21741
  • Danecay
    #18080
    Nem is állított senki mást, csak azt írtam, hogy a játékban nincs semmilyen visszacsatolás az ERS jelenlétéről, működéséről, állapotáról, vagy hogy bármilyen teljesítménytöbbletet eredményezne. Mint ahogy Te is írtad, "le van programozva", ezért automatikus, így persze bele lehet képzelni, magyarázni, hogy jelen van, és mivel automatikus, ezért nincs szem előtt és nincs kontrollunk felette, de gyanítom, hogy éppen ezért nincs is megcsinálva a játékba, legalábbis és még nem vettem észre, hogy lenne az elől haladó lámpájának időnkénti villogását leszámítva, de ez utóbbiba sem vagyok biztos csak mintha rémlene :)
  • Timbu
    #18079
    Csakhogy korábban a pilótára volt bízva, hogy mikor használja fel a KERS által termelt energiát, a hibrideknél viszont előre "le van programozva", hogy a pálya melyik részén hajtson. Amit legfeljebb hiányolni lehet, az az overtake gomb, ami felülírja ezt.
  • Danecay
    #18078
    Bár nem vagyok MOD-er, de elég erős kétségeim vannak afelől, hogy ez így működne, kiváltképp, hogy az F1 2015, a korábbi részekhez képest már egy újabb, továbbfejlesztett engine-el dolgozik, változott a játék kódolása, feltehetően le sincs programozva, nincs billentyű vagy gomb hozzárendelve, stb. Abban viszont van igazság, hogy az ERS rendszer vagy annak működése nem igazán fellelhető a játékban, szemben a 2013-ig használt és játékban is használható KERS rendszerrel szemben.

    MOD-okat egyébként itt (is) találsz a játékhoz: Race Department
  • Charlie master
    #18077
    Konkrétan az a mappa érdekelne vagyis az a rész ami a kers a játékban. Szeretném átrakni a 2015 F1 játékba. Korában olvastam valahol,hogy többen megoldották de nem találom azt az oldalt ahol le volt írva,melyik mappát kell átrakni. Elvileg a 2015 Forma 1 játékban is kellene lenni Ers-nek ami a Kers helyett van de sokan irták,hogy a játékban nincs benne. Nem is lehet érezni,hogy valamikor is erősebb lenne az autó. Tudnál segíteni abban,hogy mit kell csinálni,hogy működjön a 2015-F1 játékban a kers és ehhez mit kell átrakni a 2013-as F1 játékból.Köszi.
  • Danecay
    #18076
    Mi érdekel konkrétan, nem hiszem, hogy van kifejezetten KERS mappa, a játék inkább adatbázisból dolgozik, amit a megfelelő segédprogramokkal lehet szerkeyzteni.
  • Charlie master
    #18075
    Az F1 Pc játékban 2012.2013. melyik mappa tartalmazza a KERS mappát? Tudnátok ebben segíteni? Köszönöm
  • lac coo
    #18074
    Akkor a szokásos megapromó a Codematerstől :))
  • Totti5
    #18073
    Júni 14től E3, tavaly ott voltak a 2015el.
  • lac coo
    #18072
    Már azt hittem jött valami cucc az ideiről ! :))
    De jó kör .
  • Totti5
    #18071
  • Danecay
    #18070
    Pár infó a meghívott/kisorsolt tesztelőktől/érdeklődőktől:


  • lac coo
    #18069
    Es mi lett ebbol ?
  • szabii98
    #18068
    Itt egy survey a Codemasters-től.
    "The first stage of which is this survey here, which will help us understand how you like to play F1 2015 and how you’d like to see F1 games progress. Your answers will help us to shape the franchise."
  • Danecay
    #18067
    Volt már! :) Na de innen is látszik, hogy repül az idő. Nem is volt olyan rég és közben a Wii-s F1-el játszó kölyökből igazi pilóta lett mi pedig végig e közben a monitorjaink előtt tekergettük a kormányt :)
  • lac coo
    #18066
  • sertrex
    #18065
    Félreértettél! Nem a PC-n játszók közül vannak többségban a kormányt használók, hanem a kozolosokhoz képest vannak többségben a kormányt használó PC-sek.
    Egyébként visszatérve a Steam kimutatásokhoz, amihez itt van helyesen a 2012-es, nem csak az eladásokat érdemes figyelni, hanem a tetszési index csökkenését, azt hogy hányan játszanak multiban, meg ilyeneket. A megjelenéskor is azt mondtam, hogy szerintem a 2015 a legjobb a sorozatban, de még ez is nevetségesen messze van a jótól, főleg ha szimulátorosabban nézem, amit itt a kormány kezelésre értek. Egy autósjátéknál már elvárható, hogy hogy legalább egyenrangú szinten foglalkozzanak a gamepad és a kormánytámogatással. Az már csak bónusz ha még billentyűvel és egérrel vagy más egyébbel is vezérelhető.
    A Dirt Rally egyébként is bizonyítja, hogy a CM tisztában van azzal, hogy van kereslet a szimesebb felfogás iránt. Nem értem, hogy egy exclusive F1 játéknál ez miért nem megoldható. Az se magyarázat, hogy CM-en belül más stúdiók készítik a két játékot, mert az EGO-t használja minkettő, vagyis már volt egy évtizedük vagy több, hogy megírjanak egy rendes eszközkezelőt.
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2016.03.07. 11:58:25
  • Totti5
    #18064
    "a PC-n játszók többsége használ komolyabban kormányt az autósjátékokhoz"

    Egy kis réteg. A többség nyilakkal megy...

    Igazából mindegy mit csinálnak az úgy sem lesz jó. Liszenszelt évadot hoznak abban meg nagyon jó, legjobbak, de ezt a nép meg nem érti és nem is értékeli. Nekik minden évben teljesen más kell ( interjú, dobogó, látványos semmire nem jó dolgok ), a kis de lényeges változásokat meg nem veszik észre ami adja az ízét ( a versenyzést!!!!! ). Ugyan olyan autók, ugyan olyan pályákon mennek... ez jött le a 2015ben az átlagnak, amikor egy teljesen új játékot kaptunk és ennek kellett volna a legnagyobbat durrannia, mert a leglátványosabb fejlődésen esett át a sorozat, de nem és még jól meg is lett rugdosva.

    Majd ha nem lesz F1 játék ( vagy ilyen Milestone kókleroktól, vissza lesz sírva a Codie ).


    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2016.03.07. 11:15:06
  • sertrex
    #18063
    Nekem erről az jut eszembe, mikor egy focicsapat éppen annyit játszik, ammennyire érzésük szerint szükség van, mert erőt gyűjtenek, mondjuk egy BL ki-ki meccsre, azután az utólsó percben kikapnak egy góllal. A CM abban különbözik, hogy egy öngóllal kapott ki a hosszabbításban(ugye késett, csúszott a megjelenés). Itt látható, hogy már a 100000 példányt se érték el a tavalyi résszel. Tehát eléggé erőltetett az az elmélet, hogy a többség úgyse használ kormányt és akkor meg minek csinálják meg rendesen. Ugyanis az állítólagos többség is egyre fogy. Tehát éppen beleférne, hogy valami komolyabb funkcióval próbálkozzanak, ugyanis 2014-ből, 2013-ból, 2012-ből, a 2011-ből, a linkeken látható példányszám fogyott. És ahhoz ugye nem kell atomtudósnak lenni, hogy pont a PC-n játszók többsége használ komolyabban kormányt az autósjátékokhoz és valamiért ez a szegmens kezd nagyon elfogyni. Még úgy is, hogy ez az egyetlen elérhető, hivatalos F1 játék ezen a platformon, persze a konzolokon is, de arról nincs adatom, hogy mennyire volt sikeres/sikertelen. ;) És nem gondolom, hogy a CM-nél csupa hülye dolgozna. Azt meg pláne nem, hogy nem értenek ahhoz amit csinálnak. Tehát, egy lusta, trehány banda. És nem hiszem, hogy ekkora zuhanórepülésnél van olyan magyarázat, hogy a többség úgy is veszi, minek dolgoznánk rajta, mert szerintem most már mindent be kelllene vetniük, hogy visszahódítsák a közönségüket. Persze ez csak az én véleményem és lehet, hogy a többségnek így is megfelel ez a játék. :P
  • Timbu
    #18062
    Csak míg a billentyűzetes emberek minden ötödik részt veszik meg, mert ez is csak egy játék a sok közül, addig a kormányosok elég fanatikusok hozzá, hogy az összeset megvegyék. Most meg egyiket sem veszik meg már egy ideje...

    Valószínűleg Dirt 3-ból is sokkal több fogyott konzolon, mint a Dirt Rallyból fogyni fog.

    De továbbra is azt gondolom, hogy ide R3E szerű, folyamatosan fejlődő keret kellene, minden évad egy DLC, aztán gyűjtsd össze egy játékba az összes évadot, ha akarod. Plusz ha akarod, játssz karrier módot 2010-től kezdve...
    Utoljára szerkesztette: Timbu, 2016.03.07. 06:54:24
  • lac coo
    #18061
    Ilyen F1 johet, bar nekem is inkabb egy regi Grid tiousu jatek kellene jo ffb vel , fizikaval :)
  • Alexease
    #18060
    Valszeg a Codies is tudja, hogy a kormanyosok/szimesek koreben nepszerubbek lennenek, ha normalisan megirnak, de mivel kis szazalek hasznalja rendesen kormannyal (a 180 fokos, FFB nelkuli vagy rezgos kormanyosok is a gamepad-esek koze tartoznak), nem eroltetik rendesen megirni. Egy alap, normalis FFB kormanykezeles valszeg nem bonyolult, de az igenyek es foleg a kismillio kormanytipus miatt (ami kozott van nagyon egyszeru es tobbszazezres is) "vegtelensegig" bonyolodhat, eleg sok buggal es anomaliaval.

    En azert remenykedem (nem mintha olyan nagy F1-es lennek:)), hogy a Dirt egy kezdet vagy teszt volt, es mivel "fuggetlen" a dolog, a billgamepad reszt nem erinti, talan raallitottak 1-2 embert, akik az utobbi 1 evben ezzel foglalatoskodtak. Ha nem is most de talan mar jovore lehetne valami valodi valtozas. Persze jobb lenne most:P
  • lac coo
    #18059
    Dirtel nekem nincs nagy bajom, az ffb eleg kamu, de be lehet jol allitani. Az aszfalt az viszont botrany, nekem sehogy nem tetszik.
    Igazabol CM nek is illene mar tovabblepni, egy normalisabb fizika iranyaba, ma mar nem is hiszem, hogy megel barmi ami minimum nem szimkade.
    En varom az idot mikor rajonnek erre :))

    De igy elsore a Dirt nagyon jo, csak igy tovabb.
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2016.03.06. 13:43:30
  • Alexease
    #18058
    A Dirt-hez hasonloan fizikaban, kezelesben kellene elore lepniuk, csak nem kellene ott megallni, mert sajnos a Dirtnel is elfogyott a lendulet, mert jobb mint volt, de meg messze nem az igazi, aszfalton eleg szar erzes.

    Kozvetlenebb kormanyzas kellene, nem effektekbol hanem felfuggesztesbol es gumibol szamolva, nyomatekbol es nem "eltekeredesbol" (gamepadre persze maradnia kell az effektes resznek), normalisabb allitgatasokkal (cockpit, fov, tukrok, hangok, pilota dinamika stb.).

    Nem kell hyper fizika, gumi meg akarmi, ez nem az a program, raadasul, ha meg lenne, hasznalhatatlan lenne meg a szimeseknek is (foleg rendes versenyben).
  • Alexease
    #18057
    Valszeg nem ilyen szinten terveztek a folyamatos kiadast, gondolom azert valami nagyon aktualisat szerettek volna kiadni, es ev kozben foleg a festeseket, autokat, palyakat, eroviszonyokat, esetleg a videokat frissitettek volna. Az sem rossz, de ahhoz is kell a 2-3 honap amig elinditjak, 1-2 honap alatt lehetetlen lemodellezni az osszes autot es rendesen osszerakni a programot.

    De ha bevetnek az osszes kulsos embert es lehetoseet, elvileg aprilis vegere ossze tudnak rakni a tartalmakat az indulashoz, foleg ha marciusig csak az engine-nel fogallakoztak es a vegletekig teszteltek.

    Ilyen licenszes, sorozat feldolgozos cuccba nem sok ujdonsagot, meglepetest, eredetiseget lehet belegyomoszolni, nem lehet benne ilyen-olyan auto, palya vagy tartalom, nemlehet repulot kergetni es mas baromsagok;) Igazabol azt kell(ene) megbecsulni, hogy van 1db autos jatek a piacon, ami megprobal minnel kozelebb kerulni az igazihoz. Ezen kivul nincs mas ceg, program, jatek, sorozat ami ezt tudja (autos). (Esetleg a NASCAR volt, amt probaltam, de vezetesre eleg gazos volt. A rallys cuccok is hianyosak, fantasyk, extrasak meg egyebekkel operalnak.)
  • lac coo
    #18056
    Tavaly meg ez volt a terv , ha jol emlekszem, csak aztan nekem ugy tunt durvan elcsusztak az uj enginnel....
    De hat ha elso futam elott kitalalnak egy teljesen uj kieses idomerot, az ugy nehez lesz .:)

    Szerintem nem is banjak , hogy lejar a licensz, tobbet artottak maguknak mint hasznaltak, mindenki egy teljesen uj jatekot vart minden evben, aztan jott a lehuzas .
    Meg en sem bannam, koncentraljanak valami jobbra , a Dirt nagy meglepetes volt, ilyen komolyabb cuccoknak jobban orulnek, F1 et meg milestone majd kiadogatja ....
    ( Mondjuk az tenyleg vicces lesz ha mas kaoja meg majd, azert szabalyokban ott volt a toppon, mindenki mas felkotheti a gatyat..:))
  • Alexease
    #18055
    Talan bevallalhatnak egy evvadban a nonstop-koncepciot (persze ebbe az F1 licensz is durvan beleszolhat): a szezon kezdetkor kiadni; frissitett engine-nel (arra volt ido); foleg elozo evi es minimalisan (teszt idoszak) frissitett tartalmak (foleg festesek, csapatok, pilotak); aztan 2 hetente 1-1- promoval tolni bele a cuccokat (rendes ujra modellezett autok, festesek stb.).

    Az atlag "leszedem es nyomom" jatekosnak ez igy gaz, de a folyamatos 9 honapos 2 heti promo, megjelenes, frissites miatt mindig eloterben lennenek, mindg lenne valami ujdnsag, es a warez is maceras lehetne.

    Max lehetne ket verzio: az egyik az elozo, a masik a "szokasos" ev kozbeni/vegi full verzio.
  • Danecay
    #18054
    Legalább indokolt lesz a csúszás :) A promóra nem gondolnám, hogy jelentékeny időt és energiát fordítanának az utóbbi részeknél tapasztaltak alapján. Valamelyik játékkiállításról kapunk majd egy kazal kézi kamerás, telefonos, tabletes felvételt, majd kidobnak egy hivatalos trailert és jön a játék.
  • Alexease
    #18053
    Nekem is total raer;) A 2015 jo volt, megvettem, de meg se merem nezni mennyit hasznaltam, de nagyon durva Ft/ora hasznalati ertek jonne ki:DDD

    Ja, tul soka program, nincs szivem kikazni, igy nem jutok egyrol a kettore. Valamelyik nap neztem a Wreckfest-et, amit legalabb fel eve el sem inditotam. Raallitva a kormanyt, meglepoen jo lett. Nem volt idom tesztelni, plusz a gepem is leallt kozben (nem birja a gyurodest), de 1-2 rovid verseny alapjan, nagyon jkat lehetne vele csapatni.

  • lac coo
    #18052
    Nekem ráér, idő úgysincs semmire, dirt rallit se kapcsoltam be ezer éve, ha van valami kedv idő játékra, akkor meg kell gondolni mi legyen az :))
  • Alexease
    #18051
    Vag bevallaljak a kritikakat es kiadjak az elozo rendszerrel, vagy ismet csusznak (relativ) nehany honapot ha ossze akarjak rakni es tesztelni;)
    A licenszelt sorozatokkal mindig ez a "gond", mindenki logikusan szezon kezdetre varna a megjelenest, de akarmilyen jo a rendszeruk, lehetetlen osszerakni, az elso hiavtalos versenyig infok sincsenek, pikk-pakk nem lehet lemodellezni egy csomo uj autot, megcsinalni a festeseket, a hangokat, szanalyokat, pilotakat stb. (A fizika felejtos, mert ez nem az a program, meg amugy sincs kulsos ember aki a tutit megkapna:P)
    Realisan 3 honap kell amig osszerakjak, tesztelik, promozzak, kiadjak. Ha valami kozbejon, lazan becsuszik meg 1-2 honap.
  • lac coo
    #18050
    CM-nek megint feladták a leckét, az új kieséses időmérő rendszerrel ! :DD
  • HJ
    #18049
    Én egyelőre maradok a 2014-nél. A hibáival együtt. Igaz, nem az alap verziónál, mert már jócskán szét van moddolva :) Az összes kocsinak megvan már a 2016-os festése is. Aztán ha megjelenik a hivatalos F1 2016, majd látjuk milyen lesz.
    Utoljára szerkesztette: HJ, 2016.03.06. 09:15:37
  • Totti5
    #18048
    Maya jóslat!

    ( várom a bejelentést, jó lenne még! hamarabb tolni mint a tavalyi kiadást, de addig bőven elleszek a 2015össel is, mert ahogy kezdődik a szezon megjön a hangulat és sokat fog pörögni )
  • Danecay
    #18047
    Mégis mi alapján?
  • lac coo
    #18046
    Pedig azt igertek januar elsejen kiadjak az ideit....
  • akyyy
    #18045
    tudom hogy gyűjtő topik, ez egyedül a codinak szól, a második pedig helyes xD
  • Pitti
    #18044
    Szerintem a bannerra gondol, és még nem vette észre, hogy ez egy játék topikja, valamint a Te fejlécedben lévő válasz gomb volt közelebb
    Utoljára szerkesztette: Pitti, 2016.03.02. 12:00:33
  • lac coo
    #18043
    Mivan ?
  • akyyy
    #18042
    loool, 2015, mikor már 2016 van
  • lac coo
    #18041
    PC Version Changelog

    Game

    Added a Strict corner cutting rules option and made the strict rules even stricter than they were previously following community feedback.
    Added support for the Thrustmaster T-150.
    Fixed RPM and flag information sent to UDP outgauge devices.
    Multiplayer

    Fixed an issue where host migration wouldn’t work a session lobby.
    Fixed an issue where the host would be unable to see a client’s car after they selected the “return to garage” option.
    Fixed an issue where a session would fail to start if multiple players joined simultaneously.
    Fixed an issue where a player could be prevented from leaving their garage after another player selected the “return to garage” option.
    Fixed an issue where players could not change their tyres on the grid after completing an earlier OSQ session on the same track.
    Sports Updates Part 2

    Updated the car model / livery for Mercedes, Ferrari, Williams, Force India, McLaren, Lotus and Manor.