21741
  • Totti5
    #19249
    Tree-mendous progress! A look at F1 2017’s Research and Development system




    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2017.08.08. 20:23:12
  • Totti5
    #19248
    Jó lenne már látni egy profit aki megy egy etapot vele. Yutubon csak bénák vannak, segítségekkel, ha meg nem akkor is össze vissza megy, mert nem tud pontosan. F1et meg nagyon pontosan kell.

    Figyelni kell, ahogy változik a pálya, gumi. Meg tudja tréfalni az embert rendesen. Nagyon érezni ahogy kopik a hátsó, meg aztg is amikor friss lágyakon kvali köröket lehet menni. Jól megvan ez csinálva, a gumikeverkék is nagyon pontosak és kopásilag is hozzák azt ami a valóságban volt arányosan.
  • lac coo
    #19247
    En nem ertem ezt a banara fejlesztest....
    Ok, hogy oregszem, de eskuszom itt esoben ritkan tudok egy 25%-os versenyt durva hiba nelkul vegugmenni ! :)))
    Pedig semmi woodoo nincs, csak a labamon meg a kezemen mulik, de rohadt nehez hidd el.
    AC F1 -et nem szeretem, de pl Abarth, meg a mod GP2 arkad konnyusegu ehhez keoest.
    Es pedig en veracfanboj vagyok....;)
    Szoval ezt bannanal tolni...het en nem hiszem.
  • Totti5
    #19246
    Pontosan arra, még be is idéztem, hogy egyértelmű legyen. Ennél többet nem tudok, és azt írtam le hogy nekem mi a fontos, erre akár reagálhatnál is, de nem ez a cél sajnos. Ezzel nem tudok mit kezden, viszont a személyeskdő dolgokat szerintem itt be is lehet fejezni. Én nem fogok ilyet tenni többet, kérlek te se és más se. Ha valakinek valami baja van, írja le, de nem kell kommentelni és fanboytkiáltani m,eg egyéb marhaságot.

    Az elég egyértelmű hogy Én ezzel játszok nekem ez tetszik, neked meg nem. Ez van. Ettől még nem vagyok fanboy már bocsánat. Egy gémer vagyok aki kedveli a Codemasters termékeket. Ennyi.

    S maradjunk is ennyiben. Nem szeretném a HG jogomat gyakorolni.

    Szóval, mostantól más stílusban és ne egymást baszogatva. Itt van mindjárt a játék az a lényeg. 3 hét.
  • sertrex
    #19245
    Most megint mire reagáltál? Egyrészt nem neked írtam, másrészt meg olvasd rendesen el és próbáld értelmezni a leírtakat. Kezd uncsi lenni a fanboykodásod. Nem fog megváltozni a véleményem attól, hogy mindennel szembeállsz, amit írok. Még nem sikerült cáfolnod legfeljebb tagadnod, vagy megpróbáltál hitelteleníteni, ami nem igazán sikerült. Fogadd el, hogy nem mindenki esett hanyatt a CM szemfényvesztésétől. Tőlem nyugodtan rajonghatsz a CM F1-ért, ha abban van sikerélményed.
    Csak fogadd el, hogy van aki nem éri be ennyivel. Ez van.
    Ja igen, csak a játékokban van FFB, tehát senki nem akart itt F1 pilótának tűnni, rajtad és a másik fanboy/trollon kívül. Bár lehet, hogy ti ketten ugyanaz vagytok? A fene tudja... nem is érdekel.

    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2017.08.08. 19:40:04
  • GPx8
    #19244
    "A fizika, irányítás autók is nagyon jók, a pályák is, de semmiféle űrtechnika nincs abban."
    Nincs, ráadásul a GPL az alapja.
    A CM is eljuthatott volna ide, ha nem banánra fejlesztenének elsősorban...
  • GPx8
    #19243
    Michelisz Norbi is.
  • Totti5
    #19242
    Amúgy sokszor látom FBn posztolja, hogy pl Kiss Norbi AC-t tologatja.
  • Totti5
    #19241
    Nincs ezzel semmi gond. Iracing azért népszerű mert profi online rendszere van ahol lehet profin versenyezni. Erre lett kifejlesztve. Más ilyen játék nincs a piacon ami ennyire biztosan, zártan hozná ezt. Persze hogy ezzel mennek a profik is online.

    A fizika, irányítás autók is nagyon jók, a pályák is, de semmiféle űrtechnika nincs abban. Nem éreztem rajta, nem tudom kijelenteni hogy ez annyival jobb lenne pl az ACnál vagy Rf2nél.

    Kedvelem, szeretném tolni többet is, mert jókat lehet benne autózni de single nincs ( csak time trial ) és mocskosul drága.
  • GPx8
    #19240
    Azért nekem az mond valamit, hogy sok igazi autóversenyző az iR-al "edz". Szóval, azért a játékok sem egyformák...
  • Totti5
    #19239
    FFB-t ugy állítom be hogy nekem a legjobb játékélményt adja. Azért van a beállítása.. útfelület, kerékvető, felfügg, motor, fék satöbbi ( még mielőtt jönnél, F1ben nincs ilyen részletes ). Játéktól, autótól, pályától is függ hogy milyen beállítású és erősségű FFBvel megyek. Én nem szeretem ha kitépi a kezemből, inkább az erősebb effekteket kedvelem, mint a huplik, kerékvetők stb.

    Csak egy megjegyzés. Hogy ha valaki leírja hogy neki mi a jó és az nem egyezik a tieddel abból nem következik hogy "aminek a működését se érti. És szerintem nem csak az FFB működését nem érted". Ez nem így működik, nem kell ez a magaslati duma. It valszeg senki sem autóversenyző, de viszont gémer. Mindenki úgy játszik ahogy szeret, arra állítja ami neki jólesik... ha valaki teljesen máshogy szereti azzel semmi gond nincs. Egyetemes igazság nincs. Ezek videójátékok. Majd ha valaki beül egy Mercedes gyári F1 szimulátorba meg lehet majd tapasztalni hogy milyen az ami a legvalósabb. Ahhoz képest ezek, az AC, Cars, Iracing meg a többi is fényévekre van. Ezek videójátékok. Az egy dolog hogy a valóságot probálják szimulálni, de csak játékok.
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2017.08.08. 19:08:39
  • lac coo
    #19238
    Nem szoktam en meg semmit, siman atultem ide , teljesen termeszetes volt ahogy viselkedik az auto.
  • sertrex
    #19237
    Senki nem mondta, hogy egy igazi autó kormány kezelését utánozza az FFB. Az autó egészéről ad visszajelzést a kormányon keresztül. Ezt a valóságban a segged adja egyrészt, másrészt a belsőfül ami az egyensúly változásokról és még lehetne sorolni. A játékokban a legelterjedtebb a kormány FFB. Azután a kormányok mellé jönnek a motion cockpitek, amikkel még részletesebb lesz a virtuális vezetés. Amúgy egy lecsupaszított autóban, ahol nincs annyira tompítva, puhítva minden, sokkal jobban érzed az utat a kormányon keresztül. Még a huplikon is félreránt időnként. Mit gondolsz F1-ben miért kell ütközéskor elengedni a kormányt? Végül is nem csak F1-ben, de pont azért mert a kormány az ütődés hatására kicsavarja vagy eltöri a kezed. Szóval nem tudom ki az aki véleményt mond olyan dolgokról, amit még nem próbált, de az még nagyobb gáz, hogy olyanban osztja az észt, aminek a működését se érti. És szerintem nem csak az FFB működését nem érted. :DDD
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2017.08.08. 17:57:15
  • GPx8
    #19236
    Ja már! Mert megszoktál valamit, ami amúgy szar, akkor már Te vagy a Vettel? :D
    Nem próbáltam a 2016-ot, de ti mondtátok, hogy a 2015-ben nagyott változott a kormány-kezelés és most is az van alatta.
    A 2015-öt próbáltam és nekem nem jó.
    Érdekes, hogy az AC, rF2, iRacing tetszik, úgyhogy nem biztos, hogy bennem van csak a hiba...
  • sertrex
    #19235
    Most akár indulhatunk is.
  • lac coo
    #19234
    Akkor meg se arra van, hogy egy igazi auto kormanyviselkedeset utanozza ! :))))
    Szerintem azonnal felreallnal, ha a kocsid kormanya elkezdene oldalra rantani a huplikon :)))


    No mindegy , nekem nyoc, mindenki azzal jatszika mivel akar meg mond velemenyt sose probalt dolgokrol....:))) barkit kihivok egy vuzes versenyre Monacoba, csak tiz korre ;)
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2017.08.08. 17:21:13
  • GPx8
    #19233
    Így van.
    Itt egy monitor előtt ülünk (a szerencsésebbek 3 monitor előtt) kezünkben egy "mű terheléses" műanyag játékkormánnyal. Itt nagyon fontos, hogy érezzük az autó mozgását a kezünkön keresztül (még ha eltúlozva is), mert nincs más viszonyítási alapunk arra nézve, hogy éppen mi történik.
  • sertrex
    #19232
    Ez egyre cifrább lesz. Az FFB igenis fontos. Pont azért fontos mert nem egy fizikailag valós autót vezetünk egy játékban. Az FFB az egyetlen, ami visszajelzést ad arról, hogy mi történik az út és az autó között. Még így is későn jön a visszajelzés sokszor, de legalább jön valami. A valós életben valójában sokkal több a visszajelzés. Csak az természetes úton járul hozzá mindenhez, megszoktuk, észre se vesszük.
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2017.08.08. 16:58:41
  • sertrex
    #19231

    Az LFS még mindig itt figyel a gépemen és havi szinten megyek vele, kétszer-háromszor online, haverokkal. Mondhatni friss emlék. :DDD



    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2017.08.08. 16:51:24
  • lac coo
    #19230
    Fene tudja...en azonnal felrallnek a kocsival ha valami ffb hatas jonne a kormanyra :)
    Nem arra valo az, hogy az igazi kormanyt utanozza... Ebben is rohadt nehez gyorsan menni, folag esoben vagy kopott gumival.
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2017.08.08. 16:52:28
  • sertrex
    #19229
    Lehet, hogy nem a legújabb a Fanatec CSR maga de a technológiája még egyáltalán nem elavult. De tény, hogy vannak már jobbak. Ezek szerint nálad jól működik, nálam meg nem. Biztos az enyém elavultabb a tiédnél. :DDD
  • GPx8
    #19228
    Az Lfs-ben pont az volt a jó, hogy olyan volt, mintha igazi autót vezetnél.
    Az általam próbált F1 2015-ben pedig olyan érzésem volt, mintha nem én vezetnék, csak úgy megtörténnének a dolgok. Pedig full-sim módban mentem.
    Amúgy az AC F1-el nincs semmi baj, azért nem szeretik, mert állati nehéz gyorsan menni vele és sokat kell állítgatni menet közben is. Nem túl felhasználóbarát járgány...
  • lac coo
    #19227
    Megszepulnek az emlekek, pedig eleg faek ffb van lfs ben ;)
    Mondjuk jo, de ez is , semmi bajom nincs vele.Lehetne jobb is nekem AC az etalon de igy is jo.
  • GPx8
    #19226
    Ha olyan lenne, mint az Lfs, akkor kettőt is vennék belőle... :D
  • Totti5
    #19225
    Arról amit írsz, bár lehet nem értem ez benne van. Azt állítod hogy nem kell jó kormány az F1hez, elég valami gagyi is. Ezt állítod, vagy nem? amúgy mi a "mai modern kormány"? nekem a Fanatec CSR már sok éves öreg szerkezet a ma kaphatóakhoz képest, G27 is sok éves.

    F1 2010 óta minden részt megvettem és mindegyikkel játszottam. Pontosan tudom melyik miben volt jó, rossz, hol milyen volt a fizika, tapadás, irányítás. Előző generációs F1k között a 2013 volt legjobb, és a 2012 a legrosszabb ( számomra, hogy neked mi a te dolgod ). 2014 ugye egy átmeneti rész volt, félmunka, és nem is volt jó a hibrid modell. 2015ben teljesen lecseréltek mindent. Azóta jó.

  • sertrex
    #19224
    Te mikor mentél LFS-sel. Ha ez olyan lenne, akkor ez lenne az egyik legjobb autós cím. De nem az.
  • lac coo
    #19223
    Nem szeretem AC F1-et...meg nagyon nem is lett nepszeru :)
    Ez izgalmasabb.
    Kormannyal nincs bajom, ugy fordul ahogy en forditom, mi kelle meg. Ffb kicsit egyszeru de jo vegul is, olyan LFS fele: huz ellenkormanyzas uranyaba azt jol van.
  • sertrex
    #19222
    Basszus te miről beszélsz? Ugyanolyan kormányunk van, legalábbis ha hinni lehet az ingóságaid felsorolásának. :DDD
    Te tényleg nem érted az írott szót?
    "F1 2015 óta lecserélték a kormánykezelést,"
    Tök ugyanaz mint a Gridben volt, csak más külsőt kapott. Te tényleg mindent beszopsz, amit a CM mond?
    Ráadásul rá vagy kattanva most erre a kormányszög dologra. Nem a szöggel van gondom, ha 360, akkor 360. De akkor az legyen normális. De ez szar. Nem lehet máshogy jellemezni.
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2017.08.08. 16:26:27
  • GPx8
    #19221
    Hát hogyne. Biztos vagyok benne, hogy a F1 2016 -nak olyan vagy jobb(!) a kormánykezelése (az autó érzete a pályán), mint az AC-ban... :)
    Én a F1 2015-öt próbáltam, az egy rakás szerencsétlenség volt, pedig állítólag ott csinálták meg jóra a kormánykezelést...
    Az AC-ban is van hybrid F1 -es autó, össze lehet hasonlítani, mondjuk egy Silverstone-ban a két játékot.
    A CM F1-ben benne van minden ami egy hangulatos játékohoz kell, de vezetni nem olyan, mint amit megszoktam egy szimulátorban. :(
  • Totti5
    #19220
    "Sokkal jobban játszható, mint egy mai modern kormánnyal. Gondolom azért mert egy elavult rendszer"

    F1 2015 óta lecserélték a kormánykezelést, teljesen új lett. Ennek köszönhetően, ha kormánnyal játszik a játék leszedi a rázkódás meg egyéb effekteket, a kormányszöget és az animációt is addig engedi amíg megvan csinálva ( 360 ).

    Semmiféle elavult rendszer nincs itt.

    Minél jobb kormánnyal játszod annál jobb élményt kapsz, annál jobb az FFB, annál jobb a kormány pontossága, annál jobb a kormány kialakítása, váltófülek, gombok. Aztán a pedál... nyomásérzékeny, állítható / visszacsatolásokkal rendelkező pedálok. Aki ezeket egyszer megtapasztalja, megszokja nem akar mást soha többet.

    Olcsó kormánnyal olcsó élményt kapsz minden autós játékban.
  • sertrex
    #19219
    Találgatás. Belekapaszkodás valamibe, amiről fogalmad sincs. Sokkal jobban játszható, mint egy mai modern kormánnyal. Gondolom azért mert egy elavult rendszer. És plusz egy adalék. A Fanatec-nél nem kell szöszölni a driverben, mert kormányról be lehet, akár menet közben is állítani. Sőt előre be lehet programozni öt különféle játékhoz kormányszögeket, FFB erőt, miegyebeket.
    Tehát szerintem nem igazán vagy képben, nem kellene belebeszélned.
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2017.08.08. 15:19:20
  • sertrex
    #19218
    Ja ez elment a szög irányba, mert bezavart egyeseknél, hogy 270-es kormánnyal jónak/jobbnak találtam. :)
    Nem a szöggel van a baj, az egész rendszert valahogy műnek érzem, nem olyan direkt, mint más, normális autós címekben.

    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2017.08.08. 15:13:16
  • lac coo
    #19217
    Igy van, ennyi.
    Az van, hogy nem allitja be automatikusan a kormanyszoget a jatek, mint ahogy szokas manapsag, hanem az usernek kell. Bar Dirt Ralliban mar megcsinalta CM, talan ide is eljut egyszer...
    Vagy driverban vagy a jatekban. 270 fokon nem tudom mi tortenik, valszeg az is jo , de az animacio tuti elcsuszik...plussz szerintem jatszhatatlanul keves .
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2017.08.08. 15:13:40
  • sertrex
    #19216
    Figyelj IQ elvtárs! Azok az idők már elmúltak.
    A trollkodásnak meg nézzél utána, mert nem vagy tisztában a fogalommal. Bár elég ha visszaolvasod a saját hsz-eidet régebbről, más topikokban.
  • Danecay
    #19215
    Én ugyan Logitech kormánnyal játszottam mindeddig, jelenleg egy G29-el de nekem nem igazán volt gondom a kormányszöggel. Vagy globálisan, vagy profilt létrehozva állítottam be a kormányt 360 fokra, vagy azt hagytam 900 fokon és játékon belül a Steering Saturatuon-t állítottam ~70-re.
  • sertrex
    #19214
    Ááááááhhhh, köszi szépen! Ezek szerint neked se sikerült még jól beállítani. Nagyjából be is igazolódott amire számítottam. Nincs több kérdésem.
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2017.08.08. 14:58:17
  • Totti5
    #19213
    Én ezzel nem akarok többet foglalkozni, amúgy fogalmam sincs, nem vagyok otthon. Szerintem be tudod állítani magadnak, ha akarod. Ha nem érzed jónak akkor nem kell vele játszani, én ezen nem tudok és nem is akarok változtatni. Kinek ez kinek az.

    Kizárólag a tárgyi tévedésekre reagáltam, számszerűen.
  • sertrex
    #19212
    Oké. Elmondom aprózva. Először is én azt kérdeztem, hogy a Fanatec-kel milyen beállításon mész ugyan is nekem is egy Fanatec CSR kormányom van. De, van egy másik kormányom is, egy régi TM F1 FFB, az 270 fokos. A Fanatec-et nem használom 270 fokon. Eddig tudsz követni? Na már most a Fanatec-et próbáltam normálisan 360 fokon, de valahogy nem az igazi. Szerintem CM csal a kormányszöggel is, mert a gamepad-os támogatást tartják elsődlegesnek. A régi TM 270-es kormányom visszont jobban idomul ehhez a játékhoz. Eddig megvan? Ha natívan használnám a Fanatec-et, akkor maradna 900 fokon ugyanis az F1 nem szabályozza le, ahogy más normális autós címek, amik nem CM címek. ;))
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2017.08.08. 14:46:42
  • Totti5
    #19211
    Natívan kell használni, ahogy teszed a Carsban, vagy másban is. 270 nem natívja az F1nek.

    De valóban oda teszed ahova akarod, de ez senkit nem érdekel hogy ki min játszik... magánügy.
  • lac coo
    #19210
    Totti, miert nem torolgeted ki a fenebe, csak trollkodik, te is tudod en is , meg aki hasznalja a jatekot , hogy legbol kapott hulyeseget beszel, trollkodik !