6493
MechWarrior Online
  • xblades
    #1172
    Na akkor Tank v. Mech utóbbi jobb a terepviszonyok legyőzésében kisebb ugrást is elvisel és sokknak van JumpJets-e, több különböző fegyverrendszert is tud hordani és kezelni + csak egy személyzeti tag szükséges az irányításához, magassága ugyan úgy előny is mint hátrány és jobb az észlelési képessége, a láb páncélozottabb mint a lánctalp :)
    És sokkal félelmetesebbnek tartom ha egy tank helyet egy 10-12 méter magas mech jön velem szembe.


  • Fenrir
    #1171
    Én a táblás játékkal sohasem játszottam, ergo nem tudom még kábéra sem, hogy milyen fegyvernek milyen értéke van. Így már azért világosabb
  • xblades
    #1170
    Ezt gondold csak végig:

    energiafegyverek >>> nincs lőszer, kevesebb hely szükség, nincs lövés limit, nagyobb pontosság, és az Lrm-en kívül nagyobb hatótávolság ( a történet valóságában nagyon nehéz ezekkel közelre pontosan célozni, főleg ha egy tűzrendszere vannak kötve a mech különböző pontján lévő fegyverek)

    ballisztikus fegyverek >>> rövid hatótáv ponttalanság csak sorozatban jók de nagy területi sebzés és esély az ellenséges gép rázkódására feldöntésére (így csökkentve a hatékonyságát a célzásra)

    rakéták >>> pontos és az Srm, Lrm célkövető nagy sebzésű de könnyen berobban súlyosan sebezve vagy megsemmisítve a saját gépet, nagy tároló hely szükség, külön sínrendszer

    Az omnimech-ek nagy előnye ezen rendszerek könnyű gyors variálhatósága az adott terület harc stílusához igazítva.
  • Fenrir
    #1169
    Köszönöm a válaszokat :)

    Ha felmerül még kérdés akkor feltenném őket itt.

    Btw ha a nem energia fegyverek kevesebb hőt termelnek akkor nem lenne célszerűbb olyan mecheket kialakítani amik csak ilyennel vannak felszerelve? Megspórolható lenne egy csomó hűtés a páncél vagy extra lőszer javára.
  • Ry0K3N
    #1168
    2. ezt milyen forrásból tudod? ez érdekelne engem is hol volt leírva, szeretnám átnyálazni azt a source bookot :D

    3. "agy sokkal érzékenyebb a hőváltozásra" ezt pl nem tudtam de jó tudni, Cifu te egy kész lexikon vagy

    Tankokhoz: elvileg mechek azért jobbak mert különböző bolygókon fellelhető körülmények között jobban használhatóak? Mert sok milicia javarész tankokból áll védeni tökéletesek városokban és ismert kijárt terepeken. Egy mech meg bárhol elmegy egy tanknak gondot okozna az őserdő.
    Erről meg még eszembe jut a táblás, ugye nemrég kipróbáltam. Mondom klán vs belső szféra csak tankokból. Azzal kezdődött hogy egy szaros UAC20-assal felszerelt demolisher akkora head criticalt belekúrt a Daishiba hogy az elit éveken át tartó kiképzésen átesett elit 4/5 klános pilóta másodpercek alatt redukálódótt le húsmasszává leírva egy méregdrága értékes klános gépet is.
  • [NST]Cifu
    #1167
    Már tökéletesen megválaszolták, de nem tudom megállni. :P

    1.: Igen, fejlesztenek, de az energiafegyverekhez képest keveset, itt egy példa:

    PPC:
    7 tonna
    10 heat
    10 sebzés
    540m lőtáv

    AC/10:
    12 tonna
    3 heat
    10 sebzés
    600m lőtáv

    Látható, hogy az AC/10 harmad annyi hőt fejleszt, azonos sebzés és nagyobb lőtáv mellett - de majdnem kétszer annyit nyom.

    Viszonyításképpen az LRM-20 (6 heat), SRM-6 (4 heat), Gauss Rifle (1 heat), Large Laser (8 heat).

    2.: Diagnosztizálnak, a Mech számítógépe ugyanis követi a pilóta életjeleit, és ha meghal vagy súlyosan megsérül, akkor leáll.

    3.: A hűtőmellény célja az, hogy a testedet lehűtse, a fejet nem szokás hűteni, mert az agy sokkal érzékenyebb a hőváltozásra. A hűtőmellény hatékonyan csökkenti a testhőmérsékletet és ezáltal a vér hőmérsékletét. Az Irakban szolgáló amerikai/szövetséges katonák is hűtőmellényt viseltek csak.

    4.: Ez a regényírók fantáziáját "dícséri", a Stackpole regényekben azért eléggé sok szó esik a légűr vadászokról. Itt igazából egy apró probléma akad: nincs mit tenni, a Battletech-ben játékmechanika miatt a légierőnek nincs olyan előnye, ami látványossá tenné a dolgot. Az egyetlen előny a nagy sebesség lenne, hogy gyorsan odaérjen a célponthoz, viszont egy táblányi játékmezőn ezzel nem érsz el semmit. További probléma, hogy ugyanúgy vannak felszerelve, mint a Mech-ek, márpedig 1 km hatótávolságú fegyverekkel gyakorlatilag ilyen téren alig különböznek a Mech-ektől, "csak" sokkal kevésbé páncélozottak.

    Amúgy az eredeti BT-ben ott voltak még a Macross/Robotech féle alakváltó Mech-ek, amit Land-Air Mech-nek hívtak. Ezek képesek vadászgép és Mech formába váltani (3025-ben a Wasp-nak, a Stinger-nek és a Phoenix Hawk-nak volt ilyen verziója).

    A harckocsik terén ismét akadnak problémák. Elviekben a harcjárművek minden téren jobbak, példa az AC/20 hordozókra:

    Hetzer (gumikerekes harcjármű):
    40 tonna
    65km/h sebesség
    664,000 c-bills
    1db AC/20 (4 tonna lőszerrel)
    6 tonna páncélzat

    Hunchback (mech)
    50 tonna
    65km/h
    3,467,875 C-bills
    1db AC/20 (2 tonna lőszerrel)
    2db Medium Laser
    1db Small Laser

    A Hetzer páncélzat terén alapvetően erősebb (de kevesebb a "célpont", tehát szemből csak egy 30-as páncélértéket lehet eltalálni, míg a Mech-nél ugye 9 részegység van), könnyebb és bár nincs tornya, de egy Hunchback árából 5 Hetzer jön ki. Ha persze szállítmányozást is nézzük, akkor a Hunchback életképesebb ebben az összehasonlításban (50 tonna vs. 200 tonna), de ha védekezésnél nézzük, akkot 5db Hetzer olyan tűzerő, amely lazán megbirkózik városi hadszíntéren bármilyen Assault Mech-el - egyszóval miért pazarolnák az erőforrásokat egy Mech-re...


    5.: 3025-ben még nem nagyon volt erre példa (kivéve a Kapellán Föderáció Raven Mech-je), de 3050-re már megjelentek az ilyen eszközök, Guardian ECM, AMS (Anti-Missile System) és majd jön az LAMS (Laser Anti-Missile System).

    6.: Volt gyalogság, sőt a BT-ben igencsak ki is voltak dolgozva, Citytech néven külön BT kieg jött ki, amely a városi hadviseléssel foglalkozott. A CT-ben a könnyű gyalogság is bírt SRM-el, géppuskával, sőt, voltak kifejezetten Mech elleni gyalogsági egységek, amelyek a második világháborús harckocsi-vadászokhoz hasonlóan aknákat tapasztottal a Mech-ek lábára. A BT-ben ezért volt értelme még a Small Laser-nek és a Machine Gun-nak, mivel a lézerekhez vagy a nehéz ballisztikai fegyverekhez képest kevés hőfejlesztés / lőszerhasználat mellett is képesek voltak a gyalogságot legyűrni. Emiatt aztán például egy Awesome kevésbé volt életképes a CityTech-ben, mint egy Warhammer, mivel az egyetlen Small Laser vs. 2 MG / 2 Small Laser esetén nem vitás, melyikük tudott többet tenni egy pár olcsó és azért nem hatástalan gyalogsággal szemben.
  • Ry0K3N
    #1166
    Nemzetiség az nagyon kevert ott midenki ment mindenfelé.
    Lyránok: főként német de van még olasz (Skye) skót, francia
    Davion világok: majdnem minden angolul beszélő nemzet + francia (davion nehézgárda camója kék fehér vörös csíkozott, vajon miért? :) )
    Kuriták: ugye japánok és rengeteg hindi + afrikai + északiak (svéd norvég stb)
    Liao: kínaiak, itt is rengeteg hindi és ruszkik (Tikonov)
    Marik: halvány fogalmam sincs talán szlávok többségben
    source bookokban utána tudok nézni bővebben melyik háznál milyen nemzetiségek vannak ha nagyon érdekel. Esetleg megkeresem a magyarságot.

    "Bár az is szép hogy 80 fényére több száz bolygót laktak be mikor még naprendszer sincs annyi ekkora távolságon belül:("
    Öööö 17 fényével belül a naphoz viszonyítva csak 51 naprendszer van.

    "Azt sem értem hogy a víztisztító feltalálásáig miért kellet várni 2700-ig? " Ami lehetővé teszi a lakhatalan bolygók kolonizálását? Nem tudom így találták ki a batteletechnek :D De ez is le van írva source bookban részletesen csak utána kell nézni.

    "Az se tiszta hogy volt Amaris-nak akkora serege"
    Emberanyag, nyersanyag. világoskék terület, akkora volt a Rim Wolrd republic. Megvolt hozzá a háttere.
    "1000 hajó volt a flotájuk." ennek a 85-90%-a szállítóhajó csak a maradék hadihajó. És azok nagy része is fregatt vagy corvette a cirkálók, csatahajók és csatacirkálókból igen kevés maradt ehhez viszonyítva.

    "És azt sem értem hogy a Clan tanács miért katódcsöves monitorokon tartja a kapcsolatot amikor még holotron is van?" nem gazdaságos meg nincs katonai jelentőssége :D (fogalmamsincs )
  • Ry0K3N
    #1165
    1. termelnek azok is hőt csak nem olyan mértékben, az energiafegyverek után a gépágyúk (AC5-10-20) termelik a legtöbb hőt de korántsem annyit, aztán meg a rakéták. Amik egyáltalán nem fejtenek ki hőt tudtommal a gauss ágyúk (vagy csak nagyon minimálisat).
    2. létfentartó rendszer része talán? igazából fogalmam sincs
    klánosok tudtommal nem is használják
    3. ezt nem tudni szerintem nem, de a forma 1-es pilótáké sem nagyon amilyen izzadtan szállnak ki futam végén az autóból
    4. igen is nagy szerepe van használják is rendesen csak nem mindegyik könyvben említik meg. Csak itt a helikopterekkel az a gond hogy annak a támadását egy heavy mech mellel leveszi és csak egyszer kell visszalőnie, atmoszferikus gépekkel a helyzet dettó. A "modern" légűrvadászok meg ott kezdődnek hogy 20 tonna egészen 100-ig és agyon vannak fegyverezve-páncélozva.
    5. Vannak ilyenek pl az ECM, ez megnehezíti a mech elektronikus észlelését összezavarva a szenzorokat egy bizonyos távolságig. Megvakítani nem sok értelme van mert átváltja a pilóta infrára a kijelzőt ugyanúgy fog látni vagy magrezre. Rádió blokkolás van de a felszereléstől függ kinek modernebb :)
    6. Nagyon is sok szerepe van csak nem a nyíl terepen. A városokat megfelelően kiképzett gyalogság kész halálcsapdává tudja változtatni bármilyen mech számára. A megszokott rutin hogy be sem küldik a gépeket a városba, mindig a gyalogság megy előre kipucolni az ellenséges SZSZGY-ket. Nem említi a könyv nagyon de minden mech ezrednek van gyalogsága és a gyalogságot kisegítő gépek, tankok, légpárnások stb. csakúgy mint légiereje.

    Na jó ez egynek elég lesz, xbladesnek külön kommentben válaszolok.
  • xblades
    #1164
    De :

    1. igen fejtenek ki hőt csak sokkal kevesebbet (leginkább a rakéták)

    2. elvileg használják csak nem láttuk (bár az egyik Mechcommander videoban látható volt)

    3. nem tudom, elvileg nem, mert Solaris-on van olyan hogy már egy amolyan gumisapkás megoldást használnak (ez már fejlesztet megoldás) és így jártál ha megfő :)

    4. Mert itt a mech-eken van a hangsúly, de azért van belőlük bőven a sorozatban is szó. (az író amolyan régi lovagos elképzelést ültettet át modern környezetbe)

    5. hogyne lenne elhárítás szét kell lőni a mechet és már el is van hárítva de amúgy van Ams és Ecm is

    6. már a második világháború után csökkent a szerepük a nyílt csatatéren itt ez fokozódik a mech-ek miatt míg meg nem jelenek az Elementál-ok
  • xblades
    #1163
    Mert ez egy mese akár csak az én hozzászolásomnál, a történet alapjait valamikor a 80 években találta ki elég erős ferdítésekkel :)
  • xblades
    #1162
    Ez egy filozofikus szöszenet részemről amire tudom sosem lesz jó válasz:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!


    Most hogy olvasom a könyveket megint elolvastam hozzá a történelmet. Amiben némi választ is találtam, de annál több érdekes dolgot amit nem értek.

    Hogy van az hogy kb a 23. század közepére már kialakultak a területi viszonyok, megvolt minden birodalom még a Provinciák is majd az újabb növekedésnél mint egy felfújódó lufi tolódtak odébb a birodalmak határai.(mondjuk az is megér egy misét hogy, hogy van az hogy balra németek fel kínaiak le japánok jobbra amerikaiak telepedtek le)
    Bár az is szép hogy 80 fényére több száz bolygót laktak be mikor még naprendszer sincs annyi ekkora távolságon belül:(

    Azt sem értem hogy a víztisztító feltalálásáig miért kellet várni 2700-ig?

    Az se tiszta hogy volt Amaris-nak akkora serege lévén egy Perifériai uralkodó volt hogy a teljes Csillagliga hadsereg 70 % oda veszett a terra visszafoglalásában?
    Ami még így is akkora volt hogy amikor néhány évvel később távoztak 1000 hajó volt a flotájuk.

    "Az Utódlási Háborúk pusztításának másik kísérőjelensége a feudalizmus elterjedése volt"
    Ez is tetszett :)

    És azt sem értem hogy a Clan tanács miért katódcsöves monitorokon tartja a kapcsolatot amikor még holotron is van?


    Viszont egy biztos itt béke sohasem lesz, már az alapokban el van ásva az ellentétek magva.
  • Fenrir
    #1161
    Volna egy pár kérdésem a Battletech világával kapcsolatban, remélem tud valaki válaszolni rá :)

    1. A nem energia alapú fegyvereket fejlesztenek hőt? Pl rakétavetők, gépágyúk. A könyvekben ez nem egyértelmű mert nem nagyon voltak olyan mechek amiken ne lett volna kevert fegyverzet.

    2. Mi értelme van az elektródáknak a pilótán? Ez számomra sohasem derült ki egyik könyvből sem. Soha nem volt róla szó, hogy diagnosztizálnának valamit és utána kiértékelnék.

    3. A neurosisak hűtött? Mert akkor sok értelme nincs ha van rajtam hűtőmellény, de az agyam meg szétfő.

    4. Miért van ilyen kevés szerepe a légierőnek? Már a ma is bármelyik modern helikopter szétszed bármilyen páncélozott járművet, 30xx-ben meg már képtelen rá? Értem, hogy erőltetik, hogy az általános fegyvernem a mech legyen, de kissé unrealisztikus nekem. A Komsztár volt az egyetlen eddig aki bevetett tankokat és tüzérséget is.

    5. Hogyhogy nincsen szinte semmilyen elhárítás vagy zavarás? A gépágyúlövedéket nem is, de a rakétákat pl el lehet téríteni, az ellenséges mechet meg lehetne vakítani, a rádióját blokkolni, stb.

    6. Miért nincs szerepe a gyalogságnak a Belső Szférában? Tudom, hogy vannak elit egységek, pl DEST, M16, de rendes gyalogság egyáltalán nincs. Pedig ők is felszerelhetők lennének rakétavetőkkel, párszor ki is használták.
  • lammaer
    #1160
    Majd pótvizsgáznak ősszel :)
  • Ry0K3N
    #1159
    Nincs olyan messze az a nyár a nyílt bétáig ^^
    Előre sajnálom azokat akiknek vizsgaidőszakja lesz
  • Fenrir
    #1158
    Istenem, csak jönne már. Most olvasom a hatodik könyvet és már nagyon ülnék én is egy mech-ben :)
  • xblades
    #1157
    Igen ezt írtam is hogy már egykét bennfentes játszhat vele.

    Ami inkább érdekes hogy csak 12 mech lesz az elején, hogy akarnak jövő márciusban Clan-os mech-et ha még IS mech is alig van.
  • [NST]Cifu
    #1156
    Március 30.-án volt ilyen bejegyzés a Facebookon:

    "Friday studio playtest coming up - exciting!"

    Szóval alfa teszt már most fut. :P
  • xblades
    #1155
    Hát az ha 5-ik hónapban jelentik be bizony már augusztus vége csak a bejelentés.
    De Zárt béta lehet már mostanság, akkor legalább már tesztelik.
  • [NST]Cifu
    #1154
    12 Mech lesz megjelenéskor:

    Könnyű Mech-ek:

    Commando, Jenner, ?

    Közepes Mech-ek:

    Centurion, Hunchback, ?

    Nehéz Mech-ek:

    Dragon, Catapult, ?

    Roham Mech-ek:

    Awesome, Atlas, ?


    Szóval még 4 Mech van hátra, én azért ebből nyárra már legalább open bétát várok... :)
  • xblades
    #1153
    Ahol nyilván lesz bőven prémium lehetőség.
  • xblades
    #1152
    Viszont ez a hónap a Mechlab-ról fog szólni, némi interjú meg utána egy baráti csevej a Chat-en.

    Ami érdekes lehetne az ez:

    Wednesday Surprise 6

    April 25th: Even I will be surprised at this release

    De márciusban is csak egy új mech-et jelentettek be ha ez így fojtatják idén se lesz béta belőle.
  • [NST]Cifu
    #1151
    Igen, mert az AMS, ECM, TAG, stb. critical slot-ot is foglal. A modulok nem.
  • xblades
    #1150
    Remélem nem ilyen lesz a grafika

    De úgy látom a MW 3 alapú mech lab lesz némi korlátozással.
    De legalább nem rontják el mint a 4-ben a ballisztikus és az energia fegyverek felcserélhetőségét.
    Bár a hűtők elosztása jobb a 4-ben azt szívesebben látnám itt is mint ezt.

    Ha jól értelmezem a modulok jelentik majd a bonus lehetőségeket gyorsabb hűtés, nagyobb látótáv stb.

    Az Ams, Ecm, Tag külön kategória amit a Hard points-nál lehet felrakni.
  • Wlanseraf
    #1149
  • [NST]Cifu
    #1148
    MechLab részletek.

    Konklúzió: egész jópofa. Az alap BT felosztás (fej, középső/bal/jobb test, jobb kar, bal kar illetve jobb láb és bal láb) maradt.

    Gyors és rövid elemzés:

    Hard points:

    Az adott Mech verziójától függően adott "hard pointok" vannak. Például egy Mech-en van 2 Medium Laser és egy AC/2 a jobb testen. Ez 2 energiafegyver és 1 ballisztikus fegyver hardpointot jelent. A hardpoint meghatározza, mit tehetsz fel, és mit nem, ezen felül még a tömeg és a critical slotok száma határozza meg. A menüben csak az adott helyre felszereltő (pl. energia) fegyverek jelennek meg a listában, amelyeket előtte viszont meg kell vásárolni a piacon, és a raktárba (inventory) kerülnek.

    Alant van egy példa, egy Large Laser helyére lehet Medium Laser-t vagy Small Laser-t pakolni, PPC-t viszont nem - mert sem a tömeg (ugye két tonnával nehezebb, mint az LL), sem a modul hely (3 helyet igényel, pedig csak 2 van) nem elegendő neki.



    Páncélelosztás:

    Ez marad a jó öreg Mechwarrior stílusban. Adva van az adott tömeghez egy max. páncélzatpont mennyiség, amit bizonyos rögzített keretek között el lehet osztani.



    Modulok:

    Ezek azok a dolgok, amik a pilot perk-ekből jönnek. Minden Mech verziónak van egy adott mennyiségű modul helye. Amikor a modul elérhető (unlockolva lett), akkor onnantól megvásárolható C-Bill-ért, és felszerelhető a Mech-re.



    Festés és logók

    Adva lesz X mennyiségű festési minta, és három rész-szín. Ezekből lehet az alapvető színeket összeállítani. A Mech előre meghatározott pontjaira lehet logókat felhelyezni. Végül pedig vannak előre zárolt, speciális festések, amik külön kiválaszthatóak.

    [center]
  • Ry0K3N
    #1147
    Nem nem éli túl.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Omi megölése után a nekekamik (vagy a BBE) hülyét csinálnak belőle és kinyírják


  • xblades
    #1146
    Hm úgy látom nem vagyok a Dark Age véleményemmel egyedül :)
    Bár a történetekkel ott sincs gond szerintem csak a technologiai és politikai körülményekkel. Valahogy az egyik túl lehúzni akarja a másik meg túl fejleszteni.

    Bár hogy a vezető szereplőkből ki meddig él az leginkább az ármánykodás és az orgyilkosoktól függ.
    Van egy orgyilkos aki szinte alap szereplő a sorozatban és mindent túlél.
  • Ry0K3N
    #1145
    A jihad meg azután már akkora szarkavarás van hogy az felfoghatalan kezdve attól hogy ugyanmár atomozzunk szét mindent, az jót fog tenni a világnak a dark ages baromságokról nem is beszélve. Totálisan nem belegyeztethető abba amit felépítettek 3067-ig.
  • Fenrir
    #1144
    Sarna.net-en olvasgattam a szereplők életrajzát, de olyan 3050 magasságában már elvesztettem a fonalat. Valami Comstar Jihad-ról is írtak már.

    Nem is nagyon érdekel már engem az a korszak, ott már csak újabb nevek vannak és szinte mindenki meghalt akit eddig megismertünk. Az is feltűnt, hogy bizonyos szereplők szokatlanul magas életkort éltek meg, a sarna szerint Victor még 104 évesen is vígan éli az életét, mások is lazán elvannak 90 évig.
  • [NST]Cifu
    #1143
    Nekem sem véletlenül a 3025 a szívem csücske. Ott volt még kiegyensúlyozott és korrekt világ a Battletech. Még úgy 3055-ig kihúzták a dolgot, de utána elgurult a gyógyszer...
  • xblades
    #1142
    Ez igaz is de ez a fejlődés, nem is úgy ahogy ő elképzeli hogy a háborúval csak a visszafejlődés következik (valahogy nem ez történt a való világban)

    Mi lenne ha csak a mostani átlag technikát építenénk be a mech rendszerbe?
    Rakéták 1200 m-ig
    Autocannon 3-400 m-ig
    Lézer 1000 m-ig ember nincs is rá jó smiley mit gondolok:)

    Ott meg ő eset át a túloldalra és ráadásul összefüggéstelen, minden logikát felrúgó elgondolás.

    Viszont a történetek jók némi kis bakival.
  • [NST]Cifu
    #1141
    "Engem igazán a Sötét Korok részek már nem is érdekelnek, tehát nem is veszem figyelembe őket, mert ott már annyira mélypontra süllyedt a világ szerintem ahol már lassan középkori szintet érnek el."

    Ha belegondolsz, kényszerpályán voltak. Igazából a szerencsétlen fejlesztők az egyre táposabb és táposabb fegyverek illetve fegyverrendszerek miatt nagyon-nagyon átestek a paci túloldalára.

    Rotary AC-k, Heavy Laser-ek, Heavy PPC-k, Heavy-Assault Gauss Rifle-k, Improved Heavy Gauss Rifle-k, XXL engine...

    Egy Assault Battle Armor pedig annyit tudott, mint egy 3025-ös Light Mech... szóval nagyon durván elszabadultak a dolgok.

    Elismerem, durva volt a Dark Age elgondolása, de nekem jobban tetszett a "makeshift" világa, mint a teljesen elvadult technológiáktól megrészegedett 3060, 3070 és 3080-as évek...
  • Ry0K3N
    #1140
    Azt nem ajánlom kezdésnek senkinek. Túl sok politika túl sok helyszín túl sok tisztázatlan fogalom, elsőnek nagyon kusza. Az csak akkor igazán élvezhető mikor az ember már kicsit tisztában van a világgal.
    #1137 akkor szerencsés vagy nagyon, azok nagyon ritkaságba mennek manapság
    #1138 teljes mértékbe egyetértek kivéve amit a harcos trilógiáról írtál :D
    #1139 Nagyon sok van benne a házak között perpatvarokból, nekem is 3. vagy 4. elolvasás után sikerült megérteni mindent anno. Abszolút nem beginner friendly az a trilógia :D
  • xblades
    #1139
    Nos igaz én is inkább azt néztem hogy egyben meglegyen ami hiányzott könyv bár így is 2800 ért megvetem a teljes Jáde főnix trilógiát újonnan :)

    válasz #1138

    "A Harcos trilógia csak egy egy kis történet és helyszín."

    Most nézem lehet butaságot írtam még nem tartok ott az újra olvasásnál, nem is emlékeztem mennyi minden van benne a Házak közti harcról.
  • xblades
    #1138
    Azért írtam a Kerenszkij vére trilógiát mert gondolom nem akar költeni sok pénz így kezdésnek, és a világ bemutatására az pont jó.

    A Harcos trilógia csak egy egy kis történet és helyszín.

    A Clan-os világ bemutatására meg a Jáde főnix trilógia a legjobb.
  • xblades
    #1137
    Jáde főnix trilógia, épp most vetem meg az ottani utolsó darabokat egy webboltból :)
  • Bucser
    #1136
    Szerintem meg érdemesebb a Harcos trilogiával kezdeni. (meg úgy alapból érdemes a történelmet követni. (teljes listáért lásd a Sarna.net-et.)

    Ja és a beholderes kiadási sorrend érdektelen és baromság, mert csak összezavarja az embert.
  • Fenrir
    #1135
    Emlékeim szerint amikor nagyobb tételt rendeltem akkor kaptam árengedményt belőle, mondjuk ez már 2 éve volt.
  • Ry0K3N
    #1134
    Kerenszkij vére trilógia vagy Jáde főnix Trilógia. Ez a két sorozat jó bevezető.
    A a Jáde Főnixel kezdtem de lehet azt nem is lehet már kapni.
  • xblades
    #1133
    Ja félre értés elkerülése miatt ez lemaradt a kérdés után: