21741
  • Totti5
    #19088
    Normál esetben 360 fok körül van az F1es autó. Ez pályától függően eltérhet, Monacoban többel mennek, de ott is nagy eltérések vannak. Force India jóval kevesebbel, nem fordítják át míg a Ferrari pl igen.

    360 általánosan a pályákra teljesen rendben van. Lehetne űberpontosan állítható és modellezett, bár ACban is adott a terjedelem, animáció hogy meddig megy és ott sem sokkal több, vagy több hasonló járműnél.

    Dirt Rallyban kb csak murván jó az FFB, ott lötyög, rezeg, élvezetes. Aszfalton rémes volt, a tapadás és az érzet is.



    Csak az F1es játékidő érdekelt és köszönöm szépen a kimerítő választ!
  • gebali
    #19087
    Igen, van verseny közbeni mentés (kivéve pro carrierben).
  • Boscolahm
    #19086
    Sziasztok!

    Érdeklődni szeretnék, hogy a Formula 2016-ban (PC) van olyan funkció, ha kilépek vezetés közben, akár karrier módban, hogy pontosan onnan tudom folytatni a versenyt akár másnap is, mert elmenti pontosan az adott ponton? Ha igen van, és közben belekezdek egy time trialba, vagy csak átjön egy ismerős letolni egy verseny hétvégét, utána visszalépek a karrierbe, akkor a mentés még mindig megmarad és onnan tudom folytatni a pályán a karriert?

    Válaszaitokat előre is köszönöm szépen.
  • gebali
    #19085
    De most komolyan, ne idegesítsetek, csak a hülye várhatta, hogy a Dirt 4 az DR 2 lesz. Nem érdemes Steames statokat tolni, mivel a DR alapvetően PC-s játék volt, a Dirt-sorozat pedig alapvetően konzolos. Ennek megfelelően arcade és egészen biztos vagyok benne, hogy sokkal de sokkal jobban tejel egy Dirt 3-folytatás mint egy DR-folytatás. És tuti, hogy nem maga ellensége a Codie, ők is megnézték a matekot, és nem véletlenül nem Dirt Rally 2-t hoztak ki, hanem D4-et. Nem értem, mi ezzel kapcsolatban a vita tárgya még mindig..

    Az F1 kapcsán meg... értem én, de miért a hate? Annyi lehetőség van arra, hogy egy HC arc bármilyen autóverseny játékból hivatalos F1 játékot csináljon, kb mindenhez vannak modok. Én nem akarok ezzel vacakolni, de kétezer órát sem akarok beletolni. A 2012-13-14-gyel és a 16-tal egyenként 150 órát játszottam, úgyhogy mondhatom, hogy nekem ez így megfelel. Akinek nem, az a) kereshet más játékot b) írhat más játékot c) kereshet valamit, amihez van megfelelő mod (megintcsak, rogyásig a net vele, mondjuk alapból nem értem, egy igazi HC gamert miért érdeklik a külsőségek) d) elvonulhat remetének e) bszogathatja azokat, akik akkora konzol parasztok, hogy tetszik nekik a sorozat úgy, ahogy van. Nem feltétlenül (mert a 2015 számomra csúfosan félrement érthető okokból), de szeretik. Az, hogy miért kell az utolsót választani, rejtély, gondolom a varázsszavakra vártok.

    Hát ok: igazatok van. A Codie F1 lehetne jobb, jelenleg egy játszhatatlan szardarab, csak a konzolparasztok élvezik.

    Mehettek dolgotokra most már.
  • sertrex
    #19084
    Már a GRID-ben is ezt a fajta kormányzási modellt alkalmazták. Ami változott, hogy bővültek a támogatott kormányok és gondolom a lehetőségeken belül átírogatják az alapértékeket. Én ezt nem nevezném előre lépésnek, hogy évente egy kicsit más érzés. Néha kicsit jobbnak tűnik néha meg nem. De ez ugyan az. Amit nem értesz az az, hogy tökre elavult ez a része a CM játékoknak. A mai modern kormányokból azért már több kihozható, minthogy 180 fok balra és 180 fok jobbra. És láss csodát a képernyőn is éppen így mozog! Akkor mi lehet a baj? Ha tudnám leírnám, de egyébként se engem fizetnek érte, hogy megoldjam. Én mint játékos csak azt érzem, hogy ez szar, ahogy van. A Dirt Rally-ban legalább adtak lehetőséget, hogy az FFB variálhatóbb legyen. Jobban is lehet beállítani, de sajnos ugyan ez a rendszer és már megérett egy újra tervezésre.

    Az F1 2016 - 7 óra, 2015 - 29 óra, 2013 - 5óra, 2012 - 29óra, Dirt showdown - 0óra(ezt ingyen zsákoltam be) Dirt 3 - 94perc, Grid - 5óra, Grid autosport - 76perc, Dirt Rally - 16óra.
    Ezzel szemben. Assetto Corsa - 463óra, Project CARS - 2357óra(ebben benne van a fejlesztési időszak is, legalábbis azóta amióta Steamre került). Idén megvettem az rF2-őt és mióta jöttek az új frissítések ettől az új csapattól akik átvették, azóta beletettem 31órát, pedig csak tesztelgetem, nem multizok vele egyelőre, csak mindig megnézem hol tart. A raceroomban is van 67órám, de az összességében nem tetszik és gondolom ebben benne van minden a kezdetek óta. Persze ezek csak a Steames adatok.

    Esetleg úgy véled, hogy ennyi játék után nem tudom megítélni, hogy valami jó vagy rossz? Akkor feltenném a kérdést, hogy te mennyit játszottál az AC-val, PC-vel, stb. és hogy van az hogy nem veszed észre, hogy azokhoz képest a CM játékaiban valami nem kerek?
    A megfejtés nem az hogy HC szimek és azért mások.

    ((((Persze én se számonkérem ezt tőled. ))))) :)))

    Látom rögtön lecsaptál rá, hogy azt írtam, a DR jobban néz ki. Azt is odaírtam, hogy ez ízlés dolga. És ugye nem állunk le azon vitatkozni, hogy kinek van jobb ízlése. No offence! :))

    Szerintem akik DR folytatást vártak Dirt 4 címen, azok azt gondolhatták, hogy a CM rally részlege valamit elkezdett és AAA-s címként folytatja. Modjuk ez lett volna a logikus a DR sikerét látva. És néhány szám Steam-ről, Biztos találnék konzol adatokat is, de nem fárasztom magam vele és nem is érdekel. A Dirt 4-t kb. 1000 felhasználó értékelte és vegyes 68% körül áll. A DR-t kb. 10000 felhasználó nagyon jónak ítélte és 85-90% százalék közötti. A Dirt 4-et közel 54ezren(ez még biztos nőni fog) vették meg, addig a DR-t 683ezren. Csak Steamen.
    Szóval melyik is pontosan az a réteg amelyiknek a Dirt 4 készült? Csak érdekességként idevenném, hogy az F1 2016 83% körüli értékelésen áll közel 2000 játékos értékelte és a megjelenése óta kb. 205ezer fogyott el belőle. Pedig csak egy kicsivel lett jobb a DR, mint a megszokott CM színvonal. Persze ez csak a pécések vásárlását és ízlését tükrözi, konzolon biztos magasabbak a számok. Bár szerintem arányait tekintve ott is hasonlóan alakulnának a kimutatások. Végül felmerül a nagy kérdés, hogy a CM az egyetlen játékgyártó cég aki a kisebbségnek gyárt AAA-s játékokat? Mert egyértelmű, hogy az AAA-s címeket jóval kevesebben veszik, mint a "spinoff" címet. :))))

    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2017.07.13. 11:26:14
  • hqx
    #19083
    Mikor az AC megjelent konzolra, utána én negatív véleményt hallottam. Persze, lehet, hogy valamelyest azóta megváltozott, de köve hiszem, hogy a kormányzás/FFB, fizika stb, lett volna bárkinek is az elsődleges. Már abból is kiindulva, hogy sokszor milyen modokat töltenek le és használnak, akár csak az F1 2016-hoz.
  • Alexease
    #19082
    Londoni "nagyfutam" elo, kicsit mas int nalunk:)
  • Totti5
    #19081
    Ha az lenne akkor Dirt Rally 2 címen jön ki és nem Dirt 4. De mivel maga a Dirt széria rajongói a Rallytól nem estek hasra, őket is ki kellett szolgálni. Lehet hogy ez fáj valakinek, de ott a Rally, még mindig és még mindig ugyan olyan jó. ( nekem a 4 jobban bejön összességében, de ez én vagyok, lehet én mást is keresek benne és így egyben ebben kaptam meg ).
  • GPx8
    #19080
    "Viszont megkapott mindent a Rallyból amit tovább is fejlesztettek."
    Ezt ígérték, de gyakorlatilag - sajnos - nem igaz.
    A DR-t jó vezetni (nem HC szim, de érzésre jó), a D4-et pedig rossz. (Most kizárólag a rally részről beszélek).
    Nem beszélve arról, hogy még a sebesség érzetet is sikerült valahogy elcs*szni...
    Én elhittem, hogy a D4 egy továbbfejlesztett DR2 lesz, de csalódtam. Túlélem, de soha többet nem veszek látatlanban CM játékot.
  • Totti5
    #19079
    "Tehát ha valóban érdekelné vagy értene hozzá akkor 2009 óta már biztos sikerült volna valamelyik évben kijönni egy elfogathatóbb kezelési rendszerrel"

    - Kijöttek. Dirt Rally, Dirt 4, F1 2015, F1 2016. Az az érzésem hogy nem toljátok ezeket és ezért nem is érzitek az eltérést?! vagy én vagyok annyira hülye, hogy nem értem az egészet.

    - Ha semmi nem történt, akkor ismét csak az az egyetlen kérdés merül fel bennem hogy, mennyit játszottál a 2013al, 2014el, és mennyit a 2015, 2016al. Ha nem vetted észre a különbséget, akkor kár is keresni bármit is ezekben, sose lesz jó számodra ( ami nem gond, hisz azért van a piacon 15 féle autós játék hogy abból mindenki megtalálja a magának valót )

    (((( ez nem számonkérés, csak Én nem értem az egészet ))))


    "a DR jobban is néz ki"

    - Erősen kétlem, a legtöbb pénzt a csicsára az F1be öntik ez meg is látszik rajta. Rettentő részletes az egész, de mivel a Dirtek is részletesek és magukban hordozzák a Codie hülyeségét, hogy teletömik apróságokkal és élettel, aki sokat játszik ezekkel annak már megszokott ez a fajta minőség. F1es játékok pályákban, részletekben az egyik legszebbek, autók kidolgozására panasz nem lehet, legapróbb szárnyak karbon elemek is nagyon szépek. Időjárás szinten nagyon szép, dinamikus. Ahogy a kiválasztható napszakok is sokat dobnak a látványon és a pályák látványán.

    "Példa rá a Dirt 4, mert az visszarántotta a valóságba azokat a játékosokat akik azt gondolták, hogy egy DR szintű AAA-s címet kapnak. Ezen a vonalon meg soha nem készülne egy jó játék se, ha így állnának "

    - Csak azt rántotta meg, aki nem tudja hova pozícionálni a játékokat. Dirt 4 a Dirt sorozat számozott új része. Dirt 1-2-3 egy árkédabb versenyjáték volt, nyilván ennél sokkal többet adott, mert a társainál jobb fizika, autómozgás, felfüggesztést, törésmodellt tudott. Ebben mindig zseni volt a Codie, lásd a Toca játékokat is. Dirt Rally egy spinoff. Hogy mennyire szimulátor azt nem tudom, a váltás megvolt ott is mint az F1 2015nél, valóságosabb irány, 1:1ben kormánytámogatás és testreszabás, "gagyizások" mellőzése. Van amiben nagyon jó volt a Rally pl murva, de az aszfalt nagyon nem jött össze benne. Kicsit nyers az egész. Dirt 4 pedig viszi tovább a sorozatot, annak megfelelő karrierrel és hangulati elemekkel. Viszont megkapott mindent a Rallyból amit tovább is fejlesztettek. Jobb az autó mozgása, jobb az útfelületek kezelése, jobb az aszfalt, jobb a fék szimulálása. Kicsit más, kicsit dinamikusabb az egész, nagyközönségnek és a Dirt széria kedvelőinek fogyaszthatóbb, mint a Rally volt, de mivel nem Rally 2 felróni neki ezeket nem lehet, már akinek ezek a változások negatívok.
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2017.07.12. 14:39:35
  • sertrex
    #19078
    Hát itt akad néhány dolog, amit ki kellene elemezni. Rögtön a közepén kezdeném azzal a mondattal, hogy "Nem éri meg és nem ennek a szegmensnek készül a játék." Hogy kinek mi éri meg az részedről csak találgatás. Mert ugye nem tudnál belemenni részleteiben, hogy mennyivel kerülne többe egy átdolgozott kormánykezelés és FFB kidolgozás. Szerintem nem sokkal, de az is lehet hogy semmivel se. Először ugyanis rögtön vegyük az alkalmazottakat. Már van rá emberük aki a I/O rendszerért felel, így nem kell újat felvenni. Aki meg van, az szerződéses, tehát fix béres. Tehát legfeljebb a túlórákat számolják pluszba, ja nem mert szerződésesek, tol-ig van meghatározva, hogy aranylemez leadásáig meg kell oldani. Tehát ha valóban érdekelné vagy értene hozzá akkor 2009 óta már biztos sikerült volna valamelyik évben kijönni egy elfogathatóbb kezelési rendszerrel. Másik része a hardware beszerzés lenne, de az megint nem kerül semmibe, mert maguk a gyártók adják oda egy jó címhez, hogy biztosan használni is lehessen a terméküket, főleg ha kiemelkedő cím, márpedig az F1 név még most is húzónév. Ami meg hogy melyik szegmensnek készül a játék az a készítőkön is múlik, mert ha érződik, hogy komolyan veszik és nem egy szószerinti "pegi 3" játékot tesznek le az asztalra, akkor a szegmens összetétele is változhat, hadd ne mondjam akár bővülhet. Ugyanis ha valami minden téren javul az nem elveszíti a vásárlói körét, hanem bővíti, tehát csak remélni lehet, hogy CM-nél nálad jobban felkészült szakemberek vannak ezen a téren.
    Ami szintén félreérthető és akár félreinformálható kijelentés az a kibővített kormány támogatás. mert nem igazán arról van szó, hogy most megpróbáljuk a nagyokat utolérni, hanem csak arról hogy kibővítették a támogatott kormányok listáját, vagyis több kormányt, vezérlőt ismer fel a játék. Mert ugye az a kormány ami nem támogatott, azt kézzel kell beállítani a usernak és a menüben se lehet vele navigálni, mert akkor nincsen két funkciós gombkezelés. Szóval ebből láthatjuk, hogy semmiféle komoly fejlődés nem történt ezen a téren, csak már az újabb eszközök is támogatva vannak. Meghát az is összemosás, hogy bármiféle komolyabb stílus felé elindultak volna, mert a DR és az F1 az két különböző stúdió munkája, ahol az előbbinél belecsempésztek egy kis kreativitást, míg a másiknál a kötelező éves upgraden és némi kozmetikázáson kívül semmi nem történt. Az EGO motor az egyetlen, ami összeköti a két címet, de ha jobban a dolgok mögé nézünk, akkor kiderül. hogy a DR az EGO 2.5-ös, míg az F1 az EGO 4.0-ás verzójára íródott. Ennek ellenére mindkét progi DX11 és a DR jobban is néz ki, persze ez lehet csak ízlés dolga, és még élvezetesebb is a vezetési élményt tekintve. Jóóóó, aszfalton nem annyira. :) De aszfalton az F1 se egy remekmű.
    És ha folytatjuk a gondolatmenetet, amin elindultunk, akkor nincs mit látni, mert nem váltottak. Példa rá a Dirt 4, mert az visszarántotta a valóságba azokat a játékosokat akik azt gondolták, hogy egy DR szintű AAA-s címet kapnak. Ezen a vonalon meg soha nem készülne egy jó játék se, ha így állnának hozzá, hogy ez se lesz jó mindekinek. Mert akinek állítólag készült, annak se jó eléggé soha.
    Megint egy újabb találgatás és rögtön elrettentő példákat felhozva, Milestone, Sony... Apropó tudtad, hogy az EGO motor a Neon motorból lett tovább fejlesztve, amit a CM a Sony -val közösen dolgozott ki és azzal készült el a Colin McRaae: Dirt játék? Ez azért sok mindent megmagyaráz, például a konzolcentrikusságot is és a gamepad függőséget is. Valószínű, hogy azóta se nyúltak bele komolyabban ebbe részbe. Lehet nem ártana megkérdezniük a Sonytól, hogy működik.
    És el is érkeztünk a szokásos SMS-t piszkáló megjegyzéseid egyikéhez. Gondolom meg vagy győződve, hogyha SMS-t lehúzod akkor ettől majd javul a CM F1. Itt megjegyezném, hogy a CARS1-ben is van licenszelt Indycar road verzió. Ebből is látszik, hogy nem vásárolta fel az SMS a teljes Indycar sorozat licenszet, mert az valós kiadás lenne és mivel minden földrészen nagy népszerűségnek örvend a játék, viszont az Indycar már nem biztos, ez már lehet, hogy tényleg nem érné meg. A Ferraris játék meg valóban úgy szar, ahogy van, viszont azt már CARS fejlesztés alatt megrendelésre dobták össze, ami pénzt hozott ugyan a konyhára, de népszerűséget nem annyira. És az még a korábbi Madness motorra íródott, amire a Shift 2 is, de hát azóta a motor is és az SMS is nagyot lépett előre. :)))
    Itt egy újabb jövőt pásztázó, hadd ne mondjam, hogy látnoki képességeket igénylő találgatásba bonyolódnánk, ha megtennénk. Azért ez is kapott némi sötét előképet, ami előrevetíti, hogy sok jót ettől se várjunk. Már majdnem ügyesnek mondanám a kommunikációs technikádat, amivel mindig alattomosan kicsit a magad igaza felé próbálod a mérleg nyelvét billenteni. Kiszúrtam ám!
    Végül is igazuk van a leendő vevőknek, mivel az F1 egy eléggé behatárolt tartalmat engedélyes csak, vagyis az adott évadot elsősorban, meg a kizárólag F1-hez kötődő dolgokat, mint pl. a régebbi F1 járgányok. Tehát valóban egy upgradelt korábbi játékot kapunk évente. Viszont nyitott a z ajtó, hogyha tartalomban nem lehet széles spektrumon dolgozni, akkor a játék technikai hátterét kellene fejleszteni.
    És vissza is értünk a kiindulóponthoz, a jobb irányítást és jobb FFB-t kérünk, azután lehetne egy kicsivel jobb fizika, gumit is számolhatná rendesen, nem csak egy előre beállított mintát használva, stb... (Kicsit hosszú lett, de mennem kell). By!
  • gebali
    #19077
    Nyomtam egy Pro Karrier menetet valamelyik nap, nyolc másodpercet kaptam körönként az utolsótól, a táv közepén meg kiestem.

    Koca vagyok, nekem ne legyen nehezebb.
  • Nyers
    #19076
    Az ugye mindenkinek megvan, hogy ha PCn eladnak x db Codies F1-t akkor konzolon az össz szám mondjuk 20x felett van? És akkor lehet keveset mondtam. Ugye az is megvan, hogy az emberek többsége külső nézetből vereti, fotelből. Ebből kell kiindulni. Emberek a fórumon != emberek akik megveszik a játékot, legalább nagy mennyiségben.

    Az más kérdés, hogy ki mennyire igényes, mennyire csinál élvezhető játékot azok számára, akik szeretnek elmerülni a vezetés élményében. Sokkal egyszerűbb egy szappantartó fizikát kihozni, olcsóbb is.

    Aki viszont ad a dolgokra, az csinál egy jó fizikát és ezt rakja teli segítségekkel, annak aki igényli; rak bele korrekt kormány támogatást, és így tovább.
  • Totti5
    #19075
    CM azon a szinten van ami a portfóliújuk 20 éve. Ennek ellenére ők is fejlődnek a Dirt Rally, Dirt 4, F1 2015, 2016 szakított azzal a megközelítéssel hogy kontrollerre versenyjátékot csinálnak. Komoly fejlődésen estek át, 1:1ben lehet használni hozzá a kormányokat, külön kormány támogatást kapott mindegyik és ha valaki így tolja a gagyiságokat mellőzi a játék mint kormány rángatás meg hasonlóak. Ki van szolgálva mindenki és egyre jobb az irány.

    De ezt a játékosok igen kis része használja ki amikor beütöd yutubon hogy F1 2016 PC, a legtöbb billentyűvel, pályavoalakkal játszik, a fontos az hogy ki legyen írva a fejlécbe a gép erőssége és hogy F1 és már mehet is a móka. Ez a valóság, így használják, így fogyasztják az autós játékokat a vevők nagyobbik része. Ennek ellenére a Codie elkezdte kiszolgálni a kormányos szegmenset is. Kétlem hogy ennél látványosan sokkal többet beletennének egyik évről a másikra. Nem éri meg és nem ennek a szegmensnek készül a játék. Olyan valszeg úgy sem hogy arra azt mondod hogy jó. Az valszeg nem lesz már Codie játék.

    S látod hiába váltottak, hibába sokkal jobb, most sem tetszik. Valszeg sosem lenne elég jó, mert ez nem annak készül, mint amit te pl szeretnél hogy legyen.

    A sajnos Codienál van a liszensz, annyira sajnos, hogy ha nem nála lenne akkor Milestone féle bandánál, vagy a Sonynál, vagy másnál akik csinálnának valamit ami nem jó. Amúgy van még egy rakat sorozat a világon lehetne próbálkoznia az SMSnek is, egy jó Indycar pl, ha már lesz a Cars 2ben elég jó kis Indy tartalom ( no de nem úgy mint a dedikált Ferraris játéknál tették ).

    Viszont lesz GTR3 talán majd egyszer a Sector 3-tól. Meglátjuk mit tudnak letenni egy dedikált versenyszériás különálló játékban.

    CM amúgy azt látja hogy nincs karrier = nem jó és nem kell. Van karrier = királyság. Ezt a visszajelzést kapják, felszínes dolgokat, hisz a felhasználó bázis java felszínes a játékkal és az F1el mint sporttal szemben is. Kirak, bazári mutatvány kell, hisz látod az E3on után már megy a sírás hogy minek vegye meg a 17et, ugyan az mint a 16.
  • sertrex
    #19074
    Már megint AC és megint mellébeszélés! Most vagy szándékosan nem akarod érteni vagy tőled teljesen független dolgok miatt nem érted, hogy valójában miről van szó. Arról van itt szó, hogy CM még mindig azon szinten van, hogy úgy hiszik ez kell a játékosoknak, holott pont az AC, ha már megint egy másik játékba kapaszkodsz, az egyik bizonyíték arra, hogy a konzolosok is többet akarnak már az autós címektől.
    AC sikeres, CARS sikeres konzolon, vagyis nem áll le a vásárlás azért mert valami szimesebb, élvezhetőbb. Amennyiben CM ezt nem látja be akkor a legsötétebb társaság a világon, amit nem igazán hiszek, mert a körítést és mindent ami az F1-hez kell azt kiválón megoldották. Szóval marad a kézenfekvő... mégpedig az hogy az EGO motor ennél többre nem alkalmas és/vagy a birminghami stúdió elérte tudásának csúcsát. Akkor viszont nem éri megvenni évről-évre. Ez csak azért kár mert sajnos a CM-nél vannak a jogok F1-re. Kapisgálod már vagy megint felsorolod a CM PR szövegét?
  • lac coo
    #19073
    En ha mar F1 , szuvesebben jatszom ezzel min AC val, pedig hat eleg AC bolond vagyok.
    A tavalyit a menu bugja es a kamera hulyesege miatt skippeltem csak.Ffb vel nagy bajom nem volt...
  • Totti5
    #19072
    Érdekes, konzolon is elfogadott az AC fizikája is. Megjelent, játszanak vele, élvezik. Amit Te keresel az az hogy PCn billentyűzettel játszanak rengetegen ezekkel a játékokkal, konzolon meg kontrollerrel. Kormánnyal rendelkezők minden platformon a kisebbség.
  • JonasSandor
    #19071
    Az f1 2017-et már az automobilistában lehet nyomni aki nem bírja ki augusztus 25-ig.
  • hqx
    #19070
    Szerintem, elsősorban konzolra fejlesztenek, és ott elfogadott az efféle "fizika".
  • sertrex
    #19069
    Hát az biztos nincs odaírva, hogy mi szkriptelt.

    Próbálok rájönni, hogy az mennyiben javít az F1-en, ha kinyilatkoztatod, hogy az AC-ban jobb a formula meg az FFB, mint a CARS-ban? De ha már követjük ezt a nyomvonalat, akkor kijelenthetjük, hogy mind két játékban jobb a formula meg az FFB, mint az F1-ben.

    Körítésben tényleg nincs jobb. Csak ez inkább hasonlít arra a szép piros almára, aminek a belseje kukacos. ;)
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2017.07.10. 20:35:22
  • lac coo
    #19068
    Told fel hatalmasra az ffb erőt, driverben,akár 1005 fölé , majd játékban igazítsd ízlés szerint. Nekem így jó volt, mindent lehet érezni, nem mondom, hogy nincs jobb, de esőben is simán végigcsúszkálok, minden kis apró csúszást átad az ffb .
  • Totti5
    #19067
    Kizárólag könnyű fokozaton és segítségekkel érheti el jelenleg, mert a játék nehéz.
  • szabii98
    #19066
    Dehát pont ez a lényeg, hogy az átlag usernek sikerélménye legyen és azt higgye ő a Hakkinen.
  • GPx8
    #19065
    OK. De nem veszik észre a tesztelők, hogy olyan, mintha rágógumi tapadt volna a kormány tengelyére. Egyáltalán nem lehet érezni, hogy az autó az úton van. Nem jó vezetni.
    Az a "szerencse", hogy a DiRT Rallyhoz képest a DiRT4-et is sikerfült elrontani.
  • Totti5
    #19064
    Aug 25
  • lac coo
    #19063
    Mikor jon ki az idei CM F1...?
  • Totti5
    #19062
    Olyan hogy azt a játékosok 99% nem élvezné. Nem tudná használni és túl bonyolult lenne. Az energia visszanyerés és menedzselés már megakasztná a többséget. Nincs erre igény és valjuk be, ennyire mélyen felesleges is belemenni. Valóságban ezt mérnökök állítják be... én nem vagyok az. Nekem legyen töltés mindig amikor kell és had toljam. Bőven elég az üzemanyag, motorteljesítmény, fék, gumi menedzselés verseny közben.
  • Totti5
    #19061
    Nem egy liga, nem egy műfaj és nem prioritás. Abból nekik plusz eladás nem jön ha olyannal foglalkoznak ami csak keveseket érint és érdekel. Láthatod, hogy felszínes csicsa kell. A jelenlegi mélyésgeket sem értik a jőzerek, nem látják, nem használják. Karrier, karrier karrier látvány, felszínesség. Ez kell, semmi más. Szerencsére a Codie ettől függetlenül belement és kiszolgálja a kormányosokat is 2015ös játék óta.
  • Totti5
    #19060
    Nem tudom mi a szkriptelt benne, ilyennel nem találkoztam.

    Ha már FFB akkor Assetto Corsa, ha már formula autó akkor AC Ferrari és Iracing McLaren. Cars-ban formula autókat nem élveztem, de ez legyen az én gondom.

    Nívos minőség az adott, ez a csúcs liszenszelt versenyjátékoknál. A többi meg kinek a szájíze szerint. Olyan úgy sem lesz hogy mindenkinek tetszen.
  • hqx
    #19059
    Szerintem nem. Meg nem is érdeklik. Pedig az AC-s F1 Ferrari elég jó volt (most nem tudom). Bele sem merek gondolni, hogy milyen lehet az iR-es F1 McLaren.:)
  • GPx8
    #19058
    Csak azt nem értem, hogy akik tesztelik ("fizika") ezt a játékot a fejlesztés közben, azok csak banánt használnak és soha nem próbáltak egy AC-t vagy ne adj' Isten egy iR-t???
  • gebali
    #19057
    Mi lenne? Első verzió kiadásának dátuma: 2003. június 24. Oké, akkor csak hét évig voltunk hivatalos játék nélkül. Az, hogy készültek hozzá modok, nem ér. Számomra mind játszhatatlan volt, egyszerűen nem bírta a gépem. Most ez lehet egyéni szoc problem, de ettől függetlenül nem volt mulitplatform, profi csapat által készített, hivatalos, optimalizált játék hét évig.
  • Totti5
    #19056
    Yutubon bármelyik játékból lehet nézni bug, gliccs videót. Mi értelme van? semmi. Több 10-100 ezren avagy millióan játszanak egy játékkal, nyilván csomó hiba előfordulhat, és elő is fog. Ezzel nincs semmi gond, benne van a pakliban.

    A saját tapasztalatomat tudom mondani. Ilyennel nem találkoztam.
  • sertrex
    #19055
    Mint írtam nem kell, hogy HC szim legyen. De ha egy tisztességesebb FFB és egy nem scriptelt, hanem real time vezetési élmény lenne benne az már valami lenne. És az hol van még egy HC szimtől! A CARS se egy HC szim mégis meg van oldva benne az FFB és az autókezelés, ami egyenlő a jó vezetési élménnyel. És ahogy halottam, a másodikban ezen még javítottak. Bár a CARS ehhez képest lehet, hogy HC szimnek számít.
    Egyébként nem izgatna a dolog ha egy sima autós címet barmolnának el évről-évre, mert akkor simán kihagynám és kész, ahogy a Dirt 4-et, de sajnos ez az egy hivatalos F1 cím van csak.
    És az egyáltalán nem vigasztal, hogy a CM a bevételei megtartása miatt, figyelmen kívül hagyja azokat akik kicsit nívósabb minőségben játszanák az F1-et. Persze elfogadom, de azért meg lehet a véleményem.
  • Totti5
    #19054
    Ahogy a Dirt Rally / Dirt 4 is ugrott egy nagyot, úgy az F1 2015-2016 is megtette ugyan ezt.

    Dirt Rally pl pocsék volt aszfalton, murván frankó. Bár nekem a Dirt 4 összességében minden féle útviszonyban jobban tetszik, mint a Rally.

    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2017.07.10. 10:52:20
  • Totti5
    #19053
    Én nem értem. Játszani kell, versenyeket nyomni, kiaknázni a szabályrendszert, a dinamikus változókat, időjárást, gumit, erőviszonyokat. Minden verseny más, minden verseny izgalmas. Ez erről szól, a valóságban sincs másképp, akkor miért lenne egy hivatalos játékban másképp… Vezetni kell a kocsit és tolni a versenyt. Ez az F1, meg úgy minden más is ami autósport. Eleve a 2017es autók, gumit totál máshogy viselkednek majd, tehát teljesen más lesz a vezetési élmény, más erőviszony, más gumi kopás/menedzselés. Teljesen más lesz a versenyek képe, nehézsége, minden pályán 1-2-3-4 mpvel gyorsabban lehet majd menni.
  • Totti5
    #19052
    Egyet érdemes leszögezni, ez nem lesz az FFB menyország HC szim. Nem annak készül és a Codemastersnek sem az a portfóliója. Megcsinálták hogy kormánnyal teljesen jó legyen ( 1:1ben, 360 fokos kormányszög és animáció, kormány használatánál nincs csicsa rázkódás effekt sb stb stb… ). Gumit, tapadást nagyon jól érezni, legkisebb csúszásra is lehet reagálni, kigyorsításkor keresztbe áll a segge, ezt is tökéletesen lehet kontrollálni. Nagyon rendben van ez. Nyilván lehetne jobb, lehetne más, de valszeg nem lesz, legalább is olyan nem lesz mint egy dedikált szimulátor esetében. 2013-asban is élmény volt a régi autókat terelgetni, pedig az még butafizika volt a jelenlegihez képest.

    Autók közti különbség jól érezhető lesz az szinte biztos, mert eleve most is az az adott szezonon belül is.
  • Maceehun13
    #19051
    Sok olyan videó van YT-n ahol ilyen bugokat mutat be az F1 2016-ban ,(pl:boxba visszafele megy az ai ... és társai)
    @gebali F1 Challenge ... szerinted az mi?
  • sertrex
    #19050
    Nem kell ahhoz HC arcnak lenni, hogy egy kicsit többet várj el egy autósjátéktól. A CM berkein belül azért biztos eljutott mindenkihez, hogy a Dirt Rally megette reggelire az F1 sorozatot, már ami az eladásokat illeti. Pedig a DR-ből se lett HC szim csak kicsit többet fordítottak arra hogy autósabb érzés legyen vezetni. Más kérdés, hogy a kormánykezelés, FFB, annak a csapatnak se igazán sikerült. Hogy ez az EGO motornak a hiányossága-e vagy csak ennyire nem telik egy olyan szakemberre, aki ezt megoldja a CM-nél...
  • adam46
    #19049
    Most azért érteni is a rinyát. Ha tényleg annyi történik, hogy új kocsik, pályákon igazítanak, plusz a fizikát kicsit, akkor joggal mondhatja bárki, hogy ez ugyan az, mint a 2016 és nem éri meg. Rengeteg lehetőség lenne még benne, de felével is beérik. Nyilván te fanatikus vagy a játékkal szemben, de aki kicsit többre vágyik az évenkénti frissítésnél azt is meglehet érteni.