21741
  • Alexease
    #19619
    Ez igy korrektul nez ki. Mar reg hasznaltam F1-et. Ez a resz tudasra/szolgaltatasra/koritesre tetszene, de tuti nem hasznalnam ki, a gepemtol is rinyalok, meg penzem sincs ra:D
  • gebali
    #19618
    Olyan érdekes elképzelései vannak itt embereknek :D :D Lehet menni multizni, ott van jó kis csaló játékosállomány, tiszta reális ;)
  • lac coo
    #19617
    Ha az ember skippeli a dolgot, nyilvan valami script, vagy random cucc alapjan meg valtozik a dolog, melyik jateknal nem.....
  • Totti5
    #19616
    Mint ahogy minden más játékban is így van, de ezt az AI programozó tudná elmondani, hogy hogyan is működik. Nem mintha sokat számítana, nyilván azt csinálja amit beleprogramoztak / valamennyire adaptív.
  • adam46
    #19615
    Ha látod is az AI gyors körét, az már valószínűleg a kör elején eldől, hogy milyen kört fog menni. Utána már csak végig megy a generált vonalon a generált sebességgel.
  • Totti5
    #19614
    Lehet, mindent látsz.

  • Alexease
    #19613
    Mivel a hitelesseg miatt tartani kell a Codies-nek a csapat sorrendet, pilotankent es palyankent, igy a szimes megoldas, amikor kulonfele tulajdonagokkal beallitott AI vezeti az autot es ugy er el eredmenyeket, nem mukodik. Valszeg tele van script-elve az egesz. Versenyen adaptive/catchup AI-val, sulyozott random balesettel es meghibasodassal, az idomeron pedig az eredmenyek "utanigazitasaval".
    Ha lehet(ne) nezni az AI-t idomeron ahogy a palyan megy, es merni az idejet, valszeg egyik sem stimmelne;)

    De nincs ezzel gond, az a program lenyege, hogy minnel jobban a valos "esemenyeket" probalja visszaadni, mashogy nem megy.
    Programozasbol megoldani, hogy a "pitwall" is AI legyen (jokor engedje ki, jo beallitasokkal, ne keruljon forgalomba stb.) es az AI vaoban hozza vezetessel az elvart idot, eleg huzos lenne megoldani.
  • lac coo
    #19612
    Nekem ilyen gondom nincs, mert ha olyan szazalekra rakom az AI erosseget, hogy verseny izzados legyen, idomeron utolso vagyok mindig ! :))
  • Danecay
    #19611
    Sajnos én is nagy valószínűleg szembesültem az időmérő végén az AI számára jóváírt ~0.700 másodperccel. Sajnos már rögtön az első rivális kihívásomon az utolsó pillanatban, pontosabban inkább az után alulmaradtam csapattársam, Alonso-val szemben miközben az idő lejárta előtt még előtte voltam a 16. helyen. Gondoltam csak megpróbálkozom egy új szett gumival hátha besikerül kerülni a Q2-be. Mondjuk már azt sem értettem, hogy ha több mint két perc volt hátra az időmérőből, hogyhogy nem értem fel a mért körre még ha Flying Lap-al is kezdtem volna meg az utolsó kört, mert amint rányomtam már kapásból spectator nézetet kaptam és az időmérő eredményét, ahol nem csak Alonso került elém, de más is beékelődött azzal a kb. 0.7 sec-es időlevonással így nemhogy 15. de 17. lettem, ezzel a Rival párbajt is elbukva. Ha ez tényleg valami bug remélem javítják! Persze tudom, hogy közben ők is lehettek még gyorskörön, de az már gyanús, hogy elég sokan felfigyeltek már erre az elvileg rendszeresnek mondható jelenségre.
  • Danecay
    #19610
    Ma azért hangosan felröhögtem amikor Alonso csapattárasam magam mögött gondolt előzését követően megpillantottam az első kerekem mellett az autója orrát. Kitartó volt :)
  • Danecay
    #19609
    Bár nem néztem de minden bizonnyal nem, ettől karrier a karrier :)
  • Danecay
    #19608
    Amennyiben Te zsolo89 vagy a PH-ről akkor nem írom le még egyszer, mert egy ilyen nevű felhasználónak éppen ilyen jellegű hibájában próbáltam segíteni. Ha nem Te voltál az akkor nézz át oda a játéknak megfelelő topicba, vagy kérésre bemásolom ide is. Semmi atommaghasítás, csak meglátás, tapasztalat és vélemény.
  • lac coo
    #19607
    input lag.
    néha nekem is pontatlan picit, de nekem van is egy leheletnyi lagom sajnos .
  • Totti5
    #19606
    Mutasd meg mi a gond, mert elképzelni nem tudom. Menj 5-10 kört és töltsd fel, hogy lássuk.

    Maximális kontroll alatt lehet tartani az autót, minden miliméter megmoccanás azonnal érezhető.
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2017.09.02. 22:26:24
  • Dika214
    #19605
    Time trialban lehet lag? Mert a netem eleg sokszor tréfál meg (T-Home)
    Amúgy mas fórumokon is olvastam hogy nem tudnak eleg precízen kanyarodni, pedig mas játékokkal (pl f1 2016, vagy szimulatorok) ezzel semmi bajuk sincs.
  • lac coo
    #19604
    Vagy lagod van, vagy a lassu temponal szupererzekeny fek trefal meg.....
  • Mozes
    #19603
    A játék nem így néz ki az a baj csak ebben. Itt van élelmosás a képek a játékban meg nincsen érdemi PC-n és konzolon meg tuti, irtó gáz.
  • Dika214
    #19602
    Kicsit olyan érzésem van, Foleg a lassu kanyarokba menet, mintha nem en irányítanam az autót. Az apró kormanymozdulatokra egyszer igy, egyszer ugy reagál. A legjobb szo talán a kiszámíthatatlan.
    Lehet, hogy valami beállítás függő, de ilyet mas szimulatorokban (rfactor, raceroom) nem ereztem.
  • macleody
    #19601
    Egész jó ez a fotó cucc.



  • Totti5
    #19600
    Mitől szörnyű? minden féktáv és kanyar olyan ahogy Te beveszed. Gyakorlás, gayakorlás, koncentrálás, pontos féktáv és ívek. Csak ezen múlik.
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2017.09.02. 20:30:55
  • Dika214
    #19599
    Sziasztok!

    Napok ota próbálkozom, de egyszerűen nem találok megoldást.
    Fanatec kormánnyal, minden segítséget kikapcsolva is olyan mintha sinautoznek. A gyors kanyarokban még nem annyira vészes, de pl monza elso sikán, es rögtön a következő szörnyű.
    Kétszer egymas utan szinte eselytelen ugyan ugy menni.
    Van valami trükk a beallitasoknal, vagy fogadjam el, hogy ez ilyen?!

    Koszi
  • adam46
    #19598
    Fú, ez nagyon jól néz ki. Lehet karácsonyra megveszem.
  • sertrex
    #19597
    Úgy néz ki, mégis lesz időmérő.


    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2017.09.02. 16:06:18
  • lac coo
    #19596
    sose lesz időmérő ,addig mentem egy pár kört :))

  • lac coo
    #19595
    De a sima bajnoksagban is vannak ezek a fejlesztesek ?
  • Totti5
    #19594
    Tudom, csak a McLarent említetted amit Én is, gondoltam azért.
  • Danecay
    #19593
    Nem is direktben neked szólt :D Mondjuk így nem csoda, hogy neked az F1 2015 is teljesértékű volt, de aki fogékony az ilyesmi iránt had lelje már benne örömét. Én pl. a McLaren-el kezdtem el, nyilván teljesen esélytelenül, de futamhétvégéről futamhétvégére fejleszthető az autó és lehet, hogy szezon felénél már a középmezőnyben harcolhatok Nekem nem feltétlenül az a célom, hogy világbajnok legyek, ha az lenne a Mercivel kezdtem volna, így meg valóban nem sok értelme lenne a karriernek.
  • Totti5
    #19592
    Karrier engem nem érdekel, GP-t megyek, ott meg minden adott, ahogy a valóságban.
  • Danecay
    #19591
    Az igen, karrierben még az autógyárat, azok egységeit is lehet fejleszteni A 4 fő fejlesztési vonalanként 2 azaz összesen 8 fejlesztési lehetőség van + ezeknek különböző fokozatai, amik pl. a gyártási költségekre ill. a megbízhatóságra vannak kihatással. A McLarennél biztos nem árt rágyúrni a megbízhatóságra :)
  • Totti5
    #19590
    85%-os AI, a két Mercedes megizzasztott rendesen, hiba nem fért bele. Azért figyelni kell, a szuperlágy nagyon tapad az elején, a lágy már érezhetően csúszkálósabb tud lenni. Iszonyat a tapadás, de melós ezt átvinni a féktávba kanyarba és hama el lehe dobni, ha túltolja az ember ( itt most nem, de mentem vagy 7 futamot ahol igen ).

    Először a McLarennel próbálkoztam, de azzal nem lehet érdemben annyira nincs sebessége egyenesben. DRSel, szélárnyékban sem versenyképes...

    Nem tudom hogy csak bebeszélem e magamnak, de mintha a célegynes végén DRSel max tempón a boxkijárat után elkezdene mocorogni a segge az autónak mintha a szél oldalba kapná a cápauszonyt és annak a hatása. Ritkán, főleg edzésen éreztem pár alkalommal. Más is tapasztalt ilyet?

    F1 2017 Verstappen's Red Bull Racing-TAG Heuer RB13 @ Monza 25% Race

    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2017.09.02. 08:16:08
  • Totti5
    #19589



















  • lac coo
    #19588
    Nem mintha nem csúszna eléggé most is ha igyekezni próbál az emebr :))

    Semmi furát nem vettem észre a hanggal, nálam szól ahogy kell ....
  • Danecay
    #19587
    Nagyobb tapadás, tudod :)) Most a hanggal, pontosabban a hangerővel kapcsolatban vettem észre dolgokat. A mellet, hogy amint korábban is írtam nálam NIGHT módban szól a lehangosabban és macleody meg is erősítette, hogy nála már a 2016-ba is így volt (én akkor nem figyeltem) most azt vettem észre, hogy futam közbeni REPLAY után, a futamhoz visszatérve, majd felére, de legalább 1/3-al csökken a játék hangereje, rádió használat után viszont megnő, vagy legalábbis visszaáll eredeti hangerőre, sőt amennyire megfigyeltem, még az is befolyásolja a hangerő változás irányát, hogy REPLAY alatt előre vagy visszatekerésből lépünk vissza a játékba (futamba)
  • lac coo
    #19586
    Az eso jo, meg extra latvanyos, esos hangok is...de csuszhatna kicsit jobban ! Remelem megmoddoljak ! :))
  • Danecay
    #19585
    Mondjuk optimalizációt tekintve nem semmi a cucc, eddig szinte ez a rész fut a legjobban. Középkategóriás, de inkább alsó-középkategóriás hardveren benchmarkban hozza az átlag 60 FPS-t mind tiszta mind heavy rain beállítások mellett, ja és ULTRA presettel. Alapból nem is raktam HIGH-nál magasabbra, így próbálgattam eddig játszani, a benchmarkot nem is néztem, de mivel HIGH-on folyamatosan ki volt akadva az FPS számláló 60 FPS-en, gondoltam kipróbálom magasabb beállítások mellett, de a helyzet szinte semmit nem változott, legalábbis így elsőre. Na most vagy gyengébb lett a grafika vagy meg inkább jobban optimalizált :) Jó igaz nem 4K-ban játszom csak Full HD közeli felbontásban, de akkor is :)
  • dr Kotász
    #19584
    Igen-igen de mindig 7 tizedet. A leaderboard világrekord alá mentek.
  • Danecay
    #19583
    Ja, meg egy olyan géppel ami meg is bírja hajtani ezeket :)
  • lac coo
    #19582
    Mondjuk ido letelte utan meg befuthat a tobbi auto...
  • Alexease
    #19581
    Harom monitorral vagy VR-rel biztos jo lehet:)
  • Danecay
    #19580
    Pedig én pont a McLarennel szeretnék játszani Ahhoz, hogy valamit látni lehessen a visszapillantókba, annyira hátra kell tolni a nézetét, hogy már majd nemhogy a versenyző vállát is látom