6493
MechWarrior Online
  • Ry0K3N
    #812
    "[MATT N] If you get shot with an AC-20 in the head the hula girl has real Hula girl Physics™! "
    idióta devek :D
  • Ry0K3N
    #811
    Ez játékfüggő. MW4ben SMR-ek használhatatlanok med kategória felett MLaser és SLaser-ekkel egyetemben. Közelre ott LBX20 kell amennyi felfér.
    #807 4 is teljesen jól használható, nekem következőképp nézett ki:
    1-2-es group egér jobb balklikk
    3-4-es group space és shift-space
    ha láncba kellene lőni valami ott a toggle fire mode
  • Ry0K3N
    #810
    Ott kettőt használtam csak elég volt egy toggle fire-t nyomni és mindjárt ment chainben.
  • Bucser
    #809
    *HInt1: a wasd feletti számbillentyűkkel biza el lehet sütni az adott grouphoz tartozó fegyvereket:) és ha jól tudom az autothrottle funkció is integrálva van szóval nem kell a w-t mindig nyomotgatni:)
  • Bucser
    #808
    Még mindig nem értek veled eggyet:)

    SRM6-nál jobb közelfegyver nincs. Pont. Másik dolog: muszáj minden fegvert külön ponton kezelni és nem összegroupolni őket, mivel az ellenfél mindig mozog és az optimális sebzéselosztáshoz tudnod kell, hogy mivel hova akarsz célozni.

    Nem beszélve arról, hogy még a small laser is alkalmas az ellenfél megvakítására és célzásban zavarására:)

    Sokadjára pedig nem szeretek olyan szituba keveredni, hogy egyik ellenféllel végezve nem tudok tüzet nyitni a másikra. Az UAC 10/SRM 4-es mechet nagyon könnyű lefegyverezni mert minden a karban van. Mig a large laser meg a small laser paros ha jól tudom a törzsre és a fejre került.
  • SuperCharger
    #807
    Szerintem ez egy teljesen jó MW játék. És nem egy MMORPG, hogy folyamatosan fejleszteni kelljen, folyamatosan új tartalmat kelljen beletolni, hogy fennmaradjon az érdeklődés. Én ebben a formában el tudnám játszani még évekig, mert szerintem készen van már annyira, és biztos vagyok benne, hogy az a kicsi, de kemény ~50 fős mag is így gondolja. Részint még örülök is neki, hogy nem minden nap egy új vadidegen vérpistike lő darabokra (à la COD), hanem olyan játékosok, akiktől tudom, hogy számíthatok ilyenekre.

    3 group még teljesen kezelhető, 4 már tényleg egy picit kényelmetlen. Bár ha valakinek nincs az egerén annyi gomb, megértem, hogy már a 3 is macerás.

    De a lenti példádban nálam az SBL és a SRM simán menne egy group-ba. Ugyanarra a helyzetre valók, azt a minimális különbséget a hatótávban meg max legyaloglom.
  • Thanatos
    #806
    mw4-ben pl ha lrm boatal chainelni akartál akkor alap volt a min 5-6 :D
  • Ry0K3N
    #805
    Én 4-et. Annál többre nagyon ritkán volt csak szükségem.
  • Thanatos
    #804
    én ált min 4-6 groupot használok szim-ekben is, de 3-at minimum :)
  • [NST]Cifu
    #803
    Én a szimulátor-játékokról beszélek. Ott milyen ez a loadout? Az LBL-t és az LB-X AC/5-öt rakod egy gombra. A 2 SBL-t rakod egy másikra, az SRM-et meg egy harmadikra? Alapból gondot okoz, mert nem biztos, hogy az LB-X-el is lőnél, vagy fordítva. Én általában két group-ra osztom a fegyvereimet, ritkán háromra. Itt például négy lenne az optimális...

    A loadout táblás játékban persze ettől még lehet jól kibalance-olt, de mi nem erről, hanem a sim-ről beszéltünk. Ott ez ultragáz. Az SBL-ek alapból szinte haszontalanok, az LBL és az LB-X AC/5 együtt problémás (az egyik hőgenerátor, a másik lőszerhasználó), az SRM-6 megint érdekes adalék. Távolra nem rossz, közelre viszont gáz ez a Mech, ráadásul macera az egész fegyverzet kezelése. Inkább mennék az UAC10-es és SRM-4-es verziót, mert komolyabb tűzerő, és nincs hőprobléma (sivatagos pályán pl.), vagy a 4 MPLas verziót, amelynél viszont a lőszerre nem kell figyelni, és teljesen homogén a fő fegyverzet (a két MG max. BA ellen lenne jó - de a négy lézer is tökéletes erre a célra...).
  • Bucser
    #802
    "Viszont így meg ott vannak az olyan dolgokat, mint az Uller Prime loadoutot (1x Large Beam Laser, 1x LB-X AC/5, 1x SRM-6 és 2x Small Beam Laser), már ránézésre is szörnyű. Ki az, aki ezt választja a B variánssal (1x UAC10 és 1x SRM-4) vagy a C variánssal (4x Medium Pulse Laser és 2x MG) szemben? "

    Mondjuk aki nem párharcokban és alpha strike-ban gondolkodik és menedzselni akarja a hőtermelést is. Az lbx 5 és LargLas ütős fegyver light mechek ellen és ugye azok ellen lett tervezve. SRM meg mindig jól jön közelre. SZVSZ ez eg igen jól kibalancolt mech. és ugye egy mech értékét mint tudjuk a hivatalos BT-ben nagymértékben befolyásolta az átlagos távolságra leadható maximális sebzés lehetőségének nagysága és az, hogy hányszor volt esélyed eltalálni.

    PL ugye egy UAC 10 max 1-szer lőhetett egy körben és dupla sebzés mellett beragadhatott Oszt ha elszállt akkor byebye meched arra a csatára. De pl 5 db MG 5-ször lőtt, ötször kiszámolva, hogy talált-e tehát összességében nagyobb esélyed van találatra viszont kisebb esélyed, hogy ugyanazon felületeten okozol találatot.
  • Bucser
    #801
    ALapvetően official variánsokat raktak össze. Tehát a konfigokat amiket a mecheken látsz megtalálahatod a sarna.net-en ami az egyik legnagyobb online mech adatbazis.

    Masreszt azert lvl-2-ben mar aktívan hasznalni kellett az MG-a lakosság (ize gyalogság) ritkitására. másrészt a világ legjobb kritikal kereső mechje az atlas a 4 mg-vel:))
  • Fenrir
    #800
    "vagy ha nem játsszák elég sokan rendszeresen, akkor az már "életképtelen"-nek minősítendő?"

    Most akkor kinek készítik a modot? A fejlesztők saját maguknak vagy a játékosoknak? Ha csak 50-100 ember játssza szerintem akkor nem valami életképes sajnos, ez nagyon kicsi játékosmag. Előbb-utóbb ezek is eltünnek és a fejlesztők is beleunnak aztán vége. Pedig igazán jó lenne már egy MW játék.

  • SuperCharger
    #799
    "Teljesen életképtelen."
    Azért ez egy erős kijelentés egy olyan total conversion-ről, amit jelenleg aktívan fejlesztenek és játszanak... vagy ha nem játsszák elég sokan rendszeresen, akkor az már "életképtelen"-nek minősítendő?

    "Régen játszottam vele, de akkor is kb. a loadoutok felét sose láttam harcban..."
    Ez szerintem ma is így van. Nem is úgy értettem, hogy minden variáns gazdára talál, csak hogy biztos mindenki talál a fogára valót a felhozatalból. Én eleinte nehezen tudtam választani, de mára kialakult, mikor mit veszek. Mondjuk többnyire a levegőből lövök a föld felé, ha meg nem, akkor fordítva :) .
  • lammaer
    #798
    Nekem a Puma C volt nagy kedvenc (6xCERMBL) meg az Awesome 4 PPCs verziója. Bár a Wiki szerint az Awesome összes verziója csak egyfajta fegyverzetet tartalmaz (sztem ez régen nem igy volt), mindenesetre igy tényleg Awesome :)
  • lammaer
    #797
    Ez nagyjából igy volt 1.5 éve is... 2-3 teli szerver, amire nem lehetett bejutni, és mellette sok üres ahova meg ugye nem volt értelme bemenni.

    Ott is ismertük egymást névről sokszor. Na, megném mennyi egy ilyen Crysis Wars... bár játék annyi van mint a fene manapság...
  • xblades
    #796
    Az a lényeg hogy jó játékot rakjanak össze.
    A modulokhoz csak annyit az sem lenne jó ha szigorúan megkötnék mit használhat 100%-ban egy mech főleg ha fejlődési fa lesz és elcseszet variációk lesznek.
    De egy Catapult ne legyen már tiszta energia fegyverekkel tele vagy egy Victor rakéta virtuoz.
  • [NST]Cifu
    #795
    Annyi variáns van, hogy szerintem mindenki meg fogja találni a hozzá passzoló loadout-ot.

    Ez nem egészen ilyen jellegű kérdés. Egyfelől adva van a hivatalos, gyári, táblás eredetű loadout, amit mindenki elvár. Egy Hollander-re nem pakolhatsz csak SRM-6-osokat, mert mindenki olyat nézne, mintha meztelenül táncolnál a Hősök terén, szakadó hóban.

    Viszont így meg ott vannak az olyan dolgokat, mint az Uller Prime loadoutot (1x Large Beam Laser, 1x LB-X AC/5, 1x SRM-6 és 2x Small Beam Laser), már ránézésre is szörnyű. Ki az, aki ezt választja a B variánssal (1x UAC10 és 1x SRM-4) vagy a C variánssal (4x Medium Pulse Laser és 2x MG) szemben?

    Régen játszottam vele, de akkor is kb. a loadoutok felét sose láttam harcban...

    Annak tükrében, hogy a modderek mennyi munkaórát tettek bele, nekem ez kevésnek tűnik.

    Kevés MOD van, amelyik népszerű lesz, és játszanak vele. Hajdan is ott volt a Counter-Strike mellett kiscsillió másik Half-Life MOD, de alig egy-kettő volt olyan, amelyikkel játszottak is. Az Unreal Tournament még inkább ilyen volt, az Infiltration vagy a Strike Force oda-vissza kenterbe veri a CS-t, mégse terjedt el, mi üzemeltettünk egy ideig egy SF, majd Inf szervert, reklámoztuk, próbáltuk odacsábítani a játékosokat, de jó, ha 10-en lézengtünk a szerveren.

    Figyelembe véve mindent, sajnos azt kell mondjam, hogy az MW:LL-ben ennyi van. Annyira nem volt átütő és ismert, hogy becsábítsa a laikus játékosokat, ahhoz pedig túl magas volt a követelménye, és lassú a fejlődése, hogy a Mechwarrior rajongókat magához kösse.

    A laikus játékosokat nem véletlenül említem. Az MWO szervereit sem az MW-fanok fogják első sorban megtölteni, hanem azok, akiknek sokszor segédfogalmuk sincs arról, mi az a Belső Szféra, vagy mi a háttere a Marik háznak.
  • Fenrir
    #794
    Sajnos 50 emberrel teljesen életképtelen ez a projekt, pedig a motor a mod alatt megfelelő, van motiváltsága a LL készítőinek, de sajnos akkor is ez egy n+1-edik crysis mod csak :\

    Ha mondjuk normál játékként lenne kiadva ahol a multiban elért eredményeket és fejlődést eltárolnák egy külön szerveren akkor sokkal előrébb lennének. Mára már ez a trend sajna, a régi CS féle rendszer már halott, itt már csak a BF és COD féle fejlődés lehetséges, bevallom én is jobban örülnék ha kevesebb xp-t adna egy csata, de az elért dolgok permanensen maradnának meg. Biztos ki lehetne dolgozni egy olyan fejlődési rendszert ami illik a világba és sok embernek megfelel.
  • SuperCharger
    #793
    Nem 3v3-ak alakulnak ki sok szerveren, inkább az van, hogy 2, max 3 szerverre koncentrálódnak az emberek, azok tele vannak, és van a listában mellettük 25 töküres szerver.
    Max 50 fix ember lehet, aki játssza, vagy legalábbis nyilvános szerveren. Annak tükrében, hogy a modderek mennyi munkaórát tettek bele, nekem ez kevésnek tűnik.
  • SuperCharger
    #792
    Annyi variáns van, hogy szerintem mindenki meg fogja találni a hozzá passzoló loadout-ot. Hogy most te Beam helyett Pulse-t szerettél volna, vagy LRM15 helyett LRM20-at, annak meg nem lesz nagy jelentősége. MGun is nagyon kevés van, gondolom belátták a hasztalanságát, small laser is csak pár kis Mech-en.
    Repülőgépekből és tankokból meg szinte mindegyik egyértelműen ki lett hegyezve valamire, ott kevesebb a "vanília" összeállítás. Mondjuk ott nincs is annyi mozgástér.
  • xblades
    #791
    Nem tudom nekem a wars még mindig nem megy fel Win 7-re, de az Xp-nél meg a szerverre nem enged belépni.
    Ez van, de valószínűleg nincs elégé reklámozva így jóval kevesebben játszák, meg a hosszúra nyúlt foltozgatás miatt. Ami egyre kevesebb embert kötött le, így még kevesebben játszotak mert unalmas egyedül vagy max 2-3 társsal harcolni. Még 1 éve 100-an is voltak állandóan fent, bár az sem nagy szám.

  • Ry0K3N
    #790
    Főleg a Masakari, 4 PPC az fááj.
  • Ry0K3N
    #789
    Most meghoztátok a kedvem nekem is a LL-re :D csak le kell kapnom warst steamről még.
  • [NST]Cifu
    #788
    Ezért is nem kedveltem az elérhető konfigok jó részét - mindegyiken van egy kicsi ebből is, egy kicsi abból is... ezért se közelharcban, se közepes vagy nagy távolságban lévő célpontok ellen nem jók.

    Főleg, hogy akadnak azért "rendesen" összerakott Mech-ek is, ahol csak egy vagy két féle fegyverzet van, de az rogyásig. Ilyen például a Rifleman IIC (4x Large Pulse Laser) vagy Annihilator (4x LB-X 10 és 4x Medium Pulse Laser).
  • [NST]Cifu
    #787
    Igen és nem. Az Inner Sphere 3050-ig alapvetően nem, de természetesen voltak gyárilag átkonfigurált változatok, például a Liao-ház más féle fegyverzetű Locust Mech-et használt, mint a Steiner. Vannak customizált mech-k is, amiket a tulajdonosuk mértéktelen pénz árán varázsolt a saját igényeire.

    A klánoknál másképpen néz ki a dolog, az un. Omni-Mech-ek direkt úgy vannak készítve, hogy a Mechwarrior akár a csata előtti napon is átfegyverezheti olyanra, amilyenre akarja, itt "gyakran használt" kvázi csomagok vannak, amiket Prime / B / C / D jelöléssel illettek (ami az MW:LL-ben az IS mech-eknél is megjelent), a Prime a leggyakoribb, a B / C / D más opciók, de lehetőség van a pilótának, hogy olyat válasszon a fegyverzetébe, amilyet ő szeretne. Viszont ez csak a fegyverzetre és a felszerelésre (TAG, C3, Heat Sink, stb.) vonatkozik, a páncélzatot vagy az erőforrást nem lehet továbbra se csak úgy váltogatni, erősebbet vagy gyengébbet alkalmazni.

    Az Omni-mech-ek aztán az IS arzenáljában is megjelentek amúgy, talán 3060 környékén?

    A "kedvenc fegyver" dolog macerás kérdés. A táblás játékhoz kifejlesztett fegyver-konfigurációk sokszor használhatattlanok egy szimulátor játékban. Ott van a Warhammer, van 2x PPC, 2x Medium Laser, 2x Small Laser, 2x MG és 1x SRM-6. Teljesen idióta felszerelés, mert géppuskák és a kis lézerek legfeljebb a gyalogság vagy könnyű járművek, esetleg az orra előtt lévő könnyű mech-ek esetén használható, minden más esetben az SRM-6-ot és a közepes lézerekkel tüzelne a pilóta, ha a célpont a PPC-k minimális távolságán belül van. Szóval minden épelmélyű ember levenné a Small laser-eket és az MG-ket, ha nincs gyalogság, és vagy heat sinket, vagy páncélt, vagy további fegyvert rakna fel a helyére.

    Én általánosságban azt mondanám, hogy 2 fegyverrendszernél több már sok. Ehhez képest Heavy és Assault Mech-eknél nem ritka a 4-5, sőt, 6 eltérő fegyverrendszer is. Na ezt viszont már normálisan használni szim-ben nem lehet.
  • lammaer
    #786
    "kedvenc fegyvereddel, és gyorsan oda jutsz, hogy egyetlenegy szituációra használható a Mech-ed, és semmi másra"

    Hát... sztem pont ez a lényeg, ez teszi effektivvé a mechet. Mint általában az életben mindenütt, a minden szituációra/használatra alkalmas eszköz általában semmiben sem jó, ezért alulmarad a céleszközzel szemben.
    Ezért is nem kedveltem az elérhető konfigok jó részét - mindegyiken van egy kicsi ebből is, egy kicsi abból is... ezért se közelharcban, se közepes vagy nagy távolságban lévő célpontok ellen nem jók.

    Szerettem az univerzális cuccokat, pl a Med laserekkel megpakoltakat, vagy az AC-val teli tankokat. Pont emiatt.
  • lammaer
    #785
    Hát, az "officiális" MW játékokban ugye lehetett össze vissza pakolni mindent. Ezért is szerettük.

    Másfelől úgy rémlik, az eredeti táblásban nem lehet, vagy csak nagyon kötötten, de ez csak vmi halvány emlékfoszlány.
  • Fenrir
    #784
    Majd szólj, lehet, hogy én is felrakom :)
  • SuperCharger
    #783
    Én is csak emiatt vettem meg a Wars-t (Warhead+Wars csomag volt 2000 a Tescoban v. a MediaMarkt-ban).

    Továbbra is csak kész Mech konfigok választhatóak... de szerintem nem rossz így. Ha nekiállsz egyedi Mech-et összerakni, úgyis tele fogod tömni a kedvenc fegyvereddel, és gyorsan oda jutsz, hogy egyetlenegy szituációra használható a Mech-ed, és semmi másra. Vagy elfogy a helyed hűtőbordákra v. lőszerre.

    Nem vagyok képben BT-vel, abban teljesen szabadon variálható volt a fegyverösszetétel?
  • [NST]Cifu
    #782
    Az MWLL wikije szerint maradt a dolog, tehát továbbra sincs Mech lab / customizáció.

    Amúgy ez valahol logikus is. Az MWO esetében is kérdéses, hogy ha van MechLab, akkor mi az értelme az Omni-mech-eknek?
  • lammaer
    #781
    Hát... én a crysist annó az MW:LL miatt vettem meg, nem is játszottam az alapjátékkal csak a moddal :)

    Most meg kéne venni ezek szerint a Wars-t. Bár gondolom nemlehet drága....


    Azt hadd kérdezzem meg: továbbra is csak Mech konfigok választhatóak, vagy esetleg szabadon konfigurálható?

    Annyira szerettem volna anno öszerakni egy csak AC-ból álló mechet :)
  • [NST]Cifu
    #780
    Na, akkor majd teszek egy próbát, ha lesz egy kis időm... :)
  • SuperCharger
    #779
    Én Wars-al tolom, lehet, ez a baj, és sok ember meg megrekedt akkor 0.4.x-en, alap Crysis-al?

    @[NST]Cifu
    Na, én másfél évvel ezelőtt még pont nem toltam, idén márciusban álltam neki, lehet, hogy te már régebben abbahagytad, úgyhogy:
    1. Nem nehezebb telepíteni, mint bármi mást, gyakorlatilag klikk-klikk, mindent megcsinál, auto-update-el, indítóikonokat hoz létre, van egy olyan input-konfiguráló alkalmazása alapból, amiből komolyabb játekok tanulhatnának ezet-azt. Az engine MOD támogatása biztos nem HL2 szintű, de szerintem nem érződik.
    2. LRM-ek kapcsán: amit most látok, az az, hogy az LRM-ek nem nagyon rúgnak labdába, még nyitott pályákon sem, ha megsokasodnak az LRM kemperek, az ellen elkezd elbújni a terep mögé, és/vagy visszalőnek LRM-ekkel. Az LRM-ek inkább csak idegesítőek, mintsem csatadöntőek. Meghatározó jelentőségű, stratégiai szintű, összehangolt NARC/TAG-elés nem nagyon van.
    3. Baserape-hez eddig nem volt szerencsém ez alatt a fél év alatt (persze még mindig lehet, hogy "rossz" helyen vagyok). Balance-ról beszélni kicsit összetett dolog olyan játéknál, ami alapvetően a nyerő felet juttatja előnyhöz pénz formájaban (tipikus CS-probléma... aki az első kört nyerte, kövkörben AK/M4-el indult a vesztes, pisztolyos csapat ellen). Igazságos? Nem. Hogy lenne jobb? Nem tudom. Hogy lehet megakadályozni, hogy mindenki Assault-al induljon rögtön a játek elején, és legyen értelme a többi mech-nek és egységnek a játékban? Csak így.
    Szvsz, nekem tetszik így, hogy végig kell járni a szamárlétrát. Hátránya, hogy a jobb csapat előbb jutn ütőképesebb fegyverekhez. De őszintén, melyik játékban megoldott az, hogy a gyengébb csapatnak kiegyenlítik valahogy az esélyeit?
    A csatát szinte mindig az Assault-ok döntik el a nap végén.
    4. Lehet, hogy megintcsak saját vélemény, de nekem tetszik az összfegyvernem aspektus. BA-k szintén csak idegesítőek, nincs hatásuk nincs a végkimenetelre (meg kevesen is ugrálnak ki). Meg én általában kinetikus fegyverekkel megyek, úh. sokat nem tudnak ugrálni... :)
    5. Gépigénye van, ezt aláírom, de nálam 4850-en jól fut jó grafikával, és egy 4850 ma már szerintem nem nagy szám. De lenne mit optimalizálni, nem vitatom, mert a HV-igény végsősoron nem tükrözi a kapott látványt.
    Buggal is alig találkoztam eddig.

    Szerintem adj neki még egy esélyt.

    Ja, és ha valaki mást tapasztal a Wars-os környezetben, vagy akár az alap Crysis-os környezetben, jelen pillanatban, kérem ossza meg!
  • lammaer
    #778
    Hardver - nekem átlagos hardverem volt 1-2 éve, de semmiféle problémát nem okozott a játék. Én a gépigényt semmiképpen se sorolnám hátrányok közé.
  • lammaer
    #777
    Höhö... az elején valóban idegesitő dolog volt a BattleArmor (emlékszem, újoncként mindíg kiakadtam ha vki kiugrott a mechből), de aztán meg lehetett szokni és ami jobb, le is lehetett írtani a többséget, mert csak 1-2 ember tudta profin használni. Plusz, általában működött az hogy az elején kb leszartam a BA-t, hadd ugráljon, aztán vagy megkértem vkit hogy szedje le rólam (mivel ha nem körülötted ugrál elég jól elkapható), vagy 30 másodperccel később amikor a BA elbizakodott, akkor leszedtem én.

    Végül - de nem tuolsó sorban - nagyon szerettem AC-s tankokkal tolni, akiknek egy BA leszedése +1 ingyenfrag. Hasonlóképpen a repülőké....

    Nekem általában a röpcsikkel volt tele a tököm, a rakátás mechek mellett, ezért vittem nagyon sokszot AC-vel telepakolt tankokat.

  • Bucser
    #776
    szerintem adnod kell enki egy esélyt a 0,5,3-al. A korábbi verzió esetén még egyet is értettem volna veled, de ezzel a verzióval egy gamerlaptolnak nem nevezhető ASUS K52Jr-el is jót tudok játszani.

    Az installálás már nem is lehetne egyszerűbb mióta kidpbták a launchert hozzá beépített torrent kliensként működve lehúz mindent automatikusan és jól használható a konfigoláshoz is. Szerintem egy próbát jelenlegi állapotban megér. a balance-on meg sokat javítottak.
  • [NST]Cifu
    #775
    A saját tapasztalatom alapján:

    1.: Ez csak egy MOD (pontosabban Full Conversation Mod), kell hozzá a Crysis Wars, és a Crysis Wars MOD támogatása messze nem olyan szintű, mint mondjuk a Half-Life 2-é (Steam-é) vagy az Unreal Tournamenté. A MOD-ot annyira nem könnyű beüzemelni és (legalábbis bő egy-másfél éve) sok volt vele a probléma még úgy bugok, mint "feature-k" terén. Az egyik kedvencem az, hogy induláskor állandóan szórakozhattam a vásárlással, beszállással, utóbbi meg sokszor egyáltalán nem ment könnyen.
    2.: Én még a sima Crysis-es verzióval játszottam (játszottunk), de erősen visszás volt az, hogy menetrend szerint belefutott a játék a baserape tipikus esetébe. Nem túl mókás dolog, vagyis fogalmazzunk úgy, hogy egy Gauss ágyú erejével veszi el az ember kedvét az egész játéktól.
    3.: Alapbető balance problémák. A nyitott pályákon az LRM boat-ok és a NARC / TAG határozta meg a csatát. Ha az egyik oldal elhúzott valamiért, akkor a másik oldal sokszor nem tudta már visszaverni a támadást, és jött a baserape...
    4.: Túl szerteágazó lett szerintem a játék, jó poén, hogy bele kerültek a járművek (harckocsik / repülőgépek), de a battle armor már idegesítő inkább, főleg az, amikor a már rommá lőtt 'Mech-ből kipattant egyszer csak a nikkelbolha, és nekiállt körbepattogni...
    5.: A MOD gépigénye nem éppen szerény, pláne egy-másik mapon (a barlangos pályán konkrétan egy Radeon 4870X2 is megfeküdt anno...).

    Szigorúan a saját véleményem, de az MW:LL tipikusan az a MOD, amikor a kevesebb több lett volna. Nem kell ennyi lehetőség, a járművek még esetleg, de a battle armor már túlzás volt. Nem kellett volna talán ennyi 'tech sem, bár ez nem csak az MW:LL hibája, hanem a Battletech-é 3050 után. Inkább több játékmód (scenario-based küldetések), meg a bugirtás (beragadások megoldása), és a balance kezelése kellene, hogy legyen a fókuszban, mint újabb Mech-ek és járművek, meg pályák integrálása. Szerintem.

    Egy ideje tervezem, hogy újra felrakom, legalább megnézni, ám mindig van egyszerűbb / kényelmesebb időtöltésem.
  • Kepi17
    #774
  • Bucser
    #773
    tudtommal csak a warsos üzemel jelenleg.