3718
  • Torzonborz
    #317
    aha. hát ilyet bárki tud írni :D

    kiderül nemsokára milyen is.
  • Faki
    #316
    Hát... itt amit olvastam, eléggé elvette a kedvem a dolgtól. Megint csak egy sok ötlettel ellátott mmorpg-t kapunk, gagyi kivitelezéssel?
  • vear
    #315
    A petek helyett megvédenek a klántársak. Cucc hurcolás közben is. Az hogy mennyire lesznek megbízhatóak a zsoldosok, majd meglátjuk. EVE-ben volt rengeteg csaló, de volt néhány nagynevű (és drága) hiteles zsoldos corp is. A jó crafter karakterek itt is várhatóan nagyon gazdagok lesznek. Ez persze megbízható klán háttérrel lehet csak. A crafter függ a klántól, de a klán is függ a crafterektől. Ez jól is van így. EVE-ben úgy működött a dolog, hogy a crafter megkapta egy terület erőforrásainak kezelését. A corp számára ingyen biztosította az eszközöket, és a crafter az alapanyagokból kapott egy kis részt amivel saját hasznára rendelkezhetett. Ez a kis rész helyenként hatalmas vagyonokat jelentett.
  • AtomSplitter
    #314
    Azokat az npc-ket vették ki a játékból amik a player helyett dolgoztak volna. Ezért nem lesz pet-class a játékban. Azaz a nekromanták nem fognak tudni csontikat éleszteni akik legyakják az ellent helyettük amíg ők rohangálnak a háttérben. A gyakást mindenkinek magának kell végezni :)

    Valószínüleg a felbérelhető karavánvédő őröket is kivették emiatt. Viszont guild-várost védő őröket lehet bérelni még. Asszem...
  • s0n1c
    #313
    Erre már alakult külön player guild is egyébként :) Mármint mercenary guild.
  • warbar
    #312
    lehet saját boltod és lesznek karavánok amiket a guid vagy felbérelt emberkék fognak védeni elvileg ha nagyobb karavánt átviszel A-ból B-be nagyobb jutalom jár érte szal lesz értelme kockáztatni(tiszta silkroad)
  • madwe
    #311
    Hehh közben te megválaszoltad a súly kérdésemet:D
  • madwe
    #310
    Az npc petekbe ugye nem tartoznak be a zsoldos npc-k? Mert ugye azok nélkül eléggé nehéz lenne a 24/7es városvédelem... Plusz mondjuk ha crafterkedsz, és a pontból b-be viszed az anyagokat, akkor is jól jöhet pár zsoldos, akiket felbérelsz, ha esetleg nincs harcos guildtag aki veled jönne... És Andaxinx pont az ilyen bérencekre kérdezett... most akkor öket kivették? mert az nagy baj... föleg nekem, aki crafterkedés felé kacsintgatok, mert mig egy város védelme csak megoldható, de nem hiszem h a karavánokéra sokan jelentkeznének... Tényleg arról van valami info h a tárgyaknak van e súlya és a kariknak teherbirása? mert ha jól láttam itt nincsenek "bekockázva" az inventoryk... Ha van súly s teherbirás akkor viszont remélem lehet majd venni/bérelni szekereket, amin cipelni lehetne a soksok nyersanyagot/portékát... Na az nagy királyság lenne, akkor tuti ilyen kereskedö lennék, elöbb utóbb talán még saját bolttal és alkalmazottakkal is... tényleg olyanok is lehetnek, legalábbis volt róla szó, most akkor öket is kivették:O?
  • vear
    #309
    Még néhány gondolat a loot témájában:

    1. Nem viszed minden vagyonod magadon, csak azt ami perpill kell. A többi cuccodat a bankban tartod, lehetőleg teljes készlete(ke)t, hogy ha a jelenlegit elbukod, legyen mivel cserélni.
    2. Ha legankelnek, a gankelő legtöbbször csak azt veszi el, ami neki tényleg kell. A lootnak súlya van, és ha teljesen kilootol, akkor akkora súlyt fog magánál tartani, hogy túlságossan lelassítja a mozgásban és harcban, gyakorlatilag harcképtelen lesz. Ezért említettem a kiképző céges postban, hogy az idősebb karival menjen újonc, hogy ha kell, akkor vigye a loot egy részét, és ne az idősebb kari legyen leterhelve, miközben harcolnia kell.
    3. Nem lehet (nem érdemes) egyszerre fejleszteni harci és crafter skilleket. Itt nem lesz olyan hogy egy PvP karakternek fullra ki van húzva crafter skillje. Külön lesznek crafter karakterek, akik csak a craftolást húzzák. Ők a kezdőszkilleken kívül nem fejlesztenek harci skilleket, a védelmüket a klán többi tagja biztosítja.
    4. Az előzőnek az oka ez: a játékban az első 40 skilled rendesen fejlődik. A 41-től felvett szkilljeid már csak fele olyan gyorsan fejlődnek. El kell döntened, hogy az első 40 skillben mire fogsz koncentrálni, miben akarsz nagyon jó lenni. A 41-től felfelé felvett szkilljeid csak kiegészítő skillek, soha nem leszel tökéletes bennük. Tehát vagy tökéletes melee, tökéletes caster, vagy crafter a kari, de nem lehet mindent kimaxolni. Crafter skillt felvenni meg csak úgy érdemes, hogyha ki is maxolod.
  • vear
    #308
    Persze, minden craftolható IS lesz, de attól még dungeonokban is droppolnak jó cuccok.
  • s0n1c
    #307
    Ha jól tudom minden player crafted lesz.
  • vear
    #306
    Azért jó a full loot, meg hogy a cuccok maguktól is tönkremennek, mert így a fejlesztők is arra vannak kényszerítve, hogy úgy készítsék el a játékot, hogy a cuccokat könnyebben is megszerezd. Nem tehetnek a játékba olyan cuccot, aminek a megszerzéséhez száz órákat kell farmolni, mert senki nem fog vele foglalkozni, hiszen úgyis elveszíti egyszer. Ha már csak esélyes lenne a cucc vesztése, és nem garantált, akkor a cucc-farm is megindulna.

    Azért is jó a full loot, mert nem a cucc megszerzése kell legyen a cél, hanem a cuccok folyamatos utánpótlásának megszerzése. Dungeon farmolási lehetőség, crafterek a klánban vagy egy sikeres PK klán.

    Lásd: Bozótfarmolás
  • AtomSplitter
    #305
    Ami leginkább bejön nekem a loot-rendszerben egyébként az, hogy elvileg a mobok is lootolhatnak téged. Ha jobb íjjad van mint a kis kötsög goblinnak aki kinyírt bizony elveszi. Ha sietsz megölheted és visszaszerezheted mielőtt más kinyírja, de persze minél jobb cuccot "adományozol" neki annál nehezebb lesz kinyírni.

    Így érdekes lesz azér, lementek guildel vmi csúnya dungeonba és a trash mobok meg full elit cuccokban virítanak a sok noob miatt aki vipe-olt múlt héten párszor...

    Na remélem ezt nem veszik ki semmiképp.
  • warbar
    #304
    full loot van legelején megmondták a játékosok nyafoghatnak sirhatnak nem érdekli őket szal itt nincs és nem lesz olyan hogy játékosok nyomása
  • Lyan Kyj
    #303
    Annál jobb, én örülnék az eredeti elgondolásnak, sok kéretlen játékost eltávolítana a játékból.
  • AtomSplitter
    #302
    Nem makacskodni akarok, de legjobb tudomásom szerint még mindíg full loot, amenyire full csak lehet, nincsenek random esélyek arra, hogy valamit nem vesztesz el.

    "Can I take everything a player has on them after killing them?: Yes, (announced) except their skills, and abilities."

    Peace.
  • BEAST #301
    tenyleg nem artana :)
  • Torzonborz
    #300
    na ez a fő gond jelenleg. iszonyatosan kevés az info a játékról és ami van az sem biztos.
    jó lenne már az az új oldal...
  • Lyan Kyj
    #299
    Az eredeti terv valóban az lett volna, hogy százalékok nélküli állandó fulldrop lenne minden, de én úgy tudom, hogy ezt ősz végén megváltoztatták játékosok nyomására, így karakteren lévő tárgyak elhullatása már nem minden alkalommal történik. Full loot van még mindig, csak esélyfüggő, hogy mennyire full az a full.
  • AtomSplitter
    #298
    Mindent lehet lootolni, legyen az a zsákban vagy a karakteren, "Full" loot elvégre a neve. Az egyedüli dolgok amiktől nem tudnak megszabadítani a kedves bajtársak az a 3 kezdőfegyvered lesz.
  • s0n1c
    #297
    nem lesz a classodhoz írva = nem lesz odaírva a classod
  • s0n1c
    #296
    Szvsz egyáltalán nem kár, attól még te lehetsz paladin, hogy nem lesz a classodhoz írva, ha úgy játszol, olyan skilleket fejlesztesz, egyszóval rpzel?
  • WhiteRiC
    #295
    kár érte. De remélem a fákat nem veszik ki, mert azok köztudottan akadályozzák a játékosokat a szabad mozgásban :P
  • s0n1c
    #294
    Kivették a prestige classokat, mert úgy gondolták, hogy ez is korlátozza a játékosok szabadságát.
  • BEAST #293
    Paladinnal azon rohogtem hogy a bevetelenek a felet a helyi templom kapja
  • WhiteRiC
    #292
    Paladin presztízs kasztból kiindulva, szerintem nem csak varázsbottal lehet majd healelni, legalábbis furán nézne ki, ha a paladin kétkezes bottal hadonászna. Szerintem mástípusú fegyverekkel is lehet majd varázsolni, csak kisebb lesz a casting speed. de mind ez csak feltevés :)
  • Lyan Kyj
    #291
    gyógyításhoz is kell bot, elvileg.
  • vear
    #290
    1. Az NPC petek nem lesznek a játékban (legalábbis most nincsenek). A hivatalos álláspont az, hogy az NPC petek erőforrást visznek el a szerverből, ami helyett még több játékos játszhatna rajta. Tehát NPC petelés helyett player groupolás. Az indok reálisnak tűnik, EVE-ben is mindig a drónokat próbálják nerfelni, mert túl sok erőforrást visznek el ahhoz képest, hogy mennyi hasznot jelentenek a játékosnak.

    2. Fegyvert kell váltanod, de erre állítólag írhatsz makrót. A gyógyítást nem tudom, de a tűzgolyóhoz mindenképp.
  • ANDAXINx
    #289
    Hi,

    régebben én is olvastam már híreket erről a játékról, de valahogy ki is ment a fejemből, nem hittem volna, hogy lesz belőle valami

    így első olvasatra két dolgot nem értek hirtelen:

    1. lesznek követőid, akiknek adhatsz parancsot (pl. gyógyíts). most ezek a kisérő NPC bérenceid jönnek veled mindenhova? ha egy orgyilkossal nyomulok lopakodva, akkor az embereimet kiszúrják? nem vágom ezt a követős dolgot

    2. varázsláshoz bot kell. mármint a kézben? mert akkor mondjuk egy pajzsos kardos fószerrel hirtelen nehezen gyógyítom magam vagy lövök egy tűzgolyót teszem azt

    az AOC-ban egyébként tetszett (volna) ez a FFA típusú megoldás, de a végkifejletet nem érte meg az assassinom. van egy olyan érzésem hogy legtöbbet ebből a kutyaszerűekből fogok látni, azok is orgyilkosok
  • s0n1c
    #288
    Nincs hivatalos info egyikről sem, havidíj gondolom szokásos.
  • BEAST #287
    Semmi ilyesmirol nem talaltam infot :D
  • s0n1c
    #286
    Itt van ömlesztve info mindenről, azt hogy mennyire valós, azt nem tudom. Egyébként eddig hivatalosan nem nagyon derült ki semmi info skillekről.

    darkfall leaks
  • RaSzTaH
    #285
    mennyibe kerül a játék/ és a havidíj?!
  • Jockey
    #284
    skillek érdekelnének még, mit lehet fejlezsteni és milyen irányban, erről van valami konkrétab info már? Sajna belős céges netem eléggé korlátozott..:-p
  • Torzonborz
    #283
    itt van egy aktuális faj szavazás hivatalos fórumról.
  • Torzonborz
    #282
    jahogy több fajt akarsz kipróbálni. oks így érthető .

  • BEAST #281
    "-Can I play all races on the same server?
    No you may not. This is something we have discussed at length, and we believe that it would allow for easy spying, taking away from the gaming experience. If you play an Alfar, for example, you may log on your Elf scout just to check if the Elven town of Charybdis is well defended at the moment or not. If you want to play a different race, you may do so on a different server / game world. "
  • Jockey
    #280
    hát nem az van 1 szerve 1 karakter? vagy én emlékszem rosszul? ki akarom probálnji orcokat és törpéket mindenképp és úgy, hogy különböző irányba specelem, szal 1 kari nem elég:-)
  • Torzonborz
    #279
    miért kéne karit törölni ? ha csak nem csinálsz sok rosszaságot ami miatt megjegyezhetnék a neved .
  • Jockey
    #278
    OB lesz, nemtom mennyire szószerinti a szerver/kari és hány szerver lesz, de ha kevés variácó lesz, asszem sokat fogok törölni karit, hogy képbe kerüljek..:-)