21741
  • gebali
    #19128
    Novice-on nem fog neked visszatámadni az AI, itt lehet a gond ;) Ahhoz utolsó előtti vagy utolsó nehézség kell már.
  • lac coo
    #19127
    Azaz ! :)))

    Olyan szinten scriptelt, higy a gondolatomat kitalalja, szinte rallira tudom venni, ott es akkor rakom kersztbe ahol akarom :))))

    No de majd a pc2, ahol a videokat es a tempot nezve nem viz esik hanem ragaszto ! :))
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2017.07.20. 09:16:18
  • Totti5
    #19126
    De hát szkirpten csúszik meg, semmi értelme.
  • Totti5
    #19125
    Sikerült nekik mind a Rally mind a Dirt 4 kategóriákkal szimesebb mint volt a Dirt 1-2-3.

    Isten ments! Linkelgetni nem kell videót mástól, mert random beírok a yutubra egy játékot arról tudok szolgáltatni bug, gliccs, és mindenféle olyan anyagot ami azt mutatja hogy nem jó a játék. Na de ugye a játékos nem yutub videók alapján játszani, hanem saját tapasztalat alapján. Valóban nem akarom látni, mert nem érdekel, hisz nem számít. Van nekem videóm arról hogy milyen jó, meg is mutattam. Ez viszont lényeges.

    De ha már F1 AI ekézés van, melyik más autós játékban sokkal jobb?
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2017.07.20. 08:05:51
  • lac coo
    #19124
    Csinaljak egy esos szervert Monacoba...?
    Ki tud vegigmenni 5 kort a nagy arkad jatekkal.? :))))
  • hqx
    #19123
    Már abból is kiindulva, hogy a DiRT Rally és a DiRT 4 közötti különbség miatt is látszik, hogy, ha akarnak, akkor tudnak szimesebb játékot készíteni.

    #19121: Lehet, hogy HC szim, oszt azért nem tetszik. Lassan már itt tartunk...:D

    #19122: Én is be tudnék linkelgetni videókat (is), hogy mikre képes az AI, és mennyire szarul van megírva, de minek?! Ha valaki ön maga nem látja (akarja), hogy az F1 2016-tal (is) valami nem kerek, azzal nem lehet mit kezdeni.
  • Totti5
    #19122
    Óriási meccseket lehet tolni. Nyilván nagyon nehéz húsz autót egyszerre a pályán lekezelni, stratégiákkal, gumikkal, csatákkal. Bőven akad sutaság ebben is, de ettől függetlenül nagyon jókat lehet harcolni, beteszi, támad, íveket választ, melletted tartja. Nem csak a játékossa, hanem AIk egymás közt is. Isteni amikor 3man mennek egymás mellett az egyenesben. Olyan is van amikor beáll a vonat... alapjaiban elég jó a rendszer, nagyokat lehet csatázni, simán a piac egyik legjobbja.
  • Totti5
    #19121
    Ez fényévekre van bármiféle árkédtól.

    AI a piac egyik legjobbja ( de se nem tökéletes, se nem hibátlan ).
  • hqx
    #19120
    Megtalálnák ők a megoldást, hogy mit és hogyan kellene csinálni, ha akarnák. Csak hát, ugye ,mindig is az árkád vonalon mozogtak.

    #19118: Azért egy normális AI jó lenne kezdésnek.
  • Totti5
    #19119
    Kevesebb mint egy évük van rá. Tesztek után és az első futamok után körvonalazódik minden. Erőviszonyok, autók, gumik, szabályok. Ez volt március végén, és augusztus végén meg kijön. Kereken 5 hónap van rá hogy egybe gyúrják.
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2017.07.18. 18:05:39
  • Totti5
    #19118
    Persze hogy hasonló lesz. Mondhatni ugyan az kivéve, hogy : új autók, új aero, motor, gumi, erőviszony, szabályok. Igazából teljesen más, de nyilván a grafikai, fizikai és a hang motor adott, nem írnak újat hisz azt 2 éve tették meg a 2015 alá.
  • Alexease
    #19117
    A jatekkal es a tudasaval nincs gond. De ha valoban szamol felfuggesztest es valami gumit, akkor egy egyszeru ki-bekapcsolhato FFB plugin-nel mar sokkal jobb lehetne (meg persze rendes kamera pozicio, fov es dinamika allitassal).

    Mint auto kezeles (kapcsolgatas, tekergetes, programozas), felesleges szimesiteni; aki hasznalt mar rendesen szimben uj F1-es autot, az tudja, meg a szimeseknek is csak a kis resze tudja kihasznalni rendesen, mert ahhoz hogy eredmenyes legyen az ember, foleg AI ellen, hasonloan droidnak kellene lenni:D
  • GPx8
    #19116
    Szerintem egyszerűen nincs idő jobbat (szimulátorosabbat) csinálni.
  • hqx
    #19115
    Ez így is kevés. Én azt gondoltam, hogy legalább eladnak 500-600 ezer példányt minimum. De inkább az egy milliós példányszám fele van valahol az eladás PC-re. Mindenesetre érdekes. Majd meglátjuk mit hoz az F1 2017. A bétából és a leírtakból nekem nagyon úgy tűnik, hogy hasonló lesz, mint az F1 2016, sajnos. Persze, azért meg kell várni a "végleges" verziót és tesztelni kell.
  • sertrex
    #19114
    Most egy kicsit megugrottak a számok, mert van egy CM akció. Természetesen a valódi számokat nem fogják megosztani tehát ezek kalkulált számok, de fel is tüntetik, a + - értékeket, vagyis tévedési határokat. És ez csak Steames, pécés adat, konzolokra is van néhány hasonló, de teljesen megbízhatatlan.
    https://steamdb.info/app/391040/graphs/
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2017.07.16. 10:22:32
  • hqx
    #19113
    Nem tudom, hogy hol nézitek ezeket az eladási adatokat, de ha ez hivatalos, akkor a 205 ezer eladott darab F1 2016, az elég kevéske. Főleg annak tudatában, hogy kb 9 hónapig nem is volt warez verza PC-re.

    A RaceRoom Racing Experience, az még béta. 0.3xx verziót ír. Lehet az is marad örökre!:D
    Utoljára szerkesztette: hqx, 2017.07.16. 08:46:09
  • gebali
    #19112
    Ne nézd meg a mai időmérőt mert megírod hogy GG valóság :D Arról hallottál már, hogy a pálya egyre jobban gumizódik, így minél később futsz időt, annál jobb körülmények között mehetsz.
  • Totti5
    #19111
    5mp volt hátra, de az utolsó gyors kört megkezdhette az AI vagy már előtte 10-15-20 seccel megkezdte. Időmérő akkor ér véget amikor az utolsó pilóta befejezi az utolsó körét s leintik kockás zászlóval, azt meg elkezdheti a leintés előtt 1 mpvel is.
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2017.07.15. 12:44:16
  • sertrex
    #19110
    Ilyen azért előfordult a valóságban is. Mikor Kimit nem küldték ki újabb mért körre és többen is bejöttek elé. Ez inkább pozitívum, hogy ilyen is van a játékban.
  • Maceehun13
    #19109
    Annyira birom ezt a játékot.... Hungaroringen Q3-ban karrier módban 1.időt futottam,bent voltam a boxban 5 másodperc volt hátra az időmérőből és miután letelik az idő már 5. vagyok ...Ez mi??? Semmi büntetést nem kaptam és mégis 1 másodperc alatt 4ember megelőzött 5 másodperc alatt GG CM
  • sertrex
    #19108
    Alapból valóban nem a legjobb a PC-ben az FA, viszont be lehet jóra állítani, a kormány bugot meg légyszi mutasd be, mert olyannal nem találkoztam. Nekem automatikusan átáll a kormány a formula beállításra, ha azt használom. Tehát semmivel se kell nagyobbat tekerni, mint amit a valóságban is látunk. Alátekert kormánnyal meg igen ritkán szoktak kigyorsítani. Kigyorsításkor hasznos, hogy a kerekek minél inkább az egyenes felé tendáljanak. Szóval az nem annyira script szerű, hanem inkább törvényszerű.
  • lac coo
    #19107
    Most olcso volt , megvettem, azt kell mondjam ezt osszerakta rendesen a CM.
    Szimeskent nekem hianyzik a manual boxkiallas, meg az effele dolgok, de szabalyrendszerben, lebonyolitasban ez evtizeddel minden elott jar.
    Kormannyal semmi bajom, arra megy amerre akarom, finoman lehet iranyitani, ffb nem a mai csucs, de pl rf1-et, race sorozatot veri, azt meg ugye szimkent tartjuk szamon.
    Ha mar PC hez hasonlitjuk bar kellene hogy ugy legyen, de az ottani f1 fizikaban, auto viselkedesben is sokkal gagyibb, nem beszelve az idiota kormany bugrol, mikor szuk kanyarban alatekeri az ember koppig, majd a legkissebb gazadasra script szeruen ala akar fordulni az auto, szinte egyenesbe kell visszatekerni, ahogy latom ez marad a masodik reszben is.
    Szoval semmi baj ezzel.
    Kisse leveve a tapadast pedig kapaszkodnom kell, hogy ne dobjam el egy veseny alatt.....
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2017.07.15. 11:13:57
  • sertrex
    #19106
    Ja, én azt hittem, hogy a CM F1 is autósjáték.
    Persze ez a megjegyzésed amúgy elég sok mindent megmagyaráz.
    Na mindegy, hamarosan itt a PC2, talán CM vesz belőle egyet, hátha tanulnak valamit.


    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2017.07.14. 20:39:29
  • Totti5
    #19105
    F1 kapcsán nem tudom hogy éppen mire írod hogy rossz, mert nekem úgy fest hogy minden viszont ha kormányt akarok techdemózni akkor nyilván nem Codie játékot választ az ember ( vagy bármi mást, akár legyen egy Forza Horizon 3, avagy Apex, avagy majd a 7 vagy WRC játék, vagy bármi más autós), hanem Assetto Corsa, Iracing, rFactor 2. Más liga, más közönség, más perifáriákra.
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2017.07.14. 19:28:51
  • Alexease
    #19104
  • sertrex
    #19103
    Néha zavarban vagyok, hogy engem nézel hülyének vagy tényleg ennyire nem érted mit írtam.?
    Tudom, hogy az igazi F1 autók kormánya mennyit fordul, nem is azt írtam, hogy a játékban többet kellene fordulnia. Arra céloztam, hogy az új kormányok többre képesek annál, hogy csak a 360 fok elfordulást hozzák ki belőlük. Már önmagában hardwareből is nagyon jó az FFB-jük, talán összekapcsolhatnák végre a játékkal is.
  • lac coo
    #19102
    THX !
  • GPx8
    #19101
    Egy utolsó off:
    Szupernagyi:
  • GPx8
    #19100
    „Foglalkoztat minket a kérdés, hogyan kapcsolhatnánk össze az e-versenyzést a valódi versennyel, vagyis hogyan teremthetnénk meg annak a lehetőségét, hogy van egy élő eseményünk, melyen a szurkolók a maguk autójával szintén részt vehetnek. Például ha bemenne a biztonsági autó, arra nekik, az ő világukban is reagálniuk kellene. Ebben komoly lehetőségek rejlenek” – vélekedett a Ferrari és a Mercedes korábbi kulcsembere.

    Virtuálisból valósat?
    Utoljára szerkesztette: GPx8, 2017.07.14. 12:00:30
  • Danecay
    #19099
    Static cockpit camera (no look to apex and more) 1.0
  • Totti5
    #19098
    Lehet, viszont oda állítod ahova szeretnéd.
  • GPx8
    #19097
    Csak nekem furcsa a cockpit nézet a videóban, vagy a kamera torzít ennyire?
    (Olyan mint valami kicsit lejjebb hozott T-cam nézet).
  • GPx8
    #19096
    Attól függetlenül a nemzetközi fórumokon (is) a PC-sek szarozzák a konzolosok meg istenítik...
    De ez nem az a topic, úgyhogy hagyjuk.
  • lac coo
    #19095
    Static cockpit camera (no look to apex and more) 1.0

    Valaki fel tudja ezt nekem tölteni, az istennek se engedi RD .....
  • Alexease
    #19094
  • Totti5
    #19093
    Illetve PCn. Hisz a PC nem szimulátor gép és közösség gyülekezete. Hanem a játékosoké, ugyan úgy. Mindenkié.
  • GPx8
    #19092
    Igen Xbox, PS4 játéknak nagyon jó.
  • gebali
    #19091
    Milyen ritka manapság, hogy a fejlesztők megszépítik a terméket... Ehhez képest a Dirt 4 jó lett, csak nem úgy jó, ahogy te vártad.
  • Totti5
    #19090
    Átették, finomhangolták, optimalizálták a Dirt sorozatra, ami egyes elemiben jobb lett, bár ettől még nem kell tetszenie mindenkinek mert más lett, egy más játékban, viszont ez a szarozás baromira messze van bármilyen valós mércétől. Szimeseknek baromi nehéz megfelelni, mert ragaszkodnak ahhoz amit megszoktak, ha meg nem olyan akkor indul a szarozás és sértésnek van véve a dolog, pedig biztosan nem ez volt a cél.
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2017.07.13. 18:11:26
  • GPx8
    #19089
    Már bocs, de én a megjelenés előtt az összes fejlesztői interjút elolvastam/végignéztem és nekem határozottan az jött le, hogy a rally része az "DR2"-lesz, sőt, valamivel jobb (pl. fejlesztett aszfalt FFb). Erre kaptam egy rakás sz*rt... :)
    Mind1, világos, hogy csak az a normális autós játék a számomra (PC/Kormány), amit alapvetően PC-re fejlesztettek.