3809
Tera Online MMORPG - EU kiadó: Frogster Online - Megjelenés: 2012 tavaszán! EU zárt béták: 2012 első negyedéve.



| Hivatalos EU oldal | Variance: TERA Hungary (fansite) | Beginners\' microsite | Mini WIKI | Fórum (Variance) | YouTube channel (Variance) |

Információk újoncoknak | FAQ | YouTube | Facebook | Twitter
| Házirend: Ne flamelj, ne sértegess másokat, maradj a témánál, gondolkozz mielőtt hozzászólsz! |
| -> Hozzászólásaidban törekedj a tiszta és érthető megfogalmazásra és kövesd a magyar helyesírás szabályait. |


  • Vicodine
    #83
    Kb 8 skillje van átlag mindenkinek,de legyen 10...Nem oszt nem szoroz,nagyon kevés,de igazából tera az egy olyan game lesz ami elé csak egy kicsit hentelni lesz érdemes leülni,mert maga az irányítás az arra lesz jó,pvpre nemtudom elképzelni hogy jó lenne,és mint a videók mutatják, sajna így is van.Ez a non targetos dolog ez egyedül pvere alkalmas,mmoban nemfog ez annyira jol megvalósulni mint egy fpsben,itt más a látószög meg minden.Hentre viszont jó lesz,csak hát egy mmoban a pvp a lényeg...Akármennyire überbrutál prora megcsinálják a gamet,ez az fpses irányítás szerintem(meg akivel eddig beszéltem) nem egy túlságosan nyerő dolog egy mmoban,minden műfajnak megvannak a maga sajátosságai.A végleges verzióban max lvlen kiváncsi leszek milyen lesz egy pvp,de amiket eddig videókat láttam,kezdetleges tera ide vagy oda,enyhén szolva gagyik...Én is várom terát mert érdekesnek tűnik,nem fikázom,csak van itt 1-2 olyan tény amit nemárt figyelembe venni,mert van olyan dolog ami pozitív benne,de elég sok a negatívum is sajna,főleg ahogyan olvastam bétázgatások után,volt pozitív írás is róla de több a negatív.Az tuti h Aiont én le nem cserélem rá,szerintem Blade&Soulig..:D Láttam jó pár nevet ami várható idén,úgymond "nagydurranás" mmo,de szerintem Tera nem lesz köztük,hiába jön ki elvileg nyáron a ferdeszeműeknél.Még annyit ,h említetted aion skillrendszerét,hát toltam pár mmoval,de eddig messze ott van a legjobb skillrendszer,köszönhetően a nagy CDoknak,a rengeteg skillnek és chain rendszernek,hogy egyáltalán nemmindegy mikor mit nyomsz,itt nemlehet rátenyerelni a billentyöüzetre és nyomkodni mint hülyegyerek a csengőt..Az h vannak skillek amiknek van előfeltétele,pl egy knock back vagy ilyesmi,az külön jó,sosem tudod mikor kell használni az errevaló chaint...tera nyilván más lesz,de nagyon elkiabálni sem akarok dolgokat míg nempróbáltam ki,de az eddigiek alapján ez a véleményem,pedig eleinte nagyon vártam.Grindre azért jó lesz ha valaki felbasz agyilag itt gyors leölök 1000000000 mobot azt jó leszXD
  • DarkVen
    #82
    Látom sg még mindíg összehozza az mmorpg-s embereket :D
    Már jó ideje nyomon követem én is a Tera alakulását, és várom az eu\us obt-t is, bár csak reménykedni lehet, hogy még idén lesz. Az viszont biztos hogy benevezek rá ha kijön.
    vicodine #79: az hogy kevés skill van a játékban betudható annak, hogy még elég kisszintűek az emberek. cbt3-ban is kevés a 20 körüli pvp\pve videó, mert az emberek inkáb próbálgatták a különböző kasztokat és faj kombókat, és a rengeteg új területet fedezték fel. Mondtad hogy aionozol, ahogy én is, és 40 skilled van, nos nem hiszem, hogy a 40 skillt megkaptad lvl 10-en már, ahogy itt sem fogod, hanem szép lassan. a jelenlegi lvl cap lvl 40 Tera-ban is, addig meg még nem láttam leírást, de biztos lesznek még skillek.
    A fejlesztők egy másik dologra is büszkék, sztem joggal is, és ez az, hogy minden skllt másképpen fog elsütni egy másik faj tagja. Tehát ha indtasz egy aman slayert, az máshogy fogja az ütéseit kivitelezni mit egy Human slayer. és ez sztem még nagyobb változatosságot ad a játéknak. Ezzel együtt azonban rengeteg munkát is ró a fejlesztőkre.
    A játéknak is pont az a lényege, hogy ne csak egy target+ f1,f1,f1,f1 játék legyen (L2), mert aion is ilyen, csak nem f1, hanem f1,f2,f3,f4,f1,f2,f3,f4... :P a chain skillek inkább buktatója a játéknak mint előnye... nameg a chance-es skillek, pl templarnak a 40 skillből 20 csak akkor használható ha blockolt, a tobbi meg 10% esély alatt aktiválható csak... de a sorcinak szinte minden skillje fixen működik, szal vannak kivételek... de aionba most ne menjünk bele.

    Terának a legnagyobb újítása pont az, hogy nem csak a skillere kell hagyatkozni végre, hanem játszanod is kell a karaktereddel. pl figyelned, hogy mit csinál az ellenfél, reagálnod rá, kitérni előle, elugrani, blockolni stb, nem autómatikusan mennek. Egy könnyű páncélos karakter is sokáig kibírhatja, ha jól taktikázik, nem csak a páncél sebzés felfogó értékén múlik, hogy meddig bírod, tehát nem fogják a gear-ek olyan szinten befolyásolni a játékot mint pl aion, wow, l2... -ban.
    A másik nem elhanyagolható dolog, hogy céloznod is kell, nem csak egyszer kitargetolni az ellent és az f-eket nyomogatni orrba-szájba :D
    Szerintem a játék ötlete, és megoldásai nagyon innovatívnak és használhatónak tűnnek, bár nagyon nagy felelősség is jár vele, mivel hatalmas játékteret kell kidolgozniuk a fejlesztőknek, és nagyon nagy a kaszt/faj kombinációból fakadó balance kidoglozásának nehézsége is. Elmondható, hogy jó nagy fába vágták a fejszét a fejlesztők.
    Ahogy a városokat bemutató videkat és npc-ket néztem, még nagyon sok hiányzik, és a bent lévő npc-knek is csak egy része működik rendesen. A party és pvp renszer is még erős fejlesztést igényel, de próbáljunk hinni a fejlesztőkben, ezt már végre nem az NCfos csinálja, szabadabb kezet kapnak a készítők a jéték fejlesztésének irányában.
    Flash ahogy látom jól ellátja a fórumot videókkal, leírásokkal, nameg youtube mindenkinek elérhető, így folyamatosan várhatóak friss infók a játékról.
  • Vicodine
    #81
    Van vmi Teraról?Nagyon nagy a csönd,tán semmi új infó nincsen?
  • pharao
    #80
    Íme egy rövid CBT3 Review.

    click
  • Vicodine
    #79
    Hát így elsőre nehéz egyetlen gameról is megmondani hogy mi az ami pl bukta lehet benne,de egy félelmem van,ez pedig a pvp.Igen sovány egy mmohoz képest a skillista,ami nagyon unalmas és egysíkú pvpt eredményezhet, ez független attól hogy mik is azok a skillek,ugyanis akkor jó a pvp,ha van variállási lehetőség,nem mindíg csak ugyanazt a felállást tudja mutatni 1-1 kari,így nemlehet majd tudni mikor mit fog csinálni a másik,de ha csak 1-2 skill van az karcsú(én most Aionozom,ott a sorcimmal közel 40 skillt használok,és mindegyiket!).Márpedig mmo akar lenni a game,és mint ilyenben a legfontosabb a pvp,ezért játszunk vele.Amiket eddig láttam videókat pvpről,azok is sajnos ezt támasztják alá,hihetetlen unalmas.A pve az ott van nagyon,szerintem azzal senkinek nem lesz baja úgygondolom.A grafikán megint csak nemfog megbukni,szerintem ebben is egyetértünk...XD Maga az egész "rendszer" hogy hogyan fog működni,az viszont csak játék közben fog kiderülni,mondok egy példát.Régen amikor Lineage2öztem,akkor éveken keresztül minden nap alig vártam már hogy mikor logolhatok végre be,mert annyira volt mindíg mit csinálni,annyira magávalragadó volt a hangulata,egyszerűen aki belekóstólt,nemtudta letenni.Na ez a "plussz" ha meglesz a gameban,és a pvpt is kicsiszolják,betesznek választható irányítást,hogy minden player segge kilegyen nyalva az igényeknek megfelelően,akkor biztos be fog futni,de ha az alapvető dolgokat elkurják akkor jut arra a sorsra majd mint Aion,bár az most feltámadni látszik hamvaiból elég rendesen,de ha elkezdek Terázni,arra már biztos nemfogok várni 1 évet mire "becsiszolják" a gamet!Szerintem egy 3ik bétabeszámoló után több infó leszürésével jobban meglehetne tippelni hogy milyen irányba halad,ezért is várom már azt a franc beszámolót!:()
  • pharao
    #78
    Igen vége van már, de nem találtam még élménybeszámolókat. Jelen pillanatban is folyik a Game Developer Conference USA-ban San Francisco-ban ahol az En Masse képviseletében mutatják be a játékot. March 9-13, 2010. Tehát a hétvégére várható pár új infó, talán a következő Open Beta időpontja is elhangzik.

    Aki nem bír magával az addig nézegessen pár videót.

    rendermax's movie's : click

    Swear's channel : click

    P.S.: Kinek mi a véleménye? Milyen lesz a játék? Mi az amitől bukta lehet és mi az amit más MMO-kban jó dolognak véltél és szivesen látnád viszont ebben a játékban is?
  • Vicodine
    #77
    Vége van már a cbt3nak? Szívesen olvasnék róla élménybeszámolót
  • pharao
    #76
    Lvl 24-es Slayer skill bemutató és high lvl/boss mob!

    Érdemes HD-ben nézni.
  • MeoH #75
    Eleg tetszetos, nem esnek tulzasba, de teljesen jol hasznalhato es valtozatos kar.gen.
    Ps: Tudod a jo szivem...
  • pharao
    #74
    Eddigi összes lehetőség a character create-ben.

    Part 1
    Part 2

    P.S.: Mejó akik nem tudnak visszaolvasni mielött hülyeséget kérdeznek, azoknak válaszolni sem érdemes
  • MeoH #73
    Talan, ha a kerdes bepottyogese helyett elolvastad volna az utolso par hozzaszolast, magad is rajohettel volna, hogy most folyik a koreai zart beta. Szoval meg nem nagyon jatszhato a dolog. Es nem "ingye' letoltom azt nyomom ingye' jatek" lesz, hanem megvevos havidijas.
  • Norberto88
    #72
    Ezt a Tera Online-t honnan lehet letölteni? :) Mert találtam egy oldalt, de ott nem nagyon láttam downloadot...
  • pharao
    #71
    Új videók a neten azoknak akiket érdekel.

    lvl 20+ party öl egy magas szintű mobot/boss-t. [/URL]Itt van még egy.

    Tera kezdetleges craft és private shop. -> Én azt olvastam, hogy lesz AH csak még nem rakták bele, bár L2-höz képest már nagyobb előre lépés, hogy NPC-vel árulsz, nem a saját kariddal.

    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=D0xfVOwcCxE&feature=related]Egy kis barangolás.
  • pharao
    #70
    Nem tudom, hogy ki itt a moderátor, de nyugodtan törölheti az előző hozzászólásomat, mivel itt van a fordítása.




  • netmester
    #69
    hát egyelőre csak grafika miatt tudtam egy ijet kijelenteni, még én is csak reménykedek hogy jobb lesz ez a játék
  • Vicodine
    #68
    Nyugtával a napot netmester,mert a magyar gyerek aki játszott vele CBT2-n,iszonyatosan lehúzta,azért kérdezősködtem az irányítás választhatóságáról is,mert írta a srác hogy egyszerűen kezelhetetlen,meg úgy alapjaiban az egész game csak látványos,semmi más.Viszont az csak CBT2 volt,akkor ezek az újdonságok még nemvoltak,plussz azóta változtathattak az irányítás választhatóságán is.Meg a másik dolog a pvp.Egy MMOban az első és legfontosabb dolog a pvp,erre épül minden MMO,és ez TERAban nagyon kezdetleges,sok pvp videót láttam,egyszerűen valami hihetetlen unalmas nem is pvp hanem valami akármi volt,nembeszélve arról hogy ilyen bejelöléses alapon működik ha valakit leakarsz pkzni,így egyből a körülötted levő összes ember rádmászik,azon is kiváncsi vagyok mit változtattak.Tehát a felszín alá is kell nézni mielőtt kijelentesz valamit.Én bizakodom TERAban,mert megvannak az alapok egy fasza kis MMOhoz,de még kevés jelenleg...Az új skilleket majd meglátjuk miket hoztak ki belőlük,azok döntik el hogy milyen lesz a pvp
  • netmester
    #67
    asszem aion le lesz cserélve :D
  • pharao
    #66
    Ha már a skilleknél tartunk itt egy kis skill dömping. Várható fordítás hamarosan!
  • Vicodine
    #65
    Hát igen,olyan 10 skillig teljesen kényelmes billentyűzetről irányítani,de a többit már nehézkes,ezért jó egérrel nyomkodni a többit(remélem hogy nem csak 10 skill lesz/karakter:=/).Na majd meglátjuk,jövőhét végére már úgy is ha mindenigaz infódömpingnek kell lennie CBT3 után
  • pharao
    #64
    Péntek hajnali 1:00-tól már megy a CBT3. Az irányítás sztem WASD alapon működik de talán kattingatósra is be lehet állítani. A skilleket pedig a sima 1-9 és F1-F9 gombokkal fog menni, de skillekre kattingatni nem sok embert láttam a videókban. Tehát lehet, hogy valóban nem lehet, vagy mindenki 5-10 évnyi RPG-zés után már tudja használni a gyorstabot :P . Elég nehéz megmondani, mivel Frapsolt felvételekből kivették a kurzort.


    Na és itt van pár újdonság az érdeklődőknek.

    Castanic Male és Human Female karakter készítés.
    Egy kis repülés két város között.

    Néhány kép a végére:

    (A még be nem mutatott fajok)
    Elf Male:

    Popori Female:

    Aman Female:


    Valamint a térkép:
  • Vicodine
    #63
    Flash úgylátom te azért jártas vagy TERA téren,nem olvastál róla valamit,hogy az irányítást lehet-e majd változtatni?Mert jelenlegi tudásom szerint van egyfajta irányítási lehetőség,ami ugye nembiztos hogy mindenkinek fekszik,még ha a fejlesztők arra az irányítási módra is szánják a gamet.Gondolok itt arra hogy én pl Aionban is eléggé sok skillt nem gombal,hanem egérrel ráklikkelve nyomok el,de ugye ez jelenleg terában nemlehetséges.Nyilván itt azt is figyelembe kell venni hogy konzolon is kb egyforma legyen mint PCn,na de a PC egyik jellegzetessége hogy billentyű+egér combóval lehet gamelni,ami ugye alapból másfajta irányítást tesz lehetővé.Remélem CBT3 után jobb képet fog festeni az egész TERA,mert CBT2 alatt még tényleg csak egy "kis béta valami"volt az egész,de azért tetszetős külsővel.Remélem idén még mi is bétázgathatunk:)
  • Vicodine
    #62
    Elvileg már megy a CBT3 ugye?
  • pharao
    #61
    On February 17, Tera's developers held a press conference concerning the 3rd CBT for Tera.

    -19 new hunting zones, cities, and dungeons

    -Castanic Males and Human Females have been added
    -Any race will be able to choose any class
    -High Elf Males and Popori Females will only be available as NPCs (presumably to be completed and made available for playing at a later date)

    -68 New skills
    -Hunters can now set traps and use the charge ability while running
    -Healers given new skills to simplify the healing of a specific character

    -Party Matching System
    -Item Trade through NPC's (Only in large cities)
    -Both features to be further developed based on feedback from players
    -Items can be sold through item agencies as well (Player Shop)

    -Improved character customization (Variety of Hairstyles & Faces)
    -Ability to select character's voice

    -Updated UI

    -Ability to jump, swim, and climb
    -Level cap of 40
    -Mount System
    -Political system known as "Parliament" in which the Lord is chosen by vote
  • Vicking
    #60
    Hol lehet letölteni?
  • Vicodine
    #59
    Hát remélem hogy tesznek bele bőven skilleket még,mert amit eddig láttunk az eléggé karcsú:/ De még csak bétázgatunk,van remény:)
  • netmester
    #58
    jól néz ki:D
  • pharao
    #57
    Na csak hogy feldobjam egy kicsit a fórumot, meg hátha végre elindul a csevegés találtam néhány új infót.

    Február 26.-tól március 7.-ig fog tartani a 3. Closed beta test. 20.000 tesztelőt engednek fel a szerverekre. Újdonság lesz majd az ugrálás, úszás, hegymászás, kibővített térkép ami 11 új helyet tartalmaz valamint 3 instance zone a csapatjátékosok kedvéért és új skillek. Bemutatásra fog kerülni a Human nő, mint választható karakter tipus és a Castanic férfi. Forrás: www.terafans.com






  • netmester
    #56
    pláne ha addigra lessz 3d monitora mindenkinek :D
  • Vicodine
    #55
    A legnagyobb baj az ezzel a gameval,hogy tulságosan sokára jelenik majd meg.Ha jól olvastam,úgy nyár környékén várható majd koreában,ami annyit jelent hogy hozzánk majd jövő év eleje fele érkezik,kb ennyi idő szokott eltelni az "emberi nyelves" verzióig.De addigra már lesz egy B&S,lesz egy C9,meg ha a fejlesztések beérnek Aionba,ott is még lesz mire számítani,nagyon összekaphatja magát,és ennyi konkurensel már nem lesz akkora a fénye a dolognak,és hiába mondják majd hogy "ez más mint a többi",mert alapjaiban ez is egy MMO.De más lenne ugye a helyzet ha már most kiadnák,csak hát ahogy olvastam róla,igen csak sok a hibája,CBT3as beszámolóról majd nagyon kiváncsi leszek,hogy az alapvető hibákkal mittudtak kezdeni,mert nekem kegyetlenül tetszik a gamma,de ebben a formájában nemkezdeném el,és csak az vígasztal hogy bétázgatás van még,és akármi is lehet belőle,főleg ha azt vesszük alapul,hogy ez a brigád már dolgozott egy Lineage 2ön is,ami ugye a mai napig ott van a toppon és egy ikon,de itt egy másfajta dologgal próbálkoznak,remélem sikerül is nekik,mert látványra nagyon odab***.Persze hallottam olyat is hogy nemszámít a grafika blablabla,a játékélmény a fontos....Nem a francokat,2010et írunk,nemakarok elavult grafikát..:D Bízom benne mire hozzánk eljut,addigra olyan lesz a game,hogy ezt "látni kell mindenkinek" dolog..:D
  • pharao
    #54
    Új infó és Videó!

    Hamarosan érkezik a 3. CBT -> várható új videók és infók.
  • Vicodine
    #53
    már megtaláltam az infót nemszoltam:)
  • Vicodine
    #52
    Skacok lenne egy kérdésem.A kasztok úgy működnek mint Lineageben,hogy vannak fajok,és azoknak mindegyiknek meg van a saját alfaja(jelen esetben ugye berserker,sorcerer,priest....stb),amik a másik fajétol bizonyos statokban eltérnek,vagy van a 8 alapkaszt,és max a skin más??
  • BEAST #51
    Elindult a cursegaming Teras oldala.
    Terafans
  • RaSzTaH
    #50
    nagyon sajnáljuk
  • Jockey
    #49
    annyi baj legyen..
  • DAK3
    #48
    ez fizetös lesz neee:S:S hát eztse nyomom akk...
  • netmester
    #47
    ahogy elnézem ez a játék lessz az amit vártam, hogy mikor lessz ijen
  • pharao
    #46
    Bocsi a double postért, de ez lemaradt: PVP Vid
  • pharao
    #45
    Hello mindenki!
    December 8.-án meghírdették a Focus Test-et, ami annyit jelent, hogy ismételten egy closed beta indul (számszerint a 3.), de most meghírdettek 250 helyet U.S. és EU játékosok részére is. Az ok az volt, hogy elmondásuk szerint kíváncsiak a nyugati emberek szokásaira és véleményére is a játékkal kapcsolatban és persze várják az okosabnál okosabb visszajelzéseket is, hogy mivel tehetnék jobbá az egészet. Tegnap azaz 11.-én volt a sorsolás és a bekerültek ma és holnap kipróbálhatják. Összesen 20 órát kaptak a tesztelésre.

    A hír innen származik!
    A tezstelők véleményeiről pedig itt olvashattok!
    A 2. Closed Beta teszter élménybeszámolojáról pedig itt olvashattok!

    Bocsi, ha már ezek voltak, gondoltam hátha érdekel valakit.
  • netmester
    #44
    elég vegyigyümi lessz :D