3718
  • alienenemy
    #3318
    Nekem kb 500+ mount van a bankomban. Több, mint 1mill gold, meg annyi cucc, hogy az altomnál is van, mert egy bankban nem fér el.
    Egyszerűen aki régen játszik az már tele van. Két házat hagytam ott most, mikor kiléptem.
    És én nem számítottam felszereltnek a játékban. Dragon Kingnek több száz rare ingiotja volt minden fajtából, meg q5 enchantos high end fegyverekből is száz számra. Több millió aranya volt, még a felgyorsított farm előtt.
    Persze ennek sok értelme nincs, de ő élvezte a gyűjtögetést gondolom.
  • Torzonborz
    #3317
    Érdekes módja az ajándékozásnak :D Egy másik csókától kaptam 3 mountot csak úgy mert van neki és nem használja :D
  • vear
    #3316
    Lehet hogy direkt így adott egy kis ajándékot. Sokaknak milliói vannak és osztogatják. Én megkaptam egy csávó teljes bankját, pár hónapja, még a DF2 bejelentése előtt. Respawnolt a fickó a kőnél, véresen, na mondom ez megszívta valahol. Azt mondja, ez a játék nem neki való, és akarom-e a bankját, mondom persze. Aztán telepakolta a tradet egy halom zsákkal. Sok noobság volt benne, de jó cuccok is. Fun cuccok, meg ház berendezés is. Meg egy halom enchant cucc, aminek nagyon örültem, mert enchant anyagot macerás gyűjteni.
  • Torzonborz
    #3315
    azért jó látni hogy vannak még nálam is nagyobb lámák a játékban :D
    sztori : alfar npc városban ügyködtem, ippeg végeztem olvasztással amit nyílvessző gyártásra szántam mikor is egy csupasz muki megsuhintott egy kétkezessel. nem tudom miért , talán azt gondolta hogy lever a kezdő kétkezessel vagy csak így akart köszönni :D
    mondom jóvan torony úgyis elintézi így nem foglalkoztam vele , szépen megvártam míg magától megdöglött majd belenéztem a lootjába.
    1000 g meg 1 gyík mount ott figyelt. ott röhögtem magamba hogy lehet valaki ekkora űberláma :D
  • vear
    #3314
    Ami igazán a játék feelingjét adta, az a csapatos harc, a siegek. Ha megnézel nagyon régi videokat, látod ahogy csapatok mana-misselezik egymást. Akkoriban nem volt high-end spellje senkinek, csak az a néhány amivel indult. Mégis fun volt úgy is a játék, a csapatos (free-form PvP) harc miatt. A rengeteg spell meg felesleges. Unholy vagy frost rayt lősz-e? Merhogy valszeg az ellenfélnek mindkettőre ugyanannyi a resistje. De szerintem csak benthagyták a mágia ágakat, mert a resist fajták is megmaradtak.
  • Torzonborz
    #3313
    mindegy felesleges ezen rugózni mert másképp látjuk a dolgokat. ez a játék nem titkoltan az UO nyomdokaiba akart lépni , nos tudjuk hogy az eredmény mi lett.
    igazából csak attól tartok hogy ugyan azokat a hibákat követik el UWben is és totál be fog fuccsolni az egész.
  • alienenemy
    #3312
    Hát azt hiszem ezt nem jól látod. :)

    Az tiszta ügy, hogy nem sandbox. Vannak olyan elemei, de annak gyenge. De deathmatchnek nevezni erős túlzás.
  • Torzonborz
    #3311
    nem , ez sandbox mmonak készült és egy mmo köntösbe bújtatott team deathmatch lett. ennyi.
  • alienenemy
    #3310
    Hát ez egy pvp játék, nem pedig építgetős. Szerintem abban a legjobb (volt eddig) majd meglátjuk ezután. Aki arra vágyik, hogy házat építsen ezer alkatrészből, az eltévedt :)

    Az eddigi skillrendszer viszon egyáltalán nem volt egyszerű. Nincs egy játék sem, ami megközelítené ezt a szabadságot, amit a DF adott.

    Ezután a 9 skill nem lesz valami nagy kaland.
  • Jockey
    #3309
    en szerintem mar nem nagyon logolok be, ugyis wipe lesz..majd ismerkedem az unholy-l
  • Torzonborz
    #3308
    én az egyszerűségre értettem hogy konzol szint. mert az sajna.
    karinak mindegy , elég gyorsan fel lehet már húzni a skillekket :D
    mondjuk ahhoz képest hogy most ingyenes nincsenek vmi sokan :(
    gondoltam kis alfarommal gankelgetek egy kicsit had vörösödjön be :D
  • alienenemy
    #3307
    Én azt vártam, hogy sok spell meg skill lesz, de egyszerre csak párat lehet használni, és így nagyon sokféle setup-ot lehet majd kitalálni. Ez most szerintem egy kicsit odavág az eredeti feelingnek. Persze ezzel nagyobb tömegeket lehet majd behúzni, hiszen egyszerű.

    Az eddigi interface-t, meg a 100+ skillt megnézném, ahogy konzolról kezeled :)

    Amikor hosszú idő után belépsz, kb 20-30 perc, míg megjelenik a karaktered, mert backup szerverről tölti be. Ha közben létrehozol egy újat, akkor a réginek lőttek.
  • vear
    #3306
    Én nem bánom azt a 100 különböző spellt. DF1-ben több a spell mint amennyi hely van a barokon. Vagy ki kell válogatni a legjobbakat, vagy bemakrózni egy gombra tizet, de akkor meg minek tíz, helyette elég egy is arra gombra. Én úgy nézem, hogy 9 skill vagy 9 spell. Ha megnézed Skyrim-ben se használsz sok skillt/spellt csak néhányat. Az tetszene, ha specializáltak lennének a szerepek. Bizonyos harcokhoz, terephez, bizonyos classokat kell hozni, bizonyos arányban kell elosztani ki mit játszik.
  • Torzonborz
    #3305
    de be tudok lépni az az érdekes :D na mindegy csináltam egy köcsög kis alfart. mindig is utáltam őket de azért most játszottam vagy 2 órát vele. hát az biztos hogy elég szépen feltekertek mindent mert csak úgy csipogott egyfolytában a skill up :D meg loot is elég korrekt , 1000 g lazán összejött annó napokig tartott ennyit összeszedni .
  • vear
    #3304
    Nem volt wipe, ameddig DF1 megy, addig vannak a régi karakterek. DF2 indul "üresen". Amít írtál az nekem is volt egyszer, nem mutatta a karaktert. Már nem emlékszem pontosan mi volt a probléma. Vagy a "patching failed, try again later" üzenet, vagy próbáld meg lehet hogy szokás szerint aktiválni kell az előfizetést (ami most ingyenes kell legyen) az account oldalon. Esetleg van valami tipp a fórumon, vagy próbálj reklamálni náluk.
  • Torzonborz
    #3303
    egyébként meg már volt wipe ? vagy valami törlés ? nincs meg a karakterem amikor belépek :(((
  • Torzonborz
    #3302
    miért , eddig nem az volt ? :D
  • alienenemy
    #3301
    Hát ebből konzol játék lesz.
    df blog
  • alienenemy
    #3300
    DF UW oldal (ezen van fun kit)
    facebook oldal
  • Torzonborz
    #3299
    átírtam , hivatalos DF UW banner van már ? ezt is hivatalos oldalról szerváltam.
  • vear
    #3298
    Torzi, módosíthatnád a topicot egy kicsit. Legalább annyi, hogy még egy hónapig ingyenes, aztán váltás jön DF2-re. Esetleg kérnénk egy DF:UW bannert is, ha nem túl sok.
  • Torzonborz
    #3297
    na akkor majd néha benézek talán . :)
  • alienenemy
    #3296
    November 15-én leáll a DF1. Addig is ingyenessé vált (nincs havidíj).
  • BEAST #3295
    Nem túl jó minőségben, de még mindig megvan. :D

  • alienenemy
    #3294
    A stromblast, meg minden marad, csak a bunnyhoppba mostantól majd belehalsz. Szóval ki tudsz majd ugrani meeleből.
    Szerintem a ray-eket mindenki túldimenzionálja. Egy 100-as ray cobra staffal sem üt 40 fölött, és még el is kell találni az illetőt.
    A tuti, ha fireballt adsz neki, meg magma stormot, amitől felrepül. Akkor fenn 2 ray belefét, ha ügyes vagy. Közben eye rot, meg purgent mist felváltva, hogy ne nagyon lásson. (eye rotból is kilátni a réseken, purgent mist-nél meg látja hol varázsolsz, egy fnylő pont vagy, szóbal olyankor inkább meele a jó)
    Érezni kell, mikor múlik el rajta a hatás, mert mire megint lát, akkor vagy újra fel kell dobni, vagy elhúzni messzebb. Egy Heavy fickót kb 20-30x kell eltalálnod, hogy meghaljon, mert közben ő is healel.
    Mindezt persze úgy, hogy közben te is kapsz, és healelned is kell, mert nyomni a transzfer spelleket, hogy ne fogy ki manából, vagy staminából.
    A ray spellek ráadásul 2x annyi manába kerülnek, mint pl. egy fireball. 6-7 spell teljesen leszívja a manádat, szóval csak akkor érdemes használni, ha tutira betalál.
  • vear
    #3293
    Igen az elején nagyon noobok voltunk. Rögtön az elején úgy kellett volna kezdeni, hogy bemakrózom a billentyűzetet meg a 8 gombos egeret. Tényleg rengeteg múlik (múlt DF1-ben) a gyakorláson. Sorba rakni 6-8 ray-t, és tolatni sorba. Múltkori siege-ben, asszem alberworth-nél (amikor szétroamoltak bennünket), elkezdtem tolni a ray-eket egy dragon armoros ürgére, szépen ment egy ideig, csak aztán észrevette, és lemeleezett.

    A csapat nagyon fontos. Asszem selie-nél az Immortals nagyon jó csapatmunkát mutatott. Első sor 2-3 ember aki bemozog és come-hitherrel kikapkodja az ellent a tömegből. Második sor aki tartja a sorfalat, tolja az AoE-t, WoF-ot, egy-egy ellenfélre fókuszálja a DPS-t, időnként healel. Harmadik-negyedik sor healel és AoE-zik. Amikor beportoltak mögénk simán leverhettük volna őket, ha időben megfordul ez az alakzat. Nagyon nehéz ebben a játékban (ami időnként tényleg nagyon kaotikus) harcoló alakzatot kialakítani, de volt pár fight amiben jó volt a vezetés, és észre lehetett venni, hogy alakzatban mozgunk és harcolunk. Általában azt buktuk be ahol nem volt vezetés és nem volt alakzat se, vagy nem volt lehetőség rá. Mint például amikor leugráltunk a szakadékba (valahol északon dwarf területen volt), direkt az ellenfél orra elé. Szóval: "If the fight is chaotic, you are doing it wrong". Nagyjából alapvető dolog, hogy oda kell figyelni, healelni, meg figyelni ki kit buffol, healel meg támogat.

    A bunny-hoppot egyrészt nem sajnálom, mert más sokkal jobban csinálta mint én, másrészt ha nincs bunny-hop, akkor ha egyszer harcba léptél, akkor nincs kimozgás, addig megy amíg egyik fél meg nem hal. Ez viszont sokkal kiszámíthatóbbá teszi a harcokat. Ami miatt jobban kerülni fogják a rizikót a felek.
  • alienenemy
    #3292
    Újabb riport
  • alienenemy
    #3291
    Ez így van. De tekintve, hogy az mmorpg.com-on eléggé megy a hype (8.6), én reménykedek.
  • Torzonborz
    #3290
    meglássuk most mi lesz , ha nem jön vissza elég játékos akkor sajna úgyis mindegy lesz. :(
  • alienenemy
    #3289
    Nos a DF már nagyon sokat változott a kezdetek óta. Én is ott voltam veletek, amikor kezdődött, de azóta sok minden megváltozott. Ha most indulna a játék akkor nagyon tetszene nektek is.
    Ráadásul a mai fejemmel már látom, mekkora noobok voltunk a játékhoz, és a kezdeti csalódások zömét az okozta, hogy nem értettük mi ez.

    Most már valójában egyáltalán nem számít, hogy levernek és kilootolnak, mert cuccot szerezni nagyon könnyű. Hackert nem láttam már vagy egy éve (persze attól még lehet, hogy van)

    A falaknak ezután sem lesz túl sok értelme, mert a fizikai spellek bennmaradnak, csak a bunnyhop-ot veszik ki. De ez most sem zavar senkit, sőt, ha megtanulod hogy működik a fizika a játékban, nagyon szórakoztató, hogy miket tudsz megcsinálni.

    A tömegjelenetek már nem laggolnak, mint anno. Egy zerg csata is szépen fut. Persze amikor 200 ember üti egymást ne várja senki, hogy átlátható lesz, de jó csapattal az ilyesmit lehet kezelni. Én élvezni szoktam a siegeket, és jól látható, hogy mennyire számít a skill. (azaz, aki nem gyakorol, az hamar meghal, és mint EVE-ben, a rossz csakat, szar vezetés, mindenki pofázik a TS-en csapat egyből elhasal)

    A legutolsó 2 hajós élményem:

    Építettem egy hajót (kb 1 hétig szedtem a klánbányákból az alapanyagot). Elmentem vele halászni. 20 perc múlva megjelent egy Kraken. Engem is megevett, meg a hajót is :)

    Elmentünk klánostól elfoglalni egy erődöt a tengeren. Elég jól ment, amíg kb. 5 hajó el nem kezdett minket lőni. Egyszer csak elsüllyedtünk :)
  • Torzonborz
    #3288
    egyébként ezt a faji dolgot anno se értettem . van háttértörténet abban is benne van hogy pl emberek meg alfarok nem szeretik egymást , ha npc városhoz mész kapod is a villámot de player klánban meg puszi pajtások lehettek ? ez mi ? akkor ha már így van támadjon be a saját fajod is mert áruló lettél.
    szóval lazán lehetett vagy lehetne egy faji háborús vonalat betenni lásd pl EVE ott is van ilyen és jó móka.
  • Bandras DaSilva #3287
    Hát ott szétröhögtem magam :P
  • Torzonborz
    #3286
    régi szép idők , egyik legkellemesebb mmo emlékem pont itt DF-ben volt amikor felpattantunk a kis tutajunkra és elmentünk világot látni :D
  • Bandras DaSilva #3285
    Anno megjelenés után toltam én ezt egy ideg...meg egyszer még visszamentem pár hónapra.

    Az elején amikor még relatíve sok ember volt a zergelés ment....ráadásul az ilyeneknek, hogy falak, stb nem volt sok értelme, mert a fele csapat egyszerűen átugrotta vagy pedig be lehetett futni máshonnan, hátulról, hegy felől, stb.

    Voltam pár várostromban meg egyéb nagyobb csatában...hát nekem akkor sem tetszett. Egy kurva nagy katyvasz volt és egymást nyírta ki mindenki mert tolta a sok ember az aoet és sebződött mindenki, ráadásul nehéz volt megkülönböztetni, hogy akkor most ki barát ki ellenség...volt, hogy elvileg szövi vert le....szal az a része nekem nem jött be.

    lehet ez már változott azóta, nemtom. Amikor később visszamentem, akkor jobb volt, kisebb csaták voltak, azokat jobban átláttam, élveztem is egy darabig, de aztán jött az, hogy ilyen szarrá gyúrt emberek levertek mint a szart pár mp alatt mindegy mit csináltam.

    A szaladgálós, ugrálgatós harc sem az én stílusom azt hiszem és ezért egy idő után akkor is abbahagytam.

    tudom, hogy full loot van benne. Azért is kezdetmel anno. Az engem annyira nem zavart sosem, hogy leszedik a cucot rólam. Na, jó,,,olyankor, ha vmi hülyeség miatt nyírtak ki mindannyiónkat egymás után mert éppen zavarni kellett, hogy máshol foglaljanak. Ez szép és jó, csak ugye a cuccainkat nem angyon kaptuk vissza. És egy ilyen egész napos szarakodás alatt elment pár setnyi ruha meg fegyó és nem mindig sikerült visszaszerezni.

    Ezzel együtt nekem általában jó emlékeim vannak. Mondjuk az elején a sok exploiter feltolta minden skilljét mint az állat mi meg vért izzadhattunk.

    Hallottam, hogy már nincs grind, de annyira nem vonzott a világ, hogy visszanézzek. Volt egy ilyen fapados érzésem mindig a Darkfallal kapcsolatban. Ugyanakkor a fények, meg a fényeffektek, a természet a leghangulatosabb az összes MMo közül amiket toltam (és volt jó sok).

    Szóval jó ez. Én csak arra akartam reagálni, hogy többen várják, hogy az új release majd milyen jó lesz, aztán valszeg nem. Csak a kedélyeket szerettem volna hűteni.

    Ne legyen igazam, de valszeg megint lesz egy halom bug/exploit benne ami majd előnyöket ad bizonyos klánoknak, a többiek meg szophatnak.

    A területszerzésről: szeretnék végre egy olyan MMot játszani ahol van is ennek értelme mert tudsz mit kezdeni a területeddel. nyersanyagokat felügyelsz, szabályokat hozhatsz stb.

    DFben van egy fix helyen álló vár amit elfoglalhatsz aztán akkor örülhetsz, hogy van várad. Van előnye, persze, de nem ér olyan sokat. persze ha soka piros embered meg egy helyen akarod tartani a guilded akkor jó.

    Izgi is, mert valszeg csak betámadgatják az ellenfelek kis zsákmány reményében.

    de úgy igazán nem oszt nem szoroz. Ezek a falvak is. Elfogallatd őket, ok, kaptál vmi pontot meg kis jutalmat értük, de igazán nem volt értelme.

    Remélem, hogy itt én leszek a nagy hangulatkeltő és mindenkinek pozitív csalódás lesz az új megjelenés és a z újított játékmenet, csak én nem nagyon hiszek benne.

  • alienenemy
    #3284
    A felvetett problémák egyike sem merült eddig fel. Minden faj lehet ezután is egy klánban. (a fajnak túl sok jelentősége nincs, bár vannak pici előnyök, hátrányok)

    A kasztokkal nagyjából azt akarják kiszűrni, hogy ne a mage-hibrid legyen az egytlen kaszt. (most ez van, és az nagyon op)

    A játékstílustól is függ, mit választassz. A mageval most is csak az jó, aki marha pontosan tud célozni, mert különben közelharcban megpurcan.

    A területekért harcolás meg a játék alapja. Ha az sem tetszik, akkor ez tényleg nem a te játékod. :) Ez alapvetően full loot pvp játék. Minden más csak körítés. Ráadásul most már jól látszik, hogy ez egy klán játék. Csak úgy van értelme, ha egy minél nagyobb klán tagja vagy. Egyedül itt mindenki nulla (hulla).

    A területszerzés azért lesz jobb, mert sokkal többet fog érni egy elfoglalt vár, ezért nagyobb lesz érte a csata. (jelenleg sokan egyáltalán nem foglalnak várat, mert minek)

    A balansz miatt meg kár aggódni. Ez az aventurine. Ez egy kiag a meglévő játék alapjaira. Nem fogják feltalálni a spanyol viaszt. A balansz kb már most látszik előre. Meggyengülnek a mágusok, javul a meele javára, és az archer marad, ahol volt, középen. Persze nyilván nem ennyire egyszerű, de kb. ez várható.

    A játék már egyébként a jelenlegi állapotában is szórakoztató, mióta megszűnt a grind, csak mostanra a játékos létszám szinte nullára zuhant, így nehéz csatázni, mikor mindenkinek van 10+ vára :)
  • Bandras DaSilva #3283
    Hát nemtom.

    Mostanában valahogy divatja lett az ilyen bemegyek-csapkodós játékoknak. Nekem úgy tűnik, hogy a darkfall is ilyen lesz.

    Kíváncsi leszek rá, de nagy reményeim nincsenek. Ez a naponta változtatok majd fighterről casterre dolog nekem nem annyira szimpi.

    Ha nincs eléggé jól tetsztelve a dolog akkor csak íjászok vagy csak casterek vagy csak heave fighterek fognak rohangálni. Mindig attól függően, hogy mi éppen a menő...

    Gondolom majd minden kasztnak a skilljeit tudod húzni és emlékszik majd a rendszer az elért skillekre ha kasztot váltasz.

    Ez a területszerzős dolog itt sem lesz túl nagy kaland szerintem. Majd klánok harcolgatnak egy darabig, de nemtom.

    Arról van valami, hogy a különböző fajok mennyira működhetnek együtt?

    Ez a minden faj lehet a guildben dolog nekem már anno sem tetszett.

    No, mindegy, nem negatívkodom itt, majd hamarosan kiderül.
  • alienenemy
    #3282
    Itt összefoglalva minden info, amit már tudni lehet. (angol)
  • Jockey
    #3281
    en biztos bekukkantok..:)
  • Torzonborz
    #3280
    ááá pöpec ! örvendezzünk vala \0/

    remélem sokan visszanéznek majd .
  • alienenemy
    #3279
    Röviden: wipe lesz, nem kell újra megvenni, nem lesz grind.