6493
MechWarrior Online
  • Bucser
    #1052
    Az atlasra is ezt mondtad.
  • lammaer
    #1051
    Hát, én csak neten néztem meg, de tényleg kell neki fel és leszállópálya (bár azt írják a leopardnak elég rövid kell, ami azért egy 2500 Tonás jármű esetén érdekes).

    Főleg hogy írják hogy makeshift (ideiglenes) pálya is jó... képzelem hogy ilyen kis futófelülettel megpróbálnának leszállni valami dózerekkel kialakítótt tisztásra vagy vmi autópályára... :)
  • [NST]Cifu
    #1050
    A pár ezer tonnás Saturn V. és STS rendszert is "arrébb tudták helyezni" az indítóasztallal együtt, ha arról volt szó. :)

  • Ry0K3N
    #1049
    De ha földön van kerekekkel tudják arrébb helyezni legalább a tojás alakú overlordokkal ellentétben.
    Majd megnézem meló után source bookban hogy van ez.
  • [NST]Cifu
    #1048
    Word from Bryan Ekman: "[Press] demos start early tomorrow."

    Vagyis az újságíróknak szánt demo verzió várhatóan ma délután kerül ki.
  • [NST]Cifu
    #1047
    Ha helyből szállna fel- és le, akkor aligha vesződnének futóművel és gumikerekekkel.

    Amúgy nekem valahogy az eredeti Leopard desing jobban tetszett... :\

  • Bucser
    #1046


    Annyira nem kicsik azok szvsz...
  • lammaer
    #1045
    Igazából nagyobb kerekekre gondoltam, nem csúszótalpra.

    Bár gondolom ez úgyis helyből száll fel (nem repülőgép módján) ergó max csak a hangárból ki-be huzogatásra kellenek a kerekek.
  • Bucser
    #1044
    Bocsánat csak 1720 tonna
  • Bucser
    #1043
    Igazából az engem sokkal jobban zavarna, ha egy legalább 2.500 tonnás űrhajó csúszótalpakon közlekedne vagy csak néhány keréken.
  • lammaer
    #1042
    Csak nekem zavarja a szemem az a sok, bevásárlókocsira való futógörgő? :)
  • Ry0K3N
    #1041
    Szép ez a Leopard.
  • Fenrir
    #1040
    A kurvapecérek, a zene pedig engem is érdekelt volna.
  • Ry0K3N
    #1039
    Lol, azért van humoruk
  • lammaer
    #1038
    Pont a WOT jó példa... 1 évig volt béta EUban és még mindíg ilyen... semmit nem garantál egy korai publik alpha/béta... csak azt hogy a játékosokkal dolgoztatnak :)
  • Fenrir
    #1037
    Ezt írt a trailer-ről a Lead Designer :D


    1) Yes, it's all in-game assets.
    2) Yes, that is the actual HUD for the Atlas
    3) Yes, it's a "low altitude drop"
    4) Yes, that is a Hunchback in the background.
    5) Yes, that is a Jenner in the background.
    6) No, this is not a pre-rendered video with post effects. It is all in-game engine, the same engine driving the game.
    7) Yes, we know that the term was "nominal" but unfortunately couldn't source the term for audio.
    8) We are sorry, we didn't realize you guys wanted to look at a naked dude in a vest.
    9) You guys have no clue how close to gameplay you're actually watching
    10) No, you can't have the music.
  • Bucser
    #1036
    JA dropship és ki is találták, hogy egy Hunchback 4P-t láthatunk hátulról 8 Med laserrel:)
  • Fenrir
    #1035
    Vagy kidobás előtt, ez amin vannak egy dropship-nek tűnik nekem.
  • Bucser
    #1034
    Mások már ki is kockáztátk, hogy van egy Hunchback 4J és egy Jenner is elrejtve a klipben éppen szervíz alatt:)
  • Bucser
    #1033
    Egyébként ütős.

    Már csak működésben kéne látni!
  • Fenrir
    #1032
    "All systems online"-t mond, de ez legyen a legnagyobb baja :)

    Itt nominal.

    Itt a teljes, a videó elején:

  • XenHai
    #1031
    Ne ennek van hangulata...
  • [NST]Cifu
    #1030
    Ok, akkor az előzetes félelmeim alaptalanok. Rohadt jól néz ki az Atlas. :)
  • Bucser
    #1029
    Elvileg engine-el készült game asseteket használva.
  • Bucser
    #1028
    Azzal fejezi be ha jól hallom.
  • Fenrir
    #1027
    Végre egy videó ahol már felmérhető, hogy melyik mech mekkora.

    Mondjuk a cockpit belsejében azzal kellett volna befejezni a checklistet, hogy azt mondja a nő, hogy "All system nominal." Mintha az előző részekben is ez lett volna :)
  • Bucser
    #1026
    Exclusive trailer.

    Hangulatos.
  • [NST]Cifu
    #1025
    No offense, de ennek az eredménye is megvan. Lásd a World of Tanks iszonyatos inbalace problémáit, amit a mai napig nem sikerült megoldani (annyit mondok, hogy KV...).
  • lammaer
    #1024
    Majd letesztelik a játékosok, manapság már mindenki próbál az alfatesztre is bejutni, csak hogy minél előbb játszhasson az újjal...
  • xblades
    #1023
    Hát nekem is vannak kétségeim, lehet csak a béta jön a nyáron.
    3-4 hónap szerintem nem elég egy komplett játékhoz, teszt nélkül.
  • [NST]Cifu
    #1022
    Nekem őszintén szólva vannak aggályaim. Ha tényleg nyáron jönne, akkor túl kevés az idő a balancehoz. Most csak hipotetikusan nézve elég egy csomó Commander, akik a "Call" skillekkel kvázi win gombhoz jutnak (Call UAV / Satellite Sweep-el felderítik az összes ellenséget, majd Call Air Strike / Artillery / Naval Bombardment / Predator Drone segítségével a porba bombázhatják az összeset).
  • xblades
    #1021
    Nekem tetszik ez a fejlődési rendszer.
    Ez viszont akkor gondolom azt jelenti bármelyik mech-el mehetsz ha lesz rá elég pénzed. esetleg némi korlátozási rendszerrel, pl. frakció függő mech-ek.
  • [NST]Cifu
    #1020
    Figyelmetlen voltam, már posztoltak ezzel kapcsolatban.

    Így fog kinézni a jelenlegi tervek alapján a fejlődés:

    A játékos elfogad egy szerződést (contract) vagy csak játszik egy gyors menetet (quick match)

    A harc végén XP-t kap, amit az adott Mech típus (chassis) tech tree-jén tud elosztani. A chassis jelenti az Atlas, Jenner, Commando, stb. Mech típust, ezeknek vannak alváltozatai, amik a Tech tree-ből lesznek elérhetőek, valahogy így:



    Jól látható, hogy a fejlődési fa valójában két részre van osztva. Van egy "alap" fejlődési ág, a Tier 1-4 között, ahol minden Tier-ben három lehetőség közül lehet választani, ezek a max. hőterhelést (max. heat), a mozgékonyságot (speed, acceleration/decceleration), a torzó kitérítési sebességét, vagy például az ugróhajtóművek (jump jets) tulajdonságait befolyásolják.

    Mikor a Tier 4-ig mindegyik megvan, akkor éri el az Elite 1 státuszt, ami két további alverzió elérését teszi lehetővé, plusz a Tier 4-ig érintett változókhoz ad még egy kis pluszt. Ezután jön a Tier 5-8 fejlődési szakasz, ami már csak egyetlen ágat jelent, és hasonló képességeket ad. Ha ez is megvan, akkor éri el az Elite 2 besorolást a játékos.

    A karakterpontok és hatásuk

    Minden egyes tech tree szint kinyitása egy-egy pilóta karakterpontot jelent. Ezekből a pontokból lehet a pilótát magát fejleszteni.

    A skillek:

    Scout Role Skills: A felderítők skilljei

     Radar Range Increase – Megnöveli a radar hatótávolságát 2%-al, 5 pontos skill (max. 10%-ot jelent tehát)
     Ghost Signature – A radaron ha eltünik egy jel, akkor annak egy árnyéka megmarad még egy rövid ideig, ez a skill ezt az időt növeli 2%-al, max. 3 pontot lehet rárakni (max. 6%-ot jelentve)
     Vision Mode 1 - Zoom Vision – Elérhetővé tesz egy 7x zoom-ot (felteszem alaphelyzetben nincs vagy csak kisebb zoom van)
     HUD Detail 1 – Enemy Damage Level – Kiírja a HUD-on, hogy a célpontnak milyen sérülései vannak.
     HUD Detail 2 – Enemy Component State – Kiírja a HUD-on, hogy a célpont egyes komponensei milyen állapotban vannak.
     Null Signature System – Képes arram, hogy 5 másodpercig úgy tűnjön, mintha leállt volna a reaktora (shutdown).
     Multi-Targeting – Legfeljebb 4 célpontot tarthat befogva így a pilóta a szokásos egy helyett..
     IDF Accuracy – Csökkenti az területi hatását (AoE) az IDF tűznek (IDF = Indirekt tűz?)
     Critical Shot Indicator – A közelben lévő baráti egységek is látják az ellenséges Mech komponenseinek információját.

    Assault/Defense Skills: A Támadó / Védő feladatkör skilljei

     Charging – Nekirohan egy célpontnak úgy, hogy közben a saját Mech-ben minimális kár esik csak.
     Vision Mode 2 – Night Vision – Éjjellátó mód
     Vision Mode 3 – Thermal – Hőképalkotó mód
     Vision Mode 4 – Magnetometer – Egyfajta "falon átlátás" képessége, amely a fémeket jelzi ki, függetlenül attól, hogy van-e közöttük valami akadály, vagy sem.
     DFA Damage Reduction – Csökkenti a Felülről Érkező Halál (Death From Above -> ugróhajtóműves Mech "ráugrik" a célpontra) által okozott sérülést.
     Power Up/Power Down Speed Increase – Gyorsítja a reaktor be/ki kapcsolásakor a teljes induláshoz/leálláshoz szükséges időt, max. 20%-al.
     AMS Range Increase – Növeli az AMS (rakétaelhárító rendszer) hatótávolságát 2%-al, legfeljebb 5 pontért (max. 10%)
     Cognizance – A pilóta automatikusan értesül arról, ha a közelben egy baráti egységet ellenséges tűz ér
     Critical Shot Receiver – Lehetővé teszi, hogy a felderítők (scoutok) által küldött kritikus sérüléseket láthassa a pilóta.

    Commander Skills: A parancsnoki feladatkör skilljei:

     Order View – Lehetővé teszi, hogy a pilóta parancsokat adjon a baráti egységeknek a Csatahálón (Battlegrid).
     Command View – Elérhetővé teszi a Csatahálón (Battlegrid) a felderítők (scouts) által gyűjtött információkat.
     Call Air Strike – Egy légicsapást hív, ami egyenes vonalban haladva területi sebzést okoz (AoE).
     Call Artillery – Egy célterületre tüzérségi csapást hív.
     Call Naval Bombardment – A fentinél egy erősebb és nagyobb területre ható tüzérségi csapást hív.
     Call UAV – Egy pilóta nélküli felderítő repülőgép átrepül a harctér felett, és feldedi az összes ellenséges erő pozícióját.
     Call Predator Drone – Egy bombát dob a célterületre egy pilóta nélküli drón.
     Call Satellite Sweep – Teljes információt nyújt arról, hogy az ellenséges Mech-ek merre vannak, merre néznek és milyen sebességgel haladnak.
     Danger Close – Egy rövid hatótávolságú radarrendszer, ami minden ellenséges Mech-ről értesíti a pilótát, amelyik a közelébe jut.

    Mindez így néz ki a fejlődési fán:



    A modulok

    Minden Mech rendelkezik egy adott mennyiségű moduldockkal. Ezekbe bizonyos modulokat lehet szerelni, a modulokhoz viszont megfelelő skillel kell rendelkezni.

    A fentiek alapján itt nem annyira a fegyverekről van szó, hanem például bizonyos érzékelőkről (éjjellátó vagy hőképalkotó, például), vagy kommunikációs rendszerekről.
  • [NST]Cifu
    #1019
    Igen, erről volt szó a korábbi interjúkban, hogy bizonyos szintű customizáció lesz benne (még a pilótafülkét is lehet majd - legalábbis említést tettek róla). Csak még nem világos, hogy milyen szintű, ezt ugyanis nem fejtették még ki.
  • Nagydög
    #1018
    Az Atlas concepten a melkasi fegyveragy modul rendszerunek tunik amugy. Meg a kar es a torzs oldalara aggatott fegyverek is.
  • [NST]Cifu
    #1017
    Amennyire én látom, az a játék abban a formában a kukába került.

    -Változott az alapkoncepció (single/co-op plusz multi vs. tisztán multi)
    -Változott a játékengine (Unreal 3.0 vs. Cryengine3)
    -Változott a kiadó és a kiadás formája
    -Változtak a Mech-ek desingja, feltehetően teljesen újrarajzolják őket (a concept artok alapján ez feltételezhető, lásd Jenner és Atlas különbségek)

    Szóval én ezek alapján azt feltételezem, hogy bár a fejlesztő azonos, a két játéknak csak ennyi közös pontja van azon túl, hogy mindkettő Mechwarrior játék.

    Egyébként én is azt hittem eredetileg, hogy "csak" átmentik a már meglévő dolgokat koncepciókat, modelleket és hangokat egy új játékba. Azonban azóta egyre több jel mutat arra, hogy erről szó sincs...
  • Bucser
    #1016
    Igaz. Akkor viszont nem értem. Jegelték az introban látható játékot vagy csak aátalakították egy multiplayer valamivé?
  • [NST]Cifu
    #1015
    Pardon, de közel sem. Már csak azért sem lehet, mert nem volt köze ahhoz a játékhoz (Lásd még Alex Iglesias interjú)

    Mechwarrior 3025 trailer screenshot:




    Főbb jellemzők:
    -"Koponya" fej, kis parabolaantennával, a test tetején
    -A váll egyenes, a két felkar "lecsapott"
    -A mell-részen az SRM6 indító hat lyukat jelent
    -A 2x LRM-10 a mell két oldalán egyenes, elcsúsztatott 2x5-ös elrendezésű lyuk (elvileg ugye LRM-20-asa van az Atlas ATL-7D-nek)
    -A két kézfej jelentéktelen méretű, a kezen lévő lézerágyúcsövek túlnyúlnak rajta
    -"Csípő" SRM-6 indító
    -A lábak borítása íves

    Mechwarrior Online Atlas Concept:



    Főbb jellemzők:
    -Stilizált koponya fej, bújtatottan elhelyezve a test tetején, két kis botantenna a fej hátsó-oldalsó részén
    -Megemelt váll, kúpos felkar csatlakozás
    -A mell részen nincs SRM indító, két lézer fedezhető fel, egy SRM-6 a bal test alsó részén látható
    -A mell két oldalán az LRM-10-esek "L" alakban vannak elhelyezve, elcsúsztatott 4+6-os sorban
    -A kézfejek a karok végén, az lézerek az alkaron nem nyúlnak túl
    -Nincs "csípő" rakétaindító
    -A lábak borítása szögletes
  • Bucser
    #1014
    A mechwarrior relaunch trailer elvileg in game footage volt. Az ottani atlas igen közel állt a concept arthoz.
  • [NST]Cifu
    #1013
    Azért várjuk meg, hogy a játékbeli modellek hogy néznek ki. Hiába szép a concept art, ha nem jól ültetik át...