6493
MechWarrior Online
  • Annihilator100
    #972
    Ezzel eggyet értek. Valami féle in-game képet vagy videót lassan mutathatnának, ha már pár hónap múlva ki akarják adni. Ne az legyen hogy egyik napról a másikra "tessék itt van lehet játszani". Meg ha jól olvastam akkor elkezdték tesztelni a játékot is, így elméletileg hamarosan kaphatunk képet,videót, vagy esetleg egy gép konfigot.
  • [NST]Cifu
    #971
    Az még szvsz jóval odébb lesz. És ez az, ami egy kicsit zavar. Van mondjuk 6-7 hónap a hivatalos (tervezett) megjelenésig. Ezeddig 0 ingame képünk és 0 ingame videónk van, a 0 soundtrackról nem is szólva. Még a jelek szerint az sem kristálytiszta, hogy egyes elemeket hogy integrálnak a játékba (night/thermo/magnetic érzékelő például).

    Ilyen háttér mellett azt mondom, hogy én március előtt nem várnék zárt bétát. Június előtt open bétát. Ha a WoT-ból indulok ki, akkor két lehetőséget látok:

    1.: Kihozzák a játékot erősen bétás állapotban (a'la WoT az orosz nyelvterületen).
    2.: Jelentősen csúszik a megjelenés.
  • Ry0K3N
    #970
    Majd meglátjuk, az ottani fórumot olvasva rengeteg spekuláció van de előbb egy béta lenne jó ár végre.
  • xblades
    #969
    Igen én is erre gondoltam :)
    persze én sem gondoltam rakéta vetőt a karba, hacsak nincs neki alapból mint pl az Orion. Inkább úgy vagyok vele hogy ahol cső fegyver van felszerelve abban választható legyen hogy energia vagy ballisztikus is lehessen feltenni.
  • Ry0K3N
    #968
    Erre nem tudok máshogy gondolni mint most van az ígérgető fázis hogy mi lesz ha, aztán kijön a béta ezen funkciók tizedével aztán jön a rajongótábor követelőző fázisa hogy tegyék bele ezeket :D
    Rossz vége szokott lenni xD (WoT)
  • Ry0K3N
    #967
    Ez modulfüggő lesz sztem. Mektek modba volt ez megcsinálva jól hogy voltak ésszerű kevert modulok is pl: Ballistic/Energy fegyver mehet rá vagy Energy/Missle és így tovább mert egypár mech hülyén néz ki és lehetetlen is lenne rakétavetővel a karján pl Templar.
  • xblades
    #966
    Az jó lesz ha a rakétavetőkbe nem lehet pl. Gauss-t beszerelni, de remélem a karba majd azt teszek amit szeretnék.
  • [NST]Cifu
    #965
    [URL=http://mwomercs.com/news/2012/01/75-dev-blog-2-information-warfare]Dev Blog #2[/URL]

    -Ha jól értem, nem a klasszikus tonna/critical megoldás lesz a mech-ek felszerelésénél, hanem modulszerűen, ami leírás alapján a Mechwarrior 4 megoldására emlékeztet.
    -A modulok terén a "pilot tree" (fejlődési fa?) tesz lehetővé bizonyos modulok használatát, illetve annak hatékonyságát.
    -Lesz Direkt (LOS, vagyis közvetlen rálátás az ellenfélre), Radar (LOS), Műhold (térképnézet, fentről lefele LOS), UAV (mint a műhold, de a Mech-ek indítják őket, és kisebb területen "lát"), érzékelők ("eldobható" jelzőrendszerek) illetve nem-Battlemech egységek által nyerhető információk.
    -Éjjeli (night vision), hőképalkotó (thermal, átlát a füstön) illetve magneto-rezonanciás érzékelés is várható, igaz nem biztos, hogy induláskor mindhárom benne lesz már.
    -Battlegrid, egy térkép, amely a barát-ellenség jelzésen túl navigációs pontok (nav points) és parancsok kiadására is használható.
    -Lesz adatkapcsolat (C3 master/slave?) illetve elektronikus ellentevékenység (csalik, amelyek becsapják az érzékelőket, zavarók, amelyek zavarják az adatkommunikációt, az azonosítást és befogást, illetve lehalgatók, amelyek az ellenséges kommunikációt illetve adatkapcsolatokat tudják lehalgatni).
  • [NST]Cifu
    #964
    Amúgy a kísérő szöveg alapján sejthető a 6. mech is, a Commando lesz az. Eleddig szépen kerülik az Unseen mech-eket...
  • Ry0K3N
    #963
    Hát szerintem abszolút nem emlékeztet az eredetire, vaskosabb lábak, más a rakétavető elhelyezés, pilótafülkéről nem is beszélve.
  • MarkBlade
    #962
    Futurisztikus de jól néz ki, kíváncsi leszek a belsőre..
  • [NST]Cifu
    #961
    Kijött az 5. Mech, a Catapult. Az újragondolt desing itt jött eddig a legkevésbé át szerintem. Én azt érzem, hogy igyekeztek minél jobban eltávolodni az eredeti pilótafülke-megoldástól, mert ugye az nagyon hasonlít a Mad Cat / Timberwolf pilótafülkéjére...

    [center]
  • MarkBlade
    #960
    Egyébként ez az egész tökre emlékeztet a MW4 League rendszerre. Bolygófoglalás és handicap rendszerre. Anno jó volt bár a hajnali csatákat nehéz volt összehozni az amcsikkal :) Csinálhatnánk egy S-s zsoldos egységet ha indul és jó lesz.
  • MarkBlade
    #959
    A történelemben is ez volt.. aztán lassan feljöttek :)
  • xblades
    #958
    Ez igaz némileg, mert az elején a sok Clan-os IS-t győz volt a trend :). Utána meg már a Clan-os tech segítségével tudtak győzni, és akkor sem voltak feltétlen sokkal többen csak nem mentek bele a clanos 1v1 harcba.

    De a lényeg ezt a játékba hogy ülteted át? A Clan oldalon 5 az Is oldalon 15 Mech lesz, és a clanos egyszerre csak egy ellenfelet lőhet?
    Tudod hogy ez nem működhet egy ilyen játéknál.
  • Bucser
    #957
    ugye alapvetően 2050 után 2058-ig igazából az IS a sok lúd disznót győz elven harcolt. (na meg rendszeresen megsértve a klános ROE-t)
  • xblades
    #956
    Ez csak úgy fog menni ha vagy korlátozzák a Clan tech-et vagy teljes hozzáférés lesz hozzá. Az első történelem hű szerű lesz a második nem de nem lesz eltolódás.
  • Ry0K3N
    #955
    miért canonban nem az ment? :D
  • [NST]Cifu
    #954
    Én továbbra is attól félek, hogy a klántechel felfegyverzett játékosok lazán fogják alázni az IS-only játékosokat, és így noobszop@tás lesz a játék 2013 után...
  • xblades
    #953
    Ezek az elképzeléseink csak akkor lesznek jók, ha lesznek ház (zsoldos) specifikus Mech-ek és a Clan-os technikologia lassan szivárog be, a történelmi helyszíneken. De ekkor könnyen kell hogy lépkedjenek a játékosok a házak között.(nyilván a játék érdekében)

    Én arra tippelnék, hogy lesszenek mech-fák és ha csatlakozol egy frakcióhoz ott elérhetsz egy-egy specifikus mech. (kérdés ha távozol akkor megtarthatod vagy elveszted )

    Viszont az is kérdés a Clan-okhoz hogy tudsz majd csatlakozni és a technologiájuk hol és hogyan lesz elérhető. És hogy kerülik el hogy mikor megjelenek ne akarjon mindenki azonnal át csatlakozni hozzájuk a jobb tech miatt.
  • Ry0K3N
    #952
    Outreach 100% szerintem Core World lesz, de valóban érdemes a tech miatt a kláninvázió útjába kerülni :D
    baldes ha masakari vagy sunder kell akkor mindenképp kurita legyél, a warhawk füstjaguár mech csak ők gyártják és ugye ők mennek neki a szüvetségnek a sunder meg csak kurita fejlesztés :D
    de még nem tudni lesznek e házspecifikus mechek pedig az jó lenne válogatni így kicsit egyedibbé téve a frakciót
  • [NST]Cifu
    #951
    Azt ne felejtsd el, hogy az északi területeken nem csak a Klánok inváziójával kell megbírkózni, de egyben itt lehet a Klános techhez a leghamarabb és legkönnyebben eljutni.

    A Lore szerint amúgy a Wolf's Dragoons egy adag zsoldost képzett és fegyverzett fel a közeledő invázióra készülve, szóval az Outreach is érdekes bolygó lehet jövő év vége fele már. :)
  • xblades
    #950
    Na f...a beépített helyesírás ellenőrzővel is be hibázok a szövegbe.
  • xblades
    #949
    Ez azt jelenti hogy 2013 elején megjelennek a Clan-ok (jó kérdés ki fogja őket megjeleníteni?) Így az északi területekért nem éri meg komolyabban harcolni. (már ha ismerik a történelmét a játéknak, elképzelem azokat akik fél évig vért izzadva harcolnak ezen bolygókért majd a Clan-ok szépen sorba elfoglalják őket)
    De azért jó lenne ott is lenni amikor belépnek a Inner Sphere területére.

    Kiváncsi vagyok hány bolygót terveztek a játékba, mert amit leírtak az nem egy tucat bolygó.
    Azért szerintem a nagy házakhoz csatlakozva nyugodtan lehet olyan csatákat is vívni (csatlakozva az ott lévő sereghez) amihez nem kell folyamatos jelenlét mivel azon bolygók nem lesznek elfoglalhatóak.
    Az is érdekelne hogy lehet-e más más ház szolgálatában ha több Mech-em van? Esetleg más más bolygón állomásoztatni?

    Bár sajna én azt hiszem ezen dolgok alapján azt hiszem inkább ezzel fogok játszani mint a Wot-val. Én ott akarok lenni amikor beérkeznek és remélem a sors is megadja nekem akkor amikor kikergetjük őket

    Hmm most így három ház között vacillálok
    -Davion (elvileg később ők kapják elsőnek az új Marik gyártású Omnimech-eket)
    -Kurita
    -Comstar (nem tudom lesz-e és játszhatóak lesznek-e a rég-tech Mech-ek? Egy Highlander vagy King Crab )

    Bár az is kérdéses hogy lesznek osztályozva és elérhetőek a Mech-ek.
    (nem tudom a Masakari és a Sunder a kedvencem, lesz-e egyáltalán amik ugye omni-k és a két tábór egy-egy Mech-je)
  • [NST]Cifu
    #948
    Yupp, csak itt még nem ismerjük, hogy miként lesz a Match Making rendszer megoldva. Szemben a WoT-al, itt egy kicsit másképpen nézhet ki a dolog.

    Kétlem, hogy lenne elég időm a Faction ill. Merc war részre (pedig bitang jól hangzik az elképzelés), holt súlynak meg minek lennék ott...
    A random battle viszont erősen függeni fog a Match Making rendszertől... Nem lenne szép, ha fullosra szerelt Atlas-sal, Awesome-okkal és hasonló Heavy illetve Assault Mech-ekkel terrorizálnák a "kicsiket" a "pro" játékosok.

    Bár az elejtett információk alapján azt sejtem, hogy a "fog of war" keményebb lesz itt, mint a WoT-ban (nagyobb távolságok?), úgyhogy talán jobban rá lesznek egymásra utalva a játékosok.

    Persze az is lehet, hogy ugyanaz lesz, mint a WoT-ban, mely viszont a kevés harcértékkel bíró játékosok gyűjtőhelye lesz, ami megspékelve egy rossz Match Making rendszerrel ugyanúgy kiábrándító lehet, mint a WoT...
  • ximix #947
    Így elsőre a WoT jutott eszembe lesz a Clan War és te mint Magányos Farkas nyomhatod a random battle-t.
  • [NST]Cifu
    #946
    Kezdek félni, hogy ha valamiért nem tudok időt szakitani a játékra, akkor menthetettlenül le fogok maradni valami fontosról... :)

    A Loyality Points miatt az aktívabb játékosok mondjuk szépen tápolva lesznek.

    Érdekes kérdés lesz viszont a Lone Wolf játékosok esete...
  • ximix #945
    Az Inner Sphere
    http://mwomercs.com/news/2011/12/44-dev-blog-1-community-warfare
  • ximix #944
    Tehetünk mi arról, hogy a WoT fejlesztők a mikrouniverzumot egy garázsban találták meg :)
    Értem az érvelésed, egy időben, egy helyen, egy térben bárki bárkivel bárhova kivéve insta.
    A mi mikrouniverzumunk egy garázs kicsit el kell vonatkoztatni a szokásostól és a csere-bere a WoT nagy isten privilégiuma :) a szövegelés az mehet .
  • lammaer
    #943
    Hát, alapvetően én sem tekintem a WOT-ot MMO-nak.

    Nincs meg benne a Massive rész, kb tényleg olyan mint bármely más multis játék, ahol egy szerveren max 32 ember tud együtt játszani. Kb ilyen BF, csak itt van egy közös lobby. Én nem a lobbyhoz kötném az MMO-ságot, de ez egyéni dolog.

    Mondjuk a clanwar az már inkább MMO irányba mutat, de mivel az egész játék egy szétinstancolt valami (csaták szerint), nem jön le igazi MMOnak

  • Bucser
    #942
    Az MMO jelzőt azok kapják meg akik rendelkeznek egy összefogó platformal a játékok közötti kommunikációra melynek megléte kötelező. Tehát WoT azért mmo, mert 2 játék között továbbra is fut a kliens amely a lobby és amelyben szervezed a klánéletet vagy a csatákat.

    A BF3 azért nem MMO mert nincs integrált klán és lobbyrendszer. lehet a főszervertől külön futó szervereket indítani. ARMA dettó. Pedig mindkettő képes 128-as csatákra tehát a te besorolásod szerint már MMO.

    " Ha CS-hez lenne egy garázs/lobby, meg egy automatikus matchmaking, meg LÁTSZÓLAG egy szerveren lenne minden játekos, akkor már az is MMO lenne"

    pedig ez különbözteti meg az MMO-t a síma multi játékoktól. az integrált community és perzisztens világ. ha megnézed akkor PL a Starcraft egyike volt ezen elsőknek meg a diablo a perzisztens ladder lobbijával.
  • SuperCharger
    #941
    No offense, de biztos, hogy ők tudják rosszul? Azért elég sok oldalt linkelhettem volna még, hasonlóakat, mint az MMORPG.com...
    Nem tudom, mi ez az agymosás, ami végigsöpört ezeken a site-okon, de kb. 4 évvel ezelőtt még tudták, hogy mi a különbség, és eszükbe nem jutott volna a játékosbázis nagysága alapján sorolni be az MMO-k közé játékokat. Biztos a WoW kirobbanása után az "MMO" lett az új buzzword, és mindenki megpróbálta magát eként eladni, mert erre lehetett pénzt kapni. Mással nem tudom magyarázni a kifejezés jelentésének ilyen mértékű eltorzulását.

    Az én megfogalmazásom szerint a WoT is MMO, hiszen kvázi egy szerveren van minden EU játékos (meg külön orosz, meg külön amcsi). Rányom a Battle gombra, és bekerül egy csatába, ahol 31 másik játékos van. Mintha mondjuk raidelnél vagy battlegroundosnál a WoW-ban. Az összes többi játékost eléred a garázsból. Ez eltér attól, ami például a Counter-Strike esetén volt, hiszen ott különálló szerverekről beszélünk.
    Pontosan erről beszélek, ez itt a lényegi különbség. Egyszerre max 32 ember van a pályán, egyszerre max 31 másik emberrel teremthetsz kapcsolatot. És emiatt pontosan, és egy az egyben ugyanaz, mint a Counterstrike. Csak a műszaki megvalósítása más: a WoT-ban van egy lobbi, és egy automatikus "matchmaking", ennyi a különbség a CS-hez, vagy bármelyik online shooterhez képest. Ha CS-hez lenne egy garázs/lobby, meg egy automatikus matchmaking, meg LÁTSZÓLAG egy szerveren lenne minden játekos, akkor már az is MMO lenne? (ne hidd, hogy WoT-ban egy szerveren zajlik minden csata.)

    Kifli
    Téves, ezeket lehet egyedül is játszani, ez kb kizárja, hogy mmo legyen.
    WoW-ot is lehet egyedül játszani. Kimész a pusztába quest-ezni... akkor a WoW mégsem MMO? Vagy csak néha nem az? Hogy is van ez?

    [i]Az mmo-nak nem az a lényege, hogy hányan tudjátok azt játszani[i/]
    De, pontosan az a lényege. Ha nem lenne ez a megkülöböztetés, minden Multiplayer Online opcióval rendelkező játék rögtön MMO is lenne. Ezért van ez a megkülönböztetés, ami kifejezi az alapjaiban más multiplayer mechanizmust.


    Leírnám akkor mégegyszer utoljára, annyira konkrétan, amennyire csak tudom, hogy mi "volt" az MMO eredeti jelentése, és ahogy én is értelmezem, és ami alapvetően megkülönbözteti a CS-től, a BF-től, a CoD-tól, a TF2-től, a Guild Wars-tól (!), a WoT-tól, az AAx-tól, az ArmAx-tól, a Q3-tól, War Rock-tól (hadd ne folytassam).

    Van egy mikrouniverzum (direkt nem szervert írtam), amely mondjuk min. 1000 játékosnak ad helyet, és bármelyik időpillanatban odamehetsz ebben a mikrouniverzumban az 1000 játékos bármelyikéhez (amelyik be van jelentkezve), és bármilyen interakciót lefolytathatsz vele, amit a világ szabályai az adott helyzetben megengednek. Csereberélhetsz vele, partiba hívhatod, fegyújthatod, megbökheted, csúnyát mondhatsz a szüleiről local chatben. És ha az 1000 ember úgy dönt, hogy letelepszenek ugyannak a városnak a főterén, vagy letanyáznak ugyanazon egy állomás mellett, megvan a lehetőségük. Ha nem bírja el a technikai háttér, és egy laghalmaz lesz tőle az egész mikrouniverzum, mert nem erre készítették fel, az egy dolog. De a lehetőségük megvan. És szintén nem az a lényeg, hogy az 1000 férőhelyes mikoruniverzumnak csak 12 darab játékosa van, mert csak ennyit fogott meg, vagy csak ennyihez jutott el a marketing, hanem hogy lehetnek 1000-en is benne, egy időben, egy helyen.

    Amikor van 8 035 871 online játékos, de te egyszerre csak azzal a 31-el folytathasz le valamiféle interakciót, akit kisorsolnak neked (v. akiket választasz) a következő 5-10 percre, na, az nem MMO.
    (légyszi, légyszi, ne gyertek a WoW instance-okkal, az a játék egy speciális módja, nem pedig a lényegi része)
  • kifli
    #940
    "minden online komponenssel bíró játék az lenne. CoD, BF-ek, stb."

    Téves, ezeket lehet egyedül is játszani, ez kb kizárja, hogy mmo legyen.

    Az mmo-nak nem az a lényege, hogy hányan tudjátok azt játszani, hanem, hogy a játék kizárólag többjátékos online játékra van. Lefordítva, masszívan többjátékos.
  • [NST]Cifu
    #939
    Láthatóan azok sincsenek tisztában az MMO fogalommal, akiknek ez a dolga lenne.

    No offense, de biztos, hogy ők tudják rosszul? Azért elég sok oldalt linkelhettem volna még, hasonlóakat, mint az MMORPG.com...

    Ez kb. olyan, mint a tank és a harckocsi esete. Mi a helyes megnevezés? Szakmai nyelvben harckocsi. A köznyelv, beleértve a WoT topicot is, meg folyamatosan csak tank-ot mond. Még a rohamlövegre is...

    És ha ezek szerinted MMO-k, hogy nevezheted a WoT-ot annak?

    Én azért nevezem annak, mert ők is úgy nevezik.

    Köszönőviszonyban sincs a rendszerük.

    Még egyszer: megfogalmazás illetve értelmezés kérdése...

    Eve-ben többszáz játékos lehet egyidőben jelen egy helyszínen. WoW-ban talán annyi nem, de száz biztos. WoT-ban mennyi? 32?

    Igen, hajdan hogy is nézett ki Jita? Már 300 embernél kész diavetítés volt. De persze ez nem zavarta a blobfleeteket abban, hogy ennyi fős csatákat kezdeményezzenek. Ami kimerült abban, hogy beugrasz a rendszerbe, követed a fleet commandert... diavetítés, aztán X idő múlva rájössz, hogy valójában téged már ki is forgattak a hajódból...

    WoW detto prezentálta ezt párszor az első időkben...

    Szvsz rossz oldalról közelíted meg a problémát, legalábbis szerintem...

    32 = multiplayer online
    320 = MASSIVELY multiplayer online


    Akkor hogy néz ki? 100 alatt csak MO, 100 felett MMO? De hiszen hajdanában, danában volt 100+ fős ArmA2 szerver. Még mintha 128 fős Tribes (melyik része is ?) szerverek is rémlenek, sok más hasonló 128 fős játékszerverek mellett.

    De mi van akkor egy alulreprezentált lakosú MMORPG szerverrel? Ha nincs rajta 100+ aktív játékos, akkor nem is MMORPG, hanem csak MORPG, mintha mondjuk Newerwinter 2-őznének?


    Az én megfogalmazásom szerint a WoT is MMO, hiszen kvázi egy szerveren van minden EU játékos (meg külön orosz, meg külön amcsi). Rányom a Battle gombra, és bekerül egy csatába, ahol 31 másik játékos van. Mintha mondjuk raidelnél vagy battlegroundosnál a WoW-ban. Az összes többi játékost eléred a garázsból. Ez eltér attól, ami például a Counter-Strike esetén volt, hiszen ott különálló szerverekről beszélünk.

    Szumma szummárum, én nem úgy osztanám fel, hogy 32 játékos: MO, 320 játékos meg MMO. Ugyanis ez szerintem fals...
  • SuperCharger
    #938
    Láthatóan azok sincsenek tisztában az MMO fogalommal, akiknek ez a dolga lenne.

    Már elnézést, de a WoW és az EvE konkrétan MMORPG.
    Ööö, hol állítottam ettől eltérőt?

    És ha ezek szerinted MMO-k, hogy nevezheted a WoT-ot annak? Köszönőviszonyban sincs a rendszerük. Eve-ben többszáz játékos lehet egyidőben jelen egy helyszínen. WoW-ban talán annyi nem, de száz biztos. WoT-ban mennyi? 32?
    32 = multiplayer online
    320 = MASSIVELY multiplayer online

    Most halálkomolyan nem látod a különbséget a kettő között?
  • kifli
    #937
    mmo != mmorpg
  • [NST]Cifu
    #936
    A WoT NEM MMO.

    "World of Tanks is a team-based massively multiplayer online game..."

    WorldofTanks.eu

    "World of Tanks is a 3D, team-based MMO shooter..."

    MMOHuts.com

    "Genre: MMOTPS"

    MMORPG.com


    Szükséges tovább sorolnom?

    Ha MMO-val próbálkoznak, MMO-val, úgymint, WoW, EVE, az tipikusan a túl sokat fogó szarka esete lesz.

    Már elnézést, de a WoW és az EvE konkrétan MMORPG.

    WoW @ MMORPG.com
    EvE Online @ MMORPG.com

    A FrostBite2 tényleg egy nagy szar. BF3-tól kifolyik a szemem, semmi olyat nem mutattak eddig, amit valahol máshol már ne láttam volna 2 évvel ezelőtt, de legalább lassabb az új procimon, mint ugyanilyen grafikájú játékok a régin...

    Nem a szívem csücske a Battlefield 3 (bár nekem is megvan, és játszottam is vele), de azért az el kell ismerjem, hogy nagyon szépek és részletesek a modelljei, látványosak az effektjei, és jók a hangjai.

    Nem tudom, hogy melyik játékban voltak ilyen jók a modellek, leszámítva egy-két dedikált addont. Természetesen ettől függetlenül a gépigénye nagy...
  • SuperCharger
    #935
    Na, hát akkor tisztázzuk azokat a fogalmakat. A "Massively Multiplayer Online" nem azt jelenti, hogy az internetes játékosállomány nagy, mert akkor minden online komponenssel bíró játék az lenne. CoD, BF-ek, stb. Az elnevezés a nagyszámú játékos egyidejű, és egymáshoz közeli jelenlétére utal. A WoT NEM MMO. Az Mw:O sem lesz az, és ezt mintha a fejlesztők írták is volna valahol. Vagy csak ti itt?
    Ha MMO-val próbálkoznak, MMO-val, úgymint, WoW, EVE, az tipikusan a túl sokat fogó szarka esete lesz. Valósidejű akció MMO-t írni rohattul nem egyszerű. Nem hiába alig próbálkoztak vele eddig, és azoknak is beletört a bicskája (APB jut az eszembe most így hirtelen).

    @Ry0K3N Igen, tudom, hogy CryEngine (1). Azaz a Far Cry engine-je. A Far Cry jóval látványosabb volt, mint az Aion. Bár lehet, hogy csak megphotoshoppolták a screenshot-jaikat, hogy csúnyábbak legyenek...

    A FrostBite2 tényleg egy nagy szar. BF3-tól kifolyik a szemem, semmi olyat nem mutattak eddig, amit valahol máshol már ne láttam volna 2 évvel ezelőtt, de legalább lassabb az új procimon, mint ugyanilyen grafikájú játékok a régin... ez a fejlődés.
  • [NST]Cifu
    #934
    Tisztázni kellene a fogalmakat. Az MMO ugyebár a nagy játékosállományú többjátékos, internetes játékokat takarja. Ebbe a halmazba bőven belefér a World of Tanks, és a Mechwarrior: Online is.

    Annyit tudunk, hogy nem MMORPG lesz, tehát nem szerepjáték lesz, hanem egy akcióorientált szimulátor.
  • Nagydög
    #933
    A Frostbite2 egyelore ugy tunik eleg hardverzabalo. A "huuuuge" BF3 palyak szanalmas meretuek, es alighanem ezert. A halozati kod nem tudom mennyire szorosan epul be az enginebe, de azt az elejerol kene ujrairni.