6493
MechWarrior Online
  • Tibitron79
    #4453
    jó lenne egy belső szférás össznépi hirig. Szerencsére eddig nem láttam egy Kerensky vagy Phelan nevű playert sem. Bár lehet,hogy voltak azért ilyen fantáziadús emberek...

    A terepasztalosnál a dark age-es mecheket szídták ,hogy nem elég fejlettek, a klános mechek meg túl imbák. Erre ügyelniük kell ,hogy ne legyen imba mech túl sok, sőt egy se. Sajnos az ingyenességnem ára van és az itt a tartalomban nyílvánul meg. Tehát vármi kell és szvsz apránként csepegtetni fogják az új dolgokat, remélhetőleg nem csak pénzért...

  • [NST]Cifu
    #4452
    Korrigálnám magam, most olvasom, hogy várhatóak a kidönthető fák és lámpaoszlopok...
  • [NST]Cifu
    #4451
    Más a megközelítés szvsz. Én pl. egyáltalán nem tartanék igényt a klánok megjelenésére - pont ezért tetszett anno a Mechwarrior 3015 koncepciója, vissza a gyökerekhez, amikor még sokkal átgondoltabb, átláthatóbb, logikusabb, követhetőbb és korrektebb volt a Battletech világa. Pont ezért nem értem miért kellett a klán érát erőltetni.

    A mai napig nincs még csak említve se, hogy akarják majd kibalancolni az IS vs. Clan techet... Szvsz lehetettlenség is lesz... Mintha direkt mazochisták lennének, hogy egy alapból kiegyensúlyozatlan dologra akarnának multit építeni.
  • Paladin
    #4450
    Nem hiszem (illetve remélem nem) hagyják ki a belső szférás harcokat. Inkább fogják 'megállítani az órát' kicsit, mert tényleg vétek lenne nem kihasználni az alap frakciós harc lehetőségeit, mielőtt a klánok felborítanak mindent.
    Már csak pusztán üzleti szempontból is - nem lenne okos átugrani egy contentet, amivel elvannak egy darabig a játékosok.
  • Torzonborz
    #4449
    Viszont az tény hogy esetleg lehetne kicsit változatosabb mapet is csinálni , pl mintha ippeg egy nagy frontharc közepin lennénk. river city-n ennek halovány nyoma van mert néha látni hogy elszáguld a távolban 1-2 rakéta de kicsit eksündúsabb is lehetne. csak akkor megint ott tartunk hogy az is zabálná az erőforrásokat.
  • Paladin
    #4448
    Ebben teljesen egyetértek, zavarni engem sem zavar, nem a látványért játszom :)
  • Torzonborz
    #4447
    mondjuk ez olyan dolog hogy nem a tájat akarom bambulni harc közben szóval hogy az most mennyire kopár vagy sem hát nem igazán érdekel.
    a mechek legyenek jól megcsinálva, látszódjon milyen konfiggal mennek , legyenek jók az effektek , fusson rendesen ( ok ez megvan de erős is a gép ) , legyen jó a netkód ( ez ugye még várat magára ) , legyen sok map és több játékmód .
  • [NST]Cifu
    #4446
    @CryEngine vs. Unreal Engine: Had védjem meg a CryEngine-t. A játék nem véletlenül lett erre fejlesztve, nagyon sokrétű dolgokat lehet belepakolni, és nagyon látványos dolgokra képes az a motor. A Crysisban látott dolgok jó részét a mai napig nem tudja az FPS-ek 95%-a. Pedig a Crysis ma már szakállas játék.

    A gépigénye ennek megfelelően magasabb, ezt nem is vitatom el. Cserébe a grafika sem rossz.

    A Mechwarrior 3015 teaser videója rossz példa: számtalan olyan dolog van benne, ami egy átlagos mai hardvert is megpadlóztathatna (leomló épület, a Mech-ek lépéseitől berugózó autók a parkolóházban, a zászlók lebegése, stb.). Ne hidd, hogy egy gyengébb gépen is tudnák ezt a grafikát prezentálni. A másik fele, hogy az nem online, hanem single player / co-op játék lett volna.

    Másfelől persze nem lehet elvitatni, hogy ide tényleg egy picit talán sok és felesleges a CryEngine. Pont azokat a szépségeket nem lehet kihasználni benne, amiben erős lenne - pl. a Forest Colony pályán a Mech-ek kidönthetnék a fákat, vagy a lerombolhatnák az épületeket a River City-n. Ez az, ami viszont egy multi-játékban már gyilkos dolog, mert a netkódot és a grafikai motort úgy kódolni, hogy mindenkinél úgy nézzen ki a dolog, ahogy, az bizony nem egyszerű dolog.

    Az "Ennyit bír a motor?" kérdésre egyértelműen nemleges a válasz. Ennyire kell a vas alá. Tényszerű, hogy a CryEngine igényli a procierőt is, vagyis a gyengébb/régebbi gépeken nem fut olyan jól. Eredetileg nem multira szánták, csak a Crysis Warhead-től foglalkoznak ezzel a vonallal, és azért itt nem vitás a bő 15 év tapasztalata az Unreal vagy a Scource motornak.

    A másik oldalról viszont a CryEngine 3 szépsége a modularitása, ezért választotta a PGI. Később jobban bővíthető (elvileg), és egy-egy modult (mint pl. a Mech-ek esése, fizikája) könnyedén kivehető/lecserélhető szükség esetén, márpedig egy F2P játék élettartamát figyelembe véve ez nagyon nagy előny. Persze mindennek ára van, ezt sem lehet elvitatni.

    Továbbá hogy nem lenne szép? Szvsz a Dx9 motor ellenére eléggé szép. Lehetne rajta még szépíteni, remélem azért a Dx11 ilyen téren változásokat hoz majd...

    Single vs. Multi vs. Frakciós / mélyebb multi: A frakciós irányultságú multi lenne az esszenciája az MWO-nak, már 2011 őszén, mikor indult a fórum, eleve meg lehetett adni a frakciódat. Csak aztán úgy alakult, hogy a játék magja sokkal több energiát igényelt, mint tervezték, és nem maradt idő a frakciós csata elkezdésére se. Még most se. Ez pedig azt jelenti, hogy én már azon se csodálkoznék, hogy kimarad, és eleve a klánokkal való harcra mennek majd rá. Majd kiderül.

    Ennyi marad a játék?: Nem, eleve említve van a frakciós háboú, másfelől pedig az időválasztás sem véletlen - jönnek a klánok...
  • Paladin
    #4445
    Néztem én maxon is, de nem tűnt különösen szépnek úgy se :)
    (mellesleg vicces, hogy úgy se volt sokkal lassabb...)
  • Torzonborz
    #4444
    maxon nincs gond a grafikával meg az effektekkel úgy elég jól néz ki. a gond csak az hogy ahhoz erős gép is kell.
  • Paladin
    #4443
    A "grafika szuper, a tájak szépek" résszel nem értek egyet :)
    A grafika elég gyengének látszik, főleg az erőforrásigényét tekintve. A tájak meg... van szürke pálya, van sárgásszürke, meg fehéresszürke. Nem valami lenyűgöző a látványvilág.
    A mechek szépek, az ok :)
  • Tibitron79
    #4442
    Nálam is ez van sajnos. Kb 4 játék után kiakad a képernyő, összemosodik, meg előtte szaggat mint állat. De az első pár játékban semmi akadozás nincs. Enynit bír ki a motor?

    Maga a játék nagyon jó lett egyébként, grafika szuper, a tájak szépek, a robotok sérülnek, szikráznak stb. De mindenképp kell valami extra. Pl egy korrekt single, elkülönítve a multitól a fejlesztéseket. Esetleg 1vs1, 2vs2, stb aréna harcok, vagy tényleg valamilyen klán rendszer, melyben összeállhat x játékos, valamelyik ház zászlaja alá és így hívnák ki egymást "klánháborúra". A győztes a házától kapna x pénzt, amit költhet pl a bázisára amit meg kell védenie. És maradhatna ez a random harc is ha épp nincs elég player a klánharchoz.
    Mert ez a 5 6 pályán való kergetőzés kiegészítve egy két új mech-el, emg fegyverrel, meg pár fizetős dologgal nem elsz elég hosszú távon. kár lenne ha csak ennyi amradna, mert ez az alap nagyon jó lenne egy komolyabb tartalomhoz is.
  • En0k
    #4441
    osztom Masakari véleményét. az Unreal Engine 3 bőven elég lett volna. Szinte minden asztali gépen elfutott vola rendesen és a látvánnyal sem lett volna gond. Emlékezzünk egy kicsit ezekre a képsorokra... Mechwarrior with Unreal Engine 3
  • Masakari
    #4440
    A grafikai motor miatt az egész szerintem kb ilyen is marad, nem tartom sokra a cryengine-t. Az unreal engine ezerszer jobb lett volna,azzal a motorral nekem játék még nem szaggatott sose.
  • Paladin
    #4439
    A magam részéről továbbra sem mászott vissza a játszható kategóriába a játék.
    Újra a régi nóta - ha nézem mozdulatlanul a tájat, 30-40 fps. ha valami mozog, máris 15. Közelharc - képregény.
    Ezzel szemben huszadika előtt a mozdulatlan táj 25-30 volt, de a legdurvább közelharci effektorgiában se ment 15 alá.

    Úgyhogy jegelve van. Van bőven mivel játszani helyette :)
  • [NST]Cifu
    #4438
    A gondom az, hogy olyanok is kezdenek panaszkodni erre, akik csak az open béta óta vannak a játékban. Na ez pedig tényleg baj.

    Kevés a pálya és nem elég változatosak, nagyon unbalance még a fegyverek / felszerelések elosztása, továbbá a grafikai motor és netkód optimalizáció is messze van az ideálistól.

    Erre jön még a csak 4-fős group és az egyetlen játékmód.

    Én nagyon-nagyon szeretem az MWO-t, minden húzásuk ellenére a PGI-vel is rokonszenvezek, de ez akkor is kevés... :\
  • Masakari
    #4437
    Engem megfogna,ha nem szaggatna 3-4 meccs után/forest colonyn azonnal/ a light mechekkel lehetne valamit kezdeni :DDD

    Én szerintem a premiumot 1 ideig tuti nem fogom aktiválni részben azért mert mint írtam eddig összeszedtem olyan 4-5 millát az XL engines cicadával kedd óta(LOL). Költeni mire költsem a jelenlegi 16,6 milliómat? Mechre?? nincs igazán bent 1 kedvenc mech se,talán azt mondom hogy a Highlander az első olyan amit tényleg bírok de mire az bekerül kb május(ha jól számoltam).A camo jó hogy végre bent van de elég fapadosak a lehetőségek,több minta kéne akkor esetleg azt mondom ráköltök...(na meg persze az állandó jellegű textúra hiba miatt se poén mert nem sokszor látom rendesen a mecheket,hip hip asztali gép).

    Ami a karácsonyi dömpinget illeti,sajna manapság engem már elég kevés játék hoz lázba(köszönhetően a legtöbb silány minőségének),amivel leülök játszani és nem állok fel előle/nem kezdek el játszani mással amég végig nem viszem.De hát ugye ízlések és pofonok,régi játékokat többre tartom ilyen téren:)

    Amint bekerül a mech felborítása tuti hogy masszívabban ráállok az MWO-ra addig cicada ökörködés marad nekem:):S:(.
  • Tibitron79
    #4436
    Ezért nem szerettem sose bétázni egyik mmorpg-nél sem, mert akkor a motiváció már csappan kezdésre. De itt ugye a béta és a kezdés között nem igen lesz különbség, nem lesz reset, tehát ha igaz, mi már most nem is bétázunk hanem éles játékot tesztelünk fizetős tartalmakkal. Remélem karácsony előtt még kijön pár komolyabb bővítés, mert ennyi valóban nem lesz elég sokáig.
  • [NST]Cifu
    #4435
    Én már a patch napján aktiváltam a prémiumot (igaz így is van még annyi MC-m, hogy ne okozzon gondot két további hónap). :P

    A gond inkább az, hogy kevés a szabadidő, és azt is most részben a Hitman: Absolution tölti ki (azért én már tavasz óta játszok az MWO-val, szóval egy kis csömör belefér).

    A fő gond egyébként szerintem pont ez: rengeteg játékkal lehet játszani a piacon, jön a karácsonyi dömping, és egyszerűen túl kevés van az MWO-ban per pillanat ahhoz, hogy megfogják a játékosokat... :\
  • Masakari
    #4434
    Én olyan 4-5 misit szedtem össze kedd óta:p szóval az aktivációval várok szerintem 1 ideig. Amúgy szerintem kicsit gáz/vicces hogy ennyi pénzt össze szedtem prémium nélkül Cicadával.
  • XenHai
    #4433
    Én is várok még az aktovációval. Dec 4 ig tuti szemezek nagyon az új hero mechel hátha értelmes lesz.
  • Jockey
    #4432
    nagyon leállt a topik, a prémium aktiváció ennyire kicsapta mindenkinél a biztosítékot?
    én még nem aktiváltam de lehet várni fogok még vele..
    jah és alig látok online embereket és ts is szellős..
  • Masakari
    #4431
    Ja igen a trófea lista: 2x Hunchback,Dragon,Cataphract és Catapult.
    (1 társam maradt életben a végére,ő LRM configos Catapulttal lőtte az utolsó HunchBack-et közvetlen közelről-.-)
  • Masakari
    #4430
    Új rekord a Machine Gun-os Cicadával,5 kill és 1 assist és ezek most nem sunnyogós killek voltak hanem rendes csatában mechek között rohangálós killek, végére nagyon szétlőve és olyan 200 lőszer maradt a 6000ből!
  • Torzonborz
    #4429
    jó persze a streak cata más tészta viszont azt meg lehet szívatni ha lekapod a füleit :D
  • Cobra.
    #4428
    Azért a 6 SSRM-es Catapult eléggé darál bármilyen kategóriát.
    Nálam tegnap óta új bug, hogy a sebességcsík kimegy a képernyő közepéig és ezzel egyidőben lefagy a radar.
  • Masakari
    #4427
    Nem fogom a mechemet átkonfigurálni csak azért mert a streak az egyetlen amivel esélyed van kilőni a rád rohanó lightokat,más ellen meg nem érsz vele semmit(mert azért valljuk be nem sokat érsz vele heavy és assault gépek ellen):)

    szóval fu dev's.
  • Torzonborz
    #4426
    streak azért még hatásos ellenük. nem is szeretek olyan mechel menni amin nincs ilyen.
  • Masakari
    #4425
    Na nekem most jött el az a pillanat hogy többet nem fogok Atlassal menni amég nem lehet kibuktatni a light mecheket mert a f*szom kivan hogy nem lehet őket lelőni sehogy.
  • Lui76
    #4424
    Nekem tegnap sárga képernyővel indított egy menetet végig. Másik pályán meg bejött egy ilyen 4-40 Fps-ig ingázás . Ezek nálam még nem voltak korábban. szerencsére a 1,5 óra alatt ez csak egy-egy alkalom volt.
    - amikor újratelapítitek , az azt jelenti , hogy netről újra le kell tölteni az egészet ?
  • Torzonborz
    #4423
    nem hibás a mechanika. a random pont arról szól hogy sok az ismeretlen.

    majd jön a területfoglalás és ott lehet szépen tervezgetni mert tudod hogy az adott célterület melyik map lesz.
    így fixálhatsz sok mindent.
  • Masakari
    #4422
    Persze ez egyértelmű,ezért írtam hogy semmi értelme menekülésnél lekapcsolni a mechet mert olyan 1% vagy kevesebb esélyed van elmenni.
  • Bucser
    #4421
    Only ssrm ellen csak akkor van ertelme ha nincs rajta Bap. Ugyanis azzal befogja a lekapcsolt gepet is 120meteren belulrol. Azutan addig lo amig fel nem ebredsz:)
  • Masakari
    #4420
    A meneküléssel kapcsolatos leállítást írtam hogy semmire nem mész vele,tanuld meg értelmezni a szöveget;)

    A befutok 1 pontra mielőtt oda érne az ellenfél hogy röhögjek rajtuk nem egyenlő ezzel;) =>"Pl. a környezetbe olvadó festéssel, lekapcsolt mechhel várni, hogy valaki elsétáljon előtted anélkül, hogy észrevenne ..." konkrétan erre vonatkozott az első sorom,remélem segítettem ;)
  • vaakuum
    #4419
    "Forest Colonyn(normál és snow) ezzel szórakozok camo festés nélkül egy ideje,tegnap az egész enemy csapat elment mellettem és észre se vettek."


    "szóval a lekapcsolással nemigen mész semmire."
  • Masakari
    #4418
    Forest Colonyn(normál és snow) ezzel szórakozok camo festés nélkül egy ideje,tegnap az egész enemy csapat elment mellettem és észre se vettek.

    alfával lövöd hátba semmire nem mész vele nem fog megpurcanni.de megköszöni hogy jelzed neki hogy mögötte vagy,és ha esetleg jön 1 enemy még akiről nem tudsz(aki te mögötted lesz)akkor jól szét is szednek a kereszttűzzel.

    Ha te vagy épp szarrá lőve a lekapcsolás csak akkor opció ha sokkal gyorsabb a meched és úgy tudod magad lekapcsolni,hogy az ellenfél tovább fog keresni mert arra számít hogy tovább rohantál,miközben bebeújtál 1 résbe és ott nyomtad a shutdown-t.(valljuk be ilyen helyek nemigen vannak a pályán). Illetve abban a ritka esetben jó még ha az ellenfél only SSRM,de ez is elég ritka manapság,szóval a lekapcsolással nemigen mész semmire.
  • Masakari
    #4417
    Nem
  • vaakuum
    #4416
    Szerintem lehetne, lévén, hogy a mech le is kapcsolható, és olyankor targetolni sem lehet.
    Pl. a környezetbe olvadó festéssel, lekapcsolt mechhel várni, hogy valaki elsétáljon előtted anélkül, hogy észrevenne a domb tetején mondjuk a fák között...

    1) hogy hátba lőhesd alfával,
    2) mert te vagy éppen ronggyá lőve.
  • vaakuum
    #4415
    Ha jó a matchmaking, akkor ez nem lehet kérdés a PUG vs. PUG vagy a Premade vs. Premade esetén.
  • vaakuum
    #4414
    Talán ismerjük egymást?