6493
MechWarrior Online
  • Ry0K3N
    #892
    És bazki tényleg xD ezt nem hiszem el azt hittem hülyéskednek :D
  • Ry0K3N
    #891
    http://mwomercs.com/forums/topic/2000-is-it-done-yet/
    imádom ezt az embert :D
    "P.S. Paul has banned me from future QnA’s. " xD
  • ximix #890
    A fantázia szárnyán nagyon jó játékmenetet lehetne ihletni.
    A respawn helyett automata katapult,
    a csatára mondjuk összeállíthatsz 4 mechet és csak ezeket használhatnád, tehát megérkezne a dropship a 4 mech-el elindulsz az egyikkel kilőnek ha rakéta becsapódás várható és te nem élnéd túl akkor már indul is a katapult,ha lézer vagy lőszer akkor meg a becsapódás pillanatában katapultálna a rendszer egy olyan magasságba ahol nem vagy elérhető az ellenségnek és innen vissza szambázol a dropship-hez a következőért.
    Elfogynak a mechjeid akkor a dropshiped bolygó körüli pályára áll te meg visszavonulhatnál bázis védelemre valami puttyogtató mögé.
    Ha nyer a csapatod akkor a kilőtt mech-jeid azok alapból a tieid és a kilőtt ellenséges mecheket meg lehetne bugázni kiszedni belőle olyan dolgokat ami még használható, egy fejlesztett giró, vagy kar vagy fegyó ilyenek lehetne vele kereskedni vagy felhasználnád ..stb
    Több mech-ed is lehetne, de csatába mondjuk négyet vihetnél, ezeket a fő bázison fejlesztgethetnéd , javíthatnád és egyebek.
    Vagy kevesebb mech is lehetne mondjuk kettő egy csatában, de akkor megmaradna a bázison a lőszer utánpótlás, és bizonyos szintű javítás, de lehetne mindez mobil javító és után pótló változatban is amik ha csata arrébb vonul akár a kilőtt mech-et valamilyen szinten gatyába ráznák a támogató feladatkörre.
    és még sok egyéb . . .
    Na nem felrúgtam a bilit ......a francba:)

  • Thanatos
    #889
    már lassan a törzstagok se..., havonta kb 2-3 bejegyzés ha van sokat mondtam :/
  • Bucser
    #888
    De minden tagnak, csak a törzstagokon kívül nem hasznalja senki szerintem:)
  • Ry0K3N
    #887
    Nem minden tagnak? :D
    2009 tájékán Cefre próbált összehozni egy csatát veletek de nem lett belőle semmi pedig volt hozzáférése a fórumhoz mert még tag volt anno.
  • [NST]Cifu
    #886
    Én a WoT-os hasonlatot a fejlődésre / garázsra értettem. Szigorúan saját vélemény, de a BT-hez nem illik annyira a Respawn, és hogy menet közben egyre komolyabb járművekbe ülsz. Legyen meg az, hogy félti egy kicsit az ember az életét, pardon, Mechjét -> igen, tudom, hogy ez masszív kempelésre ösztönöz, meg más hátulütői is vannak.

    Ami a tömegdolgot illeti... én nem tömegre játszanék. C-billre. Az UrbanMech-re nem véletlenül gerjednek a hivatalos fórumon. Azon túl, hogy egy jól kinéző, logikusan felépített Mech, egyben az egyik legolcsóbb is. Gyakorlatilag a legalapabb 20 tonnás futóbolondokkal egy áron van, másfél millió C-bill alatt.

    Ilyen téren és a Mechwarrior 2:Mercenaeriest tudnám felidézni, pedig hát az se ma volt, és szvsz jó 12-14 éve játszottam vele utoljára. De ott rémlik olyan, hogy csináltad a küldiket, zsákmányoltad és vásároltad a Mech-eket, egyszóval benne voltál a sűrűjében.
  • SuperCharger
    #885
    Én valahol azt remélem, hogy itt vagy a WoT szerűen lesz (több féle Mech is lehet a garázsodban, de sok grind után tudod a legkomolyabbakat megvenni - a sok itt még addiktoknak is egy-két hónap, egyorrú, hétköznapi embernek meg 3-6 hónap), vagy csak egy Mech-ed. Egyszóval nem a csatában, hanem a pilótáddal együtt fejlődsz.

    A WoT-féle súlycsoport elkülönítés a "tiszta" játék miatt van (ha a pénzkeresés aspektustól eltekintünk). Ez önmagában nem rossz, csak a grindolós résztől eltekinthetnének. Meg kéne oldani máshogy, hogy értelme legyen játszani a kicsikkel, hogy AKARJ játszani velük, ne pedig MUSZÁJ legyen. Mondjuk bizonyos pályákra nem mehetnél a nagyokkal, mert laza talajú a bolygó, és túl nagy a fajlagos talajnyomásuk, vagy ilyesmi. De harcolni meg minden bolygón kelljen, hogy fenntartsd ott a házad uralmát.
  • Bucser
    #884
    SHU-s én voltam jó ideig:)

    BTW fórum még mindig megy ha jól tudom a törzstagoknak:)
  • lammaer
    #883
    Ja, ez még 1500 (köszönhetően a politikának) . Most alkudozok prohardveren egy 1000esért. Fukar vagyok na.
  • kifli
    #882
    nemhiszem :)

    btw elvileg párnapja már ennyi. És az akciósok, mindennap mégakciósabbak leszenk. Persze nem mind, De várj hátha...
  • lammaer
    #881
    Vicces, ezt vmikor ma állíthatták 50%-ra, mert délelőtt néztem és akkor még nem ennyi volt. Olvassa vki az SG-t onnan? :)
  • kifli
    #880
    a warheadhez tartozik a wars is.

    btw steamen 5 euro, me féláron van. De érdemes várni 28-ig, addig lehet lesz -50 helyett -75% :)
  • lammaer
    #879
    Izé, vki világosítson kell mert elég hülyén hirdetik az emberek: a Crysis Warheadot kell megvennem, és annak a kulcsa kell a Crysis Warshoz hogy MWLL-t tudjam tolni. Igaz?
  • lammaer
    #878
    Kösz, nem is rossz ötlet. Boltba 4.5K, annyit nem adok érte, de egy ezres belefér (nem cigizem, így van pénz kicsit hasznosabb dolgokra :) )
  • Ry0K3N
    #877
    Phűű én 2006-7 :D akkor már más idők jártak. Mi már only mercenaries ment.
  • [NST]Cifu
    #876
    Hát, igen, ez meg már ízlés kérdése... és ezekszerint neked így nem tetszik. Nekem pont így tetszik jobban, nagyobb a beleélés faktor így, hogy van ez az egész "rítus". Kiválasztom, milyen egységet szeretnék, aztán lesétálok, és ott látom magam előtt azt az acélkolosszust, amibe be fogok szállni.

    Bevallom, az elején nekem is tetszett. Aztán egyre kevésbé, hogy egy órából perceket csak azzal töltök, hogy odarohanok a saját Mech-emhez.

    Szigorúan a saját véleményem, de nekem valahogy úgy jobb beleélés lenne, ha kör rendszerűen menne, és mindenki megbecsülné a Mech-jét. Itt olyan pörgés van, hogy csak na, különösen a "kezdők" esetében, akik kis járművekkel, Mech-ekkel rohangálnak. A Suicid Dugovics Titusz játékmenet ugyebár igazából itt sem lenne effektív (hiszen sokszor hallsz -> több időt töltesz a hangárban, mint a csatamezőn), de mégis sokszor tapasztalom. Az nettó 45 perc játékidő alatt is találkoztam lézerekkel lövöldöző, a legnagyobb csapatunk közé berohanó, Catapult-ban ülő Akhmed-ekkel, akik láthatóan arra játszottak, hogy inkább meghallnak, minthogy visszasétáljanak, hogy a lőszerkészletet újra feltöltsék.

    Ez meg engem így kicsit az MMO-k grind-jára emlékeztet.

    Egyszerű volt, én is ezt írtam. De éppen ezért egy laikust is könnyebben megfog. Másfelől voltak kis házi belső szabályok, hogy melyik oldal mennyi tonnát vihet, meg milyen Mech-eket, és így tovább. Jól szórakoztunk anno...

    Megvan már mindened, elértél mindent, ugyanazzal az Assault Mech-el indulsz csatába ugyanazon emberek mellett, ugyanazok az emberek ellen, ugyanazzal a stratégiával, ahogy tegnap és tegnapelőtt és azelőtt is.

    Nono. Pontszám alapú számítás volt, a Mech tömege alapján számolt (te milyenben ülsz, és a kilőtt vagy megrongált Mech milyen tömegű volt), úgyhogy korántsem csak Assault Mech-eket láttál bent, sok Heavy volt mondjuk, de Assault-okból én leginkább a Maulerre emlékszem és Mad Cat Mk.2-re, mert azok ideálisak voltak Gauss-boatra.

    Engem ez hamarabb késztetne ásításra, mintha minden egyes játékban végig kéne járnom a szamárlétrát, esetleg kicsit más utat bejárva, az aktuális pályától és a pályán aktuálisan kialault helyzettől függően.

    Én valahol azt remélem, hogy itt vagy a WoT szerűen lesz (több féle Mech is lehet a garázsodban, de sok grind után tudod a legkomolyabbakat megvenni - a sok itt még addiktoknak is egy-két hónap, egyorrú, hétköznapi embernek meg 3-6 hónap), vagy csak egy Mech-ed. Egyszóval nem a csatában, hanem a pilótáddal együtt fejlődsz.

    Nyilván ehhez azonban sokkal több játékos kell, és persze központi szerver alapú felépítés.

    De mint mondtam, ízlések. Én annak sem látom a vonzerejét, hogy éjt éjszaka után ugyanazt a WoW instance-t játsszam, mégis rengeteg ember csinálja. Rengeteg, nem-kocka ember.

    Én is csináltam. Először a BC-ig, aztán a Lich King-ig. Aztán azt mondtam, hogy gebedjek meg, ha még egyszer felrakom a WoW-ot. :)

    Nem tudom, az Mw:O változtat-e majd ezen. De egyelőre az Mw:O semmi több, mint slideware, de ha szigorú akarok lenni, igazából még annak is kevés.

    Sajnos eddig keveset tudunk erről. Sejtések vannak (házakra szeparált indulás, zsoldosok, stb.), azok alapján nagyon ígéretes lehet, dehát ugye a karó és a varjú esete...
  • [NST]Cifu
    #875
    Szvsz akkor, amikor te játszottál, mi már lehet, hogy nem. Nos, mi ezekben az időkben játszottunk. 2000-2001 körül, és nem sokáig, mint említettem. :)
  • SuperCharger
    #874
    Az MW4 esetében a sokkal, de sokkal egyszerűbb játékba kerülés volt a szimpatikus. Előre összeállíthattad a saját Mech-eked a MechLab-ban, majd a csatában válogathattál közöttük. Nem kellett vásárlási menüvel vesződni, nem kellett odarohanni a Mech-edhez.
    Hát, igen, ez meg már ízlés kérdése... és ezekszerint neked így nem tetszik. Nekem pont így tetszik jobban, nagyobb a beleélés faktor így, hogy van ez az egész "rítus". Kiválasztom, milyen egységet szeretnék, aztán lesétálok, és ott látom magam előtt azt az acélkolosszust, amibe be fogok szállni.

    LRM-, Gauss illetve AC/20-boatok uralták a játékot (mi anno úgy játszottunk a klánunkban, hogy volt 3-4 dupla UAC/20-al felszerelt Hellbringer rohamcsapat, én meg egy 5x LRM-20-as Vulture-al támogattam őket hátulról, illetve vadásztam az őket támadó LRM- és Gauss-boatokra.
    Ez meg engem így kicsit az MMO-k grind-jára emlékeztet. Megvan már mindened, elértél mindent, ugyanazzal az Assault Mech-el indulsz csatába ugyanazon emberek mellett, ugyanazok az emberek ellen, ugyanazzal a stratégiával, ahogy tegnap és tegnapelőtt és azelőtt is. Engem ez hamarabb késztetne ásításra, mintha minden egyes játékban végig kéne járnom a szamárlétrát, esetleg kicsit más utat bejárva, az aktuális pályától és a pályán aktuálisan kialault helyzettől függően.
    De mint mondtam, ízlések. Én annak sem látom a vonzerejét, hogy éjt éjszaka után ugyanazt a WoW instance-t játsszam, mégis rengeteg ember csinálja. Rengeteg, nem-kocka ember.

    Nem tudom, az Mw:O változtat-e majd ezen. De egyelőre az Mw:O semmi több, mint slideware, de ha szigorú akarok lenni, igazából még annak is kevés.
  • Ry0K3N
    #873
    Ez nekem új, rólatok nem is hallottam mint mechwar klán :/
  • [NST]Cifu
    #872
    Nightly Strike, ha megnézed, akkor a nickem előtt itt is ott van a szögletes zárójelben az NST. Az MW4-ben Wolverine logókkal "támadtunk" az SHU-sokra. ^^
  • Ry0K3N
    #871
    Steel Hussar-os voltál?
  • [NST]Cifu
    #870
    Félreértesz. Én a grafikát azért szóltam le, mert azért csak egy fránya CryEngine motor megy alatta, ami azért elég ütős dolog, ehhez képest pedig azért nem annyira hú, de gyönyörű. Az MW4 nyilván sokkal kevésbé szép, viszont élnék a gyanúval, hogy már egy ütősebb mobilon is elfutna (gépigény kérdése).

    A textúrák esetén én a festés hiányolom. A Battletech-ben eléggé ki volt dolgozva, hogy milyen festést használnak a különböző házak különböző egységei, illetve a klánok is (lásd korábban Ry0K3N által linket fanart topicot, ahol a hivatalos képeken látható Mech-eket színezik át különböző egységek által használtakra. Az egyszínű szürke minden járműnél és Mech-nél nekem egy kicsit túl egyszerű - én erre írtam azt, hogy már a MechWarrior 2-ben is láttunk logókat a Mech-eken, meg álcamintát.

    Az MW4 esetében a sokkal, de sokkal egyszerűbb játékba kerülés volt a szimpatikus. Előre összeállíthattad a saját Mech-eked a MechLab-ban, majd a csatában válogathattál közöttük. Nem kellett vásárlási menüvel vesződni, nem kellett odarohanni a Mech-edhez, és persze nem volt olyan, hogy BA-k ugrabugráltak körbe, amelyek egy Medium Laser lövést is túlélhetnek.

    A most következőért pedig keresztre feszítenek majd... de az egyszerű játékmenetnek köszönhetően nagyon jó kis közösség indult be, konkrétan hajdan egész szervernyi magyar játékos összejött. Szó se róla, mi sajnos hamar el is hagytuk is a közösséget, mert egy idő után már a Mech-ről megmondtad, hogy ki ül benne, és az LRM-, Gauss illetve AC/20-boatok uralták a játékot (mi anno úgy játszottunk a klánunkban, hogy volt 3-4 dupla UAC/20-al felszerelt Hellbringer rohamcsapat, én meg egy 5x LRM-20-as Vulture-al támogattam őket hátulról, illetve vadásztam az őket támadó LRM- és Gauss-boatokra. De úgy 2003-2004-ig elég aktív volt a mag, ha jól rémlik.
  • SuperCharger
    #869
    @Bucser
    Ott a fórumon vannak más szerverek is a public browserben találtakon kívül?

    @Cifu
    Csak így hirtelen a grafikához: emlékeim szerint az MW4-ben a Gauss lövés egy átlátszó textúrával ellátott hatszög hasáb volt. MWLL-ben ugyanez KÖRÖK-ből van kirakva. Arra pedig tisztán emlékszem, hogy az MW4 textúrák már a maguk idejében is elég gagyik voltak, pedig volt hozzá gépem, és fel volt tolva a graf. Ha nem is a mech-eké, a földé, épületeké, nem Mech egységeké mindenképpen.

    Úh. csak annyiban rosszabb az MWLL grafikája szvsz, hogy nincsenek színezve a Mech-ek. Én ezt inkább előnynek látom. Lehet, hogy nem így nem elég "canon", meg nem eléggé BattleTech, de szerintem élethűbb. Nem akarnék fehér-világoskék camo-s egységeket látni egy sivatagos pályán. Illúzióromboló.

    Azt még mondd el légyszi, hogy mit nyújt az MW4 az MWLL felett játékmenet tekintetében? Nem gúnyolódni akarok, tényleg kíváncsi vagyok.
    Több játékost? Több csapatjátékot? Több/jobb játékmódot? Nagyobb v. jobb közösséget?
  • SuperCharger
    #868
    Próbálj meg lecsapni vatera-n, ebay-en egy példányra, van, hogy újakat 1 -2 eurókért vesztegetnek... (az fél-egy doboz cigi, ha esetleg cigiznél... :) ).
  • Ry0K3N
    #867
    warshoz külön nincs CD key csak sima crysis vagy warhead van (steamen)
  • lammaer
    #866
    Félve kérdezem... esetleg vki pár meccs erejéig nem tudna kölcsönadni egy Crysis Wars kulcsot...

    A sima crysist annó megvettem az MWLL miatt, de a CW-t most kihagynám...
  • [NST]Cifu
    #865
    Nem vitatom el, hogy kissé felületesen nézem / néztem az MWLL-t, köszönhetően annak, hogy hajdan vagy fél évig játszottam vele. Adtam neki egy második esélyt, lehet, hogy többet vártam tőle, indokolatlanul, illetve olyasmit, ami másoknak nem annyira fontos.

    Viszont bevallom, hogy semmi affinitásom nincs arra, hogy alaposabban ráfeküdjek az MWLL témára. Ez leginkább annak köszönhető, hogy jópár olyan dolog megmaradt benne, ami anno nagyon keresű szájízt hagyott (BA-k, grafika, vásárlás/deploying), és amik nem változtak.

    Abban igazat adok, hogy pár dologban (grouping, játékmódok) a tudásom avétos, és ezekhez talán nem kellett volna hozzászólnom. Viszont ettől az általános véleményem nem változott, és nem jött meg a kedvem, hogy mégis visszarakjam.

    Az ArmA-s hasonlat egy kicsit sántít, valóban fogalmaztam az OFP-s/ArmA-s kritikákra párszor élesen, de (legalábbis ha emlékeim nem csalnak) mindig azt emeltem ki, hogy az OFP/ArmA egy szimulátor, egy valamennyire reálisabb megközelítésű FPS. Aki Battlefield vagy Unreal Tournament játékmenetet vár tőle, az alapjaiban hibázik. Viszont azt sose tagadtam, hogy a OFP/ArmA sok hibával rendelkezik. Nekem is azért nincs fent már bő két éve az ArmA 2., mert meguntam, hogy egy erősen bugos, optimalizálatlan, rosszal menedzselt játék. Továbbra is azt mondom, hogy a piacon a maga kategóriájában nincs párja, ettől függetlenül. Sajnos.

    Az MWLL-el is így vagyok. Sok téren nagyon örülnék egy jó Mechwarrior játéknak, de ha ilyen ingerenciám támad, akkor én most inkább felrakom a Mechwarrior 3-at vagy 4-et. Remélem, hogy az MWO nem fog cserben hagyni.
  • Bucser
    #864
    MWLL forum

    Itt dedikált host listát is találhatsz és ligákat is ahol megy a szervezett játék.

    Egyébként meg a kritika kritikájára válaszul: Te nem mondanád azt, hogy a másikkal van a baj amikor valaki mondjuk Arma ARMA II esetén azután ,hogy felfedezi, hogy nem lehet ugrani benne már le is írja a játékot?

    Az MWLL baromira komplex játék. És egy rövidke darabja keserű ízt hagyott a szádban és már azonnal tűzre vele? Lehet türelmetlen lettél, de azért ennél alaposabbnak ismertelek...
  • [NST]Cifu
    #863
    Már elnézést,de Te játszottál csak tdm-et....

    Mint említettem, egyetlen aktív (nem üres) szerver volt, amikor én játszottam. Ott egyetlen spawn point (base) volt, és effektíve TDM ment...

    Rémlik, hogy anno volt foglalásra lehetőség, bevallom erre már kevésbé emlékszem. Anno sem volt annyira meghatározó a játékmenet szempontjából (a baserape miatt az egyik oldal gyorsan beszorult általában).

    Érdemes lenne elébb fórumon körbenézni mielőtt ilyen butaságot állítasz,

    Melyiken? :)

    Kezd olyan érzésem lenni, hogy egyesek itt 1 szar mapon 1-2 mech konfigban megtett rossz kör után osztják az észt egy olyan játékkal kapcsolatban ahol választási lehetőséged súlykategóriánként 4 mechet ad 4 varianttal azaz összesen 4*4*4-et legalább. Úgyhogy a nagyobb szerverek rotájában 16 map váltogatja egymást 4 játékmóddal.

    Bocs de ez így röhej...


    Megbocsáss, de nem értek egyet. Egyetlen élő szervernél mit tegyen az ember? Ohhh... nem gond, majd holnap talán más lesz a map, más lesz a szerver? Ha nem, akkor majd holnapután?

    Nagyon-nagyon toleráns vagyok a béna játékokkal szemben, ha meg tud ragadni valami benne. Az EvE-t ezer és egy okból utáltam, de totálisan odavoltam a hajók mikromanagementjéért, és rohadt sok időt eltöltöttem az EvEMon-ban, vagyis nem is magában a játékban! Ugyanez igaz az X3-ra is. Agyvérzést kaptam, amikor egy másfél hónapnyi játék után összegrindelt fregattom egy kapuban megpusztult, mert épp akkor jött szembe egy TL... de imádtam azt, ahogy a saját kis űrbirodalmamat kiépíthettem...

    Engem egyszerűen a sok apró hiba miatt sajnos nem tudott meggyőzni az MWLL. Lehet, hogy túl öreg és túl türelmetlen lettem már, de ha fáradtan hazajövök, és egy kis kikapcsolódásra vágyom, akkor nem az a célom, azért logoljak be, hogy milyen map megy, meg milyen a játékosállomány, lesz-e Solaris Free-for-all. Nem legyintek rá arra, hogy jajj, na most úgy alakult, hogy baserapeben lesz részem 30 percen át.

    Imádom a BT világát (3055-ig), de akkor sem fogom ezeket elnézni. 10 éve lehet (biztos), hogy ellettem volna végestelen végig az MWLL-el... Ma viszont azt mondom, hogy ha van fél-egy óra időm egy kis szórakozásra, akkor azt nem így és nem ezzel akarom tölteni.

    Ettől még persze becsülöm és tisztelem, akik ebben találják meg számításukat, csak azért had nyilatkoztasson (ossza az észt) már ki az is, aki annyira úgy nem lett elvarázsolva tőle.
  • xblades
    #862
    És ott is több hangár van ahol pontharc megy?
    Ahol nem az elfoglalás a lényeg, de a bázist megszállva sortűzallá veszik az éppen kijövőket?
  • xblades
    #861
    Én írtam hogy még 1 éve játszotam utoljára vele és csak arra írtam amit itt írtak le. Ami elvileg a leírtak alapján még mindig probléma a játékban.
    Én nem szeretném osztani az észt és gondolom a többiek sem, de megtárgyaljuk egymás véleményét esetleges elképzelését nem feltétlenül a mostani játék modelről.
    Lehet azért nem kerültek olyan map-ra mert nincsenek elegen ahhoz hogy választani lehessen melyik majd tele szervere lépjenek be.
    Szerintem a negatív véleményeket is meg lehet osztani a forumon ha azt normális stílusban teszik, még ha azt a saját mértékéhez méri is.
  • xblades
    #860
    Nem kell túlbonyolitani a gondolat menetet:)
    Az 1 évvel ezelőtti pályákon ennek már meg volt az alapja. Én kb amit leírtam 1 óra alatt felhuznám egy-egy pályára. Nem kell az egész pályát alárendelni, elég egy épület tömb vagy szikla sor amit mire megkerülnének már rendezni lehetne a sorokat. Volt olyan pálya amin már volt két hangár de nem volt turet védelem.
    Ha egynél betámad az ellenfél a másiknál már fel lehetne állni mire oda átcamognának a roham és nehéz mech-ek.

    Mig a te verziódat elve le kell modelezni hogyan müködne jól addig ez már adott.
    De ha kész is lenne akkor:
    - ha egy helyen jönne a dropship két percenként, amikor ledarálják az egyik felett, mire leszáll már ott vannak lőtávolban és leszedik azokat akik épp kiszállnak. És ugye azonnal ki kell szállni mert a dropship már megy is vissza hogy két perc múlva vissza térjen.
    - ha több helyen szállhatna le, akkor nem kell az egész pályát alávetni? Már ha nem vannak közzel egymáshoz a leszállási pontok, mert ha igen akkor a fenti eset.
    Ha nem akkor is valószínűleg nem oda teleportál, így lehetne látni hova érkezik és már megy is a fogadó bizottság.
  • Bucser
    #859
    Kezd olyan érzésem lenni, hogy egyesek itt 1 szar mapon 1-2 mech konfigban megtett rossz kör után osztják az észt egy olyan játékkal kapcsolatban ahol választási lehetőséged súlykategóriánként 4 mechet ad 4 varianttal azaz összesen 4*4*4-et legalább. Úgyhogy a nagyobb szerverek rotájában 16 map váltogatja egymást 4 játékmóddal.

    Bocs de ez így röhej...
  • Bucser
    #858
    Ez is megvan sok mapon 2-3 hangár csoport és spawnpoint van különböző mértékben felszereltek amiket el kell foglalni.
  • Bucser
    #857
    Már elnézést,de Te játszottál csak tdm-et....

    Van capture the flag és domination is ami igen feelinges tud lenni ha jók a csapattársak és az ellenfél is. Valamint van Solaris Arena bemondóval Free for all matchekben.

    Érdemes lenne elébb fórumon körbenézni mielőtt ilyen butaságot állítasz,
  • [NST]Cifu
    #856
    Elnézést, de ez megint kabátot a gombhoz esete. Az egész pályát akkor annak kell alárendelni, hogy ne lehessen a bázisokat egyszerre támadni. Vért izzadhatsz, hogy ezt rendesen megvalósítsd, és leteszteld. Akkor már egyszerűbb szvsz a dropshipes változat. :)
  • xblades
    #855
    Én egyszerűbben megoldanám, legyen három hangár ami közt szabadon választhatsz hol jelenj meg. De legyenek elég távol vagy fizikailag vagy akadályok amolyan torlaszokkal (épületek, természeti objektumok) elválasztva hogy ne tudják mindnél csoportosítani az ellen erőiket. Mindnél legyen egy turet ami kilőhető, de bizonyos időn belül (ne olyan hosszan mint most) "épülne" új.
  • [NST]Cifu
    #854
    Erről egy kép jut az eszembe:



    Szóval nem a problémát oldod meg (hibás a bázison/dropshipen való respawn ötlete), hanem a probléma következményét próbálod tünetileg kezelni.

    Ha már dobóhajó... miért ne legyen az, hogy 2 percenként leszáll egy dobóhajó, hozzávetőleges (TDM-nél akár tetszőleges) helyszínen, és kirakja az időközben respawn-olt emberkéket. Nincs Baserape (mert nincs lehetőség rá), és nincs az sem, hogy a bázis védelméből lőnek az emberkék...
  • Ry0K3N
    #853
    Ha már ott van a volnal akkor a bázison rekedt emberek ígyis a vesztes oldalon vannak, annyi előnyt nyugodtan kaphatnak hogy védi őket egy dobóhajó megadva az esélyt az egyenlítésre.