3809
Tera Online MMORPG - EU kiadó: Frogster Online - Megjelenés: 2012 tavaszán! EU zárt béták: 2012 első negyedéve.



| Hivatalos EU oldal | Variance: TERA Hungary (fansite) | Beginners\' microsite | Mini WIKI | Fórum (Variance) | YouTube channel (Variance) |

Információk újoncoknak | FAQ | YouTube | Facebook | Twitter
| Házirend: Ne flamelj, ne sértegess másokat, maradj a témánál, gondolkozz mielőtt hozzászólsz! |
| -> Hozzászólásaidban törekedj a tiszta és érthető megfogalmazásra és kövesd a magyar helyesírás szabályait. |


  • MeoH #163
    Nemeteknel lesz a szerverpark. Es az anyaceg(BHS) adja a meg a szerver configot, szoval aFrogster nem teheh be mindenfele riszrosz gepet. Persze attol meg lehet nagy ping, de sztem 70-90ms realis lesz
  • Torzonborz
    #162
    150es pingel még játszható . DFben amcsiknak 120-150 ms között volt a ping amikor még csak EU server volt és tolták rendesen.
    De Mortalban is csak EU server van és elég sok amcsi játszik ott is .

    Persze tény jobb ha regionális serverek vannak már csak a sírás miatt is ( mert azért az is szokott lenni ). :D
  • Jakuza001
    #161
    Nem hat. Rosszabb lesz annal. :D Ennel a jateknal majd a fizikai torvenyek nem mukodnek majd, sot a szervereket is a jovobol hozzak majd, hogy a ping ne legyen befolyasolo tenyezo. :D
    Tudod az adatokat el is kell am kuldeni a kliens gepeknek es minnel tobb jatekos van annal tobb adatot kell ki kuldeni egyszerre a felhasznalok fele es ez bizony nem fog real-time azonnal megtortenni, 100%, hogy delay is lesz emiatt, mig a soros szamu kliens sorra kerul.
    Arrol meg ne is beszeljunk, hogy meg akkor is a fizikai torvenyek szerint fog uzemelni, hogyha ti meg nem is szeretnetek azt.

    Javaslom tanulmanyozd ezt a par sort is, hogy tisztaban legyel azzal, hogy is mukodik az internet:

    Modem Latency -- Current consumer devices have appallingly bad latency. A typical Ethernet card has a latency less than 1 ms. The Internet backbone as a whole also has very good latency. Here's a real example:

    * The distance from Stanford in California to MIT in Boston is 4320 km
    * The speed of light in vacuum is 300 * 10^6 m/s
    * The speed of light in fibre is 60 percent of the speed of light in vacuum
    * The speed of light in fibre is 300 * 10^6 m/s * 0.6 = 180 * 10^6 m/s
    * The one-way delay to MIT is 4320 km / 180 * 10^6 m/s = 24 ms
    * The round-trip time to MIT and back is 48 ms
    * The current ping time from Stanford to MIT over today's Internet is about 85 ms

    Es ez a legidealisabb szamolas szerint, csakhogy itt nem szamolnak az utvonalon kozbeeso szerverekkel, amik lenyegesen megnovelik a valaszidot. ;)
    A legidealisabb esetben is egy UK-ban elhelyezett szerver valaszideje lesz mindent beleszamitva legalabb 150-es, amikor nem tulzsufolt minden.
  • Torzonborz
    #160
    azinternetrűűűl !!!!
  • 0Fritz0
    #159
    A négy kérdőjelet kissé kevésnek érzem, legközelebb több lelkesedést kérnék.
  • ILLNeo
    #158
    mélyre ástad magad a témában...
  • Atkamon
    #157
    Ha megtalálod a választ, akkor írd le ide is légyszi...
  • kishandris
    #156
    Honann lehet letölteni a tera onlie-t????
  • menorel
    #155
    Nem hagytuk abba:) A blog is megy tovább és a játékkal is játszunk, én legalábbis biztos, de Cori is be szokott lépni.
    A Tera még nagyon messze van, de addig is nyitott szemmel követjük a játékot. Majd elválik, hogy mit hoz a jövő.
  • Anthrax
    #154
    Aion-t hh abba hagytátok ?
  • menorel
    #153
    Sziasztok, szeretném jelezni, hogy Varianceos csapatból jómagam, kiegészülve Corival és Fübennel, belevágtunk egy Tera blog projektbe. A blog persze a szokásos "Variance" égisz alatt jelenik meg. Elérhetősége:
    http://tera.variance.hu/
  • menorel
    #152
    Persze, outdoorban ez teljesen normális Island of Dawn-on (kezdőzóna) szinte csak ilyen "grind spotok" vannak. Anno még FGT#1-ben volt szerencsém megismerkedni ezekkel az instant respawnoló mobtengerekkel:

  • BEAST #151
    Fogalmam sincs, de szerintem lesz több ilyen is. A különböző beta gameplay videokban is lehetett látni, hogy a "nagyvilágban" is vannak csoportos kismobok, amik együtt támadnak/spawnolnak/megminden.
  • menorel
    #150
    (tudom, nem most irtad már a bejegyzést, de...) Ez az instance egy lvl16-os kis instance, a neve koreaiul: 밀수푼의 비밀기지, ami kb annak felel meg, hogy Csempészek titkos bázisa. Szóval nem kizárt, hogy ez a millió kicsi mob inkább csak az instance jellegéből fakad. De persze, ha ez mondjuk mégis tendencia lesz az instanceok esetén, én speciel azt sem tartom annyira elitélendőnek, végre egy kis hentelés instance szinten is
  • Atkamon
    #149
    Tényleg nagyon jó, jelentkeztem is fordítónak:) Ma amúgy kijött egy új gameplay videó GameTrailers-ön, nézzétek meg!
  • Anthrax
    #148
    Nagyon jó az oldal, nekem nagyon tetszik, főleg az interjú fordítás jó
  • finaltrekker
    #147
    Elnézést azoktól, akik nem szeretik a reklámot:
    Elkészültünk a terahun.info honlappal. Még alakítjuk, bővítjük és folyamatosan fordítjuk a cikkeket, de már működőképes az oldal. Regisztráljatok ;)
  • Enosh Chan
    #146
    töröld az accod.
  • L2Goku
    #145
    Azkéne még :D dehogy Lifeot tolom :D de MOn nincs valami sok :D
  • Atkamon
    #144
    Ma kijött amúgy GameTrailers-ön egy bemutató, amit az európai megjelenés hírét hozta. Már van EU-s oldal is, bár még nem működik. tera-europe.com
  • RaSzTaH
    #143
    goku te még azóta is az l2-t tolod? omfg
  • ApPa123
    #142
    bocsi h megkérdem nézegettem a google-ben de nem találok megjelenési dátumot v havidíjat valaki felvilágosítana légyszi?? Köszi!
  • Vicodine
    #141
    Miért ne lehetne egy hozzászoláson belül több embernek válaszolni?Ez a te szabályod vagy mi?:) Amugy meg nem kell a sértödés,nem érthetsz mindenhez te sem,biztos van olyan dolog amiben te vagy a jobb,de e témában sajna nem vagy jártas,ha csak azota nem lettél az! Felnött emberek vagyunk,hagyjuk már ezt az emo stylt pls!
  • L2Goku
    #140
    Mer kecseg vagy Beast:D:D:DD De ugyis lesz europai szerver ahova kb 50 es Pingunk lesz vagy kisebb , es amcsi szerverekre is csak 150 es ping van :P
  • Enosh Chan
    #139
    Ez nem ugy mukodik mint a CS
  • BEAST #138
    És pontosan miért is lenne 300-600 körüli pingünk?
  • Jakuza001
    #137
    Azert majd nem fogtok ti annyira orulni ennek a real-time harcrendszernek, ha majd legalabb 300-600 pingetek lesz es kb a palya masik szegleteben erzekel titeket a szerver mikozben valaki mast kellene utni vagy tapolni :D
  • Rorgosh
    #136
    Köszönöm MESTER, hogy jól megmondtad nekem a frankót, hogy milyen hülye vagyok, és nem értem az Aiont. De legközelebb légy szíves vegyél arra fáradtságot, hogy Netmesternek ne a nekem szóló válaszodban válaszolj.
  • Enosh Chan
    #135
    Mi baj van a skill nyomogatassal? :D vagy miert pont ezt irtad? :D
  • BEAST #134
  • kemelol
    #133
    Huha skilleket kell nyomogatni meg ugralni is lehet, milyen meglepo fordulat johet meg ?
  • Enosh Chan
    #132
    Tudom milyen jatek lesz, nem a szep cime miatt varom :) Csak azert gondoltam, hogy nem lesz benne ugras, mert azthittem, az is olyan dolog lesz mint a harcosok kozt, hogy nem mindegyik tud elugrani a tamadas elol :)
    Leginkabb azt remelem igazabol, hogy legalabb meg egy evig csinaljak ket okbol, hiaba kezd nagyon feljonni meg mindenki mondja, hogy jojjon mar ki, egy ev alatt fenyesre lehetne csiszolni a jatekot :) a masik ok meg... hat... szeretnek sikeresen leerettsegizni :D
  • finaltrekker
    #131
    Lesz. Asszem a fórumon olvastam, hogy a DPS-nél elég fontos lesz a kitérés és nem az +agi buffokat kell nyomni, hanem ugrálni kell :D Ez ilyen reflexXx játék lesz.
  • BEAST #130
    Azért remélem túléled... :D
  • Enosh Chan
    #129
    remeletem, hogy nem lesz benne ugras :S nem birom nezni ahogy nehany ember egyszeruen setal a varosban a tobbi meg pattog minte gy hulyegyerek
  • finaltrekker
    #128
    A, D: oldalazás
    W, S: előre, hátra
    Space: ugrás
    Ezek konbinációi: oldalra ugrás, hára szaltó, előre szaltó
    Egér mozgatás: irányváltás
    Bal egér gomb: fegyver használat
    Numerikus billentyűzet: Skillek

    Ezek mellett mit kezdenél még 20-30 vagy 100 skillel? Nem tudnád használni őket. Itt az köt le, hogy amikor healer vagy, akkor a közelébe menj a tanknak, hogy gyógyíthasd és közben félre ugorj az ellenséges mágus tűzgolyója elől, mert megteheted, nem nyomkövetős mint a többi mmo-ban, itt minden varázslat és fegyver odaüt, ahová céloznak vele. Aion-t soha nem próbáltam, de ha tényleg olyan, amilyennek írod, akkor az ottani koncepció életképtelen lenne a Tera-ban. B&S-ról pedig annyit, hogy mindenki azt várja, de 2011-től hamarabb nem fog megjelenni ázsiában, nállunk meg csak 1-2 éves késéssel (lsd. Aion, már 2007-ben GY.I.K. volt hozzá, hogyan lehet kijátszani a blokkot és így játszani ázsiai szervereken) és mire EU-ba elér addigra, már teli lesz moderálva, szétcincálva a játék, mert túl brutális és aberáltan véres a fehér civilizációnak. Rengeteg ázsiai játék van, ami itt nem jelenhet meg:P
  • L2Goku
    #127
    Gondolom még mindig nemlehet CB be bejutni sehogy:D v igen ?:D És Open mikorra várhato?:D
  • netmester
    #126
    hát nem tudom, nekem atól élvezetes egy játék hogy van kivel játszani, főleg 1 mmo. ez viszont lényegtelen mindenkinek más tetszik meg a játékban, ill más miatt játszik. mindketőnknek igaza van.
    részemről ennyi.
  • Vicodine
    #125
    Mindkét hozzászolásodbol látszik,hogy annyira nemvágod aiont,hogy azt el sem hinnéd utolag..:)Ezért,meg azért mert nem Aion topicban vagyunk,bele sem mennék veled egy ilyesfajta vitába,mert olyan dolgokat irsz itt hogy a hajam égnek áll:)) Netmester:a skillek nem azért kellenek egy mmoba hogy a sok kis pöcsnek legyen mit nyomkodnia,hanem azért hogy élvezetes legyen.Neked biztos az jön be ha van 2 gomb és azt nyomkodod felváltva(hiszen az csudegyszerü),az aztán tényleg érdekessé tesz egy pvpt pl.:) Neked Cabal lenne jó,ott egymással szemben beáll a 2 kari,és elkezdi ugyanazt a combot 10000000re is,mert nemlehet benne variálni a skillekkel.a sok skill lehetövé teszi a változatos harcrendszert,hogy ne mindig ugyanolyan szituácioba kerülj egy mobbal vagy playerrel,mert ha ugyanazt a szitut letolod 1000szer is,akkor nyilván egy kicsit beleunsz.Aionban is sokan nem "skillesek",ahogyan azt szokták mondani,fele skilljüket nem is használják,ki sem probálják,ráfogják hogy a másik jobb stb stb...,aztán amikor szembekerülnek vkivel aki használ mást is,és kifekszenek 1 sec alatt,akkor csak ennyi van h:LOL rohadt csiiiter.Ezért,és nem másért hiányolom TERAbol a nagyobb skillistát,mert érdekes kis MMOnak tünik,bár fizetni biztosan nemfogok érte hiszen B&Sig tuti Aion marad,de szorakozgatni kicsit ellehetne vele néha az ujdonság ereje miatt meg a grafika miatt:) Jelenleg Aion elég magasra tette a mércét grafikailag,de TERA azt bevallom jobb picit:P Bár ugyhallom a gépigénye is az lesz sajna,de hát vmit vmiért.
  • BEAST #124
    TERA E3 demo O_o