21741
  • Totti5
    #19539
    Futam indítás előtti beállításoknál ( körszám, időjárás stb stb.. ), csak 25%tól s afelett lehet.
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2017.08.29. 18:32:25
  • Alex2
    #19538
    Udv , safety cart hol lehet bekapcsolni? Nekem allandoan off-ot jelez, es sehol sem talalom ahol be lehetne kapcsolni
  • lac coo
    #19537
    En koszonom ! ;)
  • Skypack
    #19536
    Eddig nagyon bejön, köszönöm szépen
  • dr Kotász
    #19535
    Thx, este én is megpróbálom újra mert nagyon úgy fest, hogy csak én vagyok a béna.
    Utoljára szerkesztette: dr Kotász, 2017.08.29. 12:40:42
  • dr Kotász
    #19534
    Nem értem, nálam nem csinálja (F1 2016-ban pedig működik). Mit állítottam rosszul? A control schemes-ben ugyanaz van nálam, mint a #19527 hsz. A default Logitech profil nem jó nekem, mert a funkciókat más gombokra pakolom.
    Utoljára szerkesztette: dr Kotász, 2017.08.29. 12:38:33
  • Gadfly13
    #19533
    Azt hiszem csak az F-re, de mérget nem vennék rá, hogy csak arra. Ma este letesztelem ill. azt is megnézem, hogy az F-re mi van beállítva. Emlékem szerint semmi jelentős, de majd megírom.
  • lac coo
    #19532
    Nem probaltam emg, de az autofejlesztes a sima bajnoksagban is mukodik vagy csak karierben ?
  • Danecay
    #19531
    Szerintem bármelyik bill. megnyomására vissza áll billentyűzetre ugyamúgy mint ahogy egy kormányon töeténő gombnyomásra átáll a kormány gombjaira.
  • dr Kotász
    #19530
    Nálam ugyanez van (G29). Ami baromi idegesítő, hogy ha a kormányon bármit megnyomok, akkor a menüben a funkciógombok helyett a kormány gombjai jelennek meg (négyzet, kör, stb.). Ezt egy gombnyomással vissza lehet változtatni a funkciógombokra? Csak nálad F? Te konfiguráltad arra valahogy?
  • macleody
    #19529
    Csinálj egy sémát csak kormányra és akkor be lehet pipálni a billentyűzetet is. Ha vegyesen van mint most nálad akkor csak az egyiket lehet.
  • gebali
    #19528
    A kvalikon gumizodik a pálya? Azaz jobb időt lehet menni a végen mint az elején csak ezért?
  • Gadfly13
    #19527
    Sikerült, hogy a Keyboard Preset 2 és a Sajat1 is be legyen pipálva, viszont amint kiléptem, majd visszajöttem a menübe, már csak a Sajat1 volt ismét bepipálva. Viszont ennél írja mindkét kontroller típust, mondjuk így is állítottam be benne.
    Továbbra is előjön, hogy néha számok jelennek meg a menü gomboknál, szerencsére a sima F gomb megnyomására (nálam), lehet váltani. Együtt lehet vele élni, de akkor is idegesítő. :)

  • Danecay
    #19526
    Első, pár körös próba után még szokni kell. Valamiért számomra furcsa az irányítás, olyan furcsán hirtelen reagál minden kormánymozdulatra, jó-jó a megnövekedett tapadásnak próbálja betudni az ember de akkor is. Lehet mondjuk csak FFB beállítás kérdése mert idő hiányában próbálgatni nem nagyon volt időm, az FFB, globálisan próbáltam lentebb venni, hogy ne üsse széjjel a kormányt, így lehet azért érzem furának, mert nem elég az, hogy minimális mozdulatra reagál az autó, de a kormánynak sincs semmilyen ellenállása amikor kimozdítom középállásból, ami Logi (G29) kormányoknál egyébként is jellemző jelenség, de pl. a 2016-nál ez nem volt zavaró. Az elmenő tapadást viszont még is alacsony FFB erők mellett is egész jól lehetett érezni. Tényleg valakinek valamilyen elfogadható FFB beállítása G29/G27 vagy G25-höz akár.
    Grafika terén pedig azt vettem észre, mintha néha későn töltené be a megfelelő részletességű tereptárgyakat (LOD), pl fáknál vettem észre, hogy néha még közelről is homályosnak tűnik, de lehet, hogy valamilyen filter kavar be, ja és a fejér pixelek a pálya szélén nálam is jelentkeznek (GTX 960 4GB G1 Gaming)
  • Johnyka
    #19525
    Preset Control Schemes/(nálam) Logitech G25/Duplicate.
    És a másolatban kell beállítani a kormány tulajdonságait.
    Így ki lehet pipálni mindkettőt.
  • macleody
    #19524
    Béta patch.
  • macleody
    #19523
    Igen alapból így volt, de csináltam egy custom beállítást és így már nem engedi bepipálni a keyboardot is.
  • Danecay
    #19522
    Azt, hogy az ellenfelek autói ghostok legyenek e vagy sem vagy, hogy milyen legyen a sérülés, a lobby létrehozásakor lehet beállítani, legalábbis tavaly így volt ezért gondolom most is így van. Publicra a sok agyament ellen hasznos lehet :)
  • lac coo
    #19521
    Multit nem vagom, egyszer probaltam nagyon regen....
  • Gadfly13
    #19520
    @lacco
    Huhh még sok tapasztalatom nincs, de így első ránézésre nem rossz. CM féle F1-ekkel nem sok tapasztalatom van (korábban leszedtem pár warezt, de nem nagyon érdekeltek). Korábban csak liga szinten F1-eztem rF, rF2 és Assetto platformokkal. Mivel már jóideje nem F1-ezek (liga szinten), így kezdett már hiányozni, és igazából ez késztetett arra, hogy elővételben megvegyem az F1 2017-et. Idáig nem bántam meg, sztem el leszek vele egy darabig. :)
    Tegnap kicsit multiztam is. Fura volt, hogy a versenytársak autói "ghost car-ok" voltak. Fura, de így legalább nincs anyázás...
    Jó lenne ha itt is lehetne csinálni közös FUN-okat, de ahogy néztem szerverre nem lehet szűrni, csak random dobálgatja a lehetőségeket. Vagy?

    @endy papp
    Én ITT vettem pár héttel ezelőtt a kulcsot elővételben. Igaz akkor még olcsóbb volt, viszont a jelenlegi ár is sokkal kedvezőbb mint a közvetlen steam-es. ;)

    @Johnyka
    Köszi, ezt kipróbálom, mert azt hiszem csak a kormánynál van pipa. Vagy is annál a kontroller profilnál, amit én kreáltam.
    Utoljára szerkesztette: Gadfly13, 2017.08.28. 16:33:42
  • Johnyka
    #19519
    Elméletileg a Control Schemes-ben a keybord mellet és a kormány( nekem G25) mellett is kell lennie pipának.
    Ha csak a kormány mellett van pipa akkor a menü billentyűzetről nem működik.
  • endy papp
    #19518
    Én már nagyjából megtanultam melyik gomb pl. a "22-es" hasonlók (G27 szintén)
    De a játék nincs meg ,nekem kb 4 ezret érne meg, azt még ki kell várni,de akkor meg már úgy sem veszem meg....
  • lac coo
    #19517
    Tavaly ment ez a dolog, iden nekem se enged sok mindent billrol, hiaba , foleg visszajatszast ilyeneket.....
    Amugy neked hogy tetszik ? :)
  • Gadfly13
    #19516
    Hát akkor bízok inkább a bug-ban, mert nem igazán szeretném felszerelni a H váltós egységet (főleg nem F1-hez).
    Vmi más megoldás kéne ill. egyben kíváncsi voltam/vagyok, hogy másnál is van-e ilyen probléma!?
    A "számos" kijelzéssel amúgy sem lennék előrébb, mert ahhoz külön itinert is kéne kinyomtatni, hogy mi melyik.....azért ezt már ne.... :).....igazából nem is értem ezt a fajta vezérlést a CM részéről. Boxon még okés az e fajta, mert ott oda van írva kontrollerre, de a kormány gombjai mellé ugye nincs....hogy márpedig ez a 16-os gomb pl.
    Majd este még küzdök vele egyet, hátha sikerül vmi megoldást találni...
  • lac coo
    #19515
    Van egy elado special editionom, dobozos, ajandek F1'kukcstartoval, ha valakit erdekel.
    Nyomorek futar elsozsor nem hozta ki, vettem boltban, majd hiaba jeloltem be, hogy nem kerem, masnap kihoztak, kollegam meg atvette....
    Most van ketto, de nem kell nyilvan :))))
    14 er odaadom....
  • endy papp
    #19514
    Szerintem tedd vissza a váltót és megoldódik.
    A codi direkt úgy alakította ki a játékait hogy ne kelljen a billt használni,ha már van egy csomó gomb a vezérlőn,amit te nem használsz de attól még neki hiányzik.....
    Hogy ez jó vagy nem ,ízlés dolga...de ahogy előttem írták lehet csak ez is bugzik...
  • lac coo
    #19513
    Nem tudom azzal en is szivok. Tavaly ment siman kulon a bill, iden meg van bolondulva....
  • Gadfly13
    #19512
    Sziasztok

    Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy hogyan lehet beállítani, hogy a menü gombok mindig az F billentyűkön legyenek? Sajnos az a problémám, hogy amikor elindul a játék, akkor alapértelmezetten a menü "navigációs gombokhoz" számokat ír (16, 17, 18 stb.). Annyit már kitapasztaltam, hogy ha ilyenkor megnyomom a sima "f" gombot, akkor átalakítja a kiosztást az F gombokra, viszont játék közben is többször át kell váltanom, mert visszaáll a "számos" kiosztásokra, amivel meg persze nem tudok navigálni, hiszen azt sem tudom, melyik gombok azok a kontrolleren (G27) + a váltó egység nincs is felszerelve, melyeken a többi gomb lenne.
    A kontroller beállításoknál egyedit állítottam össze, kombózva a kormányt és a billt, viszont amikor a menü gomboknál számokat kezd kiírni, akkor hülyét kapok.
    Sajnos volt már olyan is, mikor a "f" gombra sem reagált semmit, éppen ezért kellene vmi stabil megoldást, hogy a "számokat" felejtse el a program.
    Előre is köszi!
    Utoljára szerkesztette: Gadfly13, 2017.08.28. 10:40:28
  • gebali
    #19511
    Pontosan ezt csináltam. 15 volt az első játék a sorozatból amit nem vettem meg előbb-utóbb.
    Utoljára szerkesztette: gebali, 2017.08.27. 22:33:14
  • Totti5
    #19510
    Csináltak egy új játékot, ahhoz egy karriert beleintegrálni sok munka. 2015 ráadásul hamarabb jelent meg, júliusban. Egy év kimaradt nekik, nem volt idő pöcsölni. Arra ott volt a 2016 és a 2017. Évente jön... ha valakinek csak a karrier meg az SC adja ki az F1 élményét akkor játszon azzal a résszel amiben ez benne van... vár egy évet és megveszi azt amiben majd lesz, ha ez a legfontosabb. De nem hiszem el hogy tényleg ez a két funkció lenne az F1es élmény non+ultrája.
  • gebali
    #19509
    De ha egy plusz játékmód, ami az elejétől benne van, kikerül, akkor az visszalépés. Ahogy az SC is kikerült, pedig az is csak a 2012-re jelent meg.
  • lac coo
    #19508
    A 2015- tol er valamit ez a sorozat....

    Amugy en vagyok ennyire bena...? Igaz nem setupolok de 80%-os AI a lelkemet kihajtja spaban.... ! :))
  • Totti5
    #19507
    2010 jó volt 2010ben legalső próbálkozásnak, rég volt nem kell feszegetni...

    2013ban volt konzol HW generációváltás.

    2014es rész csak PS3, 360 és PCre jött ki, még előző generéciós motorral és mindennel. Elég összecsapott volt, sokat nem is foglalkoztak vele, a hibrid érát sem sikerült átülteni normálisan. Xbox One és PS4 kimaradt, mert az új motort fejlesztették és az új alapokat, új fizikát, új handling modellt. Vagyis a 2015ös részt. Mivel mindent teljesen át kellett dolgozni újracsinálni, teljesen átírni ehhez idő kellett. Ez egy átkötő rész lett ami az alapokat lefektette a következő évekre. Ki kellett hozni, nem ülhetnek 2-3évig rajta, egy évet így is ki kellett hagyniuk miatta újgrenecáiós gépeken. Azt hogy fiktív karrier nem volt benne azt a 2014es szezonnal kompenzálták, ami belekerült úgy ahogy az ér is valamit és élvezetes.

    Minden más meg a 2016ban jött, hisz lehetett mindennel foglalkozni, mert az alapok adottak voltak.

    Nincs ebben atomfizika, megvan a fejlesztési görbe... csak annak nem tetszett az F1 2015 aki nem akart F1el játszani. Hisz az F1 2015ös szezont játszhattad benne, mint ahogy csinálod a 2017ben is. A saját karrier nem az adott év és szezon része, az egy plusz játékmód.

  • gebali
    #19506
    Ilyen alapon jó játék az F1 2010 is, kiadhatták volna azt is megint. A 15 visszalépés volt (se karrier, se SC, stb.), alapozó visszalépés de visszalépés mert a Codienak egyszerűen nem volt meg az erőforrása, hogy egy év alatt rendesen megcsinálja.

    Akkor a kormánnyal is van segítség mert igazából nem tudnál vezetni egy F1-es autót ˇˇ,
  • Totti5
    #19505
    Benne volt a komplett F1es szezon, autó, pálya és a bajnokság, ráadásul a 2014 is. A 2015-ös szezont tökéletesen mindennel együtt lehetett végigjátszani. Minden más csak plusz, az akármilyen fiktív karrier csak egy plusz, sok köze nincs az aktuális évadhoz.

    Igen nem mondott, mert pár felületes dolog elég a boldogsághoz... a részleteket és ami mögötte van meg nem használják az emberek és nem látják...

    Kontrollerrel kellő segítség marad benn kikapcsolhatatlan, más különben nem tudnál vele játszani érdemben.
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2017.08.27. 21:19:13
  • gebali
    #19504
    Pedig miért ne lehetne rúgdosni a 15-öt? Attól még hogy lefektette az alapokat egy félkész játék volt. Ne vicceljünk már, a SW Battlefrontot sem védi senki, csak örülünk, hogy a második részben lesz tartalom is, ugyanaz a két dolog. A 16-ra senki nem mondott rosszat.

    Kontrolerrel, tény, de segítségnek csak az auto váltás van bekapcsolva. Ha szerinted innentől nem ér semmit a véleményem az minimum elitizmus és elég bunkó dolog.

    Utoljára szerkesztette: gebali, 2017.08.27. 21:14:33
  • Totti5
    #19503
    2015ös verziónak köszönhető a 2016 és ez is. Nem kellene rugdosni teljesen alaptalanul azt a részt ami meghozta a gyökeres változásokat... amiben minden benne volt ami F1 2015 az utolsó csavarig. Tovább nem néztem, mert segítségekkel tolta, kontrollerrel ( ami nem gond, csak nem érdekel ).
  • gebali
    #19502
  • Totti5
    #19501
    Látványra meglepően stabil volt minden vas ezen a pályán, nagy sebesség, nagy leszorító erő, nagy tapadás tökéletes körülmények.
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2017.08.27. 18:23:46
  • lac coo
    #19500
    Lol. Nezve a mai futamot, meg kissebb is itt a tapadas mint valosagban :)))
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2017.08.27. 18:16:40