21741
  • sertrex
    #19209
    Na jó! Akkor légyszi oszd meg velem, hogy te milyen FFB és kormány beállítással játszol F1-ben, mivel elvileg ugyanolyan kormányt használunk. Lehet, hogy tényleg csak én vagyok a noob hozzá. :))
    Mindenesetre fenn tartom, hogy eddig a legjobb, a régi TM kormányommal volt. Azt meg ne erőltesd, hogy hova-meddig van kalibrálva, mert ez így ebben a formában röhejes. A játékba használt kormányszöget egy 270-essel is ki lehet használni, csak vissza kell venni az érzékenységéből. Egy 900 fokos kormányszögnél már problémásabb lenne. Én legalább kipróbáltam mielőtt osztom róla az észt. ;)
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2017.08.08. 14:18:53
  • Totti5
    #19208
    Na még egyszer utoljára, mert állandóan olyanokat állítasz ami nem igaz és aki olvassa, vagy érdekli a játék a valótlan információkat látja.

    "Fanatecet nem tudom lebutítani az F1 szintjére"

    Nem kell ilyet tenni.

    "automatikusan az adott autó kormányszögéhez áll be a kormány"

    Nem erről írtam, hanem ha neked mindegy mennyivel játszod, akkor feltételezem olyanra állítod ami nem a valós. Ha nem akkor az F1 270en jó teóriád bukik, de nyilván mindenki érti hogy neked az F1 egy 0a, így ahhoz mérve adod elő a dolgokat. Nincs ezzel baj, a gond azzal van hogy amit állítasz az nem igaz. Nem 270, hanem 360. Ha a Codie ennyire lőttbe be akkor az ennyi és nem 270. Lehet ez ellen küzdeni, de aki leül elég és beállítja a kormányt azonnal érzi hogy mi a jó szög és mi a rossz. a 270 a rossz. 360 a jó.

    "Az F1-ben lényegében egyfajta autó van és azzal se tudtak mit kezdeni"

    Megcsinálták. 1:1ben 360 fokos kormányszög és animáció. Ennyire kell állítani, ennyi a natív, ennyi a jó.

    "hogy ebben a játékban szar az irányítás és az FFB"

    1:1ben pontos az irányítás minden sebességnél, milliméter pontosan annyit és oda fordul ahogy te tekered. FFB sok mindent csinál, jelez, visszacsatol. Azt senki nem állítja hogy ne lehetne jobb, de a szar nem itt kezdődik.

  • sertrex
    #19207
    Hú ez ám a magyarázat. Le van animálva.
    A gond az, hogy a Fanatecet nem tudom lebutítani az F1 szintjére. CARS-ban, ha már megint előhoztad, nem kell ilyennel foglalkozni mert automatikusan az adott autó kormányszögéhez áll be a kormány. Ha valaha próbáltad volna a CARS-t, akkor tudnád. Másrészről a CARS-ban sokkal többféle autó van ennek ellenére meg tudták oldani a normális kormány és FFB beállítást. Az F1-ben lényegében egyfajta autó van és azzal se tudtak mit kezdeni. És a lényeg még mindig ez, hogy ebben a játékban szar az irányítás és az FFB. A többivel amúgy semmi bajom. Mielőtt megint mellékvágányra próbálnád terelni a dolgokat.
  • sertrex
    #19206
    És ettől lenne valóságos? Neked súgnak vagy magadtól vagy ilyen?
    Azért mert te magadban eldöntöd, hogy ki mennyit ment, még nem lesz valóság. Tényeket közölj. Tudsz olyat?
  • Totti5
    #19205
    Nem.marad.semmi.

    270 nem elég. 360ra van leanimálva és kalibrálva. Ha annál kevesebbel avagy többel mész, nem lesz pontos.

    Feltételezem CARSban sem idétlen szögekkel játszol az adott autóknál, mert ha igen akkor GT3as autót 900 fokkal játszod? végülis mindegy...
  • lac coo
    #19204
    Az volt trollkodas, sot sotobasag, hogy ez olyan gagyi, regi, konnyu, arkad, hogy tok felesleges hozza kormany.
    En azt mondom meg kormannal is kemeny, foleg vizen...Persze majd valaki megcafol aki meg egy metert nem ment vele...Teszem hozza valszeg nem is erne korbe nehany napig elsore... :))
  • sertrex
    #19203
    Te már csak tudod.
  • sertrex
    #19202
    A 270 fok is elég. Simán leosztja a játékban használt kormányszöget. Amúgy meg nem is árt neki, mert hiába van minden kikapcsolva, akkor is marad valami fura sebességfüggő kormányzás.
  • Danecay
    #19201
    Szerintem a nagy vitában már az alap felvetésről is megfeledkeztetek, ami a IXEMGabeo #19162 hozzászólásában olvasható Rendelkezik kormánnyal a kommentelő ugyanis, és amennyiben ez így van, naná, hogy azt használja, holmi billentyűzet vagy kontroller helyett. Egy kis trollkodás félrevitte az egészet.
  • gebali
    #19200
    Ki mondta, hogy segítség nélkül akar játszani a kérdező?
  • Totti5
    #19199
    Senki nem mondta hogy neked azonnal kell. Ha gamepaddal élvezel autós játékot akkor szíved joga.

    Autót vezetni VEZETNI, viszont csak kormánnyal lehet. A vezetéshez pedig kormány kell.

    Gamepad nem vezetés, csak pöcögtetés, egy más műfaj. Minden autós játék játszható azzal is, hisz az Assetto Corsa, Cars is kijött konzolra ahol 98%ban kontrollerrel játszanak az emberek, mindenféle gond nélkül. De nem is erről van itt most szó.

    Amúgy nem tudom, nekem közepes AIn kormánnyal, minden OFF elég izzadós és baromi nehéz. Nagyon hibátlanul és stabilan kell menni hogy a tempó meglegyen. Simán lehet hogy a játék bent hagy gamepad esetén segítségeket és könnyítéseket a rendszer.
  • lac coo
    #19198
    Segitseggel ?
    Ha nem, akkor en megneznek egy vizes versenyt gamepaddal :)
  • gebali
    #19197
    Kb. 1000 órám van közepes szinten Codie F1játékokban, gamepaddal, úgyhogy ennyit arról, hogy KELL.

    Nem KELL, csak ajánlott. Főleg mert az eredeti kérdés amúgy az volt, hogy milyen gép kell a játékhoz, és hogy kötelező-e a kormány. Nem az, max szintig semmiképpen sem, főleg vasárnapi vezetgetésre a gép ellen. Simán tudja játszani gamepaddel, aztán ha bejön neki, válthat kormányra. De addig teljesen felesleges tízezreket elkölteni csak azért, mert valaki akkora HC arc, hogy egy gamepadet nem tud kezelni.
  • Totti5
    #19196
    " de bőven elég egy 270°-os, rezgős."

    Jajj....

    F1 2015-2016 és a 2017 kormányszöge a valós versenyautókhoz hasonló mértékű. 360 fok ( még mielőtt kötekedés lesz a valóságban! van akinél kevesebb, pl Force India, van kinél nagyobb pl Ferrari de ez pályától is függ és beállítástól. Minden esetben érdekes hogy a Force India még Monacoban is kevesebb mint 360al megy ). Amúgy ennyi az animációs is. 270el nem jó, nincs szinkronban... a rosszat ne terjesszük már, ha lehet.

    FFB kell hozzá, a rezgés nem elég. Van benne FFB visszacsatolás, effektek, útfelületek, bukkanók, rázókő, ellentartás.
  • lac coo
    #19195
    Kell a normalis kormany, most hogy nehanyan ostobasagokat beszelnek, foleg hogy egy metert nem mentek vele, ne doljon be senki....
  • sertrex
    #19194
    F1-hez is jobb a kormány, de bőven elég egy 270°-os, rezgős. Ami FFB van ebben a játékban azt egy rezgős is vissza tudja adni.
    Őrizgetek egy ősrégi Thrustmasters F1 FFB kormányt, szíjas-fogaskerekes.
    Ő lenne az.

    Ezzel teljesen jó az F1. :))) Gondolom, amikor még ilyen és hasonló kormányok voltak, akkor készült el CM-nél ez a része a játéknak és azóta se igen nyúltak hozzá. Szóval, akinek nem telik drága kormányra és csak F1-ezni vagy ehhez hasonló CM játékokkal szeretne játszani az nyugodtan beszerezhet, akár használtan is, egy ehhez hasonló tudású kormányt, ami egyáltalán nem akkora érvágás. De mindenképpen nagyobb élmény, mint gamapad-del. :)))
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2017.08.08. 12:50:58
  • Totti5
    #19193
    Mindent lehet játszani kormány nélkül, az LFS-t egérrel nyomták... a kérdés nem az, hanem a hatékonyság, pontosság, következetes tempó.

    Kíváncsi lennék egy körödre kontrollerrel ( igazából többre, mondjuk 5-10 és a köridőkre, hogy mi a szórás ), minden segítség kikapcsolva, hogy miként is néz ki az. Mennyire tudsz pontosan menni, mikor hol fékezel, hol adsz gázt pl Bahrain, ott van mindenféle kanyar.

    * kontrollerrel nem tudsz mindent kikapcsolni, kormány rásegítés marad benne

    PCben be tudod rakni, csak ahhoz állítani kell mert nincs normálisan belőve az irányítás... ha gyors kanyarban nem jó, akkor ott az érzékenység rossz.
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2017.08.08. 10:18:36
  • gebali
    #19192
    Ez mutatja, hogy a PC-hez kell kormány a F1-hez meg nem. Imádom az F1-et, de nem komoly szimuláció félúton van az árkád és a szim között. Hála istennek, hozzáteszem, különben nem tudtam volna bele 100+ órát beletenni.
  • HJ
    #19191
    Emberek! De hát csak egy JÁTÉKRÓL beszélünk! Játék és nem valóság. Elsősorban az a célja, hogy aki megveszi, minél jobban szórakozzon. Ennyi ez és nem több. Nem érdemes összekapni olyan dolgokon (fizika, F1 vezetési élmény stb), amit senki se ismer, hiszen úgy tippelem, itt a topicban elég kevés F1 versenyző van.
  • sertrex
    #19190
    Szerintem te írtál valamit arról, hogy valamit nem értesz.

    Én mindent értek.

    Melyik hsz-re gondolsz, mert van néhány?. :)))
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2017.08.07. 20:40:51
  • Totti5
    #19189
    Nem tudom mit akarsz kihozni, mit nem értesz és miért teszel fel olyan kérdéseket ami csak benned merül fel. Leírtam pontosan hogy mire gondoltam legelőször, ezt akárhova is csavarod nem lesz más. Ott a hsz lejebb, azóta sem változott.
  • sertrex
    #19188
    Nem mi? Na ez, nem az én bajom.
    Arra próbálok rávilágítani, hogy csak tapasztalati úton jelentheted ki, hogy mi a valóságos. Az hogy látod TV-ben és hasonlít, nem egyenlő azzal ami valóság. Még tapasztalt autóversenyzők is elképednek egy-egy F1 teszt után. Szerinted te honnan a bánatból jössz ahhoz, hogy kijelentsd, hogy mi hasonlít a valósághoz? Főleg az F1-ben. Tényleg? Láttad a TV-ben??? Ez azért mindent visz.
    Bár látom már finomítottál, hogy próbál élethű lenni. Ebben egyetértünk. Próbál.

    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2017.08.07. 20:22:13
  • Totti5
    #19187
    Nem értem ez hogy kapcsolódik ahhoz hogy egy videójáték próbál élethű lenni.
  • sertrex
    #19186
    :DDD
    Lehet, hogy jövőre nevezek az F1-be. Már 20 éve nézem a TV-ben. Mi baj történhet?

    Ez csak azt jelenti, hogy jól van összerakva a játék. Be van minden lőve előre. Vagy azt képzeled, hogy te az íróasztalodon tudod azokat a köröket, időket prezentálni, amit az F1 pilóták? Ha le lenne minden, gumifizika, fizika, stb. modellezve a valósághoz híven, akkor nagy valószínűséggel körbe se tudnál menni, ha mégis, akkor meg, meg se tudnád közelíteni még a leglassabb F1 pilóta idejét se. Nem véletlenül van a jogsinál se a bizonyos mennyiségü vezetési óra, azután a gyakorlatban bemutatott vezetési vizsga. Bár lehet, ha bizonyítani tudom, hogy elég autóvezetést néztem a TV-ben, akkor megkapom a jogsit. :DDD
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2017.08.07. 20:03:07
  • lac coo
    #19185
    Aha...
    Tehat itt , ahol kepes otodikben is keresztbe rakni magat ment, de egy sima utcai auto, ami mar egyenes kormannyal sose indul el ott meg nem...
    Vilagos.
  • lac coo
    #19184
    Szerintem engedd el....;))
  • gebali
    #19183
    Én csak azt tudom, hogy mindent kikapcsolva a F1-ben kényelmesen el tudtam körözgetni gamepaddal, csak picit jobban figyelni kellett a kigyorsításokra.

    A PC-ban pedig egy sima utcai autót nem tudtam gyors kanyarba berakni megpördülés nélkül, kormánnyal viszont már ment.
  • Totti5
    #19182
    Még mielőtt nagyon belemész, egy szóval sem mondtam hogy könnyű lenne, pont az ellenkezőjét sugalltam... de mindegy.

    Ezek játékok, nem tudom nekem ehhez miért kellene autóba ülni... erről sem volt szó, legalább is én nem írtam ilyet.

    F1nél adott az autó pálya, látható hogy mekkora sebességgel, hányas fokozatban, milyen íveken mennek a valóságban. Hol a tapadáshatár, hogy csúszik meg, hol vannak a terhelés váltások, hol vannak a blokkolós féktávok, hol emelkedik el mondjuk az ív belső kerék. Ezeket látod és ezek kb pont így vannak benne ebben a játékban is. Jól be van lőve, jól másolják le, jó a fizika, jó a mozgás jó az autók ereje, balansza.

  • sertrex
    #19181
    :DDD Hát, neked komolyan utána kellene nézni mi az a szimulátor. Mert az CMF1 az nem az.
  • sertrex
    #19180
    Ezt meg nem is neked írtam. Mindegy. Mindig sejtettem, te meg Laccoo álregek vagytok. A szint is kábé ugyanaz. :)))

    Ez meg:
    "NFStől kezdve a legHCébb akármiig minden játéknak megvan az a rétege akik nem halandó szinten nyomják. Nekem nem kell tudni azt, nem is tudom és nem is vagyok képes úgy menni egy autós játékban ahogy Ők, mert úgy mennek ahogy a valóságban nem lehet, úgy váltanak amit az autó nem bírnia és ahogy az autó nem működik. Erre én sosem lennék képes, nekem nincs abban élvezet, hogy valami irreálisan vezessek ahhoz hogy nyerjek 4mpt."

    Bullshit! Magyarázkodás. Mellébeszélés. A valóságban is az idő ellen küzdenek minden autósportban. Tehát mindenki az ezredekért, századokért küzd. Ha olyan könnyű a CARS vagy az AC, akkor nem pofázni kell, hanem bizonyítani.
    Honnan tudod, hogy mire képes egy autó? Hány GT, Formula, stb. autóval versenyeztél? Honnan van a tapasztalatod, ami által jogosultnak érzed magad, hogy eldöntsd mi a valódi? Na ezzel van bajom nem azzal, hogy mit mondasz a CARS-ról. Amúgy sincs semmi befolyásod rá, bármit is mondasz.
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2017.08.07. 19:41:42
  • Totti5
    #19179
    Azt látom és azt tapasztalom, hogy amit a TVben látok azt kapom játékban is, és ugyan azon a pályán szinte ugyan úgy viselkeduk az autó. S minden más részlet, apróság, szabály, látvány is stimmel.

    De az, ez szimulátor. Mindent szimulál amit kell.

    Válaszoltam egy HSZre, vagyis reagáltam. Nem a tied volt. Nem fogok sem bocsánatot kérni tőled, sem nem leírni amit gondolok a Carsról. Barátkozz meg vele, ha meg nem megy, tehetsz egy szivességet.

    Bocsánat hogy ilyen szinten kell beszélni, de kezd elegem lenni az állandó kötekedésedből.

    Beszélj a játékról, fikázd vagy mittudomén. Csak ne keverj engem bele mindig.
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2017.08.07. 19:42:34
  • sertrex
    #19178
    "Codemasters F1ben igen azt kapod, a valósághoz lehető legközelebb álló mindent. Ezért a világbajnokság hivatalos játéka."
    :DDD Legfeljebb külsőleg.
    Nem vezettem még F1 autót ezért nem mondhatom, hogy semmi köze a valódi F1-hez. Te se vezettél még F1 autót, főleg nem verseny körülmények között, tehát ne állítsd be magad úgy mint aki jogosult rá, hogy eldöntse mi az amit a CMF1 játékai nyújtanak a valósághoz képest. Annyit tudsz, hogy a CM rendelkezik azzal a joggal, hogy használhatja a hivatalos F1-gyel kapcsolatos neveket, márkákat. Hát ettől még nem lesz szimulátor. Már pedig te ezzel a mondatoddal, "Codemasters F1ben igen azt kapod, a valósághoz lehető legközelebb álló mindent. Ezért a világbajnokság hivatalos játéka." azt sugallod, hogy ebben a játékban minden megegyezik a valósággal. Ember!!!

    Másik. De ez már inkább értelmezési probléma részedről. Erre a mondatodra, "Jaja, Carsban fura az F1, bár nem is valós, hanem kitalált és csak V8. Mindegy is, Carsban nincs modern F1." reagáltam elsősorban. Ez a mondat mindenki számára azt jelenti, hogy az F1, valósan adja vissza a valóságot. Ki beszélt itt a CARS-ról?... rajtad kívül. Te érzed úgy, hogyha folyamatosan lehúzod attól jobb lesz az F1 játék. Nem. Ha pedig azt se tudod értelmezni, amit leírsz, akkor szerintem a fórumozás nem éppen a te területed.

    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2017.08.07. 19:28:46
  • Totti5
    #19177
    NFStől kezdve a legHCébb akármiig minden játéknak megvan az a rétege akik nem halandó szinten nyomják. Nekem nem kell tudni azt, nem is tudom és nem is vagyok képes úgy menni egy autós játékban ahogy Ők, mert úgy mennek ahogy a valóságban nem lehet, úgy váltanak amit az autó nem bírnia és ahogy az autó nem működik. Erre én sosem lennék képes, nekem nincs abban élvezet, hogy valami irreálisan vezessek ahhoz hogy nyerjek 4mpt.
  • Totti5
    #19176
    Én nem teszem, de te ezzel az állandó kötekedéssel igen, szóval kérlek erről szokj el. Attól hogy a Cars szóba kerül nem kell a dunának menni, senki semmi rosszat nem mondott rá. Neked lehet minden elemében tökéletes ( engem ez nem érdekel, hidd el, örülök neki, élvezd azt kívánom hisz azért van ). Nekem viszont nem, ha tetszik, ha nem.

    Ha már kérdezed, mert gondolom ez lett volna a lényege a reagálásodnak.

    Hibrod F1es autók vannak ma az F1ben. Cars1-ben pedig V8as utánzat van. Óriási az eltérés. Teljesen más. Ettől függetlenül nekem nem tetszik a Cars-os Formula F1es modell, mindig is fura volt vezetésileg és az olcsó hangja is kiakaszt rövid távon. De ez meg az én gondom...

    Codemasters F1ben igen azt kapod, a valósághoz lehető legközelebb álló mindent. Ezért a világbajnokság hivatalos játéka.
  • Danecay
    #19175
    Nem tudom, én 15 éve már csak kormánnyal játszom autós játékot
  • lac coo
    #19174
    Kikapcsolt segitsegekkel szerintem KELL a kormany.
    Biztos vannak zsenik, akik olyan szinten bannak kontrollerrel, higy boldogul ak vele, de atlagban segitsegek nelkul szerintem eleg nehez normalis tampoban, husz kort megtenni ;)
  • sertrex
    #19173
    Lehet bemutatni egy WR-ot AC-ban is és CARS-ban is, ha annyira árkád. Nem lehet akkora probléma, ha már annyira tapad és könnyű. :DDD És akkor ki is derül, hogy valójában ki a nagyszájú.

    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2017.08.07. 17:59:39
  • lac coo
    #19172
    Az annyira nem baj, hogy nem mai F1, nem is lehetne mert turbo szimukacio nincs is PC ben, de ilyan szinten tapad hogy tenyleg arkad kategoria.
    De mar megszoktam, hogy itt mindenki nagyszaju, pedig en tudom, hogy pc sokkal konnyebben vezetheto , de meg AC is....
  • sertrex
    #19171
    A problémát az okozza, hogy a CARS-ban nincs minden pályához előre beállítva az FA. Tehát előbb be kell állítani, mielőtt full gázzal elkezdene valaki Schumachert alakítani, mint a CM F1-ben. :DDD
  • sertrex
    #19170
    "Jaja, Carsban fura az F1, bár nem is valós, hanem kitalált és csak V8. Mindegy is, Carsban nincs modern F1. "

    Ne tedd magad nevetségessé! Ezt úgy mondod, mintha a CM F1-ben egy az egyben, a valóssal megegyező F1-es modellt kapnánk.

    És mi az, hogy csak V8? Most mondjam azt, hogy a mai F1 "csak" V6? :DDD
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2017.08.07. 17:13:12