21741
  • lac coo
    #18280
    En amiota az eszemet tudom, ha mas nem is ,de az F1 -et mindig is kizarolagos licenszel csinaltak...
  • Totti5
    #18279
    Mikor volt szabad a vásár és hogy több csapat tolta ki az F1 évadot? ( vagy bármi mást )
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2016.07.26. 20:58:53
  • sertrex
    #18278
    Hol olvastad, hogy azt írtam, hogy ilyet mondott valaki?
  • sertrex
    #18277
    Nem. Annak idején meg lett pályáztatva. A Codis olyan összeget nyögött be, hogy mindenki kiszállt. Visazont ezért a Codies a kizárólagosságot is kikényszerítette. Csak hogy tisztában legyünk a dolgokkal. Még a végén úgy jön ki, hogy a FOM pisztolyt fogott a CM fejéhez. :DDD Csak hogy tudd a FOM-nak az még jobb lenne ha többen fizetnének licensz díjakat. LEGALÁBBIS ÜZLETILEG. :))
  • Totti5
    #18276
    Ilyet senki nem mondott, felesleges ferdíteni és átmenni hülyeségbe.
  • sertrex
    #18275
    Ja! Ha még sokáig folytatjuk, kiderül hogy még szimulációban is jobb mint az AC. :DDD
  • Totti5
    #18274
    "ha egy cég kizárólagos jogot akar"

    Még mielőtt a rá lenne rántva hogy a Codie kizárta a világ játékfejlesztőit az F1ből, NEM ŐK SZABLYÁK meg, hanem a FOM.

    Mikor jött páthuzamosan több F1 játék?
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2016.07.26. 20:52:12
  • Totti5
    #18273
    Ja. Gumiszabályok? mert az olyan egyszerű. Keverékek, kopások, viselkedések. Hisz az ember tudja mi mennyi mert lássa a TVben. És ezt is megcsinálták minden évben korrekten. ACban n+1 autón akármilyen fantázia gumi meg egy másik dolog.
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2016.07.26. 20:46:45
  • sertrex
    #18272
    Hát igen, ahhoz már azért valamit le kell tenni, ha egy cég kizárólagos jogot akar. Lehet, hogy tényleg sehol se volt ilyen szintű versenylebonyolítás, de ennyit senki se tett le még azért hogy csak ők egyedül csinálhassák. Ilyenkor azért már kötelesség is van nem csak jogosultság. De emellett már nem is igen jut a fontosabb dolgokra, mert hát az egy éves határidő is szorít. :DDD
  • Totti5
    #18271
    S még rádiózás van ebben, tényleg. Ezt is beletették... más meg nem.
  • Totti5
    #18270
    Láthattuk hogy rally esetén mi a minimum. Milestone bemutatta. S hogy mit lehet belőle kihozni magas színvonalon a Codie szintén bemutatta : Dirt Rally.

    Láthattuk hogy liszenszelt sorozatnál mi a minimum másnál. Pl RRE DTM, WTCC és láthattuk hogy a Codie hogy csinálja.

    Láttuk, megmutatták, magasan mindenki felett járnak és használják fel/ki a liszenszet.

    Versenysorozat liszensz mindig is kizárólagos volt, ez nehogy már a Codie hibája legyen. Volt előtte annyi év megmutatni.... Nem sikerült senkinek.
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2016.07.26. 20:42:59
  • lac coo
    #18269
    Jó, erről nem vitázok, lassan húsz éve játszom ilyenekkel, sehol nem volt ilyen szintű versenylebonyolítás ....
  • sertrex
    #18268
    Igen, pontosan. Ez a kötelező minimum, hogy hozzák egy olyan játékban a minimumot, amihez rengeteg pénzzel jutottak hozzá, úgy hogy másnak esélye sincs megmutatni, hogy milyen F1 játékot csinálna. Így persze könnyű kijelenteni, hogy a Codemastersen kívül senki se tudna ilyet felmutatni. :DDD Esetleg mutass egy olyan játékot amelyikben van licenszelt versenyszéria és rosszul van megvalósítva benne a szabályrendszer. Mert CARS-ban, AC-ban csak általános autóversenyszabályok vannak. Olyanok, mint zászlószabályok, pályalevágás, stb...
    Az meg eléggé jól működik. Persze nem tökéletes. Ugyanúgy ahogy az F1-ben se teljesen jól vannak megoldva bizonyos dolgok. Pedig itt csak egy dologra kellene figyelni, az F1-re.
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2016.07.26. 20:37:16
  • lac coo
    #18267
    Jah, hozzák a kötelezőt ? :DDD

    Szabály, igen csak egy van, másban több van az se jó .,sokban csak egy van az se jó ....
  • sertrex
    #18266
    Mondjuk AC-t, CARS-t lényegesen többen választottak, tehát azért igény lenne a szimulátorosabb dolgokra. Az eladások ennyit azért megmutatnak és attól még nem lettek mainstream játékok. A szabályrendszert meg azért megint csak nem kellene annyira felmagasztalni, mert az a game csak egy féle rendszert használ, nincs GT, Le Mans, stb... Mondjuk azért kiváncsi leszek, hogy az új rádiószabályokat hogy fogják belevenni a játékba. Gondolom csak könnyebb lesz vele a dolguk, mert nem kell annyi szöveget belevenni. :)))
  • sertrex
    #18265
    Mondjuk az is csak éppen a minimum, hogyha már kizárólagos jogot szereztek az F1-hez, (így kizárva minden esetleges versenytársakat), akkor követik és megvalósítják a játékban a szabályrendszert és az egyéb F1-et éríntő külsőségeket. Nehogy már megkoszorúzzuk őket aranykoszorúval mert a kötelezőt azt hozzák. :DDD
    Nem írtam, hogy szimulációban érje be a az AC-t, iR-t. Csak a kormánykezelést kellene hasonló módon elsajátítani.
    Mindenesetre a Forza és a GT valamit jobban csinál mert nincsenek ekkora zuhanásban. Talán onnan is tanulhatna valamit a CM. :O
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2016.07.26. 20:09:20
  • lac coo
    #18264
    pl melyik melyik másik játékban van ilyen szabályrendszer, vagy ilyen karrier ? :DD Semelyikben. Még próbálkozás szintem sem .
    Az eladásokat letojom, ha az lenne a cél olyan játék lenne, hogy már rég nem érdekelne :)
    Te nem veszed meg mert nem szép a karakter textura, én meg örülök a pttáblának vagy a manual startnak ! Ez ilyen dolog ....:)
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2016.07.26. 20:07:56
  • adam46
    #18263
    Te most ugye csak viccelsz? :D Mi olyan van benne, amit egy másik cég nem tudna megcsinálni? A csökkenő eladások pedig alátámasztják, hogy nagyon nem jó úton jár a codi.
  • lac coo
    #18262
    Azert azt megnezem majd KI MER hivatalos F1 jatekot fejleszteni a CM F1-e utan !!!!:) Gyanitom ha arra kerul a sor lesz para, hogy hulye vagy, mi ennek a negyedet nem tudjuk igy megcsinalni ! :)))
  • Totti5
    #18261
    Talán annyiból jó volt így hogy most a nehezebb kezelést a jobb AI nem kapta a fikát, mert leragadtak a felületes dolgoknál ( SC, karrier ). Na majd most :)
  • lac coo
    #18260
    Ha abban lenne eladas, hogy hc szimulacio legyen benne ,mint mondjuk IR ben akkor az lenne benne .
    De itt nem ez a lenyeg a jatekosok javanak.
    Evek ota megveszem mindegyik reszt, megjelenes utan nezegetem a forumukat egy biztos , itt a kozonseg a hunyo, a legelvetemultebb sirasokat lattam az evek alatt, minden szarert, jobb fizikaert nem sokan sirtak. Ha meg is volt azt a szarozast amit kaptak.....
    En amellett kitartok, autokezeles szempontbol ez meg mindig sokkal jobb mont amit az emberek akarnak.
    Nem is lepodnek meg , ha lejar a szerzodesuk es dobjak az egeszet, F1'ben jot nem lehet csinalni, olyan a kozonseg.Amig a legelsoben magatol iranyba rakta az autot senkinek nem fajt, amikor legeloszor beleraktak, higy elfekezesnel letolta az orrat, hadjarat lett belole, hogy mi ez a szar ! :) Ket het alatt vissza is butitottak. A tavalyi allapot mar szinte hihetlen, hogy meg mertek lepni :))
    Persze nem vedem oket, de nekem pont nem az a bajom vele mint a tobbsegnek. En azt mondom hagyjak a pics...ba es csinalja ak egy uj, normalis Grid et, Diert minosegben ! :)
  • Totti5
    #18259
    Éppen ezaz hogy F1ben nem kell semmi extra. Aki karriert, fejlesztést meg pöcsölést akar vegyen Forza Motorsportot 100 órákon át nyomhatja. Az arra van. Egy F1 évad arra hogy az adott évet megkapd mint játék, az összes autót, pilótát, csapatot, pályát ráadásul dinamikus körülményekkel, környezettel, időjárással. Játszani kell vele, azért van élvezni a futamokat az F1et. Codie ebben minden másnál többet és jobban hozott. Szabályok, apróságok minden benne volt minden évben ami az adott év F1 esszenciáját adta.

    De ez még mindig nem szimulátor, mint ahogy a Codie nem szimulátorokat csinál, sosem tette és most sem teszi. Kár idekeverni az Iracingot és Assetto Corsat az egy más világ.

    Forza és a GT meg megint más. Az miben ad többet? Formula ( hisz van azokban csak ahhoz lehet hasonlítani ) fizikában, FFBben, kormánykezelésben az F1 2015 kategóriákkal jobb.
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2016.07.26. 19:41:30
  • sertrex
    #18258
    Azért az F1 játék nem egy rakétatudomány. Ahhoz képest, hogy csak egyféle autó van benne 22 különböző beállítással és külsővel, nem lenne ennyi év után akkora szám évente ápgrédelni. Mert azért valljuk be, nem modelleznek le minden egyes autót külön-külön, legfeljebb csak külsőre. :D Van elég emberük, hogy a körítést megcsinálják, azoknak kábé 10%-a kellene, akik a szimulációval foglalkoznak. Ha Kunos tudta pár emberrel az AC minőséget hozni, akkor CM-nek is menne mondjuk egy Forza vagy GT szint.
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2016.07.26. 19:33:45
  • lac coo
    #18257
    Én az ő helyükben ha tehetnék már rég dobtam volna az egész F1 témát :))
    Évente lehetetlen nagyot dobni, itt már csak a szimuilátorosodás maradt, már mi kellhet még ebbe, az meg katasztrófa lenne , ezt sem tudja 10-ből kilenc ember elvezetni .:)

    régen is mondtam, most is, majd ha nem érdekli a CM-et tovább az F1 , inkább mást csinálnak helyette, no majd akkor látja mindenki milyen is volt ... :)
  • sertrex
    #18256
    F1 2015 - 106,988 db
    F1 2014 - 125,192 db
    F1 2013 - 257,939 db
    F1 2012 - 321,651 db

    Ezek a nagyjábóli Steames eladások. Ha teljesen le akarják építeni a PC eladásokat, akkor jó úton haladnak. Nem hiszem, hogy a konzolos eladásuk növekvő tendenciát mutatnának. Bár annak nem néztem utána. Vagyis, ha ebből indulok ki, akkor a CM pont nincs abban a helyzetben, hogy azt mondogassa, azért nem dolgoz ki bizonyos dolgokat, mert a többséget nem érdekli. Ugyanis a többség már elhagyta a süllyedő hajót. Tehát a maradékot illene megtartani.

    Assetto Corsa - 320,964 db
    Project CARS - 445,641 db

    Szerintem az irány egyértelmű, hogy milyen irányba kellene elmenni. ;)
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2016.07.26. 19:23:56
  • Totti5
    #18255
    Ennél nagyobb gond ne legyen vele...
  • Totti5
    #18254
    Naja, ha érdekelte volna a népet a 2015ben elhozott markáns fejlődés ( fizika, irányítás ) és az F1 esszencia, akkor annak kellett volna lennie látható eredményének, de csak a fikát, lepontozást kapták, és bele lett rúgva. Az meg biztos nem jó nekik, és így nehéz kinyalni mindenki seggét.
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2016.07.26. 19:13:21
  • lac coo
    #18253
    Dirtben megoldottak, sot ott sok mindent megcdinaltak. Itt nem fognak minek. Valljuk be nem igenylik a felhasznalok. . Bar szerintem ma mar hosszutavon nem lehet sikeres az ilyen felmunka, meg ott tartanak, hogy minek jobb meg ez sem erdekli a tobbseget.
  • sertrex
    #18252
    Ahogy írtam a minimumot hozza, sőt azt is aláírom, hogy a 2015 jobb a korábbi részeknél,
    most kimondottan az irányításra értem ezt.
    Egy olyan nagy cég mint a CM, akik évekre letudnak kötni egy ekkora címet, mint az F1, azoktól a minimum elvárás, hogy egy autós címnél a legjobbakhoz mérten is hozzon egy jó FFB-t és egy azokhoz hasonlóan jó kormánytámogatást. Ha eddig saját kútfőből nem sikerült, akkor talán fel tudnak venni egy olyan programozót, aki képes megoldani.
    Úgy mellékesen megjegyezném, hogy egy hónap múlva jön az F1 következő része és ők még mindig 50 euróért árulják a tavalyit. Ami enyhén szólva is röhejes, mert azt már lassan ingyen kellene osztogatniuk, mert egy hónap múlva már a kutyának se kell, ugyanis lejár a szavatossága. :DDD Szóval, ha ebben ilyen jók, hogy a markukat tartsák, akkor igazán nem túlzás ezért a pénzért valami minőségit elvárni.
  • lac coo
    #18251
    Ffb szegenyes volt, nyilvan a legjobbakhoz merten, de ami nagyonn kell azt jol athozta. Kormany tekergetessel nekem se volt bajom, egyszer belottem azt jivan, bar az igaz figyelni kellett mit nyomok meg elejen enterkent :))
  • sertrex
    #18250
    Pont ez a lényeg, hogy nem kell semmit állítgatni más játékokban, mert automatikusan leszabályozzák a kormányt az adott autóhoz. A kormányon a SEN-t OFF-ra állítom, az SPR nullán áll és jobb játékokban nincs gond a kormányszögre. Próbáltam, hogy az öt előre programozható lehetőségből az egyiket ehhez a játékhoz igazítom, de valahogy képtelen megtartani a beállításokat. Valamire emlékszik valamire nem. Na reméljük, majd a 2016!!!!
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2016.07.26. 14:21:07
  • Totti5
    #18249
    "Talán feltűnik némi különbség, kormányérzékenységben, pontosságban, vagy éppen abban ha a játékban 360 fokot fordul a kormánya az autónak, akkor a minőségibb játékokban automatikusan ott áll meg a kezedben"

    Biztosan, nekem fokra pontosan ott áll meg a kormányom 900 fokig 10 fokonként álltva, bármelyik játénkál ahova beállítom.
  • sertrex
    #18248
    Ha arra gondolsz, hogyha jobbra tekered, akkor jobbra és ha balra, akkor balra megy, akkor igazad van tényleg semmi baj vele. A minimumot hozza.
    De próbáld ki LFS-től iR-ig, hogy hogy működnek a kormányok és tedd mellé ezt. Talán feltűnik némi különbség, kormányérzékenységben, pontosságban, vagy éppen abban ha a játékban 360 fokot fordul a kormánya az autónak, akkor a minőségibb játékokban automatikusan ott áll meg a kezedben is a kormány. Az FFB meg tényleg vicc és nem csak azért mert időnként kimarad, hanem mert kábé a rezgőbanánt tudja legfeljebb kihajtani, nem egy jobb FFB-t. Szóval maradjunk abban, hogy mások az elvárásaink.
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2016.07.26. 13:41:55
  • Totti5
    #18247
    Passz nem érzem hogy mi a rossz rajta. 1:1ben arra és annyit megy, áll meg, viselkedik amint ahogy a kormányt mozgatom, akár nagy, akár apró mozdulat akár gyors ellenkormányzás.
  • Totti5
    #18246
    Fanateccel ilyen problémám nem volt. Csak akkor ment el az FFB ha letettem többször tálcára a játékot, de ez más játékok esetében is előfordul.
  • lac coo
    #18245
    A kormanyzassal szerintem se volt gond, nyilvan ffb nagyon egyszeru volt, legfeljebb azt utsltam, higy ha kileptem replaybe vagy ujrainditottam akkor nem volt ffb, meg a kormany is atallt maximum fokra egy darabig.
    A fulke nezet meg nagyjabol allithato volt tavaly, a g effektek zavarnak csak, nem szeretem.
  • sertrex
    #18244
    Hát akkor nem igazán sikerült. Ez még mindig gagyi.
  • Totti5
    #18243
    2015ben megörtént, szétválasztották teljesen a kormány és kontroller supportot, és eleve az egész irányítás, fizika, kezelés kormányra lett szabva.
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2016.07.26. 11:53:48
  • sertrex
    #18242
    Én már a rendes kormányvezérlésnek és FFB-nek is örülnék. Az hogy ne tudjanak megoldani egy normális analóg vezérlést, az úgy röhej, ahogy van. Értem én, hogy az elsődleges a gamepad, az meg digitális, bár ott is van elvileg analóg, ha azt pár miliméteres elmozdulást annak lehet nevezni. De azért a spanyolviaszt se kell felfedezniük, mert már az F1CH sorozatban se volt gond a kormánnyal vezérlés. Kiváncsian várom az újabb részt, hogy végre ezen a téren is megtörténik-e az előrelépés.
  • Danecay
    #18241
    Minden bizonnyal állítható lesz mint a 2015-nél vagy majd valamilyen MOD-olással remélhetőleg megoldható a kívánt kamerapozíció. Tavaly a játék megjelenését követően egy darabig valóban meglehetősen korlátozottan lehetett csak piszkálgatni a játék fájljait, de mára már annyi értelmes és értelmetlen módosítás van már hozzá mint a korábbi részekhez. Igaz, konkrétan kamera pozíciót módosító-t nem találtam, de lehet, hogy igény sem volt rá. Mindenesetre ha szerkeszthető a fájl, Alex biztosan megoldja :)