6493
MechWarrior Online
  • kifli
    #772
    már 2 van szakadva nem? mert van sima crysis meg wars-hoz mwll
  • SuperCharger
    #771
    Az MWLL már most sokkal többet nyújt annál, amit ezek a csákók csak jövőre ígérnek, mégis kb. ugyanazt a 40-50 nevet látom állandóan az MWLL szervereken. Hol van az a sok MW rajongó, aki majd megtölti az MW:O szervereket, és miért nincsenek ott a LL-ben?

    Vagy csak én nem keresem jó helyen a MWLL szervereket (ingame server browser)?
  • Bucser
    #770
    HA jól tudom az IS piloták alapból 4/5-el voltak számolva a klánosok pedig 3/4-el minden esetben. És a gépeknek pilota nélkül is van bv értékük, vagy a bv-t meg tudod állapítani átlag pilótákra is. Megegyezés kérdése volt mindig táblásban:) A fejlövés minden pilótának fejlövés:)

    Egyébként a klánok legnagyobb előnye mindig a double hs volt viszont hátrányuk az xl-es motorok:) Könnyű volt betolni a 3 engine critet a széles reaktorok miatt:)

    Kíváncsi vagyok, hogy ezeket hogyan oldják meg. Ha elbszarintják még ígyis úgyis ott van nekem a Living Legends:)
  • Ry0K3N
    #769
    Hát ahány embernek annyi véleménye javaslata lesz a játékmenettel kapcsolatban ott biztos is lesz valami vita de remélem kultúrált keretek között fog lefolyni mert WoT-ba ment aztán az anyázás a ruszki tankok meg a láthatósági rendszer miatt. Na de ez majd kiderül.
  • [NST]Cifu
    #768
    Egyfelől nekem pont ez a bajom, nagyon kiváncsi leszek én erre a 2012-es startra... Lásd még WoT... :D

    A hivatalos fórumok még pre-béta időszakban általában teljesen normálisak. A béta idejében kezdődnek a problémák, amit persze nagyban befolyásol az, hogy a community-vel hogy bánnak a fejlesztők. A Rift esetében kevés volt a visszajelzés, ott az volt a gond, de ezt leszámítva elég értelmes volt a fórum (leszámítve a folyamatos WoW-whine-t). A WoT esetében meg az, hogy úgy anblokk alig volt visszajelzés, és gyakorlatilag béta létére egyáltalán nem figyeltek a fejlesztők a béta fórumra, mert hát az orosz fórum sokkal hasznosabb, hiszen ott már élesben ment a játék.

    Ha eljutunk a béta fázisban, akkor itt is el fognak kezdődni a problémák, sajnos - erre mérget mernék venni.
  • Ry0K3N
    #767
    Remek lett a banner nekem tetszik. Én meglepődtem offi fórumon hogy most már megy a klánszervezés pedig még el sem kezdték szinte csinálni a játékot :D
    A másik meg hogy trollmentes szinte az egész fórum, még a vitákat is normálisan végig tudják vezetni, természetesen frakció csipkelődés van de az is komolytalanul normális hangnemben.
  • xblades
    #766
    Nekem muszáj volt ilyen korán mert Clan-os nevem van (Staradder) nehogy más lefoglalja :)
    A többit majd szépen lassan meglátjuk, az eltervezettnél előbb úgysem árulnak el semmi konkrétumot.
  • [NST]Cifu
    #765
    A hivatalos fórumon láttam már Ry0K3N-t, és persze én is fent vagyok. ^^

    Az igazi kérdés, hogy egyáltalán hogy fog felépülni a játékmenet. Mindenestre most már megy az első QNA, fel lehet tenni a kérdéseket!
  • xblades
    #764
    Na nekem már le van védve a pilot nevem :)

    Szerintem nem lesz olyan hogy nem lehet cserélni a modulokat és a páncélzatot, hűtőt így nem lesz akkora különbség majd ha jönnek a Clan-os mech-ek. Ugyan úgy lesznek mint ahogy azt a belső szférában is csinálták csak nem lesz annyi év különbség. Itt is mint a Wot-ban nyilván nem ragaszkodnak majd úgy a valóságos dolgokhoz. Ez egy játék picit csalni kell az egyenlőség érdekében.
    Ezzel az erővel bele kéne tenni a Clan oldalra az Elemental-okat mert nagyon sokat nyomtak a latba egy-egy csatánál.

    A kérdés milyen rangsorolást találnak ki ami alapján majd osztályozzák a csatákat. Itt nem feltétlenül van akkora különbség egy közepes és egy roham mech közt. Egy fegyver beosztás többet üthet a latba, főleg egy jump-jets-tel párosítva máris lefaragható 20-30 tonna hátrány is.
    Vagy biztos lesz egy "hülye gyerek" aki behozz egy sivatagos pályára egy tele energia fegyveres mech-et és nem fejleszt rá elég jó hatásfokú elég számú hűtőt.

  • [NST]Cifu
    #763
    Elég hosszú topicok vannak ezzel kapcsolatban a hivatalos oldalon, pár probléma a felmerültekkel kapcsolatban:

    -A táblás BV értékeknél a pilóta értékei is ismertek voltak, és nagyban befolyásolták azt. Ezt hogy rakod be az MW:O-ba? Ha van mondjuk a K/D ratio 1.0 felett van, akkor 4/5? Ha 2.0 felett van, akkor 3/4?
    -Ha kevesebb a csatákban a klános, akkor egy klánosnak sokkal többet kell várnia, amíg bekerülhet egy csatába. Amennyiben egyenlő számú az IS és a Clan oldal játékosainak a száma! Csakhogy kötve hiszem, hogy ez lesz a helyzet, masszív klános játékosszám lesz...
    -A "klánosok" azzal érvelnek, hogy ott van a honor rendszer, vagyis egy IS-nek mindig csak egy klánossal kell egy-az-egyben szembeszállnia, míg fordítva nincs ilyen megkötés. Ezzel az a baj, hogy ellenőrzöd ezt a dolgot? Ráadásul egy 35 tonnás Puma omni-mech több BV-vel rendelkezik, mint egy 100 tonnás Atlas...
  • Bucser
    #762
    Ugye a táblásban battle value alapján oldották meg. azaz a Clanos mecheknek sokkal magasabb Battle value-t adtak mint az iS-nek így az IS mechek jelentős számbeli fölénnyel is operálhattak:)
  • [NST]Cifu
    #761
    1.: A gond az, hogy jelenleg még semmi részletes nem került ki, milyen üzleti modellt akarnak. Ha pénzt akarnak belőle, akkor mindenképpen kell valami vonzó opció, és folyamatos fejlesztés.
    2.: 2012 ugye "ott" 3049, akkor még csak IS tech remélhető, 2013-ban jöhetnek a klánosok, ami miatt elég sok a vita a hiv. fórumon, mert rohadtul nehéz lehet a balancet megoldani. A WoT hibája is az. Amikor StuG III.-al nézek szembe egy KV-val, akkor már csak magamban röhögök, pedig sírni kellene. Itt ugyanez, Gondolj bele, hogy az egyik oldalon egy Awesome ül a toppon, a másik oldalon egy Charger...
    3.: Gépigény, én a trailerből indulok ki, az nagyon-nagyon jól nézett ki, és két éve volt. Egy akkori csúcs gép ma középosztályú, és köszönhetően a pompás hardware és software fejlődésnek, egy nyolc magos csúcs gép is kevés előnyt tud felmutatni egy négy éves kétmagoshoz képest (a többszálon való futtatás optimalizáció problémái), de semmiképpen sem annyit, mint amennyit az árcédula alapján elvárnánk tőle. Szóval én nem hiszem, hogy e téren sok probléma lenne.
    4.: A banner mindjárt kirakom.
  • xblades
    #760
    Csináltam egy banner-nek valót abból a kevésből ami van. Ha jó felhasználható amíg nincs más.

  • xblades
    #759
    Hát remélem nem lesz benne arty és láthatosági rendszer mint a Wot-ben

    Biztos lesznek prémium mech-ek (mint pl. King Crab) de ezen kivül is van több mint 100 mech csak Inner Sphere-ból tehát lehet választani. Ha meg jön majd a Clan-osok lesz böven csak az a kérdés mit tesznek bele.
    Bár nekem tetszett néhány Inner Sphere omnimech mint a Sunder vagy a Templar.

    Végre nagyobb hangsúlyt kapnak a kiegészitések mint pl. a Artemis IV.
    De kérdés lesz majd a gépigénye és ez alapján a grafika, majd merre billen a mérleg.
  • Ry0K3N
    #758
    Van egy német srác offi fórumon aki a concept artokat elkezdte átfesteni különböző egységek mintájára. Akit érdekel kukkantsa meg őket piszok jó munkát csinált.
    http://mwomercs.com/forums/topic/315-repainted-concept-art/
  • Ry0K3N
    #757
    3067 :D
    Egészen a jihadig csakis wolf dragonyosai rendelkeztek annihiltorral senki más, habár nekik 3009 óta voltak már.
  • [NST]Cifu
    #756
    Kiváncsi leszek arra, hogy oldják meg a customizációt. Ha tényleg átszerelés lesz IS mecheknél, akkor hurrá, mert e téren szeretem a Canon cuccot. Nem azt mondom, hogy nem szoktak órákat elpepecselni a MechLab-okban, mert ez a mániám (most Mechcommander 2-őzök, nosztalgiám lett hirtelen), de talán ez megakadályozza, hogy a minmaxolók szétvágják a játékot.

    Nagyon remélem, hogy sose jutunk el a 3055-ig sem. Őszintén szólva kevés kívételtől eltekintve a 3050 után kijött Mech-ek egyfelől hányadékul néznek ki (akárkiben felmerült, hogy mondjuk a Yeoman-t nevezze meg kedvenc Mech-jének?) , másfelől technológia terén is elszaladt egy kicsit a ló (Rotary AC-k, hogy tovább ne menjünk).
  • Bucser
    #755
    Annihilator a 3058-as vagy 3060-as IS mech (lvl 3) Tuti jó ideig nem lesz benne.

    AZ iS mechek 3055-is nem voltak modulosak. szóval vettél egyet és max heggesztéssel lehetett rajta menüt váltani. (kb egy új mech áráért) míg a klanosoknak ott volt a pod rendszer) (omnimechek)
  • Annihilator100
    #754
    Minden esetre kíváncsian vagyok a játékra, mert régóta várom már. Csak ne legyenek drágák benne a cuccok :). Ha lessz benne Annihilator, tuti megveszem.
  • Ry0K3N
    #753
    Nekem ez az atlas tetszik nagyon, oldschool de mégis mai ízléshez igazodva.
    A régi modellt kicsit gáznak éreztem a MW4-eshez képest.
  • [NST]Cifu
    #752
    Valahogy bevételt kell generálniuk, elvégre is pénzt akarnak vele keresni, nem jófejségből dolgozik rajta X ember évek óta. Szóval biztos, hogy a cél az, hogy fizess lehetőleg, ahogy a WoT-ban is.

    A Single Player kizárt jelen esetben, az ilyen játékok csak és kizárólag a multiról szólnak.
  • [NST]Cifu
    #751
    Remélem a Hunchback tényleg így fog kinézni, nagyon ütős :)
  • Annihilator100
    #750
    Bízom benne hogy nem pénzért kell majd venni benne dolgokat. De azért remélem idővel single player módot is raknak bele.
  • Ry0K3N
    #749
    Szarkazmus akart lenni :) De azért remélem a 4 fős szakaszt meghagyják free keretek között itt.
    Pár concept art kép:
    Hunchback
    Atlas
    Jenner
  • [NST]Cifu
    #748
    Nem kell ilyesmibe gondolkodni. Ott van a WoT-ban a platoon rendszer. Ha nincs prémiumod, akkor csak két fős platoon lehet. Ha két barátoddal szeretnél együtt játszani, akkor viszont már prémium kell...
  • Ry0K3N
    #747
    Majd lehet venni a gold gauss ammot
  • lammaer
    #746
    "Állítólag nem lesz vásárolható olyan dolog, ami "taktikai előnyhöz" jutattja"

    Már most kezdik a hazudozást... :)
  • Ry0K3N
    #745
    Hát talán így jobb is, a f2p modell WoT-nál bevált. Majd kiderül jól járnak e vele mert a battletech frenchise kész aranybánya csak jól kell kihasználni.
  • [NST]Cifu
    #744
    Röviden:

    -A játékot a Piranha Games készíti, az eredeti Mechwarrior 3015 alapján. Az alapvető dolgok maradtak, az öt fő ház (Steiner, Davion, Kurita, Marik és Liao) szolgálatában állhatunk, mint zsoldos Mechwarrior, az időpont viszont változott 3049 - viszont úgy tűnik, ez a valós időnek megfelelően fog változni (2011-> 3048, 2012-> 3049). Vagyis feltehetően a megjelenéskor csak IS mech-ek lesznek, majd 2013-ban jöhetnek a klánok.
    -PC exclusive játék, nem lesz konzolra.
    -Free2Play, prémium (fizetős) szolgáltatásokkal, mint a World of Tanks. Állítólag nem lesz vásárolható olyan dolog, ami "taktikai előnyhöz" jutattja. Azt nem tudni egyenlőre, ez mit is takar pontosan.
    -Megjelenési dátum: 2012
    -Nem lesz közelharc benne (de később még jöhet)
    -Az LRM rakéták fél-önvezérlésűek lesznek, vagyis a befogás után sem garantált a célbaérkezés (mint eddig az MW játékokban), az Artemis IV. rendszerrel viszont jelentősen szűkíthető a kör, ahova becsapódhatnak (modulsérülések).
    -Jelenleg nincs tervben a járművek integrálása
    -Nincs "kiszállás" a járműből (tehát nem lehet kiugrani, majd úgy harcolni, mint az MW:LL-ben)
    -Eddig az Atlas, Hunchback és a Jenner Mech-eket erősítették meg, ennél több lesz.
    -A kiadó az Infinite Game Publishing. (egy új cég, kanadai háttérrel)
    -Multiplayer only játék.
    -FPS nézetben fogunk játszani.
    -A guildeket "Mercs"-ek (zsoldos cégek) hívják, a partykat "Lances"-nek.
  • [NST]Cifu
    #743
    Akkor már kissé teljesebben:

    Bejelentés

    Hivatalos honlap
  • Annihilator100
    #742
    Nah végre, 2012 nyara, MechWarrior Online címmel fog jönni.
  • xblades
    #741
    Már megoldva, kénytelen voltam Xp felteni a win 7 mellé.

    De most állandóan "disconnected from server" hibával nem enged be egyik szerverre sem
  • Bucser
    #740
    Irj a forumra. Megoldjak valahogy
  • xblades
    #739
    Hát pedig át teheték volna mert amióta a Wars alapon van nem tudok játszani vele telepitési hiba miatt:(
  • Bucser
    #738
    "Please note that this news posting is not meant to state or imply any intention to migrater the MechWarrior: Living Legends project to the CryEngine3 platform. This information is for those seeking an understanding of the latest version of Crytek’s impressive game engine."
  • xblades
    #737
    Olvasta valaki hogy tervezik az átportolását a Living Legends-t CryENGINE3 alá?
    Ez igaz lenne?
  • xblades
    #736
    hello

    Nekem dvd- verziom van mindkettönél. Az alap játék települ csak a Warsnál nem indul el a telepitő a win 7 64 bit-es rendszeremen.
  • kifli
    #735
    én tettem már fel, 64 bitesen steames wars-al simán ment, és dvd-s crysisal is
  • xblades
    #734
    hello

    Valaki tette már fel a Srysis Wars-al a MW LL.-et Win 7-re?

    Mert nekem nem akar elindulni a telepitő Win 7-en, bezzeg haver gépén elindul az Xp-s rendszeren.
  • Ry0K3N
    #733
    ment az Athlon 2200+on is csak Win 98 és directx 7 kell neki tovább nem