21741
  • Totti5
    #18160
    2014 októberben jelent meg, a 2015 júliusban. Ráadásul új verzós motor, 60 fps és átették a 2014es évadot is. Eleve 2szer annyi kontent van ebben mint az előzőekben. Ha meg tudták volna akkor benne lenne, de ez teljesen mindegy, egyrészt senki nem tudja, másrészt nem attól lett jó avagy nem jó a játék. Remélem a 2016os karrierbe mindenki 100 órákat fog nyomni ( nem könyű fokozton és nem 15 körös versenyeket nyomva )
  • adam46
    #18159
    Szerintem meg baromira megtudták volna csinálni, csak valamivel el kell adni az idei részt is... Nem hiszem, hogy egy karrier kódrészletet annyira nehéz lett volna beleintegrálni a tovább fejlesztett engine-be.
  • Totti5
    #18158
    Egyrészt újak az alapok, másrészt idő sem volt rá. Kapkodva valami "szart" belehányni nincs értelme, pláne hogy nem ugyan azt akarják, hanem újításokkal mint ami lesz a 16ban.
  • adam46
    #18157
    "Egy karriert beletolni nem olyan egyszerű dolog..." - Azért ez a kijelentés elég vicces így 6 év után.
  • Totti5
    #18156
    50szer dobogón? az szép, nekem csak pár alkalom jutott eddig.

    ACt átlag 3 évig csinálják, ott 4 csapat rá volt tolva meg az egész Ubi. Tavalyi AC-t konkrétan 4 évig csinálták.

    Codienél 1 team foglalkozik az F1el.
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2016.07.05. 11:39:50
  • lac coo
    #18155
    Szerintem pontosan lattak, hogy a karriert kb mindenki attolta a 15 koros vacakkal, higy egybol Ferrariba, Mercedesbe ulhessen . Nem mondom, higy rossz dolog a karrier, de engem ez tok hidegen hagyott, meg kb mindenkit. Evadot vegig tudtam tolni, annal tobb nem kell.
    Az, higy mindenki jajgatott a hianya miatt az nem azt jelenti, hogy erdekelte is oket :))) Iden majd lesz valami mas, ami miatt lehet szarozni.
    Aztan meg majd szerintem elengedik lassan az egesz F1-et, aztan semilyen nem lesz ;)
  • Amiga
    #18154
    Igen, ezek tényleg nagyon szuper animációk, szerettem is őket, de amikor már 50-edszer koccintanak a dobogón, az élmény fakul kicsit. Ilyenkor mentené meg a karrier mód.

    Nem lehet azzal vitatkozni, hogy korábban stabilnak számító feature-k hiányoznak. Mintha egy új Assassin's Creed úgy jönne ki, hogy "bocsi, ebben a részben nem lehet mászni, mert sok idő leprogramozni". Mi van?

    F1 karrier nélkül? Nooormális?
  • Totti5
    #18153
    "Így viszont azt láttuk, hogy eleve le van pusztulva a körítés, üjjé' be oszt' hajcsá'."

    Teletolták új animációkkal ( grid, kvalifikáció utáni reakciók, verseny utáni reakciók, dobogó ) amik valóban tök felesleges és időpazarló dolgok voltak.
  • Totti5
    #18152
    1 év alatt ennyi fért bele ( ami még csak nem is 1 év volt, mert hamarabb jöttek ki vele ). Új engine ( nyilván nem új, hanem továbbfejlesztett ), új fizika, minden új volt.

    Peccselgették javítgatták, pl szezon közbeni modell frissítés is belekerült ( új McLaren, új Force India stb.. )

    Egy karriert beletolni nem olyan egyszerű dolog...

    Nem volt az félkész minden benne volt ami kellett hogy 2015ös szezont játszon a júzer.
  • Amiga
    #18151
    Na jó, de legalább a lehetőség legyen meg, aztán ha valakit nem érdekel, nem használja.

    Így viszont azt láttuk, hogy eleve le van pusztulva a körítés, üjjé' be oszt' hajcsá'.

    De nekem igényem van rá, hogy beleéljem magam, hogy a kezdő pilóta vagyok, aki igenis be akar a nagy Ferrariba ülni. Én toltam szépen a karriereket, mentem a sajtószobába nyilatkozni, stb. Nem volt az igazi, de azért hozzátett az élményhez. Most meg... te vagy a Hamilton, vagy a Kimi, még a nevet sem írhatod át, ez azért eléggé igénytelen.
  • lac coo
    #18150
    Amikor meg volt karrier az userek 99%-a jibb autoba akart ulni :)
    En is . Lenyomzam egy delutan verpisti nehezseggel egy evadot, persze mindent nyertem, atulhettem a Ferkaba. Szoval ez ilyan ha van sapka az a baj, ha nincs az a baj.
    Ez olyan mint a cockpit nezet, Gridben kiszedtek ment is a siras , pedig senki nem hasznalta...Itt meg vegkepp, de ha kivennek megint mindenki (!) jajjgatna :)
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2016.07.05. 10:43:41
  • Amiga
    #18149
    Abszolút ez lenne a jó, ha az évadok egy erős keretrendszerbe frissítésként érkeznének.

    Így az a baj, hogy egy programtól igenis elvárnám, hogy legalább az előző verziók lehetőségeit tudják. Egy karrier-mód azért elvárható lenne egy olyan játéktól, a single player esszenciáját az adná, hogy egy gyengébb csapatból jutsz egyre feljebb. De most beülhetsz rögtön egy Mercedesbe, szóval a fejlődés csak illúzió, nincsenek igazi célok. Nekem ez fáj a legjobban, mert az alapok tényleg nagyon erősek, a vezetési élmény még sosem volt ilyen jó, mint ebben a részben.
  • Alexease
    #18148
    Nem akarom vedeni oket, mert a ceg meretehez es a licenszhez kepest "tobbet is tehetnenek", de azert nem olyan egyszeru a helyzetuk.

    A 2015-ot "teljesen at/ujra irtak". Meg ha latvanyban, mukodesben, hasznalatban nem is volt latvanyos kulonbseg, megis teljesen mas lett a rendszer/engine, es egyertelmuen nem is lettek vele kesz.
    Szeles platformnak es kozonsegnek es szigoru (vaskalapos) licensznek kell megfelelniuk. Raadasul egy evente megjeleno program, egyerosen kotott sorozatrol, tulsagosan nagy mozgaster nincs;)

    Annyiban logikusak az elvarasok es kritikak, hogy a felhasznalok ennyi ev utan mar azt varnak, hogy "minden" egyben benne legyen: szkennelt plotak, animaciok, dijataado es pezsgozes, interjuk, safetycar, bajnoksag, karrier es az egyeb tobb tucat dolog.

    En meg mindig amellett vagyok, hogy ebbol talan nem az evente megjeleno "ugyan az" lenne "nepszeru", hanem valami platformjellegu dolog: egy massziv alap, folyamatos DLC-vel es frissitessekkel. Egy-ket valodi versenyenkent update (festesek, eroviszonyok, szponzorok, az verseny hetvegen "megtortent" idojarasok, rajtsorrendek); miniDLC-k (tesztek, teszt napok, versenyen nem hasznalt extrak, gloria vagy szarny); tortenelmi nagyobb DLC-k (autok, palyak, bajnoksagok); es evente persze az evad frissiteses DLC a nagyobb update-tel.
  • Amiga
    #18147
    CM megérdemelt minden oltást a 15-ért.

    Összehoztak egy fantasztikus játékot zseniális grafikával és fizikával, hozzá jól is optimalizálták. Erre kihagyják a karrier-módot, ami visszalépés volt az előző részekhez képest. És amikor ezt a játékosok és a kritikusok szóvátették, akkor gyorsan leszögezték, hogy a karrier-mód nem jön DLC-ben sem. Ezt nevezem customer-supportnak, meg terméktámogatásnak! Kiadjuk félkészen és leszarunk mindenkit. Így a single player szavatosságot le is gyalázták.

    Nem hiába a 16-ot elsők között a karrier móddal reklámozzák. De kár, hogy ezt tavaly elrontották, mert a legjobb F1-es játék lehetett volna.
  • Alexease
    #18146
  • lac coo
    #18145
    Nincs ezzel akkora gond, kicsit alacsonyabb a kontraszt és a szaturáció ...
  • Danecay
    #18144
    E mellett a CM optimalizációja minden játékát érintően dicséteres, mindaddig amíg nem a visszafejlődés jelei fedezhetők fel, márpedig a jelen videó alapján ez a helyzet, persze várjuk meg ezzel az augusztus 19-t és csak ezt követően törjünk pálcát! :)
  • Totti5
    #18143
    Nekem mindegy, jól néz ki és ha ugyan olyan jól fut akkor semmi gond nem lesz vele.
  • Danecay
    #18142
    Nyilván nem Te fogod ezt eldönteni, mint ahogy nem is én de az egymás mellé vágott képi anyag sajnos nem a 2016 mellett szól. Ennek valóban lehet okozója a napszak választás, esetleg a platform, amivel a felvétel készült, vagy a készültségi állapot. Saját másfél évtizedes tapasztalatom a CM-el kapcsolatban az, hogy bármennyire is virít a Work In Progress felírat a kiadás előtti felvételeken, mégiscsak a végleges állapotok tükröződnek. Jómagam értékelhető különbséget még nem tapasztaltam az ilyen jellegű bemutatók vagy DEMO.k és a végleges kiadások között. Bizalomgerjesztő marketingfogásnak kiválóak az ilyen felíratok, de sajnos nem többre.
  • Totti5
    #18141
    Világbajnok a 2015 graf+sebesség kombó. Finomítások lesznek és a bevilágításon is minden évben mókolnak valamit. RB ring egy kicsit sárga a 2015ben, talán a 2016os kevésbé az, de valóban napszakok vannak benne így ez nem mérvadó összehasonlítás és nincs is kész a játék még.
  • Danecay
    #18140


    Hát nem érhető egyértelműen tetten a grafikai fejlődés, sőt. Lehet betudható a különbség a 2015 javára a 2016-ban választható napszak kicsit szerencsétlenebb kiválasztásában, de a videó alapján a 2016-ban egyértelműen kevesebb a reflexió a környezetet, a pályát illetően, ami ezen területen nem éppen a fejlődés jele :(
  • lac coo
    #18139
    Nekem olyan furak a fenyek, olyan lapos , nincs kontraszt.
    Valami fejes azt mondta multkor valami videoban, higy dirt kedvezo fogadtatasa miatt tivabb mentek a kicsit komolyabb uton. Uj ffb rol beszelt meg mittudomen. Persze ezt mindenki minden uj jatek elott elmondja :)
    Majd meglatjuk.
    Kicsit mintha kevesebb lenne a tapadas mert fekut sokkal hosszabbnak tunik nekem, es a kanyarsebesseg is kissebb ...
  • Totti5
    #18138
    Zseniálisak a kommentek alatta.....

    Amúgy 1:1ben a 2015 lesz, ez nagyon jó, hogy nem butul a fizika, kormánysupport.

    A lényeg a részletekben fog kijönni, hogy milyen apróságokat csempésztek bele. Bár gondolom olyan nagy lendületük már nincs, amit a 2015ért kaptak az nem lehetett túl motiváló, pedig amit csináltak az nem azt érdemelte.
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2016.07.01. 21:06:35
  • lac coo
    #18137
  • Totti5
    #18136
    Ja, Massa... :)

    Jó lenne ha az idei rész nem a márciusi erőviszonyokat tartalmazná. 15ben csak a Ferrari amivel lehet meccselni a Mercedessel. Rönó gyene, Honda meg nem a mezőnybe való.
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2016.06.26. 20:45:25
  • lac coo
    #18135
    A végén a másik AI talán egy williams már nem kegyelmezett ! :))

    De jó menet volt, én jókat mentem AI ellen, nem igen szívbajos :)
  • Totti5
    #18134
    Visszajátszás.
  • Danecay
    #18133
    Amúgy ebből a nézetből játszol is?
  • Totti5
    #18132
    De jó kis csata volt.


    A fűszálakat kell nézni!
  • fazerus
    #18131
    Innen minél messzebb ..
  • adam46
    #18130
    Hova nyomjam?
  • fazerus
    #18129
    Nyomd már el magad.
  • lac coo
    #18128
    azt a mozgást én sem bírom, bizonytalan érzés az egész kormányzás tőle .
  • Totti5
    #18127
    Szeretném így tolni, de ha csak kikapcsolható lesz az oldalirányú kamera mozgás. Amúgy pre ordered már.
  • Totti5
    #18126
    Amit szeretnél. Fákat, madarakat, hegyeket.

    ( jövőhéten Spielberg, most éppen ezzel nyomom, ma éppen a pólt próbálgattam a legnehezebb fokozaton és az egyik jó köröm )

    F1es topikban, F1es játék videót hogy miért kellene magyarázni?!
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2016.06.24. 22:19:11
  • adam46
    #18125
    Egy natúr kör volt, egy első kanyaros pálya elhagyással. Mi nehéz van ebben? :D Nem vér szimulátor a codie F1, hogy ne lehessen elindulni se benne.
  • lac coo
    #18124
    Nem, nem tudnál . Ha megkérdezed mit kell nézni, nem tudnál, ez tuti ... :)
  • adam46
    #18123
    Régen elég sokat toltam rFactor-t, liga szinten is, szóval talán végig tudnék menni. :D De köszönöm a próbálkozást.
  • lac coo
    #18122


    Másik monitor meg Ac konzol ....
  • adam46
    #18121
    De ez nem így működik, nem egy magán fórumba írtál, hanem egy nyilvánosra. Szeretném megtudni, hogy ebben a videóban mit kell nézni. Tényleg baromira kíváncsi vagyok.