3809
Tera Online MMORPG - EU kiadó: Frogster Online - Megjelenés: 2012 tavaszán! EU zárt béták: 2012 első negyedéve.



| Hivatalos EU oldal | Variance: TERA Hungary (fansite) | Beginners\' microsite | Mini WIKI | Fórum (Variance) | YouTube channel (Variance) |

Információk újoncoknak | FAQ | YouTube | Facebook | Twitter
| Házirend: Ne flamelj, ne sértegess másokat, maradj a témánál, gondolkozz mielőtt hozzászólsz! |
| -> Hozzászólásaidban törekedj a tiszta és érthető megfogalmazásra és kövesd a magyar helyesírás szabályait. |


  • netmester
    #123
    nem értem mindek 600 skill egy karinak, de mind1.
    sok alja mmoban szokták telepakolni skillekekl a karikat,hogy sok kis pöcsnek legyen mit nyomkodnia
  • WTFKidSgGM
    #122
    Én is Castor Asmo oldal keresd Traki-t, írj egy mailt majd dumálhatunk hogy is van ez :D
    Ha meg Elyos vagy reszkess :D
  • Rorgosh
    #121
    Nem vagyok elégedetlen a clericcel, sőt tulajdonképpen azért is lett az az új mainem, mert szeretem, de az a skilltömeg sincs, amit Vicodine sejtetni engedett.

    42-es gladim van, de azzal beleuntam a játékba. Ha az ember sokat költ a stigmákra, akkor valóban nem fogy ki a skillekből, de egymagában életképtelen. Az extra jó cucc persze segít, de az nem gladi sajátosság... Vicces módon igazából csak tanknak jó, csak sok party fél a gladi tanktól, pedig ha félrecsúsznak a dolgok, akkor szerintem jobb tank, mint a templar.

    És aoe: nem igazán lehet aoe-zni aionban, csak akkor minek az aoe skillek? A gladi - ha nem tankol, és nem aszerint stigmázik, készít be skilleket - félkarú óriás nélkülük, mert a sebzés jelentős részét azokkal osztaná ki. Ha nincs másik mob akkor nincs gond, de ha van, vagy altattal, root-oltak egy mobot, onnan a gladi elfejthet jópár skillt.

    Amúgy rendesen officialon nyomom a castoron.
  • WTFKidSgGM
    #120
    Te el vagy tévedve :D Cleric nagyon jól fejlődik, bármilyen elitet leszólózik, a gladi meg 42-n nem fogy ki a skillekből (egy kis aaw nem árt), nekem is van, most 41es és nagyon faxa dmg-e van persze én jó gearben is vagyok. AION pedig nem aoe játék, de ha annyira akarsz aoezni akkor a gladi jó választás mert stigmából van 3 aoeja + a chained és ez legalább, nem nézek most utána pontosan.
    Ha meg privát aionon tolod akkor te nem aiont játszol hanem vmi teljesen más szart.
  • norbi2fraktal
    #119
    most nézem az oldálán, kinn van a gépigény, meg egy tetsztelő hogy megy-e, 40Giga hely kell neki
  • Rorgosh
    #118
    Én is aion-t tolok jelenleg, és elárulom, nem vagyok elájulva a cleric skill listájától. Kevés skillje van a clericnek, lehet, hogy 50-en sok, de most 34-en 1! teljes új skillt kaptam.

    Van egy 42-es gladim is. A skillek ott katasztrófák. Pl. nincs elég aoe skill, hogy aoe-zzak, ellenben az aoe skillek nélkül még egy templar is jobban sebez nálam (van templarom is, onnan tudom). Az pedig, hogy a feltételes skillek szinte csak akkor jönnek be, amikor már rég nincs rájuk szükség, vagy ha ezért meg kell törni egy chaint, nos, hagyjuk. Mert meg sem éri törni miattuk a chaint.

    Ellenben az, hogy egy ranged hit akkor is utolér, ha közben fedezékbe húzódtam, nos ez sok mindent elmesél a point and click rendszerről.

    És hogy a non target rendszerben nem lehet pvp-zni. De lehet, csak hozzá kell szokni, hogy nem 3-4 gombnyomás egy ellenfél. Túlélhető lesz a pvp, ami nem baj, mert ez hozza majd ki, hogy ki mire képes és hajlandó.
  • darkling
    #117
    E3 2010 trailer
  • finaltrekker
    #116
    Jó pár hete én is készítettem TERA oldalt. Én csak az "About Tera" és a "World" cikkeket fordítottam le, de aztán idő hiányába félbe hagytam. És az oldal külselye is ideiglenes. A címe terahun.info és a két cikken kívül semmi sincs rajta. Ha valakinek esetleg van ideje és felkarolná az oldat, azzal szivesen működök együtt, ha kell főadmin rangot is adok, mert én már nem nagyon érek rá, túl becsültem a szabadidőm mennyiségét.
  • KrushWarok
    #115
    Nemrég megalakult az első magyar tera online oldal ,de egyenlőre csak ilyen költséghatékony módon:
    http://terahun.wordpress.com/
  • kakimakika
    #114
    Csak egy dolgot nemnézel L2ben,mégpedig azt,hogy ott a grind élvezetes,mégpedig azért mert folyamatos pvpvel van tálalva:"kseltél kisköcsög..?!! " és fekszik az ember,az hivja a haverokat és már megy is a mass pvp,sosem lehetett nagyszinten ugy fejlödni fél óránál többet egyhelyen, hogy ne lett volna mellette még egy óra pvp,na meg a siegekröl nem is beszélve,izlések és pofonok ugyebár ez tény,de az is h ezt egy darabig senki sem fogja überelni olyan a hangulata,igy 4 év L2 után vágytam már kis ujdonságra azért hagytam abba,meg sokan azért mert 1-2 óra játékidö után következtetést vonnak le róla,de az tény és valo hogy kisszinten szopokás,utánna meg eszméletlen pvp élményt nyujt.ezt az egyet sajnálom aionban hogy lett ez a 2 frakcios dolog,nem pedig L2 mintájára akit érek ütök style,de terában ez az egy pozitivum lesz azért szerintem:)bár igy skillek nélkül nemtudom hogy milyen pvpk lesznek,ez egy mmo akar lenni elvileg de vagy vmi nagyra készülnek,csak még ök sem tudják,vagy vmi atom nevetséges kis csumplika lesz és mehet a levesbe.ha megjön euba mindenesetre kiprobálom majd a bétáját az tuti,de ez a fpses irányitás...
  • Soad999
    #113
    Hi!
    Innen kapott vki Focus Group test2-re invite-t?
  • BEAST #112
    Preludeban/C1-ben meg nekem is fajt az a grindmennyiseg ami L2ben volt es egyre tobben kezdtek atszallingozni free serverekre az officialos ismerosok kozul, igy mentem enis. Nem tudom milyen magasabb szinten a jatek most, de par napja, jobb elfoglaltsag hijan, visszaneztem l2be egy trial idejere. Meglepoen felhasznalobarat lett a jatek ezekkel a common/shadow itemekkel meg npc buffokkal. :D
  • phalanx
    #111
    hja azt mondjuk sose értettem, hogy aki officialon kezdte az hogy tudott átmenni freere
  • BEAST #110
    offisolon :p
  • phalanx
    #109
    ahhoz képest, hogy milyen jó (volt, már nem az) az L2, elég hamar abbahagytad
  • Jockey
    #108
    +gombócarturék..blöaff..
  • Jockey
    #107
    jaja, tudom nálad l2 toplistás, nem vagyunk egyformák..:-)
    szte l2 ugy szar ahogy volt, a fullkockáknak való akik napi 6 órában képesek voltak ugyanazokat a mobokat ölni hónapokig, hogy legyen némi esély egy kis pvp-re..:-)
    Nem akartam állítani, hogy ez lesz, csak amit olvastam róla, az eddig az volt, hogy persze új target rendszer stb fincsi, de az alap koncepció hasonló mint l2..ebből következtettem, de lehet nem frissek az infóim..
  • BEAST #106
    Azt kell mondjam, nem igazan ertem milyen nagy hyperol beszelsz. Viszont nagyon tetszik, hogy mar igy most megmondod milyen lesz a jatek, mikozben kb annyit tudsz rola mint en... vagyis nem sokat. :p De legalabb megkimeltel egy halom felesleges olvasgatastol meg videonezestol. :)

    Az L2 nagyon jo jatek volt, sot meg a mai napig is az... tipikusan az a jatek volt ahol a sok grind kifizetodo volt, mert ha elertel egy szintet ahol mar mehettel ostromokra akkor nem volt parja a jateknak.

    Kulonfele kasztok combat animacioi. Valoszinu hogy majd halomra grindelheti magat az ember, viszont nekem egyelore tetszenek az animaciok es ez a "targeteles" nelkuli harc.
  • Jockey
    #105
    pandák vagy mi a fasz meg eleve ultra gáz...nekem már aion is sok volt..:-)
    Gombócartúrék vagy mi mondjanak le!!!
  • Jockey
    #104
    azt kell mondjam, nem értem mi ez a nagy hype...
    egy grind játék lesz alap skillekkel, nekem anno L2sem jött be, ott is mérhetetlen szopás volt, az elején, mire pvp képes lettél, és egy magasab szintű halálra zúzott egész rakat embert..
    nemtom mi itt az irány, de ha l2höz hasonló lesz, akkor esélytelen részemről...
    én semmi fantáziát nem látok egyenlőre benne, meg persze mire kijön, az ki tudja mikor lesz..
  • BEAST #103
    Fogalmam sincs az endgamerol, meg masrol se sok csak neha ramjon es videokat lesek. :p A plussmaciktol meg mar most kiraz a hideg. :/
  • najó
    #102
    értem ennek az endgame lesz az erössége:) amugy érdekel, plüssmacis karival még nem zúztam le senkit:)
  • BEAST #101
    Igen, mert altalaban az elso par szinten mar megkapjak az osszes skilljuket a karakterek... :D

    Priest skillek lvl1-20
  • najó
    #100
    nem egy agyas játék lesz:) 3 támadó skill + shield +mana visszatöltés ennyit használ,5ik percnél halálrauntam...
  • BEAST #99
    Erdekes. :o

  • BEAST #98
    Nekem kifejezetten tetszik, hogy az instakban nem csak elite/champion/kutyafule mobok vannak a bossokon kivul, hanem rengeteg alapmob is amiket halomra lehet apritani. Igaz jelenleg a "konnyebb targeteles"(arc tamadas) miatt a warriorok meg a slayerek eleg nagy elonnyel indulnak, foleg, hogy nekik van dodge kepesseguk is, igy oket nehezebb is eltalalni. Berserker meg Lancer erdekes lesz majd. Viszont a bugyutan nagy lance ellenere egyre inkabb kezd tetszeni a lancer. :)

    instance akarmi
  • finaltrekker
    #97
    Miért lenne ingyenes? Ki van írva a fizetési mód: havidíj és a játék megvétele szükséges:P (Ez azt jelenti, ha a többi MMO-t vesszük figyelembe, hogy az első hónap 10k, a többi 3,5k.)
  • ILLNeo
    #96
    Ebben igazad van.


    ...Pharaonak is, pontosan ezért nem free mmorpg-zek
  • pharao
    #95
    Havidíjas lesz, törődjetek bele. Én örülök is neki, mivel a csóri izompistikéket legalább kiszűri.
  • Monoton
    #94
    Inkább havidíjas legyen mint Item Shopos.
  • Rowlend
    #93
    Hát ilyen Item Shop minden ingyenes mmoban van. Abból elég sok folyik be nekik
  • ILLNeo
    #92
    Az még szerintem nem is lenne baj, csak ne legyen havidíjas. Mert az nem vállalom bármennyire jól is néz ki, stb.
  • Pogi
    #91
    a bolondnak is jobban megérné :) legalább is a készítőket nézve :D sztem esélytelen hogy ingyenes legyen, vagy ha igen akkor kapunk vmi iszonyat gyenge gyorsan összedobott hulladékot, amire aztán úgyse költenek semmit...mert ugye mi se :D de ezt kétlem, szal meg kell majd őket fizetni ;)
  • Pogi
    #90
    hát csak jönne már X) wowban rüheltem a pvp-t warhammerben már jobban el volt találva, ez meg majd eldől.
  • Rowlend
    #89
    Előfizus lesz? Akkor nekem miért reklámozták emailben hogy Free mmorpg?
  • netmester
    #88
    én minden mmo-ban amivel játszottam hamar meguntam a pvp-t, kis játék után kialakul hogy mi mi ellen jó a skillek sorendje hogy hogy kell benyomni, pve se más csak tovább él az ember akkor is ha félrenyom, vagy kattint
  • Vicodine
    #87
    A legtöbb mmonak az endgame tartalma a pvpre alapszik,akkor így fogalmazok:) Egyedül a pvpvel lehet a legtöbbet kihozni egy játékból,az instázás is csak addig élvezetes míg 2nél kevesebbszer voltál egy adott instában zuzni,utánna már csak nyöszörgés.A pvpt sosem lehet megunni,másrész egyedül abban van kihívás,a szintezésben és egy gear összeszedésében nem sok,max annyi h akinek több ideje van az hamarabb megszerzi a tuti cuccokat.Egy mmo nem arra alapszik h nah,pityuka csináld meg ezt a pályát és mehetsz a következőre,itt a lényeg egy jó cucc összeszedése,hogy aztán mehessen a másik ellen a háborúzás,a pvp,siegek és a hangsúly abban van h NEM NPCk ELLEN,hanem egy másik ember(emberek) ellen.Persze addig míg nem játszottam terával lehet hülyeség ennyire messzemenő következtetést levonni róla,mert hát mint tudjuk a készítők már bizonyítottak egyszer,szóval még akármi lehet belőle,mindenesetre egy érdekes darabnak tűnik,remélem hamarosan kijön koreában h bezsebelhessük az infokat róla:)
  • Pogi
    #86
    nem értek egyet, az mmorpg nem a pvpről szól, az csak ága.Vannak jópáran akik sokkal inkább preferálják a pve-t, és nagyon is jól elvannak együtt questelve, instázva, raidelve ;).Lehet nem lesz egy vezető játék a pvp terén (ez majd kiderül idővel) dehát istenem, nem kötelező mindenkinek ezzel játszani, elég nagy választék van már mmo-kból, akinek nem tetszik nem fizet elő és játszik mással.
  • darkling
    #85
    Új videó
  • finaltrekker
    #84
    Rengeteg videót megnéztem a TERA-ról, de nekem néhány dolog nem egészen egyértelmű:
    A terek hatalmasak, de ott van az a teleportáló kapu a levegőben... Szóval bennem felmerült a kérdés, hogy vajon ezek a nagy területek el vannak különítve egymástól vagy az egész világ szabadon bejárható?
    A másik a mountok. Létezik a repülő ló (asszem pegazus), amivel közlekedni lehet, de nem irányítható szabadon... Lesznek olyan mountok, amiket szabadon irányíthatunk a levegőben?
    Remélem tudtok ezekről valamit.

    OFF: Amúgy a B&S nem hiszem, hogy a közeljövőben megjelenhetne NA és EU részen. Annak idején az AoC-t moderálni kellett, mert az ellenség fejét le lehetett vágni, B&S-be, pedig recsegésig lehet törni a koponyát és a holtestet hajigálni sok-sok vér kíséretében...