1088
Globális pénzügyi válságról realista szemszögből, összeesküvés elméletek nélkül
  • Davidus
    #397
    ez nagyon érdekes de inkább a másik topikba való:)
    de akkor itt az elméletem:D
    Bokros úgy lehet miniszterelnök hogy az MSZPnek kapóra jönne egy külsős akire lehet majd mutogatni a választás előtt hogy "nem mi hoztuk azokat a durva megszorító döntéseket hanem a Bokros":D
    MDF meg talán el tudna érni 4%ot azoknak a körében akik elvárnak egy durva megszorító csomagot.
  • Frayer
    #396
    Ugyan nem tudom, hogy mi módon lehetne ezt megvalósítani,hogy bokros legyen a miniszterelnök.

    De annyit tudok, hogy ŐT ide küldték, egyenesen New Yorkból jött ide, a CFR székházból ez a bilderberg tag, és a Világbank volt főtanács adója.

    Ez egy nagyon szoros, ÉRDEK kör. Amelynek tagja lehet bokros lajos is, nem mindenkire bíznak rá ilyen fontos posztot mint a világbanki főtanács adó, előbb bizonyítania kellett a horn kormány idején.

    Annyit tudok, hogy neki kulcsszerepe lesz az ország ügyeiben, de nem a magyar nemzet oldalán harcolva.

    Akár mit is fog mondani, vagy tenni, azzal csak azt szolgálja, hogy Magyarországon a polgároktól minél hatékonyabb legyen a forrás elvonás, és minél több értéket el tudjanak venni tőlünk magyaroktól.

    Annyit mondok,hogy figyeljétek ennek az embernek minden tették, lépését, kritikus szemmel. És, ne dőljetek be az álszent dumájának, média támogatásának, "prominens" emberek ajánlásainak.

    Magatok alkossatok véleményt róla, ne pedig az legyen hogy átveszitek valaki más véleményét a TV-ből, újságból.

    Tehát, nyitott szemmel járjunk, és figyeljük minden lépését ennek a bokrosank, mert az a véleményem, hogy nagy sunyi alak, aki kilopja a szemünket is.
  • Palinko
    #395
    megnéztem és márc 21 van nem április 1, biztos csak előbb publikálták ezt a hírt mint kellett volna :D
  • Davidus
    #394
    lehet hogy az MDF frakció hozzácsapódik a kormányhoz és Bokros lesz a miniszterelnök?
  • Davidus
    #393
    bréking nyúz!
  • Gábor
    #392
    A fedezeti alapok működésének ez igencsak durva leegyszerűsítése! A különböző fedezeti technikák nem mind piros és fekete alapon működnek, ami a long term-mel történt az tényleg szívás volt, de az ügyletek nem egymást kioltó fedezetek voltak, mint ahogy az a Te leírásodból kiderül.
    A hedge fundok alapítása meg nem jó érzés kérdésköre,hanem adózás, főleg az Államokban.
    Igaz sok fedezeti alap bedőlt tavaly, de még sok talpon van, köszönhetően a különböző hedge technikáknak, amiket használnak.
  • Gábor
    #391
    300 dollárnyi forintod nem volt 8 éve? Tőkeáttételes turbó certifikátoknak bőven elég a töredékét vásárlásra fordítani!
  • Palinko
    #390
    jól leírtad, a dolgot, de most meg fogsz lepődni, mert ez az elmélet amit írtál. hogy is néz ki egy hedge alap a gyakorlatban?

    Hedge alapokat normális államban nem lehet alapítani, mert egyszerűen meg van tiltva mert tulajdonképpen egy nagy csalás. Frayer jól írta, hogy a hedge olyan alap ami eldönti, hogy vesz vagy elad ahogy gondolják a "szakemberei" de tulajdonképpen csak egy milliós, milliárdos csalás az egész mivel önerőn túl hitelre vásárolnak, és ugye mivan ha nem találják el? Rögtön el kell adni a pozíciójukat, de így is hatalmas veszteségeket könyvelnek el. Tulajdonképpen milliárdos hazárdjáték az egész.

    Hitelre azért nem szabad vásárolni, mert ha elősször ellenkező irányba megy a grafikon mint mi gondoltuk, akko rögtön el kell adnunk mindent, veszteséggel, aztán sűrűn bejön amit mondtunk de nem vagyunk már játékba a hitel miatt, egyszerűen egy kiszolgáltatott helyzetben vagyunk.

    A Long Term Capital Managment egy hedge alap, pár éve, vettek orosz részvényeket, és shortoltak az amerikai részvényekkel, mert Greenspan fenyegetett az alapkamat emeléssel. De nem jött be nekik a bizonytalan orosz pénzügyi helyzet miatt az orosz részvények estek, ez már egy agylövés volt számukra, de az amerikaiak meg emelkedtek, tehát mindkét pozíciójuk akkora veszteséget csinált, hogy a svájci UBS milliárdokat vesztett dollárban, nem beszélve a sok magán befektetőről.

    A csokireszelék a tortán az, hogy a hedget fedezeti alap ként hírdetik, de nem vállal értük senki felelősséget, ha bebukik, tehát nem fedezeti.

    A tőzsde világában hihetetlenül sok a kókler cég. Ha érdekel valakit elmagyarázok még pár dolgot.
  • remark #389
    "...vesznek aranyat..."

    Na de miből vesznek? Honnan lesz pénzed ahhoz hogy venni tudj bármit: aranyat, értékpapírt, devizát stb.?
  • remark #388
    "Nem, nem hiányzik semmi sem ha van pénz kibocsátási jogod."

    BINGÓ! Sajnos...
  • Frayer
    #387
    Ez nem ilyen egyszerű. Korlátozott ismeretekre vall.

    Ha valaki tud a válságról, akkor először is nem aranyat vesz, hanem olyan opcionális poziciókat vesz fel a piacokon, melyek hirtelen esésre spekulálnak. Ezek mind rendre meg is történtek.
    Nézz utána a hedge fundoknak. Tömegesen jöttek létre a válság előtt, a gazdaság visszaesésére játszva.

    Lényegtelen, hogy merre mozog valaminek az árfolyama, lényegtelen az, hogy a gazdaságnak jól megy a szekere vagy szarul. A lényeg az, hogy ne stabilizálódjon, állandó ciklusokban kell lennie, hogy akkor is megsarcolhassák, ha növekszik, és akkor is ha hanyatlik. Ezek az üzleti ciklusok, amit főként mesterségesen kontrollálnak a nagy központi bankok. A pénz túlkínálatával, vagy a pénz, hitelek visszatartásával, kint lévő hitelek visszahívásával.

    A főbb piaci trendeket ők mozgatják.
    A lényeg az, hogy minél hektikusabb a piac, minél nagyobb a forgalom, likviditás, minél nagyobbak az árfolyam kilengések annál jobban meg lehet sarcolni a piacot, amin az árfolyam képződik.

    Lényegtelen, hogy bukik a piac, vagy nő.
    Ilyenek a szabályok.
    Persze az egyszeri emberek nem tudják elképzelni, hogy hogyan lehet valahol nyereséget termelni ahol meredek zuhanásban van a piac. Így, egyszerűen shortolással.

    Van itt egy két ember, akik megerősíthetnek, hogy így van e vagy nem.
    Palinkó megmondhatja, ő gyakorlatiasan benne van ezekben az ügyekben, az FX piacokon.
  • Gábor
    #386
    Viccet félretéve: ha egyesek most azt mondják, hogy tudtak a válság eljöveteléről, akkor a következőt tehették volna: vesznek aranyat, vagy arany certifikátot és ülnek rajta! Az arany ugyanis a bizonytalan befektetők első gondolata válság idején, így a tudás birtokában 8 év alatt óriásit kaszálhatott volna bárki, amikor az arany 300-ról 1000 dollárra ugrott fel unciánként.
  • Gábor
    #385
    A hozzáértés ;)
  • Frayer
    #384
    Nem, nem hiányzik semmi sem ha van pénz kibocsátási jogod.
    Ha rendelkezel azzal a hatalommal, hogy pénzt adhatsz kölcsön magadnak.

    Persze a mai rendszerben a kölcsön adott pénzt vissza kell fizetned magadnak, amit ahogyan létrehoztál a semmiből, ugyan úgy vissza kell juttatnod a semmibe. Vagyis miután nincs szükséged a milliárdokra, egyszerűen megsemmisíted. Mert ugye bár ha valamiből sok van, az értéket veszít, ha pénzről beszélünk akkor elinflálódik.

    Elképzelhető egy olyan helyzet, hogy ha meglátok egy jó lehetőséget, akkor kölcsön adok magamnak mondjuk 100 milliárd dollárt amiből veszek vagy részvényeket, vagy árút, vagy devizát, vagy amiből épp hasznot tudok csinálni.
    Miután megsarcoltam a piacot, nyereséget realizáltam, vissza adom magamnak a kölcsönadott pénzt, megsemmisítésre. A jelenlegi szabályok szerint.

    Ha meg mégsem jött be a tuti ötletem, akkor sincs semmi baj, hiszen én ezeket az ügyleteket mind egy nemzetközi korlátolt felelősségű társaság mögül vezettem, ami csupán a "LTD-nek" birtokában lévő vagyonáig felel.
    Ha nem tudom vissza adni magamnak az elvesztett pénzt, az állam átvállalja a felelőseget, így az adófizetők pénzéből pótolja a veszteségemet. Nem tudom miért van így, de így van.

    Akár mi történjék, én csak gazdagodok, gazdagodok, és szarok a világra.
    Utána lehet nézni a nemzetközi jogi könyvekben, szabályzati lexikonokban.

    Én mint résztulajdonos, érinthetetlen vagyok, sőt, profitomat családi trösztben tartom, ha mégis elővesznek, nem tudnak tőlem egy forintot sem elvenni, vagyonosodási vizsgálat esetén nincs tulajdonomban max csak egy trabant. Lásd Gyurcsányi féle manőverek, szegénynek csak egy panel lakása van. Majd fel kopik az álla, és nagyon sovány mert olyan keveset eszik, sajnos nem tellik neki még fél kiló kenyérre sem.

  • remark #383
    Kérdésem arra vonatkozott hogy milyen számlára gondoltál. Bemegyek valahova, nyitok egy számlát (legyen értékpapírszámla, de ez nem sok mindenen változtat), és utána mi következik? Ott az üres számla, fejemben a rengeteg tuti tipp, és akkor mi a következő lépés? Hogy lesz ebből HASZON?
    Valami nagyon fontos még hiányzik innen...
  • remark #382
    Nincs gond.
  • Gábor
    #381
    Ha a kérdésed szarkasztikus, ok. Ha nem, akkor fogalmazd át kérlek :)
  • Montanosz
    #380
    igen bocsi
    közben már tájékozódtam)))
    kösz
  • remark #379
    Az NWO meg a JOBBIK két dolog. Olvass el több hozzászólást is, vagy ha kérdésed van, tedd fel. Nem tudok NWO összefoglalót ajánlani, mert a kérdés szerteágazó: én értelmezésemben a civilizációnkat alakító erõk mibenléte a téma (beleértve a kereszténységet is - látom ez a téma jobban érdekel).
    De anélkül hogy meg akarnád érteni hogy miről van szó, nem fogod megérteni.
    Ja, és ha feltetted volna a kérdésed az NWO topikban ahogy javasoltam, akkor nem itt kellene offolnom...
  • Montanosz
    #378
    hát nem tudom.ilyenekkel nem nagyon szoktam szóba állni
    a falunkban van pár jobbikos, de fullban mind keresztény, illetve zsidóellenes.de lehet ők csak kivétel...meg csak őket ismerem személyesen
  • OKkultist
    #377
    Az csak egy teszt. (a plakátjuk kirívóan rasszistafasiszta, kirekesztően kisebbségellenes, mert egyelőre itthon még nem vagyunk kisebbség, stb..:)
  • Montanosz
    #376
    ja kösz, csak nem tudtam minek a rövidítése.
    amúgy belekukkantottam, de megláttam a jobbik választási propaganda plakátját és már húztam is onnan))))
  • remark #375
    A kérdést itt tedd fel...
  • Montanosz
    #374
    mi az a NWO amit olyan sűrűn emlegettek itt?
  • remark #373
    Milyen számla? Egy üres számla? Vagy esetleg egy olyan számla melyre szükség esetén mindig érkezik pontosan akkora összeg amekkorára szükség van a céljaid eléréséhez? (Ez most szimbolikus megfogalmazás. A gyakorlat a leírtakkal csak elviekben egyezik meg.)
  • remark #372
    Köszönjük hogy megosztottad velünk a "világgazdasági válsággal" kapcsolatos gondolataidat...
  • OKkultist
    #371
    Te is bankos/bróker vagy? Hanyas a nyakad? (hahaha) Jól be van ágyazódva a nyakcsigolyád? (a bankos/brókereket tényleg fizetik, kérdés, hogy a tevékenységükkel mennyi kárt okoznak, és van-e értelme a hogy még mindig építik a piramist?)
  • Gábor
    #370
    Kell pl egy értékpapírszámla.
  • guardian hero
    #369
    úristen, ezek az nwo-huszárok rosszabbak, mint a krisnások és a zepter-ügynökök együttéve.... csak remélni merem, hogy ezért fizeti őket valaki, és nem maguktól ennyire sötétek.

    -fav
  • OKkultist
    #368
    Menedzsernek öltöztetett babákat akasztottak a munkások
  • remark #367
    "Az viszont egyáltalán nem értem, hogy gondolhatod azt, hogy az ember uralja a természetet."
    Saját képére formálja. Talán az uralja kicsit erõs kifejezés, és arra ösztökél sokakat, hogy olyan dolgokat is belemagyarázzanak a dologba ami nem tartozik oda.
    A lényeg amit próbálok több irányból is újra és újra megvilágítani, hogy a gazdaság irányítása hasonló elveken alapul mint ahogy az ember uralja - bocsánat, saját képére formálja - a természetet.

    Most lehetne sorolni estig a hasonlóságokat, de inkább gondolj bele magad. Iránymutatóként pár felvetésedre válaszolok:

    "Erősen befolyásolja, ez tény."
    Pontosan errõl beszélek. Az ember képes erõsen befolyásolni a gazdaságot.

    "De az ember is csak része ennek, ez a folyamat is természetesnek tekinthető."
    Pontosan. Az ember részese a gazdasági folyamatoknak, ember nélkül nincs gazdaság, és ha minden igaz akkor valamilyen szintu" gazdaság nélkül nincsen ember. De ez nem jelenti azt hogy a kettõ nincs egymásra hatással, nem formálja és nem alakítja egyik a másikat.

    "Nem beszélve arról, hogy a természet erőivel szembekerülve egyből látszik mennyire gyenge is az ember, elég egy kis földrengés, vagy szélvihar, esetleg egy új vírus, és máris tehetetlen kisgyerekként kénytelen szemlélődni."
    Úgy általában az egyénekre ez igaz lehet, bizonyos egyénekre pedig biztosan igaz. De az EMBERre nem igaz.

    "Az ember által alkotottt gazdasági rendszer is ilyen, hiába lenne esetleg egy erkölcsös óriási hatalommal bíró ember, ő sem tehetné jobbá, emberibbé a világot."
    Ez most valami kakukktojás? Eddig nem errõl beszélgettünk. Nem az a kérdés egyelõre hogy hogyan lehetne máshogy csinálni.
    Próbálok egyszerre csak egy témát boncolgatni, különben elveszünk a részletekben.

    "Abban az egyben igazad lehet, hogy magának az emberiségnek lehet egyfajta akaratot tulajdonítani, de ha ebből a szemszögből nézzük, már egyáltalán nem tudatosak az emberiség céljai, inkáb ökölszabályszerű törvényekké válnak."
    Nem egészen erre vonatkozott a példám. Ha visszagondolsz a természetbõl kiemelkedõ ember példájára, akkor a gazdasággal vagy a civilizációnkkal kapcsolatban azokat a kérdéseket kell feltenned, amely kérdéseket az élõvilággal kapcsolatban feltettem. Pl: van-e olyan "entitás" (mondjuk egy vagy több ember, csoport, jogi személy vagy akármi más) ami a civilizációt vagy a gazdaságot alkotó egyedek fölé emelkedett? A többi kérdést megtalálod #351-ben. Érdemes átgondolni szerintem az általam is igaznak gondolt "háttérhatalommal" kapcsolatos hipotézist (jelen szövegkörnyezetben ez csak hipotézis) úgy, hogy összehasonlítod a természetbõl kiemelkedõ ember példájával: Felteszed a #351-ben megfogalmazott kérdéseket az elõvilággal kapcsolatban majd megválaszolod. Valószínu"leg nem lesz nehéz megválaszolni a kérdéseket, az ember kiemelkedésérõl sokat tudunk. Majd felteszed ugyanezeket a kérdéseket a gazdasággal kapcsolatban, és megválaszolod a kérdéseket az általunk felvázolt hipotézissel. Látni fogod, hogy minden kérdésre választ ad a hipotézisünk, és látni fogod hogy nagy mértéku" a hasonlóság a természet, a civilizációnk és a gazdasági rendszer között.

    Majd ha lesz idõm még reagálok részletesebben is, de most ennyire futotta csak.
  • remark #366
    "Csak felvetettem, hogy miért nem látjuk ezeket az embereket viszont a híroprtálokon és hírműsorokban..."

    Én meg válaszoltam a kérdésedre: Ahhoz hogy valaki a saját hasznára tudja a "jóslatait" fordítani, jóval több kell mint a tudás maga.

    Érted?
  • remark #365
    A jósolni nem véletlenül volt idézőjelben. Te úgy mondanád hogy ezek jósolnak. Én meg azt mondom hogy ...
  • Molnibalage
    #364
    Nem. De te és más is leugorhatna a caps lock-ról...
  • OKkultist
    #363
    Megint ittas vagy? Bárcsak ne lenne ital, amit mindennap benyakalsz, mindenki jobban járna. Nevezd akkor HÁTTÉRALKUNAK, hátha akkor felfogod, miről van szó. Mint minden piramis rendszernek, ennek is vannak szintjei, a háttéralkukat megkötők sem csak azon a szinten vannak amit mi látunk, mert pl. a Bilderberg, Világbank, IMF, vezetősége is tart találkozókat (BOHEMIAN GROVE?) és azokat a célokat is kijelölik valahol valakik, persze ebbe sokan nem képesek belegondolni, de ez az ő korlátoltságuk, ill. azt hiszik a világ magától ilyen. NEM a világ az olyan emberek miatt ilyen, mint te, mert elképzelni sem tudják, hogy lehetne JOBB IS. (nagyon gáz)
  • backup6od
    #362
    De másképpen fog mert azok akikről te beszélsz úgy gazdagodnak hogy közben mást (sokakat) tönkretesznek elszegényítenek. Akik emiatt másként kénytelenek élni, mások lesznek a fogyasztói szokások. Így megváltozNA a rendszer HA NEM AKARNÁK MINDENÁRON FENNTARTANI !

    ÉS FENNTARTJÁK ! MÁR AZ USA-BAN IS CSAK ÁLCÁZOTT RENDŐRÁLLAMI KERETEK KÖZÖTT LEHET FOLYTATNI EZT A RABLÓGAZDASÁGOT !
  • backup6od
    #361
    Azért nem mert eleve akit nyilvánosság elé engednek azoknak legtöbbje le van kenyerezve hogy tartsa a pofáját, és tartja. Palinkonak is üzenem, hogy lehet bagatellizálni, meg gúnyolódni, nekem tökmindegy mit mond: NEM AZON VAN A HANGSÚLY HOGY DE SZUPER EMBER VAGYOK AMIÉRT MEGMONDTAM ELŐRE HANEM AZON HOGY A

    "persze amilyen megmondásokról ők beszélnek az is ilyen alapon ment." MONDATODDAL ELISMERTED (GONDOLOM TUDAT ALATT - MÁSHOGY NEM IS) HOGY VALÓBAN MEGTÖRTÉNNEK AZ ESEMÉNYEK AMIKRŐL ÍRTUNK, OLYAN SORRENDBEN TÖRTÉNNEK AHOGY ÍRTUK, EZ PEDIG SOKKAL DE SOKKAL INKÁBB VALÓSZÍNŰSÍTI AZT HOGY AZ ÁLTALUNK ÍRT NWO LÉTEZŐ DOLOG MINTSEM AZT HOGY EZ MIND MIND PUSZTA VÉLETLEN EGYBEESÉS !

    A véletlen egybeesés (katasztrofális következményekkel) a szüleidé lehetett. Tudom ezért kivágnak de azért ne szívd mellre.

  • Gábor
    #360
    Bocs, Dr Doom az Nouriel Roubini, nem Faber.
  • uwu
    #359
    Látod pont ez a lényeg, válságot nem lehet csinálni, csak kihasználni egy jelentéktelen szereplőként.
    Attól, hogy pár gazdag még gazdagabb lesz, a rendszer nem fog másképp működni.
  • Gábor
    #358
    Igazad van, én csak arra világítok rá, hogy szállnak itt ilyen kijelentések, hogy : " Évekkel előre megmondtuk hogy ez lesz."
    Csak felvetettem, hogy miért nem látjuk ezeket az embereket viszont a híroprtálokon és hírműsorokban, mint pl Dr Doom-ot, azaz Marc Faber-t, aki sokat szerepel, és aki tényleg régóta szajkózta az amerikai ingatlanpiac összeomlásának közeledtét!