy emberrel szemben egy kicsi nehez helyzetben van, de ha nem keszul az utkozesre, akkor a nagy is konnyen borul. A szazzal kozlekedo 25 tonna meg igazabol konnyeden lokne fel egy negyszer akkora Atlast, bar kozben nagyreszt megsemmisulne.

    Btw: A vasaggyal 50 kilos japan mester altal tartott aikido szeminariumon mondtak nekem hogy dobalni fogja a bo 100 kilos izomembereket is, de en tamas voltam az ugyben. Dobalta oket. Es ez nem a varazs es balett szakag volt. Bar a mechekre kolatozottan vonhato le tanulsag az ugybol.
  • Masakari
    #4310
    Azért megnézném hogy bizonyos körülmények között(álló) hogy rugnád ki 1 többszörösen nehezebb ember lábát,mert tuti hogy te esnél el/a te lábad törne el és nem az övé. Mivel emberekről beszélünk lehet trükközni és lehet 1 eséssel megúszod.(és most ugye arról beszélünk hogy a nagy illető áll te pedig nekifutásból akarod bemutatni a torna mutatványt)

    Mechek esetében a futás közbeni súlypont változtatást ki lehet húzni a képletből mert olyan nincs.illetve azt hogy a térdhajlatába rúgsz mert ugye olyan sincs(de ebben az esetben is minimum elesnél a valóságban,vagy elkezdesz forogni mint 1 körhinta és ha nagyon mákod van nem taknyolsz el). Szóval itt arról van szó,hogy mivel a mech lába szigorúan a törzs alatt van minimum fél oldallal/vállal veszed le a másikat.
  • wallen
    #4309
    Vagy kiüti alólad a lábad míg ő csak lelassul. Te azt írod folyamatosan, hogy kicsinek tuti el kell esnie. Én meg azt, hogy ez nem egyértelmű. Lehet, hogy csak a nagynak kell.

    És mondom az ember fizikuma olyan dolgokat is lehetővé tesz, amit egy mech nem tud megtenni. Pl gerinc, csípő, kar oldalirányú emelése. Ahhoz ne hasonlítsd.
  • Masakari
    #4308
    20 pont a griffendélnek

    Amúgy megint bele futottam ebbe a "szellem mech" jelenségbe,most 1 Jennerrel esett meg,leállt mert túlmelegedett 1 helyben állt,telibe lövöm hátulról,zéró dmg.......

    Illetve amit azthiszem Paladin(vagy MaRee) írt hogy esett neki az fps, Az a vicc hogy a tegnap esti "hotfix" után nekem megint csak szarabb lett mint előtte volt. Pedig pont a keddi patch előtt raktam újra és akkor tök pöpecül futott,most meg megint 15 fps alatt szarakodik.........
  • Masakari
    #4307
    Ha 1 ropi lábú egyén futás közben bele akad a te 2 méteres lábadba akkor elég nehezen hiszem hogy nem fog felbukni.

    De nem tudom felűnte hogy pont ezt írogattam.hogy minimum 3 dolog kell hogy bele számítson abba mi alapján lesz ez az egész,erre te leírod még1szer....grat
  • Torzonborz
    #4306
    "A botlás meg nem számít. Én is pofára esek a küszöbön néha."

    pedig nem ártana , most lightként úgy lehet rohangálni mint a meszes mert nem számít milyen terepakadály van előtted. mielőtt kiszedték ütközést azért biza figyelni kellett mert egy kisebb szikla vagy más egyéb miatt 10 pontos taknyolást lehetett kivitelezni :D
  • wallen
    #4305
    Egyébként nem sportoltam, mert 10 évesen a nagyok nem vesznek be a csapatba :)
  • wallen
    #4304
    Ha tudatában vagy az ütközésnek, akkor arra felkészül a elme/test előre és kontrolált lesz valamennyire. Ezért nem esel el. Sport ebből a szempontból nem számít, pláne az emberi test biológia képességeivel (egy mech mozgási szabadságfoka tizede az emberének... vagy probáld megvakarni a hátadat egy Atlassal). És ha nem számítasz rá, akkor egy kisember is fel tud lökni, mikor ő meg sem szakítja a mozgását.
  • wallen
    #4303
    Nem éppen összeszedetten, de azt próbáltam megfogalmazni, hogy a borulás nem egyértelmű.

    Pedig de. Nem egyértelmű, hogy a kicsi borul fel. Ez olyan mintha azt mondanád, hogy egy kis autó nem tud összetörni egy nagyot, csak mert az nagyobb és inkább az töri a kisebbet.

    Csomó egyéb dolog befolyásolja. Kicsinek alacsonyabb a súlypont, gyorsabb súlypont áthelyezési képesség. Az ütközés jó eséllyel a súlypontjának mozgási vektorához képest kicsit fog eltérni, ergo perdülési hatás nem lesz. A nagyobb jellemzően perifériás részét éri az ütés, ami nem csak arább löki, hanem meg is forgatja. És jellemzően a támaszt jelentő lábat éri az ütés, ami még hátrányosabb. Az erőhatás mértéke mindkettőnél ugyanakkora, de lehet, hogy a kisebb mech jobban tud reagálni. Mondjuk a nagyobb tömegre kisebb gyorsulást jelent ugyanazon erőhatás, szóval annak sem kell feltétlenül elborulnia.

    A botlás meg nem számít. Én is pofára esek a küszöbön néha.
  • Masakari
    #4302
    Najó ha totál szemből rohan neki akkor nem 100% hogy kell borulnia a Cicadának de valami brutálisan össze kell törnie,viszont ha "közepétől" már csak valamivel is arrébb megy neki akkor borulás ez nem kérdés. (nem tudom sportoltál-e,én több évig aktívan és tervezem is folytatni,nem egyszer estem el hasonló körülmények között,tudom miről beszélek,és kb velem 1 súlyú vagy csak kicsivel nehezebb emberekkel ütköztem!)
  • Masakari
    #4301
    TE elolvastad és értelmezted egyáltalán amit írtam???
    Egyrészt azt írtam hogyha a Cicada rohan neki az Atlasnak akkor annak fel kell borulnia!

    60 Tonna különbség van az Atlas javára,kétlem ha te neki rohansz 1 több mint 2szer nehezebb embernek akkor ő fel fog neked borulni. Kivéve ha ő is mozgásban van/emelkedőről rohansz neki stb(tudod testek súlypontja,fizika).

    És csak hogy ellent mondjak neked, A korábbi borulásoknál amikor volt ilyen,volt hogy tolattam az Atlasommal és a mögöttem rohangáló Jennerre ráléptem,ami szánalmas volt azaz,hogy én felborultam ő meg nem....Na most itt ha én felbuktam akkor neki tuti hót ziher hogy szintén fel kellett volna borulnia.
  • Masakari
    #4300
    Sérülni sérüljön minden esetben,ez nem vita kérdése.

    A felborulás már bonyolultabb kérdés,itt szerintem figyelembe kéne venni azt hogy milyen mech megy milyen mechnek,melyik mech milyen irányba mozog éppen,illetve a szintkülönbséget ami a mechek adott pozícióját jelenti(és merre megy,tehát pl dombról lefele/felfele stb).


    illetve ami a sérülést jelenti,nem minden mechnél látom hogy zuhanás után sérülne a láb,de szintén Cicadával volt 1 vicces eset a Forest Colonyn amikor már eldőlt a csata és csak egyedül maradtam berohantam a barlangba sérült lábbal(vörös),mivel jöttek utánam gyorsan kellett cselekedni ha nem akarom magam kilövetni,szóval nem lementem a rámpán hanem leugrottam a sarokba és azonnal nyomtam a leállítást a mechre,csak épp a földet éréskor hallottam azt is,hogy a lábam ami vörös volt totál szétmentszikra eső,hangeffekt meg minden :D ott is erősen röhögtem,de szerencsére aki jött utánam azt hittem csak elvesztette a kijelölést mert hallottam hogy elrobog mellettem,nem is vett észre ott a sötét sarokban
  • wallen
    #4299
    Miért kellene akármelyiknek csak a kisebbnek felborulnia?

    Vegyünk egy 100 kilós jóembert és 50 kilós kutyát. Ha neked rohan 60-nal akkor te is seggre esel. És mivel te vagy a nagyobb a te esésed során is nagyobb erők hatnak, azaz jobban összetöröd magad.

    Akkor ne essen el egyik sem, de sérüljön mindkettő. Jenner esetében a CT, HEAD, míg Atlas esetén a Leg.
  • Nagydög
    #4298
    Ha lecsusznanak egymasrol meg istenes lenne, de nekem ugy tunik, nemi erolkodes utan atmennek egymason.

    En nem varom, hogy minden esetben felboruljon. Vagy felborul, vagy nem, de a panceljen igenis latszon az utkozes nyoma.
  • Masakari
    #4297
    Azért 1 cicada csak boruljon fel ha neki megy 1 Assaultnak;)

    Meg most is inkább az van hogy nem fullra megállnak a mechek ha egymásnak mennek hanem lecsúsznak egymásról,ami nem éppen "valós" reakció 1 ilyen esetben.

    De ha az említett 3 dolog bent lesz/rendben lesz akkor valóban nem lesz miről beszélni mert lelőhetőek lesznek a kis rohadékok
  • Nagydög
    #4296
    A vacak pingtol es netkodbol szarmazo elonytol eltekintve en viszont rendbenlevonek talalom a szituaciot.
    Ha oda megy a loves, ahova tenyleg celoz az ember, es ugy nem tudnak leloni nyolcan, az mar igazan az o bajuk. Igy van ertelme a lightoknak, mert kulonben csak ingyen frag lenne barkinek, aki arra jar egy nagyobb puskaval.

    Ha normalizalodik a halozati resze a jateknak, es visszateszik az utkozeseket is (nem kell, hogy mindentol boruljon a mech, de hulljon az a pancel), akkor en elegedett leszek.
  • Masakari
    #4295
    neem azt nem szabad :D így is túl sok dícséretet kapott az MG-s Cicadám
  • Masakari
    #4294
    Ez oké és tejesen egyértelmű is,hogy úgy elég "gyorsak" lennének a csaták,de azért érzed hogy ez a verzió sincs rendben így(Az is oké, hogyha lett volna borulás nem lett volna miről beszélni mert 2 méter után felbuktam volna,de jelenleg nincs bent ilyen,az egész olyan mint amikor 1 vazelinnel bekent buzi akar megölelni de kicsúszol a kezei közülszerencsére.),és isten tudja mikorra lesz megint borulás,normális net kód,eu server stb...addig a játékosok nagy része tuti meg fogja unni az egészet.


    Paladin,én pont tegnap érzékeltem ezt a jelenséget,hogy állt azt hiszem 1 commando/jenner nekem háttal,rálőttem mindennel és erre magától arrébb teleportált!!!! ilyen már nem tudom mikor láttam utoljára(ja igen akkor amikor volt borulás és az éppen felálló mech ide oda ugrált). Aztán persze elrohant és ennyi.