21741
  • Danecay
    #19740
    Érdekes, a valódi körökkel történő azonosítás engem valahogy sohasem csikolt, mindig az érdekelt, hogy adott fokozaton az AI-hoz mérten nekem mennyivel jobb vagy rosszabb (nyilván utóbbi a gyakoribb:) a köridőm. Igazából feleslegesnek is vélem a hasonlítgatást, mert hogyan és mi alapján? Ha egy nehézségi fokozat lenne és fix vezetési segítségek, vagy éppen azok hiánya, akkor azt mondom be lehetne lőni, de ennyi féle-fajta játékosnak különböző segítségekkel, különböző platformokon mindenkinek produkáljon real időt? Másik érdekes kérdés, ez a dilemma, hogy valós e a köridő vagy sem, hány másik játéknál merül fel vajon a játékosokban? :) Erre őszintén kíváncsi lennék!
  • lac coo
    #19739
    Azert ha kozeliteni akarok a real koridok fele, setupolok egy gyorsabb de nyilvan sokkal instabilabb autot, akkor mar nem trefa dolog elvezetni ! :)
    Beszaras milyen jo, saj alhatja aki ki se probalja :))
  • fazerus
    #19738
    Igen, én a billentyűs medium boi vagyok, nem a hardcore profi mint Ti! :D
  • gebali
    #19737
    Az meg a másik, egyszerűen hamar eligazolsz. De szerintem legkésőbb harmadik évadra mindenkit verő Mekit lehet építeni mindenfajta egyéb befektetés nélkül.
  • lac coo
    #19736
    50%-os nehezseg...? :))
  • fazerus
    #19735
    Második szezon, leigazoltam McLarentől a Mercedeshez... amikor konstans 3-4-5 helyen van a McLaren.. na az lol! :D
  • Danecay
    #19734
    Egyszer tapasztalnám meg! :) Edig még egy Codemasters-es F1-el sem vittem végig egy szezont sem :) Persze ez most ne ma játék ellen szól, hanem, hogy mindig majdnem a leghosszabb utat választottam ahogy most is, közben kicsit beleuntam, jött másik játék, nem volt időm, stb. de inkább legyen így mint, hogy 5 körös versenyekkel bohóckodjak.
  • gebali
    #19733
    4-5 szezon alatt talán, de második szezonra már egy Haast is fel lehet húzni versenyképésre, úgyhogy nincs egyszerűen értelme long game-et játszani.
  • Danecay
    #19732
    Miért, ha kifejleszted a megbízhatóságot akkor is van, hogy nem adja meg a fejlesztést? Azt hitem ez ezzel van összefüggésben? Nyilván ha a cél a világbajnoki cím megszerzése akkor valóban "pénzkidobásnak" tűnhet. Ma 13. lettem a McLaren-el Sochi-ban és tök elégedett voltam magammal :)
    Utoljára szerkesztette: Danecay, 2017.09.20. 17:02:03
  • dr Kotász
    #19731
    Kivéve, ha több szezonon keresztül egy csapatnál maradsz.
  • gebali
    #19730
    Nem tudom, érdemes-e. Sajnos ezek baromi drágák ahhoz képest, hogy mennyit segítenek. Majdnem annyiba kerül a megbízhatóságot fejleszteni, mint folytatni az esetleg bedőlt fejlesztést, szóval totál nem renteábilis a dolog.
  • Danecay
    #19729
    Minden bizonnyal érdemes a Quality részlegbe is befektetni :) Pl. a kép bal oldalán látható piros szekció ami ugye a motorfejlesztésre irányuló fastruktúra egy megfelezett függőleges négyzetekből álló oszloppal kezdődik. A felső fél a költségcsökkentésre vonatkozik, az alsó a megbízhatóságra. Az én értelmezésemben minél többet tesz az ember a megbízhatóságra, annál nagyobb eséllyel sikerülnek a fejlesztések, nyilván a költségcsökkentésre téve egyre olcsóbban kapja meg az ember a kifejleszteni kívánt alkatrészt.

  • dr Kotász
    #19728
    Hát nézd meg hol tart az igazi Sauber a fejlesztésekkel. Jól tükrözi a játék?
  • szabii98
    #19727
    Benne van sajnos az ilyesmi:/

    Van olyan tech ami 10%-kal növeli a sikerességet (vagy 5-tel?)
  • krisz0422
    #19726
    Hali!
    Srácok! Az normális, hogy a Sauber esetében 95+ nehézség mellett mindjárt az első kettő fejlesztés nem sikerül? Ez kicsit kiábrándító... 2000 pont ment a levesbe! :O
  • Danecay
    #19725
    Nálam tegnap a kínai nagydíjon 4-en fordultunk egyszerre az 1-es kanyarba és ez nem közvetlenül a rajtot követően történt hanem a futam utolsó harmadában :) Igen, vannak olyan komponensek egy játékban amik mindegy, hogy számolva vannak vagy generálva, lényeg az, hogy jól csinálja amit csinál. Mint már korábban is írtam számomra is rettentő jó versenyzési élményt nyújt a játék.

    A tegnapi kínai nagydíj eseményei:



    Az a "király" hogy az elhasználódással, nem csak a meghibásodás esélye nő hanem lassul az egész. Szabadedzésen pl. már nem tudtam megcsinálni az időmérős szimulációt mert nem bírtam olyan gyors kört menni :)

  • sertrex
    #19724
    "Fizika , bar nem hc szim, siman veri a PC , Raceroom kalibert....."
  • szabii98
    #19723
    Lehet bizony, az előző versenyemen egy Williams próbálkozott olyan lehetetlen helyeken bejönni mellém, hogy csak néztem, a kigyorsításra kellett játszanom, hogy ne verjen meg:)

    Élvezetes vele játszani, és ez a lényeg.
  • lac coo
    #19722
    Vezetesre is jol vannak programozva, lehet veluk kuzdeni.:)
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2017.09.19. 10:25:39
  • Alexease
    #19721
    Nem lehet osszehasonlitani a szimes AI-val.
    A szimekben "csak" az autokezelesre, a szabalyok betartasara es a kozvetlen versenyhelyzetek kezelesere van programozva az AI. ISI engine-ben (es annak egyeb valtozataiban, pl. AMS, CARS, R3E stb.) van lehetoseg meg pilotakat beallitani, de az is csak a "vezetest" erinti.
    Itt az F1-ben "torteneshez" van programozva az AI. Ide ez kell, es ha jol latom, evrol evre egyre jobb lesz.
  • lac coo
    #19720
    En nem tudom mit hogy szamol , le is sz..rom kb, de ehhez a lebonyolitashoz, AI hiz kepest neander volgy minden egyebb jatek.
    Husz eve tolom , de nem igen akad mas jatek amivel bevallalnek masfel oras offline futamot, mert minek...
    Egyreszt unalomba fullad, masreszt tenyleg neander vilgy ehez kepest meg rf2 AI is.AC, PC se lephet a nyomaba se.
    Fizika , bar nem hc szim, siman veri a PC , Raceroom kalibert.....
    Szival ez most jol ossze van rakva vegre.....
  • Timbu
    #19719
    De legalább lassulnak, ha vizes pályán slick-kel mennek :)
    Gondolom nem km-ben nézi a logika a hátralévő távot, hanem körben. Egy normál páyán négy körrel a vége előtt a valóságban sem jönnének ki. Meg mondjuk négy kör alatt igen nagy eső kell, hogy el is kezdjen megállni a víz a pályán.
  • lac coo
    #19718
    Spaban, 41. körben elered az eső ....
    Azért az AI nem semmi, simán végigcsúszkálja velem együtt a négy kört rongyosra kopott ultralágyon , + 20 mp-es köridőkkel :))
  • lac coo
    #19717
    Patch 1.7 has arrived on PC! Below are the notes for this patch:
    Fixed issue where yellow flags persist for the duration of a multiplayer race when a player terminally damages their car and quits the session

    Fixed issue where players are disqualified for not using the correct tyre compounds when another player rejoins their online session

    Fixed issue where player is unable to resume a saved online championship from an earlier version of the game

    Fixed issue where players are unable to load into a session which uses saved lobby settings

    Fixed issue where lobby host could hang after changing race length during online season

    Fixed issue where penalties could be forgotten after resuming a mid-session save

    Fixed issue where player is limited to six gearboxes for a season

    Increased level at which gearboxes suffer faults

    Various other stability fixes
  • Danecay
    #19716
    Feltehetően ez valamilen egyéni probléma lehet. Kipróbáltad már amiket írtunk? Overclocking mellőzése, túlmelegedés ellenőrzése?
    Utoljára szerkesztette: Danecay, 2017.09.18. 19:54:52
  • swadawa senpai
    #19715
    Azta :D Én meg ahogy nem rég irtam visszább, ultra lowon se tudom játszani még mindig :DD
  • macleody
    #19714
    Mondjuk tény, hogy sokkal jobban el lehet találni a kanyaríveket fentebbről. A GP4-et én is úgy toltam. Imádtam azt a játékot :)
  • szabii98
    #19713
    Én pl. kisgyerek fejjel úgy szoktam meg még a régi időkben, most meg már nincs kedvem átszokni a cockpit módra:)
  • Totti5
    #19712
    Honnan veszed?

    A yutub videó? nézőnek jobban élvezhetó, hisz amit felrakok az egy közvetítés. De van egy csomó fülkésem is... nekem mindegy honnan tolom.
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2017.09.17. 11:11:14
  • macleody
    #19711
    Jó, én azt sem értem miért tv kamerából toljátok :)
  • Totti5
    #19709
    Még mindig nem értem hogy aki ennyit játszik a játékkal, miért nem ismeri a pályákat
  • Szabi #19708
    főként arra gondoltam, hogy nem kizárt, hogy többen is elkezdték egyszerre.. :)
  • macleody
    #19707
    Szabi ne idegesíts, akkor nem kellene a magyarítás ha tudnék angolul :)
  • Szabi #19706
    gondolom a srác aki csinálja a magyarítást is bent van abban a "ligában" és a fb-os csoportban..de valószínűleg jegyzettömbbel magyarítható ez is, így csak türelem és némi nyelvismeret kérdése hogy lefordítsd magadnak.. :D
  • macleody
    #19705
    Aha, köszi. Akkor biztos valaki bennfentes nyomja most a streamet.


    Utoljára szerkesztette: macleody, 2017.09.16. 21:50:41
  • Szabi #19704
    azt írja, hogy kb. egy hét múlva lesz kész, 10mp guglizás volt, szívesen.. :DD
  • macleody
    #19703
    Nem tudjátok magyarítást honnan lehet letölteni? Láttam ma egy videót, magyar nyelvű volt a játék.
  • macleody
    #19702
    Bal oldalon ultra high, jobb oldalon ultra low. Nézd a kesztyűt, a kormány tekerentyűit, meg a kerék mellett az aszfaltot.

  • swadawa senpai
    #19701
    Sziasztok!

    Igazság szerint most töröltem le a játékot tegnap mert felb*szott! :D

    Az f1 2015 tökéletesen futott régen.
    A witcher 3 ULTRA beállitásokkal szépen fut és futott, igaz mostanába hamarabb elkezd beszaggatni és régen nem csinálta
    szóval lehet hogy valami nem teljesen klappol a PC-vel, de kideríteni nem tudom mert egyértelmű hibája nincs.

    Majd lehet megint rászánom magam h vissza telepítsem, de nincs sok kedvem.


    Ezt a belassulgatást úgy értem, hogy nem akadozik, de igy érezhetően be-be lassul a játék menet közben, jobban nem tudom leírni, és ez megtörténik ultra low-on is.
  • lac coo
    #19700
    Beallitasoknal a textura streaming az micsoda ? Elegge eszi a gepet....