6493
MechWarrior Online
  • Nagydög
    #4253
    Szerintem semmi baj nincs SSRM ugyben. Most hogy igazitottak kicsit a szorason, szerintem pont jo. Egy streakes Cata a folyamatos dongetessel eleg szivas, de egy Commando 2D mar nem az a meszaros, ami korabban volt.
  • [NST]Cifu
    #4252
    Nem tudom, szvsz az SSRM-2 nem akkora gond, sőt, nehéz/assault Mech-eknél az egyetlen reális fegyver könnyű mechek ellen (főleg a lagshield miatt). Engem jobban zavar a Gauss és az AC/2, illetve még jobban a roppant gyenge PPC / ER PPC.

    A "most broken" rész pedig szvsz egyértelműen a Ferro-Fibrous, matek alapján kijön, hogy sehogy sem éri meg. :)
  • Masakari
    #4251
    ha nagyon érdekel akkor itt a topic amit tegnap nyitottam miatta forumon,remélem nem gond hogy angol.

    http://mwomercs.com/forums/topic/76308-op-ssrm-or-differently-the-msot-broken-part-of-the-game/
  • Torzonborz
    #4250
    Közelről AMS nem igazán hatékony ssrm ellen vagyis inkább semennyire.
    Szerintem erre gondolt Masakari.
  • Bucser
    #4249
    Mi a bay az ssrm-el?

    Na miket fognak majd egyesek anyázni ha bejön a clantechel az ssrm 6 és mondjuk madcatek fognak rohangálni 4 ssrm 6-al meg 2 U/ac 10-el...
  • [NST]Cifu
    #4248
    Útttálllooommm... Mech-Mech. :P
  • Masakari
    #4247
    Nekem tegnap óta 1 bajom van a játékkal. SSRM/light mech.számomra ezt kéne a leggyorsabban fixálni mert broken az egész.
  • Masakari
    #4246
    Szereted-e a káposztát Mekkmester??

    Amúgy tuti nem a neted lesz a gond,nekem még sose volt felcsatlakozós gondom se itthonról,se belgiumból(pedig biztosra veszem hogy a kinti netem gyengébb volt mint az itthoni).
  • Torzonborz
    #4245
    Remélem ezeket már nagyjából tényleg tartják és jobb patchek jönnek.
    A játékban van potenciál nem is kicsi de az eddigiek alapján a PGI elég nehezen nő fel a feladathoz.
  • Paladin
    #4244
    A tegnapi hotfix után -lehet hogy csak becsapom magam :) - mintha kicsit játszhatóbb lenne. Még mindig alacsonyabb az fps, de kevésbé ingadozik, nem megy olyan 'mélyre'.

    Mindenesetre ha hazaérek kipróbálom ezt.
  • [NST]Cifu
    #4243
    A PGI frissitette a "mi várható" listáját, és egyben magyarázzák a bizonyítványukat is. Elismerik, hogy a korábban megadott időpontokat nem tudják tartani, sajnos ilyen az élet, ember tervez, isten végez. Emiatt úgy döntöttek, hogy a nagyobb rizikójú tartalmakat hátrább sorolják a prioritásoknál, vagyis később kerülnek bele a játékba. Hogy valahogy javítsanak az élő szerverre kerülő tartalmak minőségén, új tesztszervereket lőnek fel, és igyekeznek mindent megtenni, hogy már ott felfedjék a lehetséges problémákat - ezzel együtt megjegyzik, hogy egyes hibajelenségek csak az éles szerveren tűntek fel...


    *Álcafestés

    Céldátum: November 27.-e (ez 100%)
    Állapot: Stabil / Tesztelés alatt
    Megjegyzés: A bugokat írtják éppen

    Az álcafestések és minták leosztása:

    +November 27.-én:

    Álcafestés:
    -Dazzle
    -Phranken (csak Cataphract)

    Színek:
    -Erdei rejtőszín
    -Városi rejtőszín
    -Tengeri rejtőszín
    -Téli rejtőszín
    -Hegyvidéki rejtőszín
    -Alap színséma
    -Phraken (?)

    Pilótafülke jóságok:
    -Hula Girl (hawaii fűszoknyás baba)
    -Gazeller dobóhajó
    -Fegyver
    -Frakciós zászló

    +December 4.-én:

    Álcafestés:
    -Városi törmintás (?)

    Pilótafülke jóságok:
    -Karácsonyi

    +December 11.-én (nem teljes lista)

    Álcafestés:
    -Phraken (a maradék mechnek)

    Pilótafülke jóságok:
    -A Piranha Hunt 2012 emlékérem

    +December 18.-án (nem teljes lista:

    Álcafestés:
    -Erdőmintás

    Pilótafülke jóságok:
    -További karácsonyi dolgok

    *Prémium aktiváció

    Céldátum: November 27.-e (ez 100%)
    Állapot: Stabil / Tesztelés alatt
    Megjegyzés: Nincs

    *Nyafogós Betty (részleges)

    Céldátum: November 27.-e (ez 100%)
    Állapot: Stabil / Tesztelés alatt
    Megjegyzés: Csak részlegesen még, nincs meg az elindulás (power up) rész.


    *ECM

    Céldátum: December 6.-a (60%)
    Állapot: Játéktesztelés alatt, további finomhangolás
    Megjegyzés: A balanceon dolgoznak, ahogy most kinéz, csak bizonyos Könnyű vagy Közepes mech-re lehet csak szerelni (hasonló lesz a megoldás, mint a Jump Jeteknél).

    *Conquest játékmód

    Céldátum: December 4.-e (50%)
    Állapot: Játéktesztelés alatt, további finomhangolás
    Megjegyzés: Balance szükséges, a HUD-ot fejleszteni kell hozzá

    *Matchmaking 2. fázis

    Céldátum: December 4.-e (80%)
    Állapot: A felhasználói felületen dolgoznak
    Megjegyzés: nincs

    *Matchmaking 3. fázis

    Céldátum: December vége / Január eleje
    Állapot: Fejlesztés alatt
    Megjegyzés: Elviekben kész, a tesztelése hamarosan elkezdődik

    *Harci teljesítmény pontozása

    Céldátum: Nincs
    Állapot: A működési elvét kidolgozták
    Megjegyzés: A végleges Matchmaking rendszer alapja, és a játékosokat sorolja be majd a teljesítményük alapján.

    *Játék kezelőfelület átdolgozása

    Céldátum: December 18.-a (50%)
    Állapot: A működési elvét kidolgozták
    Megjegyzés: Egyes játékbeli menük átdolgozása

    *Stalker mech

    Céldátum: December 18.-a (100%)
    Állapot: Készen / Tesztelés alatt
    Megjegyzés: nincs

    *Desert map

    Céldátum: December 18.-a (50%)
    Állapot: Készen / Tesztelés alatt
    Megjegyzés: nincs

    *Statisztika

    Céldátum: Nincs
    Állapot: Részben kész
    Megjegyzés: A játékos részletes statisztikát kap majd mit és hogyan csinált, a munka első fázisa kész.

    *Achievements (jajj, könyörgöm, miért kellett ezt a gyerekes dolgot ide is behozni??? - Cifu)

    Céldátum: Nincs
    Állapot: A működés elvén dolgoznak
    Megjegyzés: Része az új játéktapasztalatnak

    *Zene

    Céldátum: Nincs
    Állapot: Fejlesztés alatt
    Megjegyzés: A játék egyes részeihez zene készül, például a csaták elején lesznek majd hallhatóak.
  • [NST]Cifu
    #4242
    A Mechmester tegnap délután óta nem tud belogolni a játékba, kidob a login után "the server connection lost" hibaüzivel.

    A support mondjuk példás gyorsasággal reagált, és nem fapofa (a DxDiag-ot látva ennyit írt: one hell of a rig! :D), de a logokat és a DxDiag-ot látva megállapította, hogy az internetkapcsolatom a bűnös, és sajnos semmit se lehet tenni most, hamarosan jön az EU és Orosz szerver, az majd megoldja a problémáimat.

    Erre reagálva megjegyeztem, hogy május óta a zárt bétában voltam, és azóta egyetlen egyszer sem találkoztam ilyen problémával, a SpeedTest.net szerint pedig a legrosszabb Vancouveri szerverre is 389ms pingem van, a sávszél pedig lefele 4,9Mbit, felfele 1,99Mbit (a legjobb esetében ugyanez: 193ms, 6,79Mbit és 4,18Mbit), márpedig szerintem még a legrosszabb értéknek is elégnek kellene lennie ahhoz, hogy a login képernyőn túljussak...

    Azóta nem jött reakció... :\
  • TVelvet
    #4241
    Cifu a Mechmester :))
  • XenHai
    #4240
    Én a zárt béta óta nem raktam újra , lehet én is megpróbálom holnap.
  • Paladin
    #4239
    A reinstall azoknál segít szerintem, akik már egy ideje nem rakták újra a játékot, szóval nem kifejezetten a keddi patch hibáját orvosolja valószínűleg.
    Én a patch előtt megcsináltam, szóval nekem semmit nem jelentett, míg hasonló konfig mellett volt akinek igen.
    Szóval aki a hatodikai folt óta már újrarakta, az ne számítson gyógyírra.
    (Ennek ellenére ha most a friss patch nem segít, én is megpróbálom megint a teljes reinstallt :) )
  • [NST]Cifu
    #4238
    Uninstaláld a játékot, és rakd fel újra, sokaknak hozott 10-20 fps pluszot.

    Egyébként a ma felrakott "Hotfix" egy apró AC/5 finomhangolást takar, és azt, hogy a "fekete péntek" ajándékot megkapjuk: a 12.000 és 25.000 MC (ha jól rémlik 50 és 100 dollár) ajánlatoknál plusz 20% MC-t kapunk... :P
  • xblades
    #4237
    Magyarok a játékban jelenleg.
  • Torzonborz
    #4236
    nekem szerencsére most sincs gondom de durva is lenne ha ennyire romlana a teljesítmény.

    egyébként ezek tipikusan olyan problémák amik ob alatt szoktak előjönni más mmoknál...csak hát ugye itt már a pénzünkkel játszanak :D
  • XenHai
    #4235
    full hd minden maxon 60-40 fps patch után lett 40-25 ...
  • Masakari
    #4234
    tömören:cryengine
  • Paladin
    #4233
    Na, szerverek állnak, remélem helyrerakják :)

    (Egyébként nem túl meggyőző szöveg a gyengébb gépek, mert ahogy néztem a feedbacket nem csak a 30 fps körül küszködő gyenge configok jelentettek visszaesést. De letojom, csak javítsák ki :) ).
  • Masakari
    #4232
    Mai nap is közönség díjas lett a machine gun-os Cicadám

    Egyik meccsen 3 killel,igaz abból 2 afk-volt és pilota fülkét lőttem szét. A harmadik egy a cappelést megakadályozni igyekező ssrm-es Awesome volt,pechjére nagyon szét volt lőve és darabokra szedtem,majd cap(többi ellen a közelben nem volt)

    ui:nekem is network error van ha be akarok lépni
  • En0k
    #4231
    csak nálam van állandóan network error occured ?
  • jorq
    #4230
    Sziasztok!

    Segitsetek nekem, van már alakulóban Magyar csapat?
  • [NST]Cifu
    #4229
    Most postolt Matthew Craig, mely szerint főleg a gyengébb gépeket érinti a mostani patch negatívan, és a jelek szerint a HUD scriptjei vágják haza a dolgot, plusz CPU terhelést jelentve.

    Ezen kívül csak annyit írt, hogy igyekeznek belőni, hol is van pontosan a kódban a hiba, és hogy lehetne optimalizálni.
  • Paladin
    #4228
    Van esetleg valami hír hotfixről, vagy még mindig töketlenül vakargatják a fejüket, hogy "de hát aszittük nem lesz fps csökkenés, minket is meglepett" ? :)
  • [NST]Cifu
    #4227
    Egyébként starleague technológia van most a játékban?

    Bizonyos visszafejtett technológiák vannak, XL Engine, ER energiafegyverek, UAC/5, LB-X 10, Gauss, DHS, ECM, stb.
  • Zopl
    #4226
    Ja igen, a jumpjet télleg sebzi a begyújtáshoz közel állókat? Milyen sebzéssel?
  • Zopl
    #4225
    Ezt mindjárt az elején kijelentették, hogy jó darabig nem lesz benne - a Flush Coolnt-tal együtt. A Clan-os invázió/kiegészítő megkavarja majd a játékot rendesen.

    Egyébként starleague technológia van most a játékban?

    Meg nekem az XL motor is sántít valahogy...
  • Masakari
    #4224
    Am a mech szétrobbanását én is hiányolom,mech4ben az elég kellemetlen volt ha rád robbant 1 mech,elég szépen sebzett is + megdobta a hőt 1 csöppet.
  • Bucser
    #4223
    Az érdekes mint mindig most is az lenne, hogyha leolvad a reaktor és valaki belehal a fényébe az kinek a killje/sebzése lenne?:)
  • Masakari
    #4222
    Tehát gyk nincs értelme:) mivel az összes light az arcodban van ami jó esetben max 60 méter ahonnan lő.
  • Nagydög
    #4221
    Meg a reaktor robbanast betehetnek, mert akkor szinten lehetne sulyosan serult mechel tapadni az ellenfelre, hatha kevesbe van kedve lovoldozni, vagy ha megis, legalabb neki is faj a halalom.
  • Bucser
    #4220
    Ez vissza fog kerülni, csak hibásan működött. + sebzést is dobni fog az esésre.
  • vaakuum
    #4219
    Jaja...nekem már a bevezetéskor rosszul esett, hogy kiszedték a felborítást a játékból...azzal volt értelme a csupaszra lőtt mechhel is bemenni a tömegbe, mert legalább azzal tudtál segíteni a többieknek, hogy felbuktattad az ellenséget, ha sikerült, persze...

    És ez működött, mert volt, hogy commandóval beálltam Atlas mögé, aki éppen hátrafelé lépkedett...dobott is nagy hátast, meg volt, hogy a rommálőtt catapulttal sikerült feltartóztatnom egy jennert, miközben a bázisunkon cikázott :) szét is lőték, mire feltáápászkodott volna. Szóval nekem is hiányzik


    Btw, bázis: ha már odarakták a közepére azt a nagy gépi monstrumot, akkor igazán megoldhatnák, hogy azt kelljen szétlőni a győzelemhez, ne pedig csak ácsorogni ott mellette, mint a lófütty a hideg vízben...
  • Bucser
    #4218
    Nálam sajna összeadódik, hogy a laptopom low end graf chipje nem bírja a játékot annyira és 10 FPS mellet 120-as pingel a 130-al közlekedő jenner nem éppen a legkönyebb célpont. Nem beszélve arról, hogy állandóan belédrohan...
  • TVelvet
    #4217
    Gausspultal nekem nem jelentenek gondot a lightot. Viszont annal jobban kell celozni.
  • Nagydög
    #4216
    Nyugi, lo az AMS az osszes raketara, csak kell egy kis ido neki, mig befogja, ezert nem boldogul a kozeli streakekkel. Talan olyan 150 meter kornyeken van eselye, hogy egyaltalan ra tudjon loni a raketakra.
  • Isi78
    #4215
    Alapvetően ha elkezded lövöldözni a lightokat az már nagyon fps közeli élmény. Ami nem biztos hogy csak a netkod hibája ott van a neked 130-150 közötti pinged ami lehet neki csak 40-60 között van vagy 200-220 és a szerver korrigál... Ezt mint tudjuk nem a legjobb... Én játszottam sok fps-t és sajna ezt még nem tudják szerintem jól "megoldani". Kérdezz meg egy csést... :) Európai szervert meg kell várni és ott már lehet anyázni ha botrányos lesz szerintem.
  • Masakari
    #4214
    Alapvetően én nem félek tőlük mert nem kéne,de most különösen demigod szinten működnek.