6493
MechWarrior Online
  • [NST]Cifu
    #852
    Alapvetően a koncepcióval, vagyis a koncepciótlansággal van a gond. Valami rendes feladatot kellett volna adni. Semmisíts meg egy HPG uplinket, vagy jusson el egy Mech egy adott pontra. De feladat orientált küldetés legyen. Mert most egy TDM van, respawn-al. Vagy legyen kör rendszerű, respawn nélkül. Akármi...

    @Ry0K3N: Nem, de ha már közel került a csatavonal a bázishoz, akkor a bázis területéről nagyon ügyesen lehet artyzni (LRM, Arrow IV., LongTom), az Arrow IV és a LongTom egyébként csaknem az egyész pályát belövi.

  • Ry0K3N
    #851
    Miért LL-ben lrm-ekkel be lehet lőni az egész pályát?
  • xblades
    #850
    Én csak egyszerűen csinálnák egy bizonyos nagyságú effektív kört ahová az ellen mechei ne mehetnének be. Ha jól emlékszem nem ez a játék célja.
    Az már mindegy hogy jelölnék ki épületekkel vagy tereptárgyakkal a látható rész. Ha értelmesen csinálnák még az Lrm mech-ek se tudnának kilőni onnan.
    Mert én emlékszem olyanra hogy roham és nehéz mech-ek álltak a mech hangár bejáratában.
  • lammaer
    #849
    Sztem ott a hiba, hogyha a bázis védelmet ilyen erősre csinálnák, akkor meg a bázisról kifelé lövöldözők lennének rohadtul OP helyzetben. Beáll a sok LRM boat azt onnan osztja az észt.
  • xblades
    #848
    Ja végülis az erősen fejlesztett hadi A-3 hordott :
    11 ER PPC,
    12 Gauss Rifles and ER Large Laser (valószinűleg 4-8 arányban)
    16 Medium Laser
    4 Artemis enhanced LRM-20
    4 Large Pulse Laser
    10 Medium Pulse Laser
    és 2 AR-10
    ez már tuti megvédené a bázist (de tényleg elég lenne egy is )

    De egy Rose biztos elég lenne vagy egy későbbi New Star League Nekohono'o típus.
    És nem szabad arról sem megfeledkezni hogy ezek fegyverei nagyobb tűzerővel és hatótávval rendelkeztek mint a Mech-eké.
  • Ry0K3N
    #847
    Akkor elég egy is :D
  • lammaer
    #846
    Overlordot az objectjével? :)
  • Ry0K3N
    #845
    Bázisként oda lehetne állítani egy overlordot is vagy kettőt.
  • xblades
    #844
    Hihetetlen hogy ezt még mindig nem oldották meg. Már évekkel ezelőtt is probléma volt pedig csak meg kéne erősíteni a bázis védelmi ágyúkat. Vagy betenni néhány 3-4-es PPc ágyút.
  • lammaer
    #843
    "ha kör rendszerű lenne, mint a WoT"

    Ez mondjuk szerintem tényleg jó lenne az MWLL-ben is... megszüntetné az unalmas meccseket, ahol az egyik csapat baserapel, a másikból meg csak lépked ki mindenki mert ugye tenni ilyenkor már nem lehet semmit.
    Mondjuk a mellékhatás meg valószinű az lenne, hogy sokan nagyon óvatoskodnának, elveszne az akció feeling.
  • Ry0K3N
    #842
    Hát azért egy század méretű zászlófoglalós battlefield módira jó lenne. Vagy csak simán egyenlőség köre nem kell ide semmi nagy terület. :D
  • [NST]Cifu
    #841
    Nekem a Mechwarrior 3 vagy 4 grafikája is megfelelne... :)

    Anno az OFP-hez kezdtek el csinálni egy MadCat-et, és volt tervben MW mod. Nem lett belőle semmi, de egy textúrázatlan, durván bétás MadCat addon kijött. Jó volt vele bohockodni a városokban :D

    A játékterület... ha kör rendszerű lenne, mint a WoT, akkor nem is baj, hogy nem különösebben nagy pályákon menne...
  • kifli
    #840
    szerintem source vagy unreal nem tud ekkora területeket kezelni vagy csak hatalmas erőforrásigénnyel. (legalábbis source-ról tudom) 

    Ha már ez nem tetszik neked, akkor ott mégcsúnyább lenne :D
  • [NST]Cifu
    #839
    Az engine választás nem a legjobb.

    Erre utaltam abban, hogy inkább Source vagy az Unreal engine-t kellett volna erőltetni. Sokkal kiforrottab, kész SDK-s engine-k voltak (a CryEngine hosszú ideig nem rendelkezett publikus mapszerkesztővel, compilerrel, stb., a modokhoz elengedhetettlen dologgal...).

    A járkálókról lesétálva egy JJ pöccintéssel egyenesen a beszállás terület mellett esel el, csak meg kell bökni a "Use"-t, mikor felvillan az ikon. Kisebb mechekre meg ugyanúgy ráesel, mint a tankokra.

    Az egyetlen probléma, ha nem a Mech-edhez tartozó platformhoz sétálsz. Nevetségesnek tartom, hogy úgy kell sétálgatni a Mech-hez, ügyelve arra melyik kijáratnál mész ki.
    De hát hiába, én nem ütöm meg az MWLL-hez szükséges mércét, úgyhogy ez az én hibám. A következmény, hogy nem is játszom vele...

    Itt a gond a te kkészülékeddel van, mert nekem még azt is elmenti, hogy abban a Mech-ben group v. chain fire-ben voltam-e.

    Lehetséges, de én két vagy három alkalommal mentem Uller-el, és ott állítgatnom kellett.

    Csupa-csupa kereskedelmi forgalomba került, profitért fejlesztett játékhoz hasonlítod. Ne tedd. Persze, hogy azokhoz volt pénz és idő, hogy a profik megszerkesszék a tartalmat.

    Elnézést, de nem értek egyet. Az engine-ben ott van a potenciál, csak sok munka van vele. Ezt még aláírom, csakhogy ez sem mentség a textúrákra. Az, hogy minden Mech azonos skinnel rendelkezik, szvsz elég gáz. Legalább a két oldal meg lenne különböztetve...
    Azért ez már had ne legyen nagy kérés egy olyan Full Conversion-tól, amelyben két tucatnyi Mech és még másfélszer ennyi jármű található...

    (Hozzáteszem, Crysis is elég kiábrándító, ha nem High és Ultra beállítások keveréke mellett játszod, úgyhogy megintcsak, az engine választás nem a legjobb.)

    Én High / Ultra High beállításokkal játszom / játszottam, de ismétlem magam, a hibák nem feltétlenül nehezen megvalósíthatóságra vezethetőek vissza - lásd a textúrák esetét.

    - aki nem tud leszedni egy BA-t, az nagyon szar fegyvereket hozott magával, de mint már mondtam, BA-zás nem jellemző, ha vannak is, nem sok vizet zavarnak. Ha meg LRM v. Gauss boat-tal jöttél ki, és meg MGun-od sincs, akkor magadra vess.

    Hát a Gauss, UAC és az ER PPC sem igazán effektív BA ellen. :)
    Persze amikor LB/X-es járművel voltam, akkor meg nem találkoztam BA-val. De akkor most ez mégis minek a hibája? Ha long range / boat járművem / mechem van, akkor a társaimra kellene számítani.
    Itt egy játékmenet probléma merül fel, nevezetes a respawn megoldás (ami az MWLL-ben jelenleg van), vagy a kör alapú megoldást választják. Mivel itt a vásárlás / pénzharácsolás miatt a respawn mellett döntöttek, korántsem olyan könnyű csapatokba verődni, mint a WoT féle megoldásnál. Én amúgy menetrend szerint megvártam egy-két csapattársat, csak két féle volt ezekből
    1.: Long range boat, aki mellett vagy ott ácsorogtam UAC10-essel, és imádkozhattam, hogy jöjjön valaki, vagy nekiálltam rambót játszani.
    2.: Nehéz és Assault Mech-ek meg nehéz járművek mentek előre, és olyan petárdadurrogást kaptunk, hogy én (könnyű / közepes mechekkel és járművekkel) hamar elpukkantam.
    +1.: foghattam magam, és én is neállhattam LRM-ezni. Nos ahogy szokott lenni, ilyenkor jelent meg egy-két BA... :P

    - LRM camping bizony könnyen ki tud alakulni, bár pályafüggő, és van ellenszere, már ha van egy kis egyetértés a csapatban

    Jah, próbálhatsz előre rohanni egy Raven-el vagy Owen-el TAG-elni. Ami tök jó. Ha eljutsz az ellenfél közelébe, élsz általában 10 másodpercet. A megTAG-elt célpont meghalt. Utána vehettem új járművet, és indulhattam a bázisról... élvezetes. De ott a ha, mert a könnyű Mech-ekkel csúnyán elbánnak a long-range sniperek, LRM-boatok és Arrow IV-boatok, illetve most már a Long Tom-ok.

    Mindent egybevetve nem mondanám, hogy esélyt adtál ennek a játéknak. Te ezt a játékot utálni *akartad*, már az elejétől érződött. Úgy futottál neki, hogy te ezt utálni fogod, és így persze nem is volt nehéz elérni.

    Voltak negatív tapasztalataim vele. Ezért próbáltam meg, hátha ezeket orvosolták. Nem, nem orvosolták, ezt kell mondjam. Az esélyt megkapta, nem kellett pár óra játék, hogy kitapasztaljam a TAG / NARC használatát vagy a vásárlás rejtelmeit, mert ezeket már ismertem. Szóval úgy ugrottam bele, hogy ha a játékmenet változott volna, azt megéreztem volna. Én kevés változást érzek, hogy persze pozitívat is írjak, a Baserapinget úgy tűnik kezelték, nem tapasztaltam ilyet, ez pedig jó!

    Csak kíváncsi vagyok, hogy mire számítottál. Hogy a többi Mech-el azonnal összeálltok egy star-ba, és a többi fegyvernemmel együtt precízen egybehangolt taktikai manővereken át az idegeket végsőkig feszítő drámai élethalálharcot vívtok az ellenséggel, a két oldalon egymásnak feszülő stratégiai géniusz irányítása alatt? Mert ha igen, akkor bocs. (De ha majd találsz ilyen játékot, légyszi szólj!)

    Egy MMO játékban sok múlik a társakon, ez nem is vitás, Viszont az itt meglévő problémák egy jelentős része független ettől. A vásárlás / beszállás ilyen, de ilyen a BA-k problémája. Korántsem csak esetlegesen találkoztam BA-kkal, és mint említettem, találkoztam összehangolt BA párokkal is. I-D-E-G-E-S-Í-T-Ő.

    A másik az LRM / Arrow IV. / Gauss / PPC / Long Tom esete. Ez megint olyan, ami miatt a fallra tudok mászni.

    Lehet, hogy egy WoT féle körökre osztott játékmenetnél jobban tudnám élvezni, de ott meg ugye a már meghalt játékosok sírhatnának, hogy nekik percekig a Spectatort kell nézni, mert meghalltak. Ez is egy állapot...
  • SuperCharger
    #838
    -Továbbra is csúnyán bétás állapotú. Ha játék közben meg akarod változtatni a keyconfigot, akkor az reménytelen, ki kell lépni a játékból, hogy megtedd. Alt-Tab-ra a játék ablakra vált át, lehet újra belépni a menübe, és full screen-t változtatni.

    Kicsit játszadozni kell a keyconfiggal, ebben igazad van, de az engine hibája, hogy nem tud annyit, amennyire a MWLL-nek szüksége lenne. Az engine választás nem a legjobb.

    -A Mechbe való beszálás továbbra is kabaré. Biztos én vagyok a béna, de általában elsőre nem sikerült beszállnom a Mech-ekbe. Szerencsére a harckocsiknál nincs ilyen gond. :P

    "Biztos én vagyok a béna." Elnézést kérek, de megfogtad a lényeget. A járkálókról lesétálva egy JJ pöccintéssel egyenesen a beszállás terület mellett esel el, csak meg kell bökni a "Use"-t, mikor felvillan az ikon. Kisebb mechekre meg ugyanúgy ráesel, mint a tankokra.

    -Iszonyú béna, hogy nem lehet elmenteni a Group kiosztást. Egy olyan Mech-nél, ahol 5-6 fegyver van, kész átok az, hogy folyton arra megy el 10-15 másodperc hogy beállítsd a fegyvercsoportokat.

    Itt a gond a te kkészülékeddel van, mert nekem még azt is elmenti, hogy abban a Mech-ben group v. chain fire-ben voltam-e.

    -A grafika... hát mondjuk azt, hogy okés. De nem. Inkább azt mondom így, hogy ronda. De semmiképpen nem szép. Úgy nem, hogy nemrég a Mechcommander 2-vel játszottam, ami azért nem egy poligon-orgia, hiszen már 10 éves játék. Akkoriban a nonplusz ultra a GeForce 3 volt. A legfőbb probléma a textúrák semmilyensége. Esküszöm a Mechwarrior 2-ben is rémlik, hogy láttunk Clan Wolf meg Clan Jade Falcon logókat a Mech-eken, és minimális mintát (szerk.: utánanéztem gyorsan, tényleg voltak). Itt még ennyi sincs. De könyörgöm, ez a CryEngine, ami olyanokat tud, hogy csak na, fizika, látvány, minden terén. De nem, nincs igazán látványos sérülés (nevetséges, hogy e téren a Mechwarrior 3 a csúcs, amelyben a lelőtt kar csonkjából szikrázó vezetékek lógtak), a környezet sem igazán rombolható, sőt, ha egészen őszinte akarok lenni, akkor a lövések effektjeitől sem teszem le a hajam. Ám legyen, elnézném a grafikát, ha a játék amúgy élvezetes lenne.

    Csupa-csupa kereskedelmi forgalomba került, profitért fejlesztett játékhoz hasonlítod. Ne tedd. Persze, hogy azokhoz volt pénz és idő, hogy a profik megszerkesszék a tartalmat. (Hozzáteszem, Crysis is elég kiábrándító, ha nem High és Ultra beállítások keveréke mellett játszod, úgyhogy megintcsak, az engine választás nem a legjobb.)

    -De nem az. Fél perc, amíg megveszem a járművemet / mechemet, és odatotyogok hozzá. Újabb 10-20 másodperc, amíg beállítom a fegyvercsoportokat. A végén már direkt kerültem a nem homogén (vagy max. 2 különböző) fegyverzetű összeállításokat. Partizan rulz. :P
    Oké, irány a csata. Első csatám az MWLL-ben vagy másfél éve. És mivel kezdődik? Két harckocsi és egy Mech keringőt játszik két nikkelbolhával. Ami percekig tart. Három jármű meg egy Mech és mindannyian véres torokkal megyünk tovább, én erősen vörösbe hajlóan. Ismétlen, két PA verte rongyosra és tartotta fel a bázis közelében a kis csipet-csapatot. Látom már a lövöldözést, de egyszer csak nagy "atomrobbanás" és meghalok. Asszem tán Long Tom? No sebaj. Újra éledek, veszek Mech-et, lépkedjünk. Két percbe is beletellik, amíg bekászálódok, majd begroupolok, és elhagyom a bázist. Egy Awesome-hoz csatlakozom, jó leszek fegyverhordozónak.
    Messziről lőnek minket, hát legyen, egye fene. Fedezékhasználat, radar kikapcs, sompolygok előre. Az Awesome közben adok-kapokot játszik fél kilométerre lévő ellenfelek ellen, akikből semmit sem látni. Mögé kerülök egy Mad Cat-nak, majd jól leverem, kuncogok. De alighogy elkezdem lőni, megjelenik mögöttem egy Oro, és egy lövésből kiszed.
    Ez így megy tovább. Akadozós, zavaros játékmenet, pattogó és agyoncsaphatatlan nikkelbolhák, néha döbbenetes jelenetek (a legsikeresebb támadóékünk jellemzően négy Demolisher köré épül), aztán a világ másik végéből érkező Arrow IV.-ek meg Long Tom szeretetcsomagok.

    Felüdülés kilépni. Komolyan nosztalgiám támadt a Mechwarrior 4-re. Utáltam, mert köze nincs sok téren a Battletech-féle Mechlab-hoz, viszont gyors, pörgős és élvezetes csatákat lehetett benne anno vívni. Ott is volt bőven mit utálni (LRM boat-ok és Gauss boat-ok). De a sokféle skinnek hála az egyszerű grafika ellenére is esküszöm jobban bejön a grafikája, mint az MWLL-nek.

    Sajnálom, de én nem fogom szaporítani az MWLL játékosok számát...


    A két fájdalmas helyzetről, amit felvázoltál:
    - aki nem tud leszedni egy BA-t, az nagyon szar fegyvereket hozott magával, de mint már mondtam, BA-zás nem jellemző, ha vannak is, nem sok vizet zavarnak. Ha meg LRM v. Gauss boat-tal jöttél ki, és meg MGun-od sincs, akkor magadra vess.
    - LRM camping bizony könnyen ki tud alakulni, bár pályafüggő, és van ellenszere, már ha van egy kis egyetértés a csapatban


    Mindent egybevetve nem mondanám, hogy esélyt adtál ennek a játéknak. Te ezt a játékot utálni *akartad*, már az elejétől érződött. Úgy futottál neki, hogy te ezt utálni fogod, és így persze nem is volt nehéz elérni.

    Csak kíváncsi vagyok, hogy mire számítottál. Hogy a többi Mech-el azonnal összeálltok egy star-ba, és a többi fegyvernemmel együtt precízen egybehangolt taktikai manővereken át az idegeket végsőkig feszítő drámai élethalálharcot vívtok az ellenséggel, a két oldalon egymásnak feszülő stratégiai géniusz irányítása alatt? Mert ha igen, akkor bocs. (De ha majd találsz ilyen játékot, légyszi szólj!)
  • Ry0K3N
    #837
    hűűűűű de faszájos kis camocat fog ehez készíteni hayden :D
  • [NST]Cifu
    #836
    Kihozták a 4. Mech-et, a Daconis Combine Dragon nehéz Mech-jét.

  • [NST]Cifu
    #835
    @XBlades: Sajna a fejlesztőket is már rég "lelombozta" a kevés játékos, ami nem is csoda túl sok új jó játékot adnak ki mostanság.

    Lehet kevés játékosra is építeni, csak akkor úgy kell megszabni a fejlesztési terveket, és olyan elvárásokkal kell belevágni az egészbe. Én továbbra is azt mondom, hogy lenne potenciál az MWLL-ben, csak a meglévő dolgok egy részét a kukába kellene dobni (PA-k, VTOL-ok, AeroSpace járművek), egyszerűsíteni a vásárlást, és kicsit ráfeküdni a textúrázásra, meg az effektekre.

    Vannak még most is élő X3, sőt Freespace 2 illetve Homeworld 2 MOD-ok (utóbbiak bő 10 éves játékok!). Nem sokan játszanak velük, de annyian, mint az MWLL-el, igen...

    @Ry0K3N: Hát sajnos ez a baj a modokkal nem jut elég figyelem rájuk ha nem karolja fel őket valaki aki pénzeli.

    Ez nem feltétlen pénz kérdése. Azért az MWLL az első időkben összeszedett annyi játékost, hogy 3-4 szerver tele volt. Ez már elég arra, hogy érdemes legyen foglalkozni vele. Nem tudom mennyire nézted a hiv. fórumját (bevallom én csak akkor nézegettem, amikor még játszottam vele), de tele volt jobbnál jobb ötletekkel, és visszamenőleg is lehetett ilyeneket találni. A készítők megálmodtak egy játékmenetet, de (szerintem) túl nagyot akartak harapni. Erre páran rámutattak, mégsem voltak hajlandóak megvágni az igénylistát. Akkor kellett volna komolyabban venni.

    Vagy ott van a MekTek féle AT-1. Gyakorlatilag egy mai (najó, kb. három éves) köntösbe bújt Mechwarrior 2. Az például nagyon jó ötlet volt, nem volt túlbonyolítva, mégis elbukott, mert nyomni kellett volna, de nem volt energiájuk rá. Most pedig már a kutyát nem érdekli.

    A régi MOD gyártók egyre inkább átmentek az Indiejátékgyártás irányába. Be kell látni, hogy a MOD-ok készítése nem úgy megy ma, mint ment 10 éve. 10 éve lecseréltél egy játékban pár skin-t, csináltál két új pályát és fegyvert, aztán felvágtad a netre, pár tucat embert biztos elvarázsoltál vele. De akkoriban egy ilyen MOD-ot egy-két ember képes volt összehozni pár hét, vagy két hónap alatt.

    Ma ott tartunk, egy-egy 3D modell elkészítése egy-két hét, alsó hangon. Egy normális MOD már nem életképes 1-2 emberre épülve, egy kisebb csapat kell, és akkor is pár hónapos munka legalább. Ezt már nagyon nagy áldozat szabadidőben megvalósítani, mert a kezdeti lelkesedés általában 1-2 hónapig tart csak. Ha egy kiadatlan MOD fejlesztőcsapata fél év után nem hullik szét, akkor ott valami nagyon jól van megszervezve...

    @Ximix: Kis ötletek is dobnának benne sokat pl a mech gugolva várna, hogy könnyebb legyen a beszállás.

    Ezt már másfél éve olvastam a hiv. fórumában. Azóta sem valósult meg...

    Nekem a személyre szabhatóság is hiányzik

    Én meglennék nélküle. Nem azt mondom, hogy nem lenne jó. De igencsak sok, fontosabb tennivaló lenne itt, ez csak utána jöhetne.
  • ximix #834
    Közben kerestem guglin majd a könyvjelzők között Perpetuum az amit akkor láthattam.
  • ximix #833
    Kis ötletek is dobnának benne sokat pl a mech gugolva várna, hogy könnyebb legyen a beszállás. Nekem a személyre szabhatóság is hiányzik legalább le lehetne dobni a számomra fölös fegyvereket, ahogy mondani szokták ebből sokkal többet kilehetett volna hozni.
    Jó egy éve készülgetett valami mmo-s robotos játék azzal mi lett?

  • Ry0K3N
    #832
    Hát sajnos ez a baj a modokkal nem jut elég figyelem rájuk ha nem karolja fel őket valaki aki pénzeli. Nézem mektek oldalát de az is stagnál semmi újdonság javítás nem jött ki. De kedvet kaptam mercenaries kampányhoz, nincs annál nagyobb öröm mint a biztos halálba küldeni a hülye társakat filléres gépekben
  • xblades
    #831
    Sajna a fejlesztőket is már rég "lelombozta" a kevés játékos, ami nem is csoda túl sok új jó játékot adnak ki mostanság.
    És egy multiban ha kevés a társ akkor az elégé eltántorító.
    Nekem el sem indul a MWLL úgy hogy ilyen problémám nincs.
  • [NST]Cifu
    #830
    Naszóval, felraktam a Crysis Wars-t. Felrakta, az MWLL 0.5-öt. Felpatchelte magát. Játszottam, pontosabban próbáltam játszani mintegy háromnegyed órán át az egyetlen szerveren, ahol volt valami élet (24 játékos). Majd most uninstalálom az MWLL-t. Tömören: visszajöttek az emlékek, hogy miért ábrándultam ki belőle anno.

    Bővebben:

    -Továbbra is csúnyán bétás állapotú. Ha játék közben meg akarod változtatni a keyconfigot, akkor az reménytelen, ki kell lépni a játékból, hogy megtedd. Alt-Tab-ra a játék ablakra vált át, lehet újra belépni a menübe, és full screen-t változtatni.
    -A Mechbe való beszálás továbbra is kabaré. Biztos én vagyok a béna, de általában elsőre nem sikerült beszállnom a Mech-ekbe. Szerencsére a harckocsiknál nincs ilyen gond. :P
    -Iszonyú béna, hogy nem lehet elmenteni a Group kiosztást. Egy olyan Mech-nél, ahol 5-6 fegyver van, kész átok az, hogy folyton arra megy el 10-15 másodperc hogy beállítsd a fegyvercsoportokat.
    -A grafika... hát mondjuk azt, hogy okés. De nem. Inkább azt mondom így, hogy ronda. De semmiképpen nem szép. Úgy nem, hogy nemrég a Mechcommander 2-vel játszottam, ami azért nem egy poligon-orgia, hiszen már 10 éves játék. Akkoriban a nonplusz ultra a GeForce 3 volt. A legfőbb probléma a textúrák semmilyensége. Esküszöm a Mechwarrior 2-ben is rémlik, hogy láttunk Clan Wolf meg Clan Jade Falcon logókat a Mech-eken, és minimális mintát (szerk.: utánanéztem gyorsan, tényleg voltak). Itt még ennyi sincs. De könyörgöm, ez a CryEngine, ami olyanokat tud, hogy csak na, fizika, látvány, minden terén. De nem, nincs igazán látványos sérülés (nevetséges, hogy e téren a Mechwarrior 3 a csúcs, amelyben a lelőtt kar csonkjából szikrázó vezetékek lógtak), a környezet sem igazán rombolható, sőt, ha egészen őszinte akarok lenni, akkor a lövések effektjeitől sem teszem le a hajam. Ám legyen, elnézném a grafikát, ha a játék amúgy élvezetes lenne.
    -De nem az. Fél perc, amíg megveszem a járművemet / mechemet, és odatotyogok hozzá. Újabb 10-20 másodperc, amíg beállítom a fegyvercsoportokat. A végén már direkt kerültem a nem homogén (vagy max. 2 különböző) fegyverzetű összeállításokat. Partizan rulz. :P
    Oké, irány a csata. Első csatám az MWLL-ben vagy másfél éve. És mivel kezdődik? Két harckocsi és egy Mech keringőt játszik két nikkelbolhával. Ami percekig tart. Három jármű meg egy Mech és mindannyian véres torokkal megyünk tovább, én erősen vörösbe hajlóan. Ismétlen, két PA verte rongyosra és tartotta fel a bázis közelében a kis csipet-csapatot. Látom már a lövöldözést, de egyszer csak nagy "atomrobbanás" és meghalok. Asszem tán Long Tom? No sebaj. Újra éledek, veszek Mech-et, lépkedjünk. Két percbe is beletellik, amíg bekászálódok, majd begroupolok, és elhagyom a bázist. Egy Awesome-hoz csatlakozom, jó leszek fegyverhordozónak.
    Messziről lőnek minket, hát legyen, egye fene. Fedezékhasználat, radar kikapcs, sompolygok előre. Az Awesome közben adok-kapokot játszik fél kilométerre lévő ellenfelek ellen, akikből semmit sem látni. Mögé kerülök egy Mad Cat-nak, majd jól leverem, kuncogok. De alighogy elkezdem lőni, megjelenik mögöttem egy Oro, és egy lövésből kiszed.
    Ez így megy tovább. Akadozós, zavaros játékmenet, pattogó és agyoncsaphatatlan nikkelbolhák, néha döbbenetes jelenetek (a legsikeresebb támadóékünk jellemzően négy Demolisher köré épül), aztán a világ másik végéből érkező Arrow IV.-ek meg Long Tom szeretetcsomagok.

    Felüdülés kilépni. Komolyan nosztalgiám támadt a Mechwarrior 4-re. Utáltam, mert köze nincs sok téren a Battletech-féle Mechlab-hoz, viszont gyors, pörgős és élvezetes csatákat lehetett benne anno vívni. Ott is volt bőven mit utálni (LRM boat-ok és Gauss boat-ok). De a sokféle skinnek hála az egyszerű grafika ellenére is esküszöm jobban bejön a grafikája, mint az MWLL-nek.

    Sajnálom, de én nem fogom szaporítani az MWLL játékosok számát...
  • ximix #829

    off
    Tipegtem egy kicsit az MWLL-ben, látványra nem rossz főleg azon pályák melyben kicsit bujább a növényzet, de ez szerver függő voltam olyan szerveren ahol sivatagi és holdbéli pályák váltották egymást. A játék menet az elején kicsit pörgős volt, de ha belejön az ember megismeri a pályát akkor már jobb az élvezeti faktor.Ami nem annyira jött be az hogy minden pályán az elejéről kezdted a kis vassal majd a bevitt sebzésekre kaptad a zsét amiből egyre jobb Mech-et lehetett venni cserébe sokfélét kilehet próbálni minden halál után vagy ha eladtad, mert sérült vehetsz másmilyent.A fegyver rövidítésekkel néha bajba vagyok főleg a rakéta nevekkel. Sajna kevesen játszanak vele lehet kell csinálni neki egy fórumot :)
    off
  • [NST]Cifu
    #828
    Ebben viszont egyetértek. Többek között ezért nem szeretem a BF3 / CoD tipusú FPS-eket. :P
  • Ry0K3N
    #827
    Akkor úgy mondanám codos túl pergő. Jobb szeretem a komótosabb megfontoltabb játékokat.
  • [NST]Cifu
    #826
    Mondjuk ez az "árkád" kifejezés egy kicsit nehezen kézzel fogható. Mert hát mitől "szimulátorosabb a Mechwarrior-széria? Itt is lehet sorolni az újjal mutogatós dolgokat:

    -Nevetséges észlelési távolságok (alaphangon csak párszáz méterre "látunk"),
    -Nevetséges fegyver lőtávok (90 méter az effektív lőtávolsága egy MG-nek? Már egy XVIII. századi muskétának is nagyobb volt...).
    -Nevetséges észlelés / álcázás (270 méterre van a célpont egy Angel ECM-el, és sehogy sem lehet észrevenni?)
    -Nevetséges befogás (Lock-On) rendszer (képtelen egy Shutdown-ban lévő Mech-et befogni a rakétarendszer? Miért?)

    és így tovább...
  • Ry0K3N
    #825
    túl árkádnak tűnik nekem
  • [NST]Cifu
    #824
    Szigorúan saját vélemény, de semmi vágyat nem ébresztett bennem a Hawken. Se a grafikája nem lenyűgöző, a Cockpit határozottan ronda és a háttértörténet sem szárnyal éppen Asimovi magasságokban.

    Valahogy úgy, ahogy a Chromehounds és az Armored Core játékoktól sem indult bel a nyálelválasztásom... :S
  • ximix #823
    Ez se néz ki rosszul csak győzzük kivárni.
    Hawken
  • Ry0K3N
    #822
    Na lejött a crysis wars már csak a LL van hátra. Kipróbáltam megameknet-en a tabletopot. Én azt nem értem miért nincs belőle rendes játék tuti vevő lennék rá még ha low buget a grafika akkor is. Rengeteg a potenciál benne.
  • ximix #821
    A hivatkozás még egyszer
    www.youtube.com/watch?v=lNFeE8mIlxQ#t=1m02s

    Annak idején amikor kijött a HL2 nekem 2,4Ghz és GF4200Ti kártyás vasam volt mondom itt a vég ez tuti nem fog menni, miután telepített vagy félórát a gép és mégis, mint kés a vajat úgy vitte emlékszem egy jó ideig ott álltam a vízben, mert néztem milyen élethű.Persze a mai gyorsult játékpiacon már nem foglalkoznak annyit az optimalizálással, mert az is idő.
  • ximix #820
    fél off
    Idetaláltam. A MW LL-hez hozzászólva mielőtt még tudatlanságommal félre vezetnék valakit helyesbítek.
    A Crysis-ben nem vagyok nagyon otthon, de nem a sima játék kell hozzá (így utólag gondolkozva logikus) hanem a multiplayer része a Crysis Wars és ezt kell modolni.
    A videókat nézegetve annyira nem rossz, főleg amikor kibukkan a víz alól az tetszetős. www.youtube.com/watch?v=lNFeE8mIlxQ#t=1m02s
    fél off
  • SuperCharger
    #819
    Bár így lenne. Gyakorlatilag azonban a legtöbb engine-nél az van, hogy az újabb verzió, ami bár semmiben sem csilibb vagy vilibb vagy szebb, mint az előző, az viszont magasabb erőforrásigény mellett nyújtja ugyanazt a vizuális élményt. Ja, és ez a marteking osztály szerint technikai fejlődés...
  • Ry0K3N
    #818
    Mondtam már hogy 1024-ben ment nálam a crysis 2 demó hogy elérje a 28 átlag FPS-t ?
    Ha ahhoz kevés akkor majd pont az MWO fog elmenni rajta normálisan :D
  • lammaer
    #817
    LOgikailag igazad van, gyakorlatilag viszont az informatika/programozás úgy megy, hogy az újabb verzió, mely szebb-jobb-csilivilibb az mindig erőforrásigényesebb mint az előző.
  • [NST]Cifu
    #816
    Ezt tisztázzuk már le: az erőforrásigény nem csak a motortól függ. Attól is, hogy milyen polygonszámú modelleket, milyen felbontású textúrákat, milyen effekteket és efféléket használnak.

    Attól, hogy a Cryengine 3 hajtja, még nem következik, hogy erősebb gép kell hozzá. :)
  • lammaer
    #815
    Ráérsz majd akkor amig kijön... elképzelhető hogy addigra már egy low-end gépen is úgy fog hasítani hogy ihaj :)
  • Ry0K3N
    #814
    Na szép vehetek videókarit meg ramot, Cryengine 3 fogja hajtani a játékot.
  • [NST]Cifu
    #813
    Hát egy kérdésemre se válaszltak. :P

    Az mindenestre nyilvánvalóvá vált, hogy Reboot-on gondolkoznak, tehát nem a tabletop játék átirata lesz.