6493
MechWarrior Online
  • Ry0K3N
    #932
    Már hogy ne lenne mmo :D ugye tudod hogy az Aion még cryengine 1?
  • SuperCharger
    #931
    A Cartel is elnagyolt lett, azért hoztam példának a Bound in Blood-ot, ami jóval kidolgozottabb. És azt sem hiszem, hogy hiányzik belőle valamelyik fényeffekt, ami a CryEngine3-ban megvan. Maximum nem nyomták ki vele a szemedet, mint ahogy manapság divat a nagy költségvetésű, konzolra kiélezett AAA játékoknál, hogy akárhová nézel, azt látod, hogy "NÉÉÉÉÉÉÉÉÉZD MÁN' DX11 DE KIRÁLYOK VAGYUNK!!!". Nem azt mondom, hogy a CryE3 csúnya, csak azt, hogy a Chrome4-el lehetett volna olyan szépet kihozni, és szerintem kisebb gépterhelés mellett tudta volna.
    No mindegy, az engine megválaszttatott, ha lesz ingame mondjuk jövő nyáron, meglátjuk, tudnak-e ill. akarnak-e bánni vele a srácok. És ami fontosabb, mint a grafikus motor, még mindig sok a nyitott kérdés a játékmechanikával kapcsolatban, hacsak nem megint rossz helyen kerestem.

    Ry0K3N
    Az MWO nem MMO lesz, úh. nem értem a hasonlatot.
    De azért néztem képeket az Aionból. Hűen tükrözi, amiről beszéltem. LAPOS. Hiába tudja az engine a mindenféle effekteket, ha nem kreálják meg hozzá azt a plusz tartalmat (textúrákat, leginkább), amik kellenek azokhoz az effektekhez (ld. MWLL+CryEngine2, vagy pl. Vampire The Masq. Bloodlines+Source).

    De mos már felcsigáztatok, megyek, megnézem, mit tud ez a nagy CryEngine3 alkotója kezeiben.
  • Ry0K3N
    #930
    Azért cryengine már bizonyított hogy jó MMO-ra, lásd Aion.
  • [NST]Cifu
    #929
    A CryEngine mellett szól, hogy kész teljesen hozzá egy normális SDK. A Frostbite fejlesztői háttere messze nem olyan kiforrot a hírek alapján, mint amennyire az Unreal enginenek, vagy a CryEnginenek. Nem véletlen, hogy a Frostbite motorját nem sok vették eddig meg, ha jól tudom csak Dice játékok, illetve az EA-s NFS:TR használja.
  • kifli
    #928
    még annyi, hogy szerintem egy frostbite 2 engine lenne a legideálisabb, de a cryengine se rosz választás, és biztos megvan az oka, hogy miért ezt választották.
  • [NST]Cifu
    #927
    Ugyanaz a fejlesztőcsapat, csak egy fejlettebb engine-el és más koncepcióval (MW3015 -> single & co-op első sorban; MWO -> kizárólag multi).

    A látványvilág terén a folytatólagosság látható, nézd meg a videóban a Warhammer pilótafülkéjét, és utána a Hunchback pilótafülkéjének desingját.
  • ximix #926
    Azt a vidit láttam, de nem is figyeltem, hogy a Jenner-nek annyi lett pedig mondja is.
    A látvány a trailer-ben több mint klafa M.online-ba mennyire tudják átültetni meglátjuk.
  • kifli
    #925
    kevés idejük volt rá? Már 2006-ban be lett jelentve a játék :D

    Sőt ha jólrémlik, már akkor voltak ingame képek.

    coj the cartel-ről vannak emlékeim, az chrome 5. Elsőre jól néz ki, de csak messziről, másodikra ránézésre közelről már elég gagyi :D

    Pl ha domboldalon áll egy ember, akkor az egyik lába belesüllyed a földbe és hasonlók. Távolról tényleg jól néz ki, közelről megnézve viszont nemigazán.

    Fényeffektek és hasonlók sehol nincsenek, cryengine-hez képest. És mivel nem is volt ezzel a motorral olyan játék, ahol lézerek és hasonlók röpködtek, honnan lehetne tudni, hogy az hogy nézne ki? Cryenginnél már tudjuk hogy jól néz ki.
  • [NST]Cifu
    #924
    A 2009-es MW3015-ben ugye a Jenner egy épület tetejére ugrott jump jettel. A Warhammer SRM-6 találata összeomlasztotta az épületet, erre a Jenner elpusztult.

    Az ötlet és a látvány ott volt a szeren, de azért a dolgon persze egy kicsit nevettem - egyszerűen bekapcsolta volna a Jump jeteket, és lazán felszökken az összeomló épületről.
  • ximix #923
    Az épület rombolásnak a mech világban elsősorban nem stratégiai célja lenne hanem látvány szerintem, azért egy 2012 körüli gaméban illő hogy UAC20-al elvétek egy mech-et kiharapjon egy darabot a kéróból . 100tonnás vasak küzdenek nem légpuskával azért a környezet ne gumiból legyen mert az kiábrándító.
    Ha lesz városi pálya emeletes házakkal amiket esetleg rálehetne omlasztania az ellenségre sem lenne kutya a kicsiknek kampec a nagyoknk meg enyhe sérülés, de már megint fantáziálok :)
  • SuperCharger
    #922
    A Dead Island pont nem jó példa, az a "kevés tartalom" problémájába esett. Azaz, nagyon nagy területet kellett beletenni viszonylag kevés idő alatt, és ezt a modellek/textúrák kidolgozottsága sínylette meg. Nézzük inkább a CoJ:BiB-et (az még Chrome4-es ráadásul). Az hozza a Crysis 2 szintjét. Csak azért hiheted, hogy nem annyira látványos, mert a CoJ-ban nincs piu-piu lézer, power armor, fagyasztófegyver, lángszóró, meg földönkívüli robotok, meg villámok, meg mittomén mi van még benne.
    Meg rombolhatóságot nem tud az engine... ha a fejlesztő ehhez ragaszkodik, ebből a szempontból tényleg alkalmatlan. Grafikailag teljesen megfelelne.

    @NST-Cifu
    1.: Sok pálya kell, így az eféle dolgok ritkán kerülnek képbe.[i/]
    Biztos minden pályán lesz ilyen (ha már tudja az engine, mutogatni fogják, ne aggódj), így csak egy kicsit több ideig fog tartani, amíg körbeérsz párszor, és... .

    [i]2.: Korántsem úgy működik a dolog, hogy ha belelősz a falba, akkor az alatta lévőknek kakukk lesz. Így nem "mindent vivő" megoldás, csak egy érdekes, és olykor működő lehetőség.

    Ha bizonyosság helyett már csak egy lehetőség lenne, te már odállnál az alá a sziklafal alá, vagy a tetejére? Vagy inkább elkerülöd, és nem játszol hazárdjátékot a 'Mech-eddel?
  • [NST]Cifu
    #921
    Egyébként biztos vagy benne, hogy ezek taktikai szintű döntések voltak? Elég hosszútávú következményei vannak egy hídrobbantásnak.

    Potonhidakkal viszonylag gyorsan orvosolni szokták ezeket. :D

    Ha csak látványelem lesz, akkor az első 4-5 alkalommal tök jó poén lesz, aztán elveszik a varázsa. Ha taktikai elem lesz, akkor meg miután megtanultuk, egy további megszerzendő/kerülendő "mission objective"-vé válik, és elveszik a varázsa.

    Erre két megoldás van:

    1.: Sok pálya kell, így az eféle dolgok ritkán kerülnek képbe.
    2.: Korántsem úgy működik a dolog, hogy ha belelősz a falba, akkor az alatta lévőknek kakukk lesz. Így nem "mindent vivő" megoldás, csak egy érdekes, és olykor működő lehetőség.
  • kifli
    #920
    dead island pl chrome v5, hát, szerintem eléggé le van maradva látványban a cryengine-től...

    nekem, mikor 5770-em volt elég jól el tudtam lenni fullhd felbontáson crysis 2-vel, elég szép grafika mellett, ami azért tényleg közép kategória....
  • SuperCharger
    #919
    @Lammaer
    Öööö, és nem háború van?
    (ill. lesz, már amikor ez elkészül)

    @NST-Cifu
    Az erdő ill. kisebb tereptárgyak szétzúzásásával egyetértek, és erdőzúzás konkrétan van az MWLL-ben is. Viszont szerintem a 'Mech-ek roppant súlyát nagyon jól érzezteti már a nehézkes mozgásuk és manőverezhetőségük is.
    Hidak: igazad van, ezt elfelejtettem, nagyon az épületek, meg a dombgyalulás/völgyvágás járt a fejemben à la Magic Carpet. (Egyébként biztos vagy benne, hogy ezek taktikai szintű döntések voltak? Elég hosszútávú következményei vannak egy hídrobbantásnak.)

    Épületek/szurdoklövés: jó példák, amiket hoztál, de ugyanaz a bajom vele, mint minden tereprombolással. Ha csak látványelem lesz, akkor az első 4-5 alkalommal tök jó poén lesz, aztán elveszik a varázsa. Ha taktikai elem lesz, akkor meg miután megtanultuk, egy további megszerzendő/kerülendő "mission objective"-vé válik, és elveszik a varázsa. De majd meglátjuk, amikor meglátjuk, inkább ne legyen igazam.
  • [NST]Cifu
    #918
    Ahogy fix pályákon kitanulják egy idő után, hogy merre a legjobb menni, ill. hova a legjobb állni, ugyanúgy kitanulják majd a játékosok, hogy mit/merre a legjobb lerombolni, hogy valamit meggátolj/elérj, és egy újabb elérendő "objective" lesz, semmi több, csak nem lesz rá zászló tűzve.

    Nem tudjuk még a játékmenet működését, tehát erre nehéz válaszolni vakon. Amennyiben nem lesz Long Tom-hoz hasonló "tereprendező eszköz", addig ez szerintem kezelhető. Az viszont nagyon szépen megoldható lenne így, hogy a Mech-ek keresztülcaplatva egy erdőn pozdorjává törjék azt. Lehet, hogy csak látványelem, de a hangulathoz nagyon sokat adhat. A legtöbb Mech-es játékkal az a bajom, hogy nem érzem, hogy egy 10 méter magas, soktonnás szörnyet vezérlek...

    rról nem is beszélve, hogy a modern hadviselés történelmében nem hiszem, hogy bárhol is taktikai szerep jutott volna a tájrombolásnak (de Bucser, légyszi javíts ki, ha nem így van).

    Hidak lerombolása alapvető taktikai döntés a legtöbb esetben, modern háborúkban is. Afganisztánban a szurdokok falának lövése (az alatta rejtőzködők nyakába sziklaesőt zúdítva) több esetben is direkt példákkal rendelkezik.

    Épületrombolásnak még talán, bár szerintem az is csak ahogy esett, úgy puffant. Úgyhogy ez a ma divatos, erőltetett, mármár hype-olt tájrombolás téma igazából csak egy látványtechnikai elem, halovány kevés köze van az élethűséghez.

    Épületrombolás? Irakban 2003 (és utána) általános volt a nagyobb akcióknál, hogy az épületből, ahonnan lőttek, beküldtek egy TOW rakétát, vagy egy harckocsi belőtt egy 120mm-es HEAT-MP gránátot... A fene sem akart épületharcot vívni, ha nem muszáj.

    Ahol látnám értelmét, az egy "persistent" (magyarul?) világ, ahol minden csatatér/pálya megmarad abban az állapotban, ahogy legutóbb hagyták, ahelyett, hogy varázslatosan visszaállna eredeti/sértetlen állapotába a következő körre. Ennek viszont megintcsak MMO-ban lenne értelme, ez meg hangsúlyozottan nem MMO lesz.

    Ahogy Lammaer is írta, ez sok játékosnál enyhén szólva is visszájára ütne.
  • lammaer
    #917
    "minden csatatér/pálya megmarad abban az állapotban, ahogy legutóbb hagyták"

    Fél év (és már sokat mondok szerintem, legyen inkább mondjuk 10 csata), és minden pálya ugyangy nézne ki: egy nagy sík táj, minden leradírozva róla a'la első világháború :)
  • SuperCharger
    #916
    Szigorúan saját vélemény, de a rombolható tájjal az a bajom, hogy hacsak a pályákat nem véletlenülszerűen generálják, márpedig nem fogják, akkor a rombolás is kis idővel csak egy újabb fix, statikus taktikai elemmé válik. Ahogy fix pályákon kitanulják egy idő után, hogy merre a legjobb menni, ill. hova a legjobb állni, ugyanúgy kitanulják majd a játékosok, hogy mit/merre a legjobb lerombolni, hogy valamit meggátolj/elérj, és egy újabb elérendő "objective" lesz, semmi több, csak nem lesz rá zászló tűzve.
    Arról nem is beszélve, hogy a modern hadviselés történelmében nem hiszem, hogy bárhol is taktikai szerep jutott volna a tájrombolásnak (de Bucser, légyszi javíts ki, ha nem így van). Épületrombolásnak még talán, bár szerintem az is csak ahogy esett, úgy puffant. Úgyhogy ez a ma divatos, erőltetett, mármár hype-olt tájrombolás téma igazából csak egy látványtechnikai elem, halovány kevés köze van az élethűséghez.

    Ahol látnám értelmét, az egy "persistent" (magyarul?) világ, ahol minden csatatér/pálya megmarad abban az állapotban, ahogy legutóbb hagyták, ahelyett, hogy varázslatosan visszaállna eredeti/sértetlen állapotába a következő körre. Ennek viszont megintcsak MMO-ban lenne értelme, ez meg hangsúlyozottan nem MMO lesz.
  • [NST]Cifu
    #915
    Nem csúcskonfig, de nem is gyenge. Azért ez ma egy elég erős konfignak számít.

    Szigorúan saját vélemény, de azért ez 2012-ben legfeljebb egy közepes konfig, a videókártya 40e Ft alatt kapható manapság, például.

    Ha nem csinálják meg hozzá azt a rengeteg normál map-et, ami a mai (v. akár 3 évvel ezelőtti) színvonalhoz kell, bármelyik hiperszuper legmodernebb DX11-es engine-nel is ugyanolyan "laposan" fog kinézni, mint egy Quake3/Unreal2, vagy mint az MWLL.

    Szigorúan saját vélemény, de a CryEngine a maga kategóriájában olyan nyújt, amit nehéz űberelni. Bevallom csak próbaképpen játszottam a Call of Juarez-el, így nem tudom mit tud és mit nem, de ha az MW3015 intrójából indulunk ki, akkor fontos lehet a Piranha-nak a rombolható táj (ami mellesleg nagyon is illene egy Mech-játékhoz), ebben pedig azért a CryEngine tud szépeket csinálni...
  • Nagydög
    #914
    Hehe! Az MW4 forumot meg en nyitottam az Indexen.
  • SuperCharger
    #913
    Nem csúcskonfig, de nem is gyenge. Azért ez ma egy elég erős konfignak számít.

    Mondjuk én akkor is szívesebben láttam volna egy Chrome4 v. -5 engine-t a Cry3 helyett. Szerintem gyengébb konfigon is tudja ugyanazt a látványt és sebességet. Bár a lényeg úgyis a tartalmon lesz. Ha nem csinálják meg hozzá azt a rengeteg normál map-et, ami a mai (v. akár 3 évvel ezelőtti) színvonalhoz kell, bármelyik hiperszuper legmodernebb DX11-es engine-nel is ugyanolyan "laposan" fog kinézni, mint egy Quake3/Unreal2, vagy mint az MWLL.
  • [NST]Cifu
    #912
    Bár a gépigény még mindig kérdéses ilyen grafika mellet.

    Milyen grafika mellett? Még egyetlen in-game képet sem láttunk. :)
    A 2009-es MW3015 trailerben még Unreal engine-t használtak.

    Bár az engine nem ad reményre okot.

    2012-ben jelenik meg, A Crysis 2 azért egész tűrhetően elfutott a nem éppen csúcs konfigomon (C2D Wolfsdale @ 3Ghz, 4Giga ram, GT460 786Mbyte). Nyilván a full részletességhez erőmű fog kelleni, de ez mindig így volt...
  • xblades
    #911
    Hát ha rá lehet zoom-olni a piros négyzet kicsit nagyobb részre, hogy lehessen minden kijelzőt látni még jó is lesz.

    Bár a gépigény még mindig kérdéses ilyen grafika mellet. Bár az engine nem ad reményre okot.
  • lammaer
    #910
    Hát, végigvártam amíg a wars is meg az MWLL is végigpatcheli magát olyan cirka egy óra alatt (MWLL vagy 4x végigszalad a különféle updateken).

    Amíg sima crysison volt, ezek közül max a ping miatti szaggatással találkoztam, de más gondom nem volt. Nincs ötletem :(
  • SuperCharger
    #909
    Ha neked lenne nagy a pinged (mivelhogy NEM részletezted, hogy a tied nagy, vagy másoké, v. a szerveré ill. hogy hány és milyen szervert próbáltál), az a Long Tom kivételével az összes általad felsorolt jelenséget okozhatná. Ha egyvalakinek van nagyon magas pingje, arra nem tudok valami hű de nagyon okosat mondani.

    Én az utóbbi fél/háromnegyed évem alatt ezek közül (kivéve a LT-t) egyikkel sem találkoztam. Pedig nem tartok mégcsak valami rohatt nagy rendet sem a gépemen, legújabb drivereket, update-eket lexarom, 2 évente rakok kb. újra windows-t (már kéne nagyon megint). A MWLL hetente mondjuk egyszer elcrashel. Akkor visszalépek a szerverre, és megmaradt a pénzem meg a rangom. Szóval nem tudom, hogy te meg Cifu hogy találkoztatok ennyi buggal rögtön első nekifutásra. A Wars verziószámod megfelelő?
  • [NST]Cifu
    #908
    A nyitóoldali hírfolyamból már kicsúszott, de a fórumban is ott van a bejelentés.
  • lammaer
    #907
    Nyilván a legkisebb pingűre megyek... de ugye általában van 2-3 szerver ahol van élet, tehát "sok" a variációs lehetőség ugye.

    És tegyük fel az én pingem jó... feljön a gyerek braziliából 200-as pinngel a német szerverre. Arra is tudsz vmi hű de nagyon okosat mondani? Változzak mindjárt szerver adminná, vagy kérjem meg hogy távozzon?

    (ráadásul a felsoroltak közül egyetlen dolog a ping következménye)
  • SuperCharger
    #906
    Néha komolyan nem tudom, hogy ti milyen játékor játszotok.

    Kisebb pingjű szerveren játssz. Ha lehet, 100 alatt, de nagyon max. 150.
  • SuperCharger
    #905
    Akkor elfelejtették a frissíteni a FAQ-ot.
  • [NST]Cifu
    #904
    Lehet, hogy lemaradtál, de már választottak grafikus motort. A CryEngine 3-at.
  • [NST]Cifu
    #903
    Ha emlékszel volt anno egy Mechwarrior 3015 trailer video. Ott is lehetett látni a Warhammer pilótafülkéjét belülről, és az a játék engine-el készült. A jelek szerint nem csak HUD lesz, hanem teljes értékű pilótafülke, működő kijelzőkkel. Ez a kép a Hunchback pilótafülkéjét akarja megmutatni.
  • lammaer
    #902
    Ejj, nem mondtátok (vagy nem láttam) hogy ez az MWLL milyen rühes bugos. esküszöm rosszabb mint régebben volt...

    - hangok hol vannak, hol nem. Van úgy hogy tropára lőnek anélkül hogy lennének becsapódáshangok vagy hogy egyáltalán rázkódna a mech
    - hangárajtó néha nem nyilik ki (fasza, lehet eladni a mechet amit megvettem)
    - laggolás még mindig óriási, hiába jó mindenkinek a pingje, csak úgy ugrálnak pl a repcsik (nesze, találd el)
    - néha a képernyőn fenn marad a respawn timer (fasza úgy játszani hogy egy bazi nagy timer virit a kép közepén)
    - ja, és persze a long tom.. igen, muszáj itt is lenni valami űberpusztitó csodafegyvernek a gyökerebbje örömére....

    Eh, bánomhogy kiadtam pénzt a játékért :(
  • SuperCharger
    #901
    A Hunchback kezelőfelületének tervezőit látszólag alaposan megihlette a jó ezer évvel korábban a Föld bolygón Saitek néven futott cég X-52-es joystickjának gázkarja.

    Tök jók a concept art-ok. Már csak választani kéne egy grafikus motort, és ki tudja, még a végén játék is lehet ebből.
  • lammaer
    #900
    Nem steamen tolom... mindenesetre ahogy elnézem, összesen van 2-3 szerver ahol emberek vannak, csak megismerjük egymást :)
  • Bucser
    #899
    ha jól megnézed van egy piros négyszog a képen. szvsz az a monitorod.
  • xblades
    #898
    Naja csak az a kérdés mit akartak megmutatni?

    Ilyen lesz a grafika? Akkor mekkora gépigénye lesz ha még a net részét is fel kell dolgoznia egy gépnek.

    Ilyen lesz a hud? Akkor remélem lesz méret variáció mert így elég kicsi csata közbeni helyzetben szerintem.
  • XenHai
    #897
    Nem is rossz így elsőre !
  • [NST]Cifu
    #896
    No, azért az MWO terén is zajlik az élet:

  • Ry0K3N
    #895
    ha van steamed vegyél fel ugyanez a nevem, egyszer kipróbáltam living legends-et aztán azóta csak van :D
  • lammaer
    #894
    Na, sikerült beszerezni akciósan egy Crysis Warst.. ki tologatja az MWLL-t még és milyen néven?

    Hátha összefutunk a csatamezőn :)
  • ximix #893
    Ismerős a szitu, én Celeron® 333 MHz és alaplapi videokártyával kezdtem, PC-és újságokból meg a havertól kaptam gamékat köztük a MechWarrior.
    Hmm szép is volt amikor Win95 a cd ajtó nyitásától képes volt kékbe fagyni.
    Jaj és a betárcsázós internet, driver frissítés 35Mb-t egy egész éjjel csordogált.