6493
MechWarrior Online
  • Masakari
    #4173
    Olyan szempontból sokat ne remélj tőle hogy a 4 machine gun nem fog neked levinni 1 atlast vagy akár 1 hunchbacket se normál körülmények között(de még a lightot is max hátulról:p) :D De trollkodni tökéletes meg 1-2 poén killt be lehet vele vinni:)
  • Torzonborz
    #4172
    köszi akkor majd megnézem ezt a konfigot is . ;)
  • Masakari
    #4171
    Ahogy észre vettem eddig sorba rakták be a mecheket bejelentés szerint. Szóval a Stalkernek kéne a következő mechnek lennie.
  • Masakari
    #4170
    Szóval

    Center Torso: 320as XL engine(átrakva a 3M-ből)
    Right Torso:2 machine gun,AMS,Medpulse.
    Left Torso:2 machine gun
    Left Leg:1 Heat sink
    Right Leg:1 Heat sink
    (1 tonna ams lőszer,3 tonna machine gun lőszer,armor maxon amennyire csak lehet)
  • vaakuum
    #4169
    A stalkerról lehet tudni, hogy Kb. mikor emelik be a játékba?
  • Masakari
    #4168
    amint letolom a mostani kört beírom mi van rajta.
  • Torzonborz
    #4167
    pontos konfigot adsz róla ? pont a 3C-el szenvedek bár én 2 db AC/2-t pakoltam rá , emiatt 80al döcög mert kis reaktort pakoltam bele szóval elég lassú és úgy kb elég fos egy valami :D
  • Masakari
    #4166
    Ugye említettem a 4 machine gun-os Cicadám:D (most a PPc-t lecseréltem 1 medpulsra mégiscsak jobb,ha már közelharci a cucc).
    Szép lassan leszedtem 1 catapultot,meg közben jött 1 commando is. Miután eldőlt a Catapult látom a team chatben hogy "go peter" közvetlen utána eldőlt a Commando is(eléggé szét volt már lőve),én szakadok a röhögéstől,csapatom röhög,ellenfél röhög.
    "thats hilarious" ill "we have the next cheese config" beírások csapattól :D komolyan kurva vicces ez a config,hiába nem sokat sebez a machine gun azért jó ez(főleg 3 tonna lőszerrel :DDDD)
  • Masakari
    #4165
    Valóban,egyetlen dolog ami nagyon random és megölheti a tervet.Az pedig a map,mert ugye 1 river cityn a hajadra lehet pl kenni az LRm-et és a sniper loadoutot.
  • Paladin
    #4164
    Igazad van, de ezt inkább úgy mondanám, hogy csapatban sokkal szélsőségesebben lehet specializálni a loadoutokat, mert a szorosabb és jobb együttműködés a csapattal befoltozhatja a fitted gyenge pontjait.
  • Masakari
    #4163
    detto;)
  • vaakuum
    #4162
    Mondjuk a sokfegyveres config jelen esetben a PUG-oknál hozhat némi előnyt, mert nem tudni, kikkel rakja össze a gép. Full csapatban, ahol mindenki tudja, mi a dolga, és azt is csinálja, ott probléma mentesen használhatóak az egyenfegyveres buildek, és igencsak jól lehet koncentrálni velük a tűzerőt.

    Ráadásul PUG csapatban is voltam úgy, mikor ki akartam próbálni mennyire lenerfelték az LRM-et, hogy feldobtam 1*20+2*15 LRM-et a Katira, és bementem vele játékba a kíváncsiság miatt, (bár előtte, amikor még űbertáp volt soha nem próbáltam ezt a configot)...aztán mikor meccs közben megtalált egy Cica, csak benyögtem, hogy pls help, és két commandó máris elkezdte levakarni rólam, amíg nekem egyet nem kellett mozdulnom, csak ontani a rakétákat tovább.
    Szóval jelenleg érdekes, és változatos, remélem nem fogják bekorlátozni a configurálási lehetőségeket. Arra ott lesz a Hawken.
  • Paladin
    #4161
    Kifejtettem, hogy miért nevetséges. Többet nem tehetek.
  • Masakari
    #4160
    Nem,példát hoztam fel ha szerinted nevetséges akkor kb ezt jelenti,ilyen szempontból a te szövegértésed is érdekes;)
  • Paladin
    #4159
    És ebből te azt vontad le, hogy ac20-szal kell szerintem lőni gyalogságra? :)
    Érdekes a szövegértésed :)
  • Masakari
    #4158
    "A hagyományos BT sokféle fegyveres elképzelése nevetséges."

    itt írtad;)
  • Masakari
    #4157
    Cifu amiket írsz mechek azok mind kb szélsőséges/speciális configok 1 szerep körre. ugye 8Q sniper,Bombardier long range support,de ide mondhatnám akkor a Catapultot illetve akár a Longbowot is(csak hogy ne soroljak több LRM mechet).

    A konzervdoboz meg..:D nagyon sokan sírnak érte a forumon csak nem tudom miért,ha be is raknák max a river cityn lenne használható sehol máshol,nem elég hogy fegyver alig megy rá,de mellé még tetű lassú is. Az 100% városi mech,ember tömegek megfékezésére,mech elleni harcra totálisan alkalmatlan.

    ha jól tudom te is oda vissza vágod a BT világot tehát érted jól te is miről beszélek:) én is értem miről beszélsz nem kell a mech példákat hoznod,régóta olvasok játszok bt-vel:)

    ui:vettem 1 Cicada-3c variánst,rádobtam 4 machine gunt(ppc-t rajta hagytam de lehet lecserélem másra majd),rég röhögtem ennyit 1 mechen mint ezen:D 2 lábon járó légvédelmi üteg érzete van:D
  • Paladin
    #4156
    Hol írtam én ilyet? :)
    Amit itt mondasz, arról írtam 'túlzásba vitt', illetve elbaszott specializáció címszó alatt :)
  • vaakuum
    #4155
    Ez nem újdonság. Ha elolvasod a hozzászólásom, láthatod benne, hogy azzal kezdtem: "nekem"

    Tehát való igaz, nehezen alkalmazkodom. Másrészt meg miért tegyem, ha nem létfontosságú, és nem kell kompromisszumot kötnöm.
  • Wolwerine
    #4154
    *kitéríteni
  • Wolwerine
    #4153
    Meg lehet oldani valahogy hogy a karok egyszerre mozogjanak a torzóval, ne lehessen őket kitérteni?
  • Masakari
    #4152
    Az neked mért nevetséges hogy nem az Ac20-al lövök a gyalogságra hanem Flamer/machine gun/small laser-rel,mechekre meg tankokra largelaser/ac10 stbstbstb???stbstb érdekes elképzelésed van az "életszerű"-ről.

    jelen példát nem hozok fel mert a végén én leszek a totál hülye.
  • [NST]Cifu
    #4151
    Minden egyfegyverre épülő loadout idióta nálam,a bajom annyi ezekkel hogy a könyvben sose találkoztál ilyennel.Nem tehetek róla túlságosan ragaszkodok a normál BT felfogáshoz.

    A könyvben is vannak "idióta" fittes Mech-ek, és hogy tovább ne menjek, az Awesome AWS-8Q is "idióta", hiszen a 3x PPC-n túl csak egy Small Laser-e van, az is a gyalogság ellen.

    Lehet pro és kontra érveket felhozni, vagy ne lehessen fittelni (vagy qrta drágán), és akkor ez meg van oldva -> MW:LL megoldás.
    Ha viszont van Mechlab (Márpedig már a Mechwarrior első részében is volt), akkor viszont elkerülhetettlen ez a probléma.

    Tabletop-ban pont hogy életszerűek mert ha olvastál könyvet,akkor tudod jól, hogy sose lehetett tudni hogy lesz-e gyalogság tankok stb,és emiatt minden féle fegyver kellett a mechre.

    Mint említettem, tele van a tabletop spéci Mech-ekkel, amelyek egy feladatra koncentrálnak. Például egy UrbanMech életképtelen nyílt terepen (pláne az AC/20-as verzió), míg pl. a Bombardier mech közelharcban életképtelen.
  • Paladin
    #4150
    Nem értettelek félre, csak az életszerű definíciója más nálad :)
    A hagyományos BT sokféle fegyveres elképzelése nevetséges. Sokféle fegyver az sokféle lőtáv, sokféle célzási mód stb - elviekben jól hangzik, hogy pl. "minden lőtávra fel van készülve", de a gyakorlatban ez azt jelenti, hogy a fegyverek felét nem tudod optimálisan használni.
    Ez működhet többé-kevésbé egy erősen randomizált táblás játékban, de a 'valóságban' (ami alatt azt értem, hogy nem egy pár kockadobásra leegyszerűsített játékban, hanem egy viszonylag valósághű szimulációban) mindig a specializáció a nyerő.
    Lehet persze rosszul csinálni, és túlzásba vinni, pl nem felkészülni arra, ha az ellenfél közel jön (full lrm loadout muhaha), vagy ha kifogy a lőszer, stb. Ennek ellenére a specializáltabb loadout az életképesebb, és az is lesz mindig.
  • Torzonborz
    #4149
    hmm ez lehet hogy az optimál/max lőtáv miatt van.
    AC/2nél ez ugye 720/2160 szóval ha kb 1km-re lövök akkor nem nagyon kell még korrigálni .
    AC/20 meg 270/810 így ott ha max távra lősz akkor már figyelembe kell venni bullet dropot.

    vagymittomén.
  • Masakari
    #4148
    Sejtettem hogy valaki elő fog ezzel jönni:) természetesen igazad van,de szerintem te is érezed jól én miről beszélek.

    A konvoj védés valóban fasza lenne,1 gond lenne vele. A védőknek esélye nem lenne.
  • En0k
    #4147
    van. ac20-nál biztos. a többit nem tudom
  • Torzonborz
    #4146
    " AC-val meg sokszor rendesen elé kell tartani, esetleg kicsit fölé is célozni a lövedék esése miatt"

    ezt melyik AC-al tapasztaltad ? mert AC/2-l lövöldöztem Én bő 1km-re is de hogy nem kellett a célpont fölé céloznom az biztos.

    van egyáltalán bullet drop ?
  • Torzonborz
    #4145
    jó de itt nincs gyalogság , harckocsik meg egyebek csak ellenséges mechek. tehát ha úgy vesszük akkor ezek a egyenfittek az MWO-ban életszerűek és használhatóak. még az lrmboat is ha csapatban van az ember van tag és figyelnek rá a többiek.

    szóval nem igazán számít hogy a táblás játékban mi volt.

    mondjuk mókás lenne betenni ilyen plusz játékmechanikai elemeket. pl konvojt kellene kísérni egyik csapatnak másiknak meg megsemmisíteni stbstb.
  • Masakari
    #4144
    Az ha nem tudod a különböző fegyvereket kezelni arra utal hogy nem tudsz alkalmazkodni,ennyi.
    Amúgy lehet hogy a homogén fegyverzet a legjobb koncentrált tűz esetében de a Gauss-t leszámítva olyan hőt termel hogy nem teljesen célra vezető. Érdekes módon nekem sikerül kevert fegyverzettel túlhevülés és leállás nélkül végig menni 1 kört és emiatt szétszedni több mechet is,akkor ne akard már mondani hogy ez csak véletlen lehet.
  • Masakari
    #4143
    Félre értettél,pont hogy az MWO pl only ac2 buildjei nem életszerűek(mert vérpisti és vérpisti junior máshogy nem tudnak érvényesülni,vagy épp az only LRM és pislognak amikor 180 méteren belülről halálra szopatom őket). Tabletop-ban pont hogy életszerűek mert ha olvastál könyvet,akkor tudod jól, hogy sose lehetett tudni hogy lesz-e gyalogság tankok stb,és emiatt minden féle fegyver kellett a mechre.

    Remélem valamennyire tisztulni fog ez,de könnyen leszűrhető ki az aki CTB-s ls ki az aki nem,néha már csak a nevéről is(nem tudom valaki olvasta-e/emlékszik-e az Amaris-os beírásomra).
  • En0k
    #4142
    szerintem az ac fittek most még jelentenek akkora problémát. mi lesz akkor majd ha bekerül a játékba esetleg valamikor az annihilator ? sokat mérgelődtem régebben az lrm boatok miatt. de ez egy ilyen játék. sokat fog még formálódni.
  • vaakuum
    #4141
    Pedig a koncentrált sebzés miatt nekem nagyon úgy tűnik, hogy ebben a játékban nincs sok értelme kevergetni a fegyvereket, vagy pedig tényleg 5-6 tűzgombbal zongorázva kell játszani, hogy minden optimális legyen.

    Nekem sok gondom volt abból, hogy hiába raktam össze 2 vagy esetenként 3 fajta fegyverből a nagyobb távolságúakat, teljesen más célzást igényel a lézer, a rakéta meg az AC típus, tehát egyszerre nem nagyon lehet őket elsütni. Jó, a rakétát lehet keverni a lézerrel meg az AC-vel mind álló, mind mozgó célra, de a lézert és AC-t gyakorlatilag nem, mert a lézerrel pontra kell lőni mozgó cél esetén, az AC-val meg sokszor rendesen elé kell tartani, esetleg kicsit fölé is célozni a lövedék esése miatt. és a fölétartás miatt bizony néha álló célra is jártam úgy, hogy lézerrel fejbelőtem, az AC meg a mellkasán porzott. Tehát sokszor bonyolultabb az egy pontra lövés kivitelezése, mint ha adott távra egyfajta fegyvereket használ az ember.
  • Nagydög
    #4140
    A tisztan energy fittek nem csak a jatekban, de a "valosagban" is eletkepesek. Ugyanez egy Gauspultra, vagy egy tisztan LRM boatra mar nem igaz.

    Btw.: Gondolkodom egy geppuskan. A lecsupaszitott reszeken itt is lehetne veluk criticalt keresni.
  • Paladin
    #4139
    Nem az MWO tehet arról, hogy a tabletop játék loadoutjai nem 'életszerűek'.
    Ha lehet fittelni, akkor az ember optimális loadoutra törekszik. Az pedig nem a hagyományos BT által erőltetett 'sokféle fegyvert pakoljunk föl' féle nonszensz.
  • vaakuum
    #4138
    A múlt héten az SSRM és LRM nerf miatt mérgemben már majdnem eladtam az A1-es catapultot, de nem vitt rá a lélek, ha már annyi xp-t összevakartam vele. Inkább farmoltam egy lézeres Awesome-ot 4 heavy és 2 medlassal.Ezek szerint érdemes volt tartogatni a Catát, remélem az új szenzorok tényleg javítják a rakétás használhatóságot főleg a light mechek ellen, akiket nehéz volt követni és befogva tartani, illetve ha az ssrm sebzése és találata is korrigálva lett, az piros pont a fejlesztőknek részemről. Ezek szerint nem csak nekem tűnt úgy, hogy valami gáz van velük...
    Az AC setupot lehet nemsokára én is kipróbálom, úgy tűnik, a szélsőségek híve vagyok, és egy full rakétás meg egy full lézeres mech mellé pont illene egy full AC build :)
  • Masakari
    #4137
    Meg a Supernova:) meg ha nagyon így akarom mondani akkor mág akár a Nova Cat-et is ide lehetne venni az ERPPC és Large Laser,fegyver összeállítással.
  • Nagydög
    #4136
    Asszem, talan a Nova az egyetlen, ami eszembe jut a medlas fittel.
  • Masakari
    #4135
    Minden egyfegyverre épülő loadout idióta nálam,a bajom annyi ezekkel hogy a könyvben sose találkoztál ilyennel.Nem tehetek róla túlságosan ragaszkodok a normál BT felfogáshoz.

    Mint írtam tudom hogy a mechlab megengedi de akkor is.
  • [NST]Cifu
    #4134
    Miért idióta loadout? A Swayback Laser-boat nem idióta akkor talán?

    Miért ne lehetne AC-boat-ot csinálni?

    Pont az a Mechlab értelme, hogy lehessen játszani a Loadout-al...