21741
  • Totti5
    #19659
    Gyakorlok a pályára, semmi ilyesmi nincs 100%ban minden én kontrollálok a legutolsó tized milliméterig. ( akinek ilyen gondja van nincs bekapcsolva valami segítség? )

    Ultralágy olyan 5-6 kör után nagyon elkezd csúszkálni, nagyon fickós lesz.
  • lac coo
    #19658
    Max leszorítóerő, sínautózás, még jó ,hogy segít a játék automata ellenkormányzással ! :D

  • Totti5
    #19657
    Ilyet nem tettem, viszont még mindig egy olyan hazug és hamis idézet van az aláírásodba az én nevemmel aláírva ami NEM IGAZ és kértelek hogy TÁVOLÍTSAD el.

    Ha érdekel kifejtem, bár nem értem mit kell ezen pattogni és miért kell ezt csinálni... elképesztő amit egyesek megengednek maguknak.

    Annyit írtam hogy normális használat során nem megy el a kép. Állítgatás, kibe lépkedés esetén ez a jelenség előfordult már az előző részekben is. Nem hiszem hogy egy átlag júzert ez izgatna, de amúgy én is ki szoktam lépkedni 2-3 alkalommal, pl ha videózok, és ilyen nem volt még a 2017esel. Lehet ha 15ször teszem meg össze vissza nyomkodva akkor fog... de ez most itt miért is fontos, hogy valaki kibe lépked és előjött egy hiba ami sok mindentől is lehet.

    Erről a valamit írsz és én reagálok az adott témára majd utána hisztizel jó lenne ha leszoknál. Erre én nem vagyok kíváncsi, más sem. Innen a baromságaiddal nem fogsz elüldözni mint tettétek az F1 topikból. Szóval ha ilyen szándékod van akkor gyorsan tegyél le róla. Itt rend van és lesz.

    És itt most Én befejeztem, s Te is. Törlök mindent, ha pedig nem távolítod el a hazugságot az aláírásodból de minimum a nevemet, akkor moderátorokhoz megyek.

    Remélem ezt gyorsan és bonyodalom mentesen megoldjuk. Köszönöm.

    Megjegyzés : erre NE válaszolj, mert törlöm
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2017.09.05. 10:18:17
  • dr Kotász
    #19656
    A 0,7s bugot is javítják hamarosan... Addig kitartás.
  • adam46
    #19655
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Szerintem meg ne személyeskedj.
  • gebali
    #19654
    Túl vagyok Japánon, behoztam a Haas-t a második helyre úgy, hogy nagyon trükközni sem kellett, simán tartottam a két másodpercet az üldöző Verstappentől. Eddig is nagyon szerettem ezt a pályát, de az új tapadással valami brutális tempója és ritmusa lett az első két szektornak.
  • Totti5
    #19653
    Én semmi ilyet nem mondtam, és kérlek vedd ki az aláírásból, mert olyat írtál ami nem igaz... ezt a gyerekes viselkedést meg fejezd már be kérlek, senkinek nem hiányzik és ide sem kell.
  • Danecay
    #19652
    Ajaj, akkor ez most az 1.6-os Patch-el jöhetett mert nálam is ugyanez van
  • lac coo
    #19651
    Nalam most elore forog a hatso, es lambada szol a radioban....
  • Alexease
    #19650
    A megjelenesek utan mindig "finomitottak" a jatekon (nehezseg, mukodes, kezeles), hogy "jatszhatobb" legyen;) Ez nem tudom milyen lett alapbol, de sokan dicsertek (kormanyosok), igy valszeg a tobbsegnek nem annyira. Igy talan kicsit hozzajuk igazitottak;)
  • gebali
    #19649
    Érdekes. Én ilyennel egyetlen egyszer, a GP4-nél találkoztam, de talán mert nem kormánnyal akartam neki állni, és azok más idők voltak.
  • macleody
    #19648
    Nálam nem jelentkezik ez a grafikai bug de esküszöm úgy érzem megpiszkálták az irányítást. Belenyúl a gép a kormányba ha megcsúszik a segge az autónak, automatikusan ellenkormányoz. Ja és nem füstölnek a gumik.
    Utoljára szerkesztette: macleody, 2017.09.04. 22:07:25
  • lac coo
    #19647
    Az simán lehet gép , win hiba is .....
  • adam46
    #19646
    A bugok már csak ilyenek, alattomosak. :) Legalább meglett az új aláírásom. :D
  • fazerus
    #19645
    Nekem nincs ilyen hiba, direkt kipróbáltam.

    Nálam így fest egyébként,




    Utoljára szerkesztette: fazerus, 2017.09.04. 20:56:12
  • lac coo
    #19644
    Nem akartam beírni, hogy jobb is hogy nem megy, közük nincs a játékhoz ...:DDDD
  • lac coo
    #19643
    A gumikopást jól megcsinálták, az ember egy picit előbb lép a gázra néhány kanyarba egyből el kezd kopni .
    Ez medium gumi, Monzában, 17 körös ( 50%-os versenyen ...) , a két lesmo meg a parabolica adja neki ....ennél kopásnál már nem lehettett mindenhonnan padlón kijönni .

  • adam46
    #19642
    Nem rendeltetés szerű a multitasking? Érteeeeem.
  • Totti5
    #19641
    Nem rendeltetés szerűen használta, alt+tabol össze vissza... amitől amúgy a 2015ös is csinált ilyet és a 16 is. Ez van, az már viccesebb ahogy játszanak vele közönség előtt, de mindegy.
  • adam46
    #19640
    Elég sok hiba van még a játékban, most pl fekete lett minden a pályán, csak a piros oldalfalú gumi látszott. :D

  • krisz0422
    #19639
    Sziasztok!
    Sajnos csak billentyűzettel van lehetőségem mostanság játszani és ezáltal a karriermódban a gumikezelést egyszerűen nem tudom azon a nehézségi fokozaton megcsinálni ahol játszom. :( (90-95-100%)
    Nem tudtok valami modot mint amilyen volt a 2016-hoz is vagy valami tippet, hogyan tudnám teljesíteni?
    Előre is köszi a választ! :)
  • Gabor77
    #19638
    Hello!

    Patch 1.6 is now live. You can find the patch notes for this one here:

    · Players losing vibration / force feedback in multiplayer

    · Grid penalties for changing parts now apply correctly when reforming the grid after a formation lap

    · AI will no longer post single sector times as lap times at Monaco

    · Stats for Public Multiplayer now work correctly (we will, however, be wiping the leaderboards in due course)

    · Added Polish subtitles

    · AI drivers will suffer reliability issues in Championships mode

    · Various crash fixes


    Monacoban találkoztam egy buggal...Ericcson 20mp-es idővel nyerte a Q1et :D
  • adam46
    #19637
    Aránytalanul szélesíti az első kereket. :D
  • fazerus
    #19636
    Mostanival mi baj? Én egyedül a FOV-on állítottam :-)
  • adam46
    #19635
    Nincs még normális T-cam mod?
  • fazerus
    #19634
    Kapásból három, de nézz körül elég sok van:

    Első, második, harmadik. Délután töltök fel néhány screenshotot is.
  • gebali
    #19633
    Mostanában én is azt vettem észre, hogy nincs kedvem körözgetni. Alapból gyorsabban változik a gumi hőmérséklete, úgyhogy eleinte nem is éri meg csinálni, csak az utolsó szektorban, meg mert most már a szabadedzés kb. kétszer hosszabb, mint eddig, tényleg nem hiányzik az a +1 kör. Azért jó hogy van rá lehetőség, de nagyon hiányzik, hogy nekem kelljen manuálisan beállni szépen gondosan.
  • Danecay
    #19632
    Melbourne Q1, száraz időjárási viszonyok mellett. 16. voltam, Alonso előtt kb. azzal a 0.7 sec-es előnnyel és gondoltam csak megpróbálkozom egy új szett gumival hátha besikerül kerülni a Q2-be. Miután felraktam egy vadonatúj szett ultralágy gumigarnitúrát az óra még több mint két perce mutatott hogy hátra van még a Q1-ből, nyomtam egy Flying lap-ot és már csak a Q1 végi bejátszással szembesültem a helyezésekkel ahol már Alonso is és még valaki más is elém került. Mivel olvastam már erről a 0.7 sec-el jobb, AI számára generált időről, így ennek tudatában vizsgáltam az egy csapásra átbillenő időkülönbséget és igen, kb. olyan 0.7 sec-el lett végül jobb körideje mint mielőtt még rányomtam volna a Flying lap lehetőségre.
    Ami az előző hosszabb hozzászólásomból kimaradt a felvezető körre vonatkozó észrevételem, miszerint sajnos úgy néz ki, igazából ebben a részben sem túl nagy jelentősége. Pedig igazán megcsinálhatnák úgy, hogy legyen, álljon fel magától a rajtrácsra az autó, bánom is én de legalább lenne értelme melegíteni a gumikat a fékeket, hogy a rajtnál minél jobban tapadjon be az autó és hogy az első féktávon ne veszítsen rajta rajta az ember, ne csússzon bele az előtte lévőbe és, hogy normálisan el tudjon fordulni az első kanyarban. Gyakorlatilag, hogy üzemmelegre melegítse fel az ember az autót, amit jelenleg függetlenül attól megkap a játékos a rajtnál, hogy tett e a felvezető kör alatt bármilyen erre irányuló megmozdulásokat vagy csak végig gurult a többiek mögött vonatozva. Jó persze legyen opció arra is, hogy eleve üzemkész autóval álljon fel az ember a rajtrácsra, de amennyiben kiválasztom a felvezetőkör lehetőséget, akkor nekem kelljen már felmelegíteni a dolgokat saját magam érdekében. Ebben a formában igazából súlytalan a dolog, mert a 3 szabadedzés és az időmérő után már nem igazán van kedve az embernek értelmetlenül +1 kört végig gurulni a pályán, mert tényleg nincs jelentősége így én már legutóbb is átléptettem. Jó lehet azt mondani, hogy hangulati elem, de mire elér idáig az ember már annyi kört tesz bele az adott hétvégébe, főleg karrier módban, hogy ezt lelkiismeret furdalás nélkül ki lehet hagyni :) Tudom, tudom, nem mindenki játszik karriert :)
  • macleody
    #19631
    Milyen mód?
  • fazerus
    #19630
    Van már rá mód, nem kell a fika.
  • fazerus
    #19629
    A cápauszonyos dolgot megtudom erősíteni abszolút. :) Monzában a célegyenes végén nekem is megdobta a McLarent, illetve Kínában a 3-4-es, illetve 7-8-9-es kanyarokban is érezhető eléggé rendesen :D

    Én karriert Mekivel kezdtem direkt, tetszik maga az autó, fejlesztésre rágyúrtam így már középmezőny fix, sőt utóbbi időben több dobogós helyezésem is volt. :D
  • lac coo
    #19628
    De melyik palyan nem ertel fel mert korre, szaraz vagy esos...?
  • Danecay
    #19627
    Nem a szkriptelt AI-val van baj vagy a generált időkkel, hanem azzal, hogy ezt ilyen látványosan teszi. Generáljon egy véglegeshez közeli időt adott etap közepén vagy a vége felé és ahhoz képest mozogjon minimálisan vagy valami hasonló. Az erősorrend és pilótasorrend csapaton belüli tartására dolog azért sántít, mert mi van ha én Easy-n játszom a mostani tudásommal, McLaren-el akkor sem tudnék előkelő helyen célba érni, csak a mezőny második felében vagy a végén csakhogy megmaradjon a valóságnak megfelelő erősorrend? A Rival kihívást verseny után ismét buktam mert a versenyen elért eredmény 3-3 lett Alonsoval szemben de az időmérő végén a generált 7 tizeddel jobb idő miatt összességében Alonso nyert 4-3-ra. Na meg nehogy már ne érjek fel mért körre, úgy hogy még több mint 2 perc van hátra az időmérőből.
    Egyelőre ezekbe a látványosabb hibákba futottam bele, de azért nehogy azt higgyétek, hogy fikázom a játékot mert versenyzési élményben párját ritkítja (már ha lenne neki :), főleg azoknak akik ismerik vagy értik az F1-et. Végig odafigyelős, végig managelni kell a versenyt, odafigyelni az üzemanyagra a keverékre, a gumikra, a bekövetkező random eseményekre. A végére leizzadós. Szimes mértékkel ha eltekintünk a minden évben felbüffenő FFB-től, ami azért közel sem olyan rossz, és annak latolgatásától, hogy mi a szkriptelt és mit számol, akkor ízzig vérig szimulátor. Mi ha ez nem. A bokszkiállás bár még mindig nem teljesen manuális, de a sebességlimit átlépésére való figyelés, a limiter használata, kiállásnál kerékcsere utáni kuplunggal való elindulás és a limiter kikapcsolása a bokszból kimenet a vonal átlépése után amiről mindig megfeledkezek mert nem vagyok hozzászokva, mármint ebbe a sorozatban :) Szabályrendszer is kevés játékban van ilyen mértékben kidolgozva, továbbá ott van a különböző alkatrészek elhasználódása, a meghibásodási faktor, karrierben a részletes fejlesztési lehetőség, a többfajta játékmód, a sima versenyhétvégétől a bajnokságon keresztül, a karrieren át, a különböző szituációs versenyhelyzetekig, a klasszikus autókig amik a karrier módba is integrálásra kerültek, ja és a TT-ig és a multiplayerig. Felsorolni is sok nemhogy mindegyikkel játszani, főleg ha az ember nem 3 körös versenyeket fut.
    Szerintem A Codies igencsak kitett magáért, viszont a hibákat sem szabad elvitatni no meg ott az a fránya virtuális tükör, mármint, hogy annak a hiánya. Tudom utóbbi nem is volt beígérve de azért lennének akik értékelnék és örülnének neki.
  • lac coo
    #19626
  • lac coo
    #19625
    Fene tudja, lehet meg mindig megmaradt a konzolos vacak online.....
    Amugy most is olyan, hogy nem lehet szerverre keresni ?
  • macleody
    #19624
    Miért csak 10 szerver látszik mindig?
  • Alexease
    #19623
    Lehet szidni Codies-t vagy az F1-es sorozatat, de szerintem, a tobbi "sorozatos" autos probakozasok melett (NASCAR, Rally) a legjobban osszerakott cucc. Persze mindenben lehetne kicsit jobb/tobb, igenytol fuggoen, kinek mire lenne szuksege (grafika, hang, tartalom, fizika, FFB stb.), de eleg sok kompromusszumot kell kotniuk (licenc, vegyes felhasznalo tabor, multiplatform, gepigenyek, porgos versenyek, komolyabb megoldasok stb.), ahhoz kepest eleg jol (vagy tokeletesen, kinek mi:P) eltalaltak.
  • lac coo
    #19622
    Nem neveznem koritesnek, mert szinte ez a lelke az egesznek, de azt valoban ugy osszeraktak, hogy ilyen valoban meg tervben sincs sehol .:)
    Allitom a setupt aztan egyszer csak megszolal a mernok, hogy az ugy tulkormanyzott lesz, a hatso szarnyon vagy az elso kerekdolesen igazitsak...Az milyen mar ! :))) Ha jol ertettem :))
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2017.09.03. 10:27:36
  • Alexease
    #19621
    Az teljesen normalis, azzal nincs gond. A viccesebb regeben volt, amikor a gyors kor alat megeloztem az AI-t, es a vegere megis gyorsabb kort ment:DDD
  • Alexease
    #19620
    Valszeg igen, de tuti van benne valami adaptive/random resz is. Biztos vannak benne anomaliak, de igy latattlanban, a Codies ennyi ev alatt biztos kitutizta melyik megoldas mukodik a legjobban.