6493
MechWarrior Online
  • xblades
    #1132
    Hát nem tudom kapsz te is valamilyen részesedést?
    Mert amit én linkeltem is sokkal olcsóbb, de volt amit 60% olcsóbban rendeltem meg most mint ott van ár.
  • xblades
    #1131
    Nos még néhány nap és teljes lesz a lefordított könyv gyűjteményem ami 33 részből áll (tudtommal teljes) és nagyon nehezen beszerezhető volt több ízben az utolsót rendeltem, akár csak most (ajánlom hogy megtalálják a raktárban).

    De belépőnek elég ez is Kerenszkij vére trilógia ez a kezdet, újra kiadót formában és az alapokat megismered belőle. (megrendelni meg találd meg hol éri meg neked)


    Engem igazán a Sötét Korok részek már nem is érdekelnek, tehát nem is veszem figyelembe őket, mert ott már annyira mélypontra süllyedt a világ szerintem ahol már lassan középkori szintet érnek el.

    Súlyosan megrongálódnak a Hiperpulzus átjátszok, elszigetelődnek egymástól a világok sok helyen kiskirályságok, egyéni diktatúrák jönnek létre. Még mélyebb szintre süllyed a technológia , a Mech-ek már szinte nem is használják a fegyvereiket csak egymásnak esnek mech méretű fejszével meg karddal
    Az ugróhajók az egyetlen most már nem csak utazási de kapcsolat tartási lehetőség (hm a javítás nem lehetséges mert elveszett a technológia meg hát sok időbe telik, bezzeg a szabotázst egy időben mindenütt megcsinálják és a fekete doboz technikát sem lehet használni megfelelően meg hát nincs is annyi stb.)
    És persze pusztítják őket a megszerzésük vagy megtartásuk érdekében. De új nem lesz javítani nem lehet stb stb stb.
  • Fenrir
    #1130
    Tudom ajánlani a silverland.hu-t. Korrekt szerepjátéküzlet, korrekt csomagkezeléssel. Többször rendeltem már tőlük, eddig mindig meg voltam velük elégedve. Az áraik is korrektek.

    A magyar nyelvű regényeknél a Battletech címszó alatt keresd őket.

    Itt egy lista, hogy a regények időrendben hogyan követik egymást.
  • Scottt
    #1129
    Akkor lesz mit beszerezni,mert E-book formában magyarul nem nagyon találtam torrent oldalakon..
  • Fenrir
    #1128
    n+1 regény jelent meg, elég szép része magyarul is szerencsére. Mindenképpen érdemes azokat elolvasni mert akkor kb az ember képben lesz a világról, politikáról, fontos személyekről, stb.

    Én pont most kezdtem elolvasni megint, anno 18 könyvet vettem meg, de kb még egyszer ennyi van lefordítva.
  • Scottt
    #1127
    Ahogy nézem elég terjedelmes irodalommal rendelkezik a Mechwarrior világ,eléggé tájékozatlan vagyok a témában,szóval tudnátok ajánlani könyveket,vagy mi számít itt belépőszintű háttértudásnak? :D Van valami összefoglaló erről az univerzumról?
  • lammaer
    #1126
    "Persze lesznek megvehető dolgok is, ami nyilván valamilyen modulok formájában lesz elérhető, ami nyilván némi előny de mégsem arany ammo. "

    Na, itt kezdődik a probléma.... egész addig amíg valaki a prémiumságából "csak" gyorsabb fejlődést/több creditet kap de ez effektive a csatában nem jelenik meg (tehát prémium béla Atlasa ugyanolyan mint nemprémium jenőé) addig nincs gond. De ha már vannak csak pénzért megvehető modlok, az már baj, az a lejtő kezdete.
  • xblades
    #1125
    He he bocsi de kis off, most néztem hogy '11 11 11-én regisztráltam a profilom
    Remélem inkább szerencse ez és nem balszerencse.
  • xblades
    #1124
    Sajnos még nem hivatalos, csak megszellőztetett.

    És nem tudom hol olvastam itt vagy más forumon.

    De a Clan invázió már 3049 év végén megindult, számos perifériai világot elfoglaltak, úgy mond előkészítve a terepet a Belső szférás világok lerohanására. Amolyan előőrs szerepet töltöttek be.

    Ami igaz a Belső világokat '50 márciusában kezdték meg elfoglalni így nyilvánvaló a játékban is kevesebb mint egy év múlva jelenek meg Clan-os mech-ek.
  • Metontour
    #1123
    Pont most érdeklődtem volna mikor terveznek bétát!De máris akkor választ kaptam a kérdésemre!
  • xblades
    #1122
    Most olvastam utána egy-két dolognak:
    - Valóban a fizetős részt leginkább valamilyen prémium előfizetéses rendszerrel képzelik el (több Xp és C-bills) tudják hogy a más model ronthatja a minőséget és ez fájhat a pénztárcájuknak ami nagy szó.
    Persze lesznek megvehető dolgok is, ami nyilván valamilyen modulok formájában lesz elérhető, ami nyilván némi előny de mégsem arany ammo.
    Ha csatlakozol egy "Házhoz" vagy Zsoldos csapathoz annak lesznek előnyei és hátrányai, ez nyilván át lehet építeni a prémium rendszerbe is.

    -Szeretnének hallgatni a véleményünkre, és ténylegesen tenni valamit a probléma ellen.

    - A srácok "tudnak" a WOT-ről (úgy mond sikereiről), és szerintem a leírások alapján konkurenciát látnak benne.
    Magyarán szeretnék elcsábítani a játékosokat:)

    - Ha minden jól megy Áprilisban lehet Béta teszt. Zárt béta (vagy Alfa mindegy) már megy a szokásos játék újság tesztelőivel.

    Ennek ellenére én már szívesen látnék néhány mech variánst, hogy melyiken mi lesz.
  • xblades
    #1121
    Volt mikor pontban éjfélkor is írt:)
  • Fenrir
    #1120
    Cifu mester nem alszik, ő olyan mint batman :P
  • JohnnySmith
    #1119
    Cifu mester éjjel 1:08-kor? :D
  • Ry0K3N
    #1118
    A bevezető tetszik amit írtak hozzá. Többinél is jó lenne hasonló. Vagy lehet volt csak nem vettem észre.
  • xblades
    #1117
    Mert nem sok mindent osztanak meg mostanság velünk :(

    De ez végre egy olyan energiaalapú mech ami érdekel.
  • [NST]Cifu
    #1116
    Inaktív a társulat. :)

    [center]
  • [NST]Cifu
    #1115
    A lepattanó ott valóban jó biztonsági tényező, de itt az energia fegyverek miatt nem kivitelezhető plusz nem nagyon van olyan felület amin megpattanhatna.


    Az lézerfegyvereknél figyelembe lehetne venni hasonlóképpen a füstöt / ködöt, hogy ezeken áthaladva gyengüljenek. Ez is csak egy fizikai jellemző, mint a lepattanásra való hajlam a kinetikai lövedéknél.

    20-ban megvan a négy és az öt is, tehát ha nem akarják nagyon megalázni a világ dotrináit jó alap elképzelés csak hát kérdés mennyire bírná a 40 mech-et a rendszer.

    20 Clán mech vs. 20 IS mech 3050-ben fix 1-es. :)
  • xblades
    #1114
    Az Ecm közel sem zavar, mint a Wot-s eltűnési rendszer.
    A lepattanó ott valóban jó biztonsági tényező, de itt az energia fegyverek miatt nem kivitelezhető plusz nem nagyon van olyan felület amin megpattanhatna.

    20-ban megvan a négy és az öt is, tehát ha nem akarják nagyon megalázni a világ dotrináit jó alap elképzelés csak hát kérdés mennyire bírná a 40 mech-et a rendszer.
  • Ry0K3N
    #1113
    Legjobb ha valami Battle Value rendszerre próbálják megcsinálni klán vs IS-nél a machmakinget mert az inváziókor nem kicsit jobbak a klánok gépei.

    #1108
    Elég csak az Exterminatort megnézni az még csillagliga időből való. Chameleon Light Polarization Shield és a Null Signature Systemnek köszönhetően vizuálisan nem láttad, infrán nem láttad, magrezen nem láttad mert az elektronikus jeleket is blokkolta.
    Klánoknak megvan a technológia de ők meg nem használják elvi okokból.
    De a Guardian ECM csak a szenzorokat blokkolja vizuálisan nem szabadna. Csak a befogást és a radarral történő felderítést kellene megnehezítenie amit egy Beagle Probeal ki lehet küszöbölni.
  • Ry0K3N
    #1112
    A beholder nem foglalkozik már vele így nem is készül több folytatás. Akit érdekel annak csak csak az angol nyelvű változatok maradnak amiket nagyon ajánlott elolvasni mert nagyon jók :)
    De ha jól tudom egy másik kiadó átvette a dolgot így lehet folytatni fogják majd.
  • Ry0K3N
    #1111
    Dehogynem, első dolgom lesz prémium hula girlt kérnia mechembe
  • MarkBlade
    #1110
    Szerintem ezzel nem fognak foglalkozni. Létszámra lövik a két oldalt be. MAx az elnevezések jönnek át.
    Remélem hangulatott is adnak neki nem csak a 16v16 meg társai lesznek. Foglalható bolygók, Tonna limit csatánként és társaik.. :D
    Teljesen beindultam :D
  • [NST]Cifu
    #1109
    A klánoknál:

    1 Point -> 1 Mech (vagy egy raj Elementál)
    1 Star -> 5 point (5 Mech)
    1 Binary -> 2 Star (10 Mech)
    1 Trinary -> 3 Star (15 Mech)

    Érdekes lesz jövő áprilisban, ha megjönnek a klánok. Mert vagy bővíteni kell az IS oldalt (4x Lance -> 16 Mech) vagy max. 1 Binary lehet a klán oldalon. Vagy pedig nem létszám alapú lesz az oldalak felosztása. :P

    Persze azt még pontosan nem tudjuk, hogy is néz ki a Match-making majd. Erősen remélem, hogy nem szúrják el.
  • [NST]Cifu
    #1108
    És nem érteted amit mondtam ugyan úgy tehetsz ppc egy med-re mint a heavy-re max kevesebbet, nem fog kevesebbet sebezni egy-egy fegyver. És nem lesz pattanó semmit sem sebző lövés.

    Jaaa, igen, nem lesz tier felosztás, ez igaz. A lepattanó lövés érdekes kérdés, és játékmechanikai elem. A WoT egy bizonytalansági tényezőt is beleiktatott ugyanis, ami nem biztos, hogy rossz dolog, ráadásul van valóságalapja. Az MWO más kategória, itt a random faktort minimalizálják, és nem érdekli őket a realitás.

    1200 m-nél radarral önmagadtól úgysem látsz távolabbra, de nem fog eltűnni 50 vagy 100 méterre előtted.

    El kell keserítselek, de a Raven már 3025-ben rendelkezett egy ECM rendszerrel, 3050-ben pedig már a Guardian ECM is szépen elterjedt a Belső Szférában, szóval én korántsem merném kizárni, hogy legalábbis a radarról / befogásból bizony el fognak tűnni a Mech-ek.
  • MarkBlade
    #1107
    Imádtam, kivárom :)
    A klánok az 5-ös számokat kezelték ha jól emlékszem nem?
    A Mech4-ben olyan szinten elcseszték a PPC-t.. szégyen volt.. viszont a light gauss.. 3-at raktam a Thanatosra meg 2-Large laser-t. Az volt a mesterlövész kompozició. Nem sokan jöttek közel.. :D
  • lammaer
    #1106
    "Ugyanaz lesz, amikor beszpottol egy Jenner, majd a semmiből hirtelen négy rajnyi LRM indul meg feléd..."

    Méghogy nem olyan mint a WOT... MW Living Legendsben is az a legjobb, amikor a térkép két oldalán leállnak LRM boattal, azt próbálj meg valamit csinálni. Vagy odakúrnak longtommal ahol mozog vmi.
    Játékosok kempelő stílusa ellen nincs mit tenni...
  • xblades
    #1105
    Elnézést de 3049 március 27-át írunk:)

    És nem érteted amit mondtam ugyan úgy tehetsz ppc egy med-re mint a heavy-re max kevesebbet, nem fog kevesebbet sebezni egy-egy fegyver. És nem lesz pattanó semmit sem sebző lövés.
    1200 m-nél radarral önmagadtól úgysem látsz távolabbra, de nem fog eltűnni 50 vagy 100 méterre előtted.
  • [NST]Cifu
    #1104
    A Thanatos 3067-es Mech, szóval még csaknem három évtized, amíg megkapod. :)
  • [NST]Cifu
    #1103
    Azért van különbség a két játék közt, itt feltehetsz ugyanolyan fegyvert a kis és közepes mech-re mint a heavy-re.

    Amennyire én követni tudom nem. Lesznek előre összeállított fegyverzetű verziók, és te csak bizonyos keretek között változtathatsz azon, pl. leszerelhetsz egy-két fegyvert, némileg kevesebb vagy több páncélt raksz fel a tömeglimiten belül, vagy heat sink-ekkel játszhat, stb.

    Nem fogsz egy Catapultra két AC/10-est szerelni, például...


    (Ráadásul nem lesz olyasmi hogy valaki Klingon álcát kapcsol és szétlő a "semmi")

    Ugyanaz lesz, amikor beszpottol egy Jenner, majd a semmiből hirtelen négy rajnyi LRM indul meg feléd...

    Kis prémiumos gyerek felpakolhatja az Atlas-át energiafegyverekkel egy sivatagos pályán vagy csak egyszerűen Catapult-ját Lrm-ekel könnyedén szétszeded.

    Aki hülyén játszik egy Löwe-vel, az ugyanígy jár. :)

    Kíváncsi leszek milyen harc típusok lesznek a játékban, vagy hányan lehetnek egy-egy oldalon.

    Ha jól rémlik TDM-nek tekinthető játék lesz.
    Egy oldalon 12 Mech lesz, vagyis a pályán max. 24. A szám amúgy az IS katonai doktrínájából következik.

    1 Lance -> 4 Mech
    3 Lance (12 Mech) -> 1 Company
  • xblades
    #1102
    Kíváncsi leszek milyen harc típusok lesznek a játékban, vagy hányan lehetnek egy-egy oldalon.
  • xblades
    #1101
    Kicsit off. olvasta itt valaki az eredeti történet sorozat könyveit?
    Mostanában nem jelent meg könyv fordítás igaz?
    Utoljára két vagy három éve jelent meg és akkor sajna abba hagyták. Bízom benne hogy fojtatják mert ott félbe maradt a történet emiatt :(
  • MarkBlade
    #1100
    Egy Atlast szétszedek egy jó kis Thanatos-al. :) Itt azért nem a méret a lényeg. NEm mondom hogy nem jó támogató tűzerőnek de egy az egyben lenyomható.
    Remélem tényleg jó csapatalapú játék lesz ahogy elsőre tünik.
  • xblades
    #1099
    Azért van különbség a két játék közt, itt feltehetsz ugyanolyan fegyvert a kis és közepes mech-re mint a heavy-re.
    (Ráadásul nem lesz olyasmi hogy valaki Klingon álcát kapcsol és szétlő a "semmi")

    Plusz számítani fog milyen fegyvert teszel fel, a különböző időjárásnál, mennyi hűtőt az energia fegyverek mellé, Lrm mellé közelharci fegyver stb. Picit összetettebb lesz ez annál.

    Kis prémiumos gyerek felpakolhatja az Atlas-át energiafegyverekkel egy sivatagos pályán vagy csak egyszerűen Catapult-ját Lrm-ekel könnyedén szétszeded.
  • [NST]Cifu
    #1098
    Amennyire ismerni lehet az üzleti modelt, olyasmi lesz, mint a WoT prémiumja (gyorsabb XP és talán több pénz küldetésekként), másfelől itt C-bill-t (creditet) lehet venni majd pénzért.

    Szóval oké, hogy nem lesz csak pénzért megvehető 'mech, de viszont aki áldoz rá, az (feltehetően) egyből beleülhet egy alap Atlas-ba. Az "ingyenélők" a kezdőtőkéből ezt nem tehetik meg, ők rengeteg könnyű vagy közepes (esetleg nehéz) 'mech-el vívott csata után engedhetik csak meg maguknak ezt a luxust.

    Ezen felül persze valóban lesznek fizetős skinek, logók.

    Most lehet azon vitatkozni, hogy mi az eltérés. Egy Löwe és egy KT között nincs olyan eszeveszett eltérés, és az utóbbit ingyen is ki lehet farmolni...
  • Fenrir
    #1097
    Én viszont kétlem, hogy pénzes skin-ekből fogják majd eltartani a játékot.
  • lammaer
    #1096
    Dehogynem, jöjjenek csak rá az ízére, és lesz majd item mallos dropship :)
  • Bucser
    #1095
    Gyerekek. Valós pénzért nem lehet majd mechet venni. úgyhogy szerintem le is lehet zárni ezt a vitát. Aki Löwezni akar menjen vissza a WOT topicba.
  • xblades
    #1094
    Hűha eltévedtem volna?
    Ez is egy Wot topik lett?
    Tényleg sok aranyat vesznek a WG-nél hogy futotta egy külön prémiumról szóló topik nyitására.
  • Ry0K3N
    #1093
    De sajnos igen, annyira hogy teljesen szétkúrták a tierek közötti erőviszonyt. Így mindenki (mindenki azért nem csak a játékosbázis legnagyobb része most oda tömörült) tier 8 ban játszik a sok eladott prém tank miatt aki meg lentről fejlődik most ki lehet találni így kikkel kerül össze folyamat. :) Manapság nincs is olyan csata amibe ne lenne minimum 2 tier 8 prémium tank amik olyan áron mentek el amiből tudsz venni egy 3-4 hónapja kiadott teljes értékű PC játékot.