1088
Globális pénzügyi válságról realista szemszögből, összeesküvés elméletek nélkül
  • Frayer
    #558
    túl fáradt vagyok, hogy most valami értelmeset írhassak

    de ugyan ilyen alapon, nem lehetünk biztosak abban, hogy nem létezik összeesküvés, mint ahogyan abban sem lehetünk biztosak, hogy létezik

    istennel ugyan így vagyunk

    csupán a minket érő hatásokból próbálunk következtetni

    ugyan ez megy a kvantum mechanika szintjén, sok dolgot képtelenek vagyunk megmérni, csupán az ok-okozati összefüggéseket találgatjuk, a közvetett hatásokból
    ami ha megerősítésre kerül újra és újra, általánosan elfogadjuk, amíg nem lesz jobb elméletünk, ugyan ilyen alapon találgatjuk, hogy mi megy a hatalmi játszmák hátterében
  • Molnibalage
    #557
    Csak azért az az adatbázis sokszor hülyeségeket állít. Ahhoz viszont, hogy ellenőrzid a hitelességet és belásd, hogy mi lehet az igaz, az józan paraszti ész kevés.

    Lásd a sok összeesküvéselmélet hívőt...
  • Frayer
    #556
    Jó is az, belépsz a rektaszcenziók és deklinációk, végtelen világába, és a megfelelő expoziciós időkkel, minden részlet feltárul előtted.
    A világ mindenséget az embernek saját szemével kell látnia.
    Ha jó csöved van, elég színes világ tárul fel előtted. :))
    De tényleg a város nem valami jó közeg erre, inkább egy nyugodt vidéki, hegyi környezet. Szmog nélkül.
  • Gabyee
    #555
    Igen én is most szereztem múlt hétem,már gyerekkorom óta érdekelt.
    Az a baj hogy engem a fotózás is foglalkoztat(asztro szinten is)és az már tényleg csillagászati összeg:(
    Egyenlőre csak vizuális megfigyelő vagyok,ez annyira nem sok okosan ki lehet hozni kicsi pézből.Megnyugtatnak ezek a dolgok pláne ebben a káoszban ami van mostanság valamivel ki kell kapcsolnom néha,úgymond kilépek a mátrixból:P
  • Gabyee
    #554
    Mondjuk a nagyvárosi embereket nem hibáztatom inkább sajnálom.
    Egy betondzsungelben felnőni az nem egy jó dolog én pl. nem tudnák Pesten megmaradni.Az ilyen emberek ha beütne a nagy crack mit csinálnának?Sokkal jobban rá vannak utalva a "civilizált" rendszerre mint egy városszéli netán falusi.
  • Frayer
    #553
    Baszki, engem is érdekel a csillagászat. De komolyan, csak még nem sikerült vennem olyan komoly optikát, amivel a galaxisokat is jól láthatnám. Meg a hozzá tartozó motor, meg a video felszerelés, szűrők stb.. száz ezres tételek :(
  • Gabyee
    #552
    Amikor az ember szó szerint a megélhetésért küzd és nem kap munkát akkor azért jól jön egy-két dolog amihez nem kell papír csak élettapasztalat.
    Hiába van diplomája ha a krumplit sem tudja felszedni a földből éhen pusztul.
    Ezt csúfolták parasztnak(tényleg az)de ez nem szégyen hanem a túlélés egyik feltétele.Tudom még nem tartunk itt de ez bekövetkezhet és majd megy a kapkodás....
    Az ilyen agyoniskolázott emberek mindenre fel vannak készítve csak az életre nem.A technikummal majd a szántóföld széléről dirigál hogy így meg úgy kell....akkor majd kiderül ki is akar ebben az országban dolgozni és ki az akinek csak a szája jár.
  • Frayer
    #551
    Ez az előnye a nintendó generációnak. Mi már úgy használjuk az internetet mintha velünk született volna, ebbe nőttünk fel.
    A 30-on felüli korosztály többsége, nagy hátrányban van ezen a téren.
    Mi rendelkezünk egy világ méretű információs bázis, korlátlan tudásával, mert hatékonyan tudunk szörfölni, keresni. És ahogy elnéztem, az idősebbek, még a keresőket sem tudják megfelelően használni, valahogy nincs érzékük hozzá.
  • Gabyee
    #550
    Szintén zenész(gitáros)és amatőr csillagász(kezdő:)
    Hiába minden érdekel ami nem hétköznapi,ez lesz egyszer a vesztem(anyagilag biztos)
  • Frayer
    #549
    Meg mondom a frankót.
    Ha nincs papírod, nem kellesz a kutyának se. Ha meg van, akkor meg kitörölheted vele.
    Egy út marad, saját magadnak állítod elő az értéket, és nem támaszkodsz, és függesz a munka adótól. Ha okos vagy meg tudod oldani, sokat kell próbálkozni, és folyamatosan optimalizálni. És mivel van net, hatalmas tapasztalatot tudsz szerezni mások kárán, vagy sikerén, szerte a világból.
  • Frayer
    #548
    én úgy tudom, h szakmunkásho elég a + 9-10 osztály.
    A teknikumhoz, ami megint kalap szart nem ér már, oda kell az éretségi.
    Sőt, lassan azok a diplomák sem érnek semmit, amiket nem lehet meghonosítani más más országokban, unio, united államok, uk ..
  • Molnibalage
    #547
    Van egy kis félreértés. Tudtommal csak érettségi után lehet oda menni és szakmát tanuli. Tehát nem 18 évesen lesz egy szakmád.
  • Frayer
    #546
    off
    bazki, nem tom mi van velem, nem tok aludni.
    Pedig úgy volt, hogy ma már alszok, és erre megint fent voltam egész este.

    Nem tudom szabályozni, egyszerűen nem tudok elaludni akaratból.
    Pedig még altatót is vettem be. Most meg hulla fáradt vagyok, mint egy zomberáj, de még most sem tudok aludni. Itt gitározgatok, mert a fáradságtól, kreatív dolgokat nem tudok csinálni. Ötlet?
    Mennek a soad, nirvana, és rhcp számok. Van egy fenderem. Nektek mi a hobbytok?
  • Gabyee
    #545
    Azért remélem az irónia érződött az írásomba:)
    Ennek a világnak ebben a formában annyi ez nem vitás csak még mennek a próbálkozások de annyi eszük már a pénzembereknek sincs hogy felfogják:VÉGE,NINCS TOVÁBB,ELKÚRTÁK!
    Megyek a kertbe ültetni,ez a jövő nem a dollár:)
  • Frayer
    #544
    Ha igazak a múlt próféciái, amik eddig sorra bekövetkeztek, akkor még 2012-ig folyamatosan, hullám szerűen fog romlani a gazdaság, majd a végén, valami hatalmas nagy krízisben fog kiteljesülni.
    Valami olyasmit mondanak, egyesek, hogy "hamuvá" lesz zúzva a globális gazdaság, amelynek a hamvain egy új világ emelkedik ki. Amely már erős világ állam lesz.

    A gyenge államok = mindent megengedőek, laza törvények, nagy szabadság. Mint napjainkban.

    Erős állam = kb mint a sztálini diktatúra.

    Én ilyet olvastam, több helyről. Hogy ebből mi fog megvalósulni, azt majd meglátjuk, de azért majd figyeljünk oda. Sose lehet tudni.
  • Frayer
    #543
    jha, ez igaz.
    A tanárokkal a baj ott kezdődik, ha az egészet elvégzendő munkának fogja fel. Nem kevés ilyen van. A többség, nem tud igazán bánni az emberekkel.
    Ide emberszeretet kell, és hivatástudat.
    Ez nem egy szakma, hanem egy életforma.
    Ugyan így az orvosoknál. Az az orvos, vagy tanár aki egy darab húsnak tekinti a pácienst, diákot, ott nem lesz nagy sikeres, nem lesz tisztelet a két fél között. Így meg nem lehet szellemi értéket átadni ha a diák nem akarja.
    Könnyen kialakulhat egy látens ellenséges viszony diákok és tanár között, amint megjelenik a flegmaság, leszarás legkisebb jele is, és onnan már nehéz fordítani.
  • Gabyee
    #542
    "A jövő év végéig be KELL indulnia a világgazdasági NÖVEKEDÉSNEK az eddig megtett költségvetési és banktámogató lépések, valamint a Nemzetközi Valutaalap (IMF) átalakítása és tőkefeltöltése révén - áll a húsz legnagyobb fejlett és fejlődő gazdaság (G20) csütörtöki londoni csúcstalálkozójának nyilatkozattervezetében, amelyből a Financial Times idézett vasárnap."

    Huuuuuuuurrrrrrrrrrrráááááááááááá nincs itt gond!!!!!!Meg is nyugodtam,jövö év végéig kell csak összehúzni azt a nadrágszíjat amihez már gatyánk sincs!Most a szar a szánk széléig ér de azért jövőre növekedés lesz mert az nekünk KELL!!!!
    Ünnepeljük a pénz feltámadását(nesze neked fenntartható fejlődés)

    Ekkora egy elba*zott lúzer bandát mint ez a G20 még nem hordott a hátán a Föld.
    Na de innen szép nyerni és ők nem adják fel.....
  • MuldR
    #541
    Van egy haverom, aki kozepiskolai tanar volt. kozepiskolasok, oran telefonalnak, berugva, befuvezve mennek be, es a tanar semmit nem tehet ellenuk, nem fenyitheti oket. Megunta a szelmalom harcot, elment versenyszferaba 3x annyiert dolgozni.

    A sok idiota diak miatt zullottek le az iskolak. Lehet hogy sok a rossz tanar, de ez azert van, mert aki jo volt, azt a diakok, meg a szar okatatasi rendszer eluldozte.

    Nadpalca, favonalzo! Egybol lenne szinvonal! :)
  • Bucser
    #540
    Már hogy a picsába ne létezne szakmunkásképző.

    A tanárok nagy részével pedig nem az a baj, hogy buta hanem az, hogy nem a tanári pálya a hivatása... csak a főiskolára egyetemre nem vették fel máshova csak tanárképzésbe így odament.

    A tanári pályát pedig nem lehet hivatástudat nélkül csinálni. sok energiát kell belfeccölni eléggé közepes fizetésért..
  • Molnibalage
    #539
    Szakmunkásképző szeritnem már jó pár éve nincs. Éppen ez a baj. Sok olyan gyereket szivatnak az elméleti oktatással akit nem kéne, de jó szaki lehetne belőle.

    A tanárok 90%-a pedig buta, nagyon nagyon.

    Ezt a helyedben visszaszívnám, de kurva gyorsan. Eddigi életem során bőven elég tanárrhal hozott össze a sor. A 90%-uk több volt, mint megfelelő. Neked majdem biztos, hogy nincs elég mintád, hogy ilyet kijelenthess.

    A sok fiatal azt hiszi, hogy olyan faszán meg tudja ítélni a tanárt, mikor a tojáshéj még ott a seggén. Az egyik általános iskolai tanáromat anno nem csíptük, de már 4-5 év múlva - és főleg most - belátom, hogy ő volt az egyik legjobb.
  • Hegi90
    #538
    Na akkor írok valamit énis.


    A helyzet az, hogy ma a következő fajta középiskolák léteznek (állami támogatásúak közül ofc):
    -szakmunkásképző
    -szakközép
    -gimnázium.

    A probléma az, hogy ezek az iskolák teljesen elvesztették azokat a feladatukat, amik megkülönböztetik őket egymástól. Manapság az dönti el, hogy ki hova megy, hogy milyen jegye volt általános iskolában.

    Nincsnek olyan szakmunkás mesterek, akik általános iskolában a jobbak közé tartoztak, hiszen szakmunkásképzőbe olyanok mennek, akik gecibuták/lusták/hadd ne soroljam.

    A szakközepek is elvesztették a régi szerepüket, miszerint ha ott leteszel egy érettségit, amellé még kapsz egy szakmát is, amivel már egyből el tudsz helyezkedni, illetve továbbmehetsz egyetemre. Most ez úgy van, hogy a középiskolában kapnak egy standard képzést, és a diákok fakultációkkal tudnak felzárkózni a gimnáziumi képzéshez, úgy-ahogy. A szakképzés pedig nem sokat ér, ha a tanárokat nézzük. A könyvekből lehet tanulni dolgokat, meg ha jár az ember versenyre (OSZTV rulz).

    Egyedül a gimnázium tartotta meg a szerepét, igaz ott is lealacsonyodott a színvonal.

    A tanárok 90%-a pedig buta, nagyon nagyon. Sok az olyan tanár egybkt, aki a rendszerváltás után kapott valami átképzést, hogy maradjon állása, és most pedig nem tud semmit a dologról.

    Hát itt tart a mai oktatás. Követelmény semmi, oktatás a béke segge alatt.
  • Hegi90
    #537
    Én eddig is itt voltam, csak én nem vagyok közgazdász, hogy okoskodjak. Véleményeket olvasok, meg híreket, és egyéb tudósításokat, amiket beküldtök néha.

    Fórumozni így is lehet.
  • joebacsi
    #536
    van
    (bár ahogy nézem, az is ismerős témával zárult...tényleg ideje lesz visszaterelni lassan)
  • Frayer
    #535
    ez engem is érdekel
    .csinálj neki topikoT
  • joebacsi
    #534
    Persze, a szabályozás mindig az események után megy...valahogy a haszonszerzés célja kreatívabbá teszi az embereket, mint a szabályok írása :)
    Nincs is ezzel gond, furcsa is lett volna, ha a Wright fivérek mielőtt összehozták volna, hogy repüljön az a fabicikli, kidolgoztak volna egy komplett légiirányítási rendszert :)
    Ráért az pár repülő ütközése után is.

    A lényeg, hogy lehetőleg ne omoljon össze a világ e csekély "lag" miatt...
  • joebacsi
    #533
    off: pont most hétvégén lett újra üzembe állítva, eddig le volt lőve, mert az akkumlátorok és a töltésvezérlő helyisége is kapott gipszkartont meg álmennyezetet, és szét volt bombázva.
    Majd írok róla hamarosan, csak holnaptól zh hetem van :)
  • Bucser
    #532
    Sajnos a pókerstratégiáról szóló könyvek jobban fogynak mint az általános pénzügyi ismereteket összefoglalóak.
  • Frayer
    #531
    lol
  • Frayer
    #530
    Igen, megértelek, és igazat adok.

    Ahogy mondod, a tanárok készen kapnak egy specifikációt, és egy tematikát, hogy milyen sorrendben, és időben haladjanak a tan anyaggal.

    Ennek megszegése jár komoly dolgokkal.
    Erre a specifikációra azért van szükség, hogy az iskolák átjárhatóak legyenek a diákok számára, és egységes tudást kapjon mindenki, hogy mindenki egyelő esélyekkel induljon tovább a felvételiken, állás interjúkon. Egyértelmű.

    De a specifikációkban nincs benne a "világ megváltás", "pénzgazdaság", és a "kapzsi-kapitalizmus" ismertetése. Persze ki lehet térni rá. De nem oktatnak ilyesmit a tanárképzőkön sem, és valljuk be, nem sok hely van a világban az interneten kívül ahol, ezekről a dolgokról, kimerítő ismereteket szerezhetnének az emberek, tanárok.
  • Bucser
    #529
    Mert a józan ész nem helyettesíthető oktatással...
  • Bucser
    #528
    A Tanmenet nincs előírva. Van egy tanterv. Vagyis több tanterv ami egy vázat biztosít. De ők dönthetik el, hogy mivel töltik fel ezt a vázat.

    A vázra pedig azért van szükség, hogy 2 egymást követő évben ne térjen el egy adott tárgy témája, ha esetleg menet közben tanárt is váltanak.

    Hasonlíthatod ahhoz is, hogy amikor valaki programot ír meg van adva neki egy algoritmus, de azt hogy milyen kóddal tölti ki a programozón múlik. + még kell megfelelő dokumentáció, hogyha később más dolgozik a programkód bővítésén meg tudja érteni egyből és ne neki kelljen kitalálnia mit akart elérni a másik programozó. (cégnél szopunk ezzel ezerrel, mert aki csinált egy programrészt már nem dolgozik nálunk, de nem megfelelő a dokumentáció ezért lehet újra kell íratni az adott részt 0-ról inkább)
  • Frayer
    #527
    Akkor anyukád miért nem oktatja az arra érdemeseket?

    Ha így van, akkor a kérdés az, hogy a tanárok, akik a tudás terjesztői, miért nem ismerik ezeket a fontos dolgokat, amelynek nem tudása, figyelmen kívül hagyása, a világ gazdaságának bedőlésével és újabb világháborúkkal fenyeget???

    Ha az Ok.minisztérium látja ezt a súlyos hiányosságot, miért nem küldik a tanárokat továbbképzésre? Hiszen manapság ez olyan divatossá vált, főleg az oktatási szektorban lenne rá szükség, mert nagyon fontos, hogy a tudása a diákoknak naprakész legyen.
    Nem elég precízen ismerni a 40 évvel ezelőtti tudás magot.

    " Miért oktatják még ma is sok iskolában a DOS-t, hónapokon keresztül, és mutatják be a pascal nyelvet, a c++ vagy c# és java helyett? Mert 40 évvel le vannak maradva? Mit ér egy ilyen tudás, precíz elsajátítása a mai korban? "
  • Frayer
    #526
    Nemrég érettségiztem. Alig kevesebb, mint 10 éve.
    De én olyan iskolába jártam, és olyan osztályba, amely eleve szakosító osztály volt. "Ma már nem sok ilyen van" Informatikai, és műszaki alapismereteket oktattak. Elmélet, gyakorlat. Volt hogy automatizált pneumatikus, és precíziós elektromotoros meghajtású robot manipulátorokat programoztunk fel. Foglalkoztunk cnc programozással, pic programozással stb. Szóval keményen adtunk a gyakorlatra. Persze, nálunk is az utolsó éveben mentek a kemény matek "elő-készítők" alapozások, hogy ne bután menjünk az egyetemekre.
    A fantasztikus tanároknak köszönhetően, olyan dolgokkal is foglalkozhatunk, amely a mai kor problémáit is érinti.

    Ma persze már ők is a selejtet csinálják a diákokból, holott már bizonyították, hogy ennél sokkal többre lennének képesek.

    Ha ma bemegyek iskola látogatásra, azt látom, hogy gépírást oktatnak az infó órán, és Ms word-öt :(((
    Egyszerűen előírják nekik a tanmenetet. Ez van. Ezt be kell látnunk.
  • Bucser
    #525
    "Lenyűgöző,hogy milyen szépen mutatja be a pénz létrehozásának a bűvész trükkjét. :)"

    Már megint pénzteremtés bűvésztrükkje... Nincs trükk.. A kölcsönvett pénzt a megtermelt munkája gyümölcséből fizeti vissza a lendernek az adós. A lender meg a profit egy részét átengedi az investornak cserébe azért, hogy forrást biztosított neki...

    "De az ilyen ismeretek terjesztése be van tiltva az általános iskolákban, és a gimikben is. Megkérdeztem egy két tanárt, erről a témáról, és azt mondják, hogy nagyon szigorúan kell követni az előírt tanrendet, és ki van hangsúlyozva, hogy nem foglalkozhatnak ezekkel a témákkal, mert eltér a tanrendtől, amit ha megszegnek, azonnali felfüggesztés, és vizsgálat indul az adott tanárok ellen"

    Ehhhehhehheheheee...

    Na ezt a kamut... anyám idestova 20 éve tanár. Ha a tanrendbe beleveszik a témát símán előadhatják. sőt ha bámely módon köthető az emberi történelemhez a pénzügy símán bevethető. Osztályfőnöki órán meg lehet bármiről beszélni. És érdemes is lenne. A gond inkább az, hogy a tanárok 99%-a nem ért sem a pénzügyekhez sem alapvető közgázhoz. így nem is próbál beégni a suliban az osztály előtt.
  • Bucser
    #524
    Kicsit vetítesz...

    Vagy nagyon friss az érettségid vagy nem.

    Úgy beszélsz mintha 25 évvel ezelőtt érettségiztél volna (el tudom képzelni, hogy akkor még érettségi téma volt az integrálás deriválás), de akkor még nem rajzolgattak fraktálokat a képernyőre informatika órán...

    Nővérem idestova 12 éve érettségizett és már akkor sem volt téma az integrálás deriválás... Jómagam szintén 9 éve érettségiztem és akkor sem volt érettségi téma.

    Az más kérdés, hogy spec matekosoknak esetleg tanították. De nem főiskolai egyetemi szinten. Diszkrét matekot komplex számokkal vagy lineáris algebrát meg egyáltalán nem...
  • Bucser
    #523
    Annyi hozzátennivalóm lenne, hogy a CDO-k és CDS-ekkel off the counter piacon kereskedtek amely teljes egészében szabályozatlan.

    Amennyiben szabályozva lenne, hogy milyen feltételek alapján pakolják össze a CDO-kat akkor ez nem történhetne meg+a cds-ekre ugyanez igaz ha a szükséges felárakat és a biztosítás feltételei mik lennének.

    Említsük meg, hogy ez egy utóbbi 10-15 évben a forrásbőségben felfutott piac. (sok megtakarítás a világ egyik végén és sok hiteligény a világ másik végén) Az autógyártás kezdetén símán előfordulhatott, hogy szétesett a jármű menet közben (sőt ez még napjainkban is van hogy teljes sorozatokat hívnak vissza típushibák miatt) és nem azért mert hanyagok voltak a mérnökök tervezéskor (vagy egyszerűen a lehetséges probléma előtérbe sem került), hanem mert a gyártás minőségét rohadtul nem felügyelte senki és a lényeg az volt hogy adott idő alatt x járműnek le kell jönnie a szalagról. Kerül amibe kerül. Aztán pár visszahívott sorozat után már szabályozva van az ipari gyártás is törvényi háttérrel.

    A Pénzpiacokon ugyanerre van szükség. Megfelelő szabályozókra.
  • Christiansen
    #522
    Joebácsi, te vagy az aki egy propellert vett a kertjébe?
    hogy szuperál? mikorra térül meg nagyjából?
  • [NST]Cifu
    #521
    Általános iskolába szerintem erős lenne, de középiskolába már bőven beleférne egy alapvető gazdasági oktatás.

    Egyébként ha jól tudom, azt semmi sem tiltja, hogy például egy osztályfőnöki órán ilyen témákat érintsen az osztályfőnök. Anno középiskolában (1992-1996) nálunk is volt olyan, hogy az osztályfőnök egy katolikus papot hívott be, akivel a vallásról, teológiáról lehetett beszélgetni (ez sem szerepel tantervben). Az adott tanártól függ, hogy ki mit tart fontosnak...

    Ami viszont a másik felét illeti, azt nem az átlag embernek kell látnia, hogy egy gazdasági modell működik-e, avagy sem. Vannak erre hivatott szakemberek, akiknek az a dolguk, hogy az ilyesmi feltűnjön (megj. voltak ilyenek). Ahogy az autószerelő is azért felel, hogy a kezei közül kiadott jármű ne essen szét két perc múlva, a pék pedig azért, hogy a kenyér ne legyen ehetetlen.

    Ahhoz meg továbbra is úgy vélem, hogy első sorban józanságra van szükség, hogy lássa, hogy az ő előtte álló lehetőségek valósak-e vagy sem, tud-e élni velük, vagy kockázatot rejtenek magukban, amelyeket már nem éri meg felvállalni. Itt az emberi gyarlóság az, ami problémát okozhat.

    Ha meg valakit érdekel a téma, az internet korában könnyedén találhat egy olyan embert / oldalt / fórumot, ahol szájbarágósan el tudják magyarázni mit és hogyan. Az önképzés/tanulás az élet része, ezt kell elsajátítani. :)

    Ami a filmet illeti, abból a szempontból nagyon jó, hogy könnyen értelmezhetően és jól illusztrálva mutatja meg azt, amit amúgy már sokan sok féle képen leírtak. De ha valaki értelmezni akarja, akkor úgy kell kezdenie, hogy angol nyelv megértése, legalább középfokon. :)
  • Molnibalage
    #520
    Sőt, a középiskolás hugom, aki a Schulek Frigyes Építőipari Szakközépiskolába jár, és építészmérnöknek készítik fel, tőle tudom, hogy még csak hírből sem ismeri a deriválást, integrálást.

    Középiskolásnak miért is kéne? Én matek szakos voltam és utolsó évben valamikor tavasz elején volt róla szó, de ott sem sokat. Annyi volt, hogy egyetemen nekem nem volt új, csak máshogy vezették le.

    Nem tanulnak semmi féle diszkrét matematikát, vagy analízist, csak hallomásból ismeri a komplex számokat.

    Középiskolában komplex szám? BME gépészkaron 2. féléves matek anyag volt nekem úgy, hogy heti 8 matekom volt.

    Az ikertesó építész. Két félév matekjuk volt het 4 órában. Vicc. Az építőmérnök az én időmben asszem 4 félévig és heti 6 matekkal tolta (4 előadás 2 gyakorlat).


    Az én időmben, a gimiben, addig el sem engedtek az érettségire, amíg ezekkel a dolgokkal nem voltál tisztába.

    Mennyi idős is vagy te? Mert a deviálás / integrálás nem gimis törzsanyag vagy alsó hangon 20 éve... Szerintem nincs is értelme, hogy az legyen. Valóban csökken a szint, de matek kapcsán tényleg semmi értelme az átlaggimisnek ilyet nyomi. Matek fakton és emelt szinten mehet.
  • Frayer
    #519
    Szevasz Hegi. Visszatértél?

    Nekem sem annyi ideig tanították, még akkoriban.
    Ezek az oktatási körülmények napjainkra jellemzőek.
    Régebben jobb volt.
    De amikor én tanultam, már akkor is hetekig le ragadtunk a Pitagorasznál.

    Sőt, a középiskolás hugom, aki a Schulek Frigyes Építőipari Szakközépiskolába jár, és építészmérnöknek készítik fel, tőle tudom, hogy még csak hírből sem ismeri a deriválást, integrálást. Nem tanulnak semmi féle diszkrét matematikát, vagy analízist, csak hallomásból ismeri a komplex számokat.
    Az én időmben, a gimiben, addig el sem engedtek az érettségire, amíg ezekkel a dolgokkal nem voltál tisztába.

    Sőt, mi még infó órán, olyan feladatokat kaptunk, hogy csináljunk programot, amely fraktált rajzol a képernyőre.
    Volt rá egy hét.

    Ma meg már infó órán, 90% még a programozásról sem hall, meg említés szintjén sem. Ha mégis, max egy kis elavult 40 éves pascal, amiben, olyan program a feladat, kb hogy két szám bekérése, azok összeadása. És, ezen kell dolgozni egy hónapig.

    Itt valami nagyon el van kurva ha pár év alatt ennyit vissza fejlődtünk. :((((