3718
  • madwe
    #237
    Hát én ezt nagyonis jó ötletnek tartom! Igy a guildek kapnának utánpótlást, akezdök könnyen elindulhatnának, lenne rögtön nekik egy gyüjtöguild, ami nem árthat ebben a játékban ahol az erösebb marad csak életben ha jól sejtem:D (habár olvastam valahol hogy a devek szerint a magányos farkasok is megtalálják majd a DFOban a számitásaikat és nem lesz lehetetlen érvényesülniük, mint zsoldos, vagy valami hasonló, bár sztem ez igencsak rizikós, de az is igaz h elég kemény rpzésre ad lehetöséget:P)Amugy a rendszer buktatója még a magyarok számasem lehet szerintem, mert ha kevesen vannak akkor kb. egyetlen nagy magyar guildé alakulhatna. Mert belegondolva itt egy guildba sok ember kell, ha sokoldalúságra törekszik az ember ( város, hajó, szerszámok, katonák, ki tudja még kik)Szóval az lenne talán a magyaroknak akik magyarokkal akarnának játszani, ha csak 1-2 nagyobb klán lenne. Köztük meg lehetne jó kis háborúkat vivni, nem kell mindig az összetartás:P fáradt vagyok már, bocsánat ha érthetetlenül irtam néhol...
  • vear
    #236
    EVE-ben se túl összetartóak a magyarok. De. Ha nem éppen két ellenséges alliance oldaláról lövik egymást, akkor feleslegesen nem is szivatják egymást (ami már eredmény), és nagy az átjárás a magyar corpok között. Ez érthető is, mert az egyik corp fent van északon, másik nyugatog, megint másik délen. Ezt nem lehet egy corp-ba venni, mert eltérő tevékenységet folytatnak, a helyi viszonyokból is adódóan. Olyan is volt, hogy amikor a magyar kiképző-corpot megtámadták, akkor három alliance-ból is mentek segíteni nekik. Jut eszembe.

    Mi lenne ha ezzel kezdenénk?

    Javaslom:
    1. Mindenki addig marad a kiképzőben, ameddig nem érzi magát életképesnek, hogy csatlakozzon egy másik (lehetőleg, de nem kötelezően magyar) klánhoz
    2. Kiképzés végén bárki maradhat a kiképzőben mint veterán, ha úgy érzi, hogy elégedett a klán tevékenységeivel és/vagy foglalkozna a kezdőkkel
    3. Klán-csatin a tapasztaltabbak segítenek a kezdőknek
    4. Ha egy öregebb megy mobozni, akkor visz magával egy fiatalabbat. Egyrészt nem egyedül megy (több szem többet lát), másrészt segítséget is kap. A loot elosztása és a fordított irányú segítség az idősebb karakterre van bízva, megegyezés kérdése.
    5. A kiképző klán rendszeres közös PvP eseményeket szervez a kezdők, veteránok és a kiképzőből kikerült veteránok (akik részvétele nem kötelező) bevonásával
    6. A kiképzőből kikerült veteránok segítséget adhatnak a kiképző klánnak, amivel megismertetik magukat és klánjukat az újakkal, így elősegítik, hogy az újak az ő klánjukba igazoljanak át a kiképzés végén
    7. A klánba belépők brutális beavatási szertartásokon esnek át, akinek a gyomra ezt nem bírja, azt a klán crafter karakter fejlesztése felé tereli
    8. Mindenki (még az is aki nem volt tagja a kiképzőnek, de a magyar DF játékos közösség tagja), vállalja, hogy konkrét ajánlatokkal nem próbálja elcsalogatni az új játékosokat a kiképzőből, mielőtt azok elérték volna a veterán státust
    9. Legyen egy ventri nyitva minden magyar DF klánnak. Minden klán másik szobában, szükség szerint passwordozve, de publikus szobákkal is, lehetőséggel a közös megbeszélésekre. Az hogy másik klánban vagyunk, nem jelenti azt, hogy idegenek vagyunk. Ki tudja mikor jöhet jól egy másik klán segítsége, vagy csak egy információ? Vitás helyzetek rendezésére is jobb a ventri, mint játékban, vagy fórumokon üzengetni, mocskolódni.
    10. A kiképző cég megléte a klánok érdeke. Ha nincs olyan személy aki a kiképzőt vezetné, a klánok vállalják, hogy delegálnak megfelelő személyt aki azt vezeti, és addig viszi, amíg más megfelelő személy át nem veheti annak vezetését.

    Kérdéses, hogy konkrét játékmenetben kivitelezhető-e mindez, meg hogy lesz-e egyáltalán elég játékos, meg hogy mit lesz azzal, hogy ellenséges területen kezdenek a fajok.

    A rendszernek több előnye van:

    1. Szabályozza az új játékosok recruit-ját, amivel sok klánok közötti vita megelőzhető. Jó régen volt egy háború két magyar EVE corp között a szabályozatlan recruit miatt. A fent vázolt kiképző klán ilyet megakadályoz.
    2. Elősegíti, hogy a karakterek megfelelő skillekkel rendelkezzenek és a játékosok is megfelelő tudással rendelkezzenek a játékról amikor kikerülnek a klánokba, amivel a magyar klánok színvonala is jobb lesz.
    3. Esélyt ad a játékosoknak arra, hogy megismerjék egymást.
    4. A játék megfelelő ismerete birtokában tudjanak dönteni arról, hogy milyen tevékenységet végző klánba lépjenek tovább.
    5. Egy roaming PvP klán nem foglalkozhat a kezdőkkel. Nem viheti magával portyázni a kezdőket, mert azok túl könnyen meghalnak. EVE-ben kb 12-15 millió skill pont kell ahhoz, hogy valaki életképes legyen a full PvP területen, és egy ott élő corp-ban. DF-ben is lesz egy ilyen ponthatár, ami ahhoz kell hogy PvP területen használható ne pedig teher legyen a karakter a klán számára. Egy ilyen klán nehezen tud új (de már megfelelően képzett és megbízható) tagokat szerezni. Azzal hogy támogatja a kiképző működését, az újakat a kiképzőhöz irányítja, biztosítja magának a képzett karakterek/játékosok utánpótlását.


  • stevyxix
    #235
    Hát ne WSS-ből indulj ki warbar :), bár te jobban tudod miért hullott szét, én akkor még nem voltam túl aktív :)
    de mondjuk utána se működött tovább a dolog, pedig volt, 60-80 tag is lehetett. Leaderen sok múlik, olyan kell akit mindenki elfogad olyannak amilyen és hajlandó a döntésit maradéktalanul elfogadni.
  • vear
    #234
    Szabályok, leírások, guide-ok, in-game hírek meg ilyenek fordításában részt vennék, ezeket különben is elolvasnám. A lore-t azt nem szoktam olvasni.
  • Torzonborz
    #233
    azért ez nem mindig így van . emlékezz vissza hogy PotBS-ban is működött az LC pedig egyedüli magyarok voltunk. bár az is igaz hogy ellenpélda is akad szép számmal :(
    szerintem mindenképpen önálló magyar klánként kéne elkezdeni aztán max ha nem megy akkor megtenni a megfelelő lépéseket.
  • warbar
    #232
    sokéves tapasztalat és ennek a játéknak az eddig leirtai alapján itt olyan hogy tiszta magyar klán felejtős.magyar a legegoistább nép ha 3-an vannak egyel kettő összeugrik valami hülyeségen vagy nagyon skillesnek kell lenni ebben a gaeban vagy nagyon sokan kell lenni hogy megvédd maga da klánod meg a guildházat akár szal én javasolnám mielött bekövetkezik az ami eddig minden mmo-ban(magyarok vándorlása) hogy nemzetközi guildekben gondolkodjatok vagy csinálni magyart és azzal beolvadni valami nagyobb összetartó guilbe.
  • stevyxix
    #231
    HG:L fansite-on admin vagyok és van néhány segítőm akik jó minőségben fordítanak (meg lehet nézni az oldalon a fordításokat), szóval van pár ember rá és webszerkesztésben is van segítség, programozó egyébként, de szabadidejében weblapokat szerkeszt (némi pénzmagért, de biztos segítene nekünk, ismerem, de nem csináltathatjuk vele az egész honlapot).
    Én is szoktam fordítani azért, bár lehet nem a legjobban, de azért igyekszem. Amúgy én személy szerint örülök, hogy ennyi anyag van hozzá, HG:L-hoz nem nagyon voltak hivatalos leírások sajnos, pedig szívesen megcsináltuk volna.
  • Torzonborz
    #230
    mint mondtam ventri van az nem gond .
    darkfall fan site-on már filóztam de azt csak több ember összefogásával érdemes csinálni . nem tudom ki(k) vennék a fáradtságot pl lore lefordítására mert már az sem kevés szöveg. fene tudja érdemes e.
    egyelőre nem sokan érdeklődnek a játék iránt.

    Vear : persze én is az EVE-t veszem alapul.
  • stevyxix
    #229
    Ezt már hallottam ismeröstől, hogy Darkfall hasonlít az EVE onlinehoz, de én nem játszottam vele sose :)
  • stevyxix
    #228
    "Egy klán, vagy guild szerintem legyen hasonló gondolkozású emberek csoportja, akik többé kevésbé egy hullámhosszon vannak"
    Igen ez kb alap, ezért lehet mondjuk próbaidőre felvenni valakit, vagy már eleve olyat felvenni akit ismersz játszottál vele. GW-ből nekem is vannak negatív tapasztalataim, de szerencsére nem olyan sok, inkább a különcök, vagy úgymond nagymenők akik, mindig a legjobbat legtöbbet akarták nah ilyenek akiket nem bírtam, ezek hiénák, persze néha a fiatalok is tudnak kellemetlenek lenni (ez a pizsi fellövés 8-9 kategória), de ugyan úgy lehetnek normálisak. Legbunkóbb szerintem az aki soha semmire nem válaszol, volt GW-be egy ilyen kis klánom (nem volt túl sikeres :D) és volt egy tag aki életbe egyetlen karaktert nem volt képes elküldeni, se egy szia vagy valami, állítólag mert nem tudta hogy kell, de akkor nagyon fogyi lehetett, mert guild chatbe részletesen leírtam hogyan kell másnak üzenetet írni a játékban :D.
    Szóval igen szerintem is csak úgy működhet egy klán ha a tagok jól kijönnek egymással, céljaik hasonlóak, de egyéni érdekeiket nem helyezik a klán érdekei elé.

    Egyébként ha valaki ért honlap szerkesztéshez (de lehet erre is tudok valakit), akkor az sem akadály, domaint megveszem én, 3k-t ki lehet bírni, tárhelyet tudok szerezni ingyen de nem ilyen hulladék oldalakról, mint extra.hu meg hasonlók, hanem tényleg normálisat. Ventri az egyedüli amit max béreltet tudok, de hát azt ki nem.
  • vear
    #227
    Ha folyamatosan akarod fejleszteni EVE-ben a karit, akkor azt csak 1 kari/account lehet egyszerre. Ha több karit akarsz fejleszteni egyszerre, akkor több accountot kell fenntarts. Végeredmény ugyanaz: 1 kari/account. De aki scammelni akar, az itt is megteheti majd.

    A lényeg az, hogy a szabályok hasonlósága miatt az EVE-et vegyük mintának, és ne a wow-ot.
  • Larvin
    #226
    magyar nem lehet áruló?

    Én is szívesebben játszanék magyarokkal, de pusztán azért mert magyarul beszélnek, még nem fogok csatlakozni. Egy klán, vagy guild szerintem legyen hasonló gondolkozású emberek csoportja, akik többé kevésbé egy hullámhosszon vannak. A mostani klánomba azért csatlakoztam tavaly nyáron, mert tetszett a clan charter amibe leírták az alapítók az alapelveket.
    Még én sem tudom, hogy tetszeni fog-e a játék :)
    Ha nem, jön Mortal Online nemsokára.
  • Torzonborz
    #225
    na jó azért az EVE-ben több karid is lehet itt meg - az eddigi info szerint - csak 1 lesz. így még nehezebb lesz hasonló műveleteket végrehajtani. bár én ezt kifejezetten jónak tartom.
  • vear
    #224
    Nagyon remélem, hogy a DF magyar klán(ok) inkább úgy fog(nak) működni mint az EVE corpok, és nem mint a wow guildek. Miért jó EVE-ben a tisztán magyarokból álló corp? Nincsenek árulók. Egy nemzetközi klánba könnyen beszivárognak az ellenség besúgói, akik csak a pillanatot várják a nagy dobásukhoz. Tisztán magyar klánban ilyen nincs. Vagy pedig be akarsz állni a Goonhoz, hogy az történjen veled, mint ami EVE-ben már történt másokkal? A csóka bekéredzkedett a Goonba, habár nyílt titok, hogy hozzájuk csak meghívás alapján lehet bekerülni. Pénzt fizetett, "elszállították" a cuccait, és amikor megérkezett, kilőtték. A cuccait persze elvették. Egy FFA PvP full-loot játékban ilyen is van.
  • Torzonborz
    #223
    akkó' nem szóltam ;)
  • BEAST #222
    Ha igen, az nekem uj :D
  • Torzonborz
    #221
    mé' , nem jöttök ? :D
  • BEAST #220
    Miert, mi is megyunk Darkfallozni? :O
  • Torzonborz
    #219
    na jó de akkor meg kinek a ventrijét/fórumát használjuk ? mert nekünk van mindkettő meg ha jól tudom Nektek is ( Infernum ). na ? :D
  • Chris
    #218
    Na ez az a dolog, amit a wow elrontott a fejekben, ne abból indulj ki.
  • Chris
    #217
    Kell csinálni egy közös újat és olyanokra bízni a szervezést, akik sokat aktívkodnak.
  • stevyxix
    #216
    Akkor ezek szerint te jól tudsz angolul, látod én már nem annyira, így nincs túl sok lehetőségem ...
  • stevyxix
    #215
    Ami viszont eszembe jutott:
    "People who are active in the Darkfall community, members of the press, and people operating and staffing Darkfall fan sites will have priority in our beta tester selection process. "
    vagyis ha csinálunk egy magyar fansite-ot akkor bekerülhetünk,
    csak mi van ha nem tetszik meg a játék?
    Vagy csak megírni nekik, had próbáljuk ki, ha tetszik a játék csinálunk fansite-ot :).
    Ötletek?
  • Larvin
    #214
    Szerintem azért mert valami magyar még nem biztos, hogy jobb, mint a többi. Csináljatok klánt, és hirdessétek, és ha tetszeni fog másoknak, akkor csatlakoznak. Én is hajlandó lennék átigazolni, ha valóban látom, hogy érdemes.
    Nekem az, hogy magyar lesz a hivatalos nyelv már régen kevés.
  • stevyxix
    #213
    Csak van, vannak mozgó képek is belőle, nem hiszem, hogy ennyire kamuznának ezek a görögök, Február 25 meg hivatalos európai megjelenés, Január 22 meg szerver stresszteszt.
    Az mondjuk érdekes, hogy azt állítják dobozos verzió is lesz a játékból, de ennek ellenére egyik nagy hazai játék üzletláncba sincs előrendelésbe se, még címben sem szerepel sehol.
  • Burca
    #212
    Amugy igazabol tokmind1 mert sztem nincs is jatek ! :)
  • Burca
    #211
    Az ugyis bejott eddig minden mmoba ;-)
  • Torzonborz
    #210
    jó és akkor most jön a fogós és ravasz kérdés ( ami úúúgyis problémát fog okozni ) :
    egy már meglévő klán zászlaja alatt szálljunk harcba vagy csináljunk újat?
    pl ott van a miénk amiben már évek óta benne vagyok : Prophecy. vaaagy... ?
  • Jockey
    #209
    hát ha lesz indulás szvsz legyen mindeki egy klánba, remélem mindeki így gondolja..
  • Torzonborz
    #208
    +még a nagy távolságok miatt sem igen valószínű. inkább előre tervezett támadásokra lehet majd számítani. szerintem.
  • vear
    #207
    Azt írták, hogy a bind-stone (respawn pont) nagyon ritka, tehát mindenképpen területhez (város, klán-város) vagy kötve. Zergek lesznek, de túl gyorsan az előbbi miatt nem tudnak haladni. A Goonok őrültek, kitelik tőlük hogy órák hosszat gyalogoljanak valahova 300-an, de kétlem, hogy rendszeresen kedvük lesz majd hozzá.
  • Chris
    #206
    Ezt tudod, hogy mindig máson múlik. ;D
  • Torzonborz
    #205
    még egy kérdés : hajlandóak leszünk - legalább az elején - egy klánba tömörülni vagy szokás szerint szétszóródunk ?
  • Jockey
    #204
    remélem nem valami zerg vs zerg játék lesz..
  • vear
    #203
    Kezdetnek egy oldalt kellene választani (pl: human, dwarf, mirdain), mert így egy város közelében lehet lebzselni, meg tuti, hogy ez lesz a kedveltebb oldal. De lehet, hogy jobb az Ork, mert nagyobb a választék ellenfélből. Erősebb klán már lehet all-race, és a belső területeken (a senkiföldjén). A DF fórum tele van vele, hogy a Goonok is jönnek. Nagyon elképzelhető, hogy itt is hatalmas szövetségek meg zerg támadások lesznek mint EVE-ben.
  • Torzonborz
    #202
    elég hosszú én se rágtam át rajta magam. :/
  • Chris
    #201
    A játék gondolom saját kitalált világon alapul vagy van már vmiféle előélete? Láttam, hogy van lore fent a hivatalos oldalon, de még nem tudtam végigolvasgatni. Ha vki érez indíttatást, akkor összefoglalhatná itt. :D

  • RaSzTaH
    #200
    szvsz egy OB-t megér:)
  • Jockey
    #199
    nyomik vagytok..
    :p
  • BEAST #198
    De.